• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky, těhulky ze Žďáru nad Sázavou, přidejte se.

1. února 2016 
a ještě jsem zapoměla :slight_smile: dnešní procházka posílám jedu fotečku ta se mi děsně líbí :slight_smile:
8. říj 2010 ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monaberuska1 moni samozřejmě to musíš zcedit,to jsem nenapsala :grinning: Já si to dávám do takového toho sítka na čaj. :slight_smile: Moni ona se brkat naučí,my s tím taky ze začátku bojovali,ted brká často,ne teda pokaždé,ale brká.
Nám napsala dělaný krém Ambiderman a přijde mi,že mu to naopak po tom zrudne,místo aby to sklidnilo .A takovýhle to má až po té masti. Před tím byl docela v pohodě. Ten excipial znám,to používá ségra,táta a mamce to dávali po chemoterapii měla uplně papírovou kůži. Tak se na to zkusím zeptat,jestli to můžou takhle maličký miminka. A to druhý je hormonální? NEbo kortikoidy?
Marketka je šikovná sestřička. :slight_smile:
8. říj 2010 ve 22:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucifirek lucí miminka to můžou mi to máme taky od mala :slight_smile: a nic nám to neudělalo :slight_smile: spíš naopak pomohlo :slight_smile: to druhý se maže pouze když se to nějak moc zhorší...ne myslím že hormonální to není určitě ja na to mrknu ale mylsím že ne :slight_smile: já už to nemazala dobrej rok už má to od té doby vynikající co mažeme ten excipial ale bacha jsou dva druhy nějak jo???? :slight_smile:
jo scedit já už si ho ted dělám tak to přecedím a půjdu ho vypít a sladíš ho nebo něco??mě moc kmín nevoní tak sem zvedavá na chut teda:grinning:

teda ale od rána nás to bříško zlobí :frowning2: chuděrka..přitom já si dávám bacha co jím ... :confounded: :confounded:
9. říj 2010 v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monaberuska1 tak to já kmín miluju a proto ho piju normálně neslazený,já nesladím ani čaj normální. Jen občas kafe. Tak já na to v lékárně kouknu. Díky za radu.
9. říj 2010 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucifirek no já taky nesladím právě :grinning: taky občas kafe ale ted piju stejně 3v1 jenom zatím .-) a nebo caro :slight_smile:
a ten čajík není špatnej vypila sem ho a docela mi aji chutná :slight_smile: takže 2x denně jo? :slight_smile: tak si ho dám pak zas večer :slight_smile: ty kojící čaje asi josu k nišemu mi přijde.. píšou že to má zabránit aji prdíkům a tak ale na nás to nepůsobí...

jojo mrkni na to pora´d se aji s DR. budu držet pěstičky aby se vám to zlepšilo.. ale věřím jak ti je..já byla teda úplně nešťastná :frowning2:
9. říj 2010 ve 12:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monaberuska1 moni mě tento čajík moc chutná. Ten pro kojící by měl pomáhat na prdíky,ale bohužel mnoho holek říká,že to působí opačně a prdíky to ještě zhoršuje,já si ho občas uvařím,ale ne pravidelně. A když občas zapomenu na ten kmínový,tak je to hned znát. A doporučuje to i bylinkář Váňa,jeslti někdy sleduješ Sama doma. A já jsem spíš na ty přírodní věci,pokud to samozřejmě jde.Ted jsem ještě mluvila se ségrou,mají také ekzem. A ta říkala,že obojí,co jsi mi doporučila měli a že jim taky pomáhaly. A prý jim nejvíce pomáhá Linola olej do koupele a Linola mlíčko. :slight_smile:
9. říj 2010 ve 12:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monaberuska1 jo je mi ho líto,do ted neměl nic,ani prdelku nemažeme. A moc dobře vím,co si s tím užila ségra a tatka.Ty to měli uplně vždycky napuchlé a někdy až do krve. To já mívala jen trošku na rukách.Tatka to má do ted na celém těle a ted to má mnohem horší,co pracuje na živnost a vyřezává ze dřeva,ten prach a všechno...
9. říj 2010 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucifirek jo no vidíš :slight_smile: tak šup něco ztoho kup at už malému to působí azbere mu to :slight_smile: to jo věřím taky mě to trápilo.. teď když se něco Nikolce objeví tak už vím že prvně vyzkouším taky toto :slight_smile: :wink:
jojo no mám právě taky ten kojící a začala sem ho pít až ted a malá má prdy... tak kdoví jesi nejsem jedna ztěch kterým to zhoršuje :grinning: :grinning: :sweat_smile: :sweat_smile: každopádně ted nebudu pít jinej než ten kmínkový a jsme zvědavá :slight_smile:
mi mažeme teda prdýlku bepanthenem a dobrý :slight_smile: ten sem používala u malý a nikdy pruzená nic takovýho nebyla :slight_smile: tak sem ho hend koupila te´d taky :grinning:

každopádně jak je ekzém jednou v rodině tak bohužel ta pravděpodobnost je mnohem vyšší že jí budou mít aji vlastně naše děti.. u nás se to potvrdilo a koukám jak píšeš že u vás se to taky potvrdilo :pensive:
9. říj 2010 ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monaberuska1 tak my nemažeme vůbec a zatím dobrý. Ségra mi dovezla ten olejíček do koupele je to Linola a má po tom hezky vláčnou kůžičku,teda tam,kde má ekzem je to horší.Ale třeba to pomůže postupně. Uvidíme,ještě by to chtělo nějaký to mlíčko,tak zítra nebo v pondělí něco koupím. Zatím jsem namazala tím,co mám.Doufám,že něco zabere. My byli dneska u mojí babičky a pak se prošli pěšky z Hamrů do ZR. Malý měl hlad před koupáním,tak jsem ho nakojila,vykoupala a hned usnul. No o ekzemu a alergiích nemluv.Není čemu se divit,že se mu to objevilo.My mu teda v genech dali dost,u nás všichni ekzem a alergie u manžela lupenka... No nic moc. Chudáčci děti.Bepanthen je super,já ho používám jako nouzovku,jinak mažu večer prdelku mastičkou s rybím tukem z lékárny a ta je bezva. A Bepanthen jsem používala na bradavky.
Ted musím probrat vzorníky žaluzií,rolet,japonských stěn..... potřebujeme vymyslet něco na zastínění oken,ale aby to bylo moderní a zároven to dobře stínilo.
9. říj 2010 v 19:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucifirek A já jsem koukala jestli tam nejste, bylo tam dost mamin a když jsme odcházely tak už jen jedna, tak to jsme se fakt minuly.
Tak naše malá má přesně to co vy.taky se jí na krčku a pod bradičkou udělaly tyhle fleky, taky jí to mažu nějakou mastičkou z lekátny je tam napsáno CUTILAN, je to takový mastný, dlouho se to vstřebává. V pondělí budu volat na kožní na stěr z toho čelíčka, tam jí to začalo mokvat a taky nám na to dala nějou mastičku z lékárny, která teda zůstává a špatně se umývá, ale je fakt že jí to teda ppomohlo a teď se jí to postupně sloupává.
To robátko je super, voní to jak citronela, ale hned se to vstřebá, na ty pupínky nám to zabralo ale na to čelo už ne, tak jsem zvědavá co bude v tom stěru.
Pokud bys chtěla zkusit ten excipial, tak ho mám doma a mohla bych ti ho půjčit na vyzkoušení.To druhý neznám.

Co se týká těch čajů, tak já piju granulovaný od hippu, ale dávkuju jen 2 lžičky a jednou denně ráno, když jsem si ho dala večer tak se mi hodně nalily prsa až mě to bolelo.

JInak si holky představte, že naše malá včera usnula ve 22 a vzbudila se v 7 ráno. Za to dneska si to teda vybírá, hodinu mi brečela od 21-22, pak jsem jí zkusila dát sab simplex, protže se kroutila asi prdíky a teď už zase brečí, ach jo, to bude noc. tak se mějte.
9. říj 2010 ve 22:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peta86 Peti tak to je škoda,že jsme se minuly.Já tam byla chvíli po desáté a už tam nikdo nebyl.Mě je hrozně simpatický ten doktor.
Tak to vy ten ekzem máte ještě horší. CHuderky malý vid,si musí už takhel od malička zkusit. Já včera zkusila vykoupat malého v té Linole olejíčku a super. Pod pažičkama to měl červené a ted už ne. Tak bych řekla,že je to lepší. A mají krásně vláčnou kůžičku po koupání. Takže si to asi koupím. A zkusím koupit tu Linolu mlíko a nebo ten excipial. A jak říkala MOnča,jsou dva druhy Hydro lotion-na normální a mírně suchou,nebo Lipolotion-na suchou a hodně suchou. A vám ten Excipial pomáhá? Čajík od Hippu jsem si taky jednou koupila,používala jsem ho v těch vedrech,když jsem neměla chut na teplé. Tak jsem si ho dala jenom do studené vody.Ale já moc nemusím to sladké.
Tak to maličká už krásně spinkala. :slight_smile: My ted máme druhou noc nějakou horší. Častěji kojíme akaždou chvilku pláče ze spaní,nebo kňourá.
10. říj 2010 v 08:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucifirek Tak to my jsem tam šly až kolem 11, jo ten doktor mě taky přeikvapil, je na kandidátce za ods. :grinning:
já jí ten excipial nemažu tak nevím.ale kdybys chtěla tak ti ho donesu na půjčení. My těch mastiček máme tolik, že já nevím čím mazat dřív.
Já jsem si na ten čaj musela zvykat, vůbec mě to nechutnalo, tak jsem zkusila přisladit a ještě horší, tak ho piju taky nesladkej a už jsem si zvykla a nejlepší je vlažnej. Zkusím ten kmínovej taky.
10. říj 2010 v 09:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,tak my se vrátili z Tišnova.Bylo hezky,tak jsme i poseděli večer u krbu :grinning:

@lucifirek Luci,ta Lipobase,co tady dávala fotku Monča je normální mast,kortikoidy to nejsou,ale je na předpis,myslím.Dr.nám ji taky psala na suchou kůži.Ten excipial je fajn,ale neměl by se používat pořád,přece jen je tam urea.Ale výborná je mast Excipial s mandlovým olejem.Tu máme doma a když se malé něco vyhodí,tak mažeme.Malá měla ekzém vlastně od narození,začal ji mizet až mezi 4.-5.měsícem,mazala jsem i Locoidem,což jsou hormony,ale ne moc.Třeba z toho vyroste prcek :wink:
10. říj 2010 v 16:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peta86 ono to asi taky není dobrý s tou kosmetikou to přehánět. Jen člověk musí vychytat,co tomu miminku sedí,že?
10. říj 2010 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kijonkova.k snad jo. dneska už to po té koupeli nemá tak červené a hodně se mu to loupe,tak mažeme. MOžná to bylo po tom očkování.
10. říj 2010 ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kijonkova.k tak u krbíčku to muselo být super. Já se teda do nového na kamínka těším:manža to tam chodí zatápět a krásně to za chvíli vyhřeje. :slight_smile:
10. říj 2010 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, holky, tak jak je po víkendu? Já jsem ho měla celkem rychlý, naštěstí, včera jsem musela do práce kvůli registraci, ofotit certifikáty apod., kravinky... Zdenda byl v práci, tak jsem byla ráda, že to rychle uteklo :slight_smile: .

@kijonkova.k Cico, ty sis změnila datum porodu? Neměla jsi tam 18.1.? Nebo jsem už úplně mimo? :grinning:
11. říj 2010 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzimila jo,měla,ale první termín mám 16.1.,tak jsem to změnila,ať mi to rychleji utíká.
11. říj 2010 ve 14:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hojky holky,přeju hezký večer. Dneska byl teda super den. :slight_smile: Nádherné počasí.
11. říj 2010 ve 20:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky, :slight_smile:
vůbec nestíhám teď tak se nezlobte zítra za váma skočím a dočtu vás, až večer tu budem, pač zítra máme návštěvní den,... hlavně ale doktorku tak pak večer písnu :slight_smile:
11. říj 2010 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucifirek Luci,pravda,dneska bylo fakt nádherně.Byli jsme odpoledne na dlouhé procházce s dětma,Karolínka byla znavená,Kuba taky,Teď už oba spí :grinning: Jen s Kubou musím ještě zajít ven,ale jen vyčůrat a domů,taťka dneska zůstal v Brně,tak je to na mně :stuck_out_tongue_closed_eyes: A zítra nás dopoledne navštíví Jitka s Radkou a dětma,tak se těším :grinning: No,nic,jdu vyvenčit to zvíře a pak se vyhřát do sprchy a zalehnu,jsem K.O. :wink:
11. říj 2010 ve 20:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
po dlouhé době jsem se taky přišla nakouknout :slight_smile:
Asi je pozdě vítat nové příchozí, přesto všechny zdravím, gratuluju Monči k Nikolce, koukala jsem na fotečky, malá je nádherná.. :wink:
Strašně to letí, Kristince a Zuzce to taky uteče a za chvíli tu budou další miminečka, Kubík s malou Zuzankou taky rostou jako z vody, fakt fofr..A Andrejka od Kačky už je taky úplná slečna (krásné fotky), pamatuju si ji ještě jako miminko ze srazíku..
My se máme tak nějak pořád stejně, vše při starém :slight_smile: Akorát se nám Tadík přesunul do velké postele, mám ho vyfoceného, přijde si teď děsně dospěle :grinning: , jenže mi někam zašantročil kabel od foťáku, tak nemůžu přihodit fotky.. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Snad neskončil v koši a ten následně v popelnici, máme teď popelářské období - stále :grinning:
Přidám jen jednu fotečku na motorce, abyste věděly jak teď vůbec vypadáme, strašně dlouho jsem neobnovovala albíčko, no jo, lenoch :astonished:
Dneska jedeme ke Kristince a Karolínce, už se moc těšíme.. :wink: Teď jdu vařit játra (ble ble), aby nám tatínek nepomřel hlady, až se vrátí z nemocnice - jel dneska na krev..
12. říj 2010 v 06:21  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jíto teda ty jsi ranní ptáče :slight_smile: Ale to je u vás normálka vid.Tak si to hezky u Kristinky užijte s Rádďou a klukama.
Já jdu vymyslet něco k obědu a odpoledne přijede ségra,tak půjdeme zase trajdat ven.
12. říj 2010 v 08:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,
my sme si včera prožili takový hektický den :frowning2: Nejdřív tady byl klempíř, potom sme odp.zabíjeli a dotoho začali dělat chodníky před barákem, praskla jim u toho voda a byli sme až do večera bez vody :frowning2:
Luci nebo holky ... neděláte prosím tě žampinovou polivku nebo krém?? mám tu navíc žampiony a nevím jak na to.. :frowning2:
děkuju :wink:
12. říj 2010 v 08:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky.
taky po dlouhé době zdravím.pravda,pravda.že včera bylo nádherně.jsme počasí využili na focení..taky jsem přiložila fotku,ať vidíte,jak rosteme.
miminka máte nádherný a krásně rostou.na FB už taky nechodím..nejde mi nějak rozjet.,
jinak u nás při starým.kačka roste jak z vody a za 2 měsíce už budeme mít 2 roky.strašně to letí..jen kdyby ještě chodila na nočník :-/
dneska dojede děda a taky nám mají dovést kuchyňku pro Kačenku..bude ji mít pod stromeček..tak přejeme krásný den..
12. říj 2010 v 08:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eelka já občas dělám,nakrájím žampiony na tenké plátky. V hrnci si rozehřeju trošku másla,osmahnu na něm žampiony,než pustí štávu. Pak zaleji vývarem,většinou z kostky a nechám vařit. Pak zahustím šlehačkou s hl. moukou a nechám provařit. Dokořením pepřem a solí. Můžeš to i rozmixovat,záleží,jak to máte rádi.
Já dneska dělala krémovou bramborovou.

@cvachna krásné fotečky. Včera jsem tě viděla s Ivou a Kubíkem. :slight_smile:
12. říj 2010 v 10:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kijonkova.k Ty jsi kozena :grinning: . Ty dva dny, no to ti uteče :grinning: .
Já dneska zkusím zajít do špitálu na to cvičení, je to od 13.00 do 14.30, každé úterý jak je rehabka ve sklepě, tak snad mě to bude bavit, ale beru to tak, že si z toho asi něco vezmu / a u porodu na to zapomenu :stuck_out_tongue_closed_eyes: / a hlavně mi to taky bude utíkat, pěkně týden od týdne :wink: .
12. říj 2010 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucifirek jj.my chodíme s Ivou skoro pořád ven a Kačenka je s kubíkem nejlepší kamarádi.ale je zajímavé,že tebe nikdy jen tak nepotkám :slight_smile:
12. říj 2010 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cvachna no vidíš a my jsme venku každý den. :slight_smile:
12. říj 2010 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
zdravím všechny, mám chvilinku, tak nakukuju :slight_smile:
luci: já tě taky vůbec nepotkávám, to je pravda :grinning: :wink:

cvach: pěkné fotečky, kuchynka bude určitě super a kačenka si vyhraje, náš vojtas by jí taky potřeboval, uvažuji o miminku a kočárku, cvok malej, pořád kojí a chová plyšáky, asi mu to mateřství taky leze na mozek :grinning:

zuzi: hezký kočárek :slight_smile:
a co kija? necháš si kočárek po malé nebo budeš kupovat nový?
a holky, vůbec nefotíte pupíky, teeeeda :wink: :wink: :wink:
12. říj 2010 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek