• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky, těhulky a snažilky z Prahy 4

2. prosince 2016 
Krasny dobry vecer,
Andy,moc na tebe s Daneckem myslime,a neboj,nez bys rekla svec,bude mimi take u tebe v naruci.To zvladnes,jsme prece holky sikovny :grinning:

Ja dnes byla dopo i odpo venku,jsem z toho nacisto vyrizena,vic nez malej.Taky jsem si z lesa prinesla domu kliste,tak cekam,az dorazi pritel a vynda me ho,mam ho tak blbe na zadech,ze na to moc nedosahnu a nechci tam nechat hlavicku.

Dekuji za odkaz na ty prikrmy,az pujde malej spat,juknu na to.
28. dub 2008 v 18:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo jo ten odkaz nám, Moni, my si přinesly z lesa horečku, 38,0, nekleslo to, takže s vami nikam nejdem dneska.... :frowning2: a sasi ani nikam nepojedem.
29. dub 2008 v 07:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno, tak na prochajdu dneska dorazíme, ale vidím to spíš na tu 11 h. Už se těšíme!!!
Andrejko, myslíme na tebe a doufáme, že každým dnem už tady bude malý brouček nebo beruška :slight_smile:
29. dub 2008 v 08:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky:slight_smile:, tak se hlásím po delší době - ani jsem nestihla dočíst všechno, co jste za ten čas naťukaly...
Jsem už sice doma, ale pořád je to na houby - teploty sice už nemám, ale jsem pořád jak přejetá parním válcem + doteď vlastně nezjistili, co to bylo... spíš jen vylučovali, co to není (což o to, to taky není špatné - aspoň vím, že to nejsou poporodní komplikace), ale zase se děsím, že se to vrátí... fuj tajxl, bylo mi teda pěkně šoufl:frowning2: Včera jsem byla na kontrole, takže rozhodli, že budu absolvovat novou sérii všech možných vyšetření - což mám teda opravdu radost, protože lítat někde po nemocnicích, když mám interval mezi kojeníma max. 3 hodiny... fakt paráda:angry: A malýho brát samo nechci, ještě by tam někde něco chytl... nebo minimálně řval jak na lesy (si chudák na nemocniční prostředí vypěstuje alergii - už teď moc dobře ví, že se v nemocnici dá jenom ležet, což se mu teda ale vůbec nelíbí:grinning:)... takže bude doma s mamkou (chuděra tady musela "nadplán" zůstat a asi ještě minimálně týden zůstane)... a já každej den půjdu na něco jinýho, abych se stihla vrátit... to bude teda žůžo:stuck_out_tongue_closed_eyes:
Navíc manžel toho má teďka hafo v práci, takže chodí domů když já už spím... za chvíli nebudu vědět, jak vypadá... mám fakt pocit, že je život na ho...:frowning2:
29. dub 2008 v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
neboj Jani, bude to lepší, však ono se to upraví! Xenuška ted uz po 3. dnes spinká, chudinka nemocná, jak je unavená, tak vypada jak opilá.
29. dub 2008 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

Titi držím moc palečky ať to máš za sebou. Jestli máš takové potíže s bříškem tak choď raději na menší procházky. Ke mě můžeš vyrazit potom s kočárkem a já snad už budu taky chodící mamina a vyrazim s váma na procházku.

Ahoj MOnčo..klíště jo? No to se nesmíš válet na mezích :grinning: To je fakt hrozný takhle havěť.Hlavně si to hlídej ať ti to nezčervená okolo!

Jani vítej zpátky. Tak už je teda trochu líp? Ty si to taky hezky užíváš viď? My dvě jsme musely být v minulém životě pěkné mrchy, že nás ten nahoře teď tak trestá. Ale neboj, brzo bude ok. Určitě to nějak zvládneš. Hlavně aby ti nějak pomohli a bylo ti líp.To kojení max po 3h mám taky, takže snad se to srovná. Hlavně v noci mě to deptá a usínám u toho. Někdy spí krásně, jindy se fakt budí po 2hod.Ráno jsem jak přejetá tankem :grinning:

Xeni teda malá je fakt chudinka. To je hrozný, když miminka tak marodí a člověk neví jak moc pomoc. Nás zlobí ty prdíky a taky jsem zoufalá, když brečí a nevim jak mu ulevit. :frowning2:
29. dub 2008 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baru, ty sis to teda vodskákala taky hrozně....ale holky nebojte, za pul roku se tomu budete smát.
29. dub 2008 v 16:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hoj vsem vespolek,
Jani,rada jsem te videla,i kdyz jen na par minutek,drz se a brzo bude lip,uvidis,hlavne at se ti to nevrati,myslime na tebe.

Uz se vsechny uzdravte,at muzeme nasi 3-clenou partu rozsirit. :wink:

Barco,pristi tyden se na tebe chystame s Kristynkou A POKUD BUDE KRASNE,TAK SI VYJEDEME DO TOHO VASEHO VNITROBLOKU A RADNE PODRBEme,pardon za ty pismenka,ale uz se me to nechtelo mazat a psat znova,jen si pisni ktery den se ti to hodi,jinak na patek jsme domluvene,budu tam zase na pul 12 :wink:

Xeni,chudinka majinka a nema to z toho plavca????

BARCO a KRISTYNKO,dnes to bylo moc fajn odpoledne,jen se jeste jednou omlouvam za pozdni prichod.Frantisek je moc kouzelne miminko a samo ze i Hynecek.
29. dub 2008 ve 20:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Barčo, já si taky někdy říkám "za co mě kdo trestááááá"... ale pak si ve světlé chvilce uvědomím, co všechno vlastně mám... krásné zdravé miminko (co by za to někteří dali... třeba moje spolužačka z výšky v den, kdy já porodila, potratila... a to se snažili osm let), hodného manžela (který občas chodí pozdě z práce:grinning:), skvělé rodiče, příšernou tchýni (to do toho výčtu asi nepatří:grinning:), vlastní byt (zařízený v podstatě z 80-90%)... a co by za to jiní dali:wink: A pak se zase něco nezadaří... a řvu jak malá holka... a celý svět je na ho...:grinning:

Monči, taky doufám... už aby to bylo za mnou a mohla jsem zase někam vyrazit... ale kromě mě to vázne i na Vikim, já fakt nevím, jak to s tím špuntíkem vymyslet, aby to bylo na dýl... nenasyta jeden:grinning: Stavovala jsem se cestou z nemocnice na Chodově hlavně kvůli tomu kupónu do HM... jsou blázni, březnovým rodičkám dát kupón, kterému končí platnost v dubnu:confused:... ale byla jsem docela zklamaná, v HM měli prd, nic hezkého... a v DM fronta jak blázen, kdybych ty plíny nepotřebovala... jsem přišla domů a malý už řval jak na lesy:frowning2:

Kristýnko, jak jste teďka na tom s intervaly mezi kojením? Myslím přes den:slight_smile: Abych se měla na co těšit... že se to zlepší... v noci už je to fajn, ale přes ten den...:stuck_out_tongue_closed_eyes:

Baru, jak často Ti Hyneček přes den baští? Se přiznám, že já s Vikim nemám odvahu kamkoli dál vyrazit... je v tomhle strašně nevyzpytatelný:pensive:
29. dub 2008 ve 21:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, přeji dobré ráno!!!
František se mi včera ještě hodinku dospal na zahradě a pak usnul v půl devátý, takže to je u nás na oslavu, normálně to jistí tak desátá hodina :grinning:
Baru, už se na vás s Ondráškem moc těšíme!
Monči díky za komplimet, já myslím, že všechna ta naše miminka jsou naprosto úžasná, když se člověk podívá do těch jejich kukadel, tak by někdy dojetím rozbrečel, jak jsou kouzelný. A to jsem se bála, že mě to doma nebude bavit, ale musím říct, že si to zatím (teda zrhuba od tří týdnů
:grinning: ) užívám. Ale uvidíme třeba za půl roku :grinning: :grinning:
Jani, neboj ono se to srovná. Měla jsi náročný porod a všechno souvisí se vším, možná proto Vikimu trvá trochu dýl zajet se do nějakého snesitelnějšího režimu. To že se už alespoň vyspíš v noci je pozitivní krok v před, teď už to bude jenom lepší. Já jsem se dlouho nemohla naučit kojit v sedě, malej ale spinkal tak čtyři hodiny, tak jsme vždycky vyrazili, já jsem si vzala do ruky sušenku nebo banán a jedla jsem venku, abych využila efektivně každou minutu. Vždycky se směju, když někoho potkám se zachumlaným kočárkem a taky za chůze baští, protože si říkám, že tam je asi hodně malé miminko :grinning: :grinning:. Pak mě Monča vyhecovala ke kojení v sedě, když se mi chechtala, jestli si budu v cukrárně lehat na zem a ono se nakonec ukázalo, že to jde v sedě opravdu jde. Změna je jenom v tom, že teď se nám během dne zkrátily baštíci intervaly na 2,5 - 3,5 hodiny, ale zase v noci spinká 9 hodin v tahu. Nechávám to dost na Františkovi, každý den to je trochu jinak, dopoledne jsou intervaly delší, k večeru se pak začínají zkracovat, jak už jsem za celý den unavená, tak mám méně mléka a chce bašit častěji. Je fakt, že jsem v tomhle dost laxní a když není žádný spěch a nemusíme být někde přesně, tak to nechávám zcela na něm. Což taky asi není moc výchovný, ale mě se to celkem osvědčilo...
Tak zatím mějte se hezky a těším se na příštý víkend. Dneska jdeme na ty šátky, tak jsem zvědavá
Páááá
30. dub 2008 v 08:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jsme zpet od Dr. , má virovou anginu a antibiotika, do krkonoš nejedeme :frowning2: ale snad jsme to chytily včas a bude to OK. Ani teplotu moc nemá, jen je taková pomalá, na to jakej je normálně raubíř.
30. dub 2008 v 11:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani, Hynecek by taky nejradsi bastil furt. Navic hodne blinka, tak mozna proto, anebo naopak blinka protoze hodne basti? :sweat_smile: Nevim. Ja doma kdyz je vzhuru kojim klidne kazdou hodinu, ne-li castejs.
Ale v noci nebo venku vydrzi ty 3hodiny v pohode. Cili v prumeru kojim tak co 2hodiny. Zatim to neresim, kdyz mu nedam tak silene vyvadi, snad to bude po sestinedeli lepsi..

Xeni, to je mi lito, ale antibiotika to snad spravej, aspon vite co to je.

V noci me zaclo dost bolet v krku, asi na me neco leze, blby ze asi nemuzu Neoangin, tak jen piju bylink.caje s medem. Doufam, ze to neprenesu na maleho :frowning2:
30. dub 2008 ve 12:50  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak jsem nakrmila a uspalou dravou zvěř, tak mám chvilku klídek :grinning: :grinning:

Jani máme naprosto stejné pocity. Taky mě občas chytne depka a bulim, ale pak si říkám, že taky mám vše co bych chtěla, doma malej zázrak jménem Ondrášek a že splíny musim zahodit. Ale holt s námi teď trochu mlátí i poporodní hormony,tak se nemůžeme divit. Já teď taky kojim po 2h i v noci, takže mám pocit, že kojim pořád. Už jsem si začala na podprsenku vázat stužku, abych věděla z kterého prsa mám kojit :grinning: Jak kojim pořád tak jsem z toho už občas jelen a nevim :grinning: Ale taky kojim v různých polohách a už jsem kojila i venku. Moc to neřešim, prso schovám pod tričko a je to. To bych se taky nikam nedostala :wink: A jsem ráda, když mě Petr vyveze na výlet :grinning:
Jinak v HM jsem byla taky, taky mi dali poukázku do konce dubna blbci, tak jsme něco vybrali od Snoopyho.Ale zklamaná z výběru jsem byla taky, mají jen na holky!

Mončo ten pátek se těšíme a počítám s tím. Jen kdyby měl náhodou Petr volno, což asi nehrozí, tak bych to asi zrušila. On je teď pořád v práci, tak kdyby byl doma, tak by hudral, že si nás chce užít.Tak snad by jsi se nezlobila, kdybych to zrušila. Ale myslím, že volno mít nebude :wink:
Příští týden mám snad kromě úterý volno, takže se můžeme domluvit a dorazíte i s Kristýnkou :slight_smile:

Téda chudák malá Xenuška, tak hlavně že už víte co jí je a snad jí bude líp. Na Petra teď leze taky angína, tak doufám, že to já nebo Ondra nechytíme. Snad ne!!!!!

Jinak holky zácpa zlobí pořád, projímadlo co mám je naprd, ale mamka jde dnes do poradny s malým tak se poradí s doktorkou. Jsem taky zvědavá jak Ondrášek přibral :grinning:
30. dub 2008 ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,
koukam,tady se nejak krafalo :grinning: tak jsem docetla vase romany :wink:

Barco,samozrejme to chapu a zlobit se urcite nebudu,tatka je prednejsi :wink:

Vite co je zahada,kdyz byl nemocny pritel,tak ja se nenakazila a malej chytil rymu a to k nemu ani nechodil a kdyz jsem mela ja tu anginu,tak jsem maleho kojila,teda s rouskou pres pusu a nic nechytil,sama jsem byla prekvapena.

Danecek vazi ve 4 mesicich 7 kg,tlustoch malej :grinning:

Tak hlavne ze nema Xenuska horecky,to bude dobre.
30. dub 2008 ve 13:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mončo já si myslim, že jeho volno nehrozí, ale kdyby náhodou. Ono je tady teď dost návštěv, tak chci aby byl klid jen pro nás, kdyby měl volno. On se to ale vždy dozví až den předem, v tom je ta práce blbá, takže bych ti dala vědět :wink: Nerada takhle něco rušim a měnim, ale holt tady s tou jeho prací přes sezonu to bude hodně komplikovaný!
30. dub 2008 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ale ja jsem tvor chapavy,je logicke,ze si tatka musi uzit svych milacku....pozdravuj maminku....
30. dub 2008 ve 14:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
čau holky, tak my jdem na hodku ven, páč jí nějak ornulo a už tady se mnou tuká a do toho béká, jo a obavy se potvrdili, příkrm od hippu jedla jako divá, tak nevim, co s tim hami budu delat...

moni xenuš mela 7,5 kg v 5ti mesicich, tak to je taky tlustoska....
30. dub 2008 v 15:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky tak se musim smát, teď mi volala mamina, že úspěšně zvládli poradnu s Ondráškem.A paní doktorka mi nechala vzkázat, že máme otesánka, že přibral 2x tolik co minule před týdnem a tudíž má 4kg.Prý ho rozhodně nemám kojit po 2h, ale tak po 3,5h a že mu to bohatě stačí, neboť mléka mám evidentně hodně :grinning: Prý ho mám oblbnout dudlíkem a nedávat mu hned prso. Nojo já nechtěla být krkavčí matka a říkala jsem si, že má chudinka takový hlad pořád. 0n fakt hltá a vždy saje jak když jsem ho týden nekrmila. Takže si mám před kojením trochu odstříkat, aby mu to tolik neteklo :grinning: No to bude sranda. Budí se mi tak i v noci, tak snad si rychle převykne na pozdější krmení. A na to odstříkávání jsem taky zvědavá, abych si už nemusela objednat odsávačku :grinning:
30. dub 2008 v 16:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baru taky jsme dnes byli v poradne se stejnym "problemem". Maly ma uz skoro taky 4 kila, tj. za 12 dni pribral vic jak pul kila-tj. skoro 50g na den!!! Takze taky mam predepsanou restrikci kojeni-po 2hodinach casteji ne. Tak sem rada, ze to mam od doktorky, velkej Hynek by me jinak taky obvinoval z tyrani kdyz mu nedam hned kdyz si rekne.. Ale reknu vam, to byl rev na ceste od doktorky, a to byla teprv hodina a pul po kojeni, to se nedalo vydrzet ani utisit, ja myslela ze s nim nekam prastim, ach jo to budou muka :frowning2:
30. dub 2008 v 17:37  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a to vzpominani, ktere ze to prso je zrovna na rade, to taky dobre znam :grinning: Ta stuha je dobry napad, ja to resim kapesnickem
30. dub 2008 v 17:40  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
monci, porad jeste 2v1 :frowning2: , zas byli poslicci, uz jsem se tesila ze pojedu a zas to preslo :angry: ... je fakt, ze si mam jeste uzit cas klidu, ale to dotazovani jestli uz z mnoha stran a k tomu komentare v porodnici, jestli uz nechci porodit ... uz jsem z toho nejak rozladena ... snad to zitra doktor na porodnim nejak vyresi :confounded:
30. dub 2008 ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Barčo tak to je fakt sranda s těma našema chlapama. My už taky dodržujeme interval 3hod a to je fakt řev :grinning: Jsem zvědavá jak to bude v noci, zda to nějak zvládneme bez velkého řevu. Ta stuha je ideální řešení, protože v tom fakt mám chaos.Ale když teď nebudu kojit tak často, tak si to snad budu pamatovat :wink: No můžeme si sdělovat zážitky s našema otesánkama!
30. dub 2008 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Krasny dobry vecer,
no vidite,ja vam rikala ze mate dodrzovat radne intervaly na kojeni a vy si nenechate poradit :wink: ba ne,lepsi je to kdyz to rekne mudr.to je fakt,jo u nas bylo to same,pritel me taky nadaval ze ho trapim hlady a ja taky kojila :wink: :wink: po hodine,ale pak sama jsem usoudila,ze nedelam nic jineho nez ze kojim,tak jsem to sama protahovala az jsem se dostala na 3 hod.interval....

Xeni,tak to je super ze je male lip,vypada to,ze Danecek bude v 5 mesicich vazit uz urco 8 kg,ale nastesti kluci jsou vetsi nez holcicky.S tema prikrmama me ani nerikej,doufam,ze my je budeme jist,jinak me trefi :frowning2:

Andy,to je proste takovy hit v prenaseni,mimiskum se v brisku libi,co by na tom svete delali....drz se,je pravda,ze me tez vadilo jak se vsichni ptaji zda uz je to na svete a kdy jako hodlam porodit atd.atd.byl to opruz
30. dub 2008 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
čau holky, jsme bez teplot, jen chudinka ty oči má strašně nateklé a černohnědou stolici, asi z tech sajrajtu, co jsou ty antobiotika... ale je po nich strašně živá a veselá, asi jak je jí lip, jen kdyz se probudi, začne plakat, strašně srdceryvně, to nikdy nedělala.

My nasadili kvuli nemocizase hlubokáč. Stejnak jde jen na hodinku na spaní a pak šup domů.

Jinak vše máme zasr... od zeleniny, od oranžových antibiotik a od oranžovýho prášku, co se má dávat po antb aby nemela prujem. No síla.
1. kvě 2008 v 09:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo holky a já to řešila sponkou! :wink: to prso :wink:
1. kvě 2008 v 09:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
No jo, sme holky sikovny :dizzy_face:
Tak mi ICQ prozradilo, ze ma dnes Monca narozeniny, tajnustkarka, takze vsechno nejlepsi, Monci, a pristi tyden bysme mely zajit aspon na zakusek :wink:
1. kvě 2008 ve 12:11  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a Moni, taky jsem koukala - všechno nej nej nej nej nej, na tvou počest peču oblibenej jablečno-čokoladovej koláč!
1. kvě 2008 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj vsem,jste moc hodne,ale ja narozky neslavim,mam je az v cervenci,to icq me delal kamarad a zrejme to vypada ze me popletl datum narozeni,ale jinak na zakusek samozrejme jit muzume :grinning:
1. kvě 2008 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak je to zvlastni,ja uz to opravovala a stale tam mam ze mam dnes narozky?????
1. kvě 2008 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
no jo, ??? to je dobrý...... já mam taky v červenci, 16. - a kdy ty?

holky, narazila jesm na supr stranky s přehledem detských nemocí http://www.stripky.cz/nemoci/detske_onemocneni.html
1. kvě 2008 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek