• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky, těhulky ze Žďáru nad Sázavou, přidejte se.

1. února 2016 
Peta vítám tě tu :slight_smile: Tak to bydlíš kousek od nás. My bydlíme na průmce taky. Na bří čapků u toho obchodu.
Kači ahojky,včera jsem vyděla manžu v Alebertu.
Gabi je vy hezky vakujete,je moc hezkej a malé se tam teda líbí? Já budu muset vybrat nějaké nosítko. A ted chci koupit nějaké lehátko.Malý už kouká z koše a nic nevídí a je nevrlý. A taky hrací deku,nebo hrazdičku. Zuzance se u tebe asi moc líbí. Malý není zvyklý moc se chovat,ale taky si to někdy vypláče. A hlavně po koupání,chvíli spinká a pak začne. Adneska se musím pochlubit. Malý spinkal v noci krásně,kojili jsme o půl osmé, před jedenáctou,ve tři a po šesté. Dva dny před tím jsem moc nespala,malý kňoural.Musím pravidelně pít ten kmínový čaj,ten fakt pomáhá a malý hezky prdíkuje.
Já teda nevím,jak je to s tou kavárnou,jestli je zavřená,nebo ne,ted jsem tam nešla,ale myslím,že naposledy jsem tam lidi viděla.
13. srp 2010 v 09:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahojky :slight_smile:
mona: oboje sekce umrtvená do zad, takže napůl :wink: třetí v žádném případě :grinning: :grinning: :grinning:

peto: s plenkama nevím, já byla po císaři a malou měli automaticky přes den na novorozeneckém, takže jí přebalovali... pak už jsem potřebovala svoje... takže si určitě vem! + si přibral vlhčené ubrousky na utírání prdelky :wink: oblečení nepotřebuješ, mají erár, jen na cestu domů :slight_smile: a tak to jsme bydleli kousek od sebe, my jsme před rokem byli na bratří čapků, ted jsme na klafaru...a nechodil manžel na 3.základku náhodou?

luci: teda prdelka malá :slight_smile: lehátko je super věc, doporučuji, ten vak taktéž, pak mám po vojtovi klokanku, taky jsme hodně utahali, ale je to tak až od 3měs., když mimís drží hlavičku :wink: a hrazdičku taky doporučuju, mám jí schovanou po vojtíkovi, ale zatím to zuzku moc nebere teda... to je kubík pozorovatel :slight_smile: a spaní dobrý jo? vždyt kojíš jak drak v noci, prosím tě....se chudáčku moc nevyspíš vid? to jsou ti kluci zlobivý, pamatuju si noci s vojtou ble :grinning: my dnes taky super noc, kojila jsem v 9hod, ve 2hod. a pak až v 8ráno... přes den mi ale spí o hodně mín, vydrží i 3hodiny čumákovat či se nosit! a taky se kroutí, jsem zkusila vysadit lefax a jde to znát... dáváš pořád ty dělané kapičky od dr?
13. srp 2010 v 09:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky :slight_smile:

@lucifirek jé lucí tak to máš ještě pěkný seznam co koupit :slight_smile: :grinning: :grinning:
a copak to piješ??kmíňový čaj?????ten je jako na prdíky??? já abyhc věděla když by nás pak něco takového trápilo víš?? :slight_smile: a kde se dá koupit a je dobrý?? to slyším poprvé víš??
no tak to spínkal krásně :slight_smile: :slight_smile:

nevím co to je, mám od rána bolesti břicha jako při MS ž sme to měla apson 2x nevím co to je..pak to ale třeba ustane po pár ho´dkách a minule hned po půl hodince to ustálo..
13. srp 2010 v 09:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
NO Gabi to byl dneska jako uspěch,že jsem kojila jen tak málo,v noci dvakrát. Jinak ještě častěji. Přez dem pořád tak co 2-3 hod. Mě ti to nějak nevadi. Jen když malý pláče a několikrát po sobě k němu vstáváš,dáváš dudlík,pohladíš. A za chvíli zase. JInak se napapá usne u prsa a položím ho do postýlky,spinká bez dudlíku. Já dávám pořád ty kapičky a já piju ten kmínový čaj. Ale je to jak kdy,někdy se kroutí a pláče i tak. Ségra mi chce půjčit tu klokanu,nosítko,mají to i pro nejmenší mimi,takový záhlavníček,pak se to oddělá a je to pro i pro větší a nebo koupíme ten baby vak.Uvidíme.
Prdelka má hlad,tak jdeme papat. Nepůjdete někdy ven?

13. srp 2010 v 09:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monaberuska1 Jo moni,rozdrtím si dvě lžičky kmínu a přeliju čtvrt litrem vody a louhuju deset minut. Chutná mi to a pomáhá to.
13. srp 2010 v 09:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucifirek aha děkuji to jsem ještě neslyšela, je to teda na to aby mimí nemělo prdíky jo?? :slight_smile:

a holky s mimískama jak jste na tom s dudlíky??dudláte hodně nebo vůbec??? a kojení dobrý?? já měla roztentovaný bradavky úplně moc, že sem až do konce kojení musela používat ty kloboučky, mám nějak nadměrně slabou něco..nevím co přesně .. tak ted mi bylo doporučeno at je masíruju, tak masírujem ale zatím jen 2x sem na to děsně líná popravdě.. :unamused:
13. srp 2010 v 09:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
luci: teda ten baští a už jste byli na 6ti týdenní poradně? pro srovnání váhy a výšky :dizzy_face: :slight_smile: :wink: naše zuzka, taky jak kdy, v noci vydrží dýl bez mlíčka, přes den co 2-3hodky, když se hodně vykaká, tak jednou denně smršť, tak si pak řekne i po hodině, aby to asi dohnala :grinning: jo a ta klokanka, taky mám s pevným vypolstrovaným záhlavníčkem, ale stejně se do 3. měsíců moc nedoporučuje... těžko říct, celkově ta vzpřímená poloha není moc ideální pro prtátka... záleží na tobě :wink: já ještě přemýšlím o větší zavinovačce, zuzka v ní ráda spí jak v noci, tak v kočárku a z téhle co mám, už jí začínají lézt nohy :grinning: a jseš dobrá, že ti kmínák chutná, brrrr :wink: :wink: :wink:
13. srp 2010 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
mona: a s těma kloboučkama se to taky dá ne? nebo je to otrava to furt nasazovat? já nikdy nepoužívala, naštěstí s kojením nebyl problém a ted taktéž ne... tuk tuk radši :grinning: a co se týče dudlíku, vojta plival a zuzka taky, občas si ho dá,ale vydrží jí vždy max. 5min. pak ho plive a dáví se... u nás teda dudlíkové děti nejsou a na jednu stranu mě to štve, nejde ničím uklidnit a jezdíme často s řvoucím kočárem :stuck_out_tongue_closed_eyes: tchýně je zubařka a ta mi tvrdí, at jsem ráda, že jsou dudlíky na prd, ted to napíšu blbě určitě, že mají hodně dudavé děti vydudané vytlačené patra, i snad předkusy...nebo co..
13. srp 2010 v 10:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Moni tak tak je to proti prdíkům,přez mlíčko. :slight_smile: Jinak mi plně kojíme,já mám bolavou jednu bradavku pořád. Už se mi to jednu chvíli zahojilo,ale ted,když ho trápí prdíký,tak mě strašně tahá a bolí to. Dudlíček používáme. V noci teda nedudlá skoro vůbec,to se napije a spinká,i přez den,ale když pláče,tak si ho vezme,uklidní se a vyplivne ho.

Gabi Koštálová má ty kontroly nějak jinak než ostatní. My byli v tom měsíc a půjdeme zase až ve dvou,takže nějak za čtrnáct dní. A to teda Zuzanka taky hezky vyrostla a papká. Zavinovačka určitě nění od věci a jestli ji nekoupíš,tak na ušití to není nic složitého. Tak to já bych teda asi upřednostnila ten vak a nebo šátek,jenže u toho nevím,zda bych to zvládla vázat. My spinkáme v zavince,nebo v tom pytli.

13. srp 2010 v 11:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, holky :slight_smile: .

Luci, díky za kmínový čaj, asi ho taky budu pít, chlapečci prý obecně trpí na prdíky více jak holčičky, tak at´vím :wink: .

Dneska jsem byla na zubním, pan dr. mi udělal přednášku o změnách zubů a dásní v těhotenství, ale jsem o.k., byla to jen prevence, dostala jsem razítko a šla jsem k nám na JIP, vypila kafé :slight_smile: , nechala si vzít toxoplasmosu / říkejte mi hysterka / a znásilnila našeho dr., aby mi udělal sono, abych koukla na myšku. Petr přiložil sondu na břicho a říká mi: " No, máš tam nějakou žabu :slight_smile:" , tancoval si v děloze a Petr našel i lulanka, je to šikulka, ten náš doktor. Dokonce mi i pustil zvuk srdíčka miminka :slight_smile: . Měli jsem i obecenstvo: moji šéfovou a dr. Katku, moc se jim Zdenda líbil :slight_smile: .
13. srp 2010 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzi mě fakt chutná a přijde mi,že když si udělám častěji,tak malý krásně prdí,sice se kroutí,ale nepláče a hezky se vyprdí.Ten pro kojící od Teekanee je taky dobrý. Nám víc pomáhá kmínový.Tak zubaře ti vůbec nezávidím,ale já ho bohužel budu muset navštívit. Mám ješwtě jednu dětskou stoličku,zaplombovanou a nějak začíná bolet. Tak to sis na sonu užila.Je to hezké,když se člověk může podívat,ještě že to člověk nemá doma co :grinning: ,to by člověk čučel pořád.
13. srp 2010 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
No to jo :grinning: , chtěla bych mít sono doma :grinning: .
Já mám teekane čaj pro těhotné, není špatný, ale na to, že tam píšou, že by měl tlumit štávy v žaludku, tak netlumí nic a já si byla dneska koupit Rennie v tom největším balení :grinning: .
13. srp 2010 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzi tak já čaj pro těhotný mám dvě krabičky a v těhotenství jsem ho nemohla vůbec,bylo mi z něj ještě víc zle,je docela kyselý,tak ho snad vypiju ted. :grinning:
13. srp 2010 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak mi z něj zle nebylo, ale vůbec mi nepomohl. Copak dělá Kubí, spinká?
13. srp 2010 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Protože Zdenda nespí, kopká, myška.
Jo a včera jsem koupila 2 zavinovačky po 110 Kč, četla jsem, že taky spinkáte v zavinovačce :slight_smile: . Sice jsou obyč, ale stačí. Vyfotím, hodím.
13. srp 2010 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak ted se zrovna rozčiluje v košíku,že si ho nevšímám :grinning: Ale celé dopoledne spinkal,od půl desáté do půl druhé,ted se oblečeme a půjdeme na vycházku.
13. srp 2010 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzimila tak to je dobrý kup. :wink: to bohatě stačí.
13. srp 2010 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
My totiž máme v Ostravě velkoobchod sambaby.com, zajeli jsme tam osobně, asi je to polský obchod v Česku, všude polské cedulky...chceme odtamad´i kočárek Jedo Fyn 4DS, mají tam TOLIK věcí, těch oblečků pro děti, miliony, věšáček vedle věšáčku, dupajdy, polodupajdy, košilky, mikinky....nemohla jsem kvůli toho usnout včera :grinning: . Člověk by chtěl všechn, ale nejde to, to je jasné... :slight_smile:
13. srp 2010 ve 14:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gaba3 no popravdě to byla otrava protože sem to musela vždy nosit ssebou samozřejmě v nějaké krabičce hned po kojení se to musí umýt pač je to zalepané od mlíka a když jsme byli venku tak nebylo kde to umývat a tak tak proto je to taková otrava stím spíš bych prostě byla raději vytáhnout kozu a zas zandat hih :grinning: :grinning: :grinning: nic nehledat nic nenasazovat nic neumejvat :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
jo já ale taky něco takového slyšela, že josu nějak předkusy..malá byla hodně dudlací ale v roce jsme jí dudel vzaly a předkus nemá tak třeba aji záleží jak dlouho dudlají, no jsme zvědavá právě na druhou ono zas když jsou mín dudlavý tak je epší odnaučování .. tak uvidím teda no takže říkáš nedudlavci je taky něco proti :grinning: :grinning:
@lucifirek tak to je ale šikulek že přes noc vůbec, tak koukám že taky malej není vyloženě dudlací tip že???

jé holky tak já doufám že taky nebudeme tak moc, Malá naše ta byla hodně dudlák pořád ho měla v papuly... fakt až ak v tom roce tak to zkončilo a jenom na noc ted už teda ani na noc ale když byla mladší tak usínala s ním no tak se nechám překvapit teda..
13. srp 2010 v 15:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
moni jak kdy,jako že by měl dudel celý den v puse to ne.
13. srp 2010 v 18:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jé, Luci, ty jsi viděla manžu v Albertu, jo? Já tam byla taky. Jakto, že jsi se nepřihlásila :confused: !

ad dudlík: Luki furt dudlá a je na dudlu úplně závislý :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Jsem zvědavá, co vymyslíme, aby jsme mu dudla vzali.
Andy dudlá, když je unavená a chce spinkat nebo jí dudla dávám, když si dělá dudlíka z mého prsu :grinning: . To musím prso opatrně vytáhnout a šup tam s dudlem :grinning: :wink: .

Moni: téda tobě se to krátí :slight_smile: . A jaké máte vůbec jména? :confused:
13. srp 2010 ve 21:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
krásné ranko holky :hearts:
teda my měli tak velkou bouřku nad Polnou že sem se bála a úplně klepala strachy ..bouřek se bojím od mala a přijde mi že čím sem starší tím větší mám znich strach :sweat_smile: vůbec sem nemohla spát a nakonec přišla ke mně do postele malá že se bojí.. asi jí taky vzbudila chuděrku, tak jsme nakonec spínkali spolu :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

@kk28 jojo krátí jen ať se to krátí už bych to popravdě chtěla mít za sebou, te´d už je to takový aji na prd člověk se nemůže pořádně obrátit , když nikam musím chvátat tak to taky nejde..se sexem ani nemluvím :sweat_smile: :sweat_smile: :rolling_eyes: :fearful: :dizzy_face: a už prostě bych rodila hihi ale jen at se tam v pupíku pěkně dopéká do zlatova :grinning: :grinning:
jména máme Nikolka a nebo Michálek:hearts::hearts:já vybírala na kluka a Manžel prostě vybral na první malou a řekl když to bude druhá kočka chce si taky na ní vybrat jméno ale mě se líbí takže žádný problém sem stím neměla :slight_smile: spíš mě to těší, že není zklamanej že druhá má být holčina spíš naopak je na to pyšnej mi přijde :grinning: :grinning: :grinning:
14. srp 2010 v 09:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kk28 taky sem měla ztoho strach pač malá byla úplně nejvíc závislá ale vzali jsme jí ho v roce a pohoda jen na spaní jsme jí ho nechali a pak na noc to bylo horší zkoušela jsme hodně aji tady jak mi poradila kij, aled nakonec to stejně nedopadlo, nakonec prostě jsem ho vyhodila jako z balkona a pohoda :grinning: :grinning: takže úplně na pohodu:slight_smile: tak a ted jsme zvědavá právě jak bude dudlací druhá kočka :grinning: :grinning:
14. srp 2010 v 09:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak se hlásím, v pátek jsme jeli do Bohdalova na rodinou oslavu a přijeli včera večer, tak to bylo fajn.
Manža chodil na 4.zš, tak to máte pravdu že to máme kousek , taky naproti obchodu bydlí známí teď nedávno se brali, a vedle obchodu bydlí můj táta.To je náhod.
Děkuji za info o plenkách.
Tak se zatím mějte fajn já jdu něco málo poklidit a tak. :dizzy_face:
15. srp 2010 v 15:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,

zdravíme novou členku :slight_smile: Já jsem z Velké Losenice a myslím,že se asi neznáme....

Jinak sme se odp.vrátili z víkendu v Praze a můžu vám říct, že se mě ani nechtělo domů (nějak rychle to uteklo :frowning2: ) Už přemýšlím, kdy zase vyrazíme, vypadá to že až na jaře. Anetka to zvládla úplně báječně, až sme byli překvapení. Jen nás už několikátý den trápí průjem. Dr.nám pořádně nic neřekl, tak nevím. Kdybyste měli holky maminy nějaký vyzkoušený tip na průjem tak sem s ním :slight_smile:
Určitě sem pro nějaký srázek, ráda bych vás (které neznám) poznala :grinning:
15. srp 2010 v 19:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky :slight_smile: tak copak nového?? posílám semka ty slíbené fotečky bříška :slight_smile: jen břicho doufám že nás ještě někdo vyfotí společně no uvidíme :slight_smile:
15. srp 2010 ve 23:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak jsme opět doma sami, tatínek nám odjel surfovat :frowning2:
Mona: krásné bříško :slight_smile:
Dneska to u nás vypadá na déšť, ale doufám, že z toho nic nebude, chci jít s dětma bruslit, teda Kiki pojede na kole a já si zabruslím s Otíčkem :grinning:
16. srp 2010 v 07:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem přihodila fotečky :slight_smile:
16. srp 2010 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanulka190 Hani, máš krásné děti.
16. srp 2010 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky všem. tak zas leje,ještě že to vadrželo až do ted.
Já byla dneska s malým u dr.. malý měl ráno divnou stoličku,zelenou s tmavě hnědými kousky,tak jsem měla strach,jestli to nebyla krev. Tak Koštálová říkala,at se přijdeme ukázat. Tak prý to je hladová stolička.Ale malý hladově rozhodně nevypadá. Tak jak měl intervaly delší,tak ted zase papáme každé 2-2,5 hod. A dr. ho vážila,tak něco po šesti týdnech má 4690g. Takže je to pěkný cvalda náš. Dr.ho chválila,jak má baculaté tvářičky a je dobře živený. :grinning: Je to náš ,,starosta,, :grinning: :grinning: :grinning: Hlavně,že je zdravý.
Dneska je teda malý pěkně protivný,chvíli pláče,chvíli spinká,nechce ani dudat a od včera se kroutí. No bodejt ne,mamka si dala řízky z hub,bych si nafackovala,ale když byly tak dobrý.
Kači já jsem tě v tom Albertu neviděla,právě,že jsem se koukala,jestli tě někde neuvidím. Jinak bych se hlásila,to se neboj :grinning:
Moni krásné břišínko.
Gabi jak se máte vy? Co bříško? Zvládáte to? My vcelku jo,minulý týden byl malý neskutečně hodný. DNeska jsme od devítí byli venku. Nebyla jsi náhodou v Havl.Brodě s holčinou z Losenice. Rodila 5.7. má Kristýnku. Michaela Kubíčková. Včera jsem ji viděla na Vycházce v Losce a je to drobeček,taky princeznička. Ne takový cvalda,jako ten náš kulda.

16. srp 2010 v 17:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek