• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky, těhulky ze Žďáru nad Sázavou, přidejte se.

1. února 2016 
autor
hani: dětičky krásnoučkýýýý :dizzy_face:

zuzi: jééé, to je paráda, to musí mít tatka radost vid? :slight_smile: :wink: :wink:

luci: porod ti pak písnu, ted moc nestíhám.... :wink:
13. črc 2010 v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Gábi, no, to má :grinning: . Hned ze startu jsem se ptala dr., jestli nám poví pohlaví, pokud to půjde vidět. Jen přiložil sondu a hned říká: " Aha, a tady vidíme pindíka s pytlíkem. Má nožičky jak na gyndě." :grinning: :grinning:
Nikdy by mě nenapadlo, že bych mohla mít kluka, u nás se rodí samé holky, nejmladší je Karolínka, o to je to krásnější. Jsem štastná za chlapečka. Velkej Zdenda jakbysmet :grinning: .
13. črc 2010 ve 20:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzi: moc gratuluju k potvrzenému pindíkovi :grinning: . A teď húrá na nákupy klučičích hadérek, co?
13. črc 2010 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kači, díky moc :grinning: , pořád to ještě vstřebávám, tolik štestí, to video, co nám dali, jsem už doma viděla 2x :grinning: .
Jojo, jak jsme přijeli, Zdenda šel ještě do práce, protože má dneska pracovní den a na sono se jen utrhl na 2 hodiny, a já šla hned a koupila modré dupajdy s delfínkama a rybičkama :grinning: .
13. črc 2010 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Krásné ráno,

Hani: Ottík je super :slight_smile: . A jak na něj reaguje Kristýnka?

Jo, jinak Luki už si začal říkat na čůrání, takže přes den už nemá plínu :slight_smile: :wink: . Na polední spánek a večer jí teda dávám, ale jinak už ne. Jen máme trošku problém s kakáním :unamused: . To neřekne nic a v klidu si nadělá do kalhot :angry: :confounded: .
Jak mu to vysvětlit? Nebo na to příjde sám?
14. črc 2010 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Gabi to jsme na tom s tím nestíháním podobně.
14. črc 2010 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,

Lucko vítej doma, Kubíček je nádhernej - maličkatej :wink: moc vám to sluší :wink:

My jsme tu dnes měli na celé odpo na návštěvě neteřinku -- je jen o rok starší než Luci a musím uznat, že to je fakt masakr- nerozumím, nechápu, nezvládala bych to. Když vymýšleli blbosti byl klid, jedna se opičila po druhé, ale ten boj o hračky :frowning2: naše Luci je takový lakomec, ale Barča už je ze školky taky dost otrkaná, takže se nedá. Šli jsme do města na zmrzku, a ten náš poděs pořád někde lítal, naštěstí jsme na holky byly dvě - ještě s babi, jinak teda nevím jak bych chytala Luci aby nevlítla pod auta, a okem sledovala Báru aby něco nevyvedla, Baruš je klidňoučká, ale někdy dokáže být taky pěkný čertík :wink:

Doufám, že zítra bude ještě pěkně a my budeme moci vyrazit na koupaliště. Teď už mám klídeček, Luci se tak unavila, že než jsem se stihla vysprchovat, tak usnula sama v posteli :wink: A myslím, že za chvilku tam za ní taky zapluju :wink:
14. črc 2010 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahojky :slight_smile:

kato: tak to blahopřejeme, šikulka:slight_smile: s tím kakání si nic nedělej, my taky začali prvně čůrat a až asi měsíc potom zvládl i kakat...prostě se pokakal, tak jsem mu to ukázala, třeba i na zemi (když se povedlo) a vysvětlila, že je to ošklivý fůůůj a pak najednou začal i kakat na nočník...neboj, určitě to přijde :slight_smile: :wink: to je úleva vid? my taky dáváme na noc a myslím, že ještě dlouho budeme :wink:

luci: s tím porodem, konečně :slight_smile: tak po 7hod jsme přijeli do brodu, už na nás čekaly 2 porodní asistentky, rodila tam jen jedna maminka a tak klídek... tak jsme sepsali papíry, dostala monitor, napíchali mě - kapačku, antibiotika...pak dorazila s úsměvěm mašková, udělala utz a pak následovala příprava - klystýr brrr, šli jsme si normálně na hekárnu na pokoj, pohodička , soukromí a čekali, až se uvolní anesteziolog a nachystá operační team, asi v 10hod. mě vycévkovali - velice příjemné :grinning: a jelo se, pak spinál do zad a klasika, lehároš na pult, napojení na přístroje, přivázání.... a to už začalo umrtvení fungovat (úplně jiné jake epidurál, nohy jsem cítila, jak mě brní a cítila jsem tlaky jak se mi hrabou v břiše, lae bolest samo ne, u epi jsem necítila vůbec nic), takže to bylo takový divný, házeli se mnou o 106, jsem byla vykulená a měla strach, že z toho op.lůžka spadnu :sweat_smile: no a malá tam byla nějako bloklá, dr. jí nemohla vůbec vytáhnout, takže mašková tahala a jedna asistentka houpala na břicho (jak u poorodu) a mašková chudák u toho hekala, no zážitek :sweat_smile: úplně to asmé jak u vojty, pak mi mašková říkala, že mám nějakou vadu, že by ten porod dopadl jak u vojty, že bych jí neporodila, že mám nějakej problém v porodních cestách či co... já už nevím, nějak tak to říkala.... a malá byla za 10mn. venku, honem ukázali a nesli jí očistit, prohlídnout a dát mirkovi, tomu jí nechali asi 20min. na nahým hrudníku, byl nadšenej :slight_smile: mě “dodělali“ asi 40min. a už na mě na chodbě s tatkou čekali, jsem hned přiložila, zuzka přicucla a já pak jela na aro na 3hodky, rozhejbat nohy a když bylo vše ok, razila jsem na gyndu na pokoj, večer si stoupla, bolest jak prase a druhej den ráno si dala sprchu a pak už se to dalo, odcévkovali mě... takže v poho, jen jsem si nehrála na hrdinku a když už lítala po svejch, tak jsem si nechávala dávat injekce na bolest, to by se jinak nedalo....jo a zavinování dělohy bylo něco!! holky, co zažili, co mají víc dětí, tak určitě ví o čem mluvím (u vojty jsem nezažila)... a brod naprosto super, přístup, ochota a i ten příjemnej team, všichni si tam zuzku nunali :slight_smile:
jejda, vojta jačí, letím..
15. črc 2010 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Gabi tak to jsi to měla super. A to že malou dali Mirkovi hned to je krásný,vůbec jsem nevěděla,že to tak dělají. No já když teda viděla ty holčiny v brně po císaři,tak sem byla nakonec ráda,že jsem rodila přirozeně. Ale svoje zážitky z porodu asi radši psát nebudu,protože bych mohla děsit těhule. Naštěstí na to člověk po porodu hned zapomne. Mě bohužel malého po porodu nepřiložili,jen mi ho ukázali,řekli,že je všechny počůral a odnesli do inkubátoru. Pak nám ho na chvíli donesli asi za hodinu.Mě odvezli na pokoj kolem půl deváté a malého mi dovezli na pokoj až v jednu v noci a to už jsem si ho tam nechala.
15. črc 2010 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
luci: jo oproti porodu s vojtíkem super, tam jsem si zkusila i ty bolesti a pak nakonec císař, takže na pytel... ted to bylo předem v klidu a člověk byl plný sil, takže i to zotavování šlo dobře :slight_smile: i když musím říct, že ty bolesti jizvy + ta dělaha byly mnohem horší jak u vojty, asi jak je člověk řezanej podruhé na stejném místě, nevím... a bud ráda za přirozený porod, taky bych si to přála :wink: ale bohužel, ten císař, přesně jak píšeš, vypadá suprově průběh, ale pak, jak jseš nemohoucí ten jeden den a chodí tě tam sestřičky omývat a měnit vložky...+ vylévat moč /jak jseš vycévkovaná/, takový blbý no...ale den se to dá vydržet, jinak nevím, jak si na tom byla z krví? já ted ztratila dost krve, takže jsem měla motáky a slabost jako prase :stuck_out_tongue_closed_eyes: jo a s tím přiložením a jak dali zuzíka mírovi, to jsme byli unešení oba dva a těch fotek, co máme, oproti městu, tam mirkovi dovolili pár fotek a honem vojtu odnesli, mě ho ukázali na chviličku, nepřiložili, až po několika hodinách, tady ještě se zuzkou pomalu pozovali a na přiložení dokonce sami ochotně, ani jsem nemusela říkat, jak jsem měla v plánu :slight_smile: a taky jsem chytla nadstandard :slight_smile: :slight_smile:
15. črc 2010 ve 20:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jo a jseš dobrá, že sis kubíka hned u sebe nechala :slight_smile: většinou chcou mamky spát.... tak mi písni průběh porodu do ip, mě už nevyděsíš, já už žádný mimí nenene, i když podle maškové ještě jedno - poslední císařem můžu :grinning:
15. črc 2010 ve 20:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Gabi no zrovna v Brně vedle ležela mamina po třetím císaři a sestřička jí říkala,že už byto stačilo. :wink: Průběh ti klidně písnu.
15. črc 2010 ve 20:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Krásný večer,

Luci: já chci taky průběh :grinning: :grinning: :grinning: . Já 3 mimi klidně, ale až tak za 7 let :grinning: :grinning: :grinning: .

Já byla dnes v zr a měla jsem super odpoledne, tak jsem spokojená :slight_smile: . Předvybrala jsem Andrejce náušničky :slight_smile: , tak teď už tam jen dostat manžu a dovybrat :slight_smile: :wink: . Lukášek byl moc hodný a celý den bez nehody :slight_smile: . I na odpo spánek byl bez plíny, takže maximální spokojenost :slight_smile: .

Honem, přihoďte více foteček malinkých miminek ať se můžu kochat :slight_smile: .

Jo, a ještě jsem Vám chtěla napsat, že Andrejce už jsem včera poprvné dala mrkvička a moc se teda na to netvářila, ale snědla toho docela dost :slight_smile: . Dneska opět házela ksichty, ale půl skleničky do ní vpadlo jako nic :grinning: .
15. črc 2010 ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ranko :wink:

Luci,malý je nadherný,fakt krásné miminko.A Otík od Hanky taky.Už se těším,až budeme mít taky miminko :wink:

My se včera vrátili z dalešické přehrady,bylo super,malá si to užívala,ve stanu spala v pohodě,možná líp,než doma :wink: Jen ty vedra,to je hnus.Včera jsme si po obědě půjčili motorovou loď,malá řídila...fakt bylo hezky.I fajn lidi,Kuba lítal na volno,furt byl ve vodě :wink:
Kači,to je fajn,že je bez plín,Karolínka furt na spaní má,Občas je suchá,ale netroufnu si ji nechat bez.A to už přes den je bez plín rok :angry:
16. črc 2010 v 08:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ránko,tak jsem to zakřikla,malý dneska v noci moc nespal.od osmi do půlnoci spinkat a pak se budil každou hodku a půl a kroutil se jak žižalka. Venku je celkem přijatelně,tak asi půjdeme na chvíli ven.
Kači tak já ti to teda taky pošlu. :wink: To jsi měla super odpoledne,ty dětičky jsou zlaté vid,když jsou hodnoučké. To bude andrejka frajerka. My ted moc nejsme,nám je všechno malé,mám asi dvě tři bodýčka,které nám jsou a jinak jsme ve všem jak v pytli. :unamused: A malá už baští příkrmy,toto letí,to je neskutečný.

A to já sice porod strašnej,ale šla bych do toho zase hned ted. Ale manža už asi nepůjde,po téhle zkušenosti.
Jak říkal,tohle u ženských chlapi nechápou. Prý neviděli chlapa,kterého bys nakopal do kulí a za chvíli by si to chtěl zopakovat. :grinning: :grinning: To mě fakt pobavilo. :grinning: :grinning:

Kijo tak Dalešická přehrada musela být bezvadná,to už jsem dlouho nezažila,být ve stanu. Na Dalešicích jsme se byli jenom podívat.Pak v Dalešickém pivovaru. :slight_smile: Neboj miminko budeš mít na to tata. Ono to tak uteče,ani člověk neví jak.

16. črc 2010 v 09:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahojky :slight_smile:
kači: šikulka :slight_smile: a ty naušničky, taky se chystáme, teda spíš babička už mě honí :grinning: kdy se to prosím tě píchá? každý pediatr asi jinak vid? a budete píchat nebo nastřelovat? jinak fotky jsem včera taky pár přihodila...

kijo:jééé to bych taky vyrazila :dizzy_face:

luci: no porod super teda, jak jsem četla :stuck_out_tongue_closed_eyes: a jseš dobrá jak schazuješ!!! já mám +3kg stále... a jak píšeš o kubíčkovi, tak asi prdíky ne? my taky začínáme kroutit a to se s jídlem snažím :angry: a zuzka začíná zkoušet, chce se chovat, když jí položíš, tak bejčí, dnes i v kočárku ráno, opička zlobivá...tak jí chvilkama nechám, ale nevím, jak bych to dělala, abych jí celý den chovala a do toho vařila, uklízela a hl. obstarávala vojtu... asi jí budu muset nechávat poplakat, aby si mě neochočovala :sweat_smile: jak jsou ty dětičky chytré že? :wink:
16. črc 2010 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jo holky, prosím, kdo tady psal o těch kapkách / sirupu na prdíky, které pomohly??? nemyslím sab simplex.... moc díky..
16. črc 2010 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky,

gabi, my sme náušničky nastřelovali a musím říct, maximální spokojenost. Slyšela sem spoustu nepříjemných zážitků s pícháním. Nastřelování bylo v pohodě, žádný hnis nic. Po 6 týdnech sme jí dali klasické zlaté a bylo to :slight_smile: Takže já doporučuju nastřelit. I když nevím jestli to ve Žďáře dělají všichni doktoři, my chodíme tady k Mokříšovi a ten jo. No a dostali sme je ještě před očkováním ve 3 měsících, ale jak píšeš každý pediatr to má asi jinak.
Ty kapičky na prdíky to nevím. Ale ještě sem slyšela, že na to pomáhá polštářek s peckama z třešní. Prý to mají i v DMku,jinak standartně ve zdravěnce. Nám pomáhala i gelíček Pupík :slight_smile:
Včera sme byli na kontrole, tak malá měří 70 cm a váží 8,6 kg. takovej náš otesánek, doufám, že to vyběhá :grinning: Příkrmy už taky dáváme, začali sme dřív než Káťa, tak už zkoušíme masíčko :wink: Ale to nám zatím moc nejede :frowning2: Snad se to zlepší....
16. črc 2010 ve 14:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
gabi ségra měla s malou hrozné potíže s prdímama,sab nepomáhali,zkoušeli ty drahé probiotické,ale nakonec prý jim Koštálová předepsala nějaké dělané z lékárny za pár kaček a ty pomohli nejvíc.
Jinak ségra nechávala naušničky nastřelit u nějakého dr v Nížkově.
16. črc 2010 v 15:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj, to je i náš dr :slight_smile:
Luci,jak Kubíček snáší ty vedra?
16. črc 2010 v 15:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky

tak konečně pátek. Já jsem opět neodolala a byla utrácet v Takku, koupila jsem Luci košili s krátkým rukávem, a pak mikinku, tričko a kraťásky.

Teď jsem tu pouklízela a jdu si dát spršku, protože mi Lucísek přijede až večer, je v Losce a Zdeněk letěl k požáru(hoří trať od Sázavy až po Přibyslav tak to bude na dlooooho).

My používali ty probiotické, a ty jediné nám jakž takž pomohli.

Píchání naušniček - už néééé, jedině bych nechala nastřelit, protože to byl masakr :frowning2: A nechávali jsme to píchat v 3.měsících.

Eliško: Anetka je teda kus ženské, dívala jsem se kolik měla Luci a ta měla 69cm a 6,53kg

krásný víkend, doufám, že bude ještě zítra hezky, abychom mohli vyrazit na koupálko :wink:
16. črc 2010 v 16:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Eli nic moc,dneska je celý den nevrlý,bolí ho bříško a nakonec jsem ho nechala jenom v plínce a te konečně po dlouhé době usnul.
16. črc 2010 v 18:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to je chudinka :frowning2: I když naše Anet taky nic moc. Teď už naštěstí chrní :wink: Doufám, že se nevzbudí, plánujem jít naproti do hospůdky na pivečko :sunglasses:
16. črc 2010 v 19:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
holky, díky a jak se ty kapky přesně jmenujou? zatím musím zatukat, že bříško ok, občas se kroutí a popláče a nic hrozného, u vojty jsme zkusili :stuck_out_tongue_closed_eyes: pomohl mu lacidofil, tak kdyžtak začnu dávat i malé....

luci: oni jsou přehřátí, chudinky :frowning2: malou nechávám přes den v bodýčku či šatičkách na ramínka a taky občas nechám jen v plence, ale snad se bude dnes dobře spát po té bouřce, i když já to ochlázení teda vůbec necítím :angry: zuzka chrní snad celý den, taky bych potřebovala :grinning: jo a ted mě napadlo, že můžeme s prckama chodit spolu na kloubky, když je máme takhle nastejno vid? :slight_smile: jde se po šestinedělku a pak ještě ve 3měs....

eli: díky za ty naušnice, právě uvažuju taky o nastřelení, to píchání mi přijde hrozné...se zeptám dr a uvidíme...a to se dá jít i k jinému dr., když to ten tvůj nedělá? jinak anetka má krásné míry, šikulka :slight_smile:

ivet: teda taky bych potřebovala nakoupit, to jse super, že jste sehnali, já tam ted byla a nic na sebe nekoupila, to je jak naschvál, když jsem měla pupek, tak bylo krásnejch věcí a ted nic z toho, co potřebuju :angry: a tak manža má náročný víkend, poslední dobou slyším pořád jak houkají :stuck_out_tongue_closed_eyes:
17. črc 2010 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,

Gabi: naše dr (teda spíš naše sestra) náušnice nastřeluje i píchá, ale nastřelení doporučují, že je šetrnější. Jinak u nás se to dává až 14 dní po 2. hexe. 6. týdnů tam musí mít ty nastřelené a potom se to vymění za jaké chceš :slight_smile: .

ad hyce: šílený, šílený, šílený :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Andrejka mi taky špatně spinká, ještě dopo to jde, ale odpo to je horor.

ad prdíky: Lukáška jsme rourkovali do 3 měsíců, Andy je naprosto v pohodě :slight_smile:

A už nevím co jsem chtěla, tak snad zítra.
Přeji klidnou a snad chladnější noc :slight_smile: :wink: !!!!
17. črc 2010 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, holky, tak u nás včera byla bouřka jak sviňa a trvala asi 5 hodin v kuse, ale zdá se mi, že vzduch se moc nepohnul. Dneska je pod mrakem, trochu lépe než v těch vedrech, ale stejně, jako by se to nehýbalo.
Každopádně jsem včera v noci měla trochu bobky, blesky jak hrom a hromy šílené.
A zase se má oteplovat? To už fakt nedám, sice mám ráda teplo, jsem narozená v létě, ale co je moc, to je příliš. A říkali ve zprávách, že i na Sibiři je 35 st. C. Svět se obrací v kravskou řit´.

A novinka: ode dneška jsem v 5. měsíci :grinning: / 17+6 /. Juchej :grinning: .
18. črc 2010 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,tak jsem se znova dokopala vám něco písnout tuhle jsem měla napsanej román a ono mě to oznámilo eror :angry: tak jsme to už znova nechtela psát ale už nevím co jsme vám to chtěla... :sweat_smile:

No to už je ted jedno...
Kijo,tak koukám že se vám dovča též povedla co? :wink: Jj pro Kubu zážitek :grinning: psi tam lítali ale my našeho Jacka necháváme doma páč je neposlušnej a v autě blije a kinedril mu nezabíra :wink:
Taky jsme chtěly na člun ale nevěděla jsem co by mě na to řekl Domča v parníku trochu řádil...taky jste jely veklou lodí?

Zuzi,gratulujem k 5 měs. :slight_smile: no nevím jak u vás tady se vzduch zlepšil a taky tady chcalo a chčije furt a bouřka o tý mě ani nemlu mám zničenou celou skalku ! :angry: a ty kroupy...no děs...

Hani,krásné dětičky a to to trvalo než jsi nám je ukázala :wink:

Dám vám sem fotku skalky :frowning2:
No nic Domča jde na polívku a jde spát začíná tu pěkně řádit nudí se jako prase jak nemůže ven :angry:
18. črc 2010 v 11:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotečky přidány i z dovči.... :wink:
Domík už spí a my jsme po obědě kafíčko pohodička...až na to počasí dnes se budem čučet na filmy...a Domča se sežere nudou...
18. črc 2010 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Gabi jojo,my jdeme na poradnu někdy 28.nebo27.nevím přesně a na kloubky půjdeme až v 7.týdnech,prý má dr. dovo.
Tak dneska se mi malý pokadil durch přez bílé tepláky,tak jsem zvědavá,jak se to žlutý vypere.Použila jsem mýdlo na skvrny,ale teda nevím nevím. Jinak dneska už to s ním jde,lépe se mu spinká,ale bříško ho teda občas bere fest.
A vy tam máte doma taky takový vedro? Já myslela,že to tam máte třeba lepší,ale asi ne.Jsem zvědavá,jestli to bude v tom novém lepší,mělo by,do ložnice by svítit nemělo snad vůbec,což je na spaní super. A do ostatních navečer,nebo odpoledne.
18. črc 2010 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci, takže nakonec do stěhování jdete?? :slight_smile: Já myslela, že ste si to rozmysleli.... Jj to je fajn, že je dneska už lepší vzduch, ale doma máme taky na padnutí.Zítra bude ještě dobře ale pak přijdou opět tropy :slight_smile:
18. črc 2010 ve 14:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek