• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky, těhulky ze Žďáru nad Sázavou, přidejte se.

1. února 2016 
Ahoj, holky, po dělší době, ani nestihnu dočíst...
Zase jsme museli rourkovat, včera a předevčírem, předtím to vypadalo, že už to bude dobré, hezky kakal něklikrát denně, dneska teda byl jednou ráno, zatím nic.
Mám pocit, že všechny ty doporučené postupy jako je nahřívání, masáže a cvičení je placebo, prostě zabavit matku, aby jí ty 3 měsíce utekly rychleji...dál dáváme SAB, ten budu dávat do ukonč. 3 měsíce radši, at´mám čisté svědomí. Ani sprcha nepomáhá, ještě ho zkusím strčit dneska do kyblíku s teplou vodou, nerada bych zase hadičkovala, není mi to příjemné. Včera se zúčastnil i tatínek a nemohl se na to dívat...chlapi :unamused: .
A nespí a nespí,. chudák malý. Kdyby to šlo a já to mohla mít místo něj radši...
16. únor 2011 ve 14:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@monaberuska1 moni : chuděra a vám berou krev z prstu? vojtíkovi od lonska zkumavku až dvě z ruky :sweat_smile: naštěstí je držák, ted nás čeká vrtání stoliček, to ponesu hůř jak on :frowning2: přitom čistíme 2x denně a stejně už má malý kaz :frowning2: asi ty čokoládky....jak vy se zoubkama? jinak jak píše lucka nutrolin b je super, já dávám lacidofil, my teda ekzem nemáme, ale jíme všichni na dobré zažívání... má to hodně plus :slight_smile:
16. únor 2011 v 16:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gaba3 Gabí tak to Vojtíška obdivuji je mladší a teda šikulka, Markétce teda jen z prstu jen to CRP a k zubákovi jdu v Dubnu a právě v Dubnu budu Markétku objednávat ..takže sama jsem zvědavá jak a co :slight_smile: tak je to malínký kazík to bude oukej určitě a malej to zvládně krásně :slight_smile: uvidíš, :_) jak myslíš na dobré zažívání??
16. únor 2011 v 17:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,tak malý konečně zabral,byl od 18.h vzhůru.Nakonec jsem ho udrncala v křesle na rukách.Snad bude spinkat aspoň 3 hoďky.Dneska i včera se budil co 2 hodiny,takže nic moc teda.

@gaba3 Vrtat,jo?No,tak to by u nás neprošlo,max.tak v celkové anestezii.Malá řve u jakéhokoliv Dr.,teď půjdeme na očkování proti klíšťové encefalitidě,tak to bude horor,už to vidím,Bude muset jít s náma Jarda a přidržet ji tam,má sílu,potvora malá.K zubaři máme jít 28.2.,takže na její narozky,ale přemýšlím,že se přeobjednám,nevím,jak s malým.
16. únor 2011 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
tak my byli dnes na kontrole, Tadík je zdráv, juchůůůů! :grinning: Máme tedy chodit ven jen po chvilkách a máme zatím zákaz chodit do většího kolektivu, aby zase nelehl, ale pokrok k lepšímu to je :wink: Dnes byla dr. jak med, milá, Táďa dostal bonbón, obrázky, ukazoval jí autíčko, tak si ho jako prohlížela a chválila mu ho, ale stejně přestoupíme, nehodlám se stresovat pokaždé když tam půjdeme, s čím na nás zase vyrukuje :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Pro změnu jsem teda teď zase nějaká nachcípaná já, to je otrava, rýmu mám jak trám, nos jak bambuli - ještě horší bambuli než normálně :grinning: - dobře mi moc není, ale hlavně, že je OK Táďa..

@lucifirek, @monaberuska1 - tak ať jsou dětičky brzy zdravé, držíme moc palce!!!
@zuzimila- Zuzi, vás mi je taky líto, chudák Zdeněček ,že takhle trpí na ty prdíky, ale snad to brzy přejde a bude dobře!
@gaba3 - ty vole, vrtat, jo? No tak to si nedovedu představit! Táďa by měl provrtanou celou pusu..My zuby snad dobrý, byli jsme u zubařky tak před půl rokem, ale do pusy si moc dívat nenechal, takže už to by byl problém..
@kijonkova.k - Kristinko, tak ať máte dobrou noc, lepší než včera. Koukám, že Tadík s Karolínkou jsou na tom podobně. Dneska jsem se teda zasmála jak si řekl o bonbon.
16. únor 2011 ve 21:36  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@monaberuska1 no jako když jseš nafouklá nebo ti je těžko, máš průjem či zácpu, prostě dobré bakterie do bříška a střev, zuzce jsem dávala na prdíky a vojtíkovi vlastně taky, jediné zabralo... jsou to pilulky, to otevřeš- vysypeš a dáš do mlíčka, kašičky a je to, dospělí samo normálně polykají (poradil mi to bývalý pediatr, dělá tu dětskou gastroenterologii ve městě v nemocnici), já už to brala kdysi :slight_smile:

@kijonkova.k chuděro, se moc taky nevyspíš co? :frowning2: u nás se taky udrndává ručně a pořád :stuck_out_tongue_closed_eyes: a jak zvládáš, někdy mazec vid? taky máš doma furt bordel? :grinning: já už se konečně chytám a už i občas peču :grinning: jinak vojtík mi taky dělal u dr. scény, jak viděl bílej plášt, katastrofa...loni jak měl ten zápal plic, tak jsme byli u dr pořád a brali mu krev snad 5x, tak si chudák zvykl, do toho v létě ten špitál, tam mu blbci brali krev z hlavy, no si zkusil, bobíšek.

no a na ty zuby jsem fakt zvědavá, má asi 3 kazy!!!jsem byla v šoku a dost zklamaná,nato jak čístíme a pije převážně vodu, po vyčištění nejí... ale co se dá dělat, asi genetika po mě, já si taky čistím a stejně se potvory kazí...jsou to kazy malé, nejdou ani vidět, jen jeden je tmavej, spíš zubařka cítila tím rejpákem, že je sklovina měkká...a chce to normálně vyvrtat a zadělat, tak uvidím, vysvětluju doma jak můžu, slíbil, že červíky nechá vrčící vodičkou vyčistí, aby utekly..tak snad to zvládneme, jsem mu slíbila, že pak hned půjdem do hračkárny a něco koupíme :slight_smile: tak pak písnu, jdeme příští středu v 10:30 a mě čeká taky dracování hubičky :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

@criterska tak super, že jste zdravý!!!! šikulka veliká :slight_smile: a půjdeš teda taky ke slámové nebo si narazila na ještě někoho jiného? jinak řádí to, děs, o mirka se to taky pokouší, vojta má krapet rýmu, tak už chci jít taky s nima ven, doma na palici, vojta dělá jak kanec... jinak zuzka je mazel, povídá papa a bababa, legrační, jsem úplně u vojtíka zapomněla, jak to letí, leze dozadu s přehledem, do předu kousek taky - spíš teda po čtyřech a sedá si, takže krmíme v židličce už a v kočáře jí i na chvilku posazuju, sice si sedne sama, ale nevydrží, za chvilku padne na čumák :grinning:
16. únor 2011 ve 22:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gaba3 fakt?? a napíšeš mi to do IP třeba co to je?? já sme ted nejvíc nafouklá už 2 dny a žaludek mě bolí děs..ale hlavně sem jakoby nafouklá prostě :frowning2:
co takhkle vaříš malýmu??? a aji malý??
@criterska děkuji :_):hearts::hearts:už aby to bylo jako

@kijonkova.k jde k zbaři zrovna na moje narozky :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: tak držím pěstičky :grinning: :grinning:
16. únor 2011 ve 22:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kijonkova.k tak snad jste měli klidnější noc.
My jdeme dneska na kontrolu,tak jsem zvědavá.
17. únor 2011 v 08:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,

jdu Vás jen pozdravit a písnout info z kontroly :slight_smile: . Takže Lukáškovi brali včera krev a výsledky jsou v pořádku, ale máme být ještě 14 dní doma. Moje výsledky taky v pohodě, tak snad to bude ok :slight_smile: :wink: :wink: .

3 letá prohlídla dopadla taky dobře, Lukiho míry jsou 16,10 kg a 100 cm, slyší, vidí a i spolupracoval a závěr je, že máme zdravého chlapečka :grinning: :dizzy_face: :dizzy_face: .

Teď tady oba řádí jak černá......už se těším až bude Andy za 10 minut spát :grinning: :sweat_smile: .

Zatím pá :slight_smile: !
17. únor 2011 v 09:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj maminky.tak se po dlouhé době zas hlásíme..
musím zaťukat,že všichni jsme zdraví a miminko taky v pořádku.. :slight_smile:
už nočníkujeme,přes den jsme už bez plínek a máme je jen na noc a ven :slight_smile: takže u nás velký pokrok.. :slight_smile:
taky jsem si už objednala od jedné paní kočárek a to hoco master..hluboká vanička,sporťák,originální taška a nánožník,pláštěnka na hlubokou verzi a sportovní a to všechno v ceně jen 5 500,což je super :slight_smile:

@gaba3 tak to vás obdivuji a Vojtíška ještě víc..je to teda chlapák :wink: to my jsme byli u zubařky a Kača tam předvedla hotovou scénu..řvala,kopala a pusu stejně otevřela jen na pár sekund a zas zavřela..pak slezla,udělala pa pa a běžela za dědou..

@kijonkova.k teda my jsme skoro furt ve městě a ještě jsme vás nepřišli navštívit :slight_smile:) ani na městě už vás nevidím..
Kačka ta má doktory ráda..doma se dívá na nemocnici na kraji města,ukazuje mi kdo peruje,kdo dělá pich pich a když dojedeme do města,tak by furt jen lozila do nemocnice..to je jinak řevu,když tam nejdeme :-/

@criterska tak to je fajn,že už je malýmu dobře..vy jste stejně nějak náchylní na ty nemoce,co?a ke kterému doktorovi teda půjdeš?

my čekáme na dědu,pak půjdeme na město zaplatit inkaso a pro obědy..ale ta únava mě zabije :-/
přeji pěkný sice zamračený den,a ať dětičky moc nezlobí :slight_smile:))
17. únor 2011 v 09:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@monaberuska1 normálně koupíš v lékárně Lacidofil, jsou to pilulky, stojí okolo 100kč :wink: a vařím normálka, je jsme poctivý zastánci zdravé stravy, takže žádné uměliny a lehká strava, česká kuchyn výjímečně :slight_smile: na čokyně ale ujíždíme o 106, pak asi ty naše zuby vypadají :sweat_smile:

@cvachna jéé tak budeme mít stejný kočár:slight_smile: já jsem moc spokojená :slight_smile: a super cena, fakt!!! jaká barva? neprodávala náhodou iva? :wink:

my zas jačíme...pa

17. únor 2011 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@monaberuska1 jo moni: na to nafouknutí mi pomáhá ještě heřmánový čajík :slight_smile: tak zkus :wink:
17. únor 2011 v 15:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gaba3 Gabčo.nene iva si ho nechává pro druhé mimi a já jsem si ho přes net sehnala od jedné paní z Kolína.. :slight_smile: byla tak hodná,že mi ho do Května zarezervovala a doveze mi ho..tak jsem fakt šťastná,protože kočárek se mi moc líbí :slight_smile: budeme mít taky černý :slight_smile:
17. únor 2011 v 16:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@cvachna no já jsem si říkala, že by se rozhodla ho prodat :slight_smile: černý je pěkný :dizzy_face: a super, že ti ho dokonce doveze...
17. únor 2011 v 17:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
my máme den zase na palici - to naše nešťastný kadění, teď je to pořád horší zase...Jeden čas už to bylo fajn, tak jsem měla radost a poslední dobou je to zase snad horší než na začátku..
Já jsem dneska už tak vzteklá, že bych nejradši zalezla se někam vybulet, to je hrozný :stuck_out_tongue_closed_eyes:
My se nedostaneme ani do blbýho obchodu, natož ven, protože celý odpoledne sedí Tadeáš na nočníku - tam nic, jakmile ho sundám a obleču, tak je posranej.. :astonished: Já už nevím co s ním mám dělat.
17. únor 2011 v 17:13  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo,holky.kdo půjdete na karneval na DDM v pondělí v 15:00? já nevím,jestli máme jít :frowning2:

@gaba3 jj.paní je moc hodná a i s tím dovozem super..

@criterska JItuš.a to se nemůže vykadit nebo prostě do nočníku kakat nechce?u nás jednu chvíli bylo,že když jsem ji dala na nočník,tak nic a jakmile jsem ji dala plínku,tak se potvůrka hned vyčůrala do té plínky..teď už je to dobrý..dokonce i do nočníku kadí..:slight_smile:
17. únor 2011 v 18:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cvachna - já bych na karneval v tomhle chřipkovém období nechodila, kór my, letos jsme nahromadě pořád :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Na karnevale jsme letos byli a Tadíka to stejně moc ještě nebralo..A s tím kaděním je to už asi nějaký psychický blok, nedělá to schválně, ale ono je to na palici, každý den ho desetkrát denně převlékat z posraných slipů, pořád to prát a utírat ho - to jsou jen a jen hovna a hovna a hovna - už z toho mám depku! Do toho mi není dobře, jak jsem nachlazená, venku jsme nebyli dlouho, tak mi to prostě leze na mozek :angry:
17. únor 2011 v 18:43  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@criterska Jituš.děkuji za radu..asi to letos necháme a půjdeme až příští rok..
no,já jsem Kačence řekla,že záchod potřebuje bobky a čůránky,že za odměnu si to může odnést a spláchnout :grinning: tak to pomáhá..pro ni dobrá motivace :grinning:
no,nám Kačenka kadí jednou za 2 dny..dneska,tak až v sobotu..
to ti jinak věřím..musí to být fakt děsný..ale ono to přestane :wink: každé dítě do 4let se to odnaučí a už zvládne tu základní hygienu.. :wink: tak mě utěšovala kamarádka dvou dětí :wink:
17. únor 2011 v 19:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cvachna - když tohle bude o něčem jiném, on má z toho prostě fobii - čůrání v pohodě už dávno, od léta chodí na nočník a bez problémů, on to všechno ví, kam se kaká a čůrá, že do slipečků se to nedělá, byli jsme kvůli tomu dokonce i u dr - no, ne, že by nám nějak moc poradila, dostala jsem letáček a radu, ať ho cpu lactulosou a ještě jedním projímadlem..Na tom letáčku píšou, že jak nekaká - což je u nás třeba až deset dní, tak jak se mu tam hromadí ta stolice, tak pak začne ta nová protíkat nad tou, která ucpává konečník a pak má právě ty špinavé slipy - já vždycky myslela, že si jakoby "ukakává", ale on o tom ani neví, že mu to protíká, vždycky je překvapenej, když sundáme slipy a je to tam..No a teď chodí každý den, ale je to takové pidihovínko, že stejně je pak celej posranej - tzn., že prostě je totálně ucpanej a potřeboval by se vytentit pořádně..Můžeme na nočníku strávit dvě hodiny a nic - jen ječí..Chápu, že ho to nebaví, ale mě už taky ne, prostě každý den špinavých fakt deset slipů a ty nervy..Asi si to moc beru, ale fakt mám asi nějakou "předjarní" depku.
To je debata - o hovnech..:grinning: Ale fakt nevím co s tím. Vím, že bych měla postupovat v klidu a s rozvahou, ale to už mi chybí..Takže řvu, jsem protivná sama sobě a pak mě to mrzí..
17. únor 2011 v 19:22  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@criterska jejda..chudinka malá :frowning2: tak to bych byla si taky na palici..jen se rozčiluji,když si někdy řene že chce čůrat,až má nacvrkáno v gaťkách.. :angry:
tak to nevím,co bych ti poradila..nějakého psychologa?třeba by na tu příčinu došel..
nebo zkus lactulosa biomedica..kačence to moc pomohlo,když měla rok..jsem ji dala jednu lžičku a pak s kaděním nebyl problém..my jsme to pak už nepoužívali..
znám takový případ,že jedna holčička nekadila,že aj když chtěla,tak do nočníku a ani do záchodu se nevykadila,prostě takový truc..
17. únor 2011 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@criterska ale to asi váš případ nebude :slight_smile:))
17. únor 2011 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,tak noc včera zase stejná.Malý se vzbudil hned za půl hodin po tom,co usnul,ale za chvilku zase usnul a za 20 min.za se vzhůru.Pak klasika po 2 hoďkách,usínám u kojení :wink:

@gaba3 Doma bordel jako v tanku,seru na to.navařeno mám,napečeno taky,zrovna dneska jsem pekla,ale ty hrčky,co se všude válí a vůbec..prostě plno věcí,bo to nikdo neuklidí...hlavně,že je vysáto a vytřeno,to musím,bo bychom se tu brodili v chlupech :stuck_out_tongue_closed_eyes:

@criterska Jíťo,super,že je malý zdravý,tak až bude dobře Tobě,určitě musíte přijet. :wink:

@cvachna Kači,tak se klidně někdy stavte.stačí se domluvit.My ven chodíme,většinou dopo i odpo,třeba aspoň na necelou hoďku.,ale taky jsme vás dlouho neviděli,ani dědu :wink:
17. únor 2011 v 19:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cvachna - lactulosu mu dávám, ale zase teta je zdravotní sestra a říkala, že mi ji nedoporučuje užívat dlouhodobě, že si na ni navykne a pak se bude vyprazdňovat ještě hůř - tak babo, raď..Dr. mi teda řekla, ať ji používáme, ale je fakt, že teď ji dávám jen jednou za čas, když je opravdu krizovka, jinak mu ji cpu nerada, mám právě strach, aby to nebylo ještě horší..
K psychologovi se mi s ním moc taky nechce, nevím jestli by z takovýho prcka něco vydoloval, zukusíme přejít k nějaké jiné dr. - asi k té Slámové - a poradit se s ní..Uvidíme jak to půjde dál..Každopádně je to fakt blbý, jednu dobu už byl o hodně lepší, i chodil docela pravidelně a teď zase tohle :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Z trucu to určitě nedělá, jak říkám, on ani neví, že má flek na slipech, to není klasickej bobek, že by schválně tentil do gatí.
17. únor 2011 v 19:59  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kijonkova.k - jojo, jsem taky moc ráda, že je už v pořádku, já se z toho taky snad rychle dostanu a pak už se moc těšíme, že budeme moci přifrčet..:slight_smile:
Noci si teda užíváte, snad bude po šestinedělí líp..U nás bylo :slight_smile:
17. únor 2011 ve 20:01  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@criterska Jituš.tak mě napadá jediná věc a to,že je z něčeho ve stresu a jestli to není z té doktorky wasserbauerové..my když jsme k ní chodili,tak Kačka se doma bouchala,byla furt plačtivá a ustekaná a nemluvila vůbec žádné slovo...změnili jsme doktorku,začala být v klidu,usměvavá,už vykládá když jsme na procházce,tak co vidí,co kde je..tak zkuste změnit doktorku,tádík bude v klidu a třeba se to zlepší..
takové malé děti se do stresu můžou dostat hned.. :frowning2:

@kijonkova.k krystinko,my tam teď jedeme o víkendu ze soboty na neděli a pak v pondělí zas k zubákovi..jsme tam tak vždy 3x do týdne..tchýně že se tam rovnou můžeme přestěhovat :grinning:
17. únor 2011 ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cvachna - nevím, no, možná je nějaký streslý, ale nevím z čeho, trvá to už dlouho, chvilková zlepšení tam jsou, ale pak bum a teď jsme fakt zase na začátku..Když my máme i zakázaný čokolády, sladkosti a tak, mně je ho líto, tak polevím, což taky není dobře, nebo jak to šlo teď líp, tak jsem to tolik nehlídala a je to zpět.
Dr. moc nemusí, bojí se jí taky, i když teď na kontrole s ní komunikoval pěkně, ale že by měl takovou depku z ní to ne, zase tak často k ní nechodíme..Jinak bych řekla, že je v pohodě, kolikrát mele, že mi z toho jde hlava kolem..:grinning: Vztekací období taky měl, ale to je, myslím, naprosto normální, v tomto věku..Já doufám, že nám něco poradí nová dr. a zkusím to řešit víc v klidu - když já jsem na tohle hrozná, hned se vztekám, pak po kom je, že? :sweat_smile:
17. únor 2011 ve 20:25  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@criterska Jituš..já jsem taky nervák :sweat_smile: a co se týče výchovy,tak Kačenka bude mazánek,protože ji taky hodně polevím a už i mi dochází,že ji tak trochu rozmazluji,ale na babičku nemám :grinning:
17. únor 2011 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cvachna Katko o víkendu budeme mít možná návštěvu,ale v pondělí byste se stavit mohly.V kolik jezdíte domů?
17. únor 2011 ve 20:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Přidala jsem fotky Štěpánka a teď jdu ještě na Karolínku. :wink:
17. únor 2011 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kijonkova.k no,v pondělí by to šlo :slight_smile: my domů jezdíme pak ve 3 vlakem..a do města jak kdy..ale většinou jak se malá vzbudí,tak hned jedeme..napíšeš mi do IP tvoje tel.číslo?já ti pak ještě zavolám.. :slight_smile:
17. únor 2011 ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek