• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky, těhulky a snažilky z Prahy 4

2. prosince 2016 
tak se pak pochlub, jinak ten sraz ještě doladíme
musím jít, musím dodělat bazoš :sunglasses:
5. čer 2008 ve 22:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
co prodávaš se kouknu...
6. čer 2008 v 06:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
na MMB přeci ne ???? :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses:
6. čer 2008 v 08:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

tak ta motorka nevypadá jako šmejd, měla jsem tu samou na kluky a ještě stále putuje po rodině - je funkční, ale už děsně otlučená :slight_smile: , no jo je to už pár let. A jinak ty plenky stál balík 299,--. Jedna vychází asi na 3,80 Kč za kus ( 5-9 kg), pak je to samo dražší, už jsem taky vzala i ty větší.

Holky a v tescu mají nějak zázračně levné plenky?

Ráda bych se někdy na procházku přidala, ale zatím jsem na tom s časem na štíru, finušuje klasifikace ve škole, taže s klukama doháníme co se dá :slight_smile: ,kdo má školní dítě asi ví o čem mluvím :slight_smile: .

Jinak ahoj Baru, taky jsem ráda, že kooonečně můžu zase nakouknout sem. Byteček je ještě v úpravách, nějak opravdu nestíháme. Tom prodává svůj byt, takže jsme makali hlavně tam, aby to trochu vypadalo a stěhovali jeho věci sem, nemají svoje místo, takže pořád o něco zakopávám :slight_smile: a uvažujeme stejně asi o větším bytě, strašně se nám líbí ta výstavba Milíčov, ale finančně je to hrůza, tak koumáme jak by se to dalo udělat, ale stejně nám to nevychází. Chtělo by to vyhrát ve sportce hlavní výhru :grinning: . Jo a Baru gratuluju k přípravám na svatbu, to musíš povyprávět, kdy to přesně máte, kde apod. :slight_smile:

Zatím ahoj
6. čer 2008 v 08:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj a dobre ranko,
tak uz jsem nasla ten letak na ty plenky Huggies, a tyka se to puze newborn a midi (5-9 kg),coz znamena ze pro nas uz nehrozi,mam doma jeste 4 baliky midi a uz jsem koupila c.4 a taky zustanu verna tesco plenam,jedny vychazeji na 179 kc jak je tam ted ta akce 3 za cenu 2 coz dela 538 kc a tu motorku si klido muzu k tomu koupit :grinning: :grinning:
6. čer 2008 v 09:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jahu,abych to upresnila,ty tesco plenky normalne stoji 269 kc balik,jednou za mesic je na ne akce ze stoji 209 kc a jednou za pul roku je akce 3 za cenu 2 za 538 kc.ja je puzivam a jsem s nima velice spokojena.

od 4.6. do 17.6.je akce 3 za cenu 2 , nerozlisuje se tam velikost,vse je za stejnou cenu,mensi,vetsi....
6. čer 2008 v 09:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,

tak jsme absolvovali odebrání krve z palečku. Chudinka moje, plakal , ale pak hned byl zase ok.Čekáme na výsledky, prý když by byl krevní obraz špatný, tak se to dozvíme ještě dnes. Snad to ale bude ok, pevně doufám. Teď spinká na balkoně. Bebu naštěstí přijímá dobře, tak jsem ráda. Opravdu mám to mlíko asi hodně hladové. Řekla bych, že už je klidnější, asi fakt trpěl hlady. To jsem matka, dala bych si pár facek :angry:

Jahodo vítám tě zpět, myslim, že jsem tě tady už jednou viděla. Já jsem mezitím taky porodila, takže už mám taky maminkovské starosti. :wink:

Jo a Petr má v sobě nějakou hnusnou bakterii, od toho byl tak unavený a teď se přidal děsný průjem, takže bere antibiotika. Hudral že k doktorovi nepůjde a teď mi děkoval, že jsem ho tam donutila. Naštěstí to není infekční, tak jsem si oddychla :wink:
6. čer 2008 v 10:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Barco,za to mliko ale prece vubec nemuzes a neznamena ze davas bebu tak jsi nejaka spatna matka.
Me to pripada,ze uz v levem prsu nemam taky skoro nic,odsala jsem z nej v noci a kojila z nej az rano v 9 hod.a malej ho nechtel jelikoz tam nic nebylo,ale uz to nejak do 28.6.doklepu a zacnu davat prikrmy a dokrmovat bebou a nejakym tim mlikem co mam v pravem,tam je toho zatim dost.

Snad budou vysledky na krevni obraz v poradku,drzime palecky.
6. čer 2008 v 10:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj MOnčo, nojo už mi z toho všeho hrabe, ale snad se to srovná. Hlavně že už chudinka nemá hlad :wink:
Z těch výsledků jsem nervozní, tak uvidíme. Zatím nikdo nevolá, tak to za chvíli zkusim já.
6. čer 2008 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Barco,tak dej pak hned vedet co a jak,ale pevne verim,ze to bude v poradku.
6. čer 2008 v 11:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, teda to byla fuška, než jsem vás dočetla... :wink:
V Edenu to bylo moc fajn, šla jsem s Terkou na Kloboučnickou a nakonec jsem došla až domů, vždycky jenom koukám, jak je tady všechno blízko, byla to hodinová procházka, já už snad tím autobusem ani jezdit nebudu :grinning:
Barčo, už se těším, až tě s Ondráškem navštívíme. My se teď taky nějak sypeme, v neděli a v pondělí mě horečku manžel a včera a dneska já. Jsem ten typ, co když má 37,1 tak umírá a ráno jsem měla do konce 37,5 a František do toho děsně kňoural, tak jsem si myslela, že s námi taťka snad bude muset zůstat doma, nakonec do práce šel a František usnul a spali jsme až do půl desátý. No a teď spí znova, je to kluk hodnej, ví, že maminka by se z něho asi jinak dneska zbláznila :grinning: . Teď do něj po lžičkách cpu biopron, aby se mu zlepšila střevní mikroflóra a měli jsme zase pěkná míchaná vajíčka :grinning: a kupodivu mu to ze lžičky jede víc než z flašky.
Koukám, že se chystají zase nějaké srazíky, my máme příští týden celý volný, tak se určitě zapojíme. Lákal mi mě i ten Krčák, na Novodvorkou jezdím nakupovat, ale předpokládám, že byste startovaly na zastávce Michelský les a tam to mám, co by kamenem dohodil, jo a s Vyšehradem samozřejmě počítám také :wink: :wink:
6. čer 2008 v 11:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Držím palce Barčo, aby byl Ondrášek v pořádku!!
6. čer 2008 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Xeni, koukala jsem teď na to video na kojencích a četla kousek té diskuse a mně to přijde úplně v poho. František než usne, tak točí hlavou ze strany na stranu takovou rychlostí, že já bych se z toho pozvracela. No když to začal dělat, byla jsem z toho úplně hotová a pěkně jsem se lekla, ale dětská dr. mě ujistila, že je to jenom jeho uspávací rituál a nemám se znepokojovat, když se nebude stupňovat a oblečení si taky rve, vždycky když ho rozbalím, tak si vytáhne košilku až ke krku a nebo, když ho nechám ležet jenom s plínou (bodýčka moc nepoužíváme). A mastrubace mi přijde jako dost dobře ujetej nápad. I když náš brouček si pindíka, když je rozbalenej pěkně tahá, ale spíš z toho důvodu, že nemá zrovna nic jinýho po ruce :grinning:
A teď jak se začal otáčet, tak usíná někdy tím způsobem, že si chytne hračku, kterou má pověšenou na postýlce z boku, takže má ruce i nohy ve vejšce, chvíli tam visí a pak vytuhne... Pro mě jsou teď spíš signály, že za chvilku už bude chrnět :wink:
Ale chápu, že se člověk lekne, myslím, že to bude určitě dobrý!!!
6. čer 2008 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, Baro, moc gratuluju k Ondráškovi, je krásnej koukala jsem do alba a s tim mlíčkem si nic nedělej, i když kolem 6tého týdne je normální úbytek mléka, i já jsem s tím bojovala a chtělo to přežít pár dní a zase se to srovnalo, no uvidíš, klidně přikrmuj a zkus ho častěji přikládat, říkají, čím větší poptávka tím větší nabídka, asi na tom něco bude. Já jsem taky jednou nevydržela, dostala jsem od dr. balíček nutrilonu na jednu dávku, koupila si flašku od aventu, ale Lukáš nechtěl ani úžasnou aventáckou lahev ani nutrilon, tak jsem zkusila koupit sunar a zase nic ani lahev ani sunar, tak jsme se pár dní trápili a nakonec se mlíčko zase spustilo. Zase jsem si říkala, že nebudu kupovat všechny druhy mlík a dudlíků jen abych mu vyhověla, kdyby měl fakt hlad asi by si to vzal :frowning2: , no teď jsme v pohodě, tak doufám, že nám to chvilku zase vydrží. Hlavně se Báro netrap, bude mít lahev a nebude hladovej a hlavně to má obrovskou výhodu, že tě může nahradit i někdo jinej. Já když jdu někam bez malýho tak v poklusu, abych stihla být zpátky včas, nedej bože zůstat někde v koloně nebo tak, to by tady potom zbořil barák :slight_smile:

moncicak77: tak to je super cena těch plínek, díky. Já mám ještě strašně zásob papmprsek, takže teď mám plín taky dost a mám tady i jedny tesco pleny větší tak je vyzkoušíme. Měla jsem tesco ty úplně po narození, ale Lukáš se mi z nich strašně pročůrával ven, pokaždý jsem ho musela převlíct celýho, tak jsem od nich upustila, ale je faktže se pročůrával i z jiných značek, jen z těch tesco nejvíc. A ty huggies mají i větší, kupovala jsem 8-16 kg.
6. čer 2008 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Barco, snad budete v pohode, drzim palce.
Jinak si nic nevycitej, nemuzes za to, spis si rikam, co to je za doktorku, ktera ti nejdriv rekne, ze kojis moc casto a pak se divi, ze malej nepribira kdyz mate kojit po 3,5hod!! Asi je pravda, ze si dite rekne samo, kdyz potrebuje. Teda ted. Predtim jeste nic jinyho neznalo, ale ted uz se zabavi i jinak nez u prsa ;) Kolik ted vazite? A jak jste na tom v noci? My ted kojime po 2-3hodinach, pokud spime samozrejme i vic a v noci mame rekord 7,5hod, ale vetsinou spis tech 5.
6. čer 2008 ve 12:24  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :grinning: zdravím Jahudku :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

Baru, hlavně se neobviňuj s tím mlíčkem, Ondrášek je priorita, ne? Takže spokojený napapaný mimčo - ať už mlíčkem od tebe nebo Bebou nebo obojím. Dřív ty možnosti nebyly, dneska jsou, tak proč toho nevyužít. Já jsem ráda, že kojím, ale Jiřík přibýval do 5. měsíce kilo za měsíc, takže nám se zatím problémy vyhly. Ale kdyby nepřibýval,tak to asi budu řešit stejně :wink: kašli na přesudky a představy jiných matek a babiček!

Jinak my taky kojíme přes den co 3 hodiny, odpoledne vydrží 4 a v noci spinká 11-12 hodin, takže máme 5 papání za den. Zatím mu to stačí, za necelý měsíc začneme s příkrmama.

No a mám špatnou zprávu - včera jsem volala na výsledky krve, co mu v úterý brali. Jirka má od 2 měsíců anemii, takže každý měsíc chodíme na krev, berou mu jí z hlavičky, takže je to masakr, protože se už 2x nemohli napíchnout na žílu, tak to bylo na několikrát. A v podstatě se mu to měsíc od měsíce zhoršuje, i když bereme železo (maximální možnou dávku) a kyselinu listovou....... v pondělí nás čeká další odběr na nějaký jiný vyšetření.
Baru, nám tu anemii zjistili podle barvy kůže, doktorovi se zdála nějaká bledá :frowning2: Jirka už má blok u doktora, protože buď mu berou krev nebo ho očkujou, tak vždycky vyvádí sotva vejdeme do čekárny. No a o tom cirkusu v ordinaci ani nemluvím :frowning2: je mi ho líto....
6. čer 2008 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
To je mi lito, Tery, vubec vam nezavidim, a co budou delat kdyz se mu to bude dal zhorsovat?
Nas ted trapi v podstate "jen" blinkani, dnes blinka opravdu jak o zavod, neprijde mi to vubec normalni takovy mnozstvi, ale jinak se zda spokojeny, a kdyz pribyva...
Jinak pristi tyden nevim jestli s vama nekam razim, po-st tu mam mamku z moravy..
6. čer 2008 ve 13:46  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky já jsem kojila jen 3 měsíce stratila jsem ho, no a Patrik to musel přežít.
Barčo tak si nelámej hlavu, jsou i mamči co nemohou kojit vůbec a děti maj taky zdravé, myslim že dnes už ty mléka dělají hooodně dobré.

Holky tak jsem dnes vn DM drogerii koupila ty jednorázové bio plenky, dala jsem hned Patrikovi jednu na spaní tak jsem zvědavá až se probudí jak na tom bude stojí 249 kč, a normálně se rozloží tak že zase něco dobrého pro přírodu.Ale doufám že už konečně se plen zbavíme už je dooost velkej.

Barčo tak co ty odběry už něco víš?

Moni 77 tak mě by se hodilo po nebo ut možná ve střebu bych jela s váma, ale to ještě nevim jak se mi to časově povewde
6. čer 2008 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky tak jsem volala doktorce a prý jim nikdo nevolal, tak je to asi v pořádku. Prý kdyby tam něco měl špatného, tak hned volají a běžela bych tam pro recept. Tak snad ok a v nebudou volat v pondělí.

Terko tak to mě moc mrzí, jaký má Jiřík trápení. To se mu nedivim, že vždy pláče už v čekárně. :frowning2: Snad nás tohle nečeká, už takhle jsem si užila se vším dost. Jinak děkujeme za podporu. S mlíkem to nějak zvládneme a uvidíme, třeba se moje prsa zase dostanou do normálu. Uvidíme.

No holky a kdypak dorazíte za chudinkou Barunkou? Já už sice doma dokážu pajdat i bez holí, ale moc to nejde. A nožka vždy pak bolí. Jenže já se to snažim rychle rozchodit, tak snad to tak brzo bude. :grinning:

Holky jukněte, to jsem objevila v Mamince www.babyotisk.cz Chci to objednat a udělat. Je to dobrá památka a dobrý dárek pro babičky. Kdyby jste některá chtěla, můžeme spojit objednávku! :grinning:
6. čer 2008 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Barčo tak to fajn že je Ondrášek v pořádku a za pár dní budete mít snad i taťku v pohodě, ty babyotisky jsou pěkné prodáj jich už hodně, viděla jsem i o dost draší, ale jsme na to už velcí.3koda je to fakt hezké
6. čer 2008 ve 14:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
JO snad je ok, díky. Ty otisky znám taky, ale pěkně drahé. Tohle se mi líbí a je to i hezké balení :wink: Určo objednám. Od 3ks je poštovné a balné zdarma :grinning:
6. čer 2008 ve 14:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Myslim že se někdo z holek určitě přidá, jdu budit malého tak hezký víkend :slight_smile:
6. čer 2008 ve 14:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak dobrý Baru, určitě bude všechno v pořádku :wink:
Otisky jsou pěkný, chytila jsem na nich inspiraci :grinning: . Už jsem navezla manžela do toho, že podobným způsobem vyrobíme pro babičky trojrozměrný vánoční přáníčko. Koupím pěknou krabičku, udělám formu, a na odlitek použiju sádru. Dá se na ní kreslit i vodovkama nebo temperama. Akorát se mrknu, jestli není zdravotně závadná, ale myslím, že to bude v poho a hlavně Františkovi bude na vánoce už skoro rok. Sádru doma máme, takže největší investice bude krabička :grinning: .
6. čer 2008 v 17:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj maminy :slight_smile:
tak já Vás poctivě čtu, ale není u mě nic novýho, tak nemám o čem psát.

Monci77: z toho co se vám stalo v autobuse s kočárkem jsem teda byla v šoku. To je hrozný ta pražská doprava, já to řikám pořád, všude jsou zácpy, autobusy jsou narvaný a ještě je to životu nebezpečný :frowning2: Ale hlavní je, že se Danečkovi nic nestalo!!!

Terka: to je mi líto s tou anemií, nedivím se, že chudák malá pláče už dopředu. Tak vám moc přeju ať je to lepší a lepší :wink:

Barbárku: já myslim, že ty už jsi si ty katastrofy vybrala aspoň na 10 let dopředu, tak už bude určitě všechno v pohodě. Nohu za chvíli rozchodíš a budeš běhat jako laňka :grinning:

Jinak holky já jsem téměř nekojený dítě, máma mě kojila jen asi měsíc. No a jsem zatim teda víceméně pořád zdravá a nic mi neschází, takže klíííd :slight_smile: Ale chápu, že je to pro mimi důležitý a navíc je to zadarmo, že :wink:

Nara: koukám, že jaká jsi šikulka a už máš dokonce v červnu vymyšlený vánoční přáníčka :grinning:

Xeni: moje švagrová byla na vítání občánků asi před 14 dny v Nuslích a mají z toho super fotky! Tak to budete mít určo taky :wink:

Užijete si všechny krásný víkend! Já jedu z Prahy na chajdu, budeme grilovat, dneska jsem pekla jahodový koláč a chtěla bych ještě udělat jahodový knedlíky, to zase bude obžerství :grinning: Papa
6. čer 2008 ve 20:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
JUMÍKU: Míšo, na Tebe jsem si dneska vzpomněla, tak už jsi vdaná paní :slight_smile: Počasí Vám myslím vyšlo úplně parádní, tak doufám, že jsi si ten den D krásně užila a všechno Vám vyšlo podle plánu. Tak přeju hoodně štěstí :slight_smile:
6. čer 2008 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj katchu ty jsi teda šikulka, ovocné knedlíky jsem si ještě netroufla, budu muset jít ještě tedˇžehlit nebo mě to už zavalí :slight_smile:
6. čer 2008 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Krasny dobry vecer,
dnes me dalo zabrat vas docist,pisete uplne romany :grinning:

Kacko,je to silene a budu mit strach nekam jet busem,ale opravdu si rikat,jeste stesti,ze se nic nestalo malemu.
Uzij si vikend a bud na sebe a mimiska hodne opatrna :wink:

Moni,tak ja klido muzu taky po nebo ut,je mi to jedno a tu stredu se klido muzes pridat k nam,jako mohlo by se to odlozit skrz Baru,kdyz nemuze,ale ma byt osklive pocasi,tak jak chcete,si reknete........

Baro,tak malej me posledni mesic blije denne,nechapu to,vcera me totalne nahodil,teklo ro po sedacce,no hruza des :frowning2:

Terko,drzim palecky,pohlad za nas Jirika,je statecny sikulka.

Baro,ja dceru kojila ani ne 14 dni,byla na sunaru a vubec si to nevycitam,je zdrava.Ty ale mliko mas,jen je asi trosku hladove a jak psala Bara,tak dr.je malinko nahlavu s tim co ti pokazde rika.......

Misa uz je novomanzelka,krasne jim vyslo pocasi....
6. čer 2008 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Moni,poslu ti taky hromadku,dnes jsem ji sebrala ze susaku :frowning2: :frowning2:

Barco,ja uz mam odlitek doma hotovy a mam to i s foteckou,kolik ze to stoji? Mohla bych to vzit a dat to jako darek nasim :wink:

Kristynko,malej dela takove kraviny v postylce ze se kolikrat divim kde se to v nem bere,ted vecer usnul na 10 min.vzbudil se a dela v postylce peknej bordel,ma ji prevracenou vzhuru nohama :grinning: :grinning:
6. čer 2008 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jeste jsem zapomnela na Jahudku,je pravda,ze kdyz byl Danecek mensi,tak se pres ty Tesco pleny taky procural a ja ho kazdou noc a i pres den porad dokola prevlikala ale co je vetsi,tak se nam to stane tak 3 krat za mesic,a uz bych nemenila.
Taky uz se tesime,az sem vlozis nejake fotecky a uvidime ty tve poklady :wink: :wink:
6. čer 2008 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katuchla: já myslím, že asi většina z nás nebyla moc kojená a přežili jsme to bez úhony :grinning:
Monči dneska když malej usínal a šla jsem se na něj mrknout, tak tam taky sebou zase mrskal, že to ani není možný. No a musím se pochlubit dneska se asi čtyřikrát otočil na zemi i s velkou látkovou plenou, jupííí :slight_smile:
6. čer 2008 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek