• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky, těhulky ze Žďáru nad Sázavou, přidejte se.

1. února 2016 
Luci i kdyby se neotočil, naše Anetka byla taky KP a císař není zas tak hroznej. Nevím asi jak pro koho,ale myslím, že přežít se to dá ... :wink:

kk - očkování zatím ještě odbyté nemáme, ale dr.říkal, že to ničemu nevadí ba naopak čím dřív tím líp. Tak snad ví co říká :grinning:

kyti - určitě se můžem někdy domluvit a sejít se i s Martinou. Většinu odp.trávíme spolu :wink: Malou samozřejmě neposazuju, jen občas ji zkoušíme ( i když bysme neměli :sweat_smile: ) přeci jen ještě malušenká.
6. kvě 2010 v 19:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Eli tak to víš,že bych radši rodila přirozeně. Ale pokud by to mělo být s komplikacemi,tak radši císaře.Hlavně,abychom se rozkojili. Ale zdraví malého je pro mě nejdůležitější. Zatím je ještě chvíle času,aby se malý umoudřil
Nevím,jak s těma naušničkama,ale vím,že většinou to dělají až po očkování.
7. kvě 2010 v 07:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
eelka: takže jiný doktor, jiný názor :grinning:

ad porod: já měla šílený porodní bolesti, ale jakmile jsem mimčo vytlačila, tak jsem byla naprosto v pohodě a to tak, že jsem chodila po svých, dala jsem si hned sprchu a prostě jako by nic. U císaře vím, že holky říkají, že ta jizva po porodu bolí a pořádně nemůžeš vzít mimčo (já musela tahat Lukiho - 14 kg), takže si to nedokážu představit.
Zase na druhou stranu, já jsem nebyla vůbec nastřihlá, takže to možná bylo tím, ale taky znám holky co se potrhaly tak hodně, že pak nemohly sedět :confounded: . Každý má svoje, ale je jasný, že jde hlavně o zdraví miminka, takže se to všechno musí podřídit jemu :slight_smile: :wink: .
7. kvě 2010 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahojky, tak jdu nakouknout :slight_smile:
ráno jsme byli za micinkou a vrátili se ke 12hod, a až ted vojtas usnul...
holky, náš vojtík má problémy s kakáním, zácpa, už 4dny...nevíte, co pomůže? díky :slight_smile: asi máme nějaký období, vždy kakal a ted ho to nějak trápí a sedá si na nočník co čtvrt hodiny a že ho bolí zadeček, pak běhá po bytě jak šílenej a nakonec to nějak zvládne a vykaká se, mi ho bylo tak líto :frowning2:

mona: gratuluji k holčičce:slight_smile: to bude babinec :grinning: a co vůbec čeká hanulka??? nebo si to nenechali říct?

no a ten císař, každý to má asi opravdu jinak, nejlepší je určitě rodit přirozeně, jak píše kačka, bolí tě jizva - celá břicho ještě dlouho jak prase a nemůžeš se ani zvednout z postele, ale samo musíš, takže člověk tu bolest ignoruje, mě ta jizva bolela vždy při změně počasí a to furt, ještě než jsem ted otěhotněla a nic příjemného teda a ted to druhé těhu taky žádná sláva, podle maškové to mám z toho císaře, je to operace, nepřirozený zásah do těla, tak se tomu snažit co nejvíc vyhnout, ale jak luci píšeš, důležité je mimí a pokud se neotočí, nedá se nic dělat... já bych těd šla taky rodit přirozeně, kdyby mi to zdraví umožňovalo, ale zase si říkám, že už po třetí těhotná nebudu, tak nad tím mávám rukou :wink: on se kubíček ještě otočí :slight_smile: :slight_smile:

jo a to úterý, já úplně zazdila, že jdu po 14hod. na gyndu! blbec...takže to fakt nevím , jak budu stíhat a letět pro vojtu na klafar, vychystat a znovu na město, to bychom dorazili kdovíkdy a měla bych toho plné zuby...tak uvidím, jak budu hotové u dr a kdybych měla hlídání, tak bych na chvilku dorazila třeba sama :wink:
7. kvě 2010 ve 12:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky.tak se po dlouhé době hlásím.u nás nic novýho.jen manža byl dneska na kontrole v jihlavě na těch vazech a prý docela týden po operaci ok a za 14dní zas na kontrolu.tak jsme byli s ním a prošli si city park a náměstí.Kačence jsem koupila pěkné kšandy.
zítra jedeme k rodičům na Moravu.bude v úterý ten srazík?bych mohla vzít sebou ještě jednu maminku.GABI ji určitě zná :slight_smile: ta blonďatá s Kubíkem... :wink:

LUCI:uvidíš že se malý umoudří a ještě se otočí :slight_smile:

GABI:chudák Vojtíšek :frowning2: to znám.my jsme to měli v roce a hrůza.malá nám dost brečela.tak jsem ji dala do horké vody,použila rourku,zabalila do deky a snažila se co nejvíc ji prohřát..
7. kvě 2010 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak nám právě odjela návštěva, byla tady kamarádka s malým, no Kiki se zase předvedla, nechtěla vůbec půjčovat hračky a to je normálně dětem ještě nabízí, asi tam nebyly sympatie :grinning:
Gabi: my už to víme, ale nepovíme, snad je to už 100%. Na jméně jsme se snad už taky shodli, no uvidíme, ještě máme 6 týdnů...
7. kvě 2010 ve 13:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
hani: jejda vy jste tajní :grinning: :wink: a ta jména teda, pokud není taktéž tajemstvím :wink: jinak to půjčování, to vojta taky dělá, někomu bez problému půjčí a u jiného řve a dělá s cény, že je to k nevydržení, asi jak píšeš, sympatie, vybírají si, kdo se jim líbí a kdo ne :grinning:

cvach: užijte si výlet na moravu :slight_smile:
7. kvě 2010 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
To víš, takový tajemství je nejlepší :grinning: No radši to sem ještě psát nebudu, jak říkám, to se určitě ještě změní, mám vybíravýho manžílka :grinning: :wink:
Jdu ještě pověsit prádlo a zasadit pár kytiček, asi si k tomu budu muset ustlat na zemi, protože se už nějak nemůžu ohýbat :confounded:
Gabi, ty už máš výbavičku komplet?
7. kvě 2010 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
gabi na tu zácpu zkus kompoty,třeba švestky,nebo jenom tu štávu.
7. kvě 2010 v 15:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
hanulko ty tajnůstkářko :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
mi ještě nevíme přesně ty jména není to na 100%

gabí ajak ty??? jak se cítíš co???
holky já dneska byla na gyndě a vše oukej :slight_smile: ale dneska nějak nestíhali čekala sme tam teda poměrně dlouho myslím hodinu apůl... :confounded: ale tak manža stihl práci tak ještě že tak :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
jo a jinak na zácpu je vynikají jak píše luci ale ted nevím jesi se bavíte o dětech malá měla ted děsnou zácpu a pomohla jí meducínka :slight_smile: jedna ted nevím názec a nechce se mi do skříně, a když dospělý tak šup zaječici fůůůůůůůůůůj :sweat_smile: :sweat_smile: :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
7. kvě 2010 v 17:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mončo,asi myslíš Lactulosu,ne?

Gábi,já bych raději zkusila nejdříve tÿ švestky,ty jsou fajn..kompot,šťáva od Hippu,přesnídávka nebo taky hruška,malá se minule po ní pěkně posra.a :grinning:
7. kvě 2010 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky mám na vás takový dotaz,kde se ve Ždáře dají koupit těhotenské věci?Do těch mých už se pomalu nevejdu. :unamused:
7. kvě 2010 v 19:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
pavcahola: nějaký těhu věci mají v Litexu v Conventu a pak je ještě prodejna s dětským zbožím a těhu věcmi za radnicí jak tam byli fotografické věci :slight_smile: :wink: . Nebo se mrkni na MMB, tak bys taky sehnala nějaký těhu věci.
7. kvě 2010 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
hrubky prosím neřešte :sweat_smile: , přece jen je už pátek večer :sweat_smile: :dizzy_face:
7. kvě 2010 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
kij- jojo přesně tu myslím :slight_smile: měli jsme ted zácpu a nic nezabíralo a toto nám pomohlo :slight_smile: auž to máme dobrý :slight_smile::hearts::hearts:

pav- jejda tyjo to neporadím, mám věci z prvního těhu a něco mám od sestry půjčené takže nic sem nekupovala těhotenskýho a ani neplánuju nic kupovat právě.. ale být tebou mrknu na MMB a nebo semka na bazárek :slight_smile: :slight_smile: :wink:
7. kvě 2010 ve 21:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, omlouvám se, že vám sem takhle lezu :sweat_smile: , ale chtěla bych se zeptat jestli chodí některá cvičit s dítětem a kam a jak se vám tam líbí. Taky bych ráda chodila se synem - jsou mu dva roky - někam cvičit, ale ještě se ve žďáře moc nevyznám, páč jsme se sem nedávno přistěhovali.
7. kvě 2010 ve 22:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ránko.
8. kvě 2010 v 07:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
hezké ranko holky :slight_smile:

dana- tak to nevím jesi něco ve ždare je ale jezdí mamči do Jihlavy cvičit :slight_smile: já jsme kousek od ždaru takze neporadim ale kdyby jsi chtela nutně chodit cvičit a ve ždare nic nebylo tak je možnost Jihlava :slight_smile: a možná kdoví jesi i v havl.brodě něco nebude :slight_smile:
8. kvě 2010 v 08:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Krásné ráno,

dana: nějaké cvičení si myslím, že je v mateřské centru Srdíčko na poliklinice - viz odkazy:

http://www.kolping.cz/srdicko.aspx

http://www.kolping.cz/stalyprogram.pdf
8. kvě 2010 v 08:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dana ted jsem si vzpomněla,že kámoška s dvojčátkama chodila na nějaké cvičení do haly na Bouchalkách a nevím,jestli to bylo v úterý,nebo ve čtvrtek.
8. kvě 2010 v 10:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nazdárek, dala jsem fotky, 3 :slight_smile: . Seznamte se :grinning: .
8. kvě 2010 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzi: moc pěkná bublinka :slight_smile: :wink: a koukám, že si nadělíš miminko pod stromeček :slight_smile: :dizzy_face: :dizzy_face:

Jo, jinak zítra přijede ségra se švárou z výletu z Prahy, dají si u mě oběd, vrátím jim zpátky Kačenku a taky jim nabalím Lukáška a vezmou ho k našim do Třince a tam bude do čtvrtka a pak ho sem naši přivezou, protože sem pojedou hlídat děti, abychom mohli juchat na svatbě (15.5.) až do rána :grinning: :slight_smile: :wink: . Sice manža se na to moc netvářil, ale co už, u jeho rodičů Lukiho taky necháme přes víkend, ale je fakt, že oni jsou v ZR, takže kdyby byl nějaký problém tak hned dojedem, ale do Třince je to přeci jen dál. Já jsem už ale rozhodla, takže jede :slight_smile: :wink: . Třeba se tam trochu zklidní a pak bude doma víc hodnější, no uvidíme :wink: .

Jo a úterní srazík si chci u manži prosadit, tak doufám, že to výjde :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: a nebude potřebovat auto :angry: .
8. kvě 2010 ve 12:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzi no moc hezké :slight_smile:
8. kvě 2010 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky:slight_smile:

díky za rady, že mě ty švestky hned nenapadly! jinak dnes se poprvé vykakal bez problému, vypil 2 hrnky pitíčka najednou a šlo to, tak uvidíme, zda se bude opakovat.. přesnídávky mi moc hajdálák nechce jíst, má radši čerstvé ovoce...

dana: jak píše lucifirek, bývá v hale na bouchalkách, ale přesně taky nevím, zda úterý či čtvrtek nebo to centrum srdíčko...

káto: takže lukáška čeká výlet, to je šikulka, vojta by nejel ani za nic, tak max. za babičkama, to je nadšenej a tak jedna noc, pak by křičel po mamince, to jsem zvědavá, jak s mirkem zvládnou, až budu v porodnici, si klucíííí dají :grinning:

hani: teda to jsou tajnosti, aspon budeme mít překvápko :grinning: :wink: jo a co se týče mě a výbavičky :grinning: tak pořizuju, ale zdaleka ještě nemám hotovo...včera jsme udělali výlet do DM, měla jsem kupony na plenky a srajdičky okolo miminka +10%na nákup a 25% slevového žolíka, tak jsme udělali nákupeček, tak plenky....už mám, zítra začnu pomalu prát hadříky a povlečeníčka, ...pak už jen dovézt postýlku, košík a hračky-chůvičku, co máme u tchánů po vojtovi a hotovo...teda vlastně kočár ještě nemám a kdy teda bude nevím, musím prověřit příští týden a tašku do porodnice taky zdaleka nic :sweat_smile: :grinning: to už máš? a přihod taky nějaký fotečky už ne? :wink: :wink: :wink:

no teda ten sraz, to mě štve, asi nebudu mít pro vojtu hlídání a budu muset od dr. frčet domů, no uvidíme...
8. kvě 2010 ve 13:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Prosím, nemáte někdo doma paruku? Potřebovala bych něco sehnat na svatbu, aby se manža mohl převlíct za nevěstu a nabízet se ženichovi :grinning: . Díky Katka
8. kvě 2010 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
kk28, no jo, pod stromeček. Od roku 99 trávím Vánoce v nemocnici na službách, když budu v nemocnici i letos, ovšem jako rodička, nebude mi to vadit :slight_smile: .
8. kvě 2010 v 15:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
A prosím vás co to je to MMB?
8. kvě 2010 v 19:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pavci: tady je odkaz, je to mimibazar a dají se tam koupit věcičky a všechno možné, jak obnošené tak nové
Já tam jsem třeba taky zaregistrovaná a mám tam na prodej věci po Lukim a Andrejce. Do vyhledávače si napíšeš co hledáš, kolik bude třeba maximální cena, můžeš zadat i oblast a ono ti to vyplyvne prodávající :slight_smile:.
Kdyby ti nebylo ještě něco jasné tak písni :wink:.

http://www.mimibazar.cz/index.php
8. kvě 2010 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Gabi: já už mám teda všechno připravené, akorát postýlky ještě nejsou složený, jinak můžu vyrazit porodit :grinning: Já jsem to dělala po večerech, když jsem dala Kristýnku spát, teď jsem tomu ráda, že už na nic nemusím myslet, začínám se valit jako soudek, ach jooooooo. Jasně, nějaký fotečky přihodím, jsem na tohle lenoch :slight_smile:
8. kvě 2010 ve 21:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,

tak my jsme Lukiho poslali k našim :frowning2: . Odjel ve 12 hodin a já jsem bulela jako želva, když seděl v autě a dával mi pusinky a pak mi zamával. Manžovi se taky leskly oči :zipper_mouth: . Zatím je prý v pohodě, tak snad mu to vydrží.

Jinak na srazík to vypadá, že dojedu :slight_smile: :wink: a klidně bych dojela dřív a kdyby někdo chtěl zajít na obídek (třeba do picošky, k Chalupovi) tak bych byla ráda :slight_smile: :wink: .
9. kvě 2010 v 19:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek