• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky, těhulky a snažilky z Prahy 4

2. prosince 2016 
holky kam na lavaní aby to nebylo mega drahý???
6. led 2008 v 10:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
samo myslim plavaní, druhou rukou odsavam.... :grinning:
6. led 2008 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Johanka13: Díky moc za typ, jak dlouho před porodem se tam musím registrovat?
6. led 2008 ve 20:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem tu zase jen na skok, abych dala vědět :slight_smile: Barčo, takže chlapeček???? :grinning: A já si myslela, že překvápko! :grinning: My jsme byli hrozně v pokušení se to dozvědět, ale manžel trval na svým a říkal, že jestli se to dozvím, tak on to nechce vědět. No a to já bych nevydržela mu to neříct :slight_smile: takže jsem se snažila ovládat při každém utz. :grinning: :grinning: :grinning:

Monči, rodila jsem v Podolí a jsem maximálně spokojená. Sice oddělení šestinedělí bylo trochu horší, ale pro mě byl důležitější porodní sál a PA, ty sprchy na chodbě a pokoje po 3 se ty 3 dny daly vydržet.
7. led 2008 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, všechny vás zdravím. Jsem z Kačerova a hledám nějaké mamči na procházky a na srazíky. Už jste tady dali něco dohromady?
7. led 2008 v 16:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj naro, zítra se chystám na presentaci látkových plenek. Je to někde u metra Pankrác. Nechceš tam zajít se mnou? Našla jsem to na www.latkovepleny.cz
8. led 2008 v 09:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky :slight_smile: já bych klidně jela, ale bohužel ještě nemůžu na tak dlouhou dobu z domu, teprve s Jiříkem zvykáme a na procházky chodíme na 15-20 minut, dnes bude úspěch dojet do lékárny :slight_smile:

Jinak my taky látkujeme, mám klasický bavlněný plenky a k tomu jsem dostala použité konopné a bavlněné plenky, např. http://www.ehnappies.co.uk/erol.html#1X0, ale ještě jsme je nevyzkoušeli. Já mám atop. ekzém, tak se papírových bojím, aby neměl nějakou reakci - u bavlněných se většinou hned ozve, když je mokro, tak ho můžu hned přebalit.
8. led 2008 v 11:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
jesterko, jde mi z těch látkových plen hlava kolem, snad mi to po té presentaci bude trochu jasnější, a taky bych už měla taky začít něco nakupovat.
8. led 2008 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky jjaanca, shodou okolností jsem tuhle prezentaci taky našla a chtěla jsem tam vytáhnout manžela. Chci do těch látkových plen jít, ale z okolí nikoho neznám, kdo by je používal a z těch informací, co jsou na latkovepleny.cz mi jde hlava kolem.
8. led 2008 ve 14:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
mně taky šla hlava kolem :confused: tak jsem se vykašlala na studování nějakých nových systémů a koupila klasické bavlněné čtvercovky, k tomu jsem dostala použité bavlněné a konopné látkové kalhotky - viz odkaz o pár příspěvků výš. Ty se používají jako normální plenkové kalhotky, akorát se to pak do pračky strčí celé. Lze do toho použít nějaké vložky ze stejného materiálu nebo separační vlžky. Potud jsem to pochopila a dál neřeším :grinning:
8. led 2008 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
terkajesterka máš pravdu, ono se to s těma plenama pak nějak vyvrbí. Klasický čtvercovky si pamatuji od mladšího bráchy a dál jsem to už taky nepochopila. Jestli se zítra dostanu na tu prezentaci, tak v tom budu mít možná trochu víc jasno. Je fakt, že když jsem se mámě a tchýni zmínila, že bych zkusila látkové pleny, tak si klepaly na hlavu, ach jo.
8. led 2008 v 15:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tady se to nějak rozjelo :slight_smile:
Tak Terko jak to s Jiříkem zvládáte? Snad je vše ok. Já dnes byla na kontrole a vše ok. Tak jsem ráda. Koncem týdne jdu na vyšetření kvůli těhu cukrovce,tak to bude asi hnus. Prý je to děsný.
Naro ty asi bydlíš nejblíž mě...já bydlím na Libuši, což je autobusem z Kačerova. Jen rodíš o něco dřív, ale to nevadí. Já jsem teď pořád doma a budu sama, neboť manžel nastupuje do nové práce. Jezdí jako řidič,takže bude víc pryč jak doma. Tak uvítám kámošky na ježdění s kočárkem :grinning:
8. led 2008 v 17:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Terko moc ti to jako mamince sluší, právě jsem shlídla albíčko :wink:
Jinak já budu asi používat papírové pleny, tak jsem zvědavá. O těch hadrových jsem moc neslyšela, tak nevim. :fearful:
8. led 2008 v 17:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj barbarek, já jsem sem zavítala taky z toho důvodu, že jsem teď sama doma, i když jenom během dne . Chodila jsem do poloviny prosince do práce, pak přípravy do vánoce, no a teď už jenom uklízím a vařím. A navíc nepocházím z Prahy, takže tu nikoho na pokec pořádně nemám a o ježdění s kočárkem ani nemluvě. Všechny kámošky, co tady mam jsou pracující a dětičky je ještě moc neberou. A do Libuše je to fakt kousek:slight_smile:))
8. led 2008 v 19:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj Barčo, díky za kompliment :grinning: snažíme se to zvládat, jak to jde :grinning: , občas bezesná noc, pak nás nechá trochu vyspat.....zatím hledáme optimální režim, ale je ještě brzo. Zítra nás čeká zkouška ohněm - jdeme na úřad kvůli přídavkům, to se zase rozčílím :confounded:

To je super, že na kontrole bylo všechno v pohodě :slight_smile: ani se nenaděješ a rodíš :slight_smile: Vyšetření na cukrovku jsem neměla, ale slyšela jsem, že to není nic moc, ale to se dá určitě přežít :slight_smile:
8. led 2008 ve 23:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky:slight_smile:

Terko, jak je doma s miminkem? Moc gratuluji:slight_smile:

Naro, ja jsem ze Sporilova, takze od Kacerova kousicek. A ten rozdil par mesicu mezi miminky se ztrati:wink:
8. led 2008 ve 23:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
Terko tak držím palce ať úřady zvládneš. Je to fakt síla to takhle hned obíhat viď. Já jdu na tu cukrovku zítra, tak uvidíme.
Naro tak to se musíme někdy sejít a pokecat. Já mám sice kamarádek dost, ale bydlí dost mimo. Na ježdění s kočárkem to není :slight_smile: Já jsem teď měla manžela doma, ale nastupuje do práce, takže zase budu sama. A to je fakt děsný. Měla bych chodit na procházky, ale samotnou mě to fakt nebaví.Odkud původě jsi? Já z Děčína.
A Kett se k nám určitě přidá viď :slight_smile: Teď přes zimu to asi není nic moc, ale na jaře to bude super!
9. led 2008 v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, všechny vás zdravím! Mám radost z toho, že se to tu tak rozjíždí.
Všechny máte moc krásné miminka!!! My ostatní je samozřejmě budeme mít taky:slight_smile:
Vyšetření na cukrovku popisují všichni strašlivě, ale já jsem měla docela kliku. Dostala jsem instrukce přímo z tý laborky, kde jsem byla, že si s sebou mám vzít půl litru čaje z domova. Řikala jsem si, že je to teda děs, že nedokážou člověku poskytnout naprosto nic, ale pak jsem byla ráda, protože do toho čaje rozdělali ten glukózový roztok a obvykle se prý rozdělává do vody a to se nedá pít. S tím čajem to bylo v poho, já jsem si ho ještě udělala večer, takže byl ledový a nedělalo mi to žádný problém vypít, akorát tam potom musí člověk strávit ještě dvě hodiny, takže si určitě vemte něco ke čtení, já jsem tam potkala ještě jednu maminu, takže jsme to celý prokecaly a bylo to ok.
Na procházky už se moc těším:slight_smile: Já pocházím ze západních čech, malá vesnička mezi Plzní a Rakovníkem. Děčín trochu znám, před osmi lety jsem jezdila za jedním chalanem:slight_smile:
9. led 2008 v 09:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Naro, taky jsem ráda, že se to rozjíždí.
No s tím vyšetřením to je fakt děs. Prý si mám vzít sebou 1/2 litru dobré neperlivé vody a půlku citronu. A tobě řekli čaj? A jaký? Že bych si ho udělala taky a uvidim co mi projde. Taky se bojim, že mi bude zle. Jde tam se mnou manžel, tak se pak půjdeme projít a snad to uteče. No bojim se toho. Žaludek mi po ránu občas dost stávkuje, tak jsem zvědavá.
Já se taky na procházky těším, bude to fajn. Tak to nejsi tak daleko od Prahy. Já jezdím kousek od Berouna do Lochovic za kamarádkou. No a Děčín ten už je trochu dál :slight_smile:
9. led 2008 v 10:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky:slight_smile:

Barus, ja jsem mela taky caj a slo to vypit bez problemu. Jedine, co by se tomu dalo vytknout bylo, ze to bylo trochu sladci. ale jinak uplne v pohode. ja jsem tam ty 2 hodky byla sama, takze jsem nakonec usnula na lehatku:wink:

A na prochazky se urcite rada pridam:slight_smile:
9. led 2008 v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem si udělala černý čaj, protože jsem taky nevěděla jaký. No my jsme se procházet nemohly, musely jsme tam pekně sedět, naštěstí byla čekárna oddělená od ostatních, takže tam bylo větší pohodlí i soukromí (byla jsem kousek od Budějovický, ale už nevím, jak se to jmenovalo). Na mnoha místech ta možnost odejít opravdu je, tak to budete mít určitě v pohodě.
Mám to z Prahy k rodičům asi 100 km, autem to jde, ale autobusem je to výlet na půl dne tam jenom dojet:slight_smile:)) V Lochovicích má švagrová chalupu a taky jsem v bývalý práci úzce spolupracovala s tamním ústavem sociální péče:slight_smile: Jo, ta naše zemička je malinká, dá se přehlídnout z jednoho konce na druhý...
9. led 2008 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
naro, to jsme byly na stejnem miste:slight_smile:
9. led 2008 v 11:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
už jsem zpátky doma, byla to síla, zase mě poslali na nějaký jiný úřad, už se z těch lejster zblázním :confounded:
9. led 2008 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky tak díky za radu. Já jdu na Karlák a mám koupenou dobrou vodu. Tak jsem na to zvědavá, jdeme zítra ráno :angry:
9. led 2008 v 15:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já byla na cukrovce na poliklinice na Chodově a protože tam bydlím, tak jsem si mezi tím odskočila domu :grinning:
Nesla jsem si s sebou studený černý čaj a dalo se to. Nechala jsem si tochu nesladkého zvlášť abych to pak mohla zapít.
9. led 2008 v 15:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak jsem z toho vyšetření neúspěšně doma. Už od rána mi nebylo moc dobře.Což mám všechny rána stále divný. Už v metru jsem cítila, jak se mi motá hlava. NO a když mi vzali krev a dali vypít tu vodu, tak mi začalo být jo pěkně zle. A to jsem ještě jásala, že to není tak hnusný vypít. Jenže se mi hrozně motala hlava a blbě se mi tam dýchalo, že jsem musela na vzduch. NO a nakonec jsem to vše v parku na Karláku vyzvracela, takže mě poslali domu, že to už nemá smysl. To je děs co. Takže si musim znovu v úterý na gyndu pro nové doporučení a zkusim se zeptat doktorky, zda je nutné na to jít :confounded: :confounded:
10. led 2008 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Barbarek zdravím, tak to je smůla. Některý lékaři na tohle vyšetření posílají všechny nastávající maminky bez rozdílu preventivně a někteří jenom ty, které mají k cukrovce dispozice, tak uvidíš, jak dopadneš. Aspoň, žes tam byla s manželem.

Jinak včera jsme s jjaancou absolvovaly tu prezentaci ohledně látkových plen. Bylo to zajímavé, mohly jsme si všechny druhy pěkně osahat a dostalo se nám tam spoustu informací a praktických tipů. A taky už konečně vím, co jsem si prohlížela na jejich www strákách a jsou mi srozumitelný popisky, které tam mají. Zbavila jsem se konečně představy, že existují jenom pleny, který používaly naše maminky a už jsem si je dokonce i objednala "kalhotkové plenky", abych je do porodu stačila vyprat:slight_smile:. Vstupní náklady jsou sice poněkud vyšší, ale doufám, že se to vrátí a případně užije na další mimčo.

Kett už se těším na procházky:slight_smile:

Terkajesterka, můžu se zeptat, jestli jsi žádala o porodné a kde? A s čím tě tak proháněli? Díky
10. led 2008 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Naro, jo bylo to fakt děsný, není mi dobře ještě teď. Tak snad tam už nebudu muset, ale obávám se že jo.

S těma plenkama to je fakt zajímavý. Asi to chce slyšet, ale mě to nějak moc nezaujalo. ALe třeba mě finanční stránka donutí.

Holky a co udělat nějaký srazík někde na Praze 4?
10. led 2008 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravím, jsem pro srazík, ale mám do termínu už jenom 3 týdny:slight_smile:))
11. led 2008 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky.
ja bych byla pro sraz klidne taky, i kdyz uz jsem bez bricha:wink: Ale zas uvidite, na co se mate tesit:wink:

Ja jsem tedy do latkovych nesla, priznavam, kvuli pohodlnosti. Predstava, ze to budu prat a zehlit, uz ted nestiham, kupi se mi tu hromada a jeste tohle, to by me kleplo. Naro, mas muj obdiv:slight_smile:
11. led 2008 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek