• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky, těhulky ze Žďáru nad Sázavou, přidejte se.

1. února 2016 
Segra, máš recht, nejradši bych chodila týdně. Volala mi Jiřka Lib., byla ze mě mrtvá, říká: " Typická hysterka zdravotní sestra." Má pravdu, chtěla bych být nad věcí, ale jednak je to mojí povahou ,a jednak taky tím, že jsem naučená přemýšlet dopředu z práce, je to fakt těžké, prostě diagnosa, etiologie a patogenesa, kinický obraz, terapie, oš. péče, komplikace a jejich therapie, rehabilitace, rekonvalescence. Jsem naučená myslet v osnově, přemýšlet, být v pohotovosti, čekat komplikace a zabraňovat jim. Pošahaný zdravotník. Nějak si ale musím uvědomit, že nemám IM ani ictus :grinning: :grinning: :grinning: . Je to psycho :slight_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes: .
14. kvě 2010 ve 22:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ranko :wink:

Segra, IM dostaneš za chvilku z těch nervů :grinning:
15. kvě 2010 v 09:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ránko. :wink: Dneska to vypadá venku trošku lépe.
15. kvě 2010 v 09:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci,ale je tam kosa.Teď jsem byla s Kubou venku a je tam teda celkem zima :stuck_out_tongue_closed_eyes:
15. kvě 2010 v 10:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
To jo,já byla jenom v obchodě pro pečivo jenom v kratasách a teda fak zima. :angry: :confounded:
15. kvě 2010 v 10:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky jak se máte?? co miminka kopají kopají?? mě malá kope opět nejvíc když si jdu lehnout večer a nebo při sezení u notase :grinning: :grinning: :grinning: ale kdžy s eprocházíme nebo tak tak ne.. :slight_smile: :grinning: :grinning: :grinning:

já pomalu už dávám věci dokupy. ted se tu budu děsně málo ukazovat pač za měsíc se stěhujem, takže třídím a třídím a vyhazuji a třídím hihih :grinning: :grinning: :grinning:

tak se na mě nezlobte když tu budu málo :slight_smile: už ted sem tu mín už sem totiž začala ale dala sem do kupy jen papíry :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

luci jakpak se vede??už za chvilku budeš rodit vid??sakra to utíká, jé jakoubek toho bude mít švagrovka teda když se jí nenarodí holka místo kluka :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
15. kvě 2010 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, tady u nás je taky kosa :confounded: . No co, hlavně že zatím neprší, dala jsem ven prádlo, tak doufám, že to nezmokne. Mám celou rodinku doma, nakonec ty rafty vzdali, ono je to lepší. Když nebude odpo pršet, tak se chceme mrknout na pouť do Žďáru.
Dneska vařím segedín, mňam :wink:
15. kvě 2010 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
MOni jde to, :wink: a co ty,malá je teda u tebe asi spokojená. :wink: Ještě mě s porodem radši nestraš. :grinning: Ale jinak už mám skoro všechno nachystané,jenom pobalím tašku pro sebe a pak dovezu od ségry vaničku. Jinak snad už fakt mám všechno.
:slight_smile: Moni my se taky asi budeme stěhovat,ale až tak červenci,srpnu. Tak to stěhování dobře zvládněte,budete mít klideček.
Dneska to vypadá,že by se i dalo na pout jít.
Já jsem teda poklidila a po obědě budu asi žehlit. Večer jdeme do Stejkáče,tak si dáma do čumáčku.
KK28 ty si ted taky dáváš do nosu,co :slight_smile:
15. kvě 2010 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky
- můžu se vetřít s dotazem jestli jste některá rodila v Novým Městě a jak to na vás tady pusobilo. Díky a jestli obtěžuju omlouvám se - nenašla jsem na to přímo téma na porodnicích.
15. kvě 2010 v 17:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky.tak dnešek docela pěkný.počasí jakž takž,tak jsme šli dopoledne s dědou na pouť.Kačenka s ním byla na labutích,autodromu a na dětském kolotoči.moc se ji to líbilo...už jste se tam taky byli podívat?já jsem pak douklízela,udělala těsto na bramboráky,knedlo vepřo zelo a zachvíli mají dojet moji rodiče.
mám šílenýho tchána..na takový kolotoč,který mě pozval,tak hrůza :grinning:

ANICKO:a ty jsi ze Žďáru? porodnice v novým městě je moc dobrá..já jsem byla maximálně spokojená a jestli budu rodit po druhé,tak jen tam.. :slight_smile: jsem si na nic nemohla stěžovat,protože jsem neměla na co...
15. kvě 2010 v 17:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
no já jsem kousek od Novýho Města a čekáme prvního caparta a něják sem nezvládla předporodní kurz a začínám lehce panikařit :sweat_smile:
15. kvě 2010 v 18:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
cvachana neznáme se přes prodej kočárku? když ne promin
15. kvě 2010 v 18:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Anicko,já jsem přímo z Města a taky jsem tady rodila.Maximální spokojenost,sestry v pohodě,hodné,Dr.taky :grinning: Ale nejspíš záleží,na koho natrefíš.
15. kvě 2010 ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak jsem odpo jeli do Pikárce,mají tam dráhu na RC modely,jak má taťka,tak si jel zajezdit a my s malou a tchyni jsem byly na baraku u její segry.Malá se vyřádila s děckama,tak teď odpadla jak špalek :grinning:
15. kvě 2010 ve 20:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,

Anni, já taky rodila ve Městě a nemůžu si stěžovat. Jak na sestřičky tak na doktory (rodila sem císař.). S druhým dítkem půjdu určitě zase tam...
Jináč my teď dorazili z poutě. Docela dobrý, jen ta zima :confounded: Těšila sem se na nudle, tak sem si je dala. Mňam to byla dobrota :wink: Chtěli sme koupit něco Anetce, ale stánky už byli zavřený. Tak asi až v Přibyslavi....
15. kvě 2010 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak mi na pout ani nešli,protože v takový hnusný zimě se mi tam fakt mrznout nechce.
16. kvě 2010 v 16:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,

tak máme odpouťováno, komedošům jsme tam nechali asi 500,- tak to ještě jde. Návštěva teď odjela, tak jdeme dojídat zbytky.
16. kvě 2010 v 17:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
ANIČKO:tak to je sranda :grinning: jistěže jo :grinning: ale už máš pěkný pupík a moc ti to sluší :wink: a pořád to bude holčička? :slight_smile:

jinak my jsme na té pouti byli ještě dneska.se séh´grou taky maminkou jsme byli na pavoukovi,děckám jsme zaplatili horskou dráhu a taky jsme koukli na stánky.
ale zima byla veliká.odpoledne nás děda všechny zavezl na zelenou horu na mši a pak jel domů za manžou,který hlídal kačenku.
16. kvě 2010 v 17:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
no pořád doufáme, že jo
teda já doufám a manžel má ještě 4 týdny aby si mohl říkat, že třeba to bude kluk
mi na pout nešli - jaksi je to na zimní bundu a tu ted už nezapnu
a já si koupila 3/4 kalhoty a těhu tričko s krátkýma rukávama
díky za info - možná budu trošku klidnější i když ...
16. kvě 2010 v 18:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, holky, tak počasí hnus, velebnosti, jdu blejt. Dneska dop. jsem byla v práci, napsat si výkaz, abych dostala love. Všechno vzhůru nohama, holky lítaly, doktor lítal, papíry ve vzduchu, neměli na mě čas, bo Bohumínská nemocnice je pod vodou, evakuuje se k nám a do okolí, tak propouštěli, překládali, je s tím kupa práce, všichni na dnešní směně dostali příkaz neopouštět nemocnici, dokud se tohle nepořeší, už jsem slyšela i vrtulníky, jestli vojenské nebo zdravotnické, nevím.

Tak jsem se chytla vaření. Udělala jsem masovou směs a k tomu smažím striky.
17. kvě 2010 v 15:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Striky = bramboráky :grinning: .
17. kvě 2010 v 15:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,taky se hlásím.

Karolínku si právě vzala babička s dědou,tak mám klid a nohy v teple.Asi zalezu do postele,ale nejdříve s hafanem ven,už tu kňučí,jak by nebyl celý den venku,blbec.To se zase hárají feny,nadrženec jeden.Hlavně,že má 9 děcek a nestará se :grinning: :grinning: :grinning:Jo,mimochodem,tenhle pátek už půjde jedno(to naše) štěňátko do nového domova,poputuje do Brna.

Počasí opět hnus,nálada na hovno,už to chce sluníčko a aspoň 15 st.a více.Snad bude červen stát za to,když květen stojí za prd.

Hej,striky bych si taky dala.V so jsme byli v Pikárci a vyfásli jsme pytel brambor,asi budou o víkendu,až bude Jarda doma.Včera jsem dělala poprvé segoš a povedl se.Taťka si 2x přidal :grinning: :grinning: :grinning: A dneska jsem pekla tu bábovku s čokoládou,jak jsi ji u nás jedla :grinning:
17. kvě 2010 v 15:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem včera dělala bigus, ještě nikdy se mi tak nepovedl, tatínek koupil kýtu, nakrájel mi ji na malinké kousky, jak to mám ráda. Ještě v 22 hod. jsem mu musela naložit, slintal. Dneska mi volal z práce, že to bylo ještě lepší, no zelí, to se vždycky rozleží.
Striky jsem dělala aji s anglickou. Tu masovou směs z mletého hověžího, žampionky, bílá paprika... :grinning: . V poslední době, co jsem doma, se mi v kuchyni daří, to asi rybička má na mě dobrý vliv :grinning: . Zdenda naštestí požere, co mu postavím na stůl, ovšem těch dřistů u toho..však ho znáš :slight_smile: .

Včera tu byla Jiřinka s Kajdou, prý jsem krásná / alelujááá :grinning: /, tak to bude kluk. Je fakt, že tak dobrou plet´, jako mám ted´, jsem neměla nikdy, i když stěžovat si teda nemůžu.
17. kvě 2010 v 16:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Furt houkají sanity, jsem docela ráda, že jsem doma, kdybych byla v práci, chudáky moje nervy, hlavně v případě, kdyby všechno organizoval primář :grinning: :grinning: :grinning: .
17. kvě 2010 v 16:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,teda koukám že jste si to na pouti moc neužily....to my celkem jo... :wink:
Nejdřív jsme to prošly s Domíkem koukal jako puk moc se mu to líbylo ale na ničem nebyl,no a pak jsme sly veřer my na pouti nic páč byla kosa ale na zábavce to bylo super takhle dlouho jsem už nezapařila... :grinning:

Dnes to venku celkem šlo až na ten vychr :angry: dodělaly jsme dnes tu studnu na zahradě sice to není ještě na 100% ale už nám tam Domča nespadne dolů :wink: a taky jsem si koupila náké kytičky a tůjku tak to tu zase je o trochu hezčí :slight_smile: pomalu ale jistě... :wink:

Zuzi teda to je mazec co se to tam venku zase děje co?Ted jsme to vyděla ve zprávách ale vám se to snad vyhlo né?Jináč jsem se chtela zeptat co je to BIGUS?

Anna,já též byla ve Městě a byla jsme spokojená akorát jeden doktor byl divný ale jináč o.k. :wink:
17. kvě 2010 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ránko,teda počasí je hnus :frowning2:
Já teda vůbec nevím,co budu dneska vařit. :frowning2:
18. kvě 2010 v 08:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ránko, tak mi vyrazíme na chvilku ven, počasí je tady taky hnus :angry:
Já dneska uvařím rýžový nákyp, nechce se mi s ničím patlat :grinning:
18. kvě 2010 v 09:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,my za chvilku taky vyrážíme.Jdu na kontrolu na kožní a chci se stavit do zdravěnky.Na oběd dneska bude br.kaše a rybička.Minule se moc povedla,tak snad bude dobrá i dneska.Polívku máme od včera.A na zítřek jsem vymyslela čočku na kyselo :wink:
18. kvě 2010 v 09:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
hanulka mě taky ne,já si asi udělám krupičnou kaši. Ta je hned. Stejně mi je zase blbě,u nevím,co mám ráno snídat.
Kijo teda to budete mít dneska taky dobrotu.Rybu už jsem dlouho neměla
18. kvě 2010 v 09:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Raduš, Orlová je na kopci, nám se to vyhne vždycky, ve městě máme jen kaluže jako běžně, ale je tady taková kosa, že nám na sídlišti topí, takže hajcujeme, bo by mi jinak neschlo prádlo, které mám normálně na zaskleném balkoně, dřív by mi asi zhnilo než uschlo / to mi připomíná, že mám kupu žehlení, nevadí, tohle já ráda /.

Bigus je maso, zelí, klobáska a hřiby / teda houby :grinning: /. Osmahnu cibulku na oleji, přidám maso vepřové na kostky, nejradši nějaké libové, trochu osolím, opepřím, nechám maso zatáhnout, pak trochu posypu gulášovým kořením a červenou paprikou a přidám na kolečka nakrájenou klobásku / nejradši mám čabajkový kabanos, mají ho v hypernově u nás, nemá ty nepříjemné křupky v sobě a je pěkně pikantní.Ještě nové koření, celý pepř a bobkový list a ty hřiby, ale my nedáváme, bo nemáme :grinning:. Podleju trochou vody a dusím. Až je maso poloměkké, přidám kyselé zelí a zase dusím zelí do měkka. Až to je, nechám vydusit skoro celou vodu a trochu zapráším hladkou moukou. A je hotovo. V jednom hrnci, bez bordelu okolo. Chutná mi to více jak segedinský guláš. Samozřejmě nejlepší je to na druhý den.
18. kvě 2010 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek