• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky, těhulky ze Žďáru nad Sázavou, přidejte se.

1. února 2016 
A budeš rodit ve Městě?
12. dub 2010 ve 14:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
No asi jo,ještě jsem zvažovala Havl.Brod. Ale už je to trošku z ruky a nevím,jestli to má cenu řešit ty tři dny. Na Nové Město si taky nestěžují.
12. dub 2010 ve 14:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já si rozhodně nestěžuju,bylo tam moc hezky a personál příjemný :wink:
12. dub 2010 v 15:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Doporučuju taky Město, nemůžu si na ně stěžovat. Doktoři starostliví a sestřičky vlastně taky :wink:
Na kurzy ke Svobodové sem taky chodila, Pavel tam taky párkrát byl, jen to video nestihl. I když nakonec mě dělali císařsej...... Ale tak zase tam poznáš nový lidi.....

Teda venku dneska pěkně hnusně. Ráno to vypadalo tak nadějně..... Doufám, že zítra bude líp
12. dub 2010 v 16:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,tak se taky hlasíme.Jsem před hodkou přišla z práce :stuck_out_tongue_closed_eyes: sprchu,veču, kafíčko a ted jen pohodička. :slight_smile:
Jak se vždy na Domču těším tak mě dnes přešla chut normálně řev a vstekání bylo slyšet až ven :angry: no děs.Už aby tatka sel do práce a já zas byla s Domčou doma jak ho ted celej den nevidím tak mě přijde že je náko moc roznunanej...furt jen chce jít za tátou a strejdou na chodbu obkládají podesty a on normálně už umí lést po schodech já čučela jako blézen tak my dáme na schodiště branku aby nespadl a on začne lést na ty druhý a to teda vážně nevím co tam dáme :stuck_out_tongue_closed_eyes: :frowning2:

Zítra jsem celý den doma ale mám ho uplně nabytý :stuck_out_tongue_closed_eyes: čeká mě uklid před poutí... :wink:

holky teda vubec nemám čas vás dočíst ....ale co se dá dělat za měsíc už budu možná v obraze :grinning: pěkný fotečky vaš obývák??
No nic jdu Domču vykoupat je děsně protivnej jak nejde ven tak se to s ním nedá vydržet zas...počasí :angry: doufám že zítra bude pěkně a tatka s Domčou vyrazí na špacír....Pa.
12. dub 2010 v 18:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ranko, tak Kristýnka dneska vstávala až po sedmé, já jsem už od půl páté vzhůru, chytaly mě v noci křeče do lýtek, no děs :frowning2: U nás to venku vypadá celkem dobře, asi vyrazíme za chvilku na procházku, vezmeme psy, ať se vylítají :slight_smile:
Jinak já jsem rodila v Brodě a chystám se zase, byla jsem tam moc spokojená :slight_smile:
Včera jsem nakoupila ještě nějaký věcičky pro mimi, utrácela jsem v dmku, tak mám nějakou kosmetiku od hippu a ještě nějaký plínky, atd.
13. dub 2010 v 07:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky :slight_smile:
počasí děs, snad se to vyjasní! včera v kavárně super, až na tu propršenou cestu....
spali jsme šíleně, 3x se vojtík vzbudil s pláčem, mirek je v německu, takže možná proto, vojta se furt na tatínka ptá :stuck_out_tongue_closed_eyes:

luci: jinak co se týče porodu, já se chystám na brod (pokud se něco nestane, že bych si musela zavolat sanitku a nestihla to do brodu), osobně jsem v novém městě nebyla spokojená, ani při porodu, ani ted v listopadu na začátku těhu a jak poslouchám, tak pokud nemáš komplikace a přirozeně porodíš, tak nmnm ok, jinak je to horší, jsou, jak bych to řekla, hodně konzervativní.... na brod jsem neslyšela stížnost, ale určitě všude je něco :wink:
13. dub 2010 v 08:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jo luci: aby to nevypadalo, že si na nmnm jen stěžuju, tak nahoře na gynde na jipce (jak jsem byla po císaři), tak personál naprosto super, starostlivej, ochotnej :slight_smile:
13. dub 2010 v 08:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,tak se chystáme za chvilku taky ven,vypadá to,že vyleze sluníčko,tak toho musíme rychle využít,zajdu se podívat do Lidlu,aspoň se projdeme i s Kubou.

Gábi,on si člověk asi moc nevybere.Ke mně se chovaly sestry skvěle,jen jedna na novorozencích byla nepříjemná,taková mladá,silná.Alr věděly,že jsem taky sestra,neříkaly mi ani jménem,vždycky jen sestři.I u porodu..setři,tlačte...,to bylo fajn,aspoň mi v ničem nekecaly,všechno mi řekly na rovinu.Ale je to taky o tom,na koho člověk narazí.Osobně si ale myslím,že nemoc.tady ve Městě je na velice dobré úrovni,vybavená je skvěle.Můžu srovnávat.
13. dub 2010 v 09:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
kijo, fakt? tady to na sluníčko moc zatím nevypadá :frowning2: ale taky se chystáme, vemem motorku a zajedeme pro pečivo :slight_smile:
a to jsi měla dobrý u porodu, já měla dost divokej porod a zažila 3porodní asistentky, ty šly krom jedné nepříjemné,ale taky v poho.. ale nejmenovaný dr. byl ......dokonce jsme byli svědky, jak mu porodní asistentka domlouvala a pomalu prosila, at mě ten císař udělá, že se malej může udusit.... byl arogantní a pak šlo na něm vidět, že mu je to blbý a chodil se na mě po porodu dívat.....sestry na šestinedělí ok, ale novorozenecké katastrofa, radši ani nepíšu, i mirek z toho byl neštastnej, když to viděl... a ted v tom listopadu házeli boban taky pěkně, když jsem se šla po dni narychlo vysprchovat, tak tam sestra přišla a vyloženě seřvala, jakože se sprchuju, že musím hned na internu kvůli revizi, o tom jsem vůbec nevěděla a tak mě tam v pyžamu táhli venkem, čekala jsem tam dvě hodiny, bylo mi blbě a jak jsem se vrátila, tak jsem díky tomu zase začala šíleně krvácet a to mě tam moje gyndařka poslala, že nesmím vůbec chodit a hned do špitálu jet.... a že mi začali udržovací injekce dávat až po dvouch dnech, to nemluvě, ještěže se mimísek udržel..... jinak třeba na jiných odděleních, třeba kožní u vojty, to jsem byla z péče nadšená :slight_smile: já jsem asi měla zrovna smůlu na směny :slight_smile: :wink:
13. dub 2010 v 09:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,
u nás počasí zatím taky nic moc. Odpoledne se chystám do Žďáru, tak doufám že nebude pršet.

Já si teda na Město taky nemůžu stěžovat. Ležela sem tam přes víkend a pak v po mi dělali císař (malá byla obráceně). Nahoře na JIP to bylo taky dobrý, sestry v pohodě a pořád se mě chodili ptat jestli něco nepotřebuju. Dole potom sem byla taky spokojená. Když mě bylo blbě, malou si vzali k novošům a pak mi ji donesli na kojení. Takže jestli se podruhé zadaří, tak jedem zase tam :wink:
13. dub 2010 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Gábi,tak to je mi líto,žes to musela zažít.Já bych se teda ozvala a řvát bych po sobě teda nenechala,to by koukaly,co bych jim řekla :angry: Kdyby bylo třeba,byla bych hodně nepříjemný pacient,ale vím,jaká mám práva apod.Navíc,když se nebojíš jen o sebe,ale i o miminko.To by šla slušnost stranou :astonished:

My se vrátili z obchodu,Kuba se proběhnul,tak dá pokoj snad a já jdu vysávat a vytřít před obědem :wink: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
13. dub 2010 v 11:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahojky, tak zvířátko spinká, tak jdu nakouknout a musím vojtíka pochlubit, dnes si celý den pěkně říká na nočník a dokonce přilítl se staženejma punčoškama, že chce kakat, tak snad to nezakřiknu :grinning: :slight_smile: takže kijo, za chvilku vás snad taky doběhneme s tím čůraním :slight_smile: jinak to vypadá, že se počasí probere :slight_smile:

kijo: vyprdni se nato :wink: já bych to taky potřebovala, ale dorazili jsme, uvařili, uklidili a peču na to :grinning: jinak já se ozvala, ale byla jsem z toho v šoku, co mi leze do sprchy a jačí na mě, jak kdybych neměla právo na sprchu, ale letět venkem v zimě můžu, no nemá to cenu, jen pak kolem tebe chodí nasr*ně a já se sice ozvu, ale nejsem zrovna extra hádavá... je dobrý i bohužel špatný personál, já to asi zrovna za poslední dobu chytla a už se mi do města vážně nechce, mám strach o malou a taky o sebe, aby se něco nestalo, když mám vojtíška doma a tady jsem domluvená s maškovou do brodu a pravděpodobně půjdu kvůli prvnímu porodu a komplikacím opět na císař, ale snad už na plánovaný bez kontrakcí :wink:

elka: no to si měla super, na jipce jsem taky koukala, jak furt chodí a ptají se :slight_smile: ale na novo to bylo horší, vojta byl strašně moc uplakané miminko a ony mi ho nosily, že neví, co s ním, at si ho vemu a vůbec je nezajímalo, že jsem měla neuro potíže po epiduralu, jak mi dělali císař, mě to nevadilo, sice jsem sotva vstala z postele, ale byla jsem štastná, že jsem měla vojtíška u sebe, ale ten přístup mě zklamal a pak maminka, co se mnou ležela v porodnici, měla potíže s kojením a to chování, chudák, to bylo taky nepříjemný :pensive: a už končím nebo si pokazím náladu :slight_smile:

a co plánujete na odpo?
elka: utrácet do zdáru?
já chci do hračkárny, vojtíkovi koupit k svátku kočárek :grinning: on o něm furt mluví a holčičkám ho tady bere, tak na doma jen takový ty golfky za pár kaček, aby ta naše malá holčička byla spokojená :grinning:
13. dub 2010 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
a co lucka? co ten kurz? dobrý? :wink:
13. dub 2010 ve 13:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,

tak jsme včera pěkně promokli, jsme se nakonec domluvili s kámoškou že tam s Luci zajedem busem, ale samozřejmě bus nám ufrnkl před očima, takže jsme od zimáku až k Penny letěli pěšo(teda Luci byla v poho, v kočárku a pod pláštěnkou).

My rodili v Brodě, a z těch vašich poznatků asi takto: když je nějaká komplikace tak lepší Brod, ale pro obyčejné pacientky bez komplikací je lepší Město. V Brodě lítaj jen kolem komplišů a na ostatní kašlou. To´t můj názor, možná že jsem tam jen byla v špatné době(zrovna tam malovali, takže všechny sestry uklízeli a maminy starejte se sami)

Kurzy u Svobodové jsme absolvovali taky, jen mne pak mrzelo, že jsem nešla na ten o kojení(jsem si kojení představovala jako nejjednodušší věc a zrovna s kojením jsme měli největší problémy. To stejné lekce péče o dítě, vše mne přišlo jako samozřejmost, než došlo na lámání chleba a já se pozastavovala nad prkotinama a nevěděla co a jak.
13. dub 2010 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak sem se vrátila ze ZR, utratila spoustu peněz a mám zas na chvilku pokoj :frowning2: Byla sem na kontrole s tím zánětem, tak sem vyfasovala další mastičky a zase mám jít na kontrolu za 14 dní, tak su zvědavá jestli to pomůže. Anet sem koupila čajík a hrneček, tak to zkusíme jestli z něho bude pít......
13. dub 2010 v 16:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
eelka,Ty už dáváš malé čajík?A dokonce z hrnečku?Není to brzo,vždyť hrnečky jsou od 6 měsíců,nebo ne? :wink:
13. dub 2010 v 16:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
A zánět jsem měla taky,ale už po 3 týdnech a zabrala ATB a odstřikávání,měla jsem mlíka tak pro 4 děti min.
13. dub 2010 v 16:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
no slyšela sem, že nekojené děti, můžou čajík hned od 1.týdne, tak to zkusím. Sice kojím, ale mlíka tam moc neni, takže to je takový kojení nekojení. Když jí nedám od sebe, tak se nic neděje a myslím, že jí to ani neva :fearful:
Hrneček chci vyzkoušet, když to nepůjde tak jí to zkusím z flašky. Ale to že je od 6 měsíců sem nevěděla :frowning2:
13. dub 2010 v 17:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
No,já myslím,že jo,to bych jí raději dávala ten čaj po lžičce.I kojené děti můžou čaj,nikdo ti to nezakáže,ale je to podle mě zbytečné,jak u kojených,tak nekojených.Akorát,jestli teda něco vypije,tak si tím zalepí žaludek a nebude chtít třeba mlíčko,navíc ani teplo není.Já bych čaj nedávala,ale to je jen můj názor.A s tím hrnečkem...jako nevím to 100%,ale mělo by být na něm napsáno od kolika měsíců to je.A já jsem nikdy neviděla nějaký,který by byl pro mladší děti než 6.m. :wink:
13. dub 2010 v 18:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
:wink: tak teď si mě teda nahlodala :sunglasses: , že nevím........ Na hrnečku nic není od kdy se má používat :frowning2: Zkusím to někde vyšpízovat na netu
13. dub 2010 v 18:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
eelka: čajík teďka dávat nemusíš a z hrníčku určitě ne. Já začnu dávat až bude teplo, ale do 6-ti měsíců si myslím, že snad budu jen kojit :frowning2: .
13. dub 2010 v 19:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jé tam na konci měl být radostný smail, jako že jsem ráda, že budu kojit :grinning: :slight_smile:
13. dub 2010 v 19:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
kk 28 - jenomže já do půl roku určitě kojit nebudu :frowning2: Bohužel. Zrovna sem vyčetla na netu, že čajík z fenyklu pomůže i na prdíky (těma Anet trpí :frowning2: ) Takže si myslím, že ji to nijak neuškodí..... S tím hrníčkem máte pravdu, lepší bude asi po lžičkách
13. dub 2010 v 19:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky si myslím,že na čajík je čas,dneska i nekojené děti můžou být na mlíčku až do 6.m,pokud hezky přibírají,není třeba začínat s příkrmy od 4.m.

eli,co je to za značka?
13. dub 2010 v 19:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
eli,na prdíky jo.Ale určo bych koupila sáčkový nebo sypaný,ne ten granulovaný,ten nemá s čajem asi moc společného,navíc je slazený.Když už,tak pár lžiček,spíš jako medicínku než příjem tekutin :wink:
13. dub 2010 v 19:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
je to od Apotheke, dětský fenyklový. Kupovala sem ho v lékárně. Granulovaný nechci, vím, že je tam strašně moc cukru.
13. dub 2010 ve 20:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, teď jsme se vrátili od babičky a dědy, dneska po obědě jsem stihla tolik práce, jako už dlouho ne :wink: Vygruntovala jsem kuchyň a obyvák, vyčistila všechno co šlo, teď už se jenom plazím :unamused:
Eli, já bych ten čajík taky nedávala, jako příjem tekutin jí stačí mlíčko od tebe ad prdíky: můžeš bříško namasírovat :wink: Na hrneček je podle mě malinká, spíš bych použila lžičku, nebo stříkačku, ale s tou opatrně..
13. dub 2010 ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
no tak ste mě ukecali :sunglasses: :sunglasses: Odkládám i čajík..... a uvidím kdy ho uvařím poprvé :wink: :wink:
13. dub 2010 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci co dvojčátka a jaká byla návštěva???
13. dub 2010 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek