• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky, těhulky a snažilky z Prahy 4

2. prosince 2016 
Moni, tak doufej, že bude jedlík, my přikrmujem už mesic a pul a jeste porad jsme mliko nevynechali, občas odpoledne, ale spuis si ho po prikrmu jeste vyřve. A to dneska snedla 200g cukety, a stejne po hodině řve že má hlad, ale fakt jako hlad, žádná nuda nebo něco. šílený. ale možná je to zae poslední doufám růstový spurt.

jinak já měla mlíka prokazatelně mín když jsem byla unavená, když jsem šla po obědě na hodinu lehnout, mělla jsem ho mnohem víc. Ale asi to má každý jinak. Večer jsem byla schopná odstříkat víc než přes den a mám to do dnes, že nejvíc odstrikam ráno a večer, přes poledne bída. Nejvíc je ho v noci. Ono je to dáno už od pradávna, když ženský makali přes den na poli, tak kojit stíhali až v noci. :wink: Ale každej to může mít jinak.
24. kvě 2008 ve 13:31  • Odpověz  • To se mi líbí
hlavně na množství mlíka má strašnej vliv klídek, takže když mi malá večer řvala, tak se mi mlíko zaseklo. Hruza. Az kdyz usnula, tak jsem v klidu odstrikala. takže hlavně klídek, zkus si dát teplý obklad při kojení nebo popíjet teplý nápoj, líp se pak spouští :wink:
24. kvě 2008 ve 13:38  • Odpověz  • To se mi líbí
Nemyslela jsem ze po prikrmu nedam mliko vubec,to vim,ze se docpe jeste mlikem,ale uz me nevycucne obe prsa najednou,ale jen se dozasyti,spatne jsem to napsala.............
24. kvě 2008 v 15:42  • Odpověz  • To se mi líbí
A s tim mlikem to ma kazda zenska proste jinak,jak by to na tom svete vypadalo,kdyby mela kazda zenska a kazdy chlap vse stejne,to by byla nuda :frowning2:

U novorozencu a kojencu byva symptomatologie poruch zazivaciho traktu spojenych s narusenym travenim pestra,ale ve sve podstate uniformni.Je to ublinkavani az zvraceni,bolest briska,prujem ci zacpa.V obdobi do ctyr mesicu veku ditete jsou bezne kojenecke koliky,ktere jsou charakteristicke nahlym vznikem,dite place a ma bolesti briska.Vse probiha v navaznosti na jidlo,prevazne v pozdni odpoledne nebo vecer.Koliky dostavaji jak deti kojene tak i umele zivene.Ulevu prinasi az odchod plynu a stolice.

Jo a zajimalo by me,kdyz od pradavna zensky makali na poli pres den a kojily az v noci,tak co ty chudinky deti pres den papaly???????????????????????????????????????

Stres nema vliv na mliko ale na spousteci reflex,precti si www.kojeni.net
24. kvě 2008 v 15:53  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, tak se s váma na pár dnů loučim. Jedu od zítra do neděle k mamce do Děčína a tam není internet. Budu relaxovat, válet se na zahradě na sluníčku a přijímat návštěvy. :grinning: Tak se moc těšim.

Mončo to pěnové puzzle je fakt hezké, já mám pejska a psa Pluta a stálo mě to asi po 20Kč v Děčíně u vietnamců. A jsou taky moc hezký. Ale krteček je taky mooc krásný. Já jsem právě chtěla to puzzle na zem, ale to je fakt drahý, tak to asi bude zbytečný, když chci tu ohrádku.

Jinak holky, dnes jsem tady v jedné anglické škole byl bazárek dětského zboží a hraček a naprostá paráda. Kromě pár hadříků po 10Kč (na Ondru moc neměli, ale nakoupila jsem kámošce super věci na holčičku) jsem koupila Ondráškovi super jako nové značkové chodítko, které se dá nastavit i tak, že se jen houpe a nejezdí. Stálo jen 200 Kč a je fakt nové .To byl kup :grinning: :grinning: Jen jsem tam pajdala na berlích, tak jsem z toho krapet unavená :grinning: Ale stálo to za to!!

Kačko jsem původně z Prahy, ale rodiče se odstěhovali do Děčína.Já tam s nima bydlela jen chvíli a pak utekla zpět do Prahy a tady jsem už zůstala. Jinak MMB je www.mimibazar.cz Maminky a různé obchůdky tam prodávají hlavně dětské věci a já odtamtud mám spoustu věcí...včetně postýlky a přebalováku. Schválně jukni.

Tak holky moc tu nezlobte a držte palce, ať v Děčíně tu nohu víc rozchodim a můžu s váma brzo na procházku!!! Ve středu večer (dle návratu) a nebo ve čtvrtek jsem zase tu!!! :grinning:
24. kvě 2008 v 16:43  • Odpověz  • To se mi líbí
baru tak pa a pak se ozvi!

Myslela jsem, že budu potřebovat nějaký kloboučky a šatičky na léto a otevřela jsem balíky po kamarádce a jsou tu nádherný věcičky, tak jsem nadšená, všechno jí to pasuje a je v tom nádherná.

Dnes jsme byli u tety, celej den venku, lezla tam po nás, chvilku (cca 10 minut za celý den) spala v kočárku a byla hrozně hodná. Házela tam na každýho úsměvy, no supr. :grinning:
24. kvě 2008 ve 20:09  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, kdyz sem chodim jednou denne, tak na vas absolutne nestacim reagovat, ze to radeji vzdycky vzdam :sweat_smile:
Andrejko, doufam, ze vam to ve stredu vyjde a konecne vas uvidime, uz se moc na Hamrak i na vas tesime. Jinak te chapu, ja jsem Hynecka minulej tyden chvalila, a uz je zas z neho rvoun :frowning2: a to ho nic netrapi, proste se nudi ci co, a kdyz kolem nej kmitame jeste ho vyprovokujem a rve vic. To bych ho fakt zabila, jeste ze sme ted doma oba, kdyz sem s nim sama tak je to fakt psycho.
My taky kojili porad, protoze to jediny zabiralo a malej nic jinyho lepsiho zatim neznal a moje doktorka taky rikala, ze mu mam dat po chuti, ale kdyz ze me pak po mesici vypadlo, ze je to mnohdy i vickrat do hodiny, tak mi rekla, ze to je moc a ne castjes jak po 2 hodinach. Museli jsme vydrzet par rvani, ale zvyk si a uz se ted konecne zabavi i jinak nez u prsa, ze mnohdy vydrzi i dyl.

To ste me holky nepotesily s tim blinkanim do 8. mesice, my nekdy koukame kolik z nej vytece, prijde mi, ze tolik ani nemohl vypit, ale kdyz pribiva pekne, tak snad je to ok. Uvidime v utery u doktorky, ale jelikoz ze spousty veci vyrost behem posledniho tydne, tak si myslim, ze snad pribiva dal :slight_smile:

Jinak me by nevadilo vyrazit v tu stredu az treba ve 12, jestli by to vyhovovalo vetsine...

Holky tehulky, opozdene vas vitam, Miso ja bydlim tobe asi nejbliz, na Stichove u matersky skolky. Tak se tesime na novy prirustky, snad nejaky ty nevesty :dizzy_face:
My mame pediatra u Galaxie, Anny Drabikove, MUDr. Zikmundova, takova starsi ale moc mila pani, myslim ze na te adrese je i ta zminena Francova.
24. kvě 2008 ve 22:13  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Jo a rodila sem v Krci, podrobne sem to popsala v diskusi Porod tema Jaky byl porod myslim str.57
24. kvě 2008 ve 22:17  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
jo baru, mě by se to teda hodilo taky pozdeji, tak v 11:30 a pozdějc, tak leda že za holkama dorazíme pozdějc.
24. kvě 2008 ve 22:41  • Odpověz  • To se mi líbí
Ja si myslim,ze vetsine to krasne vyhovuje v tech 11 hod.alespon si to myslim,nikdo nic nerikal,kazdy se umi prizpusobit,tak to snad zvladnes taky,uz se jednou neco menilo a pak si ani nedorazila :frowning2:
24. kvě 2008 ve 23:31  • Odpověz  • To se mi líbí
holky nechcete některá se mnou chodit na aqua aerobic http://www.aqua-aerobic.cz/rozpis_slavie.asp nejblíž mám asi Slávii.
25. kvě 2008 v 08:12  • Odpověz  • To se mi líbí
Krasne dobre ranko preji,
tak dnesni noc byla jedna z nejhorsich a o ranu ani nemluvim,malej vcera vytuhnul uz v 19 hod.a pritel byl na pivnich slavnostech,dorazil domu pred 22 hod.a maleho vzbudil,ten samozrejme do pulnoci nespal a od 5 hod.od rana rve,des :frowning2: :frowning2:
25. kvě 2008 v 11:09  • Odpověz  • To se mi líbí
ououou to se to tak někdy po... :frowning2:
25. kvě 2008 ve 12:03  • Odpověz  • To se mi líbí
jinak musim říct, ež poslední dobou (asi kvuli zubum) mala spatně spí, vstává mezi 4-5 ranní, venku svetlo, tak má préééé :frowning2: nepláče, hraje si, ale kdo to má vydržet. Hrůza.
25. kvě 2008 ve 12:41  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak ten malej rostak usnul ve 12 hod.a jeste porad spi,dohani tu noc + rano :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
25. kvě 2008 ve 14:25  • Odpověz  • To se mi líbí
tak jsem delala dnes tu margot buchtu, dobrá, ale poněkud sušší, příště to vylepším jablíčkem ale je to mnam. :dizzy_face:
25. kvě 2008 v 16:52  • Odpověz  • To se mi líbí
koukám přes víkend se tu každý poctivě věnuje rodině a nikdo tu není... :unamused:
25. kvě 2008 ve 20:03  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, všechny vás zdravím po víkendu a přeji příjemný start do nového týdne.
Teda, tady se zase mlelo :grinning:

Barčo, užij si to pořádně v Děčíně a načerpej spoustu síly :wink:

Abych to tak nějak zkrátila. Počítám se středou v 11 hodin a prochajdou na Hamerák. Hodina mi vyhovuje. Moc ráda s vámi chodím ven, ale zároveň jsem ráda, když se vrátím včas domů a můžu připravit v klidu na jídlo na večeři a udělat si doma s mými bumbrlíčky pěknou pohodu.

Andrejko neboj, všechno se srovná. Jsi na sebe velmi náročná, což je super, ale zase se to nesmí přehánět :wink: Už se těším na středu, až se uvidíme!
26. kvě 2008 v 08:45  • Odpověz  • To se mi líbí
Preji krasne dobre ranko,
Kristynko,vitam te po vikendu zpet a doufam,ze sis to naramne uzila v rodinnem kruhu :wink:

Ve stredu tez pocitam na 11 hod.a plne me to vyhovuje,myslim si,ze kazda z nas chodi rada na prochazky a jeste radsi specha domu za svym manzelem ci pritelem a chce si ho uzit :wink: :wink:

Moc Vas vsechny zdravi Jana,jsou vsichni nemocni,vcetne Viktorka a od cervna zacinaji chodit na rehabilitace.
26. kvě 2008 v 09:40  • Odpověz  • To se mi líbí
Jejda, co je jim? To je nějaký pekelný, ta jejich smůla... :frowning2:

holky, uvidim co s tou středou, obavam se, že budu muset do nemocnice s těma kyčlema, včera už jsem zase nemohla chodit, přes noc uz je to zase lepší, tak nevim, budu tam v 11 volat, tak uvidime. Takže prostě raději nic neslibuju.
26. kvě 2008 v 09:55  • Odpověz  • To se mi líbí
Kristýýýýýýýýýýýnkooooooooooooooooooooooo, :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
26. kvě 2008 v 10:04  • Odpověz  • To se mi líbí
tak do nemocnice jsem objednaná v pátek.

Stejně ale ve středu za vámi dorazím později, protože přijde v poledne kamaradaka a přiveze mi kočárek - golfky, co si pujčujeme do řecka, bohužel jiný den nemůže a my už ho potřebujeme vyzkoušet.

Takže mohu vyrazit cca mezi 13-14h. Pokud se někdo přidá ke mě takto pozdě, budu ráda, když ne, dorazím za vámi, zavolám Monče, kde jste. Beztak by Xenušku nebavilo celej den bejt v kočáře a nemoct lézt, jak se ted rozlezla, tak je to šílenej divoch a porad někde trajdá. Na zem to ale ještě není.
26. kvě 2008 v 11:11  • Odpověz  • To se mi líbí
To je mi lito, Xeni, tak urcite dorazte pozdeji, ja bych to mela v tech 11 stihat.
Na ten aquaerobik bych se jela podivat na zkusebni lekci, jen nevim jak to zvladnu kdyz zatim nemame s malym moc rezim :unamused:
26. kvě 2008 ve 13:09  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky tak jaký byl víkend.?
My jsme v sobotu byli na celodením výletě vlakem (posázavským pacifikem) je to starý vlak s parní lokomotivou prostě paráda, až vám děti dorostou můžu jen doporučit, Patrik byl nadšenej.
A co se týká té středy na Hameráku to neznám, tak se chci pozeptat jestli tam jdete od spořilova nebo druhá strana Praha 10, od nás jede 188 bus ale ten jede právě tou druhou stranou směrem na Zahradˇák :frowning2:
26. kvě 2008 ve 13:31  • Odpověz  • To se mi líbí
babara - jééé Zikmundová!
no a nevíš, kdy se chystá do důchodu - to je totiž naše favoritka! chodil k ní muž, je to manželka jeho přednášejícího na VŠ a hlavně! pan Zikmunda byl skvělý kamarád mužovýho táty - chodili spolu na pivko k Soudku :grinning: oba z matfyzu
ale právě jsem myslela, že už je jednou nohou v důchodu, nějak netuším kolik jí je! :frowning2:
26. kvě 2008 ve 13:36  • Odpověz  • To se mi líbí
to ja bohuzel taky netusim ale asi se ji nebudu ptat :slight_smile: ale asi bude stejne stara jako dr. Paulova :slight_smile: z Krce, pry spolu studovaly medinu. Tak mozna pres ni by to slo nejak zjistit.
Ja byt tebou tak bych k ni sla, jeste budes mit protekci :wink: ale je fakt, ze je lepsi kdyz ma malej stejnou doktorku, ktera ho bude znat odmalicka. Ale zase lepsi 2dobre doktorky nez cele detstvi jedna spatna..
26. kvě 2008 ve 14:28  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Mnoči :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:
Moba: já to taky znam jenom 188, ale máme start na Spořilově, protože tam bydlí Andrejka a taky abychom poznali novou cestu :slight_smile: , mohly byste s Patrikem vyrazit taky a nebo tam za námi potom přijet. Máme v plánu si tam dát oběd.
Xeni já nějak nechápu, že by Xenušku bez tak nebavilo bejt celej den v kočáře, to by ti ale pak nepomohlo ani kdybychom vyrazili dýl, protože my ty výjezdy míváme krapet delší, abychom taky něco viděli a něco z toho měli...
26. kvě 2008 ve 14:33  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj holky, tak se tesim na srazik ve stredu, jen nevim, kde presne se chcete sejit. Posledne jsme meli sraz s Kristinkou u Alberta, tak nevim jestli tam nebo nekde jinde ??? :sweat_smile:

Dekuji za diskuzi ke kojeni, vyzkouseli jsme feniklovy caj a moc nam nechutnal, vzdycky kdyz si maly cucne, tak se desne sklebi ... treba mu casem zachutna :grinning: . Jeste uvazuju o tom odstrikavani, vetsinou jsem odstrikavala v noci, kdyz uz mi mliko teklo pres triko, jen si to denni, zbytkove odstrikavani moc v praxi nedovedu predstavit, ale chystam se to nejak vyzkouset, tak jsem zvedava
26. kvě 2008 v 15:48  • Odpověz  • To se mi líbí
dekuji taky za tipy na nakup vecicek, uz se tesim az konecne nekam vyrazim

barbarek, hezky si v Decine odpocin a porelaxuj, at si to s Ondraskem uzijete, treba uz pak nekam vyrazime, az se vratite :wink:
26. kvě 2008 v 15:50  • Odpověz  • To se mi líbí
bramburka, rada bych vyrazila na aquaerobik, ale jeste to asi neni bohuzel pro me :frowning2: , tal treba nekdy trosku pozdeji :wink:
26. kvě 2008 v 15:52  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek