• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky, těhulky ze Žďáru nad Sázavou, přidejte se.

1. února 2016 
já popravdě od těch kontrakcí čekala větší bolest jaká mě zarazila a kterou jsme už nedokázala popravdě zdolat byl ten konec.. u toho sem fakt řvala .. a to si myslím že vydržím dost :grinning: podle mě ta bolest úplně na konci je fakt nejhorší....ale ta už netrvá tak dlouho do té doby než mrnousek nevyleze :slight_smile: :slight_smile:
5. říj 2010 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzimila a jinak jak každý říká že šití je horší než porod tak já teda šití ani trochu necítila :grinning: :grinning: díky bohu pač mě hodinu šily :grinning: :grinning:
5. říj 2010 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,tak jsem se na vás po dóóóóuhé době přišla podívát ani vás dočíst nestíhám... :sweat_smile:
Zdravíme nové členky...

Moni,ještě jednou gratuluju k mimískovi je nádhernoučká :wink:
No teda ten popis porodu uplně jsme si vybavila ten svůj :grinning: ale vážně nezávidím co jsi musela vytrpět...ale jak se říká na bolest se hned zapomene...

dětičky vám rostou jako z vody a do krásy...sama to vidím na Domíkovi už to miminko není... :wink:

u nás asi nic nového díky počasí nemůžem pořádně chodit ven a Domča se doma děsně nudí....a hračkama jen hází a rozhazuje ale hrát si nechce :frowning2: :angry: trochu mluvíme učíme se zvuky zvířátek ale moc mu to nejde prostě čiči a to křičí furt.... :slight_smile:
včera se dokázal asi 15 min.dívat z okna tak to bylo dobrý ale pak začal zase lumpačit :wink:

zuzi tak to je mazec s manžílkem ten se musel v prd....vidět. já bych jí teda něco řekla to bych si líbit nenechala!!!

Co SRZÍK bude???Ideální počasí......
5. říj 2010 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kyticka33 moc děkujem:hearts::hearts:jojo máš pravdu je to fakt zajímavý ale na tu bolest si vůbec nepamatuju jak to bolelo... zvláštní člověk ví že prožil nějakou bolest ale k čemu by jí přirovnal už fakt neví :grinning: :grinning: :grinning:
5. říj 2010 v 19:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kijonkova.k No přesně tak, Zdeněk je feťák :grinning: . Božatko moje malé. Stejně bych chtěla vidět tu p.ču, co sice nepodporuje faťáky, ale podporuje šíření HIV, virových hepatitit atd. ,atd. Kdyby se to stalo diabetikovi, co třeba ztratil pero, tak chudák zdechne za pár dní na hyperglykemii a ketacidosu v šoku.
Jehla je podle mě volně prodejná, je lékárnici hovno po tom, co s ní člověk udělá, nota bene by si měla uvědomit, jak je ten můj "feťák" uvědomnělý a chce sterilní nástroj. :wink: .
5. říj 2010 v 19:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
A dneska je Zdenulka nějaký divoký. Sice já jsem hrozně šťastná, když kope a cítím, jak si krásně plave, ale si tak říkám, jestli jsem ho nějak nepodráždila, měla jsem kafe rozpustné a pak jsme byil si sednout z práce a ta koza servírka mi donesla " ovocný čaj", který jsem chtěla. na obalu sice bylo ovoce, ale byl to black tea, tak snad to malý rozchodí :wink: . Naše myška medová obecná :slight_smile: :slight_smile: .
5. říj 2010 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky :slight_smile:
tak u nás zima jako prase :unamused:
Jinak včera jsme byli s Otíčkem v poradně, má ve třech měsících 5200 g, 61 cm...No kluk jako buk :grinning: Prý je to taková žabka, nikde nic, jen ty velký oči :grinning: Jinak jsme včera dostali hexa vakcínu a do druhý nožky synflorix, tak byl večer trošku uplakanej, ale teplotu neměl
6. říj 2010 v 09:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
holky, prosím vás, jak jste dávaly / dáváte po 3. měsíci kanavit? pořád 1x týdně nebo už 1x měsíčně (za vojty už si nepamatuju)? jsem se včera úplně zapomněla dr. zeptat, zuzka šíleně jačela, že jsem se s dr. sotva slyšela, no paráda prostě :stuck_out_tongue_closed_eyes:
jinak máme přesně 6kg a 58cm a já tam asi něco chytle, protože mě bolí v krku :angry:

a díky :slight_smile:
6. říj 2010 v 10:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gaba3 ahojky kanavit se dává 1 x kapka týdně do měsíce věku malé a pak jefnu kapku měsíčně do 6 měsíců malé je to podle toho novýho :slight_smile: v porodnici nám říkaly že dřív se dávkoval trochu jinak ale nevím jak sem ho dávala Markétce ted podle toho nového je to dávkování takhle jak sem ti to napsala :slight_smile:
6. říj 2010 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
a jinak hjezké ranko holky, já úplně zapoměla v pondělí jsme taky byli poprvé v poradně a malá krásně nabrala máme teď 3580g :slight_smile: a v noci je to zatím velikáááánský zlatíčko, budí se mi na kójo po 5 hodinách :slight_smile: a včera dala teda 6 hodin :grinning: ptala sem se laktační sestřičky jesi to vadí nebo ne..a ona že vůbec pokud dítě krásně prospívá tak at si to prý klidně v noci prodlužuje :slight_smile: přes den teda kojíme po těch 3 hodkách někdy dvou :slight_smile: takže přes den to dožene a pak v noci si dává dávku spaní :grinning: :grinning:
@zuzimila to víš že to rozchodí :slight_smile: on to vykope v bříšku :grinning: :grinning: jo to znám člověk si něco objedná a donese mu nikdo úplně něco jiného že??? děs :angry: :angry:

jinak u nás je taky hnusně a zima... já ráno vstala holky a manža měl donešený z obchodu čerství rohlíčky a celý nákup, nechal mě teda úplně vyspat :grinning: vstávala sem až v půl 10 vysporchla sem se pak se vzbudila malá na kojení a přišly markétka s tatkou s nákupem :slight_smile: no jako super, a ted vari oběd... od té doby co jsem zpět z porodky mě nenechal umýt ani nádobí.. :grinning: ale dneska už mu končí dovča a jde do práce na noční takže začnu konečně něco dělat ale ne že by si člověk na to nezvykl ale já..už sem se teda nudila :grinning: :grinning: ale teda nechápu to pořád mě to šití děsně bolí..jako cejtím ho hodně..a to už je 10 nebo 11 dní??a to pořád sprchuji se jako :confounded: :sweat_smile:
no každopádně sem zvědavá jak to bude aby se nám tatka vyspal po noční :slight_smile: to se uvidí :slight_smile: :slight_smile: :wink:
6. říj 2010 v 11:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,tak my jsme měli psaný do 3 měsíce 1x týdně a potom už nic, tak nevím,nevím.......
Teda Gabi, tak to máte velkou slečnu, to jí pořád kojíš nebo už přikrmuješ?
6. říj 2010 v 11:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monaberuska1 Moni, to jo, Zdeněk je taky číšník a říkal mi, že jsem to měla vrátit, že to nechci, což samozřejmě jsem věděla taky, ale nakonec jsem nechtěla být protivná a ten čaj jsem tam luhovala jen asi 30 vteřin.
Malý kopal celou noc, ale cítila jsem to jen, když jsem se vzbudila, ještě mě nebudí, ale i tak by mi to nevadilo, já někdy schválně, jak se vzbudím třeba na záchod uprostřed noci, tak nechci usnout, když kope, abych si to užila, jsou to " naše" chvilky :wink: . Tak třeba hodinu si hladím břicho a snažím se překonat spánek, abych ho cítila :slight_smile: .
Jinak ti gratuluju k manželovi :grinning: , je moc hodný, že tě nechává spočnout. Zdeněk si taky vezme dov., až porodíme, už to řekl šéfové, naštěstí má skvělou šéfku, která ho zná od narození, takže mu vyjde vstříc, mají dobrý vztah, Zdenda dokonce s jejíma dcerama chodil na ZŠ. A švagr, jeho brácha, taky nahlásil na služebně, že v prosinci bude menší dovolená, že rodíme :grinning: . Jenže Honzík to spíše vidí na tu chlastačku, bo v listopadu se narodí ještě jedno miminko, malý Radeček jejich sestře. Tak aby to bylo v raz :slight_smile: .
6. říj 2010 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gaba3 jednou mesičně od 3 meice takhle mi to řekla mudr
6. říj 2010 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
holky, díky, tak jsem z toho jelen, půjdu radši zavolat dr... doted jsme měly brát kanavit 1x týdně, ale jak má 3měs., tak se to určitě mění... ale díky moc :slight_smile:

mona: malá je šikulka, užívej si jí :slight_smile:

hani: pořád kojím, nepřikrmuju, během dne asi tak po 2-3hodinách a v noci po 3-4hodinách... a ty už přikrmuješ? koukám, že tady máme největšího macíka :grinning: ještě, co napíše lucka, jak dneska zváží kubíka, jestli nás trumfnou :grinning:

zuzI: to bude fotbalista, takhle kopal furt vojtas a je aktivní ažaž :grinning: se připrav :grinning: :wink:

jo holky, veliká prosba, nemáte nekterá na PŮJČENÍ kočár, potřebuji jen na balkon na spinkání a nikdo v okolí nemá, nebo když má, tak používá... a kočár jen na balkon se mi teda nechce kupovat :sweat_smile:

no nic, jdu si dát paralenk, prošplíchnout nos a na chvilku si lehnout, zuzka už od 10spí na balkoně, tak čekám brzké vzbuzení...

hezký den papa
6. říj 2010 ve 12:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Gabi: ja taky jenom kojím, ve dne taky tak po 2-3 hodinách, v noci se vzbudí většinou jenom jednou, tak kolem páté :slight_smile:
6. říj 2010 ve 12:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
hani: zááááávidím :slight_smile: :wink:
6. říj 2010 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
ten kanavit právě oni na to upozornovali v porodnici že se to změnilo a hodně záleží na obvoďačce :slight_smile: :slight_smile: :wink:

gabi tak bych zavolala radši tvé dr. :grinning: :grinning: :grinning:

zuzi jo tvůj manža je číšník??? tak to asi musel koulet očima viď??když ti to takhle skopali.. :grinning: :grinning: :grinning:
6. říj 2010 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monaberuska1 No jo, je to číšník :grinning: . A k tomu včelař a rybář, je to moje šikulka a hlavně: workoholik. Jsem na něj pyšná, fakt, na co šáhne, to umí, sám postavil altán na zahradě, ted´si rekonstruuje chlívek na zahradě, aby tam mohl včelařit / stáčet med, topit vosk, odlívat svíčky.../, ale zase na druhou stranu je furt v prdeli / pardon / a nemá čas. Navíc má 2 práce pod jednou firmou - číšník a údržba.
Mimo jiné ještě pěstuje na balkoně rajčata a kytky :slight_smile: . Taky jezdí na kole, fitnes už ne, má bolavé rameno v péči ortopeda, je to můj pracant.
Sic kuchař, vařit moc neumí :slight_smile: , ale ted´už asi 3x umyl okna, co jsem těhotná :slight_smile: .
6. říj 2010 ve 14:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Když se nad tím tak zamyslím, má hodně společného s mojí máti... :unamused: :unamused: . Hlavně a především tu energii a pracovistost.
6. říj 2010 ve 14:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsme zpět z poradny. Jdu jenom na rychlovku. Tak máme ve 3měsících 6180g a 64cm obvod hlavičky41 cm. Dostali jsme hexu,tak si Kubíček trošku pořval.Tak uvidíme,co s ním dneska bude. Prý se to snáší dobře. Ale je hudera celý osypaný,suchá kůže.Dr. mi napsala mastičku,může to být počínající ekzém.Tak z toho teda moc nadšená nejsem.Ale dalo se to čekat,v naší rodině jsme ekzematici všichni. A manžel měl taky a ještě lupenku.Takže se není čemu divit. Malý je jinak zlatíčko.
6. říj 2010 v 15:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzimila tedá no to úplně zírám,... to teda workoholik jasnej :grinning: :grinning: mě stačí že má manža jen jednu práci a i tak je pořád v práci :confounded: no jo ale ještě že ta práce je :slight_smile: :wink: teď ho máme taky pryč dodělává auto..se známým aby bylo v cajku na zimu :slight_smile: :wink:

@lucifirek teda vy jste šikulky :_) klrásně přibíráte :slight_smile: nic si nedělej z té kůže markétka od mala taky... prvně to začalo suchou kůží, teď máme ple´tové mléko a jiný nesnese... mastičku máme taky když se nám to zhorší...taky jsme v naší rodině co se týče kůže alergici tak sme stím taky počítala a te´d uvidíme jak Nikolka :slight_smile: :wink: třeba se jí to vyhne ale pochybuji :unamused:
6. říj 2010 v 15:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,konečně dneska svítí sluníčko,co?Ale celkem tam fouká,před chvilkou jsme se vrátili z venku.Byla jsem něco nakoupit v drogerce a vybraly jsme tam s Karolínkou Štěpánkovi dudlík,zelený,myslím,že se šnečkem :grinning: Ještě jsem chtěla řetízek,ale ten mi k tomu dudlu moc nešel,tak se podívám ještě jinde. :wink:
7. říj 2010 v 11:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
hezké poledne holky, taky zdravíme:hearts:
jojo konečně vysvitlo sluníčko, mi dneska jdeme na prochajdu ale jen na krátkou pač přejdeme město a navštívíme babičku a dědu :slight_smile: a pak zpět takže to spojíme prochajdu z návštěvou :slight_smile: ale naše neberu jako návštěvu jsme tam jak doma :grinning: malá je zbožňuje ta se nemůže dočkat :grinning:
jinak mi holky dneska už konečně přišly zimní věci pro markétku dlouho sem scháněla nějaký komplet na zimu ajukněte není parádní :slight_smile: z MMB je použitý ale jako vypadá jako nový :slight_smile:a ještě jednu bundu ta je taky parádní :slight_smile:
7. říj 2010 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kijonkova.k to je hezké,že už s tebou Karolínka takhle vybírá. :slight_smile: Už se těší určitě na brášku a bratrance. :grinning:
Venku je dneska krásně a docela teplo.My byli na kloubkách,dneska to byla rychlovka,nikdo tam nebyl.Musíme za šest týdnů znova,nemáme ještě jadérka.Jinak kyčlíky v pořádku.
7. říj 2010 v 11:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monaberuska1 krásná kombinézka a Markétce moc sluší. Já na MMB objednávala fusak emitex. A ted mám zamluvené nějaké zboží na Laclikovi. Tak se těším,až přijde. Mám tam pro malého frajerské mikinky a riflíkové lacláčky.
7. říj 2010 v 11:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucifirek Luci,malá se moc těší,snad ji to nepřejde.

Já se zrovna přejedla jako prase :sweat_smile: Dělala jsem pro sebe a Karolínku květákové placičky s br.kaší a byla jsem si přidat,teď je mi šoufl,vsadím se,že zase vytuhnu s malou,až ji půjdu uspat :wink:
7. říj 2010 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kijonkova.k teda smažený květák,nebo placičky bych si dala,no ale radši si to odpustím,kjvůli kojení. No co ,tak usneš no. :wink: potřebuješ odpočinek,brzy si moc neodpočneš. :slight_smile:
7. říj 2010 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Malej mi ještě spí v sedačky,před hodinou jsme došli z prochajdy a ještě pořád chrní.
7. říj 2010 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucifirek moc děkuji:hearts::hearts:
prosím měla bych na tebe dotaz vlastně na všechny s mimínkama.. odkrkáváte od začátku pěkně???
mě malá vůbec nekrká avčera se mi 2x pěkně pozvracela :frowning2: :frowning2: tak si myslím že je to ztoho že nekrká právě :frowning2: at dělám co dělám tak si prostě nekrkne a to fakt zkouším snad vše.. polohu na rukou jak visí nožičky aji ručičky a hlavička je podepřená v dlani na straně.. pak normálně klasicky přes rameno.. pak jí položím a znovu zvednu..a taky nic.. pak jí jako by skoulím do klubíčka a nic.. a jakoby do sedu a taky nic :frowning2: já už fakt nevím co mám udělat aby si krka, takhle šaškujeme půl hodiny a pak jí dám teda do postýlky na bok ale a zvedlou postýlku taky máme pro jistotu jenomže já večer prostě nemůžu spát jak si nekrkne :frowning2: :unamused: po půl hodině sem si nařizovala budík a kontrolovala.. taky jsme nejvcí unavená... :confounded: ale nevím co stím.. je špatně že nekrká??? třeba máte někdo nějaký fígl..nebo mi apson někdo řekněte že to nevadí že začne jinak mě snad odvezou
7. říj 2010 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monaberuska1 Moni my teda s odkrkávání bojovali od začátku,ted už jakž takž.Ale malý vůbec nechtěl obdbrkávat a to jsem ho naklepávala jak nevím co. A nic.Asi nejvíc pomáhala,jak mi tady radila Gabča,hodit si ho uplně bříškem přez rameno.Ale ani tak nám to někdy nešlo.Tak jsem to už pak vzdala,abych s ním seděla půl hodiny,než brkne. Ale je potřeba i kvůli prdíkům,pak se jim to dostane do střev a bolí je bříško. Ale koukám,že ty jsi vyzkoušela všechny fíkle. :grinning:
A taky se prý děti nemají nechat dlouho plakat,že jak pláčou,tak se nalokají vzduchu a taky je bolí bříško.
7. říj 2010 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek