• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky, těhulky ze Žďáru nad Sázavou, přidejte se.

1. února 2016 
elka to já mám jednoduchý,já ji podle receptu nedělám,jenom podle oka.Namočím rohlídky,přidám vejce (sníh ani nedělám,aleš nemá rád nadýchanou) sůl,pepř,bylinky,petrželku,když mám tak kousek salámu vysočina. Vymažu pekáček,rozprostřu,navrch dám plátky másla a upeču. Nic moc složitého.
31. bře 2010 v 17:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Gábí- jojo hlavně klídeček :slight_smile: paráda už se moc těším jako :grinning: :grinning: kočárek je krásnej :slight_smile: taky ted budeme kupovat a už máme aji vybráno nejspíš :grinning: :grinning: :grinning: pak musíme koupit malý postel, pak do bytu lina pač tam nic není, takže musíme kočárek už ted a pak zas postel a postupně ty lina, pač by jsme to vše naráz asi nezaplatili :frowning2: ale postupně se to dá :slight_smile: a jedeme ještě na dovču právě takže aby jsme měli aji na dovču :grinning: :grinning: :grinning: už se těším :slight_smile: a kočárek je moc pěkně mě se teda líbí aji design :slight_smile: je moc krásnej teda :slight_smile: :slight_smile:

kytička- jojo bude pohodička konečně :wink: :slight_smile:

cvachna, nene budeme v Polné taky v tom 2,5+1 byli jsme aji předtím v tomhle a astačí :slight_smile: pak tak za ty dva ročky nebo 3 ročky chceme taky do hypotéky jít a koupit něco svého :slight_smile: :wink: ale to je ještě daleko a tady taky budeme mít malej nájem takže sem moc ráda :slight_smile: mi se vším všudy za 6000kc coz je krásný :slight_smile:
31. bře 2010 v 17:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, dneska otrava, venku celý den hnusně a teď večer začne svítit sluníčko :stuck_out_tongue_closed_eyes: To je leda k nasrání..A takto prý má být až do Velikonoc, včetně :confounded:
My Velikonoce taky neprožíváme, nikdy jsem je neměla ráda, teď tady už x let nikdo naštěstí nebyl, to jsem jen ráda.. :slight_smile: Až Tadík bude větší, tak nějaký to vejce nabarvím, ale letos ještě ne..Na mrskačku teda prý vyrazí s taťkou, ale jen k babičce a tetě. Péct nebudu nic, stejně bych to sežrala leda sama.. :astonished: Dnes jsem dělala opět štrůdl, jen jednu nohavici teda, ale Tadík už za odpoledne snědl 4 kusy, ten by mu jel :grinning:

Eliško - nakonec nepojedeme, zítra přijede babička k nám, přijedem za čtrnáct dní, až bude mít taťka zase odpolední, pak písnu určitě dopředu a doufám, že se sejdeme..Ten dětský koutek a hlavně ta restaurace by mě lákaly :grinning: :wink:

Gabčo - Zuzanka je moc pěkný jméno, taky se mi líbí.. :wink: I víc než Vanesska, i když to je taky hezký. Ale já mám prostě Karinku :grinning:
31. bře 2010 v 17:42  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky já před chvilkou přišla, nasadila sme pláštěnku malý a šla na prochajdu aspon kratkou, a nakonec přestalo pršet a vylezlo aji sluníčko :slight_smile: a pak jsme rovnou zalezli ke známí na kafíčko :slight_smile: :slight_smile: :wink: takže paráda, ale jako zima venku je :frowning2: :frowning2: :frowning2:
31. bře 2010 v 17:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,tak jsme byli nakonec taky s malou a Kubou venku.3la jsem něco nakoupit a pak jsem si někde chtěla aspoń nakrást kočičky,ale nikde jsem neviděla,hledala jsem hodinu jak blbá,chodili jsme po bahně kolem potoka a nakonec nám rostou přímo pod barákem.Tak po 20h,až půjde Jarda se psem,tak mi naškube :wink:Koupila jsem nakonec 3 umělé vajíčka,ale hezké a ještě nějaké stužky,tak to trochu nazdobím :wink:Hlavně,že jsem psala,že nic dělat nebudu,že :grinning: :sunglasses:

Před chvíli jsem dodělala halušky se zelím a uzeným,zkoušela jsem je poprvé a asi se povedly,protože Jarda už ujídal z hrnce.Snad bude i na zítra :grinning:
31. bře 2010 v 19:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
kij- jůůůůů halušky :slight_smile: manm ty mi endávno dělal můj tatka a ja sežrala vyloženě sežrala 4 porce jendu na oběd pak ještě jednou jakoby na obed asi s hodinovým odkladem pak ke sváče a pak k večeři :grinning: :grinning: já totiž halušky miluju jen od tatínka , nechutnají mi, ale tatka muj je umi tak dokonale, že je nejím ale vyloženě žeru :grinning: :grinning: :grinning: nmo mazec :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
taky jsme s malou šla na prochajdu :slight_smile:
a malou výzdobičku tayk mám ale pidi malou :grinning: :grinning: jen jako kvůli tomu že já jsem na ty výdoby no :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
31. bře 2010 ve 20:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahojky, tak zvířátko chrní, tatka má fotbal v tv, tak nakukuju, než zalezu do postele...
mona: a jakej máš kočárek vybranej ty?

cvach: tak blahopřeji k netu, docela brzo se zadařilo co? :wink: jinak jojo, je to ten kočárek, ale chci červenej, ne černej.....tady skoro sousedka si ho chválila, má ho v hnědém, tak jsem zvědavá, jak nadchne mě, ale nějak to už neprožívám, ani nehledám jiné....jaksi u druhého to je takové jiné, aspon u mě jo :wink:

kijo: dobrý :grinning: kočičky jsou krásný, ale my jsem s mirkem alergici, tak máme smůlu :angry: takže tiše závidím, my budeme jen na té travičce v ošatce...halušky to jseš borec :slight_smile: tak někdy navař kotel a doraž do zr, furt nám tady děláš chutě, taková kuchařka, bychom si taky daly :grinning:

jíto: tebe ten štrůdlík nějak chytl, i když zítra se na něj taky chystám :slight_smile: mám tady jabka, tak je chci zlikvidovat.... a ta tvoje karinka, pamatuju si :slight_smile: taky zajímavý a moc pěkný jméno, třeba fakt bude :dizzy_face: už něco víš nebo aspon už jsi to dostala?

jo holky, sedí vám prcci pod pláštěnkou, vojta chytá hysteráky a hlavně, ted mi v kočáře vůbec nechce sedět a dělá scénu, už aby bylo tepleji a mohli ty golfky zahodit a trénovat “poslušnou chůzi“, abych to pak zvládala, i když mám pocit, že se nedočkám, vojta je venku šílenej! :angry:
31. bře 2010 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
mona: ty už máš pěkněj pupíček :slight_smile: :wink: :wink: :wink:
31. bře 2010 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci,taky dělám tu nádivku co ty akorát bez salámu většínou jí dělám k pečenýmu kuřeti jako přílohu a zelí mnam.. :grinning:

Gabi,ten kočárek je pěknej jak na ty moderní nejsem tak tenhle je pěknej. :wink: jo a u nás bylo holčičí jméno Natálie a když bude někdy do budoucna holčička ..................................... :grinning: tak to bude Natálie. :wink:

Moni,to jo to zařizování to je boj....ještě ted si na to vzpomínám jaké to bylo když jsme všechno zháněly objednávaly atd...ještě že už je to za náma :slight_smile: ale do budoucna nás čeká děcký pokojíček. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Kijo,to je mazec ale to je nejhorší když člověk něco hledá má to pod čumákem :grinning: to je asi jak když jsme před loni chtěla dělat bezinkovou štávu a ptám se Honzi kde jsou tady květy a Honza mě říká se podívek z okna to ti příjde málo. :grinning: a tam všude samé bezi :grinning: :wink:
já taky nedělám žádnou velikonoční výzdobu spíš to tak dělám jako univerzál kao je tu jaro ! :wink: a hned ten baráček vypadá veseleji... :wink:
Tak Kuba už je O.k. když si i koupe trochu brzy né? :wink:
31. bře 2010 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Gabi,ale můžeš mít doma kočičky vyděla jsme je umělý a nevypadali vůbec špatně... :wink:
31. bře 2010 ve 21:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
aha, fakt? a kde? mně se to tak líbí, ale to by bylo doma neštěstí, je to alergen jako prase :angry: a s tím bezem taky dobrý :grinning: jak děláš tu štávu? my jí máme moc rádi a pouze jí kupujeme, domácí je domácí !!
31. bře 2010 ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
gábí- děkui, no pupík ted nejak dost vykouknul :slight_smile: :grinning: :grinning: musím už začít mazat, na strie, i kdyz po malý je mám, ale víc jich nepotřebuju :grinning: :grinning: :grinning:
já mám kočárek vybranej cam cortina evolution x3 celou tu sadu taky jako se vším všudy , na FB mám kočárky 3 daný ale ani jeden nakonec to nebude znich :grinning: :grinning: :grinning:

kytička, no to jo, já stěhoání teda nemám ráda pač se pořád stěhujeme mi přijde, určitě budeme v polný už jako fakt za blbce :-/ :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: ale na toto stěhování se těším jak malá :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

jojo no nás pokojíčky zařizování ještě čekají, ale to až ve svém takže času hromadu :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
31. bře 2010 ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
kytička gabí bezovou štavu taky dělám každý rok, :slight_smile: gabí udělej jí je vynikajíci, mnohem lepší nez kupovaná :slight_smile:

kytí- a nádivku tayk dělám bez salámu :slight_smile:jako vy holky :-d :grinning: :grinning:
31. bře 2010 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
mona: prej to jde u druhého rychleji, já si taky přijdu víc pupkatá a hlavně rozjetá :grinning: tak trojkolku, jsou super na ovládání, já měla u vojty chicco trio s3, lehká a super manipulace, horší bylo to odpružení, tvrdák jak prase, ale nějak mi ti nevadilo, ted tady chodím takovou blbou kamenito-hliněnou cestou, tak jsem kladla důraz na odpružení...a jakou barvičku, už víš? pošli odkaz, at se pokocháme :dizzy_face:

asi se půjdu odlíčit, zkontrolovat vojtu, jak usnul a zahučím, ráno zase bude u hlavy hláskem : maminko nespinkej!! jo dali jsme novou matraci - super a nové povlečení, vojta se tak těšit do postele, to je super :dizzy_face:
31. bře 2010 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
tak recept holky, jak na to ? a ještě by se hodila rada, kde vezmu v zr bez :grinning:
31. bře 2010 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Gabi,já je viděla v květinářství v ZR ale už nevím v kterým ale stačí se zeptat ale měli je i větnamci...
štávu dělám podle mamky.Přesnej recept ti kdyžtak pošlu zítra dnes už se mě nechce ale je to na počet květů,citron,voda,cukr.Vše se uvaří a do druhého dne se nechá uležet a pak se jen scedí přes plátno nebo plínu a já jí loni dokonce i zavařovala na zimu Domčovi chutná ale mám jí trochu kyselejší tak mu ju moc nedávam...když je jen na léto tak moc dlouho nevidrží a zakalí se....
Kupovanou bych si asi nekoupila...nevěřím tomu jak jí dělají :stuck_out_tongue_closed_eyes: :wink: přesně tak domácí je domácí... :grinning: holky tak já jdu chrupkat.páDobrou.
31. bře 2010 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
já si myslím že na cíglu někde seženeš ale kdyby ne tak přijed do Nížkova mám tu před barákem lán... :grinning: :grinning: rádi tě tu uvidíme. :grinning: :slight_smile:
31. bře 2010 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
radus: tak pak písni a kdy se dělá, jako kdy ten bez kvete? a jakej cígl? :sweat_smile: :confused: jinak díky, kdyžtak dorazím :grinning: jiank s tou štávou, snažíme se kupovat takovou tu drahou ve velké ouzké láhvi, ta je lepší než ty jupíí.....ale ta cena :stuck_out_tongue_closed_eyes:

tak dobrou..
31. bře 2010 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
gábí je to tenhle - posílám fotečky .-) semka :slight_smile:

přesně aji tuto barvu bych chtěla :slight_smile: přesně tenhle no :slight_smile: může ho mít jak klouček tak holčička, je to taková krásná modrá
31. bře 2010 ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
a je ještě ktomu autosedačka a všecko, toto je jen čistě jak vypadá korba a sporták :slight_smile:
31. bře 2010 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
já ten recept mám od bábičky :slight_smile: je výborná :slight_smile: taky tady je můj:

20 květů bezu - opláchnout
1,5 L vody svařitv- vychladit
dáme do toho ty bezové květy do té svařené vody a 24 hod necháme je tam louhovat, pak to scedíme a přidáme 5 dkg kyseliny citronové, 2 kg cukru písku, ten se nechá rozpustit, občas stím míchneme, pak do toho vymačkáme z 1 citronu š´távu a přecedíme.
a lijheme pak do lahví a je hotovo :slight_smile: ztohodle množství mám 3 l štavy :slight_smile: jo a musíte to dát do chladna jo??nejlépe do chladný špajsky a nebo do lednice apson 1 den
31. bře 2010 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jee mona děkuji :dizzy_face: jdu hned uložit...
barvička moc pěkná :wink: tak kupuješ ojetej? já taky uvažovala o ojetině, kolikrát se nestihne zničit, ale ten hoco se nedá sehna :unamused: a co si měla za kočárek na markétku?
31. bře 2010 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jééé holky, jsem objevila super rolky na vojtu od nextu, ale přes 400, tak se rozmýšllím, kostičkované, no slintám, jen těch pěněz je mi trochu líto, tka váhám :stuck_out_tongue_closed_eyes:
31. bře 2010 ve 21:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
gabí, jojo ojetej kupujem,
kupovali bychom novej, ale musíme pořídit kočárek, autosedačku, markétce postel, zaplatit a nějak vyžít na dovolené, musíme do celýho bytu koupit lina nebo koberce pač tam nic není, nemáme skříně tyto tady musíme nechat :frowning2: a postel manželskou taky nemáme, tady ta jak se rozloží tak umírá :frowning2: :frowning2: takže toot vše musíme koupit do srpna, pač se v září od 1. stěhujem a platíme už nájem, takže ani nevím jak to vše uděláme ale musíme to nějak zvládnout :grinning: :grinning: takže ojetinu a se vším všudy nejlépe právě :slight_smile: :slight_smile: :wink:

jinak já se segrou next občas objednávám ted teda muzu zapomenout, ale nastesti máme na jaro a leto vse nakoupeny, a rollky mame taky nextikove a nelituju, matros je super, a sedi perfektne, ale ted to bude horsi, budu koukat jen po slevách :slight_smile: :grinning:
31. bře 2010 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky dnes je krásně co? :grinning:
Gabi tak já mám skoro stejnej recept akorát já to vše vařím v jednom velkým hrnci...

30-40 květů čím víc tim líp :wink:
50g kys.citronové
1 citron
3 l vody
3 kg cukru
a vše uvařím tak 15 min a nechám 24 hod.odležet....
Omlouvám se cígl měl být (cýgl) jako cyklistická stezka :wink:
Jo a ta bezinková z ochodů ta drahá vím tu znám ale ty prachy bych jím za to nedala. :angry:
A kdy ketou květy to ti přesně neřeknu ale až se to bude blížit tak ti písnu :wink: :grinning: jo? :wink:

Moni,taky moc pěknej kočárek ale ty kolečka ve předu bych určo nechtěla...kámoška ho tady v Nížkově má a v zimě nadávala jak špaček že se s tím na hov...jezdí. :slight_smile:
1. dub 2010 ve 13:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
ted na to čučím ještě jednou a to je 3 kolkajá jsme taky deb...kámoška má ve předu 2 kolečka ale kousek u sebe... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :wink:
1. dub 2010 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,

Mončo gratuluji k bydlení. I já se strašlivě těšila jak budeme ve svém.Jojo při zařizování jen prachy lítaj.

Cvach:taky gratuluji k bytečku, a stěhování byla nějaká rychlovka :wink:

Gabčo kočárek super, stejně mi přijde že před těmi dvěmi lety nebyl skoro žádný výběr a teď je jich hromada.
A jméno Vanesska se mi moc líbí. U nás kdyby náhodou došlo k neplánovanému otěhotnění tak to asi vyhraje Veronika.
Mia je také nádherné, jen by doma asi neprošlo, a pak se mi líbí Anna(anebo Aňa).

Luci dnes byla s babi na dni otevřených dveří ve školce a byla tam nadšená(přihodím nějaké fotečky), byly na Vysočanech a mamka říkala, že to tam je super, krásné prostředí, příjemné učitelky. My se zítra chystáme na Průmyslovku.

Kdyby jsme měli doma klučíka, tak bychom velikonoce asi prožívali jinak, taťka by také pyšně vyrazil se synátorem na mrskačku :wink:
1. dub 2010 ve 13:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
ivis, děkuji, no iuplne tak ve svem nebudeme ještě, jdeme do podnájmu, na své si ještě chvilku musíme počkat, ale to uteče jako voda :slight_smile:

kytička jojo oni ty štavy se delaji nejak tak stejne :grinning:

ale je výborná to je pravda :slight_smile:
1. dub 2010 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mončo: ve svém jsem myslela, jako bez tchýně a tchána, 5 let společného bydlení mi stačilo, i když hádky nebo problémy nebyly žádné, ale pořád jsem si tam připadala jak na návštěvě. A dnes musím uznat, že to je prima, jezdit do Losky na víkend na návštěvu. Já jsem to vždycky holkám záviděla, že mohou o víkendu někam vyrazit, kdežto mi zůstávaly ve městě :angry: ale to už je jiná kapitola
1. dub 2010 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
ivis, je 5 let, to nevím jeis bych přežila tady...:frowning2: no s manžou už se těšíme :slight_smile: taky si tady připadám pořád jako na návštěvě, ona švagrová je tu víc doma jak já, vše si tady v kuchyni udělá a tak, já jen přijdu a skoro každý dne jí tu vidím, ještě nedávno sem vařila ještě pro ni a jejího manžela a děcko, to sem ale zastavila at si vari sama, no a ted josu vztahy takovy ze semka jde ale jako no..prostě nic moc, ani s tchánovcema, prostě zlatej nájem, už se těším do nájmu ani nevíte jak :grinning: to ti věřím, mi teda v aneláku bydleli a chodili jsme pořád knašim malá se tam koupala a mi grilovali, a pohoda, pak jsme se odstěhovalis emka ...:-/
1. dub 2010 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek