• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky, těhulky a snažilky z Prahy 4

2. prosince 2016 
Ahoj holky, tak Mončo zrovna plánuju, že ti zavolám a popřeju narozky a teď čtu, že je nemáš. Tak si blahopřání nechám na červenec :grinning:

My jsme dnes měli návštěvu, dorazila kamarádka s 9 měsíčním Vojtíškem a byla sranda. Je to fakt rozdíl v těch dětičkách. Mě ty starší teď všechny přijdou nějak velké. Asi je to tím jak jsem zvyklá na toho svého prcka :slight_smile: Dostali jsme krásné dárečky, tak nám udělali radost :slight_smile:

Mamka teď vyrazila s malým na procházku, aby se chvilku vyvětral, tak tady asi usnu. Dnes ráno nás trápili prdíky, tak asi hodinku nespala a já houpala a konejšila.

Jinak Mončo Petr zítra samozřejmě volno nemá, takže můžeš klidně dorazit. Kdyby byla náhodou změna tak ti dám vědět. A snad už funguje normálně vchod, teda aspoň zatím. Tak snad to zítra nebude jinak :grinning:
1. kvě 2008 v 16:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsempolibená a Jirka ještě vozí, tak jdu zkoumat ty příkrmy, kdy teda dat to ovoce a maso... :unamused:
1. kvě 2008 v 16:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
hi hi,ale klidne me blahoprejte a darecky si vyzvednu osobne :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
Narozky mam 21.cervence,no vidis Xeni,kolikatej ze ty jsi rocnik?To vis,hlava derava........

Ja asi uschnu,me polibil akorad Danecek :grinning: :wink: pekne uslintanou pusinkou :grinning:

Bzla jsem na prochazce,sice to na 18 stupnu nevypada ale teplo tam docela bylo.
1. kvě 2008 v 17:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo byla docela kosa, co, Já jsem ročník 1979, takže mi bude letos posledních dvacet.... :wink:
1. kvě 2008 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Me pripadlo jeste relativne pocasko v poho..........

Tak Barco,drazim jeste jednu tu stavebnici a vypada to dobre,jsem jedinej navstevnik a cena je 49 kc,konec aukce zitra 13:32 snad to vydrzi :wink:

Xeni,dobrej vek,co mam rikat ja 77 :frowning2: :frowning2: :frowning2: :zipper_mouth:
1. kvě 2008 ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, tak je to jasny, po dalsich antb se uz neosypala, je to pravdepodobne sesta nemoc, akorat se ji do toho primichala jeste ta pocinajici angina. Je to moje vina, páš jí už měla v pondeli a ja to nepoznala, jak byl hektickej den a my bezeli k Dr. s tou opruzeninou, tak jsem se pak jen na skok vratila domu a bezela na plavani a nestacila ji zmerit teplotu. Misto aby mela chudinka klid na luzku, jsem ji tahla plavat a ona se ji z toho rozjela angina. No nastesti to vypada, ze antb zabraly a ze uz snad bude v cajku. Noc kupodivu docela ušla, plakala cca do 1 ráno a pak jsem ji navlikla a otevřela okno pořádně a ten chladný vzduch ji na trymu udelal snad dobře.

Moni, no jo, ale zase uz mas 2 deti :wink: takže kariera pred tebou, já musim jeste plodit, starat se a pak teprve profesně žít. Ale mě to neva, bála jsem se toho, jak opustim práci, protože mě to hrozně bavilo a naplnovalo, ted citim, jak se vzdaluju, tak me to malinko mrzi, ale zase si uzivam slunicka, Xenušky a toho, ze rano nemusim do hnusnýho MHD.
2. kvě 2008 v 08:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
tak dnes jsme spali krásně, nakojila jsem ho v 10h a vzbudil se ve 3.30.Kéž by to tak bylo každou noc. Jediný co mě štve, že má nějakou rýmu.Vůbec nevim kde to chytl nebo nastydl.Pěkně mu to chrastí v nose. Musim koupit tu odsávačku na lux, ale musíme se zeptat zda se to smí už pro taková miminka používat. Naštěstí to nemá nijak extrémně, ale v noci ho to asi trápí a je to pěkně slyšet.

Mončo tak držim palce ať ty aukce vyhraješ! Občas se tam dá opravdu dobře nakoupit. :slight_smile:
Tak Petr už zase uvažuje o změně práce a bude to zkoušet u MHD. Tady jak nastoupil tak jezdí pořád, nikdy neví kam druhý den jede a dozví se to vždy až večer předem. Takže naprosto nic si nemůžeme naplánovat a je pořád v práci. Volný den či víkend nehrozí. A v létě to bude horší. U MHD mají jistotu, spoustu výhod a hlavně bude vědět kdy jede, kdy má volno atd. Tak snad se tam v červnu dostane. Teď to měsíc ještě vydrží tady. Taky říkal, že v té práci jsou samý rozvedený chlapi.Asi ta práce pro chlapy s rodinou není...a je to tak, tohle by nás opravdu nebavilo :frowning2:
2. kvě 2008 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baru ta odsavacka na vysavac je super, malemu se to dokonce libi. Vyhoda je, ze se to nemusi strkat dovnitr nosu staci jen prilozit. Taky jsou dobre kapky Libenar, rozpusti to hleniky a on si pak kychne a jde to ven.
2. kvě 2008 v 11:44  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo na vysavač muže bej od mala, on to vazne neni takovej tah, já se taky bála, ale v poho. Holky, mam nákou depku, že je hezky a my doma a malá nemocná. Je to tak hrozný, když nemůžeš pomoct a vidíš jak neštastně pláče, uplně si vzpomínám, jak byla miminko a mela typrdíky, to bylo stejný. Jenže pak už byla uplně v poho, porad se řehtala... a ted.... ach jo, chudinka moje malinká.
2. kvě 2008 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Barčo tak paráda, hned to dnes mamka koupí v lékárně. Já si myslim, že ta odsávačka musí být šetrná, jinak by jí nedělali. A ty kapky se juknu do krabice, kterou jsem dostala v porodnici. Tam jsem vzorek nějakých kapiček pro mimča dostala, třeba je to ono.

Xeni plně tě chápu a lituju. Já jsem taky zoufalá, když malej brečí a nevim jak pomoc. A depky mám taky, že nemůžu ven, ale dnes asi zkusim vytáhnout berle a doskákat sem k nám do toho vnitrobloku. Uvidíme co na to jizva. Volala jsem dnes do porodnice tomu svému doktorovi, že mám na obou koncích takové dlouhé uzle co táhnout a jsou jako z vlasce a on ať je ustřihnu a ničeho se nebojim. Tak za chvíli jdu na to :slight_smile: Snad se nerozpářu :grinning: :grinning:
2. kvě 2008 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,koukam jak drbete,ani nestiham cist,BARCO,ta odsavacka je fakt super a je velice setrna,jak psala Xenie dava se to jen na kraj nosanku a malemu se to take libi.V tom balicku z porodnice je Libenar,ale neni moc dobry,nam teda vubec nepomohl,lepsi je NASIVIN,je take pro male mimi od narozeni a ten se nam vic osvedcil.

Xeni,ja po kariere neprahnu,chceme jeste jedno mimi,tak se tomu budeme plne venovat :grinning:
Nedelam si deti,abych je pak zanedbavala a delala karieru........
2. kvě 2008 v 17:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
já si myslim, ež jde dělat kariéru a přitom děti nezanedbávat, např. když je dáš do školky, tak se jim mezi dětma líbí prostě víc než doma. Každý dítě je jiný, ale já, když pro mě naši sli po obědě, tak jsem jim řekla, bezva, ale přijd pozdějc, já si ještě budu hrát :grinning: s dětma :grinning: navíc můj názor je, že lepší se věnovat dítěti intenzivně 2 hodiny denně než na něj bejt protivná celej den, protože mi všechno poleze na mozek. Já si to mateřství užívám, ale těším se, až bude malá chodit do školky a budeme víc na výletech a tak.... v zoo, na chalupách a všude možně. A já trochu v práci, kde lidé budou obdivovat mou práci. Zatím si krom staraní se o Xenušku, což mě baví, připadám spíš jako hospodyně a to mě neba teda...

Já kariéru nepotřebuju, ale přeci jen, studovala jsem vysokou a chtěla bych to využít... ale já myslim, že se ejště dočkám :wink:
2. kvě 2008 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vis Xeni,
tobe se to jinak mluvi,ty tady mas rodice,tchyni,tak neni problem aby ti deti pohlidala,ale ja mam rada svoji praci,kterou jsem delala,ale odsud pocud,svoji smenu si odpracuju a hura za detma,jelikoz tady nikoho nemam,a ja doma varim atd.atd. a jak to chodi v dnesni dobe,ze rodice delaji karieru,na deti nemaji cas a pak z tech deti jsou pekny spratci !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jo a taky jsem nerekla ze chci byt doma 10 let na matersky a starat se o deti,to leze na mozek kazde zenske,ze jo...jinak ja si jako hospodyne nepripadam,bavi me to a hlavne me moji praci doma obdivuje muj pritel :grinning: :grinning: :grinning:
2. kvě 2008 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
to máš dobrý, mám někdy pocit, že Jirka přijde domů a myslí si, že jídlo v lednici roste, stejne tak i vechno ostatní včetně toaletáku na záchodě. On je zvyklej od maminky, věříte že např, nikdy nemyl záchod? Nikdy v životě, koukal, když jsem to po něm chtěla a ošmrdlal to štětkou a byl hotov... a tak je to se vším, i když já feministka jsem už na něm slušně zapracovala, např. je pravda že u malý je 100% můj zástup - jen mu nejde to odsávání....

je pravda, že se může z Xenušky rodina přetrhnout, to jo.... :wink:
2. kvě 2008 ve 22:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tu nikdo, ju? No noc dobrý.... uz se vzbudila az v 2:30, tak OK, ale rýma teda jede, ted je ve fazi kdy se spusti, tak aspon je co odsavat, ale enjak se ji to nelibi a nemyslim tim teda jen hluk vysavače. nevim, asi je to ještě hustá rýma, tak jí to vytáhnutí bolí. No měla tam i krev.
3. kvě 2008 v 09:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak privitejme mezi nama dalsiho chlapaka-je od Andrejky(titicaca) a jmenuje se LUKASEK,meri 50 cm a vazi 3,33 kg,jsou zdravi a stastni.Prejeme hodne stesticka,zdravicka a lasky :wink:
3. kvě 2008 v 09:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
No jejda, tak to je bezva, to ani není moc velkej, na to jak dlouho se schovával v bříšku. ......... A Xenuška je pořád ejdiná holka, vždyt jí ty chlapi převálcujou....
3. kvě 2008 v 09:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Xeni,ja si tady v tom ohledu na sveho pritele nemuzu stezovat,nakupuje,umyva nadobi,vynasi smeti,obcas uvari,to teda jen kdyz jsem nemocna a zastane domaci prace,on k tomu byl vedeny,to dela hodne.
Pokud nestihnu uvarit,nedela z toho zadnou vedu a klidne si namaze chleba s maslem,ale ja teda varim kazdy druhy den,podle toho co varim,nekdy denne a pritel je milovnikem meho jidla a buchet,vytvarim same dobroty,nechci se chlubit ale jde mi ti,proste me to bavi,jsem rodinny typ,peceni buchet,vysivani atd.

Me zase nebavi chodit po navstevach a po zabavach,nikdy jsem na to nebyla,nekourim a ani nepiju,nerikam ze nezajdu na pokec ale chvili a dost,hura domu,rada zajdu do zoo a na takove akce nez zalest nekomu do baraku.
3. kvě 2008 v 09:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kdyz me to Andy vcera napsala musela jsem se hlasite smat,jsme vazne super particka,samej chlap a jedina zenska :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
3. kvě 2008 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo to já bejvala hodně společenskej typ, pracovala jsem jako studentka v kavárně, většinou noční, takže do 1-3 ráno a máme velkou partu, asi tak 40 lidí, posbíranejch už ze střední školy. Takže narozeniny, svatby, dámské jízdy, pokec a ted uz mají i deti, takže návštěvy a tak... že nezvladam bejt doma. No jo, kde jsou ty časy, co jsem byla z tejdne doma asi tak 1-2x týdně.

S partou jezdíme 2x do roka na hory (na Silvestra a na jaře), pak v květnu každoročně máme akci na Troskách, v červenci v ratibořských horách, a v kempu u Brandejsa, je to vždycky supr, není to vůbec o pití alkoholu, ale hlavně o takovejch celotáborovkách :grinning: vždycky se vymejšlí program typu bojovky, úkoly, turnaje ve volejbalu, petangu, Carcassone, Osadníci a jiný hry. Jinak máme většinu kamarádu v oddílech historického šermu, jeden kamarád vlastní i tvrz na Malešově u Kutné Hory, takže tam je spustu akcí - v září Dobývání Malešova, v prosinci Advent a ted byly čarodejnice. No o zábavu postaráno. Kdybyste měli kdykoliv chuť, tak jste vítaný, je to i hodně zaměřeno na děti (uznávám, že si to víc užijou až povyrostou. Většinou nás taky zapojí, takže máme s Jirkou taky kostými historické....sranda, hodím pár fotek, jestli chcete.

No z toho vyplývá, že ted se jaksi účastnit tolik nemůžem, tak mě to mrzí, ale myslím, že příští rok už obrazíme všechny akce, počítám už i s létem, že na většinu akcí pojedeme.
3. kvě 2008 v 09:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, maly mel v noci ve stolici trosinku krve, ale pak uz ne a jinak je uplne v poradku. Nemuze to byt od toho ze jsem mu merila teplotu v zadecku? Nemam s nim jet na pohotost??? Zrovna je vikend, jinak bych zavolala nasi doktorce..
3. kvě 2008 v 10:43  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
a byla červená nebo černá? Kdyby byla jasně červená, tak je to vpořádku, zřejmě odřený konečníček.
3. kvě 2008 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja si taky myslim, ze je lepsi se venovat diteti poradne par hodin denne, nez z nej mit pres celej den bolehlav a spatnou naladu. Taky detsky kolektiv a vubec kontakt s dalsimi lidmi si myslim ze je dulezity nez byt cele dny jen s maminkou. Otazka je, odkdy je treba ten detsky kolektiv (skolka) vhodny.
Ja jsem taky cely zivot verila, ze se mi podari skloubit karieru a rodicovstvi a snad mi to i vyjde, v praci na me cekaji a "tchyne" ochotna hlidat, a snad by to slo i na zkraceny uvazek, coz by bylo uplne nejlepsi, abych si nic nevycitala. Je fakt, ze sem si driv nosila praci i domu a mela problem zvladat domacnost uz predtim, ale snad by to vyresil ten zkraceny uvazek.
Jinak jsem presto asi taky rodinny typ, zacalo me bavit vareni, do hospody moc nechodime (ten muj nepije ani pivo!), ale spis poradame takove "hraci vecery" s nasimi oblibenymi hrami jako Carcassonem, Bangem, Osadniky, Citadelou, atd. :slight_smile: Nebo zajdem na tenis, squash ci jiny sport.
Takze to vam Xeni ty akce docela zavidim, to by se mi taky libilo, takovy taborovky. A co ty mas vlastne za profesi?
3. kvě 2008 v 11:10  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj, cervena, uff. Ale myslela bych, ze se to ukaze hned na tom teplomeru, nebo to pujde videt na zadecku.
Jo, malem bych zapomnela: gratulace k Lukaskovi! Napocitala sem teda 9 kluku a 1holku..
3. kvě 2008 v 11:14  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
tak nejdrív gratulace Titi k Lukáškovi, vítáme dalšího chlapa a přejeme šťastný život!! Holky to je teda děsný, kde mi budeme schánět ty nevěsty? A jestli to takhle půjde dál, tak náš rod vymře a budou tady jen ti chlapi :grinning: :grinning: :grinning:

Koukám jak se tady rozjela diskuze o mateřství a školkách :slight_smile: Je to fakt věc názoru. Já bych taky asi nedokázala šoupnout malého třeba hned do jeslích a jít do práce. Myslim si, že do těch 3 let tu maminku potřebuje mít u sebe pořád. Ale potom školka určitě není na škodu na pár hodin a jít na pár hodin do práce. Já jsem to měla naplánované tak, že mi skončí za 3roky mateřská, tchýně akorád půjde do důchodu a bude hlídat. Jenže ona nám v prosinci umřela a tím je to bohužel pasé. A jelikož jsem kvůli svému těhotenství a neschopence přišla o práci, tak ani nevim jestli pak nějakou seženu. No uvidíme, je zatím čas. Jinak taky tady musim pochválit Petra, dělá naprosto všechno a hrozně mi pomáhá. Naštěstí to není ten typ chlapa, který po sobě neodnese ani hrníček od kafe....to bych vraždila :grinning: :grinning:

Mončo mamka zrovna vyjela ven a zeptá se mi na tu odsávačku v lékárně. Snad jí budou mít. :wink:
3. kvě 2008 v 11:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pracovala jsem v archivu Ministerstva vnitra, ted je to už Ústav pro studium totalitních režimů (vystudovala jsem historii). A co holky děláte vy? Já vlastně ani nevím, co jste dělali? Jinak počítám že pujdu na kousek uvazku už v září, pokud táta zvládne pohlídat. Už ted je z ní nadšenej a ona má dědu moc ráda. byl by to 1 den v týdnu + práce domů.

Jinak Babaro, ten můj miluje tyhle hry, takže můžem se popadnout a jit si zahrát. !!!!

Jinak teda pivo má rád, ale zatím jsme byli v hospodě asi 2x za dobu co se Xenuš narodila a ani nám to nevadí. Zato ty akce, Trosky letos nebudou, ale v červenci už jedem a v září Malešov - uděláme hromadnej výlet, je to opravdu krásná akce, šermíři, bitvy, stánky, středověké tance, kuchyně. Takže pro kluky to bude super a Xenuš si to taky nák užije.
3. kvě 2008 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak já jsem dnes dobrá hospodynka, právě dělám lososa na smetaně a bylinkách, br. kaše a jako desert falešné tiramisu :wink:
3. kvě 2008 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baro,kdyz meris malemu teplotku v zadecku tak si namoc teplomer do masticky kterou mazes zadecek proti opruzeninam,ja pouzivam rybilku,tak do ni namocim teplomer a malemu krasne a setrne zmerim teplotku.

Barco,jojo.jsem stejneho nazoru jako ty,do 3 let ma byt dite s maminkou,nerikam poradat nejake sezeni s detickama,nebo to plavani,to urcite ano,ale jinak bych rozhodne Danecka nestrcila do jesli,nebo tak nejak a co me rikala dr.tak do skolky je lepsi dat az ve 4 letech,ze maji deti oslabenou imunitu a jsou casto nemocne,ale to proste nejde,za 1.bych doma 4 roky nevydrzela a ted uz to ani nejde,budu doma 3 roky a pak bud druhe dite,pokud to vyjde a nebo sup do prace.

Vam se to mluvi Baro a Xeni,vy mate o hlidani postarano a co mame delat my,co tu nikoho nemame a pani na hlidani,rozhodne nechci a ani na to nemame penize?????
Nedovedu si predstavit aby se me cizi zenska starala o me deti a ja chodila do prace,to nikdy!!!!!!!!!!!!!!!!!!
3. kvě 2008 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Barco,pokud maminka nesezene tu odsavacku,tak ja ti ji koupim a privezu,videla bych to na stredu,jeste se domluvim s Kristynkou zda se ji to hodi a taky jake bude pocasi a nevim zda se jeste z holek nektera prida a pujdeme ven tam k vam do toho vnitrobloku at nesedime doma :wink:
3. kvě 2008 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
já teda nemám tak radikální názor na chůvu, myslim, že pokud je to opravdu milující teta, která se dítěti plně věnuje, hraje si s ním, je s ním na hřišti... tak proč by si mamka nemohla odpočinout. Jako rozhodně ne na plnej uvazek, ale 2,5 dne v tydnu to 2letýmu dítěti neuškodí. Sama jsem takhle hlídala a dodnes máme s Kryštufkem supr vztah a on poznal taky jinou paní než mámu.
3. kvě 2008 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek