• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky, těhulky a snažilky z Prahy 4

2. prosince 2016 
Ahooj tak jsem zase tu, už se mi stýskalo. No musim říct, že jsem malého trošku přechválila. Sice je to pořád zlatíčko a jen tak nebrečí, ale trápí nás prdíky a to se chudák celý svíjí a brečí. Já nevim jak mu pomoc. Máme trubičku, kapičky a teplý polštářek na bříško. Včera ho to trápilo celý den, takže skoro nespal. Naštěstí v noci spinkal krásně a budil se po 3 hodinách. Takže to není tak hrozný.

Včera jsme ho pořád chovali, mamina s ním hopsala..to se mu líbilo a nevěděli jsme co s ním. Takže bylo fakt veselo. Dneska je to lepší, ale pořád ho to zlobí. Byla tady sousedka a říkala ať si ho na to hopsání nenaučim, že to pak bude chtít pořád. Což je pravda. Takže teď jsem ho nechala řvát v košíku a uřval se až do spánku. Je to docela morbidní, ale nechci být otrok a pořád ho jen chovat. Tak snad to bude ok, nedá se to moc vydržet když brečí :frowning2:

Se mnou to už začíná být malinko lepší, pupínky pomalu mizí. Jen na rukách to stále zlobí, asi jak se mi o ně šoupe oblečení, chovám malého atd. Ale ustupuje to, tak snad to bude brzo ok. Jizva se snad taky hojí a trhlinky se zavřou. Se sádrou jsem se nějak zžila a už to nebolí a v klidu s ní i spim. Doma jezdim jen na vozíku, abych nenamáhala bříško. No kdyby jste mě viděli...jsem celá bílá od pudru a na vozíku :grinning: Musim si z toho dělat srandu, jinak by mi hráblo!

Mončo kdy teda dorazíš? V pondělí ve 12h jde mamina s Ondrou k doktorovi a v úterý v 11h dorazí kámoška.ALe dlouho tady asi nebude, takže ok.
20. dub 2008 v 11:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj vsem,
nesu spatnou zpravicku,Janu dnes rano hospitalizovali v Krci na gynde,ma strasne krece a skoro 40 horecky,zatim jeste nevedi z ceho,bude podstupovat nejaka vysetreni.Vyzadala si nadstandard skrz maleho aby ho mohla mit u sebe,jinak by musel na detske a to Jana nepripustila,je z toho pekne na nervy,vubec nevi jak to tam s nim zvladne,rikala ze musi malej chodit ven,jinak ji doma strasne rve,tak tady to asi bude peklo.
Az budu vedet vic,tak Vam to sem pisnu.
Vsechny Vas moc zdravi.

Barco,tak ja dorazim ve stredu,at to mas pekne rozlozene,co ty na to????
20. dub 2008 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo Barco,zkusila jsi na to brisko maleho tu masticku PUPIK???? A nebo potom zacit varit fenyklovy cajicek......
20. dub 2008 ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Moni, ježíš chudinka Jana, panebože, asi nějak špatně vyčištěná, snad to bude dobrý! Držíme palce. Snad jí nějak rodina pomuze malýho chodit vozit ven a tak. Oni si ji tam dlouho nenechaji určitě, hned jak zjistí příčinu pomaže domu, ach ach.

Baru, hruza vid ty prdíky, no ono je to prostě jak se říká 3 měsíční kolika, prostě to přejde, zkus krom toho co říkala Monča kapky Baby calm, nam hodně ponohly, je to vlastně 100pro přírodní (fenyklový a anýzový olejíček či co) nebo trochu jako nožičkama cvičit směrem k bříšku (pokud ti moc neblinká) a pomalinku ho davat na bříško, on jak se tam bude mlejt tak se taky vyprdí. No holka zkoušej zkoušej.
20. dub 2008 v 16:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Prave cekam na zpravicku od Janci co a jak,no snad to nebude nic hrozneho,uz pri porodu si vytrpela dost.

Xeni,tak to vypada ze Danecek tu 3 mesicni koliku nejak pretahuje,taky strasne prdi,davam mu kapky,dnes jsem mu namazala tim pupikem a cvicime prave nozickama a byl na brisku a to byly rany :grinning: :grinning: problem je ten,ze u kluku to neprejde,ti trpi daleko vic nez holcicky :frowning2: a lepsi prdiky nez zarazene prdiky :wink:
20. dub 2008 v 17:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
asi jo to jo, kluci na to vic trpi, i kdyz xenuš teda trpěla hrozně, ale opravdu to ve 3. mesici preslo, zaplat pan buh, ted sice strasne prdí, ale jak se pohybuje, tak bez problemu a neboli ji to, proste si ... a je to.
20. dub 2008 v 19:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Danecek prdi o sto sest a neresim to,nijak se nesviji bolesti tak to asi nebude tak hrozne,jednou za cas cvicime s nozackama a namazeme.....
20. dub 2008 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
přesně, myslim, že prdět je dobré :grinning: takže já ji už dávam i brokolici a kvetak a prdí slušně, ale vubec jí to nevadí, páč se z toho úspěšně vykope.

Nějaké nové zprávy od Jany?
20. dub 2008 ve 22:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zatim zadne zpravy nemam,tak nevim co a jak,ma toho asi dost,vzdy pise az tak o pulnoci,urcite dam vedet az se neco dozvim.

Xeni,kdyz vy uz muzete takhle papat,my zatim jen uspesne kojime a posledni dobou bez beby,tuk,tuk...ale je to peknej otesanek a asi nam brzo mliko nebude stacit :frowning2:
20. dub 2008 ve 22:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
no moc jí to teda nejee, chutná ji jen mrkev a jen ta z konzervy, tu moji malou sladkou, dobroučkou bojkotuje....
21. dub 2008 v 09:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre rano,
no jo,deticky jsou strasne mlsne a papkaji jen co jim chuti,umeji si pekne vybirat,jsou to mrsky :wink:
21. dub 2008 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

teda to mě moc mrzí s Janou. Ta si chudinka teda chudinka musí vytrpět, to je fakt děsný. Tak snad přijdou na to z čeho to je a pomůžou jí. Určitě to nějak zvládne, držim moc palečky. Písnu jí sms :cry:

Mončo kámoška to odvolala, takže můžeš dorazit i zítra, už se moooc těšíme!

Jinak s prdíkama bojujeme, máme už vše co se doporučuje a snad to bude ok. Už to tak hrozný není. Mamka s ním teď šla k paní doktorce do poradny, tak jsem zvědavá kolik přibral, neboť papá opravdu krásně. Chtěla jsem mu dát džíny, které jsou nejmenší a jsou mu velké. Tak jsem rychle lovila jaké jiné kalhoty mu dám, aby byl fešák. Taky se venku dělá teplo a já nemám tenké kabátky. Potřebovala bych do sekáče, ale nevim jak to udělám :frowning2: Moc nevim jak ho oblíkat, aby nebyl málo a nebo moc. To je děsný :angry:
21. dub 2008 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Barco,
tak super,ja dorazim teda zitra,asi dorazime jako minule,juknu na bus.......chces privezt nejake vecicky na maleho co uz nam jsou male???O oblekani pokecame zitra,take mam nekdy dilema,ale malej se dost poti,tak ho oblekam min a ty mas urcite jeste fusak,tak nemusis nabalovat.,ale je to tezke,pocasi se neustale meni :frowning2:

Jinak se uz take moc tesime.......
21. dub 2008 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ok Mončo tak doražte, už se těšíme. Budeme vás očekávat!

Na věcičky můžu juknout, mě totiž přijde, že mám nějak vše veliké :grinning: Jestli je chceš prodat, tak je klidně koupim a nebo ti to potom vrátim. JInak fusak nedávám, takže mu raději dám mikču a kabátek a je zabalený v dece. Zima mu určitě nebyla, tak snad ok. Je to fakt těžký odhadnout :unamused:
21. dub 2008 ve 13:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Barco,prijedeme v pul 12 vyhovuje???????
Uz jsem ti nachystala nejake vecicky,samozrejme ty nejhezci,co jsme nosili ven,tak si myslim,ze si neco vyberes,zatim nebudu nic prodavat,pritel chce jeste jedno mimco,tak to vse schovavam,pak me to vratis,takove vecicky se neznici.
Dnes jsme byli jako rodinka venku,poprve :grinning: malemu jsem dala na sebe teplakovou soupravicku,je v ni kouzelnej,nechci ho stale oblikat do laclacu atd.musi se v tom tlacit,tak nejaka zmena a jak mu to slusi....

Barco,strasne se na Vas tesime.
21. dub 2008 v 16:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, to se dejou veci. S satkem to bylo informativni s tema odkazama. Ja ho doma jeste nemam, spis cekam co si domu privezeme za bobiska a stejne nez se trosku dam dohromady, tak pripadne nejaky objednam, pokud naznam, ze se bez nej neobejdu.Poku boli zada, tak tam je jasny, ze to jinak nejde, ale pry dost maminek nosi dite na jedne strane a pak si znici kus namahaneho tela, rada byla, pry stridat, jenze ne vsichni to zvladaji.

V sobotu jak bylo osklivo, tak jsem mela vecer kontrakce a uz jsem myslela, ze pujdu rodit. Dala jsem vanu, jak to nekdo radi a ono to preslo. Jen mi dost casto tvrdne bricho, tak jsem zvedava, kdy to prijde, uz jsem z toho takova nejaka nacata, chvili se tesim a chvili bojim abych to zvladla.

Ale podle toho co pisete, tak mate taky zabavu s prdikama a kolikou, no jsem zvedava jak pak budu taky experimentovat :slight_smile:. Ctu knizku´Nejstastnejsi miminko v okoli´, tam popisuji tu koliku, rikaji, ze v nekterych kulturach jako u krovaku a na Bali takove problemy nemaji, ze mimisky nosi a chovaji. Ze jsou dulezite prvni 3 mesice po porodu, mimiskovi chybi pocit, jaky mel v deloze, a ze ho potrebuje od nas nejak napodobit. Asi je to trosku sok ho hned nechat samotne lezet. No asi se to dobre cte nebo povida, sama jsem zvedava na onu realitu, ale myslim si, ze neco na tom pravdy bude. Vychovavat se pry ma zacit tak od 3 mesicu k samostatnemu spinkani. No jsem zvedava k cemu dospeju v praxi.
21. dub 2008 v 16:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Titi :wink: :wink:

Tak mam info od Janci,delali ji nejake zakladni vysetreni a pak nejake dukladnejsi a na vysledky jeste ceka,jinak bere antibiotika primo do zily,teplota ji stale skace nahoru a dolu,krece ma porad ale uz ne tak silne,ultrazvuk a sono v poradku,tak snad to nebude nic vazneho.
21. dub 2008 v 16:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo jo Titi,mas pravdu,dite se ma ucit rezimu az po 3 mesici veku,nema se moc chovat a byt tvrda a je to fakt,uz to mam vyzkousene na nasem rozmazlencovi :grinning: je pekne vycuranej,dela ze breci,slza zadna,az tam clovek prijde tak se tlemi jak mesicek na hnoji,to bych ho placla i sezrala zaroven,no zkousi to pekne..........
21. dub 2008 v 17:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
monci, asi plati ze od kazdeho tochu :slight_smile: a nic neprehanet, vid ?

co nejaka prochazka, vidis neco realisticky jeste nez porodim ? Do terminu mam 2 dny. Kdybys treba mela s mimiskem cetu okolo Sporilova :wink:

Drzim palce Janci, at je ji brzo lip.
21. dub 2008 v 17:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
jsem děsná ostuda. Konečně jsem vás dočetla. Zítra budu mít první den volno. Už se chýlíme ke konci. V sobotu už budeme mít kuchyni!!! Ale tohle nechci rozebírat, to by bylo na román.
Nechcete zítra někdo jít ven??? Ráda bych s někým pokecala. Už mi hrabe z cihel a neustálýho uklízení :grinning: . Koukám Monča, jde k Barče. Titicaca, klidně si udělám procházku na Spořilov, můžem zajít i někam na kafe!
S Janinou je mi to moc líto. Třeba ten pláč malýho mohl souviset s tím, že sama nebyla úplně v pohodě a teď už to bude dobrý.
Baru drž se, bude to dobrý! František na prdíky vůbec netrpěl. Ty jeho večerní pláče s tím neměly nic společného. Já jsem od začátku pila tak 5x denně fenyklový čaj a piju ho pořád, teď už jen 2 - 3x. Ale kdo ví, třeba to tím není. Taky záleží na tom, co člověk jí...
Tak zatím, dneska nechám comp puštěnej a nebudu ho ani dávat pod plachtu :grinning: :grinning: :grinning:
21. dub 2008 v 17:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo jo metodu vyřvat taky nemam rada ani to nedelam, ono to poznáš, až ti mimčo začne delat takový be be be nic vaznyho, jakože se prudí, tak to je čas chvilku ignorovat, pokud ale pláče, tak běžet, aby si nenavyklo, že když volá, nikdo ho neslyší, pak jde dolů jeho sebedůvěra. Ono je to těžký, protože na ty prdíky mu nepomůže to že ho nosíš, ale tak nějak na to na chvilku zapomene.... uf, ještě že už to máme za sebou.
21. dub 2008 v 17:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
ok, nara, tak si muzem zitra podle situace napsat a nekam vyrazit, Ti pisnu moje cislo do IP
21. dub 2008 v 18:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
no, taky mam pripraveny fenyklovy caj, pro jistotu i medunku. No ted zatim jen malinik.
21. dub 2008 v 18:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
A nechcete vyrazit ven az ve stredu,to bych sla taky,zitra ma byt nejhnusnejsi pocasi,jen 9 stupnu a ve stredu nic nemam,vydrzite ten den a nebo se sejdete a ve stredu jeste se mnou,co vy na to??????????Kristynko,s tebou uz bych moc rada pokecala :wink:
21. dub 2008 v 18:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Monči, já už ve středu zase nemůžu, budou nám stěrkovat kuchyň a chodbu, aby v pátek mohli položit lino, dopoledne tu s nimi budu a odpo chce manža vzít malýho ukázat do druhý práce, takže budeme mít výlet centra..
Možná bych pak mohla ve čtvrtek, a hlavně příští týden to už bude snad volnější. Taky bych tě už ráda viděla :wink:
Tici, zítra se těším!
21. dub 2008 ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kristynko,ve ctvrtek muzu taky klido....pisneme si ale na mobil jo?????????
21. dub 2008 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jo Monči, ráda tě uvidím. Doufám, že mi do toho nic nevleze... :wink:
21. dub 2008 ve 21:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak se snaz,aby ti do toho nic nevlezlo :grinning: :grinning: :grinning:
21. dub 2008 ve 22:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, ve stredu bych se kdyztak taky pridala na prochazku.
Malej mi dnes usnul az ve ctyri, pak se v sedm napil a zase zaspal az do desiti tak jsem zvedava na dnesni noc :confused:
21. dub 2008 ve 22:42  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baro,tak super,vyrazime ve stredu spolu,TITI,pokud chces,muzes se k nam take pridat.....
21. dub 2008 ve 23:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek