• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky, těhulky ze Žďáru nad Sázavou, přidejte se.

1. února 2016 
Kačí ahoj,tak super rekreace. Zatím nikdo nerodí. :grinning:
23. čer 2010 v 09:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :slight_smile:
Tak u nás super počasíčko, byla jsem s Kiki celý dopoledne na zahrádce, Kiki se hrabala v písku, já si četla, takže idylka.
Teď jsem jí dala spát, tak půjdu taky na chvilku.Odpo půjdeme na zmrzlinku. Já jsem teď taky strašně na sladký, před těhu ne, ale teď musím mít něco každý den
:grinning:
23. čer 2010 ve 12:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahojky :slight_smile:
luci: to mi tvůj manža silně někoho připomína :grinning: u nás úplně to samé :grinning: hele, ten klystýr, tam jde o to, že si to můžeš udělat sama doma v klídku a jdeš si doma na záchod, ale to je před tím císařem...když začneš rodit přirozeně, tak to je těžký, můžeš si dát doma, jenže to kolikrát neodhaneš, jestli opravdu rodíš nebo jen poslíci nebo jsem četla na netu, že si to berou maminy do porodky a tam jim to davají por. asistentky... mě právě mašková říkala, že je to šetrnější, je toho mnohem méně, ale ta aplikace, že si to málokterá mamina dokáže aplikovat sama, i s tím pupkem... že to chce asistenci manžela a s tímhle za mirkem opravdu nepůjdu :grinning: jinak u vojtíka jsem měla klystýr, ještě pár hodin před císařem mi ho dávali, že může napomoci porodu, ale na mě ani toto nezapůsobilo...není to nic hrozného, trochu nepříjemné a pak chvilku zkejsnej na záchodě, uvažuju, že si zase nechám dát klasiku ráno při nástupu a bude...i při vojtovi jsem ho chtěla, než aby se třeba stala nějaká nehoda, to by mi bylo trapně, i když se zácpou jsem nikdy problém neměla tuk tuk tuk :slight_smile: a ten yal je na předpis, to by ti mašková dala recept :wink:

hani: úplně závidím :slight_smile:

náš vojta se v noci vzbudil opět s rýmu, já už se z toho fakt pos***, mirek měl od pátka virozu a tak jsem se radovala, že nic a už je to tady...jen si myslím, že to včera chytl v zahradě vysočina od jednoho chlapečka :angry: takže ukňouraná nálada a já lezu po čtyřek, jdu pověsit prádlo, poklidit po obědě a asi se natáhnout, pokud nebude řvát, že mu teče rýma :frowning2:
23. čer 2010 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Gabi no právě,já si ho můžu udělat doma a co když se to pak zastaví,ale asi je i možné si to vzít s sebou do porodky,místo toho klystýru,ale mě to pak možná bude jedno. No tak jak to píšeš,tak to asi počkám až do porodky,protože bych s tím za manžou taky teda nešla. :grinning: Já zácpu teda taky nemám,ale zase se trošku uvolní to břicho a může se rozjet ten porod. Ségře to prý ani nedávali,že měla celý den průjem. A kámoška mě upozornovala,že až půjdu po klystýru na záchod,at si pořádně s :grinning: dnu,nebo abych nemusela čistit wc,jak ona. :grinning:
Tak si jdi odpočinout,protože už to musíš mít taky těžký. Máš poslední šanci trošku odpočívat.Chudák Vojtík,takovou špatnou náladu a virozu k tomu. Já šla dneska jenom s bábičkou na hřbitov. Jsem se rozplácla na chodníku,jak široká tak dlouhá,doufám,že se nic malému nestalo. Jsem ted hrozné nemehlo. Spadla jsem na kolena a ruce a do břicha jsem se nebouchla,taksnad dobrý.
23. čer 2010 v 16:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, holky, vidím, že řešíte prima téma " klysma" :grinning: . :grinning: Těch jsem podala stovky. Pokud se dává tak, jak má, sestra se nevys.re na správný postup, nemůže to být nepříjemná záležitost.
1. tekutina musí být teplá na 37 - 38 st. C, tj. na teplotu lisdkého těla / tek. je většinou voda z kohoutku, někdy mýdlová voda nebo voda se solí nebo nějakým glycerinovým olejem , v nemocnicích jen voda většinou :grinning: /.
2. rektální rourka / hadička / lubrikovaná najčastěji bílou vaselinou / vaselina alby, kt. se dá koupit v lékárně /, zavádět pomalu / hemeroidy např./ krouživými pohyby .
3. tekutina se podává FRAKCINOVANĚ, tz. po částech, na což většina sester ve spěchu zapomíná nebo na to se.e.
4. důležité je respektovat intimitu a choulostivost výkonu
5. nabídnout co nejblíže WC, dostatek papíru nebo buničiny / pro klid pac. , většinou všichni udrží /
6. max. možné množství je myslím 1000 ml, ale to je individuální
Pokud se tohle dodrží, radši bych já osobně nálev.
23. čer 2010 v 17:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mám tam překlep, vaselina alba.
23. čer 2010 v 17:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzi vyčerpávající popis :grinning:
23. čer 2010 v 19:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
zuzi: teda ty nám dáváš :grinning: moc díky, já jdu taky do klasiky, už jsem jednou zažila u vojtíka a nic hroznýho to nebylo, jen ten začátek je nepříjemnej, pak už jdeš jen na záchod a je po srandě :slight_smile:

luci: teda jaktože si spadla, ty šíšo? kdyby v zimě, ale ted...si zakopla? určitě to bude dobrý, pokud ses nebouchla do bříška a malej se hejbe, tak bych to neřešila...ty jdeš ted stejně na poradnu ne?

jinak vojtas konečně spí, odpo se budil co 10min. tak jsem si za ním lehla do postele a uklidnovala ho, ale stejně celej den protivnej hrůza, zatím jen rýma, tak doufám, že mu to nesedne na průdušky!!! a to zítra ráno musím s ním jít na alergologii, chcou mu brát krev, tak uvidíme, asi budu sestřičce volat, jeslti máme vůbec chodit...ale to bude zase cirkus u toho odběru a nevím, zda ho udržím, když už mám tak velkej pupík, no budu muset..... :confused:
23. čer 2010 ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, když člověk ví, na co má nárok a jak to má být, nemá se čeho bát.
Já třeba doufám, že budu rodit v Karviné. Jsem zaměstnanec téhle nemocnice, z toho plynou výhody: nadstandard na 7 dní zdarma / jen regulační poplatek /, jinak je cena 400/ den, zaručeně slušnější chování ze stran sester / a běda jak ne!!! /, pokud se mi nebude něco zdát, ozvu se. Pokud mě naserou, zaručeně bude platit: " Zavolejte mi vrchní sestru."
Já jsem hodný a chápavý člověk, ale nepůjde jen o mě , ale i o moje dítě.
Chtěla bych ale podotknout, že na Karvinou jsem slyšela jen chválu, stížnosti žádné.
23. čer 2010 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj maminy,tak jen tak na skok...
dopoledne když jsem vám psala román tak se mě kousnul pc a bylo to vše fuč :angry:
Tak znova ale jen tak letecky :grinning:
Vůbec nemám čas vás dočítat tak vám písnu jen novinky :wink:
Dnes jsme tu měla kamarádku kadeřnici tak jsme opět změnila barvičku :grinning: na zářivě červenou :slight_smile: bezvadně to chytlo :grinning: někdy dodám foto ..zítra jedu ke kámošce na kafe se moc těším jsme se dlouho neviděly..
zahradu máme plnou jahod každý 2 den zbírám velkou misku dnes jsem měla pocit že budu muse jít s kýblem :wink: jsme měla 2 misky moc sluníčka není ale dozrávají...kdyby jste měly některá chut tak přijedte mám tu i lesní ty malinky...a ty mě opravdu nebaví zbírat jen tu s tím krmím slymáky :stuck_out_tongue_closed_eyes: zmatci jedni čarní :angry:

Domík je čim dál větší satáně :wink: asi mu lezou po dlouhé době zuby má průjem už 4 den :stuck_out_tongue_closed_eyes: 5 plín deně už mě to nebyví přebalovat :frowning2: :angry: ale co naděláme hlavně že v noci spí...

Teda ten klistír to je mazec nezávidím......já se mu naštěstí vyhla :grinning: nestihly ho :grinning:
Koukám že jste stále všechny 2 v 1 :wink:

Dnes bylo ceklem pěkně už aby to tak zůstalo... tak páčko maminy držíme palce kdyby to na vás přišlo... :wink:
23. čer 2010 ve 22:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Gabi no jsem fakt tele,jsem zakopla,koukala jsem kolem a zklouzla z obrubníku. :angry: AChudera Vojtík a to mu berou krev normálně z ruky,jako nám na poradně? To tam asi fakt radši zavolej,zda to má vůbec cenu. A chodíte na alergologii tady v zr k Holotíkové.Já jako děcko musela chodit do Nov.Města a tam nic moc teda.
Kyti teda vy máte takových jahod jo.To já asi koupím a udělám si jednu várku dřemu do jogurtu. Teda pokud mi nedá tetka.
24. čer 2010 v 08:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem po poradně,teda dneska to byl zase nářez,šílených lidí. Byla jsem na devátou a odcházela jsem v jedenáct. Ale jinak dobrý,dneska mi natáčeli poprvé ty ozvy,malému se to moc nelíbilo. A u dr. taky dobrý. Ptala jsem se jí na ty ruce a ona že to můžou být ty karpální tunely,jíst málo slaného a sladkého,hodně chodit. Malý je ještě vysoko. Poznámka byla na moji váhu,protože ted za každý týden 1kg nahoře. :frowning2:
24. čer 2010 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,tak se taky hlásím a jdu vám oznámit novinu :wink:

Dneska jsem byla na gyndě,,jsem v 11 tt,dostala jsem průkazku,miminko je v pořádku :grinning: Nechtěla jsem to říkat dříve,dokud nebudu mít průkazku,jinak jsem už samo na kontrole byla před měsícem,to už bylo vidět srdíčko :slight_smile: Termín porodu vychází na leden :wink:
24. čer 2010 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kijo tak to je super zprávička. :grinning: To bude mít malá radost,co? :slight_smile:
24. čer 2010 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
a budete těhulit spolu se ségrou. :wink:
24. čer 2010 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, jééé, co tu tu čtu? :dizzy_face:

Kristinko - obrovská gratulace, moc vám to přeju, to bude mít Karolínka fakt radost, obrovskou, že? My jsme se rozhodli počkat, vzhledem k té rekonstrukci a tak, mám docela strach ohledně financí, jak by to pak bylo s dvěma prckama.. :frowning2:
Takže budu chodit na návštěvy za miminkama ke Kristince a ke Gabče :grinning: :wink:
Luci - tak ještě, že se vám nic nestalo, já celou zimu co jsem byla těhotná chodila jako posraná, měla jsem strach, abych nesletěla.. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
24. čer 2010 v 11:55  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky,

Kristy - gratulujem k miminku. Z Karolínky bude velká ségra :wink:
Luci - přesně jak píše Jíťa, já byla taky těhotná přes zimu a "naštěstí" nachumelilo až když sem už ven nechodila, jinak bych se válela pořád. Ještě že se Kubíčkovi nic nestalo....
Jíťo a už víte jestli budete bydlet přechodně v Losce?? Jo a víš, že 1.července se vrací Jíťa Pátková z Dánska? už se na ní těšíme :sunglasses:
24. čer 2010 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky,díky.Karolínka se těší,nebo aspoň to tvrdí a říká,že to bude holčička :grinning: Tak jsem zvědavá.
24. čer 2010 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
kijo: moc, moc gratuluju :slight_smile: , to je krásná zpráva. A bylo to plánované nebo překvápko?
24. čer 2010 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kači,plánované,ale nikomu jsme to neříkali,že chceme mimi,kdyby se náhodou nedařilo a tak.Tady to věděla jen Jitka,že chceme mimi. :wink:

Gábi a těhu jsem už byla na minulém srazu,takže stejně,jako tenkrát Ty,ale já už to věděla,měla jsem poz. těhu test :grinning:
24. čer 2010 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Večer přihodím fotky z USG,ale manža je musí naskenovat,já si netroufám.Sice nic moc kvalita,ale něco tam vidět je :wink:
24. čer 2010 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
:angry: Ahoj holky,

Kristýnko, to je nádherná novina :wink: velká gratulace a přeji pohodové těhu.

Jinak já klystýr měla a naprostá pohoda :slight_smile: takže určitě se není čeho bát a přeci jenom je člověk víc uvolněný.

Gabčo: posíláme pusinky mucinky Vojtíškovi, aby byl u Dr. statečnej.

Kyti: téda jahůdky bych si dala, jak jsi to dělala, že jich máte tolik, u nás letos velká bíííída :frowning2:

Jíťo: doufám, že jste včera dorazily domu v poho, Luci byla strašně protivná, tak šla už v 19.30 spát( a já zalehla s ní Nějak se nemohu vzpamatovat z té dovolené, a to ranní vstávání v 5h mě úplně zabíjí :angry:
24. čer 2010 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky,tak jsem to naskenovala a v albu jsou dvě fotky z USG :wink:
24. čer 2010 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
kijo krásné fotečky,brouček hezky roste. :slight_smile:
24. čer 2010 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
kijo: teda ty jsi tajnůstkářka :wink: a termín máš moc pěkný :slight_smile: .

A co Hanulka? Nerodí ještě? Těhulky se teďka musí povinně 3x denně hlásit, jo?
24. čer 2010 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Kači,jak se máte?
Já se dneska nějako nudím. Půjdu umýt nádobí A večer asi žehlit. Včera se mi rozbil vysavač,tka jsem zvědavá,jak budu uklízet. Manža odjel na dva dny na školení. A ségře se rozbilo auto a nepřijede. :frowning2:
24. čer 2010 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak já si teda taky myslím, jako Karolínka, že to bude druhá holčička :grinning: .
Pěkně si těhulíme spolu, i když 250 km od sebe :frowning2: .
24. čer 2010 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky Luci, my se máme fajně :slight_smile: . Příští týden by jsme se snad mohli dostat do Zr, tak bych ti kdyžtak písla a mohly bychom zajít na kafíčko, jo? A na vysávání se vyprdni :wink: .
24. čer 2010 v 15:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kači nebude čím,vysavač se rozbil :grinning: Asi nějaké znamení,že na to mám prdět.Já dneska chtěla ještě žehlit,ale mám nějakou opruzelou nálada,tak se na to asi vyprdnu.Dneska mě teda všechno bolí.
Mě psala kámoška z jihlavy,že přijede v pondělí,nebo uterý,ale jinak nic nemám,tak klidně můžeme. :slight_smile:
24. čer 2010 v 16:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
MNě je fuk,co to bude.Páreček by byl fajn,ale na jednu stranu,když to bude holčička,taky dobře,už jsem na ni zvyklá.To by táta čuměl,3 baby v baráku :grinning: :grinning: :grinning:
24. čer 2010 v 18:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek