• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky, těhulky ze Žďáru nad Sázavou, přidejte se.

1. února 2016 
Luci,kupte dudlík Od MAM.Je to jen takový motýlek,takže jde k pusině pořád vzduch. :wink:
30. srp 2010 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucifirek kojení zatím dobrý, někdy z jednoho prsa, někdy jí dám z obou,přes den koíjíme tak po 2 hoďkách a v noci po 3-3,5 takže zatím fakt pohoda.Doufám, že nám to vydrží co nejdýl.

Chtěla jsem se zeptat, jestli nevíte jak je to s dávkama a kde se co vyřizuje když už je prcek na světě, manža byl pro rodný list, teď běžel na pojištovnu a nevím právě jaký jsou lhůty aby jsme něco nezameškali. předem díky.
30. srp 2010 ve 14:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kijonkova.k máme dudlík od MAM,je dost děravý a má dole ty výstupky a je to trošku lepší,ale ten MAM air,jak je opravdu děravý jsem u nás nekoupila. Budu muset asi objednat na netu.
@peta86 tak mateřskou už máš asi vyřízenou a pobíráš ne? Tak ti ted zbývá jen si vyřídit rodičovský příspěvek a porodné. O to zažádáš na pracáku -.sociální odbor a to je dole na městském úřadě v té horní budově,je to hned vedle vchodu. Na rodičovský příspěvek máš asi ještě čas,teda pokud pobíráš mateřskou.Ale paní ti tam všechno řekne,mě tam dala už i formuláře,když jsem žádala o porodné. Jo a jinak o porodné musíš zažádat ty sama,manželovi to nedají. Můj manža to chtěl vyřídit,ale nechtěli mu to dát,že musím já sama.
Tak to kojení zvládáte hezky. :slight_smile: My kojíme po 2-3 hod. pořád. Zatím se nám teda intervaly neprodlužují. Ale co,nachystaný je to pořád :grinning: a kdekoliv
30. srp 2010 v 17:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
kytička - ahojky jojo máme se dobře :slight_smile: blíží.. blíží tak ted máme u nás pout 11. a 12.9 tak pres tu bych chtela byt jeste 2v1 a pak už at to klidne prijde kdykoliv .-D :grinning:

luci- mi používali od aventu a spokojenost :slight_smile: fakt paráda nepotí s epusinka nic.. já celou řadu používala od avent.. pro mě opravdu super max spokojená :slight_smile: se vším od nich :slight_smile:
30. srp 2010 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci po dudlíkovi MAM se zkus podívat v DMku, já včera kupovala větší právě tam :wink:
To je zajímavý, že to Aleš vyřídit nemohl, protože mě to manžel vyřídil a nikdo mu nic neřekl, o tom že by neměl :confused: akorát sem mu dávala svoji občanku. Se stejně všechny máte, že můžete kojit..... to já měla málo a od měsíce jsme přikrmovaly :frowning2: až sem si občas připadala jako máma na prd :pensive: :pensive: :frowning2: :frowning2:
30. srp 2010 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :slight_smile:
Peta: veliká gratulace k holčičce :slight_smile: Tea je krásný jméno..
My používáme jako Mona avent a super :slight_smile:
Eli- krásné fotečky, malá je kočka. To už vám takhle sedí,jo?
Dneska je počasí na ho... Včera jsme byli s Otíčkem v poradně, tak má v 8 týdnech 4950g. Je to kus chlapa :grinning: Zítra už jde Kiki do školky, to mě bude asi doma pořádně smutno.....
Jdu prohledat mrazák,musím něco ukuchtit
31. srp 2010 v 08:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eelka já tam kupovala ten co máme taky a včera jsem tam taky byla,mají tam ten AIR ale až od 6ti měsíců,bohužel a ten je pro nás ještě velký. JInak bych ho tam hned vzala :slight_smile:
31. srp 2010 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eelka tak Alešovi řekli,že si musím zažádat já sama,manžel může žádat jenom v příapdě umrtí matky.Tak nevím. Nevím proč by to nemohl vyřídit.No ale tak mu to paní řekla. Já jenom chtěla,aby to tam vyplněné dovezl a musela jsem tam jít sama.
31. srp 2010 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucifirek tak to teda pak nechápu.... Nejspíš Aleš narazil na nějakou, co to moc prožívá :slight_smile: Protože mě to vyřídil Pavel a já tam vůbec nemusela. Měli by ale jednat všechny stejně
31. srp 2010 ve 12:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Moni, tak se třeba potkáme :slight_smile: každý rok tam jezdíme...nás ted čeká v Polničce. Polenská je poslední a pak zase bude klid :grinning:
Já se ted vrátila z Příby jela jsme si tam JEN pro náké tabletky začalo mě v noci pěkně bolet v krku a tak jem se rovnou stavila do řeznictví jedu zpátky dole u benzíny 65 :grinning: a nejednou u mé odbočky na Nížkov mě blokujou cestu ty užasní panáčci pomáhat a chránit no nezvedne ten blb ruku abych zastavila :frowning2: ale samozřejmě že na mě nic neměly papíry v pořádku prohlídl si Domču jestly jsme připoutaní a bylo to jen jsem měla hrůzu že to bude za pokutu za rychlost a ono nic :grinning: :wink: no mě prostě nechytí :grinning: :grinning: :grinning:
1. zář 2010 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, díky za info, dneska jsem vyřídila porodné a pak cca za půl roku ten rodičák.Taky už mi dala papíry k tomu domů, musí se tam ještě něco zase ze sociálky jak je pod poštou.to je papírů...Včera u nás byla Mudr. Košťálová, tak se máme přijít příští týden zvážit, tak jsem zvědavá kolik budeme mít.A za měsíc do poradny. :wink: Jinak vše o.k.
1. zář 2010 v 15:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem přidala pár foteček :wink:
1. zář 2010 v 19:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak dnešní poradna dopadla super.Ten náš kulda roste jako z vody,ve dvou měsících máme 61cm a 5,4kg. Na pupínky jsme dostali zinkoolej. A je to normální kojenecké akné.Jak jsi psala Lukzy. Kulíšek už hezky spinká. Je sním čím dál větší sranda.Dostali jsme pochvalu,jak je šikovný.

@peta86 Malá je krásná,fotečky super. Uplně mě mrzí,že nemáme žádno ufotečku těsně po porodu. Malý byl v inkubátoru,tak máme až hodinu po porodu.
1. zář 2010 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :slight_smile:
tak Kristýnka už je zase ve školce, dneska jí tam vezl taťka a já si pro ní po o půjdu. Ze školky je nadšená, moc se jí tam líbí. Já si alespoň něco stihnu porobit, než se vrátí.
Otíček je pěknej nespavec, celý den kouká a usne tak max na půl hodinky a zase se dožaduje pozornosti. Za celý den spí max tak 3-4 hodiny,aspoň že spí v noci :grinning:
Tak jsem si myslela, že budu mít chvilku klidu a už se mě dožaduje, tak papa :grinning:
2. zář 2010 v 08:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanulka190 to je dobře,že se malé ve školce líbí. A tobě to taky bodne. :wink: A Otíček,to toho člověk asi moc neudělá,vid. Člověk se chce tomu prckovi věnovat,když kouká. A spinká celou noc? Už takhle brzy?
Malý ted usnul v křesílku,tak jdu něco udělat.Odpoledne jedeme na návštěvu.
2. zář 2010 v 08:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
No s Otíkem se fakt nic neudělá,buď si spolu povídáme nebo ho nosím v šátku, v postýlce nechce vůdec být. Spinká celou noc asi od 2 týdnů,někdy se vzbudí tak kolem třetí,ale většinou až v šest ráno,ale přes den je to drsný, mám pocit,že ho kojím snad pořád
2. zář 2010 v 09:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kyticka33 tak to je super, tak třeba se tam potkáme :slight_smile: ale má být škaredě to mě štve.. :frowning2: ne kvůli sobě ale spíš kvůli malé pač když bude pršet těžko se skolotočuje :unamused: :unamused: tak uvidíme :slight_smile:

jinak jak s evšichni máte???to počasí je takový plačtivý ted že???
2. zář 2010 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Moni tak jak? Ty jo,už to může být každým dnev,vid. Tak ti držím palečky. :wink: At je to rychlovka. :wink:
3. zář 2010 v 08:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ranko,holky.

Moni,jak já Ti závidím,že už jsi u konce :wink: Já si tohle těhotenství moc neužiju a to jsem se na něj tak moc těšila.Furt mě bolí břicho,včera večer jsem už ani nemohla vstát z křesla,jak mě píchalo v podbřišku,hnus.Ráno jsem vstala v pohodě a teď už zase lezu jako lemra.Malý se taky zrovna moc nehýbe,buď je to lenoch jako blázen nebo je něco špatně.Ještě,že jdeme v pondělí na velký UZ,už jsem nervozní.V pondělí se teda vrtěl a kopal celý den,to bylo poprvé,co jsem ho tak moc cítila a další dny už jen tak lážo plážo.Jako pohyby cítím,ale furt se mi zdá,že je to málo,na to,že už jsem 21.tt Snad nás v pondělí čekají jen dobré zprávy :sunglasses:

A stejně jsem včera v Kiku neodolala...Byli jsme tam jen nakouknout a já tam natrefila na malinkaté tričko a tepláčky,ks 29 Kč :grinning: Směšné,že?3koda,že tam toho něměli více,ale pak už jen na holčičky nebo s kr.rukávem,což je proz imní miminko na prd :grinning:
3. zář 2010 v 08:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky těhulky,co čekáte druhé miminko.Já bych klidně další těhu hned. Ale máte pravdu v tom,že to druhé těhu si už člověk neužije,jako to první. To má člověk čas na sebe a může odpočívat. Při druhém už máte doma človíčka,který vás potřebuje,chce nosit. No prostě se člověk nezastaví. :wink: Tak jsem ráda,že jsem si to první těhu opravdu užila. A ted to naše štěstí leží kousek ode mě. Brouká si,hezky se směje. A dělá pokroky.

@kijonkova.k neboj se,třeba je to jenom pohodář :wink: Všechno bylo v pořádku,ne? A ted ti to určitě potvdí zase. Uvidíš. Jo v Kiku občas mají něco v akci.Ale já tam nic nekoupila,to mi připomíná,že bych tam mohla vyrazit,protože malý mi vyrostl ze všech overálků. Na holčičky mají těch krásných věcí víc,mi připadá
3. zář 2010 v 08:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, holky, tak jakpak se máte?
Co se týká oblečení pro chlapečky....asi mi dáte za pravdu, že oblečení pro holčičky je mnohem více a větší výběr. Já taky, jak někam jedeme, sleduju, když je akce, je to většinou růžové s princeznama a mašličkama :grinning: . Taky se mi zdá, že chlapečci jsou trochu šizení :slight_smile: .

Včera jsem si byli sednout z práce, byla to taková dost neplánovaná akce, sešlo se nás 6, byla sranda, malý Zdeněček pěkně kopkal ( asi mu chutnala pizza :slight_smile: a pito a kofola ). Probrali jsme všechno možné, hlavně platy, které se mají snižovat, no to by mě zajímalo, kterou prdelí ta naše vláda myslí....mezi náma, který stát sám sobě decimuje záchranné složky???? Podle jedné verze by měl být plat zdravotních sester paušální, a je jedno, jestli děláš 2 roky nebo 30 let....na co teda máme ty ¨zkur.ené registrace? Na ho.no, jen platíme ministerstvu každých 6 let 500 Kč, pak za semináře soukromým organizacím, ale peníze nám vezmou....hovada to jsou, hlavně, aby měli " sociálně slabší" na dávky, na porodné.....atd., atd.
3. zář 2010 v 15:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzimila tak to ti musím dát za pravdu,pro holčičky toho mají tolika a nádherný.PRo kluky mnbohem méně. Dneska jsem malému koupila v sekáči krásnou zimní bundičku a zateplené ryflíky.Moc krásný. Ještě mu je to větší,ale vzhledem k tomu,že je teprve začátek září,tak si myslím,že do toho v pohodě doroste a musí mu to vydržet celou zimu.
3. zář 2010 v 18:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ránko. :slight_smile: Tak jak se tu všichni máte? Venku je teda pěkná zima,ale začíná svítit krásně slunko,tak vyrazíme asi na vycházku. :slight_smile:
@kyticka33 o víkendu jsem mluvila v Hamrech s Radkou Jánošovu a Otou,že se znáte,ten svět je fakt malej. :grinning:
Děda slavil 70.
6. zář 2010 v 08:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Krásné ráno,

tak já už Lukáška odvedla do školky a Andrejka mi spinká :slight_smile: . Dneska jsme měli krušnou noc, lezou nám zoubky, takže od půl noci do 4:30 kňučela a nic nepomáhalo :stuck_out_tongue_closed_eyes: :cry: . Snad bude dneska líp.

Lukášek bude dneska ve školce spinkat a pak ho vyzvedne taťka....to bude radosti jak na starém bělidle :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: .

Zítra jedu s Andy do ZR (na 10 jdu k oční), takže potom jsem volná jak ten ptáček asi až do15 hodiny, takže bych zašla na kafíčko a třeba i na obídek, jestli se někdo přidá, co?

Jdu asi fotit hadříky na prodej. Zatím pá!
6. zář 2010 v 08:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,holky.

Tak jsme se vrátili z velkého UZ,chlapeček je fakt chlapeček :grinning: Máme to na fotce,pak přihodím do alba.Všechno je v pořádku,včetně srdíčka.Tak mám hroznou radost.Jo,placentu mám na přední straně,takže je možné,že proto cítím méně ty pohyby,ale Dr.říkal,že tam má hodně místa,že teď začne pořádně růst,takže snad začne i více kopat.Taťka byl s náma,je nadšený z UZ přístroje,říkal,že je to namakaná mašina :grinning:

Teď musím vysát a vytřít,ať se nebrodíme v psích chlupech :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: A pak bych měla něco uklohnit na oběd,ale jelikož má Karolínka polívku od včera,tak pro nás to vidím na pizzu asi :wink:
6. zář 2010 v 10:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kijonkova.k Velká gratulace k potvrzenému pindíkovi :slight_smile: a super, že všechno je v pořádku :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
6. zář 2010 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kači,teď jsem uložila fotky,pindík jde krásně vidět.Dr. říkal,že tohle už fakt nezmizí :wink:
6. zář 2010 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak včera jsme vyjeli na první prochajdu,jen na chvilku, ale byla to příjemná změna:slight_smile:)
Dala jsem prát pračku a odpoledne chceme jet na prochajdu až dojde taťka z práce a musím si nechat udělat klíče od kočárkárny abych se dostala pro kočár a mohla třeba zítra dopo na chvíli vyjet.V noci malá vstáva po 4 hodinách a přes den po těch 2,5. Taky začíná držet hlavičku, tak mi to příjde docela brzo???Dneska je jí 14 dní, to to letí.No nechám si od vás poradit, a taky jsem se chtěla zeptat, jestli jste vytírali pusinku tou fialovou vodou?
Děkuji za odpovědi.Zatím papa.
6. zář 2010 v 11:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky,co takhle srazík?Že bychom se konečně pokochaly miminky?

Peťo,gencianku používej jen,když bude mít malá soor-moučnivku.Bílé povlaky a tečky v pusině,které nejdou dát dolů.Jinak je to na prd.
6. zář 2010 v 11:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kk28 Jak se Lukáškovi líbí ve školce? Já bych na kafíčko šla s radostí,tak se nás může sejít třeba i víc. Kam bychom vyrazili?A hadříky asi holčičí vid?
Já koupila v pátek malému s sekáči krásnou zimní bundičku a zateplené riflíky.Budou mu slušet :grinning: Aleš z nich byl poprděnej.

@kijonkova.k tak vidíš,všechno je v pořádku :slight_smile: Bude tu další chlapeček. S těma klukama se nějak roztrhl pytel. :slight_smile: Já ze začátku pohyby taky moc necítila. A když někdy nekopal delší dobu,tak jsem byla na nervy. Ale pak to vlnobití. :grinning: Však to znáš. To mi teda chybí,ty kopanečku a bouličky na bříšku. :grinning:
Já dělala včera guláš s knedlíkem manžovi a pro sebe jsem měla jahelník se švestkama od soboty. A dneska jsem teda ryskla si dát trošku guláše,tak doufám,že to malého neroztrhen.

@peta86 já se taky vždycky na prochajdu těším,malý hezky spinká a já si vyčistím hlavu,lepší než doma.A kdo ví,jak dlouho ještě bude takhle přijatelně. Tak to se třeba někdy na procházce potkáme,my chodíme denně.Akrotá už je ted horší,že venku nenakojím,jak začne být zima. My kojíme taky pořád 2,5-3hod. i v noci,al mě to nějak neva,malý nepláče a pak hned spinká. To je pricezna šikovná,že už začíná držet hlavičku.
Ty chodíš ke Koštálový asi vid. Ta dává genciálku preventivně a má se vytírat jednou týdně. Ségra vytírala poctivě a já se teda přiznám,že jsem teda nevytírala ani jednou. Doktoři to většinou vůbec nedávají.
6. zář 2010 ve 12:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek