Maminky, těhulky ze Žďáru nad Sázavou, přidejte se.

Ahojky, najde se nějaká těhulka, maminka ze ZR? 🙂
lucifirek
16. čer 2010
Gabi ovoce dlabu dost,protože zeleninu nemůžu,z té mi je šíleně zle. Já jedu v melounech,ale ten jsme včera dorazili,tak musíme zase koupit. No nevím,jestli mi řekne váhu,minule dělala utz,ale nic neměřila. Zkusím se ke konci zeptat,nebo nedělají to třeba pak v porodce? Rozpis už mám až do konce. Ale asi kdybych řekla,že chci k mladé,tak mě objednají. A stará by mi snad taky řekla tu váhu,no i když....
kijonkova.k
16. čer 2010
Ahojky,
tak mně řekla dr.váhu mimina v porodnici,když jsem měla jít na vyvolávání.Říkala,že dítě nebude mít víc jak 3500g a malá měla 3720g 😉 A nemáte to jedno,děvčata.Luci,nevypadáš na to,že bys měla v panděru obříka,máš takové normální hezké bříško.Hlavně,že je prcek v pořádku,ne? 😉
lucifirek
16. čer 2010
kijo tak to určitě,no snad nebude mít víc jak 4kg. mě je to jinak jedno.Ale jak píše Gabi,jen pro jistotu,aby neměl třeba víc a nebyl komplikovaný porod. Ale myslím,že snad v porodnici nějaké měření udělají.
kijonkova.k
16. čer 2010
Doufám,že nezačne pršet,v 15,10 jedeme do Zr s kámoškou,podívat se Karolínce ještě na ty sandálky.Když nekoupíme,v pátek nás Jarda hodí do Brna.Jedeme na Slovensko,podívat se na mimi a Jarda musí ještě v pátek objet stavby,co mají v brně rozdělané,tak nás hodí někam do centra a my se mrknem po obchodech. 😉
kijonkova.k
16. čer 2010
Možná už měřili,nebo měřit budou,ale třeba Ti to ani neřeknou,je třeba se ptát.Někteří Dr,stojí v tomhle za prd a pokud se člověk neptá jak blb,tak se nic nedozví.Já se vždycky na všechno ptala,však je to taky moje dítě,tak mám právo všechno vědět 🙂
lucifirek
16. čer 2010
kijo tak snad konečně něco pořídíte. Já se ptala někdy v tom 30.tt a to říkala,že se to kdyžtak udělá před porodem.
kijonkova.k
16. čer 2010
Tak třeba jo.Moje Dr.by to asi taky nedělala,ale tím,že jsem přenášela a šla na vyvolání,tak malou měřili v porodce,asi aby měli představu a zkontrolovali,zda je vše O.K.,před tím vyvoláním.Nakonec jsem stejně začala rodit v noci sama,vyvolávání se nekonalo.
lucifirek
16. čer 2010
No nechám se překvapit. 🙂
kladenacka
16. čer 2010
ahoj, sice to sem moc nepatří, ale na Sázavě byli odchyceni dva psi a odvezeni do jednoho útulku, tak třeba jesli je neznáte a nepotkáváte někde s dětmi. http://www.utulek-marsovice.estranky.cz/stranka... staford a mladý ovčák viz odkaz Díky, Hanka
gaba3autor
16. čer 2010
ahojky 🙂

luci: ta stará je divná, já když se ptala ve 30tt, tak mi to řekla, stejně musela do záznamu změřit hlavičku, bříško a délku stehýnka, pak už jí to jen vyjede... u vojty ke konci mi taky nechtěla říct a pak jsem šla za týden zase k mladé a bez problému a sama řekla, že je mimí veliké, že to budeme další týden vyvolávat, abych to porodila a váhu trefila perfektně, řekla mi, že bude mít 3,90 a to v pátek a v sobotu se narodil a měl 3,91kg... do nemocnice jsem vůbec nejezdila, monitory a vše mi dělala do konce mašková, ale ted bude mít dovču, tak asi pojedeš vid? jo a v porodnici, když jsem rodila, tak mě táhli na utz, aby se podívali, kolik váží, že porod nepostupuje, jestli není náhodou velikej a tam my řekli, že je mrnavej, že má do 3500kg stopro a vidí to tak spíš na 3kg, takže se v nmnm sekli jako prase :-N pak taky to překvapení, když ho klacíka vytáhli, na pupíku to bohužel poznat u mě nebylo, nikdo nechápal, jak se mi tam vešel 😃 no nechápu, proč ta stará s tím utz a váhou dělá takové drahoty, fakt se nadrzo zeptej 😉 a meloun u nás taky jede na dračku, já si ted dala ředve, no nevím, jestli dobrá volba na noc a mirek tady chlasčí džbán mojita a dělá mi teda chutě, bych si hned taky dala, ale má tam bílej rum samo a virgin se bojím, kvůli mátě, někde jsem četla, že se nedoporučuje v těhu, vyvolává stahy a má po ní údajně tvrdnou břicho, tak nepokouším...

kijo: tak co? pořídili ste nebo vás čeká brno? s tím deštěm to naštěstí nedopadlo, ale mám strach, že bude lejt zítra, ráno poletím na endokrinologii na kontrolu a vojtu si musím vzít sebou, tak by mě dést naštval :-|
kijonkova.k
16. čer 2010
Ahoj,tak nakonec jsme pořídili,Ve Zdravěnce mají taky celkem dost sandálků,ale všechno měla malá široké a nebo nebyly zrovna moc pevné kolem kotníků.Takže nakonec jsme zašli pod poštu a tam jsem koupila červené sandálky,úplně obyč.,ale hezké.Navíc značka Pegres,ta se dělá tam u nás na Karvinsku.A ještě byly ve slevě,takže za 400.Paráda.Jsem ráda,že to mám z krku.Líbily se mi sice Fare,ale ta cena 900 kč....to je hnus.to za sandálky nedám. 😉
gaba3autor
16. čer 2010
kijo: tak super, že jste holky sehnaly 🙂 cena výborná, fare jsou zbytečné, já bych to za ně taky nedala...mě se líbily pro vojítka keen, ale taky okolo 1000, to nemá cenu na jednu sezonu 😉
nic, jdu asi spát, tak dobrou

monaberuska1
16. čer 2010
@gaba3 děkuji, jojo taky se tomu vyvaruji, mě to dr.říkala taky právě že při prvním těhu se člověk stará jen sám o sebe, ale te´d že mám lítání kolem prvního dítěte a běhání a starání a tak.. no ono je to ale pravda první těhu se opravdu jen staráš o sebe že to druhý těhu si člověk tak neužívá 😃 😃 ale někdo mi toto říkal užívej si prvního těhotenství to druhé už o užívání nebude hihi ted sem si na to vzpomela 😃 😃

holky já nevím proč ale jsme děsná.. jsem ráda když malou mi někdo pohlídá a malá je taky ráda ale je normální že mám děsnej strach?? o ní?? a jenom hrůzu co se může stát a tak:: mi přijde že to ani není normální 😃 😃 mlaou si ted mají vzít naši na pout a pojedou až do batelova a já jen myslím na to aby se nevybourali nebo aby se jim malá neztratila a nebo tak... :-S |-| bude ti v době stěhování právě ..si někdy připadám fakt blbě no ale samozřejmě že jede snima ale ten strach, máte to někdo,???
lucifirek
17. čer 2010
Tak já dneska nemůžu nějak spát,zalehla jsem do postele po osmé,bylo mi blivno. A ted ne a ne usnout.
Gabi no uvidím,co mi řekne zase na poradně,ale ona mi toho nikdy moc neřekne. Občas mě začíná pobolívat podbřišek. Nevím,jeslti jsem se nenachladila. A svědí mě dlaně a chodidla. Nohy přestali naštěstí natíkat.
Kijo ta kto je skvělé,že jste pořídili a za dobrou cenu.
monaberuska1
17. čer 2010
@lucifirek lucí a ty chodíš k mladé nebo ke staré?? nebo nechoíš vůbec k maškové??ted se mi to plete ,

holky já taky nemohla usnout, vjela sem na jedno téma že jedné mamince tady umřela holčika 2 roky měla tam fotky a příběh ta její malá byla kouzelná jak andílek a ten příběh sem si četla a bulela jsem jak alík, 😞 😞 škoda že příběh z tak špatným koncem... ježiši hlavně at vám to zdravíčko slouží hlvaně dětem.. mě to úplně dostalo, jak takhle něco přijde ..děsný 😞 😞 tak já jdu malou sbalit a jedeme ostříhat naší jackinku 🙂
lucifirek
17. čer 2010
moni chodila jsem vždycky k mladé,ale poradny chodím ke staré.
monaberuska1
17. čer 2010
jojo už si to vybavuji 🙂
@lucifirek
lucifirek
17. čer 2010
tak jsem po poradně. CS2,nevím,co to znamená,jen vím,že se to chystá. 😃 Špatný krevní obraz,železo,červ.krvinky. Tak mi předepsala železo. Mám baštit borůvky,červ.řepu,jablíčka. Všechno mám ráda,akorát borůvky mražené už nemám a červ.řepu taky nee. Jen se zelím. Tak si asi koupím syrovou a udělám si salátek.
kyticka33
17. čer 2010
@pavcahola Ahoj Pavčo,já mam sníženou funkci štítné žlázi...
kyticka33
17. čer 2010
Taky beru eutirox 50 já beru už 1,5 5x týdně a 2x týdně 2 celý a v těhu jsem taky brala 2 celý furt. to asi budeš mít tím že čekáš mimísky ale to ti pak vše klesne dolu.Ale nicnáč nevím co to znamená...
hanulka190
17. čer 2010
Ahojky 😉
tak jsem právě uspala toho malýho skřítka, dneska má zase vztekací den, jsem už z toho skoro na prášky :-|
Jinak včera večer to vypadalo, že už se nám ten porod konečně rozjel, ale okolo 11 v noci si to mimís rozmyslel ]-( Ach jo, snad nebudu ještě přenášet. Dneska máme k obědu smažák, mňamka 🙂
Jdu taky odpočívat, protože když je venku hezky, tak Kiki spí málo..
pavcahola
17. čer 2010
@kyticka33 mě v tom akorád zaráželo že mi tak hodně stoupl ten prolaktin,ale už vím že se mi nejspíš tvoří už mlíko a tým pádem ho mám zvýšený,ale ze začátku jak mi to přišlo tak jsem z toho byla docela vykulená. 🙂
gaba3autor
17. čer 2010
hezký den holky 🙂

luci: teda, tak to budeš muset baštit, u těhotných to bývá běžné, já to měla spíš po porodu, to má prej taky každá druhá maminka 😉 nás prostě vycucávají 😃 a dobrý? porod se chystá 🙂 ten spánek mě mrzí, takhle čumákovat ve 2 vid?

mona: jejda, co to čteš, já na to občas nechtěně narazím a radši zavírám, bych bulela ještě tejden 😢 je to neštěstí, nedokážu si představit, kdyby se něco takový stalo mým dětem, to je snad největší bolest, vidět umírat své dítě, no fuj, mám husí kůži.... a s tím strachem, jsme na tom podobně! já vyšiluju a když si ho berou tchánovci, tak jsem na nervy, mají bazén a jezírko, děda musí sekat trávu vždy když je tam vojta, má tam spoustu ostrého nářadí.... no a babička hlídá suprově, ale děda je flink, kolikrát řekne, že si ho pohlídá a vidím, jak si vojta lítá po zahradě sám, co kdyby se utopil, to neřeší, takže v porodnici se asi poseru strachy nebo nevím...asi přirozený strach matky o dítě, myslím, že to není přehnaný,a le před mirkem to nesmím řešit, ten si klepe na čelo, že mám strach, když si ho bere i na kolo....pako no...takže v tom nejsi sama 😉 😉

hani: takže poslíky jo? jéé to za chvilku přijde na ostro a malou si přenášela?

jinak já dnes byla na endokrinologii, tak mám krev stále v normě, krapíteček ty protilátky, ale to nevyžaduje léčbu, tak jdu až po 6tinedělku, prý se to může rozjet po porodu, klidně i rok....takže mě kontroly neminou...vojtík byl zlatej, všechny pěkně pozdravil, v čekárně hačal a hrál si, no vzorové dítě k sežrání, dnes si nemůžu stěžovat 🙂jsem zvědavá, jak mu to dlouho vydrží 😃
gaba3autor
17. čer 2010
jo holky, hlaně vy zdravotní sestřičky 🙂 když luci píše o té krvi, mě dr. říkala, že mi vyšly nižší trombocyty, nevíte, co to znamená? jako srážlivost krve? mě to trochu vyděsilo, když jdu na ten císař =-) měla jsem furt okolo 220 a ted mám T 177.... luci: kolik máš ty?
gaba3autor
17. čer 2010
jo děkuji 🙂
kijonkova.k
17. čer 2010
gábi,v pohodě.Jsou to krevní destičky a myslím,že se nemáš čeho bát.Srážlivost krve ovlivňuje více věcí,ne jen destičky. 😉
kijonkova.k
17. čer 2010
Navíc norma u člověka je 150-450,myslím.Sice u těhotných to bude samo více,ale myslím,že se nic neděje.
gaba3autor
17. čer 2010
kijo: ještěže tě tady mám 🙂 🙂 🙂 jsem si říkala, že to snad nebude nic hrozného, když to dr. neřeší, ale tak se nad tím zastavila a zamyslela, tak člověk zaváhá, už mi asi hrabe 😃 a malá spinká? taky odpočíváš? já si udělala kapučíno a dávám si čokošku, to je paráda x-)
kijonkova.k
17. čer 2010
150-400
kijonkova.k
17. čer 2010
já dělám palačinky,malá chrupe.Tak musím furt odbíhat do kuchyně 😉

Začni psát odpověď...

Odešli