• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky, těhulky ze Žďáru nad Sázavou, přidejte se.

1. února 2016 
@monaberuska1 můžeme srázek domluvit. My se vlastně viděli naposledy někdy zjara.To jsme byli s Gabčou těhule a ty někde na začátku těhu. :slight_smile: Jinak krásné přáníčko. :slight_smile:
Tak my měli včera šílenou noc,každou hodinu vzůru se šíleným pláčem,škrábáním,kašlem a rýmou,tak jsenm zvědavá na dnešek.
V mamince je reklama na nějaký nový přípravek na ekzem,tak nevím,jeslti nezkusím. Je mi ho líto,jak je celý bolavý,ted to má i na obličeji.
29. pro 2010 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucifirek no právě já byla na začátku a ty už nějak v 5 nebo v 6 měíci ted nevím přesně :slight_smile: a bylo to sváma fajn práě :slight_smile::hearts::hearts:jejda tak to jste měli blbou noc že??? jejda :frowning2: :frowning2: snad dnešek bude lepší :slight_smile: jo taky koukáš na maminku?? na barandově že?? taky na ní koukám :_) :slight_smile: :wink:
29. pro 2010 ve 21:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monaberuska1 jééé tak to já na barandově neviděla,já myslela časopis. A kdy to bývá na tom barandově?
29. pro 2010 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Fórum není pro firmy".
30. pro 2010 v 01:18 • agenturaberuska
Ahoj holky,
tak my jsme pořád někde na návštěvách nebo návštěvy u nás.
Tak na barrandově to dávají v neděli kolem půl 1 myslím, ale já se na to dívám se zpožděním na netu na stránkách tv barandov, protože to většinou nestíhám. Někdy tam jsou dobrý tipy.
@lucifirek chudáku, tak to si zase užíváte trápení viď?! my jsme o.k. naštěstí, takže ťukám do dřeva.taky bysme mohli jít zase ven až budete o.k.
@monaberuska1 Krásný přáníčka a fotečky. tak Nikolka nás pěkně převálcovala s váhou a to jsem si myslela, že Teuška je cvalda. :grinning: ale na vás teda nemáme :grinning:
30. pro 2010 ve 12:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj,zdravím vás,tak to my teda nemáme na nikho z vás tady,včera jsme byli na očkování a rovnou udělala kontrolu,malej měl včera pět měsícu a 58cm a 4620gramů
30. pro 2010 v 18:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucifirek jé nekoukáš na ní?? to je fajn je to fakt zajímavé :slight_smile: a poučné ráda se od tamtaď učím :slight_smile: je to každou neděli ve čtvrt na jednu :slight_smile::hearts::hearts: ale dost ty časy mění minule to bylo v půl 12 ale většinou to je ve čtvrt na jednu

@peta86 děkuji :slight_smile: no je to teda cvalda :D taky sem ymslela že ta váhá kecá prvně :grinning: ale ono to jde na ní vidět ale jsme moc ráda :slight_smile::hearts::hearts:je to takový spráávný je krásná :slight_smile::hearts::hearts:
30. pro 2010 v 19:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peta86 určitě zase půjdem na prochajdu,jak nám bude líp. :slight_smile:
30. pro 2010 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monaberuska1 tak to jestli si vzpomenu,tak budu koukat.
30. pro 2010 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
určitě koukej je to hezký a taky koukám ne pravidelně ale často v ynechala jsme ymslím 4 díly od doby co je Nikolka
30. pro 2010 v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak mám konečně hotovo,uklizeno a nachystané občerstvení na zítra. Ještě dopoledne zadělám a upeču domácí minihoustičky a můžu si hodit nohy nahoru :grinning: Teda jestli mě ta naše prdelka nechá. :grinning:

@d.h.86 Však na to má Štěpánek nárok,měl ten start horší.Ale on to určitě brzy dožene. :wink: Hlavně,že se mu ted daří dobře.
30. pro 2010 ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucifirek tedas ty jsi mach já to vše nechávám na zítřek..

prosím holky neznáte někoho kdo šije?? jako kapsáře, mantinely atak.. ale hlavně levně je to šíleně drahé na netu :frowning2:
30. pro 2010 ve 21:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky taky se musím rozloučit s váma v tomhle roce! :grinning:
Už se neuvidíme to už nestihnem leda kdybych někoho zítra potkala v kaufu v ZR :grinning: :grinning: :grinning:
Takže včechno nej nej v novém roce hlavně zdravíčko našich prcků samo i nám že jo :wink:
Zitra to všichni dobře oslavte ale opatrně :grinning:

Pa pa a dobrou noc. V Novém roce ..... :slight_smile:
Moni.pěkné přáníčko jsi šikula...
30. pro 2010 ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Všem přejeme do nového roku vše nej nej nej, hlavně hodně zdravíčka, těhulkám pohodový porod, dětičkám spokojené úsměvy na tváři, maminkám hodně trpělivosti :wink:

Luci to jsi dobrá, že už máš připraveno, to my ještě nemáme ani nakoupeno :unamused:

A jinak broučínek můj malinkej šel včera v 19h hodin spinkat a s jedním probuzením spinká ještě teď :wink: Láska moje největší :wink:
31. pro 2010 v 08:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahooooooooooj, ženy. Tak jsme doma od včera. Noc celkem dobrá, spali jsme od půlnoci do 5, ale zvečera plakal. Šla jsem brzo spát totálně unavená, ale nemohla jsem usnout, mám furt tiky kontrolovat nanny a malého, ten spánek není vydatný, navíc po tom porodu, co mám za sebou...nikdy více, ale napíšu později.
Jinak malý má slabou žloutenku,stejně je jako kanárek :slight_smile:, dneska jsme museli na kontrolu a v pondělí budu volat znova ke svému pediatrovi, bo dneska byl jen zástup. A vnutím se tam znova.
Malý pije, kaká i čůrá, tak snad tu žloutenu vyženeme, snad mu stačí, co mu dávám já. Včera tu byla kamarádka, co má 2 děti, a abych pravdu řekla, poradila mi s kojením lépe než ty p.če sestry na šestinedělí. Měla jsem z toho trauma, ted´ty hormony do toho , ty na mě dolehly jak sviňa. Zdenda mi spadnul ze 3860 na 3560, ale včera měl už 3640, hovínka jsou prý o.k., taková ta vaječinka z mlíčka. Mlíka mám hodně od druhéhé dne, tak snad přikládám dobře.
Později napíšu více... :wink:
31. pro 2010 ve 12:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,
Zuzi tak to je fajn, že už jste doma. A neboj bude líp,nejhorší jsou ty první dny doma než se zaklimatizuješ ty aji Zdeneček :wink:

Jinak vám všem přejeme krásný nový rok hlavně hodně zdravíčka a ať se prostě vydaří :grinning:
31. pro 2010 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivis jo to já jsem taky ráda. Už jsem ted jenom upekla minihoustičky s kmínem a solí a už jenom dopoklidím.Malý spinká v kočárku doma. Tk mám trošku času a čučím na Obušku z pytle ven. :grinning:

@zuzimila já taky říkala,že porod nikdy více a hooodně rychle mě to přešlo,ted bych šla rodit znova hnedle. :grinning: Tak to jsem zvědavá na zážitky. :slight_smile: Jo ty kamarádky někdy poradí líp,než kdokoli jiný. Mě tam ty sestry přišli celkem v poho,ale jedna ti řekne,at se nestresuješ,že je všechno v pohod.Pak přijde druhá a tepe tě ,že málo vypil atd. Já to pak jeden den ořvala.Protože jsme krásně kojili a jeden den přišla nějaká krize a nic moc nevypil. No jak píšeš,hormony jak prase..... Tak hlavně,že je všechno v cajku,ta žloutenka určitě rychle odezní. Když ho budeš dávat k oknu a bude hezky papkat. :slight_smile: A přihod fotečku,už jsem strašně zvědavá. :grinning: :wink:
31. pro 2010 ve 14:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucifirek Luci, přesně, jak píšeš. Nic nám neukázaly, ale že málo pije, málo pije. Dneska jsou mu teprve 4 dny, panebože, co kdybych neměla laktaci? Já ji měla hned druhý den, ale stejně to trvá, než se to neučím, jak přikládat, jsem máma poprvé, jen nás stresovaly do takové míry, že jsem brečela jak blbá. A přitom mi přibral 80g, ale podle nich je to špatně. Jedna mi řekla, že 2O ml je málo , staniční ,že je to krásné a úžasné na 3. den. To kojení má být v klidu, ne, do prdele, ne že se z toho matka sesype! A navíc v období šestinedělí, kdy solidně hrabe každé z nás. Když Zdenda pije, vidím v koutku pusinky to mlíčko, a po kojení mu vyteče trochu vždycky, není boha, aby nepil! Mlíka mám hodně, teče mi samo!
A po kojení vždy spinká a je klidný!
31. pro 2010 ve 14:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Krásnýho Silvestra !!!

Taky jsem Vám přišla do Nového roku popřát všechno nejlepší, hlavně hodně zdravíčka, štěstíčka a pohody :slight_smile: . A aby dítka nezlobila :wink: :grinning: :sweat_smile: . Takže zítra vykročte pravou nohou :slight_smile: .

@zuzimila Zuzi, tebe vítám doma. To je super, že tě takhle pustila a zítra na Nový rok budete rodinka pohromadě, že? ad kojení: v klidu přikládej a vůbec se nestresuj :slight_smile: . Kdyby nepil, to víš, že by se ozýval. Jinak 20 ml je krásných, mě chválili i za 5 ml :slight_smile: . Taky bych chtěla fotečku Zdeněčka a už se těším i na popis porodu :wink: .

Čus, bus, autobus :dizzy_face:
31. pro 2010 v 19:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
vše nej do roku 2011
31. pro 2010 ve 22:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzimila tak tak.Já se tenkrát taky vystresovala a bylo to pak ještěhorší.Mě teda dost stresovallo i to vážení. A tím,jak jsem tam byla strašně dlouho to bylo ještě horší.Normálně tam poští třetí den a to ne každá mamina měla mlíčko,že jo. A teda před každým kojením stres,že musíš přebalit jít na chodbu zvážit,nakojit a jít znova zvážit. Mazec.Dítě řve už hlady.
Ale bud ráda,že jsi doma,doma ho nevážíš,nic tě nestresuje. U nás to bylo doma v pohodě a na poradně jsem uplně čučela,jak hezky přibýval. :slight_smile: A jak říkáš,že hezky papá a nestrádá,tak je všechno v pořádku. :wink:
1. led 2011 v 08:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,přeju všem krásný nový rok 2011 :grinning:
1. led 2011 v 09:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,
ještš jednou všechno nejlepší v novém roce :grinning:

@lucifirek tak sem mluvila s Michalou a mohly bysme za vámi přijet ve čt dopoledne. Vyhovuje? kdyžtak se pak ještě domluvíme na čase.
1. led 2011 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kk28 @lucifirek Nikdy by mě, holky, nenapadlo, jak je kojení vlastně těžké. Kór pro někoho , jako jsem já. Vystresovaná prvorodička, chci mu dát to nejlepší ,a vlastně mu tím můžu ublížit, protože psychika dodělá dílo zkázy...Ale jak říkám, sestry mi nepomohly, přesto, že jsem o pomoc žádala! pomohla mi až kamarádky, kdyby byla ségra blíž, asi by mě to naučila ona. Ted´doufám, že mi přibral a že ta žloutena se snižuje v krvi, jinak žlutý asi bude dlouho, to mi taky říkala ta kámoška, obě její děti ji měly.

Jinak doma jsem klidnější než tam, ale Zdeněk jde zíra do práce, aby jsme měli na jídlo :slight_smile: , tak snad to zvládnu. Přes den mám malého u sebe v křesílku, v noci je to horší, sice máme Nanny, ale stejně ho furt hlídám. Malý totiž neodbrkává. Bud´vytuhne po kojení, sám vyplivne cicek a spinká, nebo mu trochu ublinkne a pak spí. Nebo taky kouká :slight_smile: .
1. led 2011 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzimila jj,ze začátku se stresuje asi každá,tak se neboj,všechno bude ok
my teda máme váhu doma pujčenou od ámošky,alemalej měl jen dvě kg,tak pro náš klídek vážíme,al jen jednou nebo dvakrát týdně
ze ačátku mi malý taky nechtěl moc pít,jenže to byl před operací,ted pije celkem fajn
a hele,pořád máš výhodu,že kojíš,já vlastně pořád odstříkávám,ale je fakt,že mlíka mám hodně,tak proč ne
jiak s těma sestrama,mě vlastně nikdo nic nevysvělil,po císaři jsem byla bez malého(byl vlastně v dětské nemocnici),takže to nic,jen mi kontrolovaly prsa,jestli se mi nalívají nebo netvrdnou
asi čtvrtý den po porodu mi sestra řekla,že bych už měla mít laktaci,tak jsem zkoušela,mazec,odstříkat něco ručně-děs-brr,akorát jsem si rozškrábala bradavku
pak přijel manžel s fotkama malýho a bylo to,hned se mi spustilo mlíko z obou prsou
ale jak prostě malý nebyl u mě,nikdo se se mnou nebavilnezájem,jako bych tam nebyla,nejhorší to bylo na oddělení,kde byli maminy s mimčama,děs-já si jen volala na informace každý den a pokaždý mi řekli nějakou jobovku,byla jsem sama na mega velkým škaredým pokoji a přes dveře slyšela pláč miminek,ze začátku jsem pořád řvala a o mlíko nepřišla
jsem se nějak rozepsala a azapomněla co jsem vlastně ctěla napsat,snad jen to,aby jste se holky nestresovaly,prostě problémy ze začátku má každá,pořád to jsou jen problémy,které k toum asi prostě patří
1. led 2011 ve 12:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Krásný nový rok 2011 :grinning:
1. led 2011 ve 13:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, též přejeme všem vše nej nej do roku 2011 a hlavně buďte spokojené samy se sebou, pak půjde vše líp :wink: :slight_smile: To je i moje předsevzetí.

Jinak Zuzi - co fotečky? Jsem děsněěěě zvědavá, tak nenapínej! :slight_smile: Ale vím, že toho máš teď hodně, takže si asi budeme muset ještě počkat. K tomu kojení - fakt se nenervuj, jak tu říkají všechny holky, já si taky prošla tím co většina ostatních - vůbec jsem nevěděla co a jak, sestřičky zrovna neporadily, jedna mě sprdla, že mám špatné moc velké bradavky, že to na kojení vůbec nevypadá a vidíš, kojila jsem skoro rok a pět měsíců :wink: Každá Ti řekne něco jiného, fakt mě v té nemocnici leda vystresovaly ty sestry, doma se zaběhnete a bude to OK, uvidíš. Mlíčka máš dost, malý bumbá, takže dobrý. V nemocnici jsem si taky pobulela, ani nemůžu radši psát na co všechno jsem myslela, hormony pracovaly, do toho nervičky, byla jsem lítostivá, k tomu pobyt v nemocnici špatně snáším, nicmoc, doma se vše zlepšilo.
Co říká Bobinka na Zdendu? :slight_smile:
1. led 2011 v 15:29  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jééé, opravuju se, najednou koukám a Ty už máš dva fotoblogy :grinning:
No, brouček je krásný, já už ani nevím co to takové miminko je, taky přemýšlím, jestli neodložíme reko a nepořídíme si ještě jednoho.. :wink: Jaká má očka, je to frajer, ať vám dělá jen radost! :astonished:
1. led 2011 v 15:33  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzimila To je krásný brouček :sweat_smile: Ať vám dělá jen radost.
1. led 2011 v 19:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Díky za pochvaly Zdeněčka :slight_smile: . Já samozřejmě vím, že je to úplně normální miminko, ale pro nás je to to nejkrásnější :grinning: .

Porod: Příjem 25.12. s kontrakcemi po 10 - 7´. Uložení na porodní sál s tím, že jsem otevřená na prst a asi to budou poslíčky, haha, ve 41. týdnu. A že možná půjdu domů.
Ráno jsem byla otevřená na 2 cm, probděla jsem celou noc, kontrakce co 10´. Domů mě nepustili. Během dne jsem se otevřela na 3cm, večer mi udělala Hamiltona. O návštěvách přijel Zdenda, brečela jsem mu na rameni, že jsem unavená, nervózní, bylo mi smutno, chtěla jsem být u něj, jsem na něj dost fixovaná.
Předemnou další bezesná noc. Dstala jsem na noc Plegomasin s tím, že pokud je to porod, neusnu, pokud poslíčky, usnu. Neusla jsem. Ve 4 zhruba ráno nálev a holení, otevřená na 5-6 cm. Ve 5.45 volám Zdeňkovi, že to bude dneska, a dorazí. Ve 7.15 byl tam.
Při vizitě stav stejný, nechali mě tak, pak mi píchli plodovku, s tím, že kontakce se zesílí a budou častější. Hovno. Další přišla po 25´, další po 15´.....Pak už jsem chtěla indukci Oxytocinem. Dostala jsem infusi , spadlo pár kapek a přišlo to. Ze 6 na 8 cm, najednou všichni kolem mě, zkuste tlačit. Doktorka, doktor, sestra. Všechny kontrakce mi šly do zad, na monitoru děložní aktivita skoro nulová. A bolesti jako kráva.
Tlačila jsem na boku, na druhém, nakonec jsem tlačila ve stoje, abych malému pomohla se dostat dolů. Mezitím se malému moc nedařilo, zavedli mi sondu na sledování kyslíku Zdeněčka, místy na monitoru pomalá akce dítěte, snížený kyslík, doktoři si šuškali, ale já to slyšela a rozumněla jim všechno, asi jim nedosšlo, že jsem sestra. Jen jsem křikla, že malý nemá akci, at´něco dělají. Pak se přihnal primář oddělení, kupa lidí, prohlídl mě, tlačila jsem, nakonec zase nic, tak vytáhl zvon...zavádění vakumextraktoru bolelo více než všechny kontrakce, dělal to rychla, zaplat´pánbu, chtěl mi už pomoct a hlavně malému...ten strach, co jsem měla, to je důvod, proč už nebudu mít další děti! Něco hrozného. Nikdy více. Nakonec jsem ho s pomocí zvonu vytlačila, byl modrošedý, pupečník volně přehozený kolem krku, ale to byl ten důvod, proč nepostupoval, po narození hypotonický, navíc ten stres porodní malý nedal a káknul do plodovky, takže byla zakalená...odsáli ho a začal hned plakat. Zdeněk si myslel, po vypuzení, že je mrtvý. To píšu a řvu jak malá, chudinka moje maličká. Dali mi ho k prsu, ale nepřisál se, vzali ho na novorozence, aby si odpočinul na vyhřívaném lůžku, dovezli mi ho v 19 hodin. Hlavičku už měl krásnou, po vytažení tím zvonem byl malý lebkounek.
Pak porod placenty, ketré se taky nechtělo, pak šití. Primář mi řekl, že je rád, že už jsem konečně porodila a že " má nejradši", jak ho volají k tak komplikovaným porodům narychlo. Šití se dalo. Nebyla jsem stříhaná, ale k ruptuře došlo.Kdyby nebyl en zvon, nepotřebuju nástřih. Tohle všechno jsem taky zvládla bez epidurálu...
Zdeněk byl otřesený,poslali ho za malým, zatím co mě šili, pak přišel, hladil mě a já byla tak štastná, Ukázal mi fotky malého z novorozenců. Až později se mi přiznal, že se o mě bál, řekl, že jse statečná a že si mě váží za to, jak jsem byla šikovná. Mozek mi naštěstí fungoval a já poslechla na slovo, co mi říkali, Dokonce při šití jsem trchu pobavila primáře, říkal, že to trochu píchne ta jehla, ale já mu řekla, že to nei není, že mám dvě tetování. Tak se ptal kde a jestli to bolelo více na noze nebo ruce...

Takže porod nikdy více. Ne kvůli bolesti, ne kvůli sobě, ale ten strach o dítě, to je nepředstavitelný zážitek, na který já prostě už nemám...

2. led 2011 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek