• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky, těhulky ze Žďáru nad Sázavou, přidejte se.

1. února 2016 
A co vy těhulky? Jak se máte?
16. srp 2010 v 17:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,

Hani fotečky jsou super, Kristýnka má nádherný kukadla :wink:

Luci, ty se znáš s Míšou?? Sme sousedky :slight_smile: Vidíš ani mě nenapadlo se zeptat Gabči jestli ji nezná......

Jinak my stále průjmujem, i když je to lepší. tak nevím :frowning2:
16. srp 2010 v 18:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Eli znám ji z práce. Jezdila k nám se zbožím od Hasoftu.A Adama znám přez jedny známé. S Míšou si vykám,s Adamem tykám.Ale známe se jen zběžně. Teda to mi je líto,že průjmujete,to musí být fakt nepříjemný
16. srp 2010 v 18:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, tak jsem taky přidala nějaký fotečky, aspoň doufám, že se uložily.
Míša Kubíčková to mi něco říká, nemají hospodu v Losce?Jestli jo tak tam jsme měli svatbu a Míša se nechystala na mateřství :grinning: ale to bude určitě ona.za hospodou stavěli domeček. Tak to je fajn.
Ještě jsem se chtěla zeptat jestli někdo nemáte zkušenost s nějakým programem na úpravu fotek a koláží a tak něco?já jsem zkoušela funny.pho.to. a jeslti je ještě něco jinýho a třeba v češtině.
Mějte se fajn.
16. srp 2010 v 18:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peťo, zkus zonner photo nebo photoscape. na fotky používám tyhle dva programy :slight_smile: jj Míša mají hospodu a domeček už mají postavený a skoro nastěhovaný :grinning:
16. srp 2010 v 19:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,teda nestíhám ani trochu ...vás dočíst. :stuck_out_tongue_closed_eyes: no nic...
Koukám škaredé počasí tak drbete a drbete :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
Fotečky máte krásný dětičky rostou jako z vody děs...Domča dělá pokroky začíná mluvit (máma hurá :wink: ,děda,kiri ne ne a jo :slight_smile: ) a jsme uplně bez dudlíku asi týden jo a taky mě začal utíkat za ženskejma.... :slight_smile: k sousedce má tři holky :grinning: normálně mě už 2x utekl jen jsem se na chvíly otočila a byl u nic na dvoře :grinning: jináč nic nového...

Vítáme novou maminu...já používám prográmek na upravu fotek http://photofunia.com/ a http://cs.picjoke.com/
16. srp 2010 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanulka190 děkuji:hearts:
@lucifirek taky děkuji:hearts:

jinak holky jak se máte?? jinak vám semka musím dát jeden recept fakt bomba kuk aji s fotkou smeka dávám :slight_smile:
:hearts::hearts:Výborná lehká rybízová buchta :slight_smile: osvěžující:hearts::hearts:

POTŘEBNÉ PŘÍSADY

manžel rybízové buchty nikdy neměl rád a ani nemá.. ale tato je vyjímka..tý by se ujedl :slight_smile: takže opravdu zkuste je vynikající Korpus: 4 vejce, 200 g polohrubé mouky, 1/2 prášku do pečiva, 200 g moučkového cukru, 5 PL horké vody, 5 PL oleje***Rybízová náplň: 350 g červeného rybízu (může být i mražený), 100 g cukru, 1 vanilkový pudinkový prášek, 200 ml vody***Smetanový krém: 400 g zakysané smetany, 250 g tvarohu ve vaničce, 200 ml smetany ke šlehání, 5 PL moučkového cukru, 4 želatinové plátky.

POSTUP PŘÍPRAVY

Odsypeme trochu cukru do bílků a vyšleháme pevný sníh. Vyšleháme žloutky s cukrem a vodou, přidáváme olej, mouku s práškem a nakonec ručně vmícháme sníh z bílků. Těsto natřeme na velký plech s pečícím papírem a upečeme v předehřáté troubě na 180°C asi 12 minut. Necháme vychladnout.

Rybíz, cukr a 100 ml vody necháme projít varem, přidáme pudink, rozmíchaný ve 100 ml vody a 1 minutu povaříme. Horkou náplň rozetřeme na piškot a necháme vychladnout.

Ušleháme šlehačku. Zakysanou smetanu smícháme s tvarohem a cukrem, vmícháme šlehačku. Nabobtnané a rozpuštěné želatinové plátky vmícháme do krému (návod je na sáčku). Krém natřeme na rybíz, zarovnáme, můžeme posypat grankem a necháme v ledničce několik hodin ztuhnout
16. srp 2010 ve 22:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, holky :slight_smile: .
Tak jakpak se máte? My jsme byli předvčerem koupit v Ikea komody, už je máme smontované, Zdenda si máknul, ale už stojí, v jedné už mám naskládané věci pro malého, prát budu později, stejně je to čut novotou, věci, které jsme si si sami koupili, co jsou naše, do druhé si vytřídím ty půjčené podle velikosti. Vypadá to tak, že malý bude mí fakt hodně věcí, myška naše.
Jinak ode dneška jsme v VI. měsíci :grinning: . Tak ještě 4 a máme Zdeněčka doma, už se nemůžu dočkat!

V pá přijede ségra, tak se těším na tu malou opici, no i na tu velkou se těším :slight_smile: , porovnáme pupíky, zdrbneme...těším se i na toho jejich pošuka psa, na Kubajse :slight_smile: .
18. srp 2010 v 09:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky :slight_smile:,
tak já právě vařím, dětičky mám venku na zahrádce, přijela mi sestřenka na prázdniny, tak je s Kiki na písku
Jinak musím dneska uklidit u Kiki má tam teda čurbes, ráno hledala skládačku, tak vysypala krabici s hračkama, jo a zase musím přeskládat skříň na oblečení, ta naše parádnice se převlíká několikrát denně, hledá si barevné kombinace, no je to na infarkt :angry:
No nic, letím něco dělat, než se vzbudí Otíček..
18. srp 2010 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak přeji pěkné dopoledne,přidala jsem nějaké fotečky tak můžete mrknout. Jinak jsme včera trouchu blby se segrou s foťákem tak byla sranda. Díky za stránky na úpravu fotek, je to jako droga.
18. srp 2010 v 11:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,děvčata :wink:

Péťo,máš moc pěkné fotečky a hlavně už to máš za pár,závidím.

Já jdu zétra do poradny,tak jsem zvědavá,pohyby nic moc necítím,jen tak večer,občas přes den,ale fakt málo,tak doufám,že miminko zkontroluje USG a třeba mi i řekne pohlaví,jestli se zadaří.Když tak až na velkém USG,ale ten zase u nás dělá celkem nepříjemná pí.Dr,tak raději řeknu své,ta je normální a ochotná. :wink:

Jinak o víkendu jsme byli u mojeho otce na Moravě,bylo fajn,malá se vyřádila na zahradě se psama,chodila sbírat vajíčka...byla nadšená.
18. srp 2010 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

tak mi Luci teprve před chvílí usnula, ale dám jí ještě max 1/2h a jdu budit, můra, se jí vůbec nechce po obědě jít spinkat, a pak v 16h je KO.

Dnes jsem byla u kadeřnice, tak jsem si zas udělala radost novým sestřihem.

Peto: manžel u nás dělal před třemi lety elektriku, a asi si ho i matně pamatuji ze základky.

Kristýnko: to je jsem zvědavá, co za pokládek se vám skrývá v bříšku, tipla bych holčičku :wink:
18. srp 2010 v 16:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peta86 dneska jsem tě viděla,šli jste s manželem za mnou u polikliniky,někdy před šestou. :wink:
18. srp 2010 ve 23:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, děkuji za pochvalu fotek.:slight_smile:
Jo jo blíží se to úplně hrozně rychle, 9 dní do termínu, začíná mě chytat panika a strach, ale asi to k tomu patří. Mám doma čaj z maliníku, ale nějak jsem ho ještě nezačala pít, mám z toho nějakej strach :grinning:.
Taky jsem ještě dneska absolvovala zubaře(Mudr.Petrášovou :grinning:) tak to dopadlo dobře ani to nebolelo.
Ivis: manža říkal, že tě taky zná ze základky, a já si tě pamatuju z průmky, si myslím, že jste bydleli vedle mojí babičky ve vchodě.
Luci, já si říkala jestli to nebudeš ty a víš podle čeho?podle brýlí, nevím proč, ale nebyla jsem si jistá, protože jsme se nikdy před tím neviděli. :grinning: Tak jsi mě měla nakoupnout. :sweat_smile:
Tak se zatím mějte fajn a pěkný den.
19. srp 2010 v 08:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,holky :slight_smile:

Tak jsem byla dnes na KO,říkala jsem Dr.,že pohyby nic moc,tak hnedka,že na to koukne.Miminko je v pořádku,srdíčko tlouklo,miminko hýblo sem tam rukou,sem tam nohou,ale přemety zrovna nedělalo,jak to okomentovala dr.Ale zdálo se jí vše v pořádku.Jen cytologie mi vyšla opět špatně,dokonce hůř,než minule,tak z toho moc radost nemám.Jsem objednaná na začátek října k Dr.,který vede centrum onkologické prevence tady v Novoměstské nemocnici,tak uvidíme,co mi řekne on.Asi mě budou sledovat a po porodu se uvidí.Někdy se prý konizace čípku dělá i v těhu,ale to bych moc nechtěla,kvůli miminku.

Na velké ultrazvuky jsem objednaná na 6.9.,tak to hezky uteče a další poradnu mám pak 16.9.Jarda půjde se mnou,už jsem mu volala,ať si to domluví v práci.

Teď prcek kopnul,tak snad se rozhýbe,lumpík :wink: A píšu Lumpík,protože to bude CHLAPEČEK. Dr.si byla jistá,ještě jsem se ptala,jestli určitě a ona se začala smát a že určitě kluk.Tak ještě se pak přeptám na velkém USG :grinning:

19. srp 2010 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo,jen jsem si zapomněla v tom vzrušení říct o fotku,ale neva,řeknu si na velkém.
19. srp 2010 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Kijo, veliká gratulace k chlapečkovi :slight_smile:
19. srp 2010 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jéé kijo: také gratulujeme, se vám to pěkně povedlo, to tady napárečkujeme :slight_smile: jinak s tím čípkem budeme moc myslet, třeba to bude nakonec úplně v poho, já to tak měla u vojty po porodu a pak najednou úplně ok, ale bylo lepší, že jsem nebyla těhu, tak držímě pěstičky, at nemusíte nic podstupovat !
19. srp 2010 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky,díky.

Gábi,no nevím.Od minula se mi to dost zhoršilo,uvidím,co mi k tomu v říjnu řekne ten dr.Teď to vypustím z hlavy,teda budu se snažit.Hlavně,ať je mimi v pořádku a pak se uvidí,co se mnou. :wink:
19. srp 2010 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
kijo: určitě to bude dobrý :wink: jéé a koukám, že taky štěpánek, moc hezký jméno :dizzy_face:
19. srp 2010 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jo a co tatka na klučíka, určitě veliká radost vid? :slight_smile:
19. srp 2010 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jo holky, dneska mi houkal o půl 12 v noci detektor dechu :stuck_out_tongue_closed_eyes: stalo se vám to některé už?
19. srp 2010 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Gábi,radost byla,to víš,že jo.Nám jednou monitor houkal,taky v noci.Ale jakmile jsem nakoukla,tak malá se vrtěla.Otázkou je,jestli přestala dýchat a to houkání ji tak polekalo,.že se nadechla(což se stává,že děti mívají dlouhou apnoickou pauzu) nebo jestli to byla nějaká chyba ve snímání.Jenže to byla ještě malá a nevrtěla se,takže nevíme.Hlavně,že to funguje. :wink:
19. srp 2010 ve 14:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
gaba3: nám se to u Kiki taky stávalo, že monitor spustil, ale já si myslím, že to bylo tím, že se dostala mimo snímač. Kiki od 8 týdne lezla po zádech-odstrkovala se nožičkama :slight_smile:
19. srp 2010 v 15:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, holky, paráda, že? 2 chlapečci v rodině :slight_smile: .
Já už mám konečně v ruce výsledky z té toxoplasmosy,prodělala jsem ji kdysi v minulosti, ted´ bez známek aktivity, takže moje dítě i ty případné další jsou chráněny pamět´ovými protilátkami z mé krve. Každopádně budu stále stejně opatrná, nic se pro mě nemění, jen je fajn, že už jsem ji prodělala a to je to nejlepší řešení :wink: . Takže furt nebudu jíst u tchýně a jíst maso v hospodě atd., atd...

Co vy, jakpak se máte?
19. srp 2010 v 18:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,

Kristýnko : parádička, aspoň holky nebudou mít nouzi o kluky:wink: A ten čípek se snad umoudří:unamused:

Nás čeká od září miniškolička, jedno dopoledne v týdnu, taková předpříprava velké školky, tak snad se to bude Luci líbit.

A už jsme skoro 14 dní bez dudlíka - konečně, ta nemoc tomu hooodně pomohla, tak snad už si Luci nevzpomene.

Gabčo - taky se nám monitor tak 3x spustil, když byla Luci takhle malinká.

19. srp 2010 ve 20:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kijo tak to super,další chlapeček. :slight_smile:
Zuzi taky gratuluju k dobrým výsledkům. :wink:
Gabi teda to muselo být nepříjemný.

20. srp 2010 v 09:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci, díky, co vy, jak se máte? Co Kubíček? Je hodný? :slight_smile:
20. srp 2010 v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzimila my tento týden šíleně bojujeme. Malý pořád pláče a pláče. Bolí ho asi bříško,nebo už nevím,co by mu chybělo. Ted teda konečně spinká. Dneska plakal celé dopoledne,tak jsme šli ven,tak také občas plakal a byl k neutišení. A jak je to normální,jakmile přišel manžel domů,tak byl zlatý. Pak vypadám jak blázen :grinning: Ale je to pokládeček. Už se dokáže hezky smát. :slight_smile:
20. srp 2010 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci, tak to je jasné, že když přijde táta domů, děti jsou v klidu :slight_smile: . To je právě to, co mě straší, že miminko pláče a nikdo neví, proč, když je zdravé, napapané, v suché plínečce...holt, náladička nějaká asi :wink: .

Já už tady mám ségru s malou, malá je zlobidlo, dostala dneska od mámy i táty, zlobila a byla protivná, ale jak říkám, náladička pod psa. Hladila mi břicho, poslouchala " chlapečka ", ptala se, jestli kope, to byla zlatá. A ségra dneka cítila kopance malého Zdeněčka :slight_smile: . A dostali jsme krásný bryndáček s nápisem " Zdeneček ". Velkému Zdendovi se moc líbí / velký Zdenda je totiž narcis :grinning: :grinning: /.
20. srp 2010 ve 22:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek