• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky, těhulky ze Žďáru nad Sázavou, přidejte se.

1. února 2016 
@kk28 jééééééé ty josu krásný to děláš??? no ty josu super fakt :slight_smile:
4. lis 2010 ve 21:32  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky holky,
koukala jsem na fotečky, Kristinko, ty s Kubíkem nemají chybu, z Karolínky něco bude :grinning: :wink:
Zuzi, Ty už máš pěknej pupík, ale jinak jsi štíhlounká, to se máš, já byla jak vorvaň.. :sunglasses:

Holky, představte si, že náš Tadík dneska tentil po asi 6ti dnech, byl toho plnej nočník, normálně mi to ucpalo záchod, co teď s tím?, prošťouchávat se mi to fakt nechce :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: No je to hrůza :unamused: Čůrání v poho, ale tohle..

Káťo, čepičky hezký, ale v okolí žádnou holčičku nemáme..
5. lis 2010 v 08:00  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@criterska Jituš, štíhlounká? Teda, díky, ale asi jsem se dobře natočila. Mám nahoře ( před 14dny to bylo ) 9 kilo, ted´to bude ještě více, věř mi, že zadek mám teda o dost větší :grinning: . A tenhle týden jsem zjistila, že fakt už nemůžu nosit snubák, nemohla jsem ho sundat, oblíkla normálně, sundávala opravdu těžko, už jsem uvažovala, že půjdu někde na hasičárnu, at´na to vezmou majzlík nebo něco. naštěstí stačilo mýdlo a voda.

Tádíkovi závidím :grinning: . Já ted´chodím špatně, málo a občas. Což jsem těda NIKDY takové problémy neměla :wink: .
záchod nechej, ono se to rozpustí, je to přírodní matroš :grinning: :grinning: .
5. lis 2010 v 09:08  • Odpověz  • To se mi líbí
@lucifirek Tak to je dobře že něměl žádný reakci, já zvasažuju jestli ten prevena 13 nebo synflorix, no nevím, nechám jí dát co je podle mudr.lepší nebo jak by to viděla ona. ono ne vždyčky to dražší je lepší.
5. lis 2010 v 11:47  • Odpověz  • To se mi líbí
@zuzimila ty jo jen 9 kilo, to závidím, já celkem 22, ateď mi chybí dát dolů ještě 10. :wink: vůbec to nechápu kde jsem to nabrala, pořád jsem jedla stejně ale ta ručička na tý váze šla furt nahoru, taky jsem musela sundat snubák, ale mě teda natýkaly ruce tím teplem v létě. a teď čekám, kdy mi příjde nechala jsem si ho zvětšit, protože tak hubená jako jsem byla když jsem se vdávala, už nebudu :grinning:
Ale moc Ti to sluší.
5. lis 2010 v 11:51  • Odpověz  • To se mi líbí
@peta86 tak to já přibrala jen 7kg a dole mám skoro 14
to jsou ty nervy
5. lis 2010 ve 13:12  • Odpověz  • To se mi líbí
@peta86 Peti, díky, ale není všem dnům konec :grinning: . Rodím za 6 týdnů / já jako ale doufám, že třeba už za 5 nebo 4 týdny :slight_smile: /, takže váha ještě půjde nahoru. Každopádně já nejím stejně, já žeru!!! Teda, já i ségra jsme vždycky jedly hodně, máme docela štěstí, že jsme si držely váhu i bez sportu, já jsem ale byla vždycky kulatější než ona, ale máme obě jinou postavu, ona ženskou, já spíše rovnější přes boky. Ale jsme obě dost vysoké, já mám 177 cm, tak se to nějak ztratí.
Každopádně: jsem docela ráda, že hlavně jedné kolegyni vytřu zrak, ona totiž mi " přála" od začátku těhotenství...( budeš mít holčičku, protože nejsi hezká, půjdeš rodit a budeš mít metrák....). S tím, že nejsem hezká, měla pravdu, to musím říct. Sral pes, za zdravé miminko klidně i těch 100 kg :grinning: .
5. lis 2010 ve 13:20  • Odpověz  • To se mi líbí
@zuzimila Zuzi, ty máš krásné bříško :sweat_smile: :dizzy_face: a příjde mi spíš menší :wink:

@monaberuska1 To já nepletu :grinning: . To od kámošky mamky a jí to strašně baví, tak jsem jí řekla, že zkusím dát inzerát, jestli by to někdo nechtěl udělat :slight_smile: :wink: .

Jo, holky, já se ráno hecla a umyla jsem si všechny okna v přízemí :grinning: + vchodové dveře, takže zítra už jen vršek - 3 okna normoš a 2 střešní. Taky jsem si uklidila kuchyň, přemístila kytka, no prostě to tu mám teďka hezčí :slight_smile: Dneska jsem se sebou spokojená :slight_smile: .

Jo PROSÍM, ráda bych pak pekla ( :grinning: :grinning: :grinning: ) vánoční perník a ozdobila si ho takovým tím bílým, máte prosím někdo dobrej recept? Lukáška by určitě bavilo vykrajovat, tak že by jsme něco vyzkoušeli. Jinak vánoční cukroví jsem si objednala + něco upeče tchýně + něco moje mamka, takže péct budu jen ten perník. DÍKY!!!
5. lis 2010 ve 13:35  • Odpověz  • To se mi líbí
@peta86 nakonec jsme měli zvýšenou teplotu. Dneska má takovou divnou stoličku zase a přijde mi,že hodně řídkou jako průjem. Tak ti ti teda nevím .Krev už teda nebyla. Jinak je jakž takž celkem v pohodě. No je pátek,tak snad se to přez víkend nezhorší,nebo něco. Mámnějaký strach.Asi zbytečně.
5. lis 2010 v 15:50  • Odpověz  • To se mi líbí
@kk28 Díky, Kačko :slight_smile: . Ale prdelka je větší :grinning: :grinning: .
5. lis 2010 v 17:59  • Odpověz  • To se mi líbí
@kk28 teda ty jsi dobrá,že meješ okna. To já teda ten nebudu must,manža je nechal umýt. Ale ted jsem dobalila zbytky věcí a je to teda už mazec.Už aby to bylo za náma. A co Andy,už je uplně zdravá? Čepičky jsou super,jak jsou teplý,dali by se i na zimu? Že bych pořídila neteřinkám,uplete i větší,na rok a půl?To by asi chtěla změřit obvod hlavičky vid. A kolik stojí?
Jinak malý je na tom zas nějako hůř,tak nevím,jesli nevyrazím v pondělí znova k dr.
5. lis 2010 ve 20:28  • Odpověz  • To se mi líbí
@d.h.86 to se ti nedivím,já bych se asi zbláznila. I když kvůli tomu malému člověk dokáže neuvěřitelné věci. Tak snad už ted bude klidnější období.
5. lis 2010 ve 20:29  • Odpověz  • To se mi líbí
@lucifirek No tak hlavně aby to stolička byla lepší, mě Teuška teď třeba 2 dny nekaká a pak je to teda nálož:slight_smile:) kdyžtak bys musela volat mudr.kdyby něco. nám taky říkala, ať voláme i o víkendu, ale věřím, že to bude dobrý.
My jsme měly krásný den s Teuškou, byly jsme na klafaru u kámošky, má 2 klučíky po dvou letech takže veselo, pak jsme šly do alberta, pak domů, mě teda bolí nohy jak psa, ale Teuška už spinká, táta šel na pivo a já slavím svoje včerejší narozky tak jsem si dala dvojku bílýho archívku a kojení máme až v 6 ráno, takže mám pohodu. Zítra jedeme do Bohdalova, děda má taky narozky, tak pobalím pár věcí a půjdu spát s hezkým pocitem. :grinning:

@d.h.86 Jak jsou nervy, tak to jde samo, to máš pravdu.

Hezký víkend všem.
5. lis 2010 ve 20:36  • Odpověz  • To se mi líbí
@kk28 mi děláme perníčky jedině tyto josu vynikající moc :slight_smile: tak kdyby jsi chtěla tady je :
a můžeš vyzkoušet :slight_smile: taky si na ně půjdu koupit suroviny :slight_smile: a za chvilku začneme :-d
4 velká vejce,
4 polévkové lžíce medu
56 dkg hl.mouky
36 dkg cukru moučka
5 dkg sádla- nejlepší je jestli máte domácí
3/4 Kávové lžičky jedlé sody( dávám malou lžičku zarovnanou)
citr. kůra z jendoho citronu

1 ks badyán---------------------
1 lžička hřebíčku---------------toto vše umlet :slight_smile:
1 lžička skořice-----------------
1 lžička nového koření--------

1 lžíce kaka vrchovatá polévková lžíce

Z těhlech surovin uděláme těsto, těsto necháme do druhého dne odpočinout v chladu
-rozválíme na vále na hl.mouce -vykrájíme tvary- pečeme pozvolna- po vytažení potřeme rozšlehaným vejcem

POLEVA-
1 bílek
13-23 dkg cukru ( dle velikosti bílku)
pár kapek z citronu ( 2-3 kapky)
vyšleháme ručním šlehačem
!!!!!!!!!!!CUKR PŘEDEM PŘESÁT PŘES JEMNÉ SÍTO
5. lis 2010 ve 20:36  • Odpověz  • To se mi líbí
@peta86 tak to jsi měla hezký den. Jen si vínečko dej,když máš kojení až za takouvou dobu. Tak to Teuška vydrží dlouho spinkat. My od půlnoci kojíme každý tři hodiny.
Tak to my jsme kakali každý den,ale jen tak jednou,max.dvakrát.Ale ted třeba pětkrát.
5. lis 2010 ve 20:53  • Odpověz  • To se mi líbí
@lucifirek No já doufám, že jí to takhle vydrží a vnoci bude takhle spinkat.Přes den je mi to jedno, to baští každý 2 hodiny, v kočárku vydrží teda dýl,ale máme tak 6-7 kojení za den, tak jí to asi stačí.
5. lis 2010 ve 21:02  • Odpověz  • To se mi líbí
@monaberuska1 Děkuji, určitě vyzkouším :slight_smile: :wink: . A kdy je to nejlepší dělat? A dá se to pak sníst nebo je to jen na dekoraci?

@lucifirek Luci, určitě to je i na zimu :slight_smile: . Stačí změřit obvod hlavičky :wink: . Já pojedu příštý týden do ZR, tak bych ti to vzala ukázat, jo?
5. lis 2010 ve 21:04  • Odpověz  • To se mi líbí
@kk28 ok,kdyžtak písni asi sms,protože nevím,kdy nám připojí internet.
5. lis 2010 ve 21:15  • Odpověz  • To se mi líbí
@lucifirek Tak Vy se už teďka stěhujete? Takže v neděli už budete v novém :dizzy_face: ?
5. lis 2010 ve 21:16  • Odpověz  • To se mi líbí
@kk28 tyto perníčky peču tak v polovině listopadu :slight_smile: a oni mi krásně změknou do prosince :slight_smile: jinak babička bydlí v baráčku od ní recept mám a té měknou zas dřív má je ale v super spíži chladné :slight_smile: a jíjou se aji dlouho po vánocích aji po silvestru :grinning: babička tyto perníčky dělá právě celoročně jelikož našim děckám šíleně chutnají takže při návštěvě děti jak naše tak od švvagrovky tak buchají perníček za perníčkem :grinning: :grinning: je to jako manželova babička takže to peče pravnoučátkům :grinning: :grinning: :grinning: určitě vyzkoušej třeba jen z poloviční dávky a pak uvidíš já loni dopékala :grinning: :grinning:
5. lis 2010 ve 21:18  • Odpověz  • To se mi líbí
@monaberuska1 DĚKUJUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
5. lis 2010 ve 21:21  • Odpověz  • To se mi líbí
@kk28 zítra už budeme spát v novém :grinning: A měli jsme už minulý týden,ale nějak to neklaplo. :grinning: Ale zítra to je na tuty. :grinning:
5. lis 2010 ve 21:22  • Odpověz  • To se mi líbí
@kk28 :hearts::hearts::hearts::hearts::hearts:
@lucifirek je to se už těšíš že???
5. lis 2010 ve 21:23  • Odpověz  • To se mi líbí
@lucifirek :slight_smile: :wink: :wink: , tak dneska přeju sladký sny naposled ve starém bytě :slight_smile:

@monaberuska1 Moni, jak prosím děláš ty srdíčka? :confused:
5. lis 2010 ve 21:25  • Odpověz  • To se mi líbí
@monaberuska1 jo docela jo,ale je to děs běs,však jsi to ted taky zažila,všude krabice a pytle s věcma. :grinning:

@kk28 jo dneska naposledy. V týdnu zajdu ještě uklidit,protože v tomhle vysávat a uklízet nemělo cenu.Stejně se ještě natahá bordel.Ale bude se mi asi trošku stýskat a než si zase zvyknu na nové.
5. lis 2010 ve 21:28  • Odpověz  • To se mi líbí
@kk28 zmáčkni ALT a pořád ho drž a ktomu zmáčkni č.3 a máš srdíčko :slight_smile::hearts::hearts::hearts::hearts:
@lucifirek no to je pravda. to je na tom to nejhorší, ale i sranda občas jak se přehrabuješ ve všem možném a hledáš konkrétní věc a nakonec jí najdeš v té poslední nejvíc zarovnané krabici :grinning: :grinning: :grinning:
5. lis 2010 ve 21:31  • Odpověz  • To se mi líbí
@monaberuska1 no právě,některé věci mám rozdělené a popsané,ale ty zbyle jsou dány různě po krabicích,kam se to vešlo,tak jsem zvědavá,kdy si v tom udělám systém.
A já teda po pravdě nevím,co budu letos píct,vždycky jsem napekla a nakonec nám toho kupa zbylo. Jestli letos neudělám jenom linecké,rohlíčky,kokosky.Perníčky bych mohla taky zkusit,ty vydrží dlouho.
5. lis 2010 ve 21:37  • Odpověz  • To se mi líbí
@lucifirek no já loni pekla až moc... pekla sem nám, mamce, něco ségře a švagrovce.. takže letos budu píct jen nám a ám 6 druhů
-perníčky
-strojkové ( to jsou takový ty cigárka jak mají konce namočený v čokoládce a jsu slepený marmeládkou)
-šuhajky
-vanilky
-marokánky
rohlíčky
-jen toto to chce michal a markétka toto má taky nejradši takže nebudu asi nic víc..a samozřejmě vánočku :slight_smile::hearts:
5. lis 2010 ve 21:42  • Odpověz  • To se mi líbí
ty strojkové děláme taky. Jsou to solamylové tyčinky.Ty jsou výborné. máme je rádi a manža miluje linecké. Co jsou šuhajky? Já nejradši asi rohlíčky a linecké.To je takové nejvděčnější cukroví a ze zbytků bílků dělám kokosky.Ty když se povedou,tak jsou taky dobré. A bez vánočky by to teda taky nešlo,na tu se těším nejvíc.
5. lis 2010 ve 22:13  • Odpověz  • To se mi líbí
Teda, holky, vy takhle vypíkáte? Já jsem pekla jen jednou, s kolegyní z práce u nás doma, dva dny. A výsledek? Krásné voňavé cukroví, jen 4 druhy ( nejradši mám linecké a rohlíčky, ještě medvědí tlapky ), ale bylo toho dost. No a nakonec jsme to nesla do práce, Zdenda na sladké moc není. Tak jsem se na to vyprdla, vždycky mi dá krabičku moje mamka, je výborná a cukroví má tak krásné, a stejně i tohle nesníme :grinning: . Já na ty Vánoce tak nějak jedu na pomerančích, manžel na salátu a řízkách...... :grinning: . A stejně jsem ted´byla furt v práci, kde nebyl čas se ani nažrat, natož klidně sednout a vychutnat cukroví a kávu.
Pamatuju na jedny Vánoce, kdy jsem přišla 24.12. na noční 12 ( 18-6 hod.), plná JIP, ranní holky neměly snězený oběd !!!, všude bordel, špatné stavy... Sedla jsem si k monitoru a brečela. Celou noc jsme si skoro nesedli, od večeře jsem vstávala aspoň 4x, protože jsem lítala s mísama a utírala hovňousy. No a pak jsem měla ještě 2 noční 12, dělala jsem všechny svátky. A všechny ty noční stály za hovno jako ta na Štědrý den.
Letos budu asi rodit nebo budu už doma totálně vyšťavená po porodu, ale příští rok snad napeču :slight_smile: .
6. lis 2010 v 10:06  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek