• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky, těhulky ze Žďáru nad Sázavou, přidejte se.

1. února 2016 
Ahoj Holky,zdravím vás všechny dnes jsme se vrátily z dovči bezva povedla se... :sunglasses:

Kijo, muzu ti doporučit jednu adresu na ubytování ti dám je to přímo nap řehradě my tam teda nespaly ale příště kdyby se to opakovalo tak tam určo jedem je to kemp jedinej na přehradě Dalešice je tam velký koutek pro děti uplně nový,velká pláž a hlavně voda :grinning: Domča tam včera strávil celé odpoledne z vody jsme ho musela vždicky vyndat na sluníčko byl jak rampouch a bylo mu to jedno jídlo taky levný takže super jo a projíždka parníkem bomba...fakt s dítkem dobrá akce Domča prostě zvládl vše na jedničku i stanování :wink: :grinning: Dukovany jsme měly na dohled :slight_smile: ,rozhledna tam je a pivovar ale ten bohužel měl otevíračku až v 10 a to se nám nechtělo čakat tak jsme ho viděly z venku je to jak se tam natáčely Postřižiny :grinning: takže taky 2 noci a stihlo se toho dost doporučujem...

http://www.autocamp.wilsonka.cz/

Gabi,teda koukám že ted se rodí na vrátnici vždit sotva tam přijdeš už jdeš zase doma tak to je mazec...Zuzanka je nádherná.Moc vám to sluší.Uživej si to ...

No já taky odpočívám kluci odjely do Příby na koupák a tady je pohoda klídek....jen jdu pověsit pračku a zase budu čučet do pc :grinning: v tom hicu se venku nedá nic dělat :stuck_out_tongue_closed_eyes:
9. črc 2010 v 15:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Raduš,to je sranda.Já jsem tenhle kemp našla na netu a líbil se mi ze všech nejvíc,takže vám se taky líbilo,jo?Podle fotek to vypadá moc hezky právě,tak jsem ráda,že jste tam byli a můžete doporučit.No,stejně uvidíme v pondělí,to budou výsledky z výtěru z nosu a jestli bude mít malá nález,tak nás dr.těžko pustí stanovat :wink:
9. črc 2010 v 15:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Raduš a byli jste teda ve stanu nebo ne?Nějak jsem to nepochopila,píšeš,že jste tam nespali a pak,že Domča zvládl vše i stanování :wink: Tak jak teda? :grinning:
9. črc 2010 v 15:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
my tam byly v tom kempu jen jako se vykoupat přijely jsme tam parníkem z Kromolína do Hartvíkovic -wilsonka spaly jsme u jednoho pána u jedneé hospoby páč jsme měly spát v jiným kempu ale ten byl celý zamluvený už jsme myslely že ten den se ještě budem vracet domu ale naštěstí ten pán byl tak stršně hodný že nás tam nechal a největčá sranda byla to že si nic za to nechtěl vzít tak odemě dostal 20 domácích vajčak a ruma :grinning: :slight_smile: a jedly jsme mu v hospodě oběd a véču a on byl za to rád :slight_smile: a večer pivečko...no prostě paráda

Ale ten kemp opravdu podle těch fotek tak vypadá není to fotomontáž je to tam vše takové nové akorát některý chatky jsou takový starší ale stan je na pohodu.....jo a voda už začíná být škaredá ale klukům to neva a lidí dost....ale nepočítej s tím že je a bude teplá nikdy tam voda prý nebývá teplá páč ta vodní elektrárna tu vodu furt ochlazuje... :unamused: :wink: ale to se dá děckám to neva a rosiče se přizpůsobí :grinning:
Tak at se Karolínka uzdraví at můžete vyrazit...
9. črc 2010 v 15:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo spaly jsme ve stanu ale ne v tom kempu... :slight_smile:
9. črc 2010 v 15:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky! jsem tu úplně prvně, tak jsem si jen našla Žďár a jsem za to ráda :slight_smile: Je tu nějaká nástěnka, nebo tak něco, abych se podívala, kolik vás tu je a jestli třeba někoho neznám? Já jsem z vojnova Městce, mám skoro tříletého klučinu a každým dnem očekávám příchod druhého :slight_smile:
9. črc 2010 ve 22:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, holky, tak jakpak se máte?
Gábi, Zuzanka je krásná, už se nemůžu dočkat, až se nám narodí to naše. Taky má Zuzanka hezké jméno :grinning: , myslela jsem, že naposledy se tohle jméno dávalo v roce ´81, kdy jsem se narodila já a ve třídě jsme byly Zuzky čtyři :slight_smile: .

Hanulko, kde máš fotky? :slight_smile:
A co Lucka? Asi ještě není doma, ale fotky určitě budou :slight_smile: .

Já jsem se ve středu vzbudila a měla jsem na břiše bouličku vlevo,asi miminko, dneska zase. Ve středu jsem s objednávala na 3D, jdeme 13.7., budu už 18. tt / 17+1 /, možná mám už řekne, co čekáme, podle mě, pokud bude mímo dobře otočené, by to už mohlo být vidět, kor na dobrém usg, který on má, tak bysme nemuseli čekat na toho 28.7. na genetické sono. Uvidíme.
Jinak jsem si včera sepsala zkusmo seznam věcí, co budeme potřebovat. Nemáme nic a taky nám nikdo nic nepůjčí, takže potřebujeme všechno :grinning:. Trochu jsem se vyplašila, nejde tak o peníze, jako o to, abychom to všechno stihli, přesto, že porod je za 5 měsíců. A tak jsem vytáhla včera u pohádky jehlice a začla štrikovat :slight_smile: .
10. črc 2010 v 10:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,

to je hicák, co?

aloisik: ahojky, vítám tě tu! Nástěnku tady žádnou nemáme, ale když nás trochu pročteš, tak zjistíš kdo tu všechno je. Písni nám něco o sobě, to víš, my jsme tady baby zvědavé. Já jsem z Křížové, takže jsme skoro sousedky :slight_smile: .

Zuzi: doufám, že nám to pak práskneš, co čekáš :slight_smile: :wink: .
ad věci: je opravdu neuvěřitelné, kolik člověk pořídí hadérků pro ty naše sluníčka :slight_smile: a kolik věcí potřebují :wink: .
Já bych se zase potřebovala zbavit miminkovských, abych udělala místo ve skříni a mohla začít pořizovat větší :slight_smile:

Hani: honem fotky sem !!!

Lucce zkusím písnout sms, jak jsou na tom a dám vědět!
10. črc 2010 v 11:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo, a dneska jsem našla Andrejce první ZUB!!! A už i cinká !!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:

info ze včerejší kontroly: váha 7810 g, délka 64 cm.
Už máme začít se zeleninkou, takže příští týden na to asi skočíme.
Prosím o radu. Mamky co jste kojily, jaké první hrníčky nebo flašky jste použily na čajík. Už mám začít dávat čajík a nevím jestli jen po lžičce nebo jestli mám koupit nějaké pítko. U Lukiho to bylo jednoduché, protože jak nebyl kojený, tak měl flašku na mlíko i čajík stejnou, ale právě nevím co mám použít u Andrejky. A taky doufám, že bude chtít dál i prso. Díky
10. črc 2010 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kači,kup nějaký obyčejný hrníček,který teče,ty netekoucí jsou na prd,jde to z nich špatně vytáhnout a děti se nenapijou.A nebo netekoucí a vytáhnout z víčka ten ventilek.Stačí zajít třeba do Dm,tam si vybereš.Malá je šikula,pořádná baba teda a zub brzo,Karolínka měla až po 10m :wink:
10. črc 2010 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahojky :slight_smile:
káto: teda krásna váha, to je šikulka :dizzy_face: a gratulace k zoubku :slight_smile: :wink: jinak jak píše kija, v dm mají super za fajn ceny, jinak já první měla od nuku a dáváme do něj občas i ted, vydrží hrozně dlouho, o ostatních se říct nedá, zanáší se jako prase :stuck_out_tongue_closed_eyes:
kijo: teda malá je pěknej nerváček taky že? :grinning: :wink: :wink: silně mi někoho doma připomíná :grinning:
luci měli pustil ve čtvrtek, tak si nemá časík....
zuzi: a jak se cítíš?a koukám, že brzo pohyby vid? :slight_smile:

jinak hic hnus, asi budu se zuzkou doma, nechce se mi jí v tomto vedru nikam vláčet a hl. mě furt ta jizva bolí, tak se musím šetřit, i když to teda holky vůbec nejde, už se těším až se to zahojí...dokonce mi z ní trochu tekla krev včera a dnes, to je ale asi normální, že sestřičky, co??? :slight_smile: díky, no a vojtas pojede s mirkem asi na bazén k petrášům, taky bych se jela vykoupat :unamused:
10. črc 2010 ve 13:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak Lucka je pořád v nemocnici, Kubík je prý ok a plně kojí a už se hrozně moc těší domů.

Gabi: ty se koukej šetřit :rolling_eyes: !
10. črc 2010 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Gábi, já pohyby ještě necítím, jen ta boulička, i dnes ráno byla a zase vlevo.
Ta jizva: nejsem sice chirurgická sestra, ale podle mě ti povolila jen horní vrstva kůže, nevím, jakým řezem se provádí sekce,teda jako řez je suprapubický myslím, ale pokud je jizva klidná, tzn. není oteklá do okolí, není rudá do okolí, není zapálená a na dotek nebolí, myslím, že to bude jen " kosmetická" vada. Snaž se moc nenamáhat, netahej těžké věci, povolená je jen Zuzanka :grinning: , po vytáhnutí stehů zkus mazat kalciovkou nebo měsíčkem, ale tohle určitě znáš, protože je to tvoje druhá sekce. Těžko ti řeknu více, bo to nevidím a v jizvách se moc nevyznám, i když jejich komplikace znám :slight_smile: , ale třeba se ti jen " odlepil " řez od sebe a trochu to zakrvácelo, každopádně to sleduj a kdyby se ti cokoliv nezdálo, ad chirurgická ambulance nebo traumatologická. Hlavně pozor na nějaký infekt.
Jinak se cítím dobře, těším se na 3D, a určitě, pokud nám dr. řekne, co čekáme, NEBUDU TO TAJIT :grinning: :grinning: .
10. črc 2010 v 15:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahojky :slight_smile:
káto: fakt? mě psala ve středu, že jí mají pustit, tak to jí musím napsat... myslela jsem, že toho má hodně a nechtěla rušit smskama...to koukám :confused:

zuzi: moc díky :slight_smile: myslím, že to bude, jak píšeš, žádné velké krvácení, jen vždy po ránu, jak vstávám z postele, jizva sice bolí jak blázen (což u vojty jsem nezažila), tak se cpu na noc brufenem :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale bude to určo v poho, jen se mi tam ted udělal modrák uprostřed, no kousek od toho “krvácení“... a díky za typ, kalciovka mě nenapadla :wink: stehy mi nebudou tahat, mají se vstřebat, tak prej za těch 14dní můžu mastit :slight_smile: a už se těším, co budete mít, musíš hned napsat!!! :wink: :wink: :wink:

nic, jdu spát, zvířátka už dávno zařezávají a mám takovej divnej pocit, že zuzka bude v noci rejdit, prospala celej den, teda krom papání a přebalování, tak jsem na ní v noci zvědavá... je to šikulka pohodová - tuk tuk tuk, s mirkem nechápeme po zkušenosti s “uřvaným“ vojtulkou... včera mi holky prospala i koupání a pláče zatím jen když má hlad nebo si chce odříhnout :slight_smile: ale i tak je to záhul, dvě děti jsou dvě, docela se bojím, jak to zvládnu, až půjde mirek do práce :sweat_smile:

radu: jo s tím propouštěním z nemocky, u vojty jsem byla 8dní v novém městě, v brodě pouští po císaři 5.-7.den a poněvadž jsem prej šikovná a po sekci rychle všeho schopná, tak nebyl problém na mou žádost pustit už 4. den, chtěla jsem domů za vojtíkem, nějak jsem to špatně nesla a bylo mi fakt smutno, jsem měkota :grinning:
10. črc 2010 ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holkyyyy,

Gabčo, koukám, že vás pustili tak brzy, a Zuzanka je nádherná :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: Věřím, že to musí být masakr s dvěma dětmi, ale ty jsi holka šikovná tak to určitě zvládneš v poho :wink:

Kyti: dovolená parádička :slight_smile:

Krïstýnko: tak snad Karolínka bude mít jen lehkou virozku a budete moci vyrazit stanovat :wink:

My dnes byli celý den v Losce, dopo se Luci koupala v nějakém rybníku s tetou, tak snad se z toho neosype, a ač jsme původně plánoväli jet odpo do Přiby na koupák, tak jsme nakonec zůstali doma a Luci se koupala u babi v bazénku na zahradě. A teď doufám, že bude pěkně umordovaná a že bude spinkat až do 8h :wink:

užívejte sluníčka :wink:
10. črc 2010 ve 22:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Gábi, jestli máš aji malou modřinku v jizvě, mohla ti třeba námahou prasknout nějaká malá vlácečnice v té ráně, a pokud je to klidné, tak se neboj, ale sleduj, to jo.
Rána tě možná bolí více, protože je druhá, nebo proto, že máš ted´větší zápřah s dvěma dětma, člověk je unavenější, taky jsi o něco málo starší...Hlavně tu břišní stěnu moc nenapínej, at´se ti jizva nerozjede a není pak škaredá, ale to je taky jen kosmetická vada :wink: .

My jsme byli včera večer na zahradě opíkat párky, a zahradu máme u tchýnina baráku, tak jsme tam byli všichni, fajně se sedělo, teplo, komáři... :grinning: . Tchýně mi řekla, že jsem taková štíhlá pořád. No, mám kilo nahoře, ale uvidíme, jak to bude dál :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Přesně za týden v neděli začínám V. měsíc.
11. črc 2010 v 09:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
tak jsme byli ráno na gyndě a mám za sebou NT+,miminko je v pořádku,NT 1,3cm,CRL 7,2cm,nosní kůstka přítomna.Ještě musím počkat na výsledky krve,kdyby něco,budou volat,ale doufám,že bude vše v pořádku :wink:
S Karolínkou jsme byli taky u Dr,výtěr z nosu byl pozitivní na streptokoka,tak dostala ATB sirup,jinak je už v pohodě.Dneska jsme byli v aquaparku v Blansku,bylo perfektně.Malá jezdila na tobogánu,skluzavce,divoké řece.My samozřejmě taky,byla sranda,pořádně jsme se vyblbli :wink:
12. črc 2010 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky všem,přeji krásné ránko. Tak jsme od včerejška konečně doma. Cesta z Brna teda byla dost úmorná a malý celý splavený. Ale jsme konečně doma a ještě si tady chvilku pobudeme,než půjdeme ven.Musíme přibrat na 3 kg.
Jinak vám musím tedy napsat celou story,co se tedy vůbec dělo. Ve čtvrtek 1.7. jsem byla na poradně a dr. se nelíbilo,to zvracení a napadlo ji,zda nejsou špatné jaterní testy. To se potvrdilo a v pátek mě poslala do nemocnice Nové Město na Moravě. Tak jsem pobyla pouze přez noc.PRotože dělali další odběry a bylo to stále horší. Navíc zjsiitili,že mám hodně nízkou hladinu krevních destiček a to by znamenalo císařský řez,při porodu by mi je nejspíš museli dodávat v transfuzích a v této nemocnici je neměli k dispozici. Tak mě převezli v sobotu brzy ráno sanitkou do Brna Bohnice. Diagnozy byly Hellp syndrom,preeklapsie,hepatopatie,anemie. Zase si dělali kontrolní odběry. Krevní destičky se naštěstí nepotvrdili.Ale jaterní testy byly horší a horší tak přistoupili k okamžitému ukončení těhotenství vyvolání. POrod byl teda dost příšerný zážitek. Bolesti nastali ihned a dost intenzivně. První tabletu jsem dostala v 11.45 a v šest večer byl malý na světě. Opravdu to má příroda dobře zařízené. PRotože na všechny bolesti jsem zapomněla,jen co jsem malého uviděla. Malý se narodil 3..7. 17.50 49cm a 2910g. Včera nás propouštěli s váhou 2850 a nejméně jsme měli 2710g. Nicméně bylo potřeba dostat ty moje jaterní testy do nějaké klesavé tendence,což zabralo celý týden,kapačky,hromady léků. V léčením budu muset pokračovat i nadále,ale naštěstí už jsme doma. Kubíček nám dělá jenom samou radost,je to taková naše žabička. Jsme z něj s manželem naproto unešený. Tak uvidíme,jak se doma aklimatuzujeme a budeme zvládat.
Jinak jsem zatím neměla vůbec čas dočíst diskuzi,tak se nezlobte,jak bude chvíle času,určitě dočtu. Ted musím jít uklidit všechny ty tašky,vyprat prádlo a pod. Dnes musíme zavolat dětské lékařce,tak aby tu bylo uklizeno. A zítra bude muset manžel pohlídat malého,protože si musím jít předepsat léky,z nemocnice mám na 3 dny.
Ještě zkusím přihodit pár foteček,at malého aspon uvidíte.
Kijo,gratuluju k NT. :wink:
13. črc 2010 v 07:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci,to je paráda,že jste konečně doma.Užila sis,teda,ale teď už to bude jen lepší a lepší.Kubíček je drobeček,ale on to dožene.Užívejte si s manželem miminka,ven nespěchej,stejně je tam příšerně,raději se šetři doma a odpočívej.

My dopoledne odjíždíme na tu přehradu,jsem zvědavá,jestli nechytneme nějakou bouřku :stuck_out_tongue_closed_eyes:
13. črc 2010 v 07:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotečky přidány
Kubíček má nějakou rýmu,asi z té cesty,nebo klimatizace,měli ji puštěnou i vn emocnici a ta změna prostředí nic moc., Tam je člověk jak ve skleníku,mě také trošičku bolí v krku.
13. črc 2010 v 08:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kristi: moc gratuluju k NT :slight_smile: , jsem zvědavá co budeš mít :wink: . Jo a super, že už je Karolínka ok :slight_smile: .

Luci: vítej doma mamino :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: . Fotečky super a Kubíček je nádherný, takový drobek malý :slight_smile: . Hned bych si ho na chvíli pučila a poňuchňala :sweat_smile: .
A byl manža u porodu?
Rýmu klidně může mít, Andy ji taky měla, tak jsem jí každé ráno a večer trošku nosík odsála a stříkala jsem jí mořskou vodu :slight_smile: .
13. črc 2010 v 08:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,

Luci ještě jednou obrovská gratulace, ať vám Kubíček dělá jen samou radost. Už ho viděla Verunka? copak na něj říkala?? :sunglasses: Je roztomiloučkej, teď bych neřekla že naše Anetka byla taky tak malinká :wink: Už se těším, až ho uvidím :slight_smile: A jak snáší tyhle vedra?? u sousedu v hospodě mají tady mimi (týden) a vůbec jim nespí ani ve dne ani v noci. Pro nás je to hrůza natoš pro ty mrňata
13. črc 2010 v 09:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Gratuluji k miminku a přeji ať jste brzo oba fit.. jinak - my mohli ven i když jsme neměli 3kg, prostě jí byl týden, bylo léto, takže večer, když nepařilo, nám to Dr. dovolila.. a Bohunky jsou super porodnice, je fakt že je to hroznej skleník, ale já tam byla spokojená a klidně bych tam jela znova, i když u tebe to teda musely bejt nervy.. hlavně že jste oba už doma :sunglasses:
13. črc 2010 v 09:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci, ještě jednou gratuluju k miminku, Kuba je krásný, o tom žádná :grinning: .
Tobě přeju,at´se brzo zmátoříš, jaterní testy at´se znormalisujou a ty at´jsi odpočatá a veselá maminka :slight_smile: .
13. črc 2010 v 09:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
luci: kubíček je nádhernej :dizzy_face: a nevíš, kdy už budou maškové ordinovat?nemůžu se dovolat.. musím si zavolat a domluvit taky ty jaterní testy, tobě před porodem a mě se to rozharaší po porodu, hotovo :grinning:
kijo: gratulujeme k ntéčku :slight_smile:
13. črc 2010 ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :slight_smile:
Luci: Kubíček je nádhernej :dizzy_face:
Tak máme ty dětičky pěkně po sobě, co? Já jdu chvilku odpočívat, mužík šel s Kiki, Otíček tady taky chrupká, tak to snad stihnu.......Noc byla náročná, usnuli jsme o půl pátý a o půl sedmý se vzbudila Kristýnka, tak jdu dospávat :slight_smile:
Tak zatím papa :wink:
13. črc 2010 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Chi, tak se mi ty fotky přeci jen podařilo přidat, večer sem ještě něco hodím, teda když mě ty zvířátka nechají v klidu :grinning:
13. črc 2010 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, tak je to k neuvěření, ale naše miminko už není "no name". Máme pytlíka a pindíka a budeme Zdeněček po tatínkovi :grinning: :grinning: .
V naší rodině, teda z mé strany, rarita nad rarity :slight_smile: . Máme dvd i fotky, jsme v pořádku a odpovídáme přesně :slight_smile: .
13. črc 2010 v 16:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
jé hanuli,já ještě nestihla ani dočíst diskuzi,tak jsem ani nepostřehla,že už jsi vlastně taky porodila. Koukala jsem nafotečky a malý je také krásnoučký.
13. črc 2010 v 17:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Gabi malá je krásnoučká. A jaký jsi měla porod ty? Já teda na konci porodu prosila o císaře,ale když jsempak ty maminy viděla na pokojích,jak jsou vyřízený,tak jsem byla ráda,že jsem rodila normálně. Hned jsem lítala jak čamrda. Stejně je to dobře zařízené. Tak šílené bolestí a jak na ně člověk během minuty zapomene a malého jsem měla u sebe. Teda až mi ho donesli z inkubátoru. Mamka totiž špatně dýchala.
13. črc 2010 v 17:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek