• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky, těhulky a snažilky z Prahy 4

2. prosince 2016 
Lulanku, blahopreju k urcite spravnemu rozhodnuti.
Jestli nemas materskou, mas urcite narok na nejake zivotni minimum, ktere by ti meli dat na socialce.
S vyskrtnutim z evidence UP nevim jak to presne je, ale je to urcite jen docasne, driv to resili, ze ti ubrali na duchodovem pojisteni. Tak se tam zeptej, kdy te vezmou zpatky.
Preji at to zvladnete.
12. črc 2008 v 09:09  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky děvčátka,

tak dnes jsem myslela, že ta naše malá láska dostane na prdel. Celej den byl uřvanej a klid byl jen když se choval. Šli jsme na oběd a projít se do Krčského lesa a celou dobu řval. Petr šel o 15hod do práce a já pak byla na to sama a on pořád řval. Na ruce mi usnul, byl klid, položila jsem ho...řev...vzala jsem ho na ruku..klid. No fakt síla. :angry: :angry: Tak jsem ho vykoupala o hodinu dřív a už spí :grinning: Nevim co se mu dělo, fakt byl protivnej.

Jinak dnes jsem ráno byla s kámoškou v Kunraticích koukat na kočárky a jeden sporťák se mi tam moc líbil. :grinning: Kdybych si teď kupovala kočár, tak bych asi chtěla jinej. Ale holt už doma jeden máme a jsem s ním spokojená :wink:

Mončo77 dnes by ti z Ondry hlava praskla, včera to byl slabý odvar dneška :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Jani tak můžeš být v klidu, my jsme tak uřvaný, včera řval na celý Chodov a dnes na celý krčský les :grinning: :grinning: :grinning:
12. črc 2008 v 19:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lulanek:
Nárok na mateřskou dovolenou opravdu nemáš, ale nezoufej od prvního dne po porodu budeš rovnou pobírat rodičovský příspěvek, o který si musíš požádat na místně příslušném sociálním odboru podle tvého trvalého bydliště (v Praze městský úřad, v ostatních regionech úřad práce). Nemůžeš si vybrat délku rodičovské dovolené (to se týká jen těch, kdo pracovali a měli vyšší výdělky), tzn. že automaticky budeš mít nárok na rodičovskou dovolenou do 4 let věku dítěte, a to 21 měsíců ve výši 7600,-- Kč a pak 3800,-- Kč měsíčně. Doporučovala bych ti, aby ses na sociálce informovala ještě než se ti mimčo narodí, třeba zda se dá sepsat žádost ještě před porodem, eventuelně zda se dá doručit poštou, protože se ti určitě nebude třeba s 5 denním miminkem chtít cestovat po úřadech a není jisté jaké všechny doklady (např. z úřadu práce) budeš muset doložit. Takže si to radši zjisti a obstarej už teď, ať to máš pohromadě. A jinak samozřejmě máš nárok na porodné ve výši 13000,-
Držím palce, uričtě to zvládnete!!!
12. črc 2008 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Andrejko mě se nejvíc líbila ta čtyřgenerační fotečka, ta je nádherná, určitě bude mít pro malýho jednou velkou cenu.

Jinak my jsme řvali včera :grinning: , dneska tady kolem něj lítalo 5 lidí, tak byl veselej na každýho se smál, pořád se choval. Počítám, že si to v pondělí pěkně vybere za celej víkend :grinning:
12. črc 2008 ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
Barco,tak tomu verim ze by me dnes ta hlava praskla,bylo namale a praskla me z Danecka,je posledni dobou na facku,je strasne zurivej,mlati me,skrabe,chtel by i kousnout,dnes me v Globusu 3 krat flaknul do lzicky s jidlem a co jsem mu dala to vyprskal,no des,fakt jsem myslela ze mu ji vlepim......

Jinak info o Bebe,pro tebe Barco,tak v Globusu maji za 259 kc jen tu c.2 a 3 musis koupit 2 baleni a dostanes zdarma Bebu c.3 Bananovou,ktera je ale az od ukonceneho 10 mesice a datum spotreby je prosinec 2008,tak si myslim,ze pro tebe je to nanic,kdyz si koupis v DM drogerii Bebu za 279 kc a das tu slevovou karticku 10 % tak te vyjde na nejakych 251 kc,coz je taky dobry jen nedostanes zdarma nic....tak jen abys vedela jak to je,jinak bebu k tomu zdarma nedavaji.

Co vim kdyz je clovek na Uradu prace a nedorazi bez udani duvodu,nebo odmitne nejakou praci,aniz by se domluvil,ze to delat nemuze ci nechce,automaticky ho vyradi z Uradu prace a mam takovy dojem ze na pul roku,pak te vezmou zpet ale uz od nich nic nedostanes,jen za tebe plati zdravotni a socialni,tak nejak to je,musela bych se ale optat,mama to tak mela taky,odmitla praci kterou ji nabidli a bylo vymalovano,vyradili ji z evidence.

Pa a krasny vikend.........
12. črc 2008 ve 22:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, tenhle úřad práce o kterém píšu nahradil bývalé referáty státní sociální podpory (ty zanikly, ale obvykle sídlína stejných místech a jsou tam stejní pracovníci), jsou to úseky, který se zabývají pouze výplatou sociálních dávek státní sociální podpory nikoli podpory v nezměstnanosti, to je zase něco jiného. Já se v tomhle docela orientuju, protože jsem v tom několik let pracovala. Na ten rodičák má lulánek nárok ať pracuje, nepracuje nebo by i něco odmítla. Dříve by měla nárok i na mateřskou dovolenou 6 týdnů před porodem, kdyby získala v posledních dvou letech 280 dní pojištění, do čehož se zahrnovala i evidence na ÚP. Od 1.1.2008 je to tak jak jsem napsala výše, takže až ode dne porodu.
13. črc 2008 v 08:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a do tech 280 dni se pocita i studium :sunglasses:
13. črc 2008 v 11:14  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,

Mončo díky moooc za info, v tom případě je to pro mě asi fakt zbytečný. Nevim proč to nedělají i na tu naší Bebu. To mě teda fakt štvou.

My jsme dnes krásně jezdili venku v dešti, neboť malej byl doma pěkně protivnej a tak jsem s ním jela na vzduch. Venku kupodivu spinkal jako hodné miminko, tak i přes to, že lilo, jsem si procházku užívala a procházela se tady ve vilkách. Záviděla jsem lidem jaké mají baráky :grinning:
13. črc 2008 v 16:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojda, koukám, že tu těhulí moc nemáte, ale neva...Chci se zeptat, jestli nejste některá z okolí Chodova a Hájů. Bydlím 1 zastávku od Hájů (Tererova ul.) a pomalu začínám koukat po dětské doktorce. Nemáte nějaké doporučení, která je dobrá? Díky moc
13. črc 2008 v 19:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky Vrano,vitej mezi nama,
ja bydlim primo na Hajich,teda kousicek od metra Haje a k detske doktorce chodim na polikliniku Litochleby a jsem veeeelice spokojena,je moc hodna,ochotna,vse vysvetli,proste spokojenost na 100 %

A tehulka se tu jeste nejaka najde :wink: chodis jeste do prace,nebo jsi na rizikovem??

Barco,nemas zac,radeji te vcas informuji nez tam pojedes,sice Beba je za dobrou cenu,ale tu 600 g by jsi nevyuzila,je od ukonceneho 10 mesice.Nebo se zastav v drogerii schlecker tam ji maji za tech 249 kc.

Tak dnes malej zblajznul prikrm s brokolici a hraskem :grinning: :grinning: taky pekne prdi :grinning: :grinning: taky mu chutna prikrm s koprem,to by snedl i celou tu sklenicku,jsem rada ze ji fakt vsechno,co me ale stve ze uz moc nechce moje mliko a ja uz mam opet 4 sklenicky na mrazaku,asi to budu uz vylejvat........
13. črc 2008 v 19:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
monci, děkuju. Kdy je tak potřeba se tam přihlásit?

Já chodím ještě do práce, na MD nastupuju až 29.8., ale možná to zabalím aspoň o týden dřív a půjdu na neschopenku. Už mě to v práci unavuje a nebaví :wink:
13. črc 2008 v 19:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Co delas za praci jestli se muzu zeptat???

Staci kdyz dr.zavolas tyden pred terminem porodu zda te vezme a pak az se ti to narodi tak ji zavolas a domluvis se na navstevu....
Koukala jsem na tve albicka,krasne vecicky :wink: konecne k nam do particky kluku pribude nejaka holcicka :wink:

Az budes na materske,nechces s nama vyrazit nekdy na prochazku,z holkama se dost schazime??
13. črc 2008 v 19:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pracuju ve stavební firmě v marketingu. Je to kancelářská práce, takže nic fyzicky náročnýho. Spíš mi chybí si přes den odpočinout a nevztekat se s obchoďákama. Navíc mi přijde, že od té doby co jsem to v práci oznámila, už se mnou do budoucna nepočítají, takže se nudím a do ničeho nemám chuť.

Ráda s váma vyrazím. Teda jestli nemáte s kočárkama dostihy. Já už si přjdu jak velrybka a chodím velmi velmi pomalu :grinning:

A kolik vás tu tak je a to máte všechny chlapečky??
13. črc 2008 v 19:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Neboj,s kocarkama dostihy neporadame :grinning:
Dobra otazka,vis,ze uz ani nevim kolik nas tu je,nechci rikat kolik,nerada bych na nekoho zapomnela,nekdo sem treba taky napise jen jednou a pak uz sem nechodi,ale je nas tu docela dost a vsechny mame chlapecka az na jednu slecinku,asi je v Praze nejaka divna voda :grinning: :grinning: :grinning:
13. črc 2008 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baro-Babaro,zitra po obede jestli nebude prset pujdu na Haje,musim tam koupit boruvky a nasemu coklikovi co mame u mamky nejakou mnamku,nechces se pridat a pujdeme se projit???
13. črc 2008 ve 22:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
jasan, jestli nebude lejt, tak razim
13. črc 2008 ve 23:08  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,

Mončo77 no na ten GLobus asi prdim, ale sjela bych si možná dneska na Háje pro tu Bebu. Tady ta drogerii totiž nikde není.ALe uvidim dle počasí, v dešti nikam nejedu. I když včera jsme v dešti na procházce byli a bylo to ok :grinning:

Vrano vítek mezi náma, my taky máme chlapečka..Ondru. O holky je tady fakt nouze, máme opravdu jen jednu Xenušku. Každopádně vůbec nevadí, že jsi těhulka a už vůbec ne, že chodíš pomalu. Mohly by jsme chodit na procházky spolu, já jdu totiž taky jako šnek. V těhu jsem si zlomila na 3x kotník a stále ještě pajdám.Takže holky na procházce musejí přispůsobit chůzi mě :grinning: :grinning:
14. črc 2008 v 09:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
No tak to já se ráda přidám. Aspoň doma nezakrním a načerpám nějaké zkušenosti :wink: Taky si můžu vybrat ženicha pro Káju :wink:

A kam tak většinou chodíte? A kde jste rodily?
14. črc 2008 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Krasne dobre ranko maminy a tehulky :grinning: :grinning:

Barco,tak dej vedet zda pojedes na Haje a muzeme se sejit,jdu s Barou na prochajdu,teda pokud nebude prset,Vrano,nechces se taky pridat,teda zda nejsi v praci???

Ja rodila v Krci,kde ty budes rodit?? Chodime ruzne,na Chodov,na Budejovickou,na Vysehrad,tady na Hajich do lesa,do Edenu,vazne pokazde jinam,kdyz je osklivo,jdeme do obchodaku,kdyz je hezky razime na prochazky...

Vrano a zenichu pro Kaju tu mas hafo,staci si jen vybrat :grinning: :grinning: :grinning:
14. črc 2008 v 09:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
monci, díky za pozvání, ale nemůžu, jsem až do 16:30 v práci... :angry: Holt se mnou počítejte až na konci srpna nejdřív.

Taky se chystám do Krče, tak snad to bude v poho. Plánuju i nějaký ten předporodní kurz, tak jsem zvědavá...
14. črc 2008 v 10:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hezké pondělní dopo:slight_smile: Tak vám, holky, ani nevím, jestli jsem si za ty čtyřidny, co tady byli naši, odpočinula nebo ne... spíš ani ne:grinning::grinning::grinning: Přeci jen moc lidí - do toho nám přišly manželovy ségry, každá teda sice zvlášť a v jiný den:grinning:, ale obzvlášť té mladší je všude plno... člověku z ní po pár hodinách jde hlava kolem... a neví, kam by utekl:grinning: Navíc táta dodělával ještě nějaké věci po té zimní rekonstrukci + opravoval pračku, takže... takže tak:slight_smile: Když přijede samotná mamča, je to lepší... nemusí vařit tátovi teplé obědy a večeře:grinning: a vezme mi malého ven a já si můžu i na chvilku zdřímnout nebo něco doma v klidu udělat:wink: Uvidíme, jak to bude v tom srpnu - plánujem ho s Vikim strávit celý u našich v Beskydech:slight_smile:

Kristýnko, díky za nabídku:slight_smile:, tento týden bych mohla asi jen ve čtvrtek - starost mi ale dělá počasí, páč jestli bude lít:frowning2:, tak pak bychom asi musely vzít zavděk Chodovem... a jestli bude jakž takž, tak bychom mohly třeba na Háje... kam tam chodíváte?:slight_smile: Já mám totiž dost omezený "repertoár":grinning:, drandím tady s Vikim po parčíku kolem domu nebo po takové vycházkové trase, která vede na Háje... což by asi moc zábavné nebylo:grinning: Jj,my musíme jezdit zásadně v dosahu pro případ nouze nejvyšší:grinning: Je fakt, že svého času jsme dost jezdili i do toho Milíčáku, ale co jsem tam byla naposledy asi 3x, tak to vždycky vypadalo jak na městském sletu komárů a všemožné jiné havětě:grinning:, takže jsem tam chodit přestala...

Barčo - Barbarku, jestli by se Ti chtělo přidat se, bylo by to moc fajn:slight_smile:

Monči77, taky bych Tě ráda viděla... a ukázala Ti Vikiho, jak vyrostl od té doby, cos ho viděla naposled:wink:

Holky, moc ráda Vás uvidím klidně všechny:grinning:, ale předem varuji, že jestli bude mít Viki ten "svůj" den, tak Vám možná praskne hlava:unamused: Ale zase na druhou stranu, třeba bude exhibovat a předvádět se... což se taky několikrát v přítomnosti cizích lidí stalo, že byl vykulenej a koukal, kdo to je, co se děje a jak si povídáme... a byl docela hodné dítko:wink:

Vráno ahoj:slight_smile: Já mám taky kluka a jsme skoro sousedky:grinning:, bydlím o jednu zastávku dál - Ke Kateřnkám a kolem Tererovy občas chodíme s malým na procházku... hlavně když si jdu pro něco dobrého do cukrárny:grinning:
14. črc 2008 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj wafi, tak to je super. Cukrárna je dobrá, tak tam občas zavítám :grinning: Jen teď mají až do půlky srpna nebo snad do konce zavřeno :confounded: A kam vy chodíte k dětské dr.?
14. črc 2008 v 11:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak nevim jak s tim srazikem tento tyden. Dnes jsme byli na endikrinologii na krev, jsem za tyden zvedava co tam najdou. Mimisek byl tak hodny a pekne spinkal v kocare.
Zitra mi maji privest odstavnovac a ve stredu prijde babi. Tak zatim nemam plany na ctvrtek a patek, co myslite ?
vitej vrana, ja jsem s holkama chodila kocarkovat jako tehule a bylo to moc fajn. Dokonce i na termin meho porodu jsme obesli Hostivar a doma jsem upekla kynute buchty a nic. Nakonec jsme tyden a neco prenaseli. Prcinkovi se nechtelo ven :slight_smile:.
Si z kolegu v praci nic nedelej a neboj ono to rychle utece. Se mnou se mi strojarsti kolegove taky moc pekne nerozloucili, ale uz me to prebolelo. S miminkem je to doma taky super a nez se clovek bude chtit zas nekam vratit do zamestnani utece jeste hodne vody. as bych rekla, ze v Praze se vzdycky nejaka prace najde.
14. črc 2008 ve 14:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
wafik a kam do beskyd jedete? ja jsem se narodila ve Val Mezu. Je tam krasne. No nevim kdy se tam za tatkou dostanu :frowning2: . S malym mito prijde docela divocina a jezdit po D1 mam docela strach. Ikdyz ono nam stacilo jet o vikendu do Uhrinevsi - to byl malemu necely mesic a chteli jsme zajit na obed a kdyz jsme zaparkovali, narazila to do nas pani plnou parou a zbourala nam auto i hospodu. Chudinka ztratila horku za volantem vedomi a pak uz bylajen nahoda jak to dopadne. Jesteze jsme nestihli vystoupit. To bysme asi skoncili v dire hospody. Maly nastesti spinkal a nic se nam nestalo, odnesly to jen plechy, ale stejne uz se od te doby bojim sedat za volat. Moc si nedovedu predstavit co by se te pani tak mohlo stat na dalnici .... no radsi ani nemyslet. Proste jsme meli stesti v nestesti.
14. črc 2008 ve 14:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj titicaca. Krásný dort z plínek :wink:
14. črc 2008 v 15:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
vítám vranu :wink:
Tak já mám volno jenom zítra a ve středu. Ve čtvrtek jdeme s malým do nemocnice na oční a asi mu budou proplachovat ty kanálky, tak to bych si nerada něco plánovala a v pátek odjíždíme na dovču. Škoda Jani, že můžeš jenom ve čtvrtek. Únavu z návštěv důvěrně znám..., naši s bráchou nám jezdí pomáhat s rekonstrukcí domu, už dvakrát jsem z toho po jejich odjezdu měla horečku a ležela jsem. Teď to dělám tak, že si aspoň uvařím, než přijedou a pak to zvládám trochu líp.
:confused:
Andrejko, to je docela hustý s tim zbořeným autem, to se nedivím, že se vám teď nechce nikam jezdit...
Tak co holky, máte někdo čas zítra nebo ve středu, hlásím se na prochajdu :wink:
14. črc 2008 v 18:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak ja tento tyden nic nemam, tak klidne pujdu s Kristynkou, i ve ctvrtek s ostatnima.
Vrano, ja bydlim taky blizko, zastavka Horcickova, Karolinka byla taky nase favoritka, dneska ma svatek :slight_smile:
Doktorku mame u Galaxie, Zikmundova, je fajn, ale uz dost postarsi pani.
14. črc 2008 v 19:38  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hmm,se taky hlasim ze tento tyden nic nemam tak muzu klido i zitra i ve stredu i ve ctvrtek :grinning:

Dnes jsem neco poklidila,vyprala,teda pracka,zitra vecer to vyzehlim a o vikendu zabalim veci a v pondeli 21.7.odjizdim na dovcu :wink: Vetsi uklid provedu radeji az dorazim,jelikoz pritel tu bude sam a mohla bych pak uklizet znova a to se me teda fakt nechce :frowning2:
14. črc 2008 ve 20:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak Baro,ty teplacky co jsem dnes koupila jsou super,jeste jsou malemu vetsi,vyprala jsem je hned a muzeme je nosit :wink:
Jen co jsem dorazila z prochazky domu za dvere tak malej spustil peknej rev,neuklidnila ho ani Frutapura :frowning2: az prso :grinning: ,ted vecer opet hodil peknou savlicku :frowning2: :frowning2: se z toho asi picnu :frowning2:

Tak sup v kolik a kde zitra?????
14. črc 2008 ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak co se sejít třeba na Chodově, vyrazit tam do lesa, aby bylo, kam se schovat, kdyby pršelo. Navrhuji 10,30 h. Co vy na to?
14. črc 2008 ve 21:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek