• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky, těhulky ze Žďáru nad Sázavou, přidejte se.

1. února 2016 
@zuzimila ahojky, stolička už je lepší,ale dietu musím držet stále,dokud budu kojit. Hlavně kvůli tomu ekzemu.Ten se zase už začíná zlepšovat. Po tom očkování se mu to hodně zhoršilo a když sním něco blbýho ,tak taky. Takže na štědrý den žádný řízek s kapra a salát nebude,ani cukroví. :frowning2: :slight_smile:
9. pro 2010 v 17:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucifirek Hm, tak nic moc, hlavní ale je, jak se to zlepšuje u Kubíčka, aby byl zdravý. Marné, v mlíčku mu dáváš všechno, co sníš ty. Ale člověk se i omezí, když jde o miminko, že? :wink: Upřímně, Luci: já se taky ráda letos vzdám salátu, řízku i cukroví, jen když už budu rodit!!!!!!!!!! :grinning: Já vím, že máme ještě čas, ale jsem už dost nedočkavá. Na počítadle mám 10 dní, ale myslím, že to nebude na termín. Fakt nechci přenášet, ale asi budu :frowning2: :frowning2: . Já se zblázním, když mě nechají 10 dní ( ptala jsem se, jak dlouho nechávají ve fakultce. Švagrovou chtěli vzít na indukci asi 5 dní po termínu, ale v Karviné, naknec porodila spontánně ).

Neuvěřitelně to letí, Kubík a Zuzka už mají 5 měsíců... :slight_smile: .
9. pro 2010 v 19:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
tak vás zdravím po delší odmlce, my máme od neděle docela boje. Malá řve večer jak tur, tak už jsem dneska volala mudr., co s ní, úplně se zajíkala, bylo mi jí líto, ale nepomáhalo nic, chození, hlazení prostě měla afekt a vydržela
třeba 3 hodiny řvát, tak nám řekla, že je to asi kolika a napsala recept na kapky, ty mi dělali v lékárně, tak to vypadá že jí to pomohlo, protože dnešní večer byl klídek, tak snad se jí to spraví.
Včera jsem byla na koncertu Fleretu a bylo to super, Jarmilka Šuláková to rozbalila, na to kolik jí je let, tak je úžasná, že furt jezdí po koncertech.smekám před ní.
Jinak počasí docela na draka, takže když nemusíme tak nechodíme. Příští týden bych potřebovala zvládnou sociálku a taky nějaký dárky, tak jsem zvědavá jestli počasí dovolí.
Tak se mějte fajn a přeju hezký víkend.
10. pro 2010 ve 22:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, holky!
Možná vás pobavím. Minulou středu jsem byla v poradně, kde jsem měla vyšší TK, doporučeno občas přeměřit. Hodila jsem to za hlavu s tím, že nejsem hypertonik. Ovšem v sobotu jsem měla možnost si půjčit tlakoměr a uši od skorošvagrové, tak jsem se změřila. Včera, po odpolední siestě, jsem měla TK 150/90. Bylo mi hrozné teplo. Počkala jsem a ve 19.30 jsem jela j nm na JIP na monitor, at´je to přesné. A tam 160ú100, 145/95...Tak volám na příjem do Poruby. Nakonec jsem se domluvila s dr., že přijedeme. Tož tak jsme jeli. Monitor malého o.k., já tlak 120/70!!
Připadala jsem si jako idiot! Bylo 23 hodin, čas jako prase, sestřička s doktorem z toho měli akorát srandu, já jsem se omlouvala, dr. vysmátý od ucha k uchu a já ocas mezi nohama a chtěla jsem se odplížit pod linem ven :grinning: . Jako zdravotníkovi mi samozřejmě věřili, ale doporučení: TK si neměřit :slight_smile: . A vidíte, já jsem to brala zodpovědně!!! :grinning:
Tak jsem zaplatili 9O Kč regulák a jelo se dom.
13. pro 2010 v 09:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luciím vše nej :wink: .
13. pro 2010 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,

@zuzimila počkej jak na to budeš vzpomínat :grinning:

Já byla dneska u zubaře :frowning2: Vypadla mě plomba a tak mě zrovna rozvrtal celou pusu... :cry: Nevím čím to je,ale ze zubaře mám hroznej respekt. Nechala sem si dat injekci na bolest a teď mě začíná přicházet k sobě, té bolesti se prostě nevyhnu :frowning2: Jinak o víkendu jsem udělala 3 druhy z lineckýho a teď mě čekají ještě ty trubičku a asi zkusím jednotlamky z tiramisu. Za 10 dní sou Vánoce, juchůůůůůů
13. pro 2010 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Krásné zasněžené pondělí :stuck_out_tongue_closed_eyes: :rolling_eyes: ,

@zuzimila Tož story dost dobrá :grinning:. A měřila sis pak ještě tlak? :sweat_smile:

Lucinkám vše nejlepší k dnešnímu svátku :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: !!!

Já se omlouvám, že poslední dobou nepíšu, ale tatínek nám pracoval minulý týden do večera, my tady zasněžení, takže se furt odhazuje sníh a jak nemám ten noťas, tak není šance se dostat na počítač :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Taky začínám dělat vánoční úklid páč v neděli jedem do Třince k našim a přijedem před Vánoci, tak abych nemusela na Štědrý den plašit a uklízet, ale jen si vychutnávat pohodu.
Jinak na cukroví jsem se zvysoka vybodla :grinning: . Něco mi už dala tchýňka, pak ještě dostanu do mamky a něco mám objednané, takže tak :wink: . Stroma (jedličku) už máme doma a letos budem dávat baňky, jsem rozhodla, takže to je taky připravené. Ještě musíme dobalit poslední dárky + ještě něco málo pokoupit a snad máme vše :slight_smile: :wink: .

S Andy jsem byla dneska u dr, páč má hrozně suchou kůži a na zádičkám červené fleky, které po koupání měla šílené, tak jsem dostala exicpial (snad se to takhle píše) a máme mazat a mazat a zase mazat. Tak snad se jí to zpraví :slight_smile: :wink: .

Koukám, že jsem se nějak rozepsala, tak už radši budu končit :wink: . Opatrujte se a já zase někdy nahlédnu :wink: .
13. pro 2010 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kk28 Ne, už nééééééé! :grinning: :grinning: A už ani nebudu :grinning: . J.bat na to :grinning: .
13. pro 2010 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzimila tož správný přístup :grinning: :grinning: :grinning: . A další radu doktora - sexíkovat a procházet se dodržuješ? :zipper_mouth: nebo na to taky j.beš?
13. pro 2010 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kk28 Nene, na to nej.bu :grinning: . Sex máme, a je to sranda. Někdo by měl dát manuál k těhotenské erotice. Sice si myslím, že jsem ještě docela štíhlá, ale...je to fuška :grinning: . Taková kupa roboty. Na procházky, bohužel, není počasí, bojím se, že se někde máznu a rozbiju si hubu, v tom lepším případě. Zdenda mo ctrajdat po venku nemůže, má paresu lícního nervu a musí se vyhýbat chladu...
13. pro 2010 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzimila šikulka, tak hezky doma v teple a makat a makat :grinning: , aby se Zdeněčkovi zachtělo ven :wink:.

Já jsem teďka objednala našim lístky na Spiritual Kvintet, tak mám radost, že už mám skoro všechny dárky :slight_smile: :wink: .
13. pro 2010 v 11:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kk28 Jojo, včera jsem umyla schody, měli jsme týden, celou dobu to dělal Zdenda, hrozně mě od 5. měsíce bolí bederní páteř, v rámci indukce. Dneska jsem pokračovala doma, vysát, vytřít, umyla koupelnu a záchod...záda mě berou akorát :grinning: . Upřímně, Kači, jsem zvědavá, kdy a jak to přijde. Jestli bolestma nebo odtokem vody. Nebo indukcí v nemocnici, ale to byc nerada, chtěla bych to tak nějak normálně a na termín :grinning: . A to bych asi chtěla moc :grinning: .
13. pro 2010 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzimila třeba se to povede :slight_smile:..............znám holky co rodily na termín a přirozeně :wink:
Já jsem třeba byla ráda za indukci na termín, protože tam prostě byla jistota, že porodím co nejdřív a je o mě dobře postaráno. Kdybych měla třeba rodit teď, tak nevím jak by jsme se odsud dostávali, kdyby to na mě přišlo v noci :stuck_out_tongue_closed_eyes: .

A Hamiltona už ti dělali?
13. pro 2010 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kk28 Já bych taky byla ráda za indukci na termín, ale nechávají přenášet 10 dní / s čímž nesouhlasím a zkusím se domluvit na dřívější termín /, 10 dní by mě psychicky zničilo! Zkusím to prostě uhrát s doktorem, ale nechat 10 dní u fyziologického těhotenství je postup lege artis, takže to možná neusmlouvám, zvlášt´, když si uvědomím, že termín mám před svátky a museli by mě přijmout o svátkách...a už vidím, jak chcou mít práci o Vánocích.....

Hamiltona nevím, minule to bolelo tak, jako by už to udělala, ale neřekla mi to, tudíž jsem v nevědomosti :unamused: . Ale moc připravená jsem nebyla, takže asi spíše ne.

Tobě vyvolávali v den termínu? Pochopila jsem to dobře?
13. pro 2010 v 18:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzimila Tady nechávají přenášet 14 dní, sousedka to takhle měla u obou porodů :astonished: .

Jinak mě brali na termín kvůli té těhu cukrovce. U Lukáška jsem měla termín 16.2. a porod mi vyvolávali 18.2. (pondělí) a to se i narodil a u Andy jsem měla termín 12.1. a to mi taky vyvolávali a taky se narodila :grinning: .
13. pro 2010 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kk28 Ježišikriste, 14 dní!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Aha, nevěděla jsem, že jsi měla cukrovku, no já ji nemám, mě by nechali a asi nechají...pokud se to nerozjede samo. Ale stejně, neměli by brát v úvahu psychiku matky? Vždyt´mi zkazí celé svátky, už ted´je se mnou k nevydržení, chudák Zdeněk, ten si se mnou zažívá!
13. pro 2010 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
13. pro 2010 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
13. pro 2010 ve 21:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holčiny,

Zuzi myslím na tebe, aby už nastal den D. Vím, že ten konec těhu je absolutně nekonečný.......... Ale prostě těhotná nebudeš navždy, tak se snaž si ty poslední dny užít a spíš myslet opačně, Ne já nechci rodit, a uvidíš třeba to konečně vypukne :wink:

Dneska jdu zkusit s kolegyňkama z práce jumping(skákání na trampolíně), tak snad to udýchám.

Jinak Luci, kromě toho že už týden rýmuje, je zdravotně OK ale proč nás ty průjmy trápily tak dlouho, nikdo nezjistil, hlavně že už je to za námi.Uff

14. pro 2010 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivis Díky, jsi hodná. Máš pravdu, je to nekonečné, ale těhotná nebudu navždycky, ale to čekání, bude to dneska? Bude to zítra? Alelujáááá :grinning: .
14. pro 2010 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,tak se zase taky hlásím :wink:

V sobotu jsme byli v Brně,koupit stromeček a podívat se po nějakých dárcích ještě.malá se tam nachladila,takže teď sedíme doma.Karolína je protivná,tím,jak nechodí spát po obědě,tak děs.Dneska jsem od rána něco uklízela,vidět to samo není.Ještě chci udělat těsto na perníčky,ať máme na stromeček.

Jo,včera se narodil Jardovému bratranci druhý kluk,Lukášek-50cm a 3700g.Tak se těším,až se půjdeme podívat a hlavně se budu vyptávat na porod.Prý přijeli do porodnice kolem 4 ráno a malý se narodil nějak po poledni :wink:
14. pro 2010 ve 14:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahojky :slight_smile:
@zuzimila zuzi: ty jsi exot :grinning: :grinning: :grinning: :wink: mooc myslíme a hlavně, nestresuj a užívej pupíčkování, opravdu! :wink: :wink: :wink:
@kijonkova.k kijo: at je malá brzo ok! jinak samá miminka koukám, jak se cítíš ty, dobrý určitě vid? :slight_smile: a malá už ti taky odpo nechce spát?

jinak my začaly o víkendu mrkvičkovat, přihazuju fotečku :slight_smile:

14. pro 2010 v 15:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,se opět omlouvám zase jen chodím načuhovat co je nového ale sama nepíšu :sweat_smile:
Ale dnes to napravím teda budu se snažit :wink:
Takže u nás Vánoce v plném proudu ...určo si dokážete představit vaření klasika,uklízení,no a ještě navíc pečení cukroví,zdobení oken atd....
dnes jsme se dala do pečení košíčků a do Baileys zatím se daří těsto mám hotové a za chvíly ho puijdu dávat do gormiček a péct... :confused: tak držte palce... :wink:

Zuzi chodím nakukovat hlavně kuli tobě jestly už se Zdendovi nechce na svět :wink: a ono furt nic :slight_smile: tak se držte myslíme...

Gabi,teda to už je kus ženský a jakou má vkusnou pusu :grinning: no bude to parádnice :wink: :grinning: :grinning:
Na zumbu by jsi už mohla kámoška má 4 měs.holčičku a kojí a taky jednou za 14 dní chodí na zumu a děsně si to užívá...ono jednou za čas vypadnout od 3 dětí je asi uleva.... :wink: mě stačí že mám zatím jedno a jsem ráda když odcházím bez něj :wink:

no člověk se rozepíše po dlouhé době a mám tu už zase raubíře takže se zase loučím pa pa...
14. pro 2010 v 16:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gaba3 Jo, exot :grinning: . Už mi z toho konce hrabe :stuck_out_tongue_closed_eyes: .
@kyticka33 Radu, doufám, že už dlouho nebudeš nakukovat naprázdno :slight_smile: . Ježiš, jak já už chci rodit!!!!!!!!!
14. pro 2010 v 18:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky,přidala jsem fotky zase.

@zuzimila Tobě jsem je chtěla odeslat,ale nejde to.Tak to když tak zkusím z Jardového mailu.
14. pro 2010 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kijonkova.k O.K. ,mám jen samé staré a chtěla bych si nechat vyvolat taky nějaké novější :slight_smile: .
14. pro 2010 ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzimila Tak už jsem je poslala,ale z J.mailu :slight_smile:
14. pro 2010 ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kijonkova.k Dinka jak pjerun :grinning: .
14. pro 2010 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, holky, tak dnešní kontrola: malý je o.k., ozvy dobré, naštěstí :slight_smile:. Já: nic se nezměnilo, porodní cesty nejsou připravené.
Další ko 20.12., kdy jsem 40+0, teda termín dle menstruace. Akorát nechápu jednu věc. 2.12. mám napsané hrdlo 1 cm, 8.12. 1,5 cm , dnes 2,5 cm. Mi ten čípek roste? :grinning: To by znamenalo, že těhotná budu do konce života :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: .
15. pro 2010 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,

taky my totál zapadli :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Do školky jsem jela na saních, teda Andy se vezla, Lukášek šel radši pěšky, bo jsem je 2x nechtíc převrátila do sněhu u chalupy :stuck_out_tongue_closed_eyes: :rolling_eyes: . Vyšli jsem v 7:30 a domů jsem měla návrat v 9:15...........MARAS :angry: :stuck_out_tongue_closed_eyes: .
Ještě teď jsem rudá jak Sonja a nemůžu popadnout dech :zipper_mouth: .

@zuzimila to už se právě trochu otvíráš, né? Já měla až do porodu 0 a potom 1. Tvých 2,5 cm bych řekla, že je super. A neboj těhotná do konce života určitě nebudeš :grinning: .
A kdy by tě teda vzali na vyvolání?
15. pro 2010 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek