• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky, těhulky ze Žďáru nad Sázavou, přidejte se.

1. února 2016 
22. pro 2010 ve 12:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzimila moje švagrová si chtela urychlit porod tak jí nekdo poradil že umýváním oken se to uspíší tak je umyla a skončila na sále s akutním císařem:frowning2:malá byla přčidušená tak nevím čemu věřit ale určitě to nepřehánej a ty okna vydrží když vydrželi do ted:slight_smile:
22. pro 2010 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzimila segra :grinning:

Holky,tohle jsou fakt pověry,pokud těhu probíhá tak jak má,tak není důvod se něčemu vyhýbat.Co třeba sex?To by se pak polovina dětí vůbec nenarodila,kdyby to bylo nebezpečné pro mimi.A včem je umývání oken horší než sex?Řekla bych,že tam jsou ty pohyby pro mimi daleko horší.Těhotenství není nemoc!!! :wink:
22. pro 2010 ve 13:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mimochodem u Karolínky jsem taky myla okna v 9 m a přenášela jsem,letos na to se.u,bo se mi nechce.Ale třeba doteď tahám malou a nemyslím si,že bych si nějak ubližovala,chlapečkovi už vůbec ne. :wink:
22. pro 2010 ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzimila já jsem ještě do poslední chvíle běhala za Kiki, jezdila na odrážedle :grinning: Jinak jsem si domeček pěkně uklidila, umyla okna, vyšůrovala,.....No abych až přijedu z porodky neměla doma borčus :grinning:
Spíš odpočívej, koukej na pohádky, za chvilku ti to nastane :wink: S Kiki to bylo v poho, teď se dvouma už mazec, ještě že manža je učitel a celý dva měsíce byl doma,Otík se uměl narodit ( 1.7) :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
Teď jdu naplnit cukrovíčko,oba draci spí :slight_smile:

@kijonkova.k koukám termín máš 16.1., Kristýnka je 17.1., by mohli slavit spolu :grinning:
22. pro 2010 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kijonkova.k @hanulka190 Holky, díky , díky, díky za podporu v osvětě :slight_smile: :wink: . A co třeba plavání? Tam taky dává maminka ruce nahoru :grinning: :grinning:.

Mám ráda přesnost, přesné medicinské údaje, hodnoty, tabulky, vše ověřené. Nejsem moc přírodní typ - nevěřím homeopatikům, ale chemickým lékům, nevěřím pověrám, ale faktům. Nesnáším výrazy " slabší infarkt, slabší mrtvička, silná cukrovka", nic takového neexistuje. Je fakt, že jsem poznamenaná svou prací, která je přesná a náročná, na JIP je třeba znát hodně věcí, sestra tam musí být polovina doktora, leckdy rozhoduje ona, než se přižene dr....už se mi to stalo mnohokrát.
Nevědomost laické veřejnosti mě nepobuřuje, já taky nevím, jak to chodí v bance nebo ve škole nebo neumím stříhat vlasy nebo prodávat. Ale v medicině jde o přesnost a pověry , které laici ve své nevědomosti a nepochopení problému roznášejí, mystifikují, zbytečně straší a blbnou hlavu dalším laikům... Můj názor.
22. pro 2010 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,

tak dnes jsme dostali rozhodnutí o přijetí do mateřské školky, takže 3.1.2011 nastupujeme. A ještě navíc mi v práci schválili prozatím 6hod pracovní dobu, sice dostanu méně peněz ale zase budu mít více času na bambulinku a bude to všechno v klidu.

Jinak cukroví jsem letos opět nezvládla, s úklidem jsem to taky moc nepřeháněla, ještě zítra něco poklidím, aby se Ježíšek nelekl toho bordýlku a Lucinka už můruje, že chce ozdobit stromeček, tak ho asi už zítra nazdobíme.
Ještě zítra nás čekají drobnější nákupy, a už může přijít ten přeslavný den.

PF máte nádherný, mně nějak zlobí koník, takže mi vůbec nikam nejdou vkládat fotky :angry:
22. pro 2010 v 18:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petule33 no u nás je legrace.Ale mi ještě nepapame níc krom mého mlíčka. JDeme na poradnu příští týden a 6.měsíc zatím nemáme. Tak to zatím neřeším. A my stejně budeme muset kvůli těm alergiím a ekzemu začínat opatrně.
22. pro 2010 v 19:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,tak jsem právě dobalila všechny dárky,papír vyšel tak tak.Jarda si bude muset koupit,teda,jestli bude něco balit,což pochybuju,protože jsem si nic nevybrala,tak prý nic nedostanu :grinning: Dneska jsem chtěla nakoupit na salát,nikde nebyla petržel,tak musím zítra na město.Taky mám udělané těsto na rohlíčky,ale kdy je budu péct,to fakt nevím.Ráno jdeme na gyndu,pak ještě koupit něco na polívku a ještě pouklízet zbytek věcí a vyprat...děs.Zítřek bude náročný :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Dneska jsme koupili velkou postel pro Štěpánka,měli ji v akci v Jysku a je skoro na chlup stejná jako ta,co má Karolínka.Tak jsme ji hned brali a Jarda už ji i sestavil :grinning: Hned má malá méně místa v pokoji. :wink:
22. pro 2010 ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky ještě na skok sem jdu, dneska přijdou naši popřát ještě Markétce tak jdu udělat malé pohoštění a pak večer udělat vánočku :slight_smile: ale jdu sem vám hlavně všem popřát krásné a pohodové Vánoce :hearts::hearts:
23. pro 2010 v 07:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
koukala jsem všem na fotečky, dětičky jsou krásné a hlavně jak rostou, třeba Zuzanka a Kubík se před chvílí narodili a už jim bude skoro půl roku.. :sweat_smile:
Zuzi, chodím sem nakukovat jak to s Tebou vypadá, zatím nic, ale uteče to raz dva, užívej poslední dny (možná hodiny) s bříškem a nepřipouštěj si starosti, nestresuj se. Budeme pak čekat na info od Kristinky a těšit se na vaše fotečky malého Zdendy a celé rodinky.. :wink:
Ivet - jsem zvědavá jak se Lucince bude líbit ve školce, ale ona je na dětský kolektiv zvyklá, tak snad to bude OK..

Jinak všem přejeme krásné a pohodové Vánoce a šťastný rok 2011!!!! :astonished:
23. pro 2010 v 07:43  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@criterska Jituš, nevypadá to nijak :slight_smile: . Dneska mě v noci několikrát vzbudily bolesti břicha, takové menstruační, ale ted´ráno nic, klid po pěšině. Nechce se mu. Tak to ještě týden BUDU MUSET vydržet a pak vyvolání v Ostravě. Nevím, jak ty svátky dám, budu protivná.
Dneska si udělám salát, pak pojedeme do Ostravy na 13.20 na kontrolu, a pak dodělat zbytek. Malý se krásně vrtí, včera večer se vrtěl tak, až to bolelo, je to už macek a taky mi to moc netlumí ta plodovka, tak si užívám, hlavně jak tlačí na čípek, auau :grinning: . Dárky pro velkého Zdeňka mám zabalené už skoro týden, nepekla jsem, není proč, uklizeno mám, jen vysaju zase po Bobině chlupy...

Vůbec mi nedochází, že jsou Vánoce, vůbec. Jsem doma, ale vnímám to stejně, jako když jsem byla v pracovním procesu,prostě je to den, kdy normální lidi jsou doma, chudáci v práci :slight_smile: , nic výjimečného. Možná mi to dojde příští rok, kdy Zdenulka bude mít roček, ale ted´...? Sice program v televizi, jídlo, ale taky nervy, kdy to přijde, jestli vůbec...

Ty Vánoce s dětma vám závidím :slight_smile: , musejí být krásné :grinning: .
23. pro 2010 v 09:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
23. pro 2010 v 11:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@d.h.86 Krásný Štěpánek :slight_smile:
23. pro 2010 v 17:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Krásný večer :dizzy_face: ,

tak jak se máte? My včera dojeli, takže dneska byl náročný den. Nemám vůbec dočteno........snad se zadaří večer :wink: .

Nakukuji kvůli Zuzíkovi a koukám, že psala před hoďkou, takže je asi je 2v1, co? Musím běžet, zatím pá :slight_smile: .
23. pro 2010 v 18:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kk28 Kačko, pořád jako kinder vajíčko :slight_smile: . Od noci, nebo spíše od brzkého rána, poslíčkuju / ted´, ve 41. týdnu :astonished: teprve /. Podle dr. je čípek trochu zpracovaný, prý už do mě strčila prst po celé délce, ne jen na špičku, ale otevřená nejsem, délka čípku cca 1,5 cm, takže změna od pondělí je, ale na porod to asi není zatím, ale příroda je mocná, třeba se to rozjede / přání otcem myšlenky :grinning: :grinning: /. Další ko 27.12. Malý měl ozvy v pořádku, krásně se i vrtěl, nemusela mi sestřička tleskat před břichem ani do něj šťouchat.
Kurnik, zase jedna kontrakce poslíčková, teda já si myslím, že je to ono, jako prvorodička vím prd, ale je to jakobych měla dostat měsíčky a mám v tu chvíli tvrdé břicho, tak teda nevím :wink: . Pokud neporodím, tak 30.12. indukce.
23. pro 2010 v 19:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzi - já nevím, já poslíčky neměla vůbec, byla jsem na vyvolání, ale takhle se mi pomaličku rozjížděl porod - jak ty píšeš, bolesti jako kdyby na měsíčky..To začalo asi dvě hodinky po tbl, do večera se pak Tadík narodil.. :wink: :grinning:
23. pro 2010 v 19:11  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
tak se mi Vás podařilo dočíst. :wink:
Krásné Pf a dětičky taky.
Myslíme na Zuzku.

Včerejší poradna ve 4.něsících: 6,62 kg a 64 cm.Dostaly jsme 2 očkování, hexa+prevenar13 malá ani nebrečela a na mudr,se smála, tak jsem se úplně divila. Teplotu si myslím, že měla ráno v 5:30, ale v 8.30 už nic.Je taková protivnější, ale pohoda, ta jen tak dál.

Krásné Vánoce!!!
23. pro 2010 v 19:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@criterska Tebe taky vyvolávali? To je šílené, to čekání, to už snad nikdo nerodí sám a spontánně? :astonished: Já jsem taky neměla poslíčky celou dobu, až ted´, na konci.
23. pro 2010 v 19:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzimila Zuzi, mě taky takhle začínal porod, bolelo mě břicho jako na ms, a začala jsem špinit.a pak to trvalo 24 hodin, noc jsem proseděla na wc s kýblem v náručí :grinning:
23. pro 2010 v 19:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzi, jojo, taky, taky..Měla jsem jít původně na císař, ale pak to nějak přehodnotili a stejně mě čekalo vyvolávání..18.2. jsem měla termín, 26.2. jsem nastoupila na vyvolávání, moje mamka by měla dva dny potom narozeniny..Musely jsme se v porodnici potkat i s Kristinkou, ale to jsme se ještě neznaly, že..:grinning: Jinak na porod mám pěkné vzpomínky - na vyvolávání, takže toho se taky bát nemusíš..Ale myslím, že se toho nedočkáš, že se to povede dřív a samovolně - třeba právě zítra, to by bylo krásný :dizzy_face:
23. pro 2010 v 19:33  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peta86 Ty jsi zvracela? No jéje, ještě tohle :slight_smile: . Jenže mě to bolí jen někdy, ne furt, ted´třeba vůbec, je to prostě jen někdy, řekla bych taková paroxysmální bolest :slight_smile: .
@criterska Proč na císař, Jíťo? Protože byl malý velký? Ty jo, to tě taky nechali hezky dlouho, 12 dní! Taky jsi asi měla bobky, že? Já se vyvolání nebojím, já se bojím o malého, aby se mu něco nestalo, aby někdo něco nezanedbal... :frowning2:
23. pro 2010 v 19:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
tak já byla dneska taky v poradně,váhový odhad je 2700-2900 g,prý už můžu v pohodě rodit,miminko je "hotové" :slight_smile: Tak už Karolínka přemlouvá Štěpánka,ať vyleze.
Mně porod začal tak,že mi nic nebylo a najednou v 10 večer kontrakce a pak už to jelo.Taky jsem zvracela,myslím,že 3x a pořád jsem chodila na malou a na velkou a špinila jsem.To už jsem byla ve špitále,měla jsem jít druhý den na vyvolání.Ve 4,30 jsem poblila celý záchod,tak jsem šla za sestrou,ještě jsem si to v těch kontrakcích hezky sama uklidila a šla jsem na sál.Byla jsem na 4 cm.A malá se za 3,5h narodila :slight_smile: Jsem zvědavá,jak to bude teď.Jestli praskne voda nebo budou zase kontrakce :wink:
23. pro 2010 v 19:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzimila Zuzi, zkus si napustit vanu teplé (jestli sneseš, tak hodně moc teplé) vody. Prý to taky pomáhá k porodu. A pokud by se to u tebe rozjíždělo, tak ti to může jen pomoct. Jestli to jsou jen posly, tak ti to ustane. :dizzy_face:
23. pro 2010 ve 20:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzimila tak já teda taky poslíčky nestihla :grinning: Ale při vyvolání mi bylo taky zle azvracela jsem.To jse mještě mohla do sprchy,tak jsem střídala wc a sprchu. Dál už ani nepovídám.... Do konce porodu jsem si držela misku u pusy,že mi bylo na zvracení.Jak ti radí Katka,zkus vanu,nebo teplou sprchu. A uvidíš. Držím palečky. :wink:
23. pro 2010 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kk28 @lucifirek Vanu jsem si dala předevčírem, jenže to byl Zdenda doma,to byla komedie do ní vlézt :slight_smile: . Sama se do vany bojím, abych sebou nepráskla. Jinač snesu velmi horkou vodu, to miluju, jsem pak úplně červená :slight_smile: . Jsem právě po sprše, zase to zabolelo ve 20.30 a pak za půl hod´ky, ted´je zase klid. Netrvá to moc dlouho, tak minutku. prostě mít poslíčky k porodu po termínu, to je sranda :slight_smile: . To jako porodím v únoru? :grinning: :grinning:
23. pro 2010 ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kijonkova.k Božatko malé :slight_smile: . Ta deformace , to je síla :slight_smile: . Rychle pouklízet, at´s těma mojima zvratkama nemají sestřičky práci, přece vím, jaké to je, uklízet řigance.. :grinning: . Kdyby všichni byli takoví, tak je to super. Ne že ti prdnou přímo do ksichtu, poblijou od hlavy k patě se slovy: od toho tady jste :angry: . nebo když ti uleje noha na hovně, co leží na podlaze u záchoda a cestička vede k pokoji :slight_smile:, kde samozřejmě všichni spí.

... a nevíte, kdy to jede do Hulína?..... :grinning:
23. pro 2010 ve 22:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzimila teda tak tohle těm sestřičkám nezávidím. To snad není ani možný. Jaký ty lidi jsou. Člověk si po sobě automaticky uklidí záchod,když náhodou něco....
Tak jak ted ráno Zuzi?
24. pro 2010 v 08:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucifirek Luci, a to je promile toho, co tam vidíš :unamused: . Kolikrát jsem se dozvěděla, že jsem kurva, že si na mě počká a pak mě zabije? Kolikrát jsem plavala po lokty v hovnech, kolikrát jsem dostala do huby, do břicha...jojo, sestřičky jsou nic. Zrovna minulý rok na Štědrý den jsem dostala do huby a měla pak měsíc jizvu na ruce, jak mě chlap dodrápal, nechtěl mě pustit a přesto, že se mi holky snažily pomoct, afekt je afekt...bych mohla vyprávět.
Jinak dneska nic, 2x v noci bolest, jednou i ráno, ale nic, já už to kašlu, bude to na vyvolání po 10 dnech přenášení, doufám, že se toho dočkám a nic se nevysere.

Přeju vám všem krásné svátky :slight_smile: :dizzy_face:
24. pro 2010 v 08:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek