• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky, těhulky ze Žďáru nad Sázavou, přidejte se.

1. února 2016 
Tak cukrovka zdárně za mnou :stuck_out_tongue_closed_eyes: ještě počkat na výsledky.

Srazík beru,to je jediné,co jsem zatím zahlédla :grinning: dočtu vás později,nějako nestíhám a musím jít rychle vařit,přijede mi ségra. :grinning:
20. dub 2010 v 09:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,

taky nějak nestíhám.Teď,jak dovařím,tak rychle peláším s Kubou a malou ven a pak úklid,aspoň malý.Srazík bych brala,ale tenhle týden nemůžu a příští tady bude moje mamka.Tak to taky ne.
20. dub 2010 v 09:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Segra,jak to,že nemáš žádné fotky?Tys to smazala?
20. dub 2010 v 09:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
Zuzi gratuluju k mimi, určitě to dopadne dobře :wink:

Jíťo zítra nemůžeme :frowning2: přijede kámoška se podívat na malou jak vyrostla :sunglasses:

Luci včera sme vrátili koš :wink: i když na vás je ještě brzy už sme ho radši odnesli....

Jinak my víkend takovej normální... v sobotu byl Pavel v lese sázet stromky, takže sme byli celý den s Anetkou sami a v neděli sme byli přát kamarádce k narozeninám.
Na srazík bysme taky dojeli i když je Anetka ještě malá, ale aspoň bych poznala ty co neznám :wink: Přikláním se k příštímu týdnu, tento už máme nabitý :grinning:
20. dub 2010 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo, smazala, doufám, že si po čtvrtku založím nové album :wink: . Neuvěřitelně se mi to táhne. Sice včera tu byla mamka, dneska přijde Katka Szer., ale stejně, naštěstí jsem objednaná na 7.15, tak hned ze startu budu vědět, pak rychle do nemocnice dát vědět
staniční...Dneska se mi o tom zdálo, jak čekám na gyndě 3 hodiny, pomáhám sestřičce s odběrama, bo jí to nešlo...aleluja.

Jituš, já jsem na ty dvě čárky čekala 3/4 roku od snažení. V pondělí jsem si brala krev v práci / proč vyhazovat za testy, jak to můžu mít z krve a zadarmo, že?/, to čekání od 6 do 8.30, než volala laborantka, to bylo maso. Pak jsem úlevou brečela celý den a moc jsem práci nedala, byla jsem roztěkaná, naštěstí byl klid a nikdo se na mě nezlobil. Ovšem to čekání ted´, to je horší. Moje fantasie funguje naplno, a stanovuju si dg. sama, tady se ukazuje nevýhoda 11let v nemocnici, nota bene 9 let na resuscitačních lůžkách.Zlatá nevědomost! Jenže já vím všechno a výhoda to teda není...
20. dub 2010 v 10:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Eelka všechno vím,zrovna jsme tam byli :wink: zatím ho necháváme ve VL,protože na to tady zatím nemám místo.
20. dub 2010 v 10:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,

tak u nás se chrupčí :slight_smile: :wink: . My včera sázeli stromečky a dneska budem ještě pokračovat :slight_smile: :wink: .

ad srazík: dejte datum a já uvidím zda dofičíme :slight_smile: :wink: .

Já teďka pořád šmejdím na netu a hledám autíčko pro sebe :slight_smile: , nějako ale nic nemůžu najít :frowning2: . Teďka jsem jedno hezké našla, ale pán je z Karlových Varů, tak to asi nehrozí, aby jsme se tam na něj jeli mrknout :unamused: :confounded: :stuck_out_tongue_closed_eyes: .
20. dub 2010 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobré ránko,konečně mám trošku času sem namrknout. :slight_smile:
21. dub 2010 v 07:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak výsledky cukrovky zatím bohužel nevím. :frowning2: Dneska už snad bude mít dr.výsledky u sebe,měla jsem si včera spíš zavolat do laboratoře. To vám teda byl zážitek. Ale nebylo to až zase tak zlé,jak to všichni vykládají. Nápoj teda šíleně sladkej. Ale pro mě bylo strašné to sezení,ani číst mě nebavilo,už jsem nevědala,jak si sednout. :unamused: :angry:
Tak dneska uvařím asi jen bramborový guláš. Dopoledne mám sraz z kamarádkou z Jihlavy v kavárničce a po obědě jedeme popřát tátovi k narozeninám.
kk28 tak to je příjemné šmejdění na netu,když si vybíráš autí. :wink: A jakou máš predstavu?
21. dub 2010 v 08:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Krásné ráno,

ad cukrovka: mě se po vypití toho nápoje zvedl strašně kufr :unamused: .
Zhruba za 2 měsíce to budu muset vypít ještě jednou a doufám, že už to bude naposledy :confounded: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Mě by se líbil Renault Twingo nebo Fiat Punto nebo nějaké malé autíčko. Kdyby jste náhodou o nečem věděly, tak mi prosím dejte info :wink: .
21. dub 2010 v 08:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
kači ty jsi měla těhu cukrovku? Já teda tiše doufám,že to mám v pořádku a nic podstupovat už nebudu.
21. dub 2010 v 08:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo, zjistili mi to v prvním těhu, po porodu jsem to měla ok, teďka v druhým těhu to brali automaticky že jí mám a teď tak za 2 měsíce bych měla jít na kontrolu, jestli mi nezůstala normální cukrovka :unamused: :stuck_out_tongue_closed_eyes: .
21. dub 2010 v 08:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
No ta cukrovka je bordel.Ale říkají,že po porodu se to vrátí do normálu. Tak to budeš mít určitě v pořádku. :wink:
21. dub 2010 v 08:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Snad jo, ale před testem budu muset omezit sladké, protože teďka dám klidně celou čokinu denně + ještě třeba nějaké buchty :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Jsem totiž převlečené prasátko :zipper_mouth: .
21. dub 2010 v 08:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
o sladkém mi ani nemluv,váha letí nahoru. Od včera se snažím krotit.Ale nevím,jak dlouho mi to vydrží.
:unamused:
21. dub 2010 v 08:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci: teďka se vůbec neomezuj, ale užívej si to :slight_smile: . Neboj ty to dáš určitě po porodu všechno dolů. Já se teda v těhu vůbec neomezovala a u Lukiho jsem přibrala 11 kg a u Andy 10 kg :wink: .
21. dub 2010 v 08:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak to jsi přibrala málo. Já už ted mám 10kg nahoře a skoro tři měsíce před sebou. :angry:
21. dub 2010 v 08:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jsem se při cestě stavila u dr. a cukrovku mám těsně na hranici,ale prý to vydrží za tři týdny na poradnu.
21. dub 2010 ve 12:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahojky :slight_smile:
luci: teda prej je to hnus to pít :stuck_out_tongue_closed_eyes: jsi šikulka a jak na hranici, řekli ti nějaký hodnoty?
káto: a to ses musela při těhu cukrovce nějak hlídat se stravou? nebo ti dali nějaké léky? jinak tahle autíčka jsou super, parkuje se s nima jedna báseň, zato já mám s tou naší krávou problémy, už jsem zase dlouho nejela sakraš, zase zapomenu :sweat_smile: a s tou čokoškou a buchtama, jsem na tom stejně, ještě víc toho sežeru :grinning: kila si měla super, to já u vojty necelý 15 a ted typuju, že bude tak 20 :grinning:

jo a já na endokrinologii ok, hladiny hormonu furt v normálu, jdu na kontrolu zase ale za 2 měsíce, ale asi to fakt vylítlo jen začátkem těhu, jak tvrdí dr. - zapříčinilo mi to hcgéčku, takže snad štítnicovat nebudu a doufám, že se mi to neprojeví ani po porodu!!! beru jen jod pro jistotu v pidi dávkách, aby kdyžtak malé nechybělo :slight_smile:
21. dub 2010 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
luci: vyprdni se na “dietky“ a užívej si, že můžeš baštit, po porodu to půjde dolů raz dva, neboj :wink:
21. dub 2010 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, tak jsme se právě vrátily ze Žďáru, byly jsme utrácet a nechala jsem Kiki ostříhat, kupodivu krásně držela, doma se nám vždycky kroutí, tak jsme to chtěly zkusit a příště jdeme rovnou tam :slight_smile: . Kristýnka teď spí ještě v autě, nechci ji budit. Jinak dneska dožehlím poslední oblečky a klidně můžu jít rodit :grinning: . Korbičku mám taky objednanou, měla by přijít v pátek, jen to jméno mi dělá ještě těžkou hlavu, pořád to řešíme...
21. dub 2010 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
gabi ted nevím,jak to říkala sestra,ale norma je 7,6 a já měla 7,7,nebo opačně. Ale neřekli mi nic,že se to vyřeší za tři týdny na poradně,tak nevím,co si o tom myslet.
21. dub 2010 v 17:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lucifirek, normální hladina cukru je podle knížek 3,3 - 6,6, ale záleží na daných refrenčních mezích konkrétní laboratoře, v té naší by bylo 7 a víc mmol/l už moc. Není to diabetes jako takový, je to spíše porušená glukosová tolerance, která se v době gravidity objevuje často. Tvoje hodnoty podle mě nejsou katastrofální / ale tohle je interna, jak je to v prenatální péči, nevím/.
Dietu bych ale každopádně nepodceňovala, je to léčebné opatření stejně jako léky nebo infuse. Ale myslím, že žádnou dietu nebudeš potřebovat :slight_smile:.
21. dub 2010 v 18:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci: norma je 7,6 a já měla 7,8. Nazvali to porucha glukózové tolerance, ale berou to prostě jako cukrovku, takže jsem musela co 14 dní docházet do dia poradny, vyfasovala jsem glukometr a musela si doma kontrolovat hodnotu cukru v krvi na lačno, a pak 1 hodinu po jídle, kdy maximum na lačno bylo 5,3 a 1 hodinu po jídle 7,3. Měla jsem držet dietu, ale to se nedalo a když jsem si to kontrolovala, tak jsem to měla docela v normě, takže jsem jedla normálně. Pak ke konci těhu jsme měla výčitky, aby byl mimísek v pořádku, ale naštěstí Luki i Andrejka v pořádku jsou.
Teď bude záležet na tvoji dr, jestli tě pošle do dia poradny, nebo jestli ti třeba zopakují ten test. Oni prostě tvrdí, že cukrovka se zhoršuje s každým týdnem těhotenství a že třeba někdy ve 20 nic není a pak ve 30 se to projeví.
Když se budeš chtít ještě na něco zeptat tak mi klidně písni.
21. dub 2010 v 19:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzi: na zítřek držím palečky :wink: , ať se mimísek ukáže v celé své kráse :slight_smile: :wink: . Pak musíš podat co nejdřív info :sweat_smile: .
21. dub 2010 v 19:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,tak dneska volno akorát zase moc práce doma.... :stuck_out_tongue_closed_eyes: praní ,žehlení a přesazování rajčátek holky nechcete některá sazeničky?
No a pak jsme byly u pana dr.aby se kouknul jak konečně sirupek zabral a Domík je vyléčený a taky dostal očkování ale dopadlo to bez řevu... :wink:

Jituš dobrý nápad hurá srazík :grinning: ...sned budu mít volno....

Luci,neboj to ti hned po porodu klesne....co takhle holky znám hned po porodu to bylo dobrý...

Zuzi,budem na tebe myslet...
21. dub 2010 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hani,vy jste byly u nás na pouti?teda škoda že tu nemáš fotku třeba jsme se potkaly ani o tom nevíme :grinning: přihod náké fotky jsme zvědaví :wink:

Jituš,jak bylo v Losenici?
21. dub 2010 v 19:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
luci: to bude ještě dobrý,třeba nebudeš muset nikam docházet, když to máš jen malilinko zvýšené :wink: já měla 7,1 a mašková mi řekla, že naprosto v normálu a ještě mám rezervu. ale je divný, co píše zuzimila, že 6,6, to je zvláštní hodnota :confused: a na lačno si měla kolik? to ti taky měřili?
22. dub 2010 v 07:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzi a kk28 díky za podporu,ale kdyby to bylo asi akutní,tak bych musela k dr. Prostě ted omezím sladkosti,dám si akorát ovoce a taky to nebudu přehánět. Koukala jsem na tyto stránkyhttp://www.tehotenskacukrovka.cz/tehotenska_cukrovka_OGTT_normalni_vysledky_GDM
a pochopila jsem,že nad normu mám akorát tu poslední hodnotu,na lačno jsem měla myslím něco kolem čtyř.
Jinak zítra budu volat Maškové kvůli té alergii,mám oči oteklé a nos odřený a je kýchání a smrkání dost unavující. Tak se zeptám rovnou i na tu cukrovku.
Dneska se chystám uklízet a hlavně uklidit ložnici,v sobotu mi manžel doveze hotovou komodu pro prcka,tak se těším,až to tam všechno naskládám.
22. dub 2010 v 07:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
gabi,něco jsem o tom napsala v předešlém příspěvku. Já na lačno měla myslím do čtyř,3,9,nebo tak nějak,prostřední hodnotu nevím. Ale podle té stránky mám o jednu desetinu horší jenom tu poslední hodnotu.
22. dub 2010 v 07:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek