• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky, těhulky a snažilky z Prahy 4

2. prosince 2016 
Ahojky, tak jsem doma. Místo abych byla u kámošky tak jsem musela k doktorce, neboť mě v noci hrozně bolelo v krku. NO a mám penicilin po 8h.Takže jsem fakt nasraná a doufám, že to malej aspoň nechytí. Nechápu kde jsem to chytla, když nikam nechodim :angry:

Mončo77 taky jsem to četla. Holt malej zjistil, že z lahve to je jednodušší a je línej. Tak uvidíme jak to půjde dál. Jsem ráda, že aspoň trochu toho mateřského mléka vysaje. Včera jsem zkoušela odsávat ručně a vysála jsem z obou prsou dohromady 40ml. Stříkalo to docela dobře. Pak už mě bolely ruce, tak jsem se na to vyprdla. Tak nevim kolik bych ještě vysála. Asi by to chtělo půjčit si odsávačku. Kupovat se mi jí rozhodně nechce.Ale vim, že v Krčské nemocnici jí půjčují. Tak uvidim.

Jinak holky ten srazík u mě teda padá v tu středu, aby to prckové nechytli :angry:

A co se týká dárku tak vám neporadim, neboť taky bych radu potřebovala. Domluvili jsme se, že si dárek dávat nebudeme, ale Petr mi objednal nový telefon. A pro něj nic nemám jak se nikam nedostanu. Tak nevim. Jinak k ročnímu výročí chození jsem mu koupila tandemový seskok padákem, ale to je poněkud dražší dárek :grinning: :grinning:
16. čer 2008 v 16:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Barco,to je mi lito,ze te pomhltila epidemie,snad to Ondrasek nechyti,pri kojeni pouzivej rousku,nedychej na nej a nepusinkovat,jak jsem mela anginu,tak me to nakazala mudr.
A srazik se bude konat priste,vzdyt nam nic neutece :wink:
Take me nebavilo odsavat rucne,fakt bolej ruce a je to nanic,to chce odsavacku a v Krci ji pujcuji.

Kdo mate chut,juknete do meho albicka :wink: :wink: :wink:
16. čer 2008 v 17:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak jsem vás horko těžko v rychlovce přečetla, takže jsem toho asi spoustu vůbec nezaregistrovala :grinning: .
Máme za sebou hektický víkend a pondělek, tak snad se teď zase dostaneme pomalu do normálu :wink:
Tak ať vám jde kojení, nezlobí klíšťata a bolesti v krku :grinning:
16. čer 2008 v 17:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Copak Kristynko,jak to,ze byl hekticky vikend??

Kde jste vsichni?????
16. čer 2008 v 19:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Barčo je toho teď hodně tim že jsou pařáky a pak taková zima jsou to hrozný skoky, tak se brzo uzdrav
16. čer 2008 ve 22:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak dnesni kontrola dopadla dobre, mame vse OK, mame od porodu kilo navic a 6,5 cm jsme vyrostli. Jen jsem zas zapomela na nekolik veci ohledne prcka, treba jak mu mam cistit usi, kdy bude mit dalsi ockovani a jestli se nemam nechat pro jistotu naockovat proti klistatum ... no asi si tam jeste zavolam a zkusim to nekde nastudovat.

barbarek, me maly rve skoro u kazdeho kojeni, kdyz uz se prso vyprazdnuje, doktorka mi na to nic neporadila, pry mam byt trpeliva, nevim jestli jsem si ho nepokazila tim ,jak jsem mu dala parkrat cucnout fenykloveho caje z lahvicky. No ale on rve ikdyz vypije extra plne prso z noci, hrozne rychle polyka az chlemta, nenasyta jeden. A pak zas rve kdyz vyblinka prebytky a taky z toho, ze je prejezeny.
No kamaradka ma taky malou holcicku, ta ji spis u prsa spi a fenykl z lahvicky taky dostava a nepokazilo ji to ... tak nevim, asi kazde dite je original a musime si to kazda nejak vychytat.

monci, pekne fotecky, si ale vynalezava sikulka :slight_smile:. Mas tam i pekny otisk nozicky, taky bych rada nejaky na pamatku, ale spis barvevny na papir, abych to mohla zalozit do alba ... jen si to moc v praxi nedovedu predstavit jakou barvou, aby to prckovi neuskodilo, napadla me fialka, ale nevim jakou ma barevnou trvanlivost a taky nevim jak se malamu bude do takovych pokusu chtit :slight_smile: ... obdivují Kristinku, ze ma takoveho elanu k experimentu s formou a vlastni vyrobou.

Tak se barbarek pekne uzdravuj a bacha na ty klistata
16. čer 2008 ve 22:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Andrejko,dekujeme za pochvalu fotek :wink:
Ja jdu zitra s malym na 6.mesicni,tak jsem zvedava kolik vazime,u nas se ale nebojim,ze nic nepribral :grinning: :grinning: je to maly otesanek :grinning:
Dnes bylo venku,docela prijemne,az na ten dest,ale jinak malej me spal 3 krat denne,kdyz jsou horka spi jen jednou denne,ale jak naspal den,tak ted vecer rostak ne a ne usnout,delal v postylce strasne kravinky a v minulem zivote byl asi bobrem,jelikoz ohlodaval sprusle u postylky :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: sliny tekly po spruslich,no des.........
16. čer 2008 ve 22:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nez vás dočtu, Baru, já ti odsávačku pujčím, nebo i prodám, když ti bude vyhovovat, je to medela mini elektrik, já ji vubec nepouzivam, ty zbytky co ted mam odsavam trochu jinou odsavackou, malinko lepší. ale tahle byla supr čupr. Takže jak to udelame? Kam ti ji privezu? Domu asi vid, leda vecer a pokud mozno dnes, prootze zitra uz se balime a ve ctvrtek frčíme. !!!
17. čer 2008 v 07:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda, to už vyrážíte Xeni, to to uteklo. Taky bych vyrazila, ale s našim prďolkou bych si to nedokázala představit :frowning2: Pěkně si to tam užijte a dávejte na sebe pozor!
Monči, náš víkend měl být celý pracovní, ale nějak jsme se na to vrhli v sobotu s vervou a celou místnost, včetně garáže, jsme vyklidili naráz a stačili jsme většinu i odvézt do sběrnýho dvora. Sice jsme šli spát až o půlnoci, ale bylo hotovo. Ráno jsme nevěděli, co s volným dnem, tak jsme vyrazili na chalupu k Ondrovo známým (asi sedmdesátiletí důchodci, kteří nás už dlouho zvali), strávili jsme s nimi pěkný den a vrátili se až večer. V pondělí ráno pršelo a malej krásně usnul venku, tak jsem začala v tom našem slavnym pokoji strhávát tapety a v poledne jsme jeli s manželem na oční až do Ďáblic. Cesta zpátky nám trvala skoro dvě hodiny, protože jsme se zasekli v zácpě... A nějak to na mě padlo, že jsem celý pondělí odpoledne nebyla schopná hnout prstem, naštěstí jsme si po cestě koupili hotovou čínu, tak jsem nemusela aspoň vařit.
Andrejko, já myslím, že existují takové nějaké vodovky, které jsou přímo určené na nanášení na ruce, určitě jsem je někde viděla a budou tudíž snad zdravotně nezávadné:slight_smile:.
Holky já kojení také řeším pořád, ale většinou se to vždycky spraví tím, že často přikládám. Malej normálně baští tak po 2,5 - 3 hodinách, ale když máme krizi, tak baštíme častěji. I když mu toho asi moc neteče, tak ho to alespoň uklidní a laktaci to spolehlivě dokáže zvýšit, ale není to ze dne na den a chce to trpělivost. Od dvou měsíců spí celou noc, ale přesto má vždycky období, že se pár dní za sebou budí uprostřed noci, tak se vždycky nabaští a spinká dál. Pak uteče pár dní a zase spinká v pohodě. Vůbec nevím, kolik ml vypije, ale když příbírá a působí spokojeně, tak asi není důvod to řešit. Asi bych se pak nervovala, že baští málo a mělo by to horší dopad, než když nevím, kolik vypije. Rytmus jídla i množství si určuje sám a zatím nám to vyhovuje. Ale každý to má jinak, tohle je jenom naše zkušenost.
17. čer 2008 v 08:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,

Xeni a myslíš že by jsi mi jí mohla půjčit, abych si jí vyzkoušela?? A nebo případně řekni cenu za kolik by jsi jí prodala. Já totiž nevim zda mi to s tím půjde, tak aby mi tady pak neležela. Vím že Monča říkala, že ta Medela je fakt dobrá. ALe u mě je fakt problém, že by jsi mi jí musela přivést kdyby to šlo. Nebo bych večer vyslala Petra, ale nevim kdy dorazí ze školení. Já mám tu angínu a pajdavou nohu, tak si proto nesjedu. A to mám auto před barákem, ale noha by to ještě asi nezvládla. Nerada bych ti to ale komplikovala. Písnu ti kdyžtak do IP telefon a písneme si jo?

Angínu jsem asi podchytila včas, už mě skoro v krku nebolí, ale penicilin mám do pondělí.Tak snad to už bude ok, v sobotu jedeme na oslavu ke kamarádce.Její prcek slaví 1 rok. Doktorka říkala, že to se už nemusim bát, že by to chytil.

S tím kojením to je fakt akce. Taky jsem mu dávala flaškou fenyklový čaj, ale to bylo stále v pohodě. Začal blbnout až fakt když jsem začala dokrmovat pravidelně z flašky po každém kojení. A mám určitě méně mléka. S tou odsávačkou bych aspoň zjistila, kolik ho mám.
17. čer 2008 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky já měla odsávačku od Aventu a byla jsem moooc spokojená, ale je pravda že každému vyhovuje něco jiného. Ráno jsem byla na Budějárně koupit něco tomu Petrovi tak jsem vlítla do CA a koupila mu krásnou košili tak snad mu udělám tim radost, jinak tam měli krásné věci ve slevě, ale to jsou velikosti tak na ty vaše klučiny komplet tryčko kalhoty mikča o půlku dolu te´d za 300kč
17. čer 2008 ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mončo 77 krásné fotky Daneček je tam kouzelnej jsi šikula :slight_smile:
17. čer 2008 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak opet se me vymazal vzkaz a ja nemam naladu a ani chut to psat znova :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2:
17. čer 2008 v 15:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Musim se pochlubit,dnes mame za sebou prvni prikrm mrkev s bramborem a mooooc nam to chutnalo,jen to jeste moc neumi,neustale vyplazoval jazyk :stuck_out_tongue_closed_eyes: udela jsem male zasoby do mrazaku a za mesic muzeme i varene jablicko a banan...

Mame za sebou 3 a posledni ockovani na hexavakcinu,vubec neplakal,dostal panadol a ted spinka...dalsi ockovani bude az v 15 mesicich......

Vazi 7800 g a meri 71 cm.

Moni,dekuji za pochvalu fotomontazi,ale delala me to jedna pani :wink:

Ten ctvrtek plati :wink:
17. čer 2008 v 15:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
tak se chci jen pochlubit, že asi do Vašich řad přibude nový klučina :slight_smile: Dnes jsem byla na kontrole a doktor řekl, že na 99% je to kluk. Mám velkou radost i když vím, že jistotu budu mít asi až při porodu. Čeká mě ještě teď nějaký UTZ na vrozené vývojové vady, na to půjdu do Podolí a ten test na cukrovku (glykemický test).
Jinak mám teď od zítra do konce týdne dovolenou, tak se strašně moc těším :wink: Potřebuju odpočinek jako sůl.
Někdy když si Vás čtu, tak se musim smát, například Monča77 když psala, že její Danýsek byl v minulym životě asi bobr, to mě teda pobavilo :grinning: :grinning:
Tak se mějte moc fajn.
17. čer 2008 v 15:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kacko,moooc blahopreju....krasne si o dovolene odpocin......

To se neda jinak popsat,nez ze byl bobr,kdyby jsi to videla,v puse spruslu od postylky a jak ohlodaval tak ohlodaval a sliny tekly a tekly,no fuuuj,ale musela jsem se smat :grinning: :grinning: :grinning: udelal to vcera poprve :wink:
17. čer 2008 v 16:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak Danecek vypil stavicku od Hami-jablko,hermanek,fenykl z noveho netekouciho hrnicku,je sice az od 6.mesice,vic tece,ale mel to i jako zabavu :grinning: :grinning:

Kristynko,jde se vubec zitra nekam?????
17. čer 2008 v 18:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Monči, fotečky Danečka jsou móóóc pěkný!!!
Já jsem pochopila, že když Barča "odpadá", že se nic neděje. Takže jsme na zítra pozvali na večeři naší právníčku a tudíž budu celý odpoledne vařit, akorát jsem si naložila maso. Ve čtvrtek jsem chtěla jít do práce, aby mi potvrdili příjmy na rodičák a v pátek ráno mi přijede brácha. Takže jediný, co bych mohla, tak je přesunout tu práci na příští týden, jinak je to se mnou děs běs. Ach jo.
17. čer 2008 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kristynko,tak to nevadi,nechame to na pristi tyden :wink: mas to pekne nalajnovane,ja se zitra asi pojedu podivat taky do prace a ve ctvrtek pujdu na prochajdu s Moncou :wink: a v patek budu pripravovat neco dobreho,pritel ma zitra narozky a v sobotu prijede kamaradka z konika a jdeme do Zoo,uz se moooc tesim :wink: :wink:
17. čer 2008 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hezký večer všem:slight_smile: Koukám, že jste toho zase nakecaly:wink:, ani nestíhám číst...
U nás je všechno při starém, žádné změny:frowning2:, pořád brečíme... a cvičíme... a u toho brečíme ještě víc... no prostě průda:angry:
Jo a jedna novinka - se mi mrňous začal přetáčet na bříško... nejdřív se dva dny přetáčel na bok... a pak najednou šup... a byl na bříšku:slight_smile: Myslela jsem, že je to náhoda, ale kdepak... už se tak přetáčíme třetí den... je jak šídlo... udělá to minimálně 20x denně, vždy když má příležitost...:grinning: Ale zatím to zvládá jen napravo, druhá strana mu jaksi nejde:grinning:
17. čer 2008 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a k odsávačkám - radím nejdřív vyzkoušet různé typy, jestli je ta možnost... já třeba mlíka mám dost, ale nejsem schopná odsát... pamatuji si, že malej vytáhl i 130-150 gramů (jednu dobu jsem ho vážila), ale odsát jsem nebyla schopná víc než 50-60ml... odstříkat to samé... u mě holt stopro odsává jen Viki:grinning:
17. čer 2008 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,

MOnčo77 taky jsem se nasmála tomu jak Daneček hlodá tu postýlku :grinning: Počkej až bude mít zuby a zůstanou tam rýhy. Mě se malej zase vždy tak do těch špruclí zamotá rukou a dnes byl tak vzteklej, že se mu tam zamotala i noha. A to byl teprve řev :grinning:

Holky mrzí mě, že dnešní návštěva u mě padá, ale to víte, bacily nejsou nic moc. ALe snad už budu ok. Jen příští týden mám ve středu poradnu, tak to taky nebudu moc. A v úterý mám gyndu, jen zatím nevim jak se tam dostanu i s malým. Petr už absolvuje školení a je celé dny pryč. Tak tu zápasíme sami.

Malej se včera celý den kroutil s prdíkama a brečel. Tak jsem toho už večer měla docela dost. Teď by spal, ale neví jak zabrat. Já musim přes internet aspoň objednat Avon, dnes mám poslední den.Tak si chvilku holt pořve :grinning:
18. čer 2008 v 08:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

já jsem strašná, vůbec sem nestíhám chodit, natož vás dočítat :slight_smile: . Doufám, že o prázdninách bude opravdu volněji a já konečně někoho z vás poznám.

Jinak Barčo, díky - v té bioprodejně jsem si koupila ten čajík a piju a piju, protože s mlíčkem bojujeme stále. Zase jsem už 2x nevydržela a dala mu lahev se sunarem, ale ten malej lump jakmile zjistí, že má v puse silikon nebo prostě něco jinýho než prso, začne se okamžitě napínat a vřeštět jak podťatej, no někdy je to pěkně vyčerpávající, ale spinka a v úterý jdeme na převážení, tak doufám, že jsme se zase na chvíli rozkojili a že přibere.Asi se budeme trápit dál a budu muset vydržet do doby než budeme moci přikrmovat. Já jsem moc ráda, že kojíme, ale někdy, když je úbytek tak jsem z toho dost na nervy a pomohlo by mi, kdyby alespoň jednou za čas vzal i lahev, i kvůli tomu, když potřebuju něco vyřídit. Včera jsem jela konečně na gyndu po porodu, no dřív jsem se tam nedostala :slight_smile: , ale dr nic neříkal, no a letěla jsem jak splašená, abych stihla být zpátky včas :unamused:

Holky nejezdí někdo z vás na in-linech? Já jsem si za porodný koupila brusle, že budu jezdit v centralparku a že se mi třeba podaří lépe shodit kilča po mimču, ale přiznám se, že jsem byla párkrát a teď leží ve skříni :slight_smile: . Nejsem žádný talent, stála jsem na tom poprvé až s kočárkem, ale docela mně to bavilo, jen možná, kdybych měla někoho do party tak bych se dostala častěji :slight_smile:

Terkajesterka: Jé - koukala jsem, že jsi na chatu Dobřichovice a okolí :slight_smile: Já bydlela několik let v Hlásné Třebáni a v Řevnicích a okolí mám pár kámošek a dobře to tam znám :slight_smile:

Tak holky zatím ahojky, teď ten malej prďola už spí několik hodin a já mám pocit, že mi prakne prso, odstříkávat se mi nechce, protože bude strááášně hladovej, ale zase je jak růženka, jo,jo, ta naše intervaly to je děs :slight_smile:
18. čer 2008 v 08:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Jahůdko, tak to máš dobrý, mě zase odmítá prso a lahev mu vyhovuje.Tak s tím taky bojuju. :grinning:

Teď je horší, že nějak bojujeme s tím, že by se pořád jen choval. Vydrží chvilku ležet, koukat a povídat si. Někdy to vydrží déle a jindy méně. Pak začne ječet. Já ho nechávám vykřičet, ale moc dlouho to nevydržim, protože on asi není schopný přestat. Na ruce se hned zklidní a i usne. No a když ho položíme tak to je zase nanovo. Nejhorší to je venku v kočárku. Krásně spinká, vzbudí se a řve. Takže Petr jezdí z procházky tím stylem, že tlačí v jedné ruce kočár a v druhé malého. Tak vůbec nevim jak na něj. Možná by pomohly špunty do uší a dělat, že ho neslyšim. Třeba by se uřval. ALe nevim po jaké době. Blbý je, že on si vždy vykřičí pupík a ten mu vyleze. Tak mu ho musim zamačkávat a zalepovat. Tak fakt nevim jak na něj. Asi se zeptám doktorky jak je to s tím pupíčkem a jestli ho teda můžu nechávat křičet i delší dobu. Nehodlám být otrokem a stále ho držet na ruce :frowning2:
18. čer 2008 v 09:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre ranko,
Barco,to take zname,malej se neustale otaci na bok,vyhazuje kopytka a pokazde si je,nevim jak to dela,uzasnym zpusobem zahakne do sprusli a nemuze je dostat ven a jeci a jeci a jeci,jdu mu je vyndat,odejdu a nez dosednu na zadek,ma je tam znova a takhle to je treba i 30 krat nez usne,des :frowning2: :grinning:

Uz me prijde,ze mam take cim dal min mlika,ale uz to nejak doklepeme,uz davame prikrmy,pak se dobasti mlickem a je spokojeny :wink: Je ale pravda,ze dnes rano jsem myslela ze me prsa exploduji,ale to je jen rano.....

Reakce na ockovani byla dobra,super,horecku nemel.......
18. čer 2008 v 09:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
to mě Báro mrzí, my jsme zase strašně hodný v kočárku, když už nevím coby, kočár to jistí, jakmile vyjedem mlčí a je zlatej, ale běda, když zastavíš :slight_smile: , tak to rád nemá. Jinak je moc hodnej. Musím se přiznat, že má i strašně rád televizi, jak se to tam hýbá, chvilku čučí a je v klidu. Je to hrůza a někdo by mě za to asi odsuzoval, ale někdy toho využívám, když potřebuju poklidit nebo vytřít :grinning:

A doktorky se zeptej, určitě ti poradí. Co vlastně noha, už tě bolí míň, ty si to tedy taky "užíváš" :wink:
18. čer 2008 v 09:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mončo77 no jsou to akrobati. Daneček je šikulka, že mu chutnají ty příkrmy viď. Jsem zvědavá jednou na nás. Ty už mlíko moc řešit nemusíš, to jak jsi kojila dlouho je úspěch :wink: Já to na tak dlouho u nás nevidim.

Jahu tak s televizí to je u nás stejné, taky se za ní pořád otáčí. Asi vidí ty záblesky a líbí se mu to.Kouká takhle hodně i směrem k oknu kde je světlo. V tom kočárku taky venku krásně usne, ale jakmile se vzbudí tak ječí. Fakt už nevim co s nim a nechci aby nám prďola přerostl přes hlavu! No a noha už je podstatně lepší. Berle jsem uklidila do komory, ale ještě je uklidim do sklepa, abych je už ani neviděla a nemusela na to vzpomínat. A vozík taky musim vrátit. Sice stále ještě pajdám, nejdou mi schody dolu a dlouhé procházky, ale to mě už tolik netrápí :grinning:
18. čer 2008 v 09:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky jen v rychlosti se pomalu loučim, ještě jsme to včara přepískli v hospodě, takže jsem nevyspalá... ufff, balim, porad a porad porad to není vše, se picnu.

gratuluju všem šikulkum !!! my nic novyho nedelame, je náká už mesíc zaseklá....ale me to neva, leze za nama po celym byte, no, spis se plazí.... :grinning:
18. čer 2008 v 11:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak nase sestinedelni kontrola dopadla dobre, od porodu jsme nabrali kilo a vyrostli 6 cm, na prikrm opravdu nevypada :slight_smile:
18. čer 2008 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
no hlt si musime zvyknout, ze obcas po kojeni rve, kdyz nema precpane prso mlikem, no aspon se muzu ucit trpelivosti :slight_smile: Jen jeste nekdy nas trapi prdiky. V kocare byva tak hodny, ze si na nej nemuzu ani trosku stezovat.

Jahu, kde je ten central park na brusle jak pises ? Jsem jezdila naposledy do minuleho cervence a od te doby to neslo. Po porodu jsem to zatim nezkousela, ikdyz me obcas svrbi nohy, ale nevim kde jezdit s kocarem, a jestli vubec s kocarem, nemam na nem rucni brzdu a nerada bych prcinkovi ublizila. tak nevim :unamused:

Katchu gratuluju ke klucinovi, snad meli dobry odhad :slight_smile:
18. čer 2008 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek