• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky, těhulky ze Žďáru nad Sázavou, přidejte se.

1. února 2016 
autor
ahojky :slight_smile:
jéé hanulka už je v porodce, tak hlavně aby to šlo rychle a hladce, taky jsem zvědavá :grinning: :slight_smile: jinak jak napíše, hned se budu snažit připojit a dát vám info, nebojte :wink: :wink:

kijo: krásný fotečky a už nemakej, to je hrozný, to musíš mít doma jak z cukru :grinning: :wink:

káto: vy s těma svatbama nějak nešetříte, to fakt muselo být super :slight_smile: zato u nás bylo divoko, nějak vojtas protivnej, já moc nespala a mirek mě s*al, takže taky paráda :grinning:

luci: a tak jak se knedlíčky povedly? a jak děláte ty ptáky sakra, já to neumím, prosím někoho o recept :slight_smile: :wink: děkuji.... a tak se sestrou jste pokecaly, venku je fakt hezky a celkem i příjemně :slight_smile: já byla ráno na interně, hned po 7 jsem frčela na krev, pak jsme se pocourali po městě a byli u mamky v práci a pak jsem na 10 zase frčela na internu k dr., výsledky budu mít ve čtvrtek, tak na to můžeme o víkendu vlítnou, jen se ještě zítra na poslední poradně domluvit jaký den :slight_smile: jinak ty pohyby, mě to právě poslední dobou je nějaký nepříjemný, si nemůžu pomoct, jestli tou slabou jizvou, asi jo, u vojty jsem to nezažila a ten proti zuzce sakra řádil :grinning:

jinak se snažím taky uklízet, prát, žehlit, až odjedu, at to mirek zvládne a má vše nachystané...jen mám holky, takovou depku, aby byla malá zralá, asi mi hrabe že? přecejen, co kdybych otěhotněla dýl třeba o týden a to by bylo 37tt, aby měla zralé plíce :sweat_smile: sice mi v prenatalu říkali max. 2dny pozadu, tka nevím, musím zítra popovídat s maškovou, nebo mě fakt jen šibě :confused:
28. čer 2010 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Gabi,ničeho se neboj.Děti jsou už "hotové" od 36.tt.Takže buď v klidu,oni ví co dělají a kdyby si nebyli jistí,tak jdeš přece později.
28. čer 2010 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
kijo: díky , hotové, to je pěkně řečeno :grinning: fakt mi hrabe, jak se to blíží, vojtík se narodil po termínu, tak asi proto mi to přijde takový divný a taky dr. pak jde na dovolenou, tak to chce stihnout, že po dovolené už by mohlo být pozdě a hl. abych nezačala rodit... no muselo to ze mě no :wink:
28. čer 2010 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Neboj,všechno bude v pohodě. :wink:
28. čer 2010 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Gabi nestresuj se,určitě bude malá v pohodě neboj. Zachrání i maličkaté nezralé,natož takto,nestresuj se tím. :wink: Kdyby se to dr.nezdálo,určitě by do toho nešla. :slight_smile: Já už chci taky. :slight_smile:
Jinak knedlíky se mi fakt povedly,moc dobré. Ptáci jsou naprosto jednoduchý. Hovězí plátky (klidně i kuřecí,vepř.),naklepeš na tenko,osolíš,opepříš,potřeš plnotuč.hořčicí,dáš vejce natvrdo,kys.okurku,párek,nebo slaninu a zatočíš. Na tuku opečeš,pak osmahneš jemně nasekanou cibulku,zaliju vodou a dusím. Až jsou měkké,tak je vytáhneš,dochutíš omáčku solí,pepřem,hořčicí a zahustíš mooukou a zase vložíš ptáčky. :wink: Dávám s rýží.
Jinak jsme byli od desíti do ted venku,tak jsem ucaprcaná. A bolí mě záda u lopatek,nohy oteklé,ale jinak vcelku dobré. Musím si oddáchnout a jít žehlit.
28. čer 2010 v 16:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky.. četla jsem tu nedávno, že máte tipy na bez... poradíte kde tady v ZR sehnat? já měla u našich na chatě a zapomněli jsme ho tam :( díky
28. čer 2010 ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Deyana,víš,kde je tu na veselské obchod na růžku? Ta za tou budouvou u řeky. On je tedy skoro všude,jen si ho člověk asi nevšímá. V Hamrech třeba kolem řeky.
28. čer 2010 ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
tak hanulka nepíše, takže zatím nic....
jinak holky díky :wink:

luci: díky za recept, to je fakt jednoduché, ale jen nebudu dávat ten párek, to by mirek nežral....tak bych mohla uvařit, asi nejlepší bude z hovězího :slight_smile: no a však ty už budeš mít taky kubíka venku přece ty šíšo :dizzy_face: však počkej, ještě abyste nás nepředběhli nakonec :grinning: :wink: a jdeš do města teda? od kamarádky známá ted rodila ve městě a byla spokojená, první prej v brodě a taky bez problému :wink: já když si vzpomenu na ten císař, jako operaci, tak to bylo super, hrozně milé sestry, anestezioložka a spol... takže fakt jak koho chytneš a to je všude :wink: docela jsem zvědavá na ten brod... jo a koukám, že pěkně trajdáš :slight_smile:
28. čer 2010 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Gabi dík za info o Hanulce. Pak musíš písnout ,že už to máš za sebou. :wink: Ty jo,už jen pár dní. :slight_smile:
Gabi já půjdu do Nového Města,už se mi to nechce nějak měnit,jen kdyby měli být komplikace,tak doufám,že to tam zvládneme. Pro nás je ten Brod fakt z ruky. :frowning2: Všude je to o lidech. Já mluvila v neděli s manželkou od Alešova bratrance a říkala,že kdyby neměla dvojčátka,tak by rodila taky v Nov.Městě,navíc jsou ze S8zavy a manža jezdí z Pribiny,tak to mají víc při ruce.
Do ptáčků si můžeš dát to,na co máte chut,klidně papriku syrovou,nebo něco jiného.
Já tady mám zase zbytky,tak ani nebudu vařit. Ale nevím,co budu jíst.Zase byla krušná noc se zvracením. Už se těším,až to bude za mnou. Bříško mi neva,ale ty nevolnosti fuj.
29. čer 2010 v 07:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,

tak od rána ustavičně myslím na Hanču :slight_smile: , snad už se začlo něco dít a bude mít mimíska co nejdřív u sebe :wink: .

Musím jít krmit Lukiho.....žádá si mě :slight_smile: !!!
29. čer 2010 v 11:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravíme :grinning:

Luci,Ty budeš rodit ve Městě?To je fajn,to bych mohla přijít omrknout miminko za čerstva,pokud by ti to nevadilo :wink: Ale samozřejmě respektuju soukromí :slight_smile:

Taky myslím na Hanku,ale včera byla přijata,tak myslím,že vyvolávání bylo dneska,teda většinou to tak je.Tak třeba zrovna tlačí...... :astonished: Jsem zvědavá jak opice :sweat_smile:

Já dnes vařila jen květákovou polívku a teď jsem si udělal pár hranolek,tak si dám s tatarkou.Odpoledne se jdeme s maminama a dětma projít na Romantiku,sedneme si venku,děcka si vyhrajou na písku....

Včera jsme byli na kolech,po dlouhé době,jen na koupáku tady,je to asi 4 km,ale jelo se fajn,malá nadšená,furt se chtěla koupat ve vodě,tak si aspoń nohy namáčela :wink:
29. čer 2010 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kijo vůbec mi to neva,budu rodit ve Městě. Klidně mi napiš do IP tel. a já ti dám vědět,v případě,že by to bylo,když tu nebude Gabi. :grinning: Venku je hezky,na procházku super,děti se vyblbnou. :slight_smile: Teda to jsi dobrá,že chodíš na kolo.

Teda dopoledne jsem byla venku,ségra mě ted dovezla,je mi dneska teda pod psa,jdu ležet.Ani jsem nic nejedla,jen ted si dám trošku melounu. A hrozně tu houkají hasiči a sanitky,uplně blbý pocit z toho mám.
29. čer 2010 ve 13:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci,číslo ti pošlu.A až budeš mít po všem a budeš se cítit dobře a budeš mít na mě náladu,tak dej klidně vědět,já se příjdu ráda podívat :wink:
29. čer 2010 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kijo tak jsme domluvený. :wink:
29. čer 2010 ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, holky, jak se dneska máte?
Gábi, Luci, vám se to blíží mílovými kroky :grinning: . Luci, člověk vždycky slyší jen o nevolnostech v prvním trimestru, ale ty, chudinko, co já čtu, tak zvracíš nebo ti je špatně, že? Nebo tě pálí žáha. Věřím, že kdyby chodili těhotní chlapi, lidstvo by vymřelo, bo mužští nezvládnou to, co ženské.
Já jsem od rána v jednom kole. Žehlení, pak praní, pak objev v kuchyni --- celou noc otevřený mražák / to Zdenda včera v noci zuřivě hledal nanuka /, tak jsem měla na 2 hodiny o zabavku postaráno, vzala jsem to zgruntu, ruce mám rozmočené, v kuchyni jsem měla místo podlahy palubu...nezapomněla jsem mu samozřejmě volat do práce a poděkovat za odpolední program, zřejmě má manžílek dojem, že se na té nemocenské nudím :rolling_eyes:.
Už jsem to ale udělala, a sedla si, začlo mi pnout břicho.
29. čer 2010 v 15:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzi tak tak,holt některé mají celo těhotenské nevolnosti. Já teda ne,měla jsem asi pár měsíců,kdy jsem nezvracela. :grinning: Tak tak,my ženské to vydržíme. Jo a to se připrav,oni si chlapi myslí,že na nemocenské se kopeš,víš kam. Ono to teda v porovnání s tím,co tě po porodu čeká asi tak je,ale já teda doma dělám všechno a pořád něco poslouchám. To se ti teda manža postaral o zábavu,to musí naštvat.
Já žehlila včera,dneska akorát vyprala deku na sedačku,jinak nic. Mám chut na něco dobrého,ale bohužel dneska šlo všechno,co jsem snědla ven. Tak tu popíjím coca-colu s hromadou ledu.
29. čer 2010 v 16:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Coca cola je super, že? Taky mi pomáhala, jak bylo nehůře, i po kocovině, když jsem ještě mohla pít :grinning: . Já jsem si hlavně v tom svém blicím období nemohla říhnout / ten můj žaludek / a po cole jsem grkala jak o život, to byla úleva :grinning: .
Jinak s tebou ale soucítím, já jsem ještě nezapomněla, jak mi bylo, když jsem blila..
Jinak samozřejmě panuje všeobecný názor, že : proč jsem na menocenské, když jsem zdravá a jen těhotná, ale to fakt nemá cenu těm dementům vysvětlovat, proč zdravotní sestry chodí na lístek :angry:. Třeba tchýně to nemohla pochopit, protože: Když já jsem čekala Zdeněčka / můj muž /, tahala jsem, jak jsme stavěli barák, kyble s maltou po špagátě do 2. patra. Jinak tchyňa pracovala jako sekretářka a jak nebyl šéf v dohledu, pletla pod stolem svetry!!! Vlastně mě DOST pobuřuje, jaká mylná je představa o práci sester, konkrétně na jednom z nejtěžších odděleních, jakým interna je. Na tohle fakt může za všechny sestřičky říct : Jeb.t!
Já taky doma dělám všechno, od oken po podlahu, ale je fakt, že na větší nákupy posílám Zdendu, at´taky pohne, bo co jsem doma, zlenivěl, ale je fakt, že má 2 práce a pak ještě zahradu, na kterou je taky třeba občas sáhnout.
29. čer 2010 v 16:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ve čtvrtek jdu do poradny + tripple testy. Zase protichůdné pocity. Těším se, bojím se. Jsem bláznivka.
29. čer 2010 v 16:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ty chlapi a názory určitých lidí nebudu ani komentovat. Občas je to fakt na ránu. :grinning: Tak at ti zuzi dopadnou dobře ty tripl testy. Takový pocity jsme měli všichni,neboj :wink: Tak já konečně dneska úspěch,dala jsem si rohlík s tvrdým sýrem a zatím dobré,třeba to tam už konečně zůstane. :grinning:
29. čer 2010 v 17:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak NT jsme měli negativní, riziko 1: 50 000, tak snad se nemusím bát, spíše se bojím, jestli miminko roste a jestli je zdravé.
Já jsem dneska měla na oběd jen polívku, ale ted´jsem se nacpala kuřecím řízkem na přírodno, bramb. kaší a okurkovým salátem, ted´cpu meloun :grinning: . Břicho mám jak pan starosta :grinning: .
Já, když jsem blila, taky mi pomohl bílý jogurt po malých lžičkách. Zkus, jestli udržíš v sobě a jestli máš ráda. Vychlazený.
29. čer 2010 v 18:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky, jdu jen na skok, ani nemám sílu dočítat.... od odpoledne mě to hrozně chytá a do toho křížáky, tak si jdu lehnout, at vydržíme....
tak narychlo:
1) hanča ještě nepsala, takže zatím asi nic...
2) já nastupuju 3.7. teda v sobotu a mám tam být po 7hod, že se císař během soboty udělá, jinak malá na monitoru naprosto ok, jen moje křivka jaksi lítala a taky to od odpoledne pěkně cejtím + mi zase hrozně zeslábla tlouštka jizvy, mám pouze přes 2milimetry a minimum jsou ty 4mm, takže na pytel, nesmím začít rodit přirozeně a zhubla jsem přes 0,5kg opět....

tak dobrou holky a těhulky se držte pa
29. čer 2010 ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzi já bych se víc řídila tím NT než těma tripl testama,jako zdravotník určitě víš,že jsou dost často falešně pozitivní. A vám vyšlo to riziko opravdu hodně malé.Nám NT vyšlo jenom 1:2000,což mi přišlo nic moc. Strach budeš mít už pořád.Já pořád sleduju,když se třeba jeden dne hýbe méně a jsem z toho na nerva.V sobotu jsem dělala celé dopoledne nějakou činnost a malý asi u toho odpočívat.Tak to bylo něco na mě.
Teda to jsi měla baštu,to bych si taky dala a z toho by mi třeba nebylo ani špatně. Na mě už to zase nějak jde,jestli bud noc jak včera,tak teda nevím. Meloun taky cpu každou chvíli. :slight_smile: Jogurty mám ráda,ale ted vůbec nemůžu,strašně mě z něj pálí žáha,i když bílý bych mohla testnout. Dneska mi ta ledová cola (hromada ledu) udělala dobře. Taky mi dělá dobře vanilková zmrzlina.
Gabi teda odpočívej,at do víkendu vydržíš,už jen pár dní. Teda chudák Hanča,jestli jí to takhle prodložují a ještě nevyvolávali a nebo jestli to tak dlouho trvá.
Gabi šetři se,at se ještě něco nestane,teda musí to být pěkně nepříjemný. :frowning2: Mě bolelo břicho dneska tak nějak poprvé. Ale u tebe to musí být mnohem horší,jizva a ty kříž.bolesti.
29. čer 2010 ve 21:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
luci: teda to musíš hubnout hrozně ne? však meloun a ledová kola, chudáku, si moc nepošmákneš vid :sweat_smile: o hanči nic nevím, zkusím jí dneska napsat, ale nechci jí zase rušit, chápete, tak ještě počkám....
jinak já noc nakonec ok,spala jsem jak miminko a vojta taky :slight_smile: a za chivlku musím na správu soc. a když už budu na cestě, tak dám i dm, super je, že musím kočárem, takže si pěkně dám, no nedá se nic dělat ach jo...hlavně to chci stihnout než bude hic, to mi dělá hrozně zle... a luci: taky už mám vysazený to magnezko, tak možná prooto i to břicho citlivý :stuck_out_tongue_closed_eyes: a tak tě taky bříško chytá? jééé vždyt za chvilku to na tebe taky může přijít :dizzy_face: já jsem si říkala, jestli se ještě v brodě s hanulkou nepotkám :grinning:
30. čer 2010 v 06:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Gabi hihihi,ted jsi mě pobavila. Ne nehubnu. Ted se mi to zastavilo,ale jelikož mi dělají dobře jídla,která nejsou dietní,jako rohlíky,kaše a ovoce,tak ta váha jde nahoru i tak. Ale včera to bylo krušné,to mi bylo blbě celý den. A tak coca-cola je fakt dobrá,pomáhá,hodně ledu.Dnešní noc dobrý. A jsem po snídani a zatím taky dobré. Včera jsem si dovezla od babičky jahody,tak jdu dělat jahodový džem,abych měla na zimu do jogurtíku. :wink:
S tou Hančou nespěchej,ona by se určitě ozvala. :slight_smile: A ty už budeš taky za chvíli v porodce :slight_smile:
Teda v takovým vedru jít někam,at ti není špatně a nebolí bříško. Nepřeháněj to. Ted je tam ještě jakž takž,ale dneska má být zase parno. Já asi budu zavřená doma.
A že ti to magnezko vysazovala,když je důležitý,abys nezačala rodit a na porod to nevadí,když máš císaře? To se asi s Hanulkou asi potkáte,jestli neporodila,tak určitě,však dneska už je středa. :slight_smile:
Já bych se tak šla někam vykoupat,ale do rybníka nelezu a do bazénu mám strach,abych tam něco nechytla.
Tak já jdu na ten džemík.
30. čer 2010 v 07:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak já udělala marmeládu,samo mi to vzkypělo a tak já musela vydrhnout sporák a podlahu. Udělala oběd,zapečená vejce a zcedila bezovou limču. Vydrhla podlahy. A ted jsem KO. Ještě umýt a utřít nádobí.
Bych se někde naložila do vody. :grinning:
30. čer 2010 v 11:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
tak jsme zpět :slight_smile: začíná tam být pěkný vedro :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale oblítla jsem všechno, vojta hodně chodil pěšky, takže lážo plážo :slight_smile:

luci: prosím tě ty makáš, jak blázen, však furt jenom uklízíš, prosím tě to máš pořád co? :grinning: tak přijd i k nám jo? :grinning: jinak ta kola musí být fajn, taky si dám pití led, dobrý nápad, se aspon nepřehřejeme vid? jinak s tím vařením taky pěkně valíš, já udělala jen hranolky v troubě a vojtas se mohl utlouct, co taky na rychlo vymejšlet že... odpo budeme taky doma, asi na balkoně, vojta se tam koupe v bazenku a pak půjdeme na kolo jen po klafaru, max. na zmrzku na staloš...mirek má přijet až večer, takže se budeme výjimečně nudit....
30. čer 2010 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
tak si dej aspon vlažnou spršku :wink: já včera byla 3x a pomohlo to :slight_smile:
30. čer 2010 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,

Gabi, Luci: mamky jedny zlobivý, takhle pořád makat :angry: , musíte teďka odpočívat :wink: .

Zajímalo by mě, co tam dělají s Hančou, že nepíše?!

Gabi: takže v sobotu už budeš mít Zuzanku u sebe, co? To je mazec. Jsem pak zvědavá na fotečky Zuzanky :slight_smile: .

My byli s Lukim dopo na zahradě, tak se trochu vyblbnul, teďka snědl oběd a půjde chrupkat. Andy mi spí už o 9 hodin, takže přes poledne budu mít o zábavu postaráno :slight_smile: .
30. čer 2010 v 11:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojek,

tak my si to včera na Romantice hezky užili.Sice v tom pařáku to byla celkem fuška,než jsme tam došli,navíc si nebylo kde sednout,jak bylo plno,ale nějak jsme to zvládli,já si dala smažák a pak malé pivko a bylo mi dobře :grinning: Domů jsme došli až o půl 8 :wink:

Holky,já vám vůbec nezávidím,že nosíte ty pupky v takovém vedru,,já mám co dělat na tom hnusném slunku,je to děs.Odpoledne pojedeme asi zase na kolech na koupák,tak dáme malou vyčváchat :wink:
30. čer 2010 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci, tak to je fajn, že je ti dobře dneska. Taky koukám, jak jsi pracovitá, já sice taky nejsem povaleč, ale s břichem a porod za rohem, to bych se na to mohla... :grinning: .
Ty tripple testy: díky za podporu, já taky vím, že jsou často falešně positivní, spousta gynekologů by je asi nejradši ani nedělala, ale musejí, jsou zákonem dané, že? No, uvidíme zítra, jsem zase nervósní jako vždycky, když tam mám jít,sice doktorů se fakt nebojím, ale bojím se o to malé, jestli roste, jestli mu tluče srdíčko...navíc mě s.re, že nemám skoro žádné břicho ještě. Mám vždycky vysoký tlak, a to jinak mám spíše nízký, ale adrenalin udělá svoje a šup, mám hodnoty jak sviňa, ledové ruce, studený pot na zádech... :grinning: .
30. čer 2010 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek