• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky, těhulky ze Žďáru nad Sázavou, přidejte se.

1. února 2016 
@peta86
@hanulka190 Holky, my máme teorii: Maminčina zní: děti v těchto mrazech dozrávají později :slight_smile: . Tatínkova : miminko je lenivé po mamince :grinning: .
No nic, trochu se namaluju a vyrazím nakoupit nějakou drobnost pro Zdeňka st. i ml., at´mají něco pod stromečkem :slight_smile: .
16. pro 2010 ve 13:34  • Odpověz  • To se mi líbí
@kijonkova.k Ty jo, a měla jsi to tak i u Karolínky? Že jsi zvracela v tak vysokém těhotenství? :astonished:
16. pro 2010 ve 13:35  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj holky..tak dneska máme den celkem krušný..nejprve jsem byla na nákupu,dokoupit ještě nějaké dárečky,pak maso a brambory na oběd.před chvíli jsem pověsila vyprané prádlo a aspoň jsme si udělali lenecké cukroví a i to bylo nad můj lidský výkon :cry: bylo mi tak blbě,že jsem nemohla ani 5min.stát.. :unamused: to je tím mojím tlakem 90/50 :unamused:

@d.h.86 jj.je mi 21 a při druhém porodu mi bude 22 :grinning: jsme mladá maminka..ale myslím si,že to není ani tak o věku,kdy mít dítě,ale o tom,jak je člověk vyspělý..Kačenka taky byla moc chtěná a druhé miminko ještě víc :grinning:

já jsem se taky na porod moc těšila a užívala si ho :slight_smile: jen vedle mě byla jedna hysterka,která říkala,že chce umřít atd..jako fakt pro prvorodičku slast to poslouchat :angry: ale můj byl úplně bez problému a ani bolesti moc nebyly..

@kijonkova.k dočkáš se,dočkáš :slight_smile:
16. pro 2010 v 15:27  • Odpověz  • To se mi líbí
@zuzimila Ne,jen na začátku mi bylo blbě.Ale spíš to bylo jen náhodilé blindění.

Tak jsem se odpoledne vydali na sjezdovku,ale dlouho jsme tam nevydrželi,takže my smalou šly na čajíček a hranolky do tepla,taťka pak dorazil za náma,že mu mrzne prdel na lanovce :grinning: A teď jsem otevřela krabičku s rohlíčkama a skoro nic v ní nezbylo,takže zítra musím udělat těsto a budu dělat další várku.Přitom loni jsem cukroví vyhazovala,jak se nesnědlo,letos nějak nemůžu odolat,Štěpánek bude asi na sladké :wink:
16. pro 2010 v 17:34  • Odpověz  • To se mi líbí
@cvachna Kači,dneska jsem potkali vašeho dědu v Peny a hned mi hlásil,že budete mít druhé,tak jsem se smála a říkala,že už to vím :slight_smile: To je drbna,horší jak ženská,že?Ale v dobrém to myslím,se chtěl pochlubit určitě. :slight_smile:
16. pro 2010 v 17:35  • Odpověz  • To se mi líbí
@kijonkova.k jo,copak tchán :grinning: fakt horší jak ženská :grinning: ale jo,to on se chlubí rád se vším a nejvíc s Kačenkou.. :wink:
inak já jsme udělala jen linecké a musím říct,že letos mi vánoční cukroví moc nepojede :unamused: jen jsem to viděla a myslela,že hodím šavli :-/
taťka lyžuje?ten náš reprezentuje každý rok za kriminalisty na běžky okruh 6km..loni byli na prvním místě.a letos má smůlu,protože má po operaci..
16. pro 2010 v 18:07  • Odpověz  • To se mi líbí
@kijonkova.k Já jsem si všimla, že když sním sladkého dost, tak malý častěji škytá. Asi tedy bude pravda, že plodová voda má chut´po tom, co sníš, jestli je sladká, tak se prcek naloká a pak škytá :grinning: . Myška naše milovaná.

@cvachna To je přece jedno, kdy máš dítě, pokud máš zázemí pro něj :grinning: . Podívej, ségře bude v době porodu 26, to už bude mít 2 děti, v té době jsem se já teprve vdávala. Když porodím Zdendu, budu mít 29,5. Stařenka :grinning: .
Ty jsi mladá maminka, ale máš pro děti zázemí, děti mají mámu, tátu, jsou spokojené, šťastné, tak co? A o to jde, ne? Já budu mít druhé už skoro vnoučátko :grinning: . Druhé miminko ti přeju :slight_smile: .
16. pro 2010 v 18:28  • Odpověz  • To se mi líbí
@cvachna já jsem se tě nechtěla nějak dotknout,to víže,někdo se necítí na dítě ani ve 30, a někdo klidně v 18,hlavní je,aby byl prcek zdravý a vše dobře dopadlo
16. pro 2010 v 18:50  • Odpověz  • To se mi líbí
@d.h.86 @zuzimila promiň,já jsme to taky tak nemyslela..jen to,že mě hodně lidí třeba odsuzovalo,že mám děti tak brzo a zkazila jsem si mládí..ale spíš to byly od některých lidí jen závistivé kecy..
ale kačenku jsme si moc přáli,vzali se,našli si byt.manža má dobrou práci a jsme všichni moc spokojení a jsem strašně moc ráda,že už nemusím bydlet s rodiči..až teprve teď si ten život užívám,protože můžu sama za sebe rozhodovat a mít děti je strašně velká radost ale i starost..

@zuzimila Zuzi.však tak stará zas nejsi :slight_smile: já mám sestru a ta v srpnu porodila třetí dítě ve 32..te´d si chceme kupovat byt v Novém městě,tak snad nám vyjde hypotéka a byteček bude náš :slight_smile:
16. pro 2010 v 19:00  • Odpověz  • To se mi líbí
@cvachna Však mě se to nedotklo, chtěla jsem podpořit tebe :grinning: . O zkaženém životě s dětma v mladším věku nemůže být ani řeč, tohle by fakt vypustil jen závistivec, kterých si nevšímej!
Já jsem ty děti nemohla mít dříve. Se Zdendou jsem se seznámila v roce 2002, kdy on ještě chodil do školy! Bylo mu 18,5, mně 21. Neměli jsme kde bydlet, on chodil do školy ještě 2 roky! Sice po roce jsme se stěhovali na sesterák, bydleli jsme sami, ale s tím, že on dostával kapesné a chodil na brigády, abych ho nemusela živit úplně. V roce 2005 jsem šli do tohoto bytu, který stále ještě není náš, ale už brzo bude :slight_smile: . V roce 2007 jsme se teprve brali, po 5 letech, kdy jemu bylo 23 a mně 26. Kdybych byla stejně stará jako on, asi bych ještě byla svobodná :slight_smile: . A miminko Zdeněk chtěl, ale taky by počkal, jenže bere v úvahu, že jsem prostě starší a že hodiny dělají tiktak...
Jeho bratranec je stejně starý jako on, jeho žena je o rok mladší ( teda ročníky 84 a 85 ) a taky už mají 2 děti, Nela bude mít 4 ted´v prosinci a David v březnu 2 :grinning: .
16. pro 2010 v 19:08  • Odpověz  • To se mi líbí
@zuzimila Zuzi.já jsem studovala a Víťa dělal v Brně na Obvodě..byl na policejní ubytovně a já ještě bydlela s rodiči..ještě na škole v posledním ročníku chtěně v dubnu otěhotněla,(jsme si to naplánovali tak,abych ukončila školu)
v srpnu jsme se brali a v prosinci se narodila kačenka :grinning:
uvidíš,že 32 ještě jedno miminko bude :wink: to já už pak budu čekat jen na vnoučátka a třeba až Kačence bude a miminku bude 20 a 18,tak si třeba ještě do třetice pořídíme mimi,ale to si ještě pořádně rozmyslím :grinning:
16. pro 2010 v 19:17  • Odpověz  • To se mi líbí
jasný holky,souhlasím,pokud je miminko chtěné a je alespon nějaké zázemí a kde bydlet,tak klidně v 16,fakt
já jsem tak chtěla první mimčo do 24,s těmi mými problémy jsem ale ani nečekala,že by jsme vlastní mohli mít,tak jsu moc ráda,že Štěpulku máme,je to zlatíčko
vám to holky všem přeji
taky jsu celkem ráda,že bydlím sama od rodiču,i když naši jsou ok,spíš jsu ráda,že jsem vypadla ze Zr,tady má člověk tak nějak větší klídek
i když někoho na pokec bych tu brala,ale tak snad časem,nebo třeba časem to druhý mimi,i když já se do toho asi moc nepohrnu,uvidíme,nikdy neříkat nikdyže?třeba za rok budem stále tři,nebo se rozvedem nebo budem čtyři,pět,kdo ví,to je jen ve hvězdách
16. pro 2010 ve 20:06  • Odpověz  • To se mi líbí
@cvachna Kači, kdo ví, třeba ani druhé mít nebudeme, třeba na to nebudou podmínky / práce, peníze, zdraví..../. Já budu vděčná aspoň za to jedno, zdravé a spokojené dítě :slight_smile: . Stejně bych chtěla trochu větší rozestup, takže až by šel Zdeněček třeba do první třídy, tak bych chtěla miminko, jenže to mi bude 37 let.. :grinning:. Zatím to nechám koňovi :slight_smile: . Třeba bude mít Kristinka ještě třetí :grinning: :grinning: .
16. pro 2010 ve 20:07  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj, holky, tak jsem se dneska vydala do Hypernovy, hned jsem dostala spucung, že proč chodím sama, že to tam klouže :slight_smile: . Utratila jsem 600 Kč a nic nemám :grinning: . Teda mám, tužidlo, mezizubní kartáčky, zubní pastu, pro miminko ubrousky Pampers sensitive 4+2 za 199 Kč / no nekupte to :grinning: /, pak tam ještě byly 3+1 za 159 Kč, ale vzala jsem ty větší, vycházejí na cca 33 Kč. Taky jsem snědla celé pomelo, oplatky...

A ted´jsem se dozvěděla, že malý Filípek už je doma :grinning: . A slyšela jsem ho plakat přes telefon :grinning: . Kocourek maličký. Škoda, že je Zdenda v práci, hned bych se tam jela podívat a poňuchat si ho :slight_smile: .
17. pro 2010 ve 14:37  • Odpověz  • To se mi líbí
@zuzimila prosím tě bud na sebe opatrná opravdu to tam klouže :wink: :wink:
17. pro 2010 ve 14:39  • Odpověz  • To se mi líbí
tak jsi udelala velký nákup:slight_smile:
17. pro 2010 ve 14:40  • Odpověz  • To se mi líbí
@petule33 Zase to tam tak neklouzalo, dávala jsem pozor, ale zítra už nepůjdu. Sice to mám kousek a stejně chodím se psem.. :wink:
17. pro 2010 ve 14:43  • Odpověz  • To se mi líbí
@zuzimila ty ubrousky to je dobrá cena ale ze svý zkušenosti musim poradit že nejlepší jsou huggies to jsou fakt skvělý ubrousky mokrý a supr se s nema utírá a hlavně jsou silný:slight_smile: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
17. pro 2010 ve 14:45  • Odpověz  • To se mi líbí
@petule33 Já mám taky nejradši Huggies :grinning: . Kupovala jsem si je do práce, tam nebyl čas na sprchu během menses nebo po velké, tak jsem kupovala ubrousky. Ale třeba ségra je moc ráda nemá. Že se trhají nebo co. Ty pampers jsem vzala, protože byly v té akci :grinning: .
17. pro 2010 ve 14:48  • Odpověz  • To se mi líbí
@petule33 Koukala jsem ti na Kubíka, je krásný :grinning: . A smíšek teda :grinning: . V tom křesílku jak se řehtá :slight_smile: .
17. pro 2010 ve 14:52  • Odpověz  • To se mi líbí
@zuzimila děkuji jo jo ted už je to s ním veselejší jak papá příkrmy:slight_smile:hrozně to utiká :frowning2:
17. pro 2010 v 15:04  • Odpověz  • To se mi líbí
tak já mám ráda pampers,měla jsem nějaké hugiesky,ale fakt se trhaly,nešly vytáhnout ven,jako jeden za druhým,bud se jeden utrhne nebo jicj¨h vyleze moc naráz
17. pro 2010 v 15:26  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj holčiny,

tak jsem dnes udělala trošku grunt v lince, ale teda po 2 hoďkách jsem to vzdala a jdu se mrknout na poslední díl Dokonalého světa, který jsem zmeškala, bo jsme měli dámskou jízdu:slight_smile:

Večer tu máme v kulturáku vánoční večírek z práce, tak vyrážím na akcičku, Zdeněk je s Luci v Losce, tak aspoň nebudu muset spěchat domů za bobánkama.

Zuzi: takže za 2 dny rodíš, jo :wink:

Kristýnko to není možné, že už máš 36tt :slight_smile:Krásný pupíček :wink:

papapa, opatrujte se děvčátka a přeji hezký víkend :wink:
17. pro 2010 v 16:16  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky,tak my tu máme od rána pána,co nám dělá hezčí kuchyň.Mění nám dvířka :grinning: A vypadá to moc hezky.Karolínka teď odešla s babičkou,ale zase to bylo přemlouvání jak hrom,museli jsme ji nalákat na Ježíška,jestli už u babičky něco nenechal,no,hlavně,že šla ,nakonec bez řevu :grinning:

Huggies ubrousky nemám ráda,mně se prostě trhají,měla jsem je nakoupené pro Karolínku do porodky a od té doby snad jen jednou.Já mám nejraději Johnson's baby,ty zelenorůžové.Ale Pampers jsou taky fejn.Malou utírám po kadění už obyčejnýma z kaufu,mívají je v akci za 20 Kč třeba a v pohodě.A pro mimčo mám teď Hipp,měla jsem na ně slevu v DM.A chtěla bych zkusit tu jejich značku,jak plínek,tak ubrousků.
17. pro 2010 v 16:24  • Odpověz  • To se mi líbí
Jo,dneska jsem ještě vyprala poslední věci,deku do kočárku(ještě po Jardovi :grinning: ),pak jednu novu z Ikea,takovou obyč,co jsme kupovali o víkendu a ještě jedno pyžámko z tesca,co taťka neodolal,krásné modročervené.Už jsem si i vyplnila papíry do porodky,ještě musím vyštrachat oddací list a pěkně si to schovám do tašky.

@zuzimila segra,jak jsi psala,že máš ten čípek 2,5.Není to cervix score?Já měla vždy 0 a včera mi psala do průkazky 1,to znamená asi to,jak říkala,že čípek mám měkčí.
17. pro 2010 v 16:29  • Odpověz  • To se mi líbí
@ivis Jo, za dva dny dle usg, za 3 dny dle menses :grinning: . A prdlajs se chystá :frowning2: .

@kijonkova.k Já nevím :frowning2: . Hynek mi psal furt Y/3, od 34+0 mám X/3, 35+0 mám X/2. V Ostravě mám : 2.12. hrdlo mediosakrálně, tuhé, 1cm, uzavřeno.
8.12. hrdlo vzadu, 1,5 cm, pro falangu, dále uzavřeno, hlavička nad vchodem
15.12.hrdlo 2,5 cm, pro špičku, mediosakrálně, dále uzavřeno, hlava volně naléhá
Moc té gyndě nerozumím,vůbec tedy nevím, co to znamená, ale podle toho mi ten čípek roste :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: .
A to, co psal Hynek, to je fakt fantasmagorie :slight_smile: , prvně Y, pak X, teda jestli to dobře čtu :slight_smile: .
17. pro 2010 v 17:46  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak to nevím,ale zase pro špičku,to je jako že je otevřené na špičku prstu.Nech to plavat,však on Zdeněček vyleze,až se mu bude chtít.Karolínka si taky dala na čas.Za chvilku pro ni valíme,tak se jdu oblíkat,je tam -12 :stuck_out_tongue_closed_eyes:
17. pro 2010 v 18:04  • Odpověz  • To se mi líbí
@kijonkova.k To vím, že na špičku je na špičku prstu / falang je článek prstu / :slight_smile: . To bude překvapení, lidi tipujou, že to bude na Štědrý den...
17. pro 2010 v 18:24  • Odpověz  • To se mi líbí
Změnila jsem datum porodu, podle menses, 40+0. :wink:
18. pro 2010 v 18:09  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj, holky, tak nerodíme, vše stejné jako ve středu. Jen mám kilo navíc, retinuju vodu, mám totiž otoky na nohách. Taky máme málo plodové vody, prý je to normální na konci těhotenství, vyslovila jsem obavy o dostatečnost placenty / při menším množství plodovky bývá nedostatečnost placenty /, ale průtoky jsou o.k., váhamiminka cca 3600 g, hlavička starří o týden, bříško menší skoro o 2....budu jen doufat, že se mi nenarodí nějaký postih, ale zdravé miminko, svoje obavy jsem řekla, na všechno se zeptala...nezbývá mi, než věřit, že se o mě dobře starají.
20. pro 2010 v 10:06  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek