• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky, těhulky ze Žďáru nad Sázavou, přidejte se.

1. února 2016 
já mazanec dělat asi nebudu. Já ho jíst stejně nemůžu kvůli kojení a manžel to sám jíst nebude... Ale chystám se dělat nádivku :wink: Pár vajíček asi taky obarvím, ale myslím, že stejně nikdo nepřijde
31. bře 2010 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky já na velikonoce odjedu k našim, mi toto nikdy neslavili, jen když jsme byli na základce, ale nepamatuji si už barvení vajec a tak, mě to nějak nechtlo, a jsme ráda že naši nás nikdy nenutili ktomu tto slavit :grinning: takže já s malou utíkám knašim :slight_smile: a mazanec taky nic nebudu péct jak už sme řekla pro nás to svátek není :grinning: :grinning: budu to dělat až když malá bude chtít a budou na ní kluci chodit, :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
31. bře 2010 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
My taky Velikonoce nijak neprožíváme,vajíčka nebarvím,jen jsem udělala věnec na dveře,upeču nějakou buchtu a mám nějaké sladkosti schované,kdyby někdo přišel.Od sousedky chlapeček příjde,tak pro toho mám zvlášť :wink:
31. bře 2010 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
kij, já mám čokoládový zajíčky koupený taky pro Tomáška od ségry a pro tyto prtata, ale ty prijedou jen na navstevu tak rpo tyto prcky máme zajdy nakoupený a balíček takový :_) :slight_smile: :wink:
31. bře 2010 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,

tak včera bylo tak nádherně a dneska hnus, jsem přilítla z práce celá promáčená.
My byli včera opět cvičit(i když bylo hezky, ale už nás taky nebaví každý den lítat jen do města a po obchodech) a večer jsme šli vyvenčit panenku s kočárkem a pak ještě hrát fotbal, tak jsme dorazili domů až na zprávy.

Velikonoce vůůůůbec neřeším, a to proto že naše holčička bude mít v neděli narozky, takže se veškerý zájem soustředí jen na ní. Takže nakoupím cukroví(patlat se mi s ničím nechce), uděláme chlebíčky a jednohubky a dort už je objednán, tak jsem zvědavá jaký bude. Dnes jdeme vyzvednout na poštu ten kočárek, tak snad bude mít úspěch.

Já měla dnes k obídku květák, a zítra bude koprovka.

Taky jsem přidala nějaké fotečky do albíčka našeho krmiče kraviček :slight_smile:

A podařil se mi dobrý zápich, s těma botkama z Deichmana z Prahy, se mi nějak zmenšila noha, takže jsou mi velké, tak si zkusím koupit vložky do bot a snad to pomůže, si jednou za pět let koupím boty a zvolím špatnou velikost - jsem to tele :angry:

Taky mi vyprávěla mamka, že byla s Luci v kulturáku na sekáči, a byla před ní ta majitelka sekáče naproti fontáně a měla si 50 bund, takže super ona je koupí za 50,- ale prodá za 150,-, tam už teda fakt nejdu :frowning2: :angry: :angry:
31. bře 2010 ve 13:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky :slight_smile:
to je hnus venku co? já musela nakonec nečekaně ke tchýni se zubama, upadl mi zase kus zubu, když jsem kousla do rohlíku, ta malá v bříšku mi dává kapky, u vojty ani jeden zoubek nazazlobil :confused: strávila jsem tam dobu, hrozně mi krvácely dásně, stačilo vysušit/profouknout tím vzduchem a já měla zuby krvavý :stuck_out_tongue_closed_eyes: prej ani ta plomba nebude asi držet, kvůli tomu krvácení a to jsem dobu čekala než to přestane, ach jo, snad to do porodu vydržím a pak už mi to opraví a bude klid...

jinak koukám, že velikonoce moc nefrčí, u nás taky nidky žádná sláva, ted jak máme vojtíka, tak to držíme, mirek se hrozně těší, loni nebyl v čr, tak s votjou nechodil, tak máme mrskačky, košíčky nachystaný, půjdeme na babičky a konec..pár čoko vajíček taky mám pro návštěvníky a na barvení prdím, ještě nám teda roste v ošatce travička, tak musíme s vojtíkem zapíchat pipiny, zajíčky....at má radost :slight_smile:

luci: pěkná výzdobička :slight_smile:

a jak pečete mazanec? taky přemýšlím, tak šup s dobrým receptem :wink: :wink: :wink: a asi budu ještě dělat roládu, takovou tu sněhovou kakovou se šlehačkou, mamka taky něco upeče a já jdu v úterý na gyndu na cukr, tak to nesmím přehánět :grinning:
31. bře 2010 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ivis: tam naproti cukrárně? kecáš? to je dobrý teda :sweat_smile: a super fotečky, jaký už máte culíčky a kravky taky nemají chybu :grinning: a komu frčíte na svatbu? snad ne mladšímu bráchovi? :wink: :wink:
31. bře 2010 ve 13:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hanulka,my býváme většinou doma,ale k nám nikdo nechodí,v baráku bydlí samí důchodci a příbuzní už na nějakou mrskačku prdí. V neděli pojedeme do Losenice,možná i v podněli odpoledne. A v pondělí možná přijde jeden kamarád s dvouletým chlapečkem,ale to ještě není jisté.No už se těším až manžel bude chodit s Kubíčkem.
Já ráda peču a mazanec,vánočku mám fakt ráda,člověk to má dvakrát za rok. A mě pomůže pekárna,že nemusím dělat těsto v ruce,pak peču normálně v troubě. Včera jsem neměla čerstvé pečivo,tak jsem dala upíct celozrnnyý chléb a pochutnala jsem si. Na snídani teplý a křupavý chleba.

Gabi bude chodit manža s Vojtíškem na mrskajdu?.
31. bře 2010 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
ivis, mnam koprovka, tu já miluju teda :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: jojo tak to je úplně jasná věc, velikonoce by u nás šli taky stranou, naše malá je narozená na vánoce, 20.12. takže tam se soustředíme jak na oslavy narozenin a na vánoce taky takže ten náš vánoční čas je opravdu mazec :grinning: :grinning: ale tak to má být, nic nestíhat, hlavně rodina pokupě, :slight_smile: :wink:

gaba, jejda, tvoje tchýně je zubařka??? :grinning: :grinning: tak ta moije nevím co by mi stěma zubama udělal, navíc jim musíme už říct že půjdeme pryč, protože holky u nás josu novinyk, máme byteček, jdeme do něj ale až od září takže před porodem aji :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: takže být moje tchýně zubařka ...musela bych si hledat jinou :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
31. bře 2010 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
eelka to máš pravdu,tak to si musím užít mazanec dokud můžu. :slight_smile: Na vánoce bude mít prcek ale už půl roku,tak si třeba budu už moct dát taky. Já budu dělat Alešovi nádivku asi dneska,dělám jenom takovou rychlou,bez uzeného. Má ji moc rád,tak vždycky,když mi zbydou rohlíky,tak mu ji upeču.
V neděli pojedeme do Losenice,měla by tam být ségra s Verčou a manžou.

Ivis tak koprovku chystám po velikonocích,protože vajíčka určitě zbydou.Dělám ji jenom s bramborem a vajíčkem.

Tak to mě se velikonoce docela líbí,ne to mrskání,ale to,že je jaro.Já má mnafocenou výzdobu v albíčku. Já barvím tak deset vajíček,jen tak z nostagie a jedině v cibulových slupkách,mají krásnou tmavou barvu,pak je namažu sádlem,aby se leska. Ale jak už jsem psala,nikdo k nám nechodí,to jen pro ten dobrý pocit. :grinning:

Gabi koukám,že manža půjde mrskat s vojtíškem.Recept ti hodím do IP,mám ho od babičky,klasický těsto s máslem,dělám teda jenom 1/2kg. To nám bohatě stačí.Peču z toho vánočku a mazanec.
Děkuji za pochvalu,ještě přibyde ten mazanec a barvená vajíčka. Beránka nepeču,protože bychom tolik sladkého nepojedli.
31. bře 2010 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mona a kde jste teda sehnali byteček?
31. bře 2010 ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
luci- v polné, ale zatím to víme jen mi a moje rodiče, ten byt nám sehnala moje maminka :slight_smile: mi už se spaní jen domlouváme, a říká že nám ho podrží do září tak snad jo :slight_smile: :slight_smile: :wink: ale určitě jo :slight_smile: :slight_smile: :wink:
31. bře 2010 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
luci: teda chlebík závidím, to bych si taky dala, u nás taktéž dochází pečivoa dost často a to ho denně kupuju a když nakoupím hodně, tak se jak napotvoru nesní a frčí ke kačenám :wink: a jojo kluci už se těší na mrskajdu, vojta dnes trénoval s mrskačkou a říkla hody hody, to bude sranda :grinning: už loni mrskal, ale ted to bude vončo, těším se, budeme chodit všichni, vojta babičky vymrská a já vyžeru, co budou mít napečenýho, radši ani nelezu na váhu, jím jak prase fakt :grinning: a třeba na tebe nějakej dědouš přijde, nech bejt :grinning: já si pamatuju nás na prumce, tam je aspon klid :slight_smile:

mona: tak to gratuluju k bydleníčku :slight_smile: a kde nakonec a kolik pokojů, no pis :wink: :wink: :wink: a tchýně je dobrá zubařka i dobrá tchýně, i když dnes mi dávala kapky, vrtala jak das, jsem si vymyslela bílou plombu a nesouhlasila, že mi prej nevydrží, ale udělala mi jí, ale vyslechla jsem si to krapet a bolelo to jako čert, my vyvrtávala starou amalgámovou a musela pořádně, nervíky byly cítit a malá v bříšku se začala pěkně vrtět, asi cítila, že mi to není příjemný :stuck_out_tongue_closed_eyes:

jo holky, tak asi nebude vanesska :grinning: uvažujeme o změně :grinning: :grinning:

a co luci, vše ok?
31. bře 2010 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lucinko,můžu Tě taky poprosit o recept na mazanec?Klidně taky do IP. :wink:

Mončo,přeju vám to s tím bytem,hlavně,ať máte klid.
31. bře 2010 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
luci díky, budu ráda, 1/2kg stačí bohatě, mirek to nějak nežere a vojta zobne a zbyde to na mě, jestli si to ještě nerozmyslím, rozjíždím se pěkně, nebo aspon to tak cítím a mirek mi říkal, že mi zase za poslední týden vyjel pupek, to zase bude obr mimí, už to vidím, malou vykrmuju a pak jsou to macíci :grinning:
31. bře 2010 ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
ok kijo taky ti pošlu,zkuste to,každý má jinou chut.Mě tento chutná.
Gabi s tím pečivem to takhle asi funguje všude,když koupíš mín,tak je ho málo,když koupíš víc,tak zbyde a nesní se.
A o tom sladkém ani nemluv,normálně se celkem krotím,ale ted to nejde. V dobré víře jsem si dala v kavárně teplou čokoládu a že si zákusek nedám a nakonec jsem neodolala a dala si medovník. čokolády a sušenky,oplatky nemusím.Ale buchty,to jooo.
:slight_smile: Ty malí hodovníci jsou nejlepší,jak říkají tu básničku.No už se fakt těším

mě nakonec k zubaři objednali až na květen,takže 2x za těhu to rozhodně nestihnu,k obvodní jdu v dubnu a na cukrovku mě objednali taky až na 27.tt.

Gabi a co bude jiného než Vanesska?Já už to nechci měnit,zvykla jsem si malému říkat Kubíčku. :slight_smile:
31. bře 2010 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
luci to je pravda, no když sem kojila taky sme se vyhýbala kynutýho a tak, a já vlastně na vánoce kdoví, jesi bduu kojit jako malou tak taky asi vánočky si neužiju :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: a malá když sem zhřešila tak chuděrka prdíky se ozvali :frowning2:

gábí- jejda, no já jdu ted k zubařce ale jen pro razítko do průkajdy pač ona že v těhu nevrtá..takže mi dá razítko a já pomažu, já sme slaboch na vrtačku, jedině s injekci jinak si ennechám sáhnout do pusy :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: takže obdivuji tvojí statečnost, já s ezubařů bojím od malička a i ted v dospělosti no :cry: :pensive:
gábí, byt máme 2,5 + 1 jdeme do podnájmu tam, takže to bohatě stačí :slight_smile: byli jsme před tím než jsme šli semka taky v 2,5 +1 a oukej :slight_smile: ted sice přibude další prdolka ale to s enějak zmákne, hlavně že budeme pryč a budeme mít klídek, :slight_smile: a děti budou ještě malý takže samotný pokojíček ještě nebudou potřebovat, aplánujeeme tam být ty 2 až 3 roky a pak si vezmeem tu hypotéku na bydlení naše:hearts::hearts:ale to josu jen plány víte jak já teda doufám že zas nenastane nějaká krize nebo něco takovýho, ale snad se už na nás usmějě štěstí :slight_smile: :wink:taže plánujeme to takhle :slight_smile: :wink:

a už zas holky rozebíráme žrádlo hihi :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: já ne že sou velikonoce ale měli v akci kačenu tak ji udělám taky s nádivkou :slight_smile: s knedlu a zelíčkem mnamka :grinning: :grinning: :grinning: taková ta česká :grinning: :grinning: :grinning:
31. bře 2010 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci díky.Jestli bude čas a chuť,tak vyzkouším,Nikdy jsem mazanec ani vánočku nepekla,tak uvidíme.
31. bře 2010 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
to počasí se snad zbláznilo,venku sněží a prší.
31. bře 2010 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
kij, tak ta první bude vynikající uvidíš, protože s ebudeš snažit :grinning: já na vánoce ted peču skoro všem vánočky :grinning: :grinning:jelikož mě to baví a všichni to ví a máme recept po prababičce takže peču a peču :grinning: ale je to můj koníček, vůbec mi to neva :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
31. bře 2010 ve 14:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
mona: tak to je super, určitě stačí a halvně, že budete mít klídek a budete samušky :dizzy_face: jinak tady snad peče každá ráda a pak to sežrat o to víc co? :grinning: :grinning: :grinning: teda já si dala druhou porci oběda a trubičky :grinning:
luci: ono sněžilo? tady jsem si nevšimla, snad jen nějaká bláznovina!!! a jména, no já jsem taky zvyklá na vanessku, ale přemýšleli jsme ještě o českém k vojtíkovi, babičky nás trochu nakrkly...nám se ještě líbí zuzanka, mira chtěl vždycky terezku a zuzíka :grinning: terezek je v rodině habadej, tak zuzka by vyhrála :dizzy_face: a babičky přemýšlejí a favoritky jsou barborka a eliška, s eliškou teda já zásadne nesouhlasím, pěkný jméno, ale už si přirovnávám ke známým osobám.... znáte to :wink: :wink: přihodte taky typ nějakej, budu ráda :grinning: jo a u vanessky nám trochu vadí, že je vanesska a pak už jen vanessa, co až jí bude 15let, vanessa je tvrdý a vanesskou jí budeme štvát :grinning:

vojta furt spí, už od 12:15, vždy když prší, láme rekordy :slight_smile:
31. bře 2010 ve 14:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Gábi,babičky neposlouchejte.Je to vaše miminko.Ale abych pravdu řekla,taky jsem pro česká jména,takže Vanessa by u nás nešla.Mně se líbí LInda,Klára,Zuzanka je taky pěkné :wink: (snad to bude číst ségra :grinning: :grinning: :grinning: ),ještě Leontýna,taky Elenka nebo Helenka..je toho moc.Manželovi se hrozně líbí Mia,pořád říká,že malá měla být Karolína Mia :slight_smile:
31. bře 2010 ve 14:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Karolínka taky spí :wink:

Dneska bude nuda,když budeme sedět doma celý den.
31. bře 2010 v 15:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
kijo: taky pěkný jména, na holky je toho hodně, ale na kluky teda moc ne...Mia teda není moc české co? :grinning: u nás asi vyhraje ta Zuzanka...mě je to v celku jedno, vojtíška jsem si vybírala já a holčičku nechám na mirkovi, vanesska byla první tutovka, to měl být vojtík, tak jsem to automaticky převedli a až ted začínáme pomalu přemýšlet :grinning:
v pátek jdu na konvent objednat ten kočár, jdem do tohoto červeného, je odpruženej, houpe, sportovní sedačka jde otočit po i proti směru...snad budu spokojená, tady maminka si ho hrozně chválí, že do terénu je super a na sníh taktéž....moc už nedávám na super moderní desighn, ale na praktičnost, jen má nevýhodu - pidi košík, což mě osobně nevadí, jsem zvyklá :slight_smile:
http://www.mimi-autosedacky.cz/cz-detail-100963-kombinovany-kocarek-hoco-master-l-2010.html
31. bře 2010 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
kijo: a jak dlouho spinká? my se taky budeme nudit...mirek zajede nakoupit a pro matraci, už konečně vojtíkovi došla a budeme převlíkat pooháčkové povlečení,co dostal k narozkám, vojtas už se těší :dizzy_face:
31. bře 2010 v 15:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aho holky,vy jste ale drbny :wink:
dnes je vážně hnusně chtěla jsme jít ještě na město ale vzdala jsem to zajela jsme do Hypošky a jely jsme domů Domík mě v autě usnul,doma si dal jídlo a šel pokračovat spal ještě hodku pak se se řevem vzbudil a byl celej rozehřítej takže si myslím že zase zuby :angry: oběd mě odmítá a jí jenom jogurty....

Holky fotečky máte pěkný...taky dělám výzdobu miluju když mám ve váze větvičky a oni vypučí....to je nádhera :grinning: a Domík má na dveřích v pokojíčku ozdůbku a na vchodovkách mám malej věneček...jináč velikonoce taky neslavím letos vůbec.Kašlu na všechny a po obědě jedeme na narozeniny 70 takže máme o zábavu postaráno.Jináč mazanec peče moje mamka je to mnamka.Ale vánočku na vánoce si peču už sama taky velká dobrota ta z enpeky to je vata :stuck_out_tongue_closed_eyes: :wink:

tak a přišel tatka a mě začíná pohoda :wink: Domča si ted bude všímat jen jeho a na mě prdí a já jsem ráda :grinning: takže budeme odpočívat když je tak hnusně :angry: třeba zítra bude líp :wink:

Moni,no vidíš a je to ted vám začne jen pohoda... :slight_smile:
31. bře 2010 v 16:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, tak já jsem se objednala k zubaři na 12.dubna, to bude utrpení :frowning2: Jinak já jsem ráda, že mě neposlal na test na cukrovku, prý jsem mladá a v rodině taky není, tak se láduju sladkým, hlavně arašídovýma tatrankama, za chvilku budu jako tank :grinning:
Počasí tady taky nestojí za nic, Kristýnka je už pěkně protivná, momentálně spravuje svojí kuchyňku kladívkem. Chtělo by to, aby na chvilku přestalo pršet a mohla alespoň před barák na motorku.
K tomu jménu, u nás se možná holčička bude jmenovat Karolínka, ještě to probíráme a kluk to těžko říct, se shodnem asi až na sále :grinning:
31. bře 2010 v 16:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky.tak my už konečně dneska máme net,.už jsme přestěhovaní,zabydlení,tak už jen nějaké obrazy,dekorace atd...

GABI:to je ten,co má i ta Ivča s Kubíkem?jak jsme se viděli v pondělí?

mě se taky líbí jméno Zuzka,ale kdybychom měli holčičku,tak já bych chtěla Anežku.nevím proč,ale moc se mi líbí a je to neobvyklý jméno.a když chlapeček,tak Favorita mám Vojtíka a přes to nejede vlak :grinning: manža si vybral u Kačky,tak já u druhé/ho...

MONI:budete v tom Nížkově? my tady plánujeme rok,a buď si vezmeme velkou hypotéku na baráček nebo si tento byt koupíme.nám by 2+1 stačilo.nová kuchyně a koupelna a měli bychom krásné bydlení.nájem máme taky levný.se vším všudy 6 200 na měsíc..i s elektrikou a energiemi...

venku je pěkně hnusně.a malá mi brečela celé ráno,že chtěla jít ven.pořád mi podávala botičky a oblíkala se.no,musím jít.se koupe s taťkou a už mě volají,že chce jít z vody.tak zatím pa
31. bře 2010 v 16:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak mám nádivku v troubě a jsem dneska nějakáhotová. Ještě to ošklivé nádobí,to nemám ráda.
31. bře 2010 v 16:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
teda holky, vy ste toho za odpoledne nakecali :grinning: :grinning:

Naší Anet se dneska drží nespavost, ráno spala hodinu a odpoledne taky hodinu. Doufám, že bude spát v noci....Teď zrovna leží pod hrazdičkou a povídá si s hračkama - to ji zatím baví.

Luci, jaký máš recept na nádivku, že bych vyzkoušela jiný recept :wink: Míša mi psala, že přijedou tak su zvědavá jestli se nám podaří se sejít :slight_smile:
31. bře 2010 v 16:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek