• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky, těhulky a snažilky z Prahy 4

2. prosince 2016 
to neni radikalni nazor ale muj nazor a kazdy ma bohuzel nazor jiny!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
3. kvě 2008 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
já nemyslim bohužel, tak to má být, co člověk to názor, ono kolikrát je lepší spolehlivá chuva na par hodin denně než nezodpovědná babička - viz moje tchyne, co malý nedala najíst, protože bylo moc brzo, chudák si pořvala... než jsme přišli, naštěstí jen chvili.
3. kvě 2008 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
takže na druhou stranu, aspon si pohlidas, že budeš mít dítě vychovaný jak ty chceš sama, mě do toho krafou 2 rodiny, každá o počtu aspon 10ti lidí :frowning2: :wink:
3. kvě 2008 ve 13:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
bezva že pohlídají, ale rady typu, namoč jí dudlíka do medu a posad jí na nočník a tak....to se tezko bojuje.
3. kvě 2008 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
je ale zase pravda, že se k tomu vracim, že v psychologii dítěte jsme se učili, že je pro dítě nejlepší mít tak 3-4 pevné jistoty - tzn. mámu, tátu, no a pak treba babi a nebo tety. ono totiž když se nedejbože stane něco např. s mámou, musí třeba na týden do nemocnice, tak to dítě velmi těžko psychicky nese, pokud není třeba zvyklé tak od roka trávit s někým jiným např. celý víkend. Ale dřív to samo nemá cenu takhle dítě trénovat. Říká se, že od 6ti měsíců, ale to bylo malý včera a na víkend ji bych teda nedala....
3. kvě 2008 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky mate pravdu vsechny, do jesli bych dite taky nedala a je fakt, ze dobra chuva je asi vzacna, mela bych strach. Opravdu s nasi babickou mame stesti, jen se bojim, ze nam ujede hlidat do Ameriky. Ale slibila nam pulrok, kdy me v praci budou potrebovat.
Xeni, ja zas delam na Ministerstvu zemedelstvi, studovala sem na Suchdole Evropskou agrarni diplomacii, takze EU a Brusel.
3. kvě 2008 ve 14:34  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
prave snědla poprvé pul sklenky hruškové frutapury
3. kvě 2008 v 16:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo na Suchdole studovalo několik mých kamarádů ekonomku nebo informatiku....
3. kvě 2008 v 16:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak zhubla malá 60 g za týden :frowning2:
3. kvě 2008 v 19:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tu nikdo? Holky, potrebuju pomoc, nevite o dobrym gynekologovi tady nekde pobliz? Ja chodim do toho gyncentra, ale asi jsem jim dost neplatila a pridelili mi takovyho senilniho doktora, kterej byl takovej mimo a ja si rikala, ze hned po porodu Dr. zmenim. Takze jsem se chtela zeptat, jestli byste mi nekoho nedoporucily. Díky.
4. kvě 2008 v 09:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, všechny vás po prodlouženém víkendu zdravím!!!
Monči, Baru, to je super, že jste naplánovali středu. Ta se mi hodí ze všeho nejvíc. Včera, když jsme se vrátili z chalupy, tak se Františkovi spustila taková rýma, že se z toho skoro dusil a soplíky mu tekly ven a asi i do kruku, chudákovi v tu chvíli naskákali červený skvrny na obličeji a na hlavě. Docela nás to vyděsilo, ale odsáli jsme nosánek, nabaštil se a do půl hodiny byl úplně v pohodě. Byli jsme odhodlaný kvůli těm flekům vyrazit na pohotovost. Teď už je v pohodě, ale dneska to radši nebudeme ještě moc přehánět. Včera byl poprvé v životě i bez koupele a jenom jsem ho otřela.

Taky jsem dostala skvělou zprávu od Andrejky, ještě jednou moc a moc gratuluji!!!!!!

Koukám, že jste pěkně rozjeli téma kariéra :grinning: :grinning: :grinning: Jsem z vás teda asi úplně nejmladší (1981), ve dvacetii jsem po vošce poprvé nastoupila do práce, která mě taky ohromně bavila, od píky jsem se vypracovala na vedoucí a u toho si dálkově udělala vejšku. Pak jsem zjistila, že nemám už kam růst a vedení po mě začalo šlapat, abych mu náhodou nepřeroslta přes hlavu. A taky díky tomu, že peníze nebyly nic moc, tak jsem dala výpověď, odstěhovala do Prahy na ubytovnu a začala v nové práci opět od začátku. Téměř hned jsem potkala svého manžela. Během prvního půl roku jsme zvládli obě naše promoce. A já jsem se zcela našla v roli "hospodyně" a poprvé v životě jsem si užívala volný čas odpoledne a o víkendech. Do té doby jsem volné chvíle věnovala buď práci nebo škole. Volný víkend jsem neznala od patnácti, kdy jsem začala chodit na brigády. Manžel sice nic neuměl, byl to taky správný mamánek, ale na druhou stranu, byl a je hrozně snaživý a pokud může, tak mi ve všem pomáhá. Když jsem skončila školu, tak jsem vyvolala debatu, jestli si mám najít lépe placené místo, ale došli jsme k závěru, že pokud chceme mít děti a taky se občas vidět, zůstanu, kde jsem (sociální jistoty apod... :grinning: ) a manžel se budu starat z větší části o finance a já o domácnost. A jsem za to moc ráda. Myslela jsem si, že mě to doma s malým nebude moc bavit, ale jsem nadšená. I když uvidíme za půl roku, třeba mě to přejde. O jediný práci, o který teď přemýšlím je práce z domova, protože bych se od Františka nedokázala hnout ani na krok. Naše pražská babička, ač je v důchodu, tak hlídání nepřichází v úvahu, v Praze je jenom v zimě a to hlídá druhýho vnuka a celý jaro, léto a podzim tráví na chalupě. Naši jsou ještě velmi mladí a sto km daleko. Zkusila jsem si karéru. Obdivuji ty, kdo jí dokážou skoubit s dítětem, já bych to nedokázala, musím do všeho jít na 100%. Teď si užívám obdivu, za to, že jsem doma a že mě to baví. Ráda navařím jídlo pro naše známé a užívám si pochvaly. Manžel mojí práci oceňuje a o tom to asi je. Kdyby přišel a zeptal se mi, co celý den dělám, asi bych taky měla pořádný vztek. A teď když jsem doma, tak všechno, co se týká domácnosti, stíhám většinou udělat sama, přece nebudu čekat na manžela, až přijde v osm z práce, aby vytřel nebo umyl nádobí, když už to můžu mít hotový pětkrát :grinning: A kamarádi, kteří nás chtějí vidět, tak přijdou k nám a je to :grinning: Tak teď vypadám, jako správná husička, ale mě je takhle opravdu dobře...
5. kvě 2008 v 08:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja ti bohuzel neporadim. Mam sice dobrou gynekolozku, ale az na Dejvicke :frowning2:
5. kvě 2008 v 08:49  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Naro, vubec nevypadas jako husička, me to začlo chytat posledních 14 dní, jsme preci jen o 3 mesice starší :wink: ale je pravda, že ja bych se ted dokazala hnout na krok :grinning: jenze ono jaksi neni moznost jak to udelat, no...takze budu doma. Aspon se upinam na jakekoliv vypadnutí z Prahy, ono je to asi jiný, kdybych mela aspon balkon, takhle na me doma ty 4 steny hrozně řvou .... no jo, ted sice Krkonoše nevyšly, ale snad vyjedeme ve středu na chalupu, tak to bdue zase změna a bude mě tam bavit delat na zahrade a tak... me hrozně chybí ten šrumec a mumraj, co se okolo mě točil v práci, je to ted na me takový klidný, i když nic nestiham a tak, ale prostě jsem byla zvyklá mít okolo sebe porad spoustu lidi, proste jsem spis extrovert. Ale zase verim, ez na chviilku to bude jiny, uz jsem si nasla na hájích mateřské centrum, zkusim jim nabidnout sve služby a deti tam smí si hrát od 9 mesíců...
5. kvě 2008 v 08:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
V tom máš pravdu, Xeni, my bydlíme v rodinném domku, tak je to asi trochu jiný. A taky je tu pořád co dělat, jednou bych si chtěla sednout a říct, tak a máme hotovo, což u nás nehrozí :grinning: . Já jsem taky extrovert, ale stačí mi těch lidí mít okolo sebe jen pár. Ale připouštím tu možnost, že za půl roku může být všechno jinak. Ale tím, jak barák předěláváme a člověk neustále něco objednává, shání, pak se stará o řemeslníky, dohaduje se s nimi apod., tak je to vlastně taky taková práce, s tím rozdílem, že peníze nevydělávám, ale jenom vydávám :grinning: :grinning: A když jim udělám jídlo nebo kafe a sednu s nima, tak musím mít taky nějaký jiný témata, než jsou jenom zadečky a nudličky, takže možná i díky tomu, se ještě cítím pořád dobře. A taky o tom, co dělají musím vždycky něco vědět, protože jinak by mi tu práci pěkně odflákli :grinning: :grinning: :grinning:

Já chodím do ordinace k dr. Mazánkové, kousek od Budějovický, ona už teda zemřela, tak se tam teď ti doktoři trochu mění, ale taky se tam docela dost platí.
5. kvě 2008 v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Kristynko,tak jsem rada ze ti vyhovuje streda,ja tam jedu busem od nas v 11:05,je nizkopodlazni,budu tam tak pul 12,tak pisni jak tam jedes ty a kdyz tak se sejdeme na zastavce prirodni,jo??

A zadna husicka nejsi,uplne ti rozumim,jsem v tomhle uplne stejna jako ty,proste me to bavi a to je pro me to nejdulezitejsi,muj pritel,Danecek a nase domacnost a kariera,na tu zvysoka kaslu,zatim,materstvi mam jako dar od boha,tak ho nebudu kazit karierou.............ale kdo nevi jake to je tak to nechape.................. :frowning2:
5. kvě 2008 v 09:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, teda tady se krafalo :grinning:

Já jsem vystudovala rodinnou školu ekonomicky zaměřenou. Tenkrát to byla hodně populární škola a když to dnes někde řeknu tak se každý směje. A dělala jsem vždy asistentku, sekretářku a fakturantku. Naposledy jsem dělala asistentku ředitele :wink:

Holky husičky určitě nejsme, někoho to baví a někoho ne. Já si to taky užívám a vždy jsem toužila po vlastním bytě a domácnosti. Takže si to užívám. Někdy mě to taky nebaví, ale to je normální. Chci si malého plně užít a práci bych řešila maximálně na doma. ALe těch moc není. Taky nevim zda se někdy vrátim ke své profesi, ale uvidíme. ¨

Mončo a Kristýnko, ve středu vás čekám a moc se těšim. Snad bude hezky a budeme moc být venku a udělat si piknik :grinning:
5. kvě 2008 v 09:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Te to vypadá, že mě to doma nebaví s Xenuškou a že jsem nějaká špatná matka, tak aby to nebylo špatně pochopeno, mě to samo baví, takhle jsem si to vybrala a jsem za to štastná, jen jsem si potrebovala postezovat na muj splín...a nemelo to snad vyznít, že když někoho baví vařit, že je špatněj pro Buh, mě vařit bavilo od jakživa, už bydlím od rodičů od 20, tak asi 9 let, takže hospodyně jsem už celkem dlouho. :wink: Jen se mi stýská po práci - v archivu kariéru fakt neudělám :grinning: :grinning: :grinning: a myslim, že ty prachy,za co jsem já pracovala, by většina z vás dostala za pul uvazku, takež o karieře ani o penězích to není, jen o lásce k historii :wink:
5. kvě 2008 v 11:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kristynko, taky jsem rocnik 1981 - rijen :slight_smile:
Ja taky nemela buhvijaky plat (no jo, statni sfera), ale bavilo me to, jako snad jedina z rocniku jsem zustala (vratila se) v oboru, libila se mi dulezitost me funkce, oceneni, i jakasi nenahraditelnost (co se tyce jazykove vybavenosti). No a protoze moje zlaticko prislo ponekud necekane, tak jsem si tu praci neuzila ani cely rok, coz me trosku mrzi a proto uvazuju, ze bych se vratila. Velkou vyzvou je totiz predsednictvi CR v EU pristi rok.
5. kvě 2008 ve 12:07  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Barco,my se taky tesime a snad bude hezky,moc se me nechce byt zalezla doma...........

Tak jsem vcera po 4 mesicich nechala maleho doma pritelovi a ja sla po nakupech,byla jsem pryc 3,5 hod.je pravda ze malej z toho 2 hod.prospal,tak to nemel narocne ale kdyz jsem odchazela z domova,tak me tekly slzy,nevim jestli jsem takova cita,nebo cim to je,ale bylo me po malem strasne smutno.

Barco,ten megasekac na hlavaku :frowning2: vetsi vetesnictvi jsem snad ani nevidela a taky tam dvema zenskym ukradl nekdo penezenku,nevydrzela jsem tam ani 5 min.a radeji jela na Chodov na obed :wink:
5. kvě 2008 ve 12:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baro,pridas se k nam ve stredu,jedeme za Barcou a Ondraskem??

Jeste se vratim k tomu sekaci,kdyby jste videli tech duchodcu jak za sebou vlaceli plne narvane pytle hadru no des,teda nevim co tam vyhrabali,ale jim to asi staci............
5. kvě 2008 ve 12:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja bohuzel ve stredu ve dve cekam navstevu :frowning2:
Jo a diky Monci za tip u Rossmana, musim se tam vydat nez zmoknem :sweat_smile:
5. kvě 2008 ve 13:03  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ufff, jsme se vrátili z nákupu...
Xeni, já myslím, že tě nikdo nepodezírá, že jsi špatná matka :grinning: :grinning: :grinning: , co člověk to názor, někdo by mimíska na pár hodin opustil někdo ne. Ono taky, když jsi zvyklá, že ti malou čas od času někdo pohlídá, tak je to pro tebe jednodušší, než pro toho, kdo hlídání nikdy neměl. Mě ta první práce taky moc bavila a byla jsem velkej idealista, poslání apod. Dneska pro mě ale práce představuje spíše materiální zajištění..., bylo by ideálně skloubit to dohromady, ale i u mě je to dost nereálný :frowning2: . Jsem ale věčnej optimista, takže ať dělam, co dělám, mám z toho obvykle radost. Nebyl by pro mě problém, jít třeba někam dělat uklízečku, pokud by to bylo potřeba. I když teda doufám, že to nutné nebude :grinning: .
Xeni, Baru, držím vám oběma palce, ať se vám návrat do práce zdaří!!!!
Holky, už se moc těším na středu. Jede mi 11,26 h nízkopodlažní bus z Kačerova, tak bych tam mohla být tak kolem 11,45 h.
Monči, docela chápu ty slzy, my jsme rodičům takhle nechali už asi 3x spícího Františka, když jsme byli u nich na návštěvě a jeli jsme na nákup, vždycky jsme byli max. do 2 hodin zpátky, ale já jsem byla neustále nalepená na telefonu a čekala, že zavolají, abychom se okamžitě vrátili :grinning: :grinning: :grinning:
5. kvě 2008 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo to jsem taky nalepená vždycky na telefonu, tchyni davam jen kdyz mala usne na prochazku ven, to samý i mymu tatovi. Sama jeste nebyla nikdy. Do práce, pokud to pujde, se budu vracet na 1 den v tydnu od září. Zrovna si to domlouvam.

Co maji u Rossmana?
5. kvě 2008 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
jen plastenku na kocarek, jeste nemam :sweat_smile:
5. kvě 2008 ve 13:46  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak jsem tady na chvilku po dlouhé době, jak se máte?
Xeni, já taky chodim do Gyncentra na Chodov a jsem tam spokojená, jak se jmenoval ten doktor?
Já tam platim 900kč ročně,
Mončo tenhle týden mi to nevyjde, mám plno lítání v sobotu jsme byli a Patrikem na pohotovosti, narazil hlavou do futer, ale naštěstí RTG v pořádku , ale zítra musim ještě k našemu doktorovy a ve středu má přijet teta a pak už je zase to dlouhé volno tak že budem celá rodina pohromadě :slight_smile:
5. kvě 2008 ve 14:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tam chodim taky ke Košťálovi mě přidelili :frowning2: asi pujdu teda k maminý, je to trochu z ruky, ale je dobrá... ale až na Lhotce.
5. kvě 2008 v 16:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kristynko,tak mam na tebe pockat na zastavce u Barci???

Baro,to je skoda,ze nemuzes tu stredu,nechtela by jsi zajit se mnou zitra dopoledne tak na pul 11 na Opatovskou do sekacku potrebuji malemu koupit laclackove kratasky na leto,ma jen jedny a jedny maskacove,co ty na to????

Ahoj Moni,to nevadi,ja tento tyden taky nestiham,zitra odpo musim za ucetni,ve stredu jedeme za Barcou a ve ctvrtek a vlastne az do nedele mame doma tatku tak at si maleho radne uzije,domluvime se na ten dalsi tyden a snad uz to konecne vyjde :grinning: :wink:

Kristynko,tak ja myslela ze jsem nejaka divna kdyz na chvili odejdu z domu a je me tak smutno,ale jsem rada ze v tom nejsem sama,bylo me fakt hrozne.............
5. kvě 2008 ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky,
můžete mi, prosím, poradit, jak se dostanu ze Zličína od autobusu na Zelený Pruh?
Díky :slight_smile:
5. kvě 2008 ve 20:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Schnek, nasedneš na metro B, pojedeš na Florenc, tam přestoupíš na trasu C - pojedeš na Budějovickou, tam nastoupíš na autobus č. 205 a dojedeš na Zelený pruh.
5. kvě 2008 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek