• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky, těhulky ze Žďáru nad Sázavou, přidejte se.

1. února 2016 
Ahoj holky,
my jsme měli zatím oba dva dny "návštěvní"..
Včera jsme byli u Mirky (skorošvagrová) a jejich malého a dnes tu byla Raduš s Domčou, tak Tadík bude mít pestrý týden..Zítra má přijet na pár dní ségra, tak tu bude veseleji :slight_smile:
Jinak Lucka má pravdu, venku je škaredě, počasí je takový ubrečený, mlha, sem tam něco spadne, na chodnících břečka a hlavně ta psí hovna, u nás na každém kroku!!!!! Sakra, to mě tak vytáčí, lidi jsou takový prasata, tady to snad nikdo nesbírá jinak by to nebylo možný, mám z toho úplně depku a doufám, že ještě napadne hezky sníh (i když ho pak taky nemusím, jak se drží dýl), jelikož na jaro je ještě brzy..Už se ale šíleně těším, jaro, léto, to je moje roční období, zima mi nevadí tak do Vánoc :grinning:

Zuzi - taky bych zvedla matraci v postýlce, Tadík to tak zpočátku taky měl..Hlavně se snaž nenervovat, i když do toho ještě pěkně pracují hormony, ono se to zlepší, uvidíš..Taky bych zatím asi kojila jen z jednoho prsa, nějakou dobu jsme to tak taky praktikovali..Přijdou horší věci :stuck_out_tongue_closed_eyes: A uvidíš, že za chvíli bude Zdenda krásně baštit a přibírat a bude to pěkný cvalda..Tadík ten mi nejí skoro nic a kilča se ho pěkně drží, zajímalo by mě z čeho žije - asi ze vzduchu a z Kinder vajec :grinning:

Moni - gratulace k prvnímu zoubku!!!!! :wink:
11. led 2011 v 17:14  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzi - a taky bych stopro kojila častěji, prostě když si malý řekne, on každý Ti poradí něco jiného, musíš si z toho sama vybrat..Já kojila třeba co hodinu, občas jsem měla pocit, že jsem prokojila den.. :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Mně třeba dr také říkala tak po třech hodinách, naopak sestřička v nemocnici - asi čtvrtý den mě sprdla, že mám malého nakojit, když mi už asi 15 min brečel, protože má určitě hlad, to bylo asi hodinku a čtvrt od posledního kojení, jiná mi předtím řekla právě kojit co tři hodiny, ono každý má prostě svoji metodu..
11. led 2011 v 17:17  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gaba3 děkuji, ne vůbec sem to nezaregistrovala, spínká vnoci pořád celou noc a přes den je taky hodná právě, jen jsme to poznlaa tak že slintzá avše si drbe o dásničku :slight_smile: jinak ne :slight_smile::hearts::hearts:

@lucifirek děkuji no to jo, hlavně aby nekouslaa mě do prsa :grinning: :grinning: :grinning: jo?? už jste byli taky jdeme za 2 týdny na očkování na ten synflorix myslím?? vy jste to měli nějak dlouho ne?? možná jdeme ale na druhou hexu nejsem si ted jistá

jinak holky dneska jsem byla na tom tělísku abálala sme se teda děsně a jak někdo říkal že to nebilí tak já jsme asi cíta, mě to docela bolelo ale víc to roztahování a to zav edení až tak úpně ne ale bylo to hodně moc nepříjemný že sem musela zavřít oči :sweat_smile: :sweat_smile: :confused: ale ted je to děsný bolí mě břicho úplně šíleně.. ..ale zítra už by to mělo přestat
11. led 2011 v 17:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monaberuska1 Ahoj,gratulace k zoubku :sweat_smile: naše malá taky furt slintá a všechno dává do pusy,ale mudr nám řekla že se to nechystá. nechala sis dát mirenu? já byla teď v pátek na kontrole a dobrý, ale pořád špiním a to jí mám od 26.10.takže beru askorutin a to je pak dobrý, ale jak zapomenu tak zase špiním. Byla tam stará, tak mě to mrzelo, protože jsem chtěla mladou, i jsem se objednávala na pátek kvůli ní, a sestřička mi říkala, že to blbne 3-6 měsíců a pak je to komfort na 5 let, takže vydrž. :grinning:
11. led 2011 v 17:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak my se máme hezky, ve čtvrtek půjdeme ještě na kloubky jestli už máme jadýrka. Teuška má dneska svátek, tak jí dáme dáreček, ale je ještě z toho nemá rozum, ale bude koukat. Včera řádila ve vaničce, že bylo všude kolem mokro, ale nasmáli jsme se. Jinak mooc nestíhám na pc, dopo jdeme ven a odpo okupuje tatínek, takže nic moc.
tak se mějte.
11. led 2011 v 17:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kijonkova.k@lucifirek Dávám jen z jednoho :frowning2: . Někdy pije 10, někdy 30 minut, pak usne a vyplivne bradavku. Někdy ublinká, někdy ne. Ty intervaly mi poradila sestřička. Už jsem psala dr. mail, on má zavedenou pro své pacienty poradnu na svém mailu. Malý plakal a nebyl čas se vybavovat, přesto, že sestřička je skvělá a chtěla mi poradit, nebyl čas na debaty, malý tygr řval.
Prdíky dneska odcházejí dobře. Sere mě, že nepřibral nic, přece něco v sobě udržel za ten týden! Všechno nevyblil. Já taky nedržím žádnou dietu, i když tak už vypadám, haha, jím všechno, mléko, med, maso, nudle, všechno. Ovoce taky. Piju dost, mléka mám hodně, vždycky to malému ani nestačí brát pusinka, to vidím. A to odříhnutí: kojím v leže, a než schovám cicek a sednu si, už ublinkne, někdy více, někdy méně. Někdy pak talhle blindí i hodinu, pak začne plakat, prvně to zkusím pohuštat, mluvit na něj, chovat, nic nezabere, tak dám cicek, hladově se přisaje, chvíli saje, pak usne a někdy spí a někdy zase se to opakuje...jak u blbejch. Mi to nevadí kvůli mně, mě to trápí, že mu neumím pomoct, připam¨dám si neschopná.
Postýlku jsem, mu už zvedla.

@kijonkova.k Jo a Muris tež chodí k Šabratovi, potkali jsme je minulý týden i dneska tam byl a jejich Vojta jim přibírá jako za dvě miminka. A pak nás zváží a máme o 10 gramů více. Jakmile za mnou zapadly dveře a malého jsem oblíkala, už jsem řvala jak hysterka, rozmazané oči, rozmazané sople, nikde žádné zrcátko...no musela jsem být krásná, jak jsem šla do lékárny pak. Příští týden jdeme zase vážit, to už se nebudu malovat. Seru na to. Vytáhnu s sebou Zdeňka, jinač hned letím do lékárny pro krabici a zahuštovadlo. Chci kojit, moc chci a jde mi to, ale existuje hladové mléko? Ticka to tak měla u Viky, plno mléka a děcko nepřibíralo ani deko. Tak krabice. Pokud to ale nepůjde, nic nenadělám, hlavně at¨malý nestrádá a přibere!
11. led 2011 v 18:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@criterska Jituš, ale malý má chut¨papat, jen prostě ublinkává a nepřibírá :frowning2: . To je trápení, to je ptrápení. Taky nbych radši kojila , jak si řekne. A v noci co 3, co 4 hodiny...
11. led 2011 v 18:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzimila já měla stejný problém.... :frowning2: Taky sem měla mlíka dost, dobře sem přikládala a malá baštila jak o život. Bohužel ale nepřibírala,tak sme postupně přecházeli na Nutrilon. Obulela sem to, ale nedalo se nic dělat. Neboj ono to dobře dopadne :wink:
11. led 2011 v 19:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monaberuska1 my jsme dostali ten synflorix až ted,protože před čtrnácti dny byl malý při poradně nachlazený a měl teplotu.

@zuzimila držím palečky,určitě Zdenda brzy přibere a bude dobře. Pokud máš dost mlíčka.
11. led 2011 v 19:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eelka Tak mě napadá, proč to tak někdy je? :frowning2:
11. led 2011 v 19:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzimila segra,na porodnici.cz jsem četla,že pojem hladové mléko je výmysl,psala to ta laktační poradkyně,dětská sestra.Zkus se mrknout do archivu,třeba najdeš podobné dorazy.Já bych ale kojit nepřestávala.Malá taky blinkala,skoro po každém kojení jí vyteklo něco z pusy,později už házela celkem i oblouky a Anička říkala,že Mates blil až do 9 m,dokud nepřestala kojit.Že s tím měli hrozné problémy.Jako u těch miminek se není čemu divit,zažívací trakt se zdokonaluje postupně,musí si zvyknout,svěrače nefungují na 100%.Však uvidíš,jak dopadnete příští týden. :wink:
11. led 2011 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peta86 jo děkuji, a tebe to bolelo nebo ne?ale jako super, vše mi říkala co dělá a tak :grinning: :grinning: jako paráda :slight_smile::hearts:hlavně že už jí tam mám :slight_smile: jojo taky říkala že to trvá delší dobu :slight_smile: :hearts::hearts:děkuji jo a děkuji no zoubek už krásně čouhá :grinning: :grinning:

@lucifirek aha tak to jo, já si říkám že je to dlouho :slight_smile::hearts: no holky mi zítra jedeme na naušničky :slight_smile:
11. led 2011 ve 20:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzimila Kristy má pravdu. JE to sice na palici a jsou to nervy,ale zkus se zklidnit. Já měla takovou kryzi ještě v porodnici a ty sestry my některé taky nepřidali.Ale pak to bylo v pohodě. Doma jsem se uklidnila a šlo to.Hlavně to nevzdávej mocbrzy.Myslím,že jestli je malý spokojený,tak není co řešit.Příště to určitě bude lepší. :wink:
11. led 2011 ve 20:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzimila Zuzi, hlavně se hoď do klidu. Hele, žádné hladové mlíko neexistuje. Dávej Zdeněčkovi bumbat, kdy si o to řekne, žádné 3 hodiny nemusíš dodržovat. Já kojila Andy do 6-ti měsíců z obou prsou na každé kójo, takže klidně dávej z obou, prsa můžeš i během kója několikrát vyměnit. Neboj, není to na škodu, ba naopak, čím více budeš kojit, tím více mlíka se ti bude tvořit a tím lépe ti to poteče. Ono se ti to upraví, ale musíš se i ty uklidnit. Já vím, že je to težké, já taky bulela, když nám to nešlo, ale je fakt, že to mimčo to vycítí. Pokud bys chtěla poradit, tak se mrkni na
http://kojeni.net/ . Můžeš si zkusit najít i laktační poradkyni, přímo u Vás v Orlové, můžeš jí brnkout a ona se k tobě příjde podívat, a poradíti co a jak. DRŽÍME PALEČKY :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: !!!
11. led 2011 ve 20:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzimila sohlasím s holka,a mě malá pije do te´d po dvou hodnkách a někdy si řekne po hodce, bud v klídku juj :slight_smile::hearts::hearts: a bude to lepší :slight_smile:
11. led 2011 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monaberuska1 no tak to zavádění bylo nepříjemný, a pak mi bylo blbě celý den jako při ms, tak jsem si šla lehnout a už jsem nic nedělala. To bylo fajn, že to říkala, i se mě ptala jestli mi není špatně, divně mi bylo ale v poho.a teď sem se jí právě chtěla zeptat na pár věcí ale byla tam stará, tak jsem nic neřešila, protože jsem se jí třeba ptala jak ještě dlouho budu špinit a ona mi řekla, že ten askorutin mi jen prospěje a tím to ukončila, tak jsem to nerozebírala. Jinak je to takovej blbej pocit jsem se ptala jestli to tam opravdu je jestli to třeba nevypadlo :grinning: protože manžel to necítí a já taky ne, a mudra říkala, ať se ani nesnažím to kontrolovat abych to náhodou omylem nevytáhla, to by byla drahá sranda. :unamused:
a náušničky jí necháte píchnout nebo nastřelit? nám je dávali už ve 2 měsících.
11. led 2011 ve 23:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzimila Zuzi drž se , pořád je to ještě brzy, malá nám taky blinkala a na prvním vážení nic moc až pak dýl se rozjedla a začala přibírat. Ty malí človíčci si taky musí zvyknout na ty velký změny, hlavně že ti nějak nehubne.Nespěchej na něj, on se rozpapká. :grinning:
11. led 2011 ve 23:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peta86 jojo taky mi bylo hrozně divně, včera nic moc dobře nebylo taky sme už nic nedělaa :slight_smile: jojo ona mi říkala že ty šňůrky šmiká dost aby se to nepatně nevytáhlo nebo něvo právě, ale hele nevíš kdyby se to náhodou povytáhlo nebo se to přetočilo tak nevíš jestli se nemůže přes to otěhotnět?? ona říkala že se to může přetočit a nebo povytáhnout ?? ale zapoměla jsme se zeptat jesrtli můžu otěhotnět když by se to třeba otočilo :grinning: :grinning:
naušničky jí necháme píchnout, píchá nám to naše doktorka, píchala to aji markétce ahned druhý dne to měla krásný :slight_smile::hearts:hodně holek si ztěžuje na nastřelení že je t na křivo , hnisá to a pdobně.. za nás se to jenom píchalo :grinning: takže já beru nastřelování pouze zas za módní hit :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

12. led 2011 v 07:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzi,já teda zkušenosti s kojením nemám,ale malý má taky dodnes problémy s odříhnutím,ale ted už celkem jo,ale když náhodou ne,tak ho dám přes den do lehátka a v noci si ho dám cca na deset min k sobě do postele,normálně na polštář a to slehne a pak je to ok
Peti,no,nevím,jestli bych šla do tělíska,bych asi měla strach
LUcifírek,byli jsme v pondělí v Brně na kontrole a dobrý,nad naše očekávání,další kontrola v březnu nebo dubnu v Praze a když to tam bude ok,tak další ko až za 4-6měsícu,takže snad léto strávíme doma
akorát teda jdem ted v pátek na kloubky,pak na okování a v březnu na operaci toho rozštěpu,chjo,je toho nějak moc,no nic,jdem ještě spát,tak se mějte
12. led 2011 v 07:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, díky za podporu. Dnešní noc se celkem dala, měli jsme zvednutou matraci i postýlku mám zvednutou, sice 2x ublinknul, ale tak nějak normálně. Nakojím ho z jednoho prsu, aby si vzal i to zadní mlíko bohaté na tuky, pak ho držím i 20 minut na rukách, aby byl zvednutý, a pak opatrně do postýlky. Sám se dneska budil co 3 hodiny, ted¨jsme nakijoli v 7 a počkám, zatím to vypadá, že po hodině a něco usnul s cumlíkem, tak snad do 10 vydrží. Větry nám krásně odcházejí, 'tuk 'tuk,a ta prdelka je taky lepší, namazala jsem ji Sudocremem, co jsem měla jako vzorek z té dárkové krabice z porodnice.
Pokud tahle režimová opatření zaberou s tím ublinkáváním aspoň trochu, a přesto nepřibere, bude zle, asi nakonec skončíme s dokrmem, kojit bych chtěla i dál. Jak říkám, mlíka mám asi dost, malý mi dneska vypil celé prso, bylo už trochu tvrdší, ale po kojení je měkké a nepne tak.
12. led 2011 v 08:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@d.h.86 tak to mám radost,že je Štěpánek takový šikula a má dobré výsledky. JE to určitě nápor na nervy a náročné,ale co byste pro malého neudělali že? Operaci teda malému nezávidím,je to chudera,že musí prožít už takhle maličkatý takových zákroků. ALe on to určitě zvládne v pohodě,je to šikovný chlapeček. Nějak mě to dojalo a mám slzy na krajíčku. Co všechno si prožíváte. ČLověk si opravdu přeje hlavně to zdravíčko,protože pak se dá spousta věcí zvládnout.
Štěpánek určitě všechny trable zdolá. :wink:
@peta86 @monaberuska1 teda tělísko vám nezávidím. JEště že nemusím nic takovýho mít a brát žádné prášky :grinning:

@zuzimila ještě mě napadlo,jak ti říkala Káťa s tou laktační poradkyní. Zkus si opravdu nějakou najít a třeba jí aspon zavolat,aby tě uklidnila.Já vím o jedné tady ve Žďáře,ale tam u vás teda ne.Kdybys chtěla číslo,určitě ti ho pošlu.ALe lepší by bylo určitě u vás.
Já myslím,že fakt nejlepší kojit,jak si malý řekne,on je opravdu ještě maličký a chvíli potrvá,než se ty intervaly upraví. A my až ted máme jakž tak nějaký režim.Ale i tak je to některé dny jinak. A pamatuji si,že krizy jsem měla v porodnici,ale proto,že jsem tam byla dýl,jinak by to bylo doma. A po návratu domů jsem kojila klidně po hodně,po dvou.Rozhodně nejsi neschopná maminka :wink:
12. led 2011 v 08:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzimila No vidíš,jste šikulky,určitě se to upraví a bude to dobré. Sudocrem je dobrý a vidíš,já ho mám doma taky a mohla bych ho taky vyzkoušet,někde jsem ho založila. Bříško ho také netrápí,tak super. Nám pomáhalo,když jsem pila kmínový čaj.
12. led 2011 v 08:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucifirek Luci, ten kmínový čaj jsem taky pila, podle tebe, kdysi jsi mi psala, jak ho udělat :slight_smile: .
V porodnici jsem dostala číslo na laktační poradkyni, ale abych pravdu řekla....po zkušenostech tam, kde jsem rodila, tam ani nechci volat, opravdu jsem TAK zhnusená tou nemocnicí, že si radši nechám poradit od pediatra nebo zkušených maminek.
12. led 2011 v 09:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzimila a kde jsi rodila????kmínkový čajík zabírá:slight_smile: já ho pila a ještě jsem aji pila fenyklový :slight_smile: a supoe, ted už to vyprdí sama :slight_smile:
12. led 2011 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucifirek jakto?? vy se s manželem nechráníte???
12. led 2011 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak holky dneska jsme byli na těcch píchání naušnček :slight_smile: a už to máme za sebou Nikolka byla statrčná, plakala jen chvilinko :slight_smile::hearts::hearts:
12. led 2011 v 11:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky,chtěla jsem se zeptat,nějak jsem zapomněla u své dr,když bude malému 29.ledna pul roku,musím čekat až do konce toho 6.měsíce s příkrmama?,Mám na mysli např mrkev a brokolici.Jako mám naštudovaný,že se má začít tímhle a dávat v poledne,tak se ptám,ještě jsem našla i tabulku,kde je znázorněný,že mimčo kolem 5měsícu už muže v poledne zeleninu a pak mlíko,pak nějaký mlíčko s kaší.Tak nevím.Jo a začli jsme dávat čaj,ale nějak mi ho nechce,asi si musí zvyknout na novou chut.Je celkem sladký,ale je psáno od ukončeného 5.měsíce,což by odpovídalo.
12. led 2011 v 11:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monaberuska1 ne. Proč,když máme malého po ivf. To by byl zázrak,kdybych otěhotněla přirozeně.
12. led 2011 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monaberuska1 tak to je šikulka,že to zvládla.

@d.h.86 no vy dáváte UM tak si myslím,že klidně můžete dát už příkrm. Mrkvička,špenát,brokolice je už od 4. měsíce,tak to asi můžete zkusit.ALe jestli si nejsi jistá,tak jí ještě zavolej. My jsme začali mrkvičkou za skleničky,cca 1/3 a ještě nakojit. Nevím teda,jak je to s tou UM. Ale až bude papat celou dávku,tak můžeš vysadit mlíčko a dát čajík. My zatím ještě kojíme po jídle,ale chci už taky zkusit dát čajík s fenyklem. Tak uvidíme,z čeho bude pít.
12. led 2011 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucifirek aha, jejda to je mi líto :frowning2: to já jsme nějak ořehlídla :frowning2: nevěděla jsme to
12. led 2011 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek