• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky, těhulky ze Žďáru nad Sázavou, přidejte se.

1. února 2016 
@peta86 my chodíme taky k Tetě Haně,ale ty vosy tam jsou šílený,nevím,kde se tam tak berou. Bčera jich tam taky bylo hromada. Teda ty se máš,že budeš mít hlídání. :slight_smile: a můžeš vyrazit na zkráškování
No tak jsem kubíka taky přechválila.včera začal řvát před koupáním kolem šesté a řval jak siréna.Tkaže tay nevím,co mu bylo. Na chvíli přestal ve vaničce a pak pokračoval. A usnul až v devět. No tak koukám,že je to všude stejný.
23. zář 2010 v 09:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, holky, dnešní ko: malý má asi 1200g, máme to napsané i v průkazce, ko za 4 týdny, rcp. na magnesko, já mám celkově nahoře 7 kg, za ty 4 týdny ted´ jsem přibrala 3,3 kg... :wink:
23. zář 2010 v 09:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahojky :slight_smile:
tak koukám, že nemáme řvavou jediní, tak se holky držte! mě ted zuzka řvala celou hodinu v kočáře a až pak usnula, nsad už fakt zavolám dr., jestli nepřikrmovat, když furt pláče a už 3. den nakaká :frowning2:

zuzi: jééé, pěkně zdeneček roste :dizzy_face: a ty jo, ty už se blížíš do 3. trimestru vid? to letí :slight_smile:
23. zář 2010 v 11:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Gábi,že nekadí,to nevadí.Oni to mlíko spotřebujou beze zbytku,takže prcek nemusí jít na velkou třeba i 10 dní,prý i 14 je ještě normál!!!Malá taky málo kadila,prostě z toho není žádný odpad.Zkus vydržet,pokud přibírá.Jak se jednou začne přikrmovat,pak je míň a míň mlíčka...,ale to to asi nemusím psát :sweat_smile: :wink: Nemá ten 3 měsíční spurt?Že má furt málo?
23. zář 2010 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Gabi, Otík teď taky pořád pláče, přičítám to taky tomu 3 měsíčnímu spurtu. Kojím ho teď snad pořád, v noci jsem se musela naučit vstávat tak 7x, předtím mi spal celou noc :frowning2: Teda stoličku má tak jednou týdně nebo za 10 dní, chci vydržet kojit minimálně půl roku, tak to snad dáme. Teď mi dole na chotbě zase vříská....
Tak papa
23. zář 2010 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,

tak u nás dneska ráno brečel Luki, protože nechtěl zůstat ve školce nebo spíš chtěl tam být, ale chtěl, abych tam byla i já a Andrejka :pensive: . No, snad se brzo uklidnil.

zuzi: gratulace ke kontrole :slight_smile: , vidím, že všechno probíhá na 1 s hvězdičkou :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

Gabi: taky bych to viděla na spurt :unamused: , zkus vydržet nebo zkus odstříkat a dát do Zuzance po lžičce nebo přes stříkačku u prsu.

Zkusím nějak dočíst, zatím pá :sweat_smile:
23. zář 2010 ve 13:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Moni: držím palečky, aby se porod co nejdřív rozjel :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

ivis: Lukášek po obědě stále spí, většinou tak 2 hoďky určitě někdy i víc :wink: .

peta86: koukám, že taky pěkně rostete, tak jen tak dál :slight_smile: :wink:

kijonkova.k: a jak se cítíš ty Kristi? všechno ok?
23. zář 2010 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kk28 moc děkuji :slight_smile::hearts::hearts:

zatím holky nic..
23. zář 2010 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kk28 Kači,teď je mi skvěle,sežrala jsem tabulku čokolády :grinning: Ale ne,je mi dobře.Občas tvrdne břicho,ale beru magnesko,takže v pohodě.Trochu mám křeče v lýtku,tak si ho asi zvednu :wink:
Teď jsem dovařila malinový puding,co si malá vybrala včera v obchodě a mám na něho hroznou chuť,už aby byl studený. :wink:
23. zář 2010 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kijonkova.k koukám chutě tě honí hihi :grinning: :grinning: :grinning: jen si dej at se miminku daří :grinning: :grinning: :grinning: mnam ale ten malinový puding byhc si dala taky :grinning: :grinning: :grinning:
23. zář 2010 v 15:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzimila krásně rostete oba :wink: a to jsi teda nepřibrala moc. :slight_smile:

Holky ty děti ted nějak vyvádějí co! Bude líp,aspon doufám.
Hani teda sedmkrát za noc,to je teda taky mazec. Já už jsem si říkala,že nemůžu malého moc chválit,vždycky když ho moc chválím,jak je hodný,tak se najednou něco změní a vyvádí jak ďáblík.
KK28 Kačí taky teda dobrý s Lukym :slight_smile: Ty děti jsou lumpíci.
@monaberuska1 teda ta vaše princezna vás napíná. :slight_smile:
@kijonkova.k super chutě,jen hezky bašti. :slight_smile: Já ted spráskala piškoty Pims :slight_smile: Já prostě ted žeru sladký,jako nikdy před tím. Pudinky já miluju a musí být studený z lednice a ztuhlý.

My dneska byli odpoledne venku a o pěti přišli domů,malý se nabaštil a ještě usnul,tak jsem zvědavá,jaký bude dnešní večer.
23. zář 2010 v 18:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak kouklám, že s pláčem je problém nejen u nás. No my máme teda teprve měsíc přesně dneska tak jestli to půjde takhle dál až do 3 měsíců tak potěš :wink: aspoň že takhle pláče jen večer jinak péřes den je hodná.
Tak jsem vyčetla na internetu, že na to novorozenecké akné pomáhá černý čaj, tak to zkouším než nám udělají v lékarně mastičku.
Mamka hlídala tak jsem byla u kadeřnice a změnila jsem image a mám to tmavý a červený prožky, ale manža mě moc nepochválil, ale jinak se všem líbím tak teda nevím, člověk se tak snaží... :grinning:
Luci: mě vosy jednou poštípaly a tak, že jsem byla v nemocnici a od tý doby mám fobii takže tam bych na kafčo nešla.Kdyby jsi věděla o něčem jiným tak bysme mohly třeba příští týden dopo vyrazit.
Jdu se navečeřet a rychlá sprcha, jsem nachcípaná tak si půjdu brzo lehnout a potit.Snad to malá nechytne.
Moni držím pěsti :grinning:
Mějte se.
23. zář 2010 v 19:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
23. zář 2010 v 19:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

tak jak vás pročítám, tak si připadám, že mám taky mimino, bo Luci je teď pekně protivná, po obědě nechce spát, pak je protivná a teď jsem jí uspávala v kočárku!!! A to je od 7h vzhůru, od 11h do 17.30 byla venku, ale má nějaký blok, a nechce chodit spát, aby jí náhodou nic neuteklo :angry: A noci taky žádná sláva - tak 3x za noc - mrcasí s sebou v posteli, fňuká a po 1/2h z ní vyleze že chce čůrat.

Jinak růstový spurty jsme měli všechny(6t, 3m, 6m - všechny přesně na den, pauza mezi kojením byla tak 1/4h než byla Luci opět u prsu) i teď mi připadá, že má někdy období, kdy fakt žere a období kdy nic nechce. Tak Gabi vydrž-držím pěstičky :wink:

Zuzi: Zdeněček krásně roste, to máš super doktora, že ti takhle říká váhu, to mně neřekl snad nikdy. Jo vlastně mě pořád strašil, že bude Luci hrozně malá(asi nesnáší lidi co nejí maso, takže měl ke mně nějakou osobní averzi) a nakonec 3,200g takže super váha.

Kijo: téééda ty si užíváš těhu :wink:

Mončo: tak za 6dní očekáváme zprávičku :wink:
23. zář 2010 v 19:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivis jojo no asi to tak vypadá :grinning: zítra jedu do porodky na kontrolu, tak jsme zvědavá :slight_smile:
23. zář 2010 ve 20:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peta86 no my jsme taky s holkama dělali srazíky v té kavárničce pod poštou. A klidně můžeme na kafíčko.
A co tedy ten srazík holky? :slight_smile: Nějak to vyšumělo.

@ivis Mě teda starší Mašková váhu miminka teda taky neřekla nikdy.A Gabča říkala,že mladá to říká. Já se váhu vlastně dozvěděla až když mě přijali předčasně do té nemocnice. V Novém Městě mi dr.Hrdina odhadoval 3,5kg a v Brně myslím taky tak nějak .A nakonec měl malý 2,9kg,takže se dost sekli.
23. zář 2010 ve 20:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gaba3 Gábi, já už jsem ve 3. trimestru od soboty :grinning: .
@lucifirek Luci, taky mám ráda pudinky, ale vlažné ještě, nebo teplé, s piškotkama. Studený sním taky, což o to, ale za tepla je lepší. :grinning:
@ivis Jo, mám super doktora, ale já se na tu váhu ptala minule i ted´ :grinning: . Možná by mi to ani neřekl, ale ptala jsem se. Možná by mi jen řekl, že malý dobře roste, ale já jsem detailistka a ráda vím všechno přesně :grinning: .
@kk28 Kačko, já doufám a moc si přeju, že i nadále bude vše probíhat na jedničku, minimálně aspoň ještě 9-10 týdnů, než budeme moct rodit :slight_smile:

Jinak, holky, dneska jsme ještě zajeli do Ikea a koupili postýlku, matraci, spací pytel, mantinel, prostěradla...máme celé spinkání :slight_smile: . Už nám chybí jen drobnosti jako teploměr a kosmetika a mně taška do porodnice.
23. zář 2010 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucifirek mě mladá váhu říkala ale zapoměla jsem, nějak mi to nepřišlo důležité :sweat_smile: :sweat_smile: protiže právě kvůli tomu jak píšeš je to většinou šíleně rozdílné :sunglasses: takže až prostě je miminko fakt na světě tak je to přesný :grinning: :grinning: :grinning: ty odhady jsou většinou fakt šíleně rozdílné co sme zatím slyšela já teda

@zuzimila taky máš ráda ikeu :grinning: :grinning: já jí s manžou zbožnujeme ale ted jsme už nejely ale chtěli jsme ale nevěděly jsme abychom po cestě neporodily :grinning: :grinning: ale nutně jsme tam potřebovaly nějaké věci tak mám jednu paní z MMB která mi tam skočí nakoupí a pošle mi to fofr službou :grinning: :grinning: v pondělí nakoupila a poslala a hned v úterý jsme měla ikeu doma :grinning: :grinning: :grinning: takže paráda :slight_smile: škoda že ikea není tady nikde aji :grinning: :grinning: ale možná snad raději ne.. to by se pořád jen utrácelo :grinning: :grinning: :grinning:
23. zář 2010 ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzimila tak to já zase uplně studený.A ještě si vzpomínám na školní jídelnu,jak nám ten pudink polívali cervenýmsirupem.To byla mnamka. :grinning: Tak mám jasno,dneska uvařím pudink. :grinning:
Malý po sedmé knoural,tak dostal dudlík a ještě spinká v postýlce. Už jsem mu dala taky peřinku,do ted spinkal pod dekou,v zavinovačce. Ale nejradši mu dávám spací pytel. Ale ten mu většinou vydrží jeden dva dny,protože nám pak proteče plínka a musíme prát. :slight_smile: No a zavinovaček mám hromadu a ani moc jsme je nepoužili a už se do nich skoro ani nevejdeme. :grinning:
24. zář 2010 v 07:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monaberuska1 no je pravda,že někteří doktoři se fakt seknou o dost. Ale třeba Gabča říkala,že mladá jí tu váhu odhadla téměř na stejno. :slight_smile: Tak oni to myslím odhadují podle nějaké míry kostiček,nevím,jestli stehení.Protože miminko už nezměří. To budou určitě vědět naše zdravotní sestřičky. :grinning: Jak to měří.
24. zář 2010 v 07:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monaberuska1 Mě teda doktoři dělali odhad až v porodce a u Lukáška byl odhad 3950 g a měl 4020 g. U Andrejky 3910 g a měla 3950 g, takže to bylo fakt přesný :wink: .
Podle mě měří obvod hlavičky, bříška a délku stehenní kosti a pak to nějak sesumírují a výjde jim váha :slight_smile: .
24. zář 2010 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monaberuska1 Moni, no, máme rádi Ikeu hlavně kvůli cenám, haha :grinning: :grinning: . Postýlka 800, matrace 250, do začátku molitan, pak koupíme lepší, až bude Zdenulka težší, mantinel 300, spací pytel 350 :grinning: , prostěradla 130 za dva kusy v balení, mmch. jsem je rozbalila a tkanina je pevná, takže asi žádný šmejd, uvidíme, až je natáhneme.
Ložnici máme celou z Ikea a obývák vlastně taky, jen ne sedačku, to jsme si ted´byli koupit novou a čekáme, až nám ji udělají a dodají. I komody pro malého máme z Ikea. My ji máme docela blízko, cca 15 km? V Ostravě. My sice jsme malé město / ale počtem obyvatel jsme skoro jako vaše krajské město Jihlava :grinning: /, ale máme tady všeho dost ( hlavně cigánů a Vietnamců :grinning: a havířů, Orlová je a priori hornické město ), ale za lepšími nákupy jezdíme do Ostravy, Havířova, Karviné.

@lucifirek Luci, taky dneska asi uvařím :grinning: . Máme rádi oba, a jak vaří Zdenda, většinou spálí. A to je kuchař!!! Vyučený, nikdy to nedělal, je na place a číšníkuje :slight_smile: .
24. zář 2010 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky.
Malou jsem dala na balkon, tak mám chvilku, zase jsme bojovali s usínáním už od 9.

Tak mám antibiotika, raději jsem šla k mudr.,protože moje samoléčba nezabírala a víkend před námi. tak snad buduou rychle účinkovat, takže víkend budem zavřený doma, oni stejně prý nehlásí nic moc hezky.
Tak jak jsem se včera chystala brzo do pelechu tak se opět nic nekonala, malá byla po hodině vyspaná a pomáhalo jen chození s ní v náručí. :frowning2: už jsem si říkala, že jí asi prostě necháme vybrečet že to není možný, aby si nezvykla, to bych nechtěla, ale to je úplně strašný a hlavně kvůli sousedům jsem to zavrhla. tady je všechno hrozně slyšet.

Co se týká váhy mimča tak mi ml.Mašková řekla když jsem se ptala,akorát porodní váhu, že si myslí kolem 3,5 kg a malá měla 3,42 takže se taky třefila, ale v průběhu těhu mi teda neříkala.
24. zář 2010 v 11:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nevíte jak mám odstanit 44.tt? už jsem zkusila snad všechno :grinning:
24. zář 2010 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky :slight_smile:
@kk28 tak to jste měli opravdu přesné rozměry :slight_smile: teda ale děti cvalíčci a porody dobrý?? měla jsi asi teda hodně šítího že??nebo dobrý??:hearts:
@lucifirek mylsím že to nějak měří jak píše kk28 :slight_smile:no ono je to jedno hihi, ale vpodoce asi tu váhu určitě měří..
@zuzimila jé tak to máte kousek, tak to je potom jako paráda, mi jezdíme do brna ale je to dost daleko jako jen tak na nákup takže to sppojíme vždy ještě s obědem a mrknem do olympie atak a domů se vracíme až večer :slight_smile:jojo práívě taky máme rádi ikeu kvůli cenám :slight_smile: jako fakt super ty ceny :slight_smile::hearts:

jinak dneska jsme byli vté porodnici na ozvech a dobrý takže holky když se nespustí porod sám tak ve středu v 7 hodin máme nástup tak na nás myslete a fandite :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
24. zář 2010 v 11:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monaberuska1 U Lukáška jsem měla nástřih a asi 3 stehy, u Andy bez nástřihu i bez šití , takže paráda :slight_smile: :wink:
24. zář 2010 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kk28 jé tak to je teda opravdu bomba :slight_smile: tak to je fakt super, a kde jsi vlastně rodila??? mě tak napadá??
24. zář 2010 v 11:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahojky:slight_smile:
zuzi: no vidíš to, už jsem ty těhu trimestry nějak zapomněla :grinning: ale letí to!!!
mona: mladá mašková je ve váze fakt dobrá, mě trefila jak vojtu, tak zuzku, vojta měl mít 3,80 a měl 3,91 a zuzku mi ráno před císařem říkala 3,30 a měla 3,37kg :wink: a tak ve středu budeme myslet, nebo spíš, at je to dřív jak ve středu :wink:
káto: tvé porody by si přála každá, fakt paráda, tiše závidím :dizzy_face: :wink: :wink: :wink:
peto: úplně vyhod, že jsi těhotná, musíš údaje o těhu prostě vymazat :wink: takže v TĚHOTENSTVÍ A RODINA / TĚHOTENSTVÍ/záložka STAV dej: NECHCI ŘÍCT :wink:
24. zář 2010 ve 12:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak malý usíná,tak si s ním půjdu asi lehnout a číst,pak vyrazíme ven na prochajdu. PRáci nechám,až malý usne. :slight_smile:
24. zář 2010 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,

my teď máme pro změnu období vzdoru :frowning2: a řeknu vám, ať už to skončí.... nebo nevím jestli nepojedu směr Jihlava na kopeček :slight_smile:

já se váhu pořádně dozvěděla až na příjímací UZ a to mě dr.Hrdina řekl že mimi bude mít 4 kg a víc a malá měla nakonec 3,8 takže se taky docela strefil :slight_smile:

mony přeju brzký porod ať všechno dobře dopadne a nemusíš na sekci.....

já si jdu asi uvařit kafčo nebo nějaký dobrý čajík a užívat si, že malá ještě spí :slight_smile:
24. zář 2010 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek