• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky, těhulky ze Žďáru nad Sázavou, přidejte se.

1. února 2016 
Holky,jak děláte domácí knedlík.Já se přiznám,že teda i ke svíčkové kupuju :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: Ale manžovi je to fuk,mu stačí omajda a hlavně masooooo :wink: Ale svíčkovou miluju,tak že bych někdy zkusila s domácím knedlíkem...????
11. dub 2010 v 16:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já dělám jenom takové rychlé a dávám je kynout do pekárny.
400 g hrubá mouka
1 lžička sůl
50 g houska (dávám dva rohlíky,jak má kdo rád)
špetek cukr krupice
200 ml vlažné mléko (já knedlík dělám teda z vody,taky jak má kdo rád)
1 ks vejce
droždí tak půlku kostičky.
A dělám dvě šišky. Vařit cca 17 min a párkrát otočit. Zatím se vždycky povedli.
11. dub 2010 v 16:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ale pokud ti to manžel jí,tak máš o práci ušetřeno.Nám by jedna šiška nestačila a tohle vyjde určitě levněji. Vařím většinou omáčky na víc dní.
11. dub 2010 v 16:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
:grinning: :grinning: :grinning: holky taky stašně ráda vařím, vařím od svých 15 let zkoušela sem aji kuchařku ale odešla sem po roce, pač mě vařit baví moc ale dostat poznámku za to jakou vemu mísu na mouku no katastrofa, tam se vaří jen podle norem a to mě popravdě nebavilo, ani deka soli navíc no děs...ale základy sem se naučila a do te´d se jich držím :slight_smile: popravdě

já ted dodelala makovce 4 nohavice mám .-D musím 2 schovat pač manža je schopnej 2 nohavice sníst k véče :grinning: :grinning: :grinning:a zítra mi přijede návštěva tak kvůli ní sme ho hlavně dělala :grinning: :grinning: :grinning:

3 hrnky hrubé mouky
třičtvrtě kostky kvasnic ( ty dát do vlažného mlíka a trochu cukru krystal) a nechat vykynout
1 hrnek vody
1 lžíce oleje
1 vejce
a na spod mísy trochu soli
- vše smíchat anechat vykynout :slight_smile: pak do páry dát vařit 20 minut a je knedl :grinning: :grinning: :grinning: pak jen propíchat aby se nesrzil jak se vyndá :slight_smile:

ztohodle mám 2 nohavice knedlu

luci, jojo taky ráda vařím jak jsme psala je to můj koníček od 15 let, a pečení taky :slight_smile: ale občas mě to taky se... hihi a nechce se mi to je jasnééé :grinning: :grinning: :grinning: tady je teda na ten bramborovej knedl
600g brambor
1 vejce
1 žloutek
120g hrubé mouky
100g krupice
sůl
-brambory ve slupce omyjeme a dáme vařit, jak se dovaří a schladí se nám, oloupeme je.
-do mísy si oloupané brambory nastrouhané a přimícháme knim rozšlehané vejce ,mouku ( prosyjeme jí na sítu), krupici a sůl
-a uděláme ztohodle těsto, a hned si uděláme ruličky knedlíku :slight_smile:
- já vařím v páře , takže zas 20 minut a knedle josu hotové, neotáčím nic, prostě se tam dají šišky a za 20 min se vyndají hotové:slight_smile:

ale když dělám šišky s makem tak ty šištičky vařím ve vodě :slight_smile: ale když plněný knedle tak všechny druhy knedlu vařím v páře :slight_smile:
11. dub 2010 v 18:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
mám recepty nějaké dané tady- tak třeba někdy kdyby jste nevěděli co udělat :grinning:
klidně můžete namrknout mám tam aji ty bramborové knedle a aji houskové knedle :grinning:

http://www.mimibazar.cz/recepty.php?user=124725
11. dub 2010 v 18:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,

tak jsme včera dorazili až večer, zabijačka zajímavá, měla jsem celou sobotu střevní chřipku, tak jsem si povídala s WC :frowning2:
Včera už to bylo OK, švagrová měla narozky, tak jsem si dala i dortík - měla tiramisu, no nedejte si to.

Situace školka je fakt v pr....
Takže v 3letech vám dítě nevezmou ani náhodou - bylo mi řečeno, že jarní děti(myšleno narozeni leden - červen) mají holt smůlu. Takže nástup až v 3,5letech, a to že máte práci vůbec nic neznamená.

Také pokud již dítěti byly 3 roky, ale máma nemá práci, tak taky školku nedostanete, takže to znamená lítat s dětmi po konkurzech, výběrových řízeních, jasně že vás zaměstnavatel vezme všemi deseti :angry:

A další pokud je máma na mateřské, tak vám dítě vezmou nějdřív v 4,5 letech, to je tedy situace letos, ono největší nával teprve bude, takže do budoucna to možná bude až ten poslední rok před školou tj. v 5,5 letech - to už musejí.

Všechno výše zmiňované neplatí pokud máte známosti, což mi bohužel nemáme, takže máme smůlu :frowning2:

A nabídka, že budu platit od září školné, ale dítě začnu dávat do školky až od dubna, mi taky neprošla, byla jsem pokárána, že přeci oni tzv. černé duše nepřijímají, že jim chodí kontroly na dotace atd, ale přitom v pátek v centru, toto jedné mamině povolily, takže aby se v tom prase vyznalo.

Toť je popsaná situace v ZR školkách, samozřejmě možnosti na otevření další třídy jsou(školka stojí, jen se jedná o opravu za nějakých 250tis, vzhledem k tomu že plánují ZR koupaliště za několik milionů, tak toto mi přijde jako zanedbatelné, ale mnohem potřebnější, pže jinak to znamená přijít o práci), ale nikomu se nechce, proč si přidělávat práci, že jo?

všem krásný den, omlouvám se, ale potřebovala jsem se vypovídat.
12. dub 2010 v 06:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
ivis: s tou školkou mě to moc mrzí :frowning2: . Bývalá šéfka vozila holky do školky do Ostrova, protože v ZR jí holky nikde vzít nechtěli.
I z tohoto důvodu jsem ráda, že nebydlím v ZR. Mě bude Luki nastupovat do školky tady u nás v Křížový už od září a to mu bude 2,5 roku a vezmou ho klidně i s plínkou :slight_smile: . A to jsem vlastně doma na mateřské (s Andrejkou), takže bych si ho klidně mohla nechat doma :wink: .
Držím moc palce, aby jsi něco co nejdřív sehnala :slight_smile: .
12. dub 2010 v 08:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ránko.
S těma školkama sice zkušenost nemám,ale kámoška s dvojčátkama říkala,že má také problém, v Polničce jí je nevzali a tak to zkouší ve Žďáře
12. dub 2010 v 08:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,

já myslela, že problémy se školkou sou jenom tady, a asi teda ne :frowning2:
Ivet promiň, že sem se v sobotu neozvala, ale byla sem z té návštěvy jaksi unavená.... Ale koukám, že tys stejně kamarádila s někým jiným :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses: Naplánuj někdy tu návštěvu za námi a za Marťou....
Luci neni ta kámoška z Polničky Klára Sobotková????
12. dub 2010 v 09:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
eeelka jojo je :grinning:
12. dub 2010 v 09:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
koukám, že máme společný známý :grinning: Tento týden vrátíme koš, už sem všechno vyprala, vyžehlila......
12. dub 2010 v 09:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
eelka to spěchat nemusíš,my máme ještě času dost. :grinning: I když já si plánovala,že na ten koš něco spíchnu,aby byl hezčí.
12. dub 2010 v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
A jak ty znáš klárču?
12. dub 2010 v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Poznali sme se na rekvalifikaci (asi před 4 rokama), pak sme se potkali v Tokozu no a David její manžel tam dělá taky. No a zůstali sme v kontaktu :wink: Vy ste spolu chodili do školy??
A vlastně ještě máme společnou Zdenču Krejčovou :sunglasses:
12. dub 2010 v 10:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aha,nene,my jsme kamarádky. To je takový složitější. Poznali jsme se v parně jednoho kamaráda. Davida znám od malička,bydlel ve stejné ulici jako já.
Jo,jo Zdenča,to jekapitola sama pro sebe. S tou jsem v kontaktu dost. Několikrát za týden. Zrovna dneska se za ní asi stavím na kafíčko na Hajčmana.
No jo svět je malej :grinning:
12. dub 2010 v 10:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jí pozdravuj :wink: Tento týden bysme se měli potkat, tak uvidíme :sunglasses:
12. dub 2010 v 10:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo,jo budu a za Klárčou jedu zítra na celý den. Už jsme se nevyděli měsíc,ale voláme si,tak zdrbneme. Se bude divit,jaký už mám pupík.říkala,že se těší,až jí půjčim prcka na pochování :grinning:
12. dub 2010 v 10:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
No se Zdenčou je to jednoduchý. Ta tě ke slovu moc nepustí. :grinning:
12. dub 2010 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
No tak tu taky pozdravuj :grinning:, slíbili že se staví podívat na malou a zatím jim to asi nevyšlo.....
12. dub 2010 v 10:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
NO víš,oni to s tím časem mají taky na štíru :grinning:
12. dub 2010 v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci, ještě sem se tě chtěla zeptat, jestli chodíš nakupovat do DM. Měla sem slevovou knížku a ještě mi nějaké kupony zbyly, tak bych ti je dala :wink:
12. dub 2010 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Eli chodím do dm,většinou nakupuju jenom tam. Ted mám knížečku na slevu pro těhule. Záleží na co,něco jsem použila,ale všechno taky nevyužiju,protože něteré zboží vůbec nepoužívám.
12. dub 2010 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
mám tady plíny, něco od Weledy, masážní olej, Gravimilk, nápoj mami, sleva do Litexu, těho čaj a výrobky od Babylove
12. dub 2010 v 11:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak tu slevu do litexu bych možná využila,ale to i ty ne? Weledu asi kupovat nebudu,přijde mi to zbytečně drahé a baby love taky prý je dobrá. Já mám teda knížečku do června 2011,takže to do té doby snad taky použiju. Já jsem si zásoby kosmetiky nedělala,protože nevím,co nám bude vyhovovat.Zatím jsem koupila jen mléko a sprch.mýdlo od Hippu a pak uvidíme.
12. dub 2010 ve 12:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky potřebuji poradit ve středu jdu k zubařce a zapoměla jsem se své doktorky zeptat jestli jí to mám říct že jsem těhotná,protože mi bude dělat plomby.
12. dub 2010 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,

tak jsem šla ráno s Karolínkou k Dr.Už má měsíc rýmu,furt zelenou,tak nám dala nějaké ATB kapky,máme to na týden.Pak říkala,že by nás poslala na ORL,jestli to není od nosních mandlí :stuck_out_tongue_closed_eyes: Už vidím,jak se malá nechá vyšetřit.Ale trhají je v celkové anestezii,aspoň tak.Manželovi to rvali za živa :frowning2:
Od Dr.jsme šly nakoupit a objednat malé boty-pláťáčky na písek a na motorku,ať si neničí kožené.

Dneska jsem dělala zeleninovou polívku a teď půjdu udělat palačinky,už mám na ně hroznou chuť :wink:
12. dub 2010 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
pavcahola,zubařce to řekni,jestli máš už těhu průkajdu,tak Ti může dát zubařka razítko,že jsi tam byla,to budeš stejně potřebovat.A mně taky plombovala zub v těhu :slight_smile: Kam chodíš?
12. dub 2010 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
pavcahola: já myslím, že pokud ti bude dělat plomby, tak by to vadit nemělo, ale kdyžtak jí zkus zavolat a řekni jí to :slight_smile: :wink:

ad kosmetika: já jsem si nejvíc oblíbila na děti rozlévaný olivový olej z lékárny :slight_smile: :wink: . Až když byl Lukimu rok, tak jsem mu kopila šampón a pěnu do koupele Babylove.

Já pak mám taky knížečky, tak kdyby někdo vyloženě něco chtěl tak si písněte a já se podívám, jestli to mám :slight_smile: :wink: . Já tam toho moc nevyužiji, nejvíc vlhčené ubrousky :slight_smile: .
12. dub 2010 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
pavca určitě jí to řekni a ona ti stejně má dát razítko do průkazky,tedy pokud už tam razítko nemáš :grinning:
12. dub 2010 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
koukám,že kijo už to napsala taky. :grinning:
12. dub 2010 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek