• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky, těhulky ze Žďáru nad Sázavou, přidejte se.

1. února 2016 
Ahoj, holky :slight_smile: .

Kači, díky, máš pravdu, to nejhezčí nosím v břiše, včera kopkal celý den, dneska ve 4.30, jak jsem se vyčůrala, tak ožil, ted´občas kopne a já jsem z toho vždycky tak nějak " duševně uspokojená", chápeš, že? :grinning:
Náušničky jsou krásné, ale je to jen tečka na krásné holčičce :slight_smile: .

Včera jsem třídila věci, něco jsme už i nakoupili v Tescu, např. rukavičky 2 páry za 33 Kč v modré barvě, takové botičky střihem, ale materiálem jako ponožky hrubé za 18 Kč / ze 70 /, nějaké bodýnka, ale koupila jsem 5ks newborn a 5 ks 0-3 měsíce, ale asi už newborn nekoupím, je to jak na panenku :slight_smile: , ono se taky může stát, že to ani nevynosíme, myslím, že ségra taky neužila to nejmenší oblečení pro malou...
Taky jsme koupili overalky / 3ks za 135 Kč / v kombinaci bílé a zelenkavé, bavlněné. A dvoje tepláčky, duopack, za 110 Kč, měli docela slevy, ale ne na všechno.

A Zdenda mi koupil těhotenské rifle v CA, vzala jsem si o číslo větší, aby mi vydržely do konce těhotenství, byla jsem překvapená, že se vejdu do č.40, ale nakonec jsem vzala 42, beztak přiberu. Už jsem přibrala 2,5 kg :grinning: :grinning: .
30. črc 2010 v 15:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a jinak samozřejmě pletu jak divá, ted´třeba žlutobílý svetřík z dětské vlny " Batole", je to heboučké a příjemné, kombinace těch barev vypadá jako vaječinka..../ pro neznalé- vaječina = míchaná vajíčka :slight_smile: /.
30. črc 2010 v 15:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Segra,tak to jste dobře nakoupili.Prý Ti nějaké dupajdy koupila i mamka.Jestli v tom srpnu přijedeme,tak mi ukážeš,jo?Já teda ještě nic kupovat nehodlám,musím nejdříve protřídit věci po karolínce,vůbec nevím,kolik toho mám,ale počítám,že nějaké bodyna a dupajdy koupit musíme.A hlavně zimní kombinu,ale to má čas. :wink: A třeba potom budou prodávat holky věci po prckách,ne?Co,Gábi a Luci?

Já mám nahoře asi 1,5kg,dneska jsem si byla přidat salát i řízek,takže počítám,že budu mít celkově daleko více než u malé.Ale ch.j s tím :grinning:
30. črc 2010 v 15:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
No, měli jsme štěstí, měli akce, zkusím to pak nafotit a přidat fotky. Taky jsme byli v Ikea, postýlka za 699, matrace cca 500, mantinel kolem postýlky 300, spací pytel do 400 Kč. Byli jsme jen kouknout, nic jsme nekupovali, ale myslím, že to není špatná cena... Budu se řídit podle tebe, nechám spát mímo ve spacím pytli, vidím v tom taky plusy, ale polštářek a peřinka v Ikea stály dokupy 300 Kč....ceny jak cumel. Jiřinka Lib. koupila mantinel za 1190,- a lůžkoviny v růžovosmetanové za 1490,-....................... :astonished: .

Mamka mi koupila dupajdy 56, tepláčky, bryndáček a dudlík. Jiřinka Olš. mi donesla tmavomodrý nočník NUK a k tomu stejné sedátko na velký záchod NUK, a kartáček na zoubky a lžičku ORAL B :grinning: . Je hodná.. :slight_smile:

Co se týká jídla, tak já nejím moc, jím častěji, ale málo, sice svačinkuju mezi hlavními jídly, ale z toho, co jsme snědla jako netěhotná, sním půlku.

Jinak mi naše Jiřinka nabídla fusak po Kajdě a Pet´ce :slight_smile: a moje staniční má prý doma jeden nový zelený, tak uvidím, že bych koupila spíše od Hanuska.
Jo a obchody jsem tady už uzavřela s Kačkou K. :grinning:
30. črc 2010 v 16:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a dupačky.....kde se to kupuje, panebože? V Tescu jen overalky, na burze nic není, teda v Orlové nic není, nikde, krom internetu, jsem neviděla. A nechci dávat za dupajdy třeba 200 Kč, když se jich potřebuje více, a chtěla bych i nějaké nové na lepší...
30. črc 2010 v 16:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo,ta postýlka v Ikea je dobrá,sice nemá shrnovací bok,ale já to stejně nevyužila.matraci máme ,myslím ještě levnější.Ale bacha na deku a polštář,mají jiné rozměry než je zvykem v ČR,když koupíš tam,tak musíš i povlečení,bo jinde neseženeš na to.Tak to má Zuzka K.Jinak malá spala asi do 4m v zavinovačce,pak až v pytli a ten má doteď,dostala od tchyně veliký,žádné rozdělení podle měsíců.A peřina do postýlky je nám na prd,max.když dám prád pytel a neuschne,jinak bez užitku. :slight_smile:
30. črc 2010 v 16:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
A ve Vinatexu nemají,já tam na malou kupovala?
30. črc 2010 v 16:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já vím, taky to tak udělám, nechám si poradit od zkušenějších :slight_smile: . Ve Vinatexu jsem koupila jen jedny a jednu mikinku, budeš se divit, ale všechno tam mají růžové nebo meruňkové :slight_smile: :slight_smile: . Všude mají více věcí pro holčičky :slight_smile: , i v tom tescu se mi zdálo...
30. črc 2010 v 16:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
30. črc 2010 v 16:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
no,tak tam mají super věci a ceny taky fajn.Si pak můžeš pár kousků objednat a je to. :grinning:
30. črc 2010 v 16:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Koukám, že tady probíhá debata sester, co? :slight_smile: :grinning:

Díky za pochvalu náušniček :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: !
30. črc 2010 v 16:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo, a pěkný profilový fotky, jste si daly holky jedny :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: .
30. črc 2010 v 16:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mi tež se tam líbí ty věci :slight_smile: .
Kačko, no jo, když je tvoje sestra sestra..... :grinning:
Chtěla jsem se zeptat: někde jsem někdy slyšela, že dítě by mělo mít o jednu vrstvu oblečení navíc jak dospělý....jako miminko myslím...jak mám toho malého oblíkat? Asi budu vypadat jako debil před váma, ale jaždý nemůže vědět všechno, že...
Takže např. body, dupačky, svetýrek, ponožečky, čepičky 2 / bavlněná a třeba pletená /, na dupačkách ještě třeba jedny zateplené kalhotky, rukavičky, kombinésa, fusak, deka? A šupajda do kočáru? nebo jak je to teda? :unamused:
30. črc 2010 v 16:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kači, na té fotce jsem namazaná u ségry doma, hned vedle mě je ona, ale tu jsem střihla, taky byla pěkně líznutá a ráno zvracela :grinning: :grinning: :grinning: .
30. črc 2010 v 16:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kači, my jsme tady nejstarší :grinning: ........?
30. črc 2010 v 16:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzi: já jsem děti oblíkala takhle: body, overal (dupky), ponožky, občas tenčí mikinka, kombinéza. V kočáře deka, fusak a když mrzlo, tak jsem ještě dávala deku nahoru. Čepičku jsem dávala jen jendu, bo hlavu měli v kapuci od kombinézy. Jo a dávala jsem takové tenké bavlněné rukavičky. Takže tak :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: .

A ty opilecké fotky jsou ještě před těhu? :confused: :sweat_smile: :grinning:
30. črc 2010 v 17:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kači, tak jsem si to myslela dobře, ne? S tím oblečením?

Jojo, foky jsou z loňského dubna, to jsme se ani nesnažili o malé, to až potom v červenci :grinning: . Tož přece bych nepila v těhotenství!! To byla akce, víno a vodní dýmka :slight_smile: . Dobře nám nebylo nikomu, ale ségra to odnesla nejvíce, a vypila to, co všichni ostatní :wink: .
30. črc 2010 v 17:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
segra,to se všechno naučíš.Já kolikrát nevím do teď,co mám malé oblíct,já jsem zimomřivá,Jarda chodí furt v kraťasech,takže je to pak těžké.
30. črc 2010 v 19:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Určitě nějaké oblečky budu prodávat.
30. črc 2010 ve 20:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Se mi smazalo,co jsem psala.
Kači krásné naušničky a jaké má už uplně jiné vlásky.
Zuzi tyj si teda super nakoupilaa jsi šikula,že pleteš.
Kijo a Zuzi,krásné fotečky. Já mám hromady zavinovaček a zatím jsem moc nevyužila.Jak byli vedra,tak malý spal v plínce a jen pod lehoučko dečkou a ted máme menší spací pytel a spí vtom dobře. Musíme ho využít,než z něj odroste.
Zuzi já s tím oblíkáním taky bojuju a navíc ted je takové počasí na prdlačku,že člověk sám neví,co oblíct sobě. A aby tomu malému nebylo vedro nebo zima. Já také vrstvím,ted jsem třeba dávala body s kr.rukávem,tepláčky nebo dupky,na ven jsem přioblíkla slabší vršek s dl.rukávem. a slabou čepičku. Na zimu musím pořídit teplou deku a fusak.
To si budeme muset vychytat.
30. črc 2010 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahojky, tak jsem se konečně urvala...mám pocit, že nic nezvládám, odpoledne jsme byli venku a večer se na mě ten bordel sypal :stuck_out_tongue_closed_eyes: zlaté jedno dítě :grinning: :wink:

káto: jak ty overalky 68? máš něco? koukala jsem, že si mi volala, já zapomněla mobil doma :sweat_smile: jinak naušničky nááádherný, fakt, je to kočka :slight_smile: a malá je ostříhaná nebo jí to vypadalo?

holky, vy toho nakecáte :grinning: pro sraz jsem taky, bylo by fajn i někde venku při pěkném počasí co? at se nezavíráme do kavárny....

kijo: hadříky budu určitě prodávat, pač 3. určitě neplánujeme :grinning: takže jak na kluka po vojtíkovi, tak po zuzce....

jinak opravdu krásný profil. fotečky :slight_smile: :wink: :wink: :wink:
30. črc 2010 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
luci: co prdáci? jinak kubík je pěknej jedlík, šikulka :slight_smile: u nás zatím furt stejně, ve dne po 3, někdy po 2 a v noci zezačátku vydrží i 5hod. a pak valí po těch 3 zase ... dnes bučela a byla rudá jak prasátko, chuděrka, jsem zase něco blbýho snědla nebo nevím, takže většinu dne se pronosila ve vaku, nějak nemám na to jí n echávat řvát a to jsem si říkala, že podruhé tu chybu neudělám, ááá je to tady :grinning: :sweat_smile:
30. črc 2010 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
tak ještě jsem lupla fotečky :slight_smile: dobrou...
30. črc 2010 ve 21:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojek :slight_smile:

Luci, to víš, pletu, baví mě to, a abych pravdu řekla, dá se tím i dost ušetřit, konkrétně, když mám tak levnou a tak kvalitní přízi....Ne jen na dětech,ale i na dospělých. Navíc je to hezké. Karolínku jsem taky opletla, když byla menší, brzo věděla, že vše pletené je od tety Uky :slight_smile: . Opička malá krásná....
Já už mám pro malého pár svetříků, ponožečky, čepičky, ale ještě jsem neskonnčila, ponožek udělám hodně a taky rukavičky ještě.

Včera malý krásně kopínkoval, teda hlavně jak jsem zhasla a chtěla spát :grinning:, myška malinká...( proč tady nejsou smajlíky se srdíčkama? )
31. črc 2010 ve 12:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Přidala jsem fotky, co už máme pro malého Zdendu... :wink:
31. črc 2010 v 18:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Gabi krásné fotečky.Malá je rozkošná :slight_smile: PRdíky u nás docela dobrý,občas pláče,ale není to tak často. Jinak když jsme venku,tak nádherně spinká venku,vydrží i déle a večer taky spinká. Včera jsme bylia venku spinkal přez tři hodiny. A pak po večerním kojení od půl deváté do půl jedné a pak o půl čtvrté,o půl sedmé,v devět. Je to náš Budulínek. :slight_smile:
Dneska budu dělat k obídku řízky s br.kaší.
Včera u nás byla návštěva,měli tříměsíčního chlapečka a to už je chlapák.Jak to šíleně letí.To byl rozdíl.
1. srp 2010 v 10:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzi to je krásný,že se maličký tak hýbe. A ty jsi teda fakt šikulka,mě moc pletení nejde,nebo spíš na mě je moc zdlouhavé. A už jsem se nestihla od mamky přiučit ty detaily,jako dírky na knoflíky,ukončování,průramky.... Mě ted plete babičky,mám zásobu ponožek.
1. srp 2010 v 10:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci, já jsem taky ráda, jak kopká, je to jak pohlazení na duši, hrozně moc se na to naše miminko těším a jsem do něj táááááááááák zamilovaná :slight_smile: . Moc, moc, moc.

Plést jsem se naučila asi v 6 letech, ale tak nějak nositelné věci jsem začla vyrábět až v práci asi v 19 letech. Jak byl klid na noční, vytáhla jsem jehlice, na JIP jsme byly pletařky skoro všechny, takže jsme si tak pletly v páru. Ale ten klid nebýval moc často. V poslední době se k nám přidávala i paní dr., když sloužila :slight_smile: .

Mmch.: ponožky od babičky vždycky hřejou nejvíce, že? :slight_smile:
1. srp 2010 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahojky , u nás se nespí, mirek jel s vojtíkem na pohotovost - přes den měl průjem, jsem myslela, že něco špatného snědl a ted nám hrozně zvracel, má vysokou horečku a křeče,chvilkama nereagoval :frowning2: tak kluci radši jeli, do rána bych strachy nevydržela.... čekám, až zavolají co a jak... vše bobínek vyblinká, ají nurofen a vodu, tak mám strach i z dehydratace....snad to bude dobrý a nebude to mít i zuzka, celý den je nějaká nesvá a hrozně se kroutí a poplakává, vojtík jí dnes pusinkoval :frowning2:
1. srp 2010 ve 23:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek