• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky, těhulky ze Žďáru nad Sázavou, přidejte se.

1. února 2016 
Nové Město znám,my bydlíme tak 20 km od Poličky,pak je tam Bystré jestli ti to něco říká?Do hrnku jsem nezkoušela to bych mohla,dobrá rada,sice pít z hrnku neumí ale zkusíme to
26. zář 2010 v 15:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Už se mi budí,tak a je po klidu :grinning:
26. zář 2010 v 15:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahojky :slight_smile:
tak u mony se to asi rozjelo :slight_smile: dá někomu smskou vědět, holky?
mistrulka: vítám tě :slight_smile: rovečné znám náhodou, manžela maminka tam vyrůstala :wink: se sunarem bohužel neporadím, dětičky mám kojené a vojtík je na sunaru závislák doted....
26. zář 2010 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mistrulka vítám tě tu.
26. zář 2010 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ránko :slight_smile:
tak u nás je teda pěkně hnusně :angry: ,Kristýnka dneska není ve školce, protože Ota má taky volno, tak se teď dívá na Toma a Jeryho :grinning:
Otíček mi teď usnul, tak mu to snad chvilku vydrží, musíme kolem něj tiše našlapovat, má hrozně lehký spaní, no děs :unamused:
Jinak jdu zase odpo do práce a vůbec se mi nechce, dneska je v Oudoleni zábava, tak asi na chvilku vyrazíme, dětičky pohlídá babička, mlíčko už mám odstříkaný, takže pohodička........
Mistrulka: vítám tě tu :slight_smile: ,Rovečné je kousek od Víru,ne?Byli jsme tam kdysi se zdravkou v dětském domově...teda myslím, že ho tam máte,jestli se nepletu
27. zář 2010 v 08:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak u nás Hani taky hnus. Zima. Je tma,že musíme svítit. No děs běs. :slight_smile: Malý dneska vstával po sedmé. A je už zase unavený,asi za chvíli usne. Po ránu se řehtá jak divej. :grinning: kope tady do mě nožičkama. :grinning:
Já musím dneska uklidit,nějak jsem se na to o víkendu vyprdla a je to znát. Včera jsem si barvila vlasy,tak jsem to spojila s umýváním koupelny.
Hani ty jdeš do práce? To máte dobré,že vám pohlídá babička dítka. To nám tady v zr nikdo nepohlídá,to bychom museli do VL. A stejně bych asi malého nenechala dloho samotného. I když už teda většinou spinká od koupání,do půlnoci,dneska třeba skoro do dvou. Takže už je to lepší.
Mistrulka taky Rovečné znám.
27. zář 2010 v 08:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, nemela byste nektera z vas zajem o bednky (dovoz cerstveho ovozelu primo od farmare.... www.bedynky.cz)
je potreba aspon 20 lidi, aby nam farmar z jihlavy dovazel. uz nas je 9 :sunglasses:
dejte mi kdyztak vedet do SZ a klido se zeptejte i svych znamych. jedna se o zdar a blizke okoli :wink:
diky
martek
27. zář 2010 v 08:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,

tak u nás tento ani příští týden srazík nehrozí, Lukášek má angínu :stuck_out_tongue_closed_eyes: :frowning2: :angry: . Teď budu jen doufat, aby to nedostala Andy.

Vítám Mistrulku :slight_smile: .
27. zář 2010 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,

Kači,to je na prd,co?Asi něco chytl ve školce,ne?

To počasí je na hovno,musím zajít s pesanem,vůbec se mi nechce do toho deště.Ale bude to rychlovka,zajdem i do obchodu,chci upéct nějakou buchtu a nemám vajíčka :stuck_out_tongue_closed_eyes:
27. zář 2010 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kk28 to mě teda mrzí. :unamused: Snad mu bude brzo lépe.A Andrejka bude odolávat.

@kijonkova.k copak budeš píct? Já upeču něco v týdnu.Dneska jsem uvařila akorát manžovi guláš z bedlí. A já si dala k obědu zbytek polívky a řízek od včera.
27. zář 2010 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucifirek My měli oběd ještě z Tišnova,tchyně zase nabalila :wink: Nakonec jsem se rozhodla pro šátečky z kyn.těsta s tvarohem,ale nějak se mi nezdá to těsto,tak uvidím,jestli vůbec vykyne :grinning: Půjdu uspat Karolínku a pak se na to vrhnu :slight_smile:
27. zář 2010 ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Děkuji za vřelé přivítání a opravdu mě překvapuje,že někdo ví kde je Rovečné :grinning: :grinning: měli jste pravdu,je to kousek od Víru a dětský domov máme to je pravda.Když si tady tak čtu vaše vzkazy nechápu jak to všechno děláte :frowning2: .Já mám dítě jenom jedno a rozhodně žádný neplánujem,je to dokonalá antikoncepce(aspoň zatím)Nic s ní neudělám,nevydrží si hrát ani se neumí zabavit a je hrozně ubrečená.Takže si dokážete představit jak to u nás doma vypadá.A to si ještě jezdím na dva dny v týdnu odskočit do Svitav do školy(dělám večerní studium,poslední rok tak snad to už dodělám)
27. zář 2010 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

tak co ta Monča, tak už asi má odrodíno, či co???

Luci mi teď taky s řevem usnula, byla KO, včera šla spát v 22h a ráno v 6h vstávačka, tak se tu po obědě potácela, unavená, ale do postele šla s řevem, můrka jedna :angry:

My jsme o víkendu byly v Losce - vybírat brambory :angry: Uff 6hodin na poli, jsem si myslela že to Luci nevydrží a půjdeme tak po 2hoďkách domů a ona tu můrina vydržela, tak jsem sbírala jak divá :angry:

Konečně jsem taky přidala fotečky ze svatby - no skoro po 4měsících, a i tak nemáme žádnou pořádnou, kde bychom byli všichni 3.

Buchtičku tu také máme - s cuketkou, mňam - dostali jsme včera od tchýně :wink:

Vítam Mistrulku :slight_smile:
27. zář 2010 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, holky, tak u nás počasí taky na hovno. Ale musela jsem ven. Zašla jsem si pro lístek na peníze, odnesla ho vrchní sestře do nemocnice, pak jsem se objednala na kožní ( sestřičce jsem moc vděčná, že mě objednala už na čtvrtek, chtěla bych zkontrolovat znamínka, a že jich máme se ségrou požehnaně, nerada bych něco zanedbala. Možná k tomu brzkému obj. přispělo i to, jak jsem se představila: Interní JIP, sestra Kizová, dobrý den :grinning: :grinning: )., pak jsem zdrbla s holkama, cestou zpátky jsem koupila v lékárně rektální rourku, odsávačku hlenů a teploměr pro malého a zjistila jsem, že nám chybí už jen kosmetika, prášek na praní, aviváž, plínky a gumovka do postýlky, ale tu si nechám nafasovat v práci asi... :wink: .
Ted´jsem pověsila prádlo, zapla druhou pračku a vesele trávím svíčkovou s 5 knedlíkama a čokoládu s oříškama :slight_smile: .
27. zář 2010 v 15:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzimila počasí asi všude na prdlačku.Ale tady bylo odpoledne už celkem fajn. Nepršelo a vykouklo i sluníčko. Tak znamínky si chci také nechat někdy prohlédnout. Ale kdy se k tomu dopracuju. Jedno mi vyřezávali na krku po svatbě.
Tak už máš výbavičku skoro celou :wink: Lepší být připrave. :slight_smile: Já tu nepropustnou podložku v postýlce nemám. Někdo mi to nedoporučoval,prý to nevětrá. Já jsem dala pod prostěradlo takovou tu savou jednorázovou podložku.Zatím mu to stačí,aby nebyla špinavá matrace. Až bude větší,tak asi radši tu velkou koupím.
27. zář 2010 ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucifirek Luci, já jsem taky uvažovala, že si vezmu z práce pár jednorázových pampers podložek / Molinea /, je to rozměr 90x70 myslím, což je ideální velikost, ale nevětrá ani tahle, mám s nima bohaté zkušenosti z práce, kdy jsme je dost používaly, jde spíše o to, že je měkčí, ale nová gumovka je taky měkká. No, uvidím, mám výhodu, že si to můžu donést z práce :slight_smile: .
Ad znamínka: Já jsem byla v roce 2001 řezat a pálit celkem 7 névů, všechny byly zdravé. V roce 2007 po svatbě jsem byla řezat jedno na dosru ruky, ale tady došlo k chybě personálu na chir amb. a ty pitky mi to znamínko ztratily a tudíž neposlaly na vyš. na patologii, takže nevím, co tam bylo, můžu jen doufat, že bylo zdravé.
Já chápu, že chyba se stát může, jde spíše o ten přístup. Prý z toho nemohly spát, ale kdybych jim nevolala já, nezavolaly by mi samy, takže prostě neměly odvahu se přiznat první, sice omluvy byla ,ale tohle...a že nemohly spát? No to je mi jasné, strach z mojí stížnosti byla určitě převeliká. A ten jim nedal spát. Furt jsme jen lidi, ne stroje, ale tohle mi hnulo žlučí.
Proto bych ted´nechtěla nechat nic na náhodě a budu chodit pravidelně. Nikdy není pozdě. A prevence je důležitá, všude čteme, jak máme chodit na prevence, byt´se zdají zbytečné, nejsou. Protože každý z nás je pacient. Všichni doktoři a sestry, všichni jsme hlavně pacienti....
27. zář 2010 ve 22:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzimila tak s těma podložkama uvidíš. A prevence je třeba. Já taky chodím. Už jsem byla i na vyšetření stolice,protože mamce tenktrát ta rakovina začala v tlustém střevě. A pokud jde nějakou prevenci provést,tak se nebráním. Problém je v tom,že u většiny druhů rakoviny to nebolí a člověk to ani nezjistí. A když už má nějaké potíže,tak je většinou už rozjetá. Teda aspon takový je můj pocit.Z rodiny a okolí. Takže na gyndu chodím pravidelně,dělají ty stěry. V prsách bych si to asi taky zjistila,znamínka můžu taky.Ale zbytek už člověk nepozná.
28. zář 2010 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucifirek Luci, četla jsem v tvém albu, že už nemáš mámu... :frowning2: . Byla asi stejně stará jako ta naše, naše je r. 62 a je zdravá, co se týká těch zásadních nemocí, jen má obě umělé kyčle, což ji na životě neohrožuje, je šikovná a není nic vidět.

Pokud máš rodinnou zátěž, chválím tě jako zdravotník, že chodíš na prevence. Já se taky hlídám, i když v nejbližší rodině nemáme zhoubné bujení, jen kardiovaskulární nemoci / hlavně infarkty srdce a mozku, vys. tlak./ a cukrovku II. typu / z přežranosti a obezity /.
Ty znamínka: mám kolegyni sestřičku, ta má dceru 26 letou a holka měla před několika lety melanom na zádech. Odstranili, vzali štěp, uzliny, vše relativně o.k. Ted´je holka prolezlá metastázema - mozek, plíce, hýždě. Po dvou mozkových operacích, dceřinné nádory rostou kosmickou rychlostí, hlavně v hlavě.

Až mi bude 50, asi se dokopu na kolonoskopii kvůli ca tlustého střeva, po porodu bych chtěla na fibro se žaludkem / už téměř půl roku nejím medikaci, je kontraindikovaná v těhot. i kojení /, pak ty znamínka, prsa mi kontroloval v únoru gynekolog a dělám si to i sama....

Když jsme u těch prsou: včera jsem zjistila s velkou radostí, že se mi spustila laktace :grinning: . Moc bych chtěla, abych byla dojná kravka a malý měl dost ode mě :wink: .
28. zář 2010 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,chtěla jsem se zeptat,vy co máte starší děti,do kolika jste jim mazali prcinu proti opruzeninám?Malá nikdy opruzeniny neměla ,ale plínky budem nosit asi ještě dlouho tak nevím jestli pořád a pokaždé mazat.
28. zář 2010 ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky mamky,

tak dneska je už Lukášek lepší, ale včera to bylo maso, odpo měl 39,5 :stuck_out_tongue_closed_eyes: :confounded: . A aby toho nebylo málo, tak Andy odpo spadla z postele, takže jsme museli jet do nemocnice na traumatologii.....naštěstí je všechno v pořádku.

@mistrulka Já Lukáška mažu rybilkou, když dávám plínu na noc. Andy taky na noc a přes den jak kdy. Myslím, že když mazat budeš, že tím nic nezkazíš.

Zatím pá :wink:
28. zář 2010 v 16:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kk28 Kači, ty si teda užíváš :confused: . Z tohohle mám taky nahnáno, nemoci a úrazy dětí....
28. zář 2010 v 17:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzimila zuzi,tak tak mamka mi zemřela v loni.17.listopadu,takže to brzy bude rok :cry: Dva dny po tom,co jsme zjistili,že čekáme miminko.Tak jsme jí aspon tím udělali radost. Nepřála bych to teda nikomu. Navíc před čtrnácti dny zempřel podobně jeden náš rodinný známý. Na jaře mu zjistili rakovinu plic. Taky to netušil.Jen měl delší dobu kašel. Je to fakt hnusná nemoc. Mamka mi strašně chybí a mrzí mě,že se nedočkala malého. Prevence je fakt důležitá a když tojde,tak proč na kontroly nechodit.
@mistrulka my teda nemažeme,akorát na noc,když je déle v mokré plínce.V porodnici nám říkali,že nemusíme mazat,když není prdelka podrážděná. A žádné opruzeniny nemáme.

@kk28 Teda Kači,to mě mrzí,to musel být den blbec. Hlavně,že jim je oběma lépe. A Andrejce nic není.
28. zář 2010 ve 22:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem koukla na Facebook a koukám,že tedy Monča porodila,ale nevím nic přesnějšího,kdy a jak. :grinning:
29. zář 2010 ve 13:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
holky, já vás obdivuju, kolik toho nakecáte :grinning: já vůbec nestíhám (ani dočítat), zuzka dělá jak drak, včera jsme si zkusili, fakt už jsem byla zoufala, dnes dohání spánek, tak se to dá, ale místo toho abych se regenerovala, tak od rána gruntuju celej byt :stuck_out_tongue_closed_eyes: a do toho ještě vyřídila objednávky hadříků dětičkám na zimu a mám toho plné zuby....

luci: to je škoda, že o moně nevíme víc vid? ale oni jí určitě brzo pustí a budeme to mít i s fotečkama :slight_smile:

mistrulka: s tím mazáním, zuzanku i u vojtíka, když byl mimís, jsem mazala bepanthenem při každém přebalování (ani jeden nebyli opruzeni), pak jsem přešla u vojtíka na rybilku a od roku jsem ho mazala jen po kakání a na noc, jinak už ne :wink:

no nic, mirek bude celý den v práci, tak se odpo vychystáme do města do rosmáča a pak k mamce asi do práce, at si pomazlí na chviličku prcky, byla ted na dovči a dlouho je neviděla :slight_smile:

tak hezký den a snad nebude pršet !

29. zář 2010 ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,

tak já se všechny máte. U nás je to už v pohodě, jen má Andy nějakou osypanou prdelku a prcku. Namazala jsem jí to bepanthenem a zlepšilo se to, tak snad to bude ok.

Jé, tak Monča už porodila, jo? To jsem zvědavá na info.

Mějte se krásně. Pa, pa :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
29. zář 2010 v 16:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gaba3 Ahoj gabi,teda ta vaše kočka ti dává zabrat co? Malý šel ted ležet a nějak je neklidný a křičí. A manžovi ruplo v zádech,tak šli ležet spolu do postele.Já si asi hodím sprchu a půjdu taky,číst si .

@kk28 bepanthen je fakt k nezaplacení. Ještě,že jsme dostali maličkou tubičku i v porodce.Používala jsem ho na prsa a samotnou mě to nenapadlo,vzít si ho s sebou. Tak to je dobře,že už jsou dětičky v pohdodě.

Monču by myslím měli pustit zítra.
29. zář 2010 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, dneska volali, že máme už kočárek na prodejně :grinning: . Jupííí, v pátek si pro něj jedeme nastěhujeme ho k mojí mamce :grinning: .
29. zář 2010 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzimila tak doufám že pak ukážeš foto:slight_smile:
30. zář 2010 v 07:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzimila a jaký jste teda vybrali?
30. zář 2010 v 08:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peti, Luci, je to kočárek JEDO FYN 4DS, barva 186, boudička klasik. Než nafotím fotky, to bude trvat, ale můžete kouknout na sambaby.com, máme ho odatma a zítra tam pojedeme :slight_smile: . Už se těším.
Paní nám říkala, že to bude trvat dlouho, protože je ted´hodně objednávek, ale nakonec volali po 12 dnech. Zítra to bude 14 dní, co jsme ho zaplatili.
30. zář 2010 v 09:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek