• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky, těhulky a snažilky z Prahy 4

2. prosince 2016 
Monci já jsem hrozně rozežraná, už teď mám nahoře 3 kila a to jsem v 16tt. Neměla jsem žádné nevolnosti, ale od začátku mám pořád hlad, tak asi zkončím s velkým váhovým přírůstkem. Ale to je mi teď jedno, hlavně ať je vše v pořádku. Ráda bych do práce chodila co nejdýl to půjde. Ale prostě uvidim jak to budu snášet.

Jo a díky za kladný příspěvěk o krčský porodnici :slight_smile: Takhle kdyby si to chválil každý, to by bylo super. Měla jsi asi velký štěstí. Já už jsem tam zaregistrovaná, tak uvidíme jakou budu mít zkušenost já.
22. kvě 2008 ve 21:21  • Odpověz  • To se mi líbí
Jj, je to všechno jenom o lidech. Když jsem se rozhodovala, kde rodit a chtěla jsem se o tom poradit s gynekoložkou (která byla taky v té době těhotná), ta spráskla ruce a řekla mi, ať jsem ráda, že někde porodim, že je to úplně jedno. Docela jsem se s tím ztotožnila a do poslední chvíle jsem počítala a byla vyrovnaná s tím, že mi u Apolináře řeknou, že mají plno a pojedeme někam jinam. A přesto, že jsem měla více než 20 hodinový porod, tak to pro mě byl, díky personálu, krásný zážitek. Poporodní depka na mě přišla až doma a já vzpomínala na pohodičku v porodnici a říkala jsem si, proč jsem tam ještě nemohla být dýl :grinning: :grinning: :grinning:

Monči, my jsme tady s kloboučkem na hlavě chodili skoro celý odpoledne :grinning: :grinning: a krtečci by se nám ložnice taky docela hodily, už jsem je tam viděla nalepený :grinning: :grinning:
22. kvě 2008 ve 21:43  • Odpověz  • To se mi líbí
Katchu já jsem taky byla rozežraná, v jednom kuse jsem něco žvýkala. 18 kg nahoře, bála jsem se že to zůstane, ale během šestinedělí byly dole :wink:
22. kvě 2008 ve 21:44  • Odpověz  • To se mi líbí
Kristynko,uz jsem koukala na netu na dalsi dekorace krtecka,stoji stejne jak v Pompu 59 kc,jen to bude s postovnym a nebo jeste juknu zitra na Chodove do hracek,tam jsem to taky videla,jen nevim tam cenu.

Katchu,jen papkej at se ma mimi dobre,neboj,vse to shodis,ja se taky bala jak to budu shazovat a koukejme se,je to dole.

Tak jsem na netu nasla ty jedle obrazky na dort,jsou uzasne a malemu asi upecu k narozeninkam dortik s nejakym krasnym obrazkem,maji tam i ty mimi od Anne Gedes,ted nevim jak se to spravne pise :frowning2:
22. kvě 2008 ve 22:36  • Odpověz  • To se mi líbí
Míšo je to naproti knihovně v tom zdravotnim středisku, jak je sekáč slůně
22. kvě 2008 ve 22:44  • Odpověz  • To se mi líbí
mob - dík už jsem si to zapsala do sešítku, tam to máme 2zastávky busem tak to není tak daleko!

katchula - jéé tak to mám radost, že tu už nejsem sama těhule! a ještě listopadovka no paráda! My totiž máme mimi takového malého exota a je o víc jak 14 dní mladší než podle ms..no takže mám dva termíny porodu a ten první podle ms právě už 22.11. :wink:
Já jsem se rozhodla nakonec rodit na Bulovce..je to teda poněkud z ruky, ale nějak to vyhrála...
22. kvě 2008 ve 23:01  • Odpověz  • To se mi líbí
Katchu,tak jsem koukala na tve foto do albicka a normalne mas 2 stejne snimkyz ultrazvuku jako mame my doma :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
22. kvě 2008 ve 23:44  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky, tak dneska je nák hnusně, navrhuju teda ten chodov, Mončo, já tam vyrazím asi okolo 14h, tak napiš, jestli pojedeme spolu, nebo vás tam nějak doženu. Musim se teda depkozně kouknout po plavkách, to je hrůza. A do sekáčku musim taky, hlavně proto, že chci na léto klobouček a šatičky. Teda na za měsíc, to to letí, letíme 19.6.
23. kvě 2008 v 08:10  • Odpověz  • To se mi líbí
Přeji dobré ráno,
Monči, tak se mi podařilo najít otvírací dobu té kavárny při Jedličkově ústavu je to v pondělí a ve středu od 14 do 19 hodin a v pátek od 8 do 15 hodin, ale teda vůbec netuším, jestli je to ještě aktuální... :rolling_eyes:
23. kvě 2008 v 09:03  • Odpověz  • To se mi líbí
Jumíku, takže jsi možná taky listopadovka - to je dobrý :slight_smile: Já mám termín podle PM 2.11. a podle ultrazvuku zatím 6.11., takže rozdíl minimální. No a v Krči když jsem se registrovala, tak mi řekli, že 2.11. už mají plno a že si mě napíší na 1.11. Ale ono to je jedno, mimčo si stejně samo rozhodne kdy se mu bude chtít na svět :grinning:

Monci, tééda to je sranda s těma snímkama z UTZ :grinning: V úterý jdu k doktorovi, tak budu mít možná další, tak Ti pak dám vědět jestli je taky stejný :slight_smile:
23. kvě 2008 v 10:20  • Odpověz  • To se mi líbí
tak to já jdu v pondělí na ten první gentický utz a NT screening a jsem z toho trošku nervozní - hlavně aby bylo mimčo v pořádku! :zipper_mouth: ale konečně budeme mít snad fotku kde bude vidět víc než jen flek :grinning:
23. kvě 2008 ve 12:03  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak to já jsem taky vždycky když jdu k doktorovi nervózní jestli bude všechno v pořádku. Ale zároveň se i těším, že zase mimi uvidím :slight_smile: Už bych chtěla cítit pohyby, abych vůbec věděla, že ve mě ten živý tvor je. Já jsem neměla vůbec žádné nevolnosti a vůbec se tak nějak ani necítím těhotně... Až na ten pupek teda :grinning:
Z toho genetickýho UTZ mám právě tu druhou fotku v albu. Dělal mi ještě ten vnitřní a bylo všechno krásně vidět i 5 prstů na ručičkách :slight_smile:
Tak Ti držím palce ať v pondělí dobře dopadneš, určitě ano!!
23. kvě 2008 ve 12:34  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky, nervozni budete porad, az budete citit pohyby, tak zase budete nervozni, kdyz se nbude hybat a bude spat (ja ji porad budila, hruza), pak zase tohle a tamto a az se narodí, tak uz ze strachu nevyjdete, takze to neni moc uklidnujici, co?
23. kvě 2008 ve 12:50  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, tak jsem zase tady.Teda tady se ale kecá :grinning:

Jéé Mončo jaký obrázky s krtečkem? Já chci taky. :grinning: Schánim malému pěnové puzzle s krtečkem, ale na netu se prodávají velké balíky asi za 400 Kč. Na Chodov se asi jen tak nedostanu. :frowning2:

Katchulo, jsi asi Kačka viď? Tak jsi včera pořídila dobře s nákupem?

Já už teď budu mít zase pár dnů doma Petra, skončil už v práci a bude zkoušet to MHD.Tak snad mu to vyjde. V neděli nás hodí s mamkou do Děčína a budu tam do středy.Tak aspoň změna prostředí. Sakra noha se stále nechce rozchodit :angry:

Dneska mi přišel balíček z MMB, objednala jsem Ondráško krásný bodýčka s krátkým i s dlouhým rukávem cca po 30Kč za kus.Jsou super a hezky barevný!
23. kvě 2008 ve 13:04  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky,
Míšo tak to máš kousek dvě zastávky to je pohoda.
krteček letí snad u všech dětí,
Barčo tak si u mamky pořádně odpočinˇ a snad už tu nohu rozchodíš, chce to pomalu a ono to půjde
23. kvě 2008 ve 13:25  • Odpověz  • To se mi líbí
Bramburko, tohle už jsem někde slyšela, je to fakt. Teď už se budu o dítě bát do konce života, to nejsou moc pěkný vyhlídky teda :confounded:

Barbárku, ano jsem Kačka. Koupila jsem si včera první těhotenský kalhoty, takový letní světlý barvy a pak černý tříčtvrťáky. Vše v HM, protože je to tam celkem levný, navíc to ještě bylo ve slevě. Ale nelíbilo se mi tam žádný tílko nebo triko, ale zatím vystačím s normálníma. Teď je taková móda, že hodně triček se dá nosit naštěstí i v těhotenství :slight_smile:
Takže Ty jsi původně z Děčína? A co je to MMB?? Neobjednáváte někdo pro děti tady: www.brumla.cz ? Je to tam levný.
23. kvě 2008 ve 14:13  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj,tohle me nedelejte,ja vas vubec nestiham cist :frowning2:
Tak byla jsem s Barou na Chodove a mam dalsiho krtecka,Barco,vis co to je,to mas prece doma taky na zdi,tu penovou dekoraci samolepici,ale ty mas medvidka PŮ myslim a ja krtecka,uz mam tri kousky a jeste potrebuju tri,ale musim je objednat na netu,v obchode je nemaji.

Kacko,MMB je mimibazar,tak kupujeme a take drazime na aukci veci pro prtata atd. :wink:

Taky jsem se tesila az ucitim pohyby,citila jsem je vcelku brzo,ale jak se prestal treba dva dny vrtet,ja byla nervozni a uz jsem chtela jet k dr.ze se nehybe :frowning2: bylo to strasny.

Kristynko,tak az vyrazime konecne na ten Vysehrad,tak se tam zastavime a uvidime zda je to aktualni :wink:

Jo Barco,na penove puzzle krtecka jsem tam koukala,bylo to moc hezke ale strasne drahe :frowning2:

Kacko,jojo,pak dej info a porovname snimky :grinning: :grinning:

Omlouvam se ze tak skacu ale mam vynechavky co kdo jste psal,tak si na to vzpomenu a musim to dopsat :grinning: :grinning:

VE STREDU 28.5.JE SRAZIK,KDO BUDE MIT ZAJEM JET TAK AT SEM PISNE ZAVCAS AT VIME KDO POJEDE,SRAZ BUDE ASI NA SPORILOVE,JESTE TO SEM PRESNEJI NAPISU A ZREJME V 11 HOD.

zapiste si to do kalendare at je hojny pocet maminek,tehulky samozrejme bereme taky :grinning:
23. kvě 2008 v 15:43  • Odpověz  • To se mi líbí
JEEEE,tak Barco,ty nemas Medu Pů ale nejake pejsky,no vidis a ja krtka..........

Jukni se na www.ukocicek.cz ,maji tam ten jedly papir na dorty a uplne presne to mimco v te lasturce co mas v albicku :wink: :wink:
23. kvě 2008 v 15:48  • Odpověz  • To se mi líbí
jo Barco az budes koukat na ty stranky www.ukocicek.cz ,tak tam maji i ty penove dekorace krtecka za 59 kc,ja je tam budu taky objednavat,jsou tam nejlevnejsi.
23. kvě 2008 v 15:56  • Odpověz  • To se mi líbí
já bych šla, sice 11h, je taková naprd, ale my to nejak vymyslime, bud dam zeleninu driv nebo ji vezmu sebou, ale to jí jist nebude, no to neva...
23. kvě 2008 v 16:50  • Odpověz  • To se mi líbí
Kdyz nam vsem ta 11 hod.vyhovuje,tak to snad jednou nejak zvladnete nee???
23. kvě 2008 v 16:54  • Odpověz  • To se mi líbí
ale jo, zkusim ji to dat v kočárku, zase by mohla spinkat tak uvidíme. Já už to neřeším, ale je pravda, že v poledne se napapkáme a pak vyrážíme kamkoliv, no uvidíš až budete přikrmovat, zelenina všude, děsnej boj! :grinning: ale musim říct, jak ted docela papá, tak mě to baví, hlavně pro ní vařit, protože ty kupovaný moc nechce ale ode mě jí chutná, tak jsem ráda. Hlavně to ovoce, frutapuru nesnáší, v ostatním je cukr, tak holt podusim ovoce a rozdělim do skleniček na 3 dny a je to.
23. kvě 2008 v 16:58  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak ted jsem si precetla zajimave teda alespon pro me informace :Navrat obsahu zaludku do jicnu se muze u deti objevovat az do 8 mesicu.Odborna literatura uvadi,ze 67 % nemluvnat ma ve 4 mes. projevy ublinkavani,pritom je dite jinak zdrave a prospiva.V pozdejsich mesicich toto procento klesa...

Malej me toti zacal dost ublinkavat,mrska mala..........
Vetsinou se predpoklada,ze se ublinkavani zmirni po zavadeni prikrmu.
23. kvě 2008 v 16:59  • Odpověz  • To se mi líbí
Ja uz se prave na ty prikrmy tesim,neboj,ja uz to znam,prece jen uz jsem vychovavala jedno dite :wink: a kazde dite snasi jidlo jinak,jedno papa krasne a vsechno a z druhym je boj a je to vsude............
23. kvě 2008 v 17:02  • Odpověz  • To se mi líbí
S tím strachem je to pravda a já mám navíc pocit, že to začne hned jak si člověk řekne, že ho chce..nejdřív jestli to vůbec půjde, pak aby bylo těhu ok...no a už to jede až do smrti :zipper_mouth:
23. kvě 2008 v 17:18  • Odpověz  • To se mi líbí
Jo Miso,je to tak,strachovat se budeme az do konce zivota..........

Xeni,ja mela za to ze vam frutapura chutna,vzdyt jsi to tu i psala,ze zblajzla cely kelimek....ja mam kamosku co jeji mala tu frutapuru miluje a ty prikrmy ji basti od 6 mesicu ukazkove,takhle jsem snad nevidela ditko otevirat pusinku,ani jedna kapka nazmar :grinning:
23. kvě 2008 v 17:45  • Odpověz  • To se mi líbí
No jo Moni, já zapoměla, to je fakt, ty to znáš. No tak nám moc nechutná, jede jí jen ta jablko - banan, hrušku tak dá pár lžiček, ono je to takový kyselý nebo co a když jsem jí ukázala švestku, tak mě vyječela.

No já teda moc jedlíka nemam.

No s tím ublinkávanim, jj, to je pravda, to my zname, malá blinkala šíleně, už je to mnohem lepší, sice blinká ale už ne tak hrozně moc. Pro změnu máme všechno oranžový nevypratelný. Protože blinká mrkev. No ted mi po dvou hodinách vyplivla to jablko, no tak já nevim kde to schovává, asi to syslí někde.
23. kvě 2008 v 18:52  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj holky, tak jsem chtela jit brzo spat a nepovedlo se. Meli jsme navstevu babicky s dedou a teticky a maly se rozhodl, ze nebude spat ani nahodou. Hodne rval jako pavian, kdyz jsem mu davala dudlik, tak mu to nestacilo, zkusila jsem ho kojit a to jsem asi nemela delat, vysal mi i to co tam nebylo a porad rval. Nakonec ho uspal po 3 hodinach manzel chovanim, to uz jsem byla v koncich, a nejradsi bych toho kriklouna vyhodila z okna ... ale to by asi neslo, jesteze ma tak hodneho tatku. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Barbarek, moc dekuji za tip jak maleho obelstit, v nejblizsich dnech to na nej urcite vyzkousime.Fenykl a kojeneckou vodu doma mam. Jen jsem chtela delat podle rady doktorky, ze nemam maleho omezovat a dat mu kdy bude chtit. Taky mi to prislo trosku divny. No snad se mi zas v noci udela mliko, aby mel maly otesanek co pit. Do odpoledne mam mlika dost, jak stridam prsa ke kazdemu kojeni, ale vecer je to nejak slabe, nevim jestli je to tim, ze uz nejsem tak odpocata :unamused:

Jsem si vas precetla, docela jste toho naplodily :slight_smile:. V tu stredu na Sporilove v 11 to zkusim nejak naplanovat, akorat to bohuzel nedokazu moc dopredu, protoze prdolka je kazdy den jiny a nema zatim nejaky pevny rezim.

vitam nove tehulky a tesim se az vyrazime na kocarkovanou :slight_smile:

Jeste takovy dotaz, nevite kde kupovat oblecky pro mimisky, zkusila jsem CaA, HM a loanu a nejak se mi tam nic nelibi a uz zacinam byt trochu nervozni, protoze maly pribira, tak mu budu muset neco koupit, aby mel v cem spat, moc dekuji za pripadne tipy.
23. kvě 2008 ve 23:21  • Odpověz  • To se mi líbí
sekáč Andrej, stejnak ti z toho za týden - 14 dní vyroste! Můžu ti i něco popujčit kdybys chtěla, to vůbec nabízím všem, ale jsou to spíš takový hadříky, ty hezký jsou už rozpujčovaný, ale našlo by se.

jinak tedy čím víc kojíš, tím víc mlíka, večer je to slabší, protože jsi opravdu unavenější, takže lze tezko napucnout a spat, to znam, zkus po kojení jeste zbytky odsat, tím se to zvýší laktace a zbytečkama ho muzes stríkačkou dopucnout, pozor na lahev, aby se ti neodstavil, brzy prijdou na to, že je to z lahve pohodlnejsí.

jinak ten řev bude spíš kolika, zkus kapky baby calm, ty nám pomohly. Jinak i ten fenyklovej čaj jim pomuze se vyprdět. pokud ti neblkiná tak masaz briska nebo cvicení. Jestli chceš můžu ti ukázat jak. :wink:
24. kvě 2008 v 08:14  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj Andrejko,tak na nejaky pevny rezim mate jeste cas,uzivejte si plnymi dousky sestinedeli :wink:

A kde kupovat oblecky,jojo,je to pravda,zlaty sekacek,ja tam take strasne moc nakupuji,maji tam nadherne neznicene a hlavne dost znackove veci,malej me chodi nadherne oblikanej a nikdo nepozna ze je to ze sekace,ty deti strasne rychle rostou a nema smysl kupovat nove,malej dostal od kamaradky krasnou teplakovku,stala 600 kc a malej ji mel 2 krat na sobe,to me prijde zbytecne vyhozene penize.Nove veci se daji kupovat az tak kolem 2 veku ditete,kdy uz to ma prece jen na sobe o neco dele.

A s tim mlikem,neni pravda,ze vecer mas mlika min,tim ze jsi unavenejsi,ale je vseobecne znamo,ze vecer je mlika min,to ti rekne i laktacni poradkyne od ktere ja to mam,pres den je ho proste vic.Ja uz s tim take bojuju,malej me vycucne do sucha :grinning: :grinning: obe prsa uz asi mesic a pul,ale zatim to jeste zvladame,me uz je to tak nejak jedno,za mesic zacnu davat prikrmy a to uz nemusim tak casto kojit,v noci nekojim vubec a pres den po tech 3-3,5 hod.,jak zavedu prikrm,tak me jedno kojeni odpadne,teda ze zacatku. :wink:

Snad ti ta streda vyjde,ma byt nadherne pocasi,uz se na tebe a Lukaska moc tesim :wink: :wink:
24. kvě 2008 v 11:34  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek