• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky, těhulky ze Žďáru nad Sázavou, přidejte se.

1. února 2016 
Ahojte holky, můžu se k vám přidat? Máte některá zkušenosti s porodnicí v Novém Městě na Moravě??? Já pocházím kousek od tama, momentálně sice bydlím v Brně ale v září se stěhujem zpět na Vysočinu a rodit bych chtěla samozřejmě co nejblíž domova....někteří "známí" o této porodnici mluví dost škaredě a já vlastně nevím proč, čekám první mimi a jaksi nevím co všechno mě ještě čeká:slight_smile:.......tak prosím o info

Jinak vás moc zdravím a děkuju za odpovědi:slight_smile:
9. srp 2010 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,tak já si na porodnici v Novém Městě stěžovat nemůžu.Péče výborná,personál taky.Ale je to hlavně o lidech.Pokud nenarazíš na nějakou nepříjemnou sestru,tak je tam všechno v naprosté pohodě. :wink:
9. srp 2010 ve 14:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
zdravím po nějaké době z Losenice :wink:

Na nemocnici ve Městě si taky nemůžu stěžovat. Sice mě nakonec dělali císaře, ale i tak sem byla s péčí max.spokojená. Jak píše Kris nikdy nevíš na koho narazíš....

Ivis zkus Lucince namazat aftíky Mundisalem (gelíkem na zoubky), docela to zabírá a hlavně to tolik nebolí. Poradila mě to sousedka a fakt to zabírá... :wink:

Gabi, to se si teda taťky užili, viď :slight_smile: I když ten náš bude mít tento týden už 3.týden dovolenou a to je na něj co říct :grinning: Tolik prý nikdy neměl.
Jo a taky se vám musím pochlubit, jak naše Anetka spala na dnešek. Usnula v 7 večer a vzbudila se na jídlo o půl 6 ráno. To se zase dlouho nestane :frowning2:
9. srp 2010 v 18:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky!
no, jsou to starosti s dětičkama, aftíky, prdíky, zoubky ... ale víc je těch radostí :slight_smile:
já jsem taky zvažovala porodnici v novém městě, ale nakonec jsem jela do havl. brodu a spokojenost převeliká!
ach jo, sotva jsem sedla, péťa mě potřebuje letím
9. srp 2010 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky, :slight_smile:
tak já mám vyzkoušenou porodnici v havl.brodě...a nemůžu si stěžovta, ale na porodnici v novém městě jsme slyšela jen samou chválu :slight_smile:
9. srp 2010 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kijonkova.k Díky za pozitivní info:slight_smile:
10. srp 2010 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monaberuska1 Já právě moc ne...ale je mě jasný že každá ženská má ten porod jinej a může se stát že kápne i nějakou tu nenaladěnou sestru, jsme přece jen lidi:slight_smile:
10. srp 2010 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

tak Luci už začíná docela dobře pít, jen s tím jídlem bojujeme, včera večer snědla ale jeden kus bábovky a za dnešek zatím to samé. Zkoušela už i brumíka, namačkaný banán, ale kousla a hend se kousla do aftíku a dál už jíst nechtěla.

Eliško to se někde má, když máte taťku takhle d¨louho doma, a díky za tip, vyzkoušíme.

Renco: s NMnM neporadím, já rodila v Brodě a žádný zázrak :unamused: u mě převládalo spíše zklamání.
10. srp 2010 v 15:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahojky:slight_smile:
mona: promin, asi jsem přehlídla, ale už jsem to tady několikrát psala.... neva :slight_smile: jizva mě hodně bolela, taková řezavá bolest, v noci mě to budilo, jednou jsem to maškové řekla, ona změřila a zjistila, že je tenčí než by měla být... pak pochopitelně hlídala a jen se to zhoršovalo.. ale přikláněla se k císaři i vzhledem k mému prvnímu porodu, ted mi po sekci říkala, že bych ted stejně taky neporodila přirozeně, kdyby byla děl. jizva ok, že by to dopadlo stejně jako při vojtíkovi, nějak to asi poznají, když jsem byla otevřená... takže tak asi... kdyžtak se ptej...odpovím :wink:

ivet: a byly jste holky u dr? jinak aspon, že pije, jíst nemusí, vojta chytá apetit až asi od dneška, doted mi taky moc nejedl a to už mu bylo dobře.... prej ted řádí střeváci a letní chřipečky, tak držíme pěstičky a myslíme, at jste fit! :wink:

renco:já rodila první dítě v nmnm a ted druhé v havl. brodě... v nmnm hrůza a to nepřeháním (měla jsem komplikace), takže nespokojenost. havl. brod maximálně spokojená, obrovský rozdíl v přístupu, personálu, vybavení, no prostě ve všem..dokonce jsem za ty 4 dny nenarazila na nabručenou vzteklou osobu, což mě samotnou překvapilo! i co se týče kojení, v havl. brodě max. podpora, což o nmnm se nedá ve srovnání říct.... určitě se dobře rozhodneš, každý má na to jiný pohled a jak píšeš, každý porod a rodička je jiný :wink:

jinak holky, u nás zmatek a rachot, zuzka začíná řádit a vojtas klasika :stuck_out_tongue_closed_eyes: někdy mám pocit, že je doma zavřu a někam uteču, bych potřebovala asi panáka na uklidněnou ( a to tvrdej nepiju) - ach to kojení :frowning2: :grinning:
10. srp 2010 ve 21:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
a jak těhulky? jak se cítíte? foťte bříška :wink:
co ten srazík? jak to vypadá, bude něco?
10. srp 2010 ve 21:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivis Díky za odpověď.
11. srp 2010 v 08:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gaba3 Taky díky za názor :wink: , to mě mrzí, že máš takovou zkušenost, no uvidíme, nezbývá než čekat :wink:
11. srp 2010 v 08:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ránko,
tak dneska byla opět krušná noc :unamused: Ten malej šmoula zase řádil,teď mi spí v náručí,což je jedinej způsob jak usne, v kočárku vydrží jenom chvíli.tak přemýšlím o nějajém nosítku nebo šátku, nemáte s nima některá zkušenosti?
Za chvíli budu mít ruce jak opice :confounded:
Renca:já rodila v Brodě a super, oba porody jsem měla vyvolávaný a těžký, ale přístup personálu super, sestřičky moc milý
Dneska k obědu budou lasagně, budu je dělat poprvý,tak uvidíme
Za chvilku vyrazíme na nákup a potom budeme na zahrádce,Kiki se tam pěkně vyřádí a já budu odpočívat :slight_smile:
11. srp 2010 v 08:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,

Zuzkám přejeme všechno nejlepší k svátku :wink:

Hani, přidej taky pár foteček ať se můžeme pokochat miminkem :slight_smile:
11. srp 2010 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Díky za přání :grinning: .
11. srp 2010 v 16:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky,já vůbec nestíhám sem chodit.Srazík by mohl být příští týden co? Ajen nevím,jaké hlásí počasí.Nebo půjdeme do Ave,někdomi říkal,že je to zavřené.
11. srp 2010 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gaba3 gabí děkuji, aha a proč jsi měla první císař???
já zatím vypadám dobře, a tutu mi bude měřit ještě jednou prý, pro jistotu,

jinak jsme holky byla včera na gyndě a prý máme více vypodložit postel .. a že se čípek zkrátil... nevíte někdo co to púřesně znamená??když se čípek zkracuje????
11. srp 2010 ve 22:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky konečně jsem se registrovala tak odufám, že se k vám můžu připojit. Jmenuji se Petra a jsem ze Ždáru. čekáme první mimčo a termín porodu mám 28.8. takže za chvilku.jak se tady zorientuju tak přihodím nějaké fotečky třeba se známe :sweat_smile:
12. srp 2010 ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
tak mám chvilku klídek, ty dva draci teď spí :dizzy_face: -konečně. Kiki šla dobrovolně a Otíčka musím uspávat v náručí,jinak neusne..Jsem to zakřikla, zase je vzhůru...ten drak neusne pořádně ani v kočárku
Gabi- co máš na Zuzanku za nosítko?
Dneska se mi podařilo donutit Kiki k focení :grinning: :grinning: myslím aby nedělala škleby, tak podle času večer přihodím.
Teď pádíme za Otou na řeku, je vítr ,tak surfuje.Už se těším, až na to taky naskočím :slight_smile:
Vítáme Petru, tak my se asi neznáme, ale mužíka znám od vidění :slight_smile:
12. srp 2010 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Krásný večer všem,

tak jsme včera dojeli od našich z Třince a dneska jsem byli celý den v ZR, takže jsem se k PC dostala až teď.
Doufám, že se máte všichni dobře :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: .

Taky jsem chtěla přivítat nové tváře :slight_smile: :wink: !
12. srp 2010 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peta86 ahojky vítám tě :slight_smile: jejda tak to máš opravdu za chvilínku :slight_smile: a co čekáš??? a ke komu k jaké dr. chodíš???
12. srp 2010 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahojky,
taky nestíhám, žádná novinka co? :grinning: nějak nám ta mimina dávají zabrat :stuck_out_tongue_closed_eyes: naše zuzka se také mění na pěkné zlobidlo :sweat_smile: když jí chovám, zlatíčko, položím - řev, jo a to samé, usne mi v náručí nebo ve vaku, položím do postýlky a do 5-min. zjistí, že nejsem u ní a vříská, třeba 10x za sebou kolotoč, tak nechávám občas pár minut vybulíkovat, ale pak jí stejně vemu....

jinak dnes máme po poradně v 6ti týdnech a zuzka je klacík, má 4,60kg a 54cm, šikulka :slight_smile: ale na vojtíka nemá, ten měl v 6ti týdnech 5,90 kg :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

hani: otík je koukám taky pěkný zvířátko vid? vydrž, říkám si, že to rychle uteče a bude klid, teda doufám :grinning: mám babyvak - klasickej, u vojty jsem objednala přes net, ale nechtěl mi v tom vůbec být, šponoval se, no katastrofa, tak jsem ho vrátila a ted mi ho půjčila švagrová a zuzka je v něm zlatá, když chce vojta ven a ona nechce spát, vrznu jí dovnitř a můžeme jít s vojtíkem ven, aniž by v kočáře bulíkovala... přihodím fotku, mám vyfoceno, jak nosím....

mona: s tím vypodkládáváním jsem měla taky a docela dost brzo, furt mě strašili a nic, beztak bych nakonec ještě přenášela... ale každý to má jinak, prostě se to chystá :wink: jinak to máš fajn s jizvou, tak uvidíš, já už jí měla špatnou brzo... i když ke konci, jak se děloha napíná, slábne víc a víc... mašková ti určitě řekne :wink: první porod, protože jsem rodila hodně dlouho, měla bolesti (pár kapaček, injekce a tablety, píchlá voda, klystýr), ale jednoduše jsem se neotvírala, pak vojta vypadával na monitoru, tak řízli a přišli, že bych ho neporodila, že byl na mě velikej a hlavně jsem ho měla bloklého nějak příčně - v boku, jako v té kosti nějak, já ti ani nevím, radši na to nevzpomínám, byla to hrůza :stuck_out_tongue_closed_eyes: ted mi mašková taky říkala, že by to u zuzky dopadlo úplně stejně, prej nějaká porucha v porodních cesta, prej jsem typickej nerodící typ :grinning:

zuzky: dodatečně vše nejlepší :wink:

luci: to nevím, že je ave zavřené... a co maličkej, dobrý? nebo pořád říváčkuje, doufám, že se vám to otočilo....

vítám petu :slight_smile: jak píše hanulka,taky se asi neznáme, manžela znám od vidění... a jak se chystáš na mimíska, vše nachystané? a kde bydlíš v zr?

nic, půjdu spát, vojta spí u babičky, má ta 4 vnoučata a ted mi psala, že ještě nespí, smrádata, tak se snad ráno vyspím déle než do 6hod., jestli teda zuzka dovolí :slight_smile:

12. srp 2010 ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
tak přidaný fotečky...
hani: máš tam ten vak, fakt super věc, první fotka nosím a až vytuhne tvrdě, tak šupnu ve vaku do postele a je to :wink:

12. srp 2010 ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jo hani, nebo pak dávám i do kočáru, abych venku netahala, případně, když potřebuješ do obchodu či na úřad, kde se nedostaneš s kočárem, tak položíš mímíse do kočáru do vaku a pak jen hodíš vak na sebe a jdeš, aniž by tě to limitovalo či musela nechávat kočár venku...
12. srp 2010 ve 21:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Děkuji za milé přijetí. Jinak co budeme mít je pro nás překvapení, říct jsme si nenechali, rodit se chystám do Brodu, tak jsem se chtěla zeptat Gabči jestli musím mít k porodu i plíny na pro mimčo a oblečení?a chodím k Maškové mladší.
Bydlíme na průmce na neumannce hned první vchod u bazénu a připraveno máme vše akorát ještě pár drobností do tašky jinak bych mohla u jet, ale mimi se zatím nechystá..Man :sweat_smile: ža je elektrikář tak je možný že jste se setkali a já jsem před mateřskou dělala na Fitu v recepci tak třeba tam odsud jestli jste chodili plavčit nebo saunit. A taky se realizuju ve folklorním souboru Kamínek.

12. srp 2010 ve 22:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gaba3 jejda tak to siis tedy prožila první porod viď??? a ted možná mi to uniklo byla jsi uspaná zas pod celou narkozou?? a nebo sisi nechala jen půl?? hlavně že jste ale vpořádku , hihi nerodící typ to je takový jak jsi to napsala, no tak třetí momentálně neplánujete ne :grinning:
12. srp 2010 ve 22:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peta86 taky jsme malou rodila v brodě a ted po druhé se taky chystáme do brodu :slight_smile: a jesi teda můžu odpovědět já, tak potřebuješ svoje plínky pro mimčo, oni do začátku ti dají ale pak uvítají když máš vlastní :slight_smile:
taky chodím k mladé .-) jsme max. spokojená no hod fotečky třeba jsem tě u ní potkala, já chodím vždy v úterý :slight_smile: ty už ted chodíš po týdnu ne??
12. srp 2010 ve 22:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mě právě někdo říkal, že už teď nedávají vůbec tak nevím.fotku mám jednu s manžou a další přihodím snad příští týden zrovna přeinstalujeme pc tak až to bude v pořádku.já teď chodím taky v úterý a ve 13.50 a chodím teď už každý týden.teď bjsem tam byla 2.5 hodiny a neměla jsem si kam sednout, byli po dovolený a co tam bylo ženských...hrůza
12. srp 2010 ve 23:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peta86 taky sme tam byla ted a šla sem na řadu až v 1 hodinu a to jsme byla objednaná v 10:50 takže taky 2 hodky čekání a místo tam taky nebylo ale našlo se tam takže sem si sedla, to sme te tam asi musela potkat, teda ale jesi si byla až v 13: 50 tak vlastně ne, to už jsme jela domů :slight_smile:
12. srp 2010 ve 23:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peta86 jo ahah no malé mojí je 2 roky a půl a před těma dvouma a půl rokama mi tam dali asi 5 plínek ale pak ne.. a ted treba nedavají už vunec, já mam kazdopádně plínky svoje :slight_smile: a být tebou si je taky vemu :slight_smile: ale Gabča ti pak napíše jak to je přesně :slight_smile:
12. srp 2010 ve 23:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek