• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky, těhulky ze Žďáru nad Sázavou, přidejte se.

1. února 2016 
@cvachna to je opravdu super :slight_smile::hearts::hearts:

@criterska ne fááááááááááákt a co tancuješ Zumbu, ježiš já se potentuju radostí :wink: :wink: proboha to je úplně nejvíc super, fakt, tak proto jsi psala to minule :grinning: :grinning: te´d už to chápu, proboha jáá moc gratuluji to je tak úžasná zprávička nejvíc moc
23. únor 2011 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jsemněco dočetla.

@criterska teda to se ségrou je mazec. To bych asi taky nebyla zrovna v klidu. A teda muselo to strašně bolet.

@peta86 tak to jste měli krásný den. :slight_smile:
My začínali s mrkvičkou a zeleninkou jednodruhovou. A dávali tak tři dny min. A dávám většinou skleničky,protože takový trošky se mi nechce moc vařit. A s tou kašičkou se řid hlavně tím,co je na krabici.My dávali rýžovou bezmléčnou a míchali jenom s převařenou kojeneckou vodou.Ale my dáváme vše bezmléčné kvůli té alergii. Ty můžeš zkusit i mléčnou. A asi bych začala s kašemi bez příchutě. Nejdřív tu rýžovou a pak je spousta jiných druhý,obilné,jáhlové. My myslím máme tu první od Nestle. V DM ku mají jejich kaše a vycházejí levněji.
Jinak mě ted malý jí jenom Sinlac. Já radši moc kvůli tomu ekzemu neexperimentuju.

@monaberuska1 krásné fotečky a neprudíš s něma. To chápu,doma s dětma je to dlouhé. my nebyli víc jak týden. Už se taky těším,až vyrazíme.Zítra asi ještě ne,do těch mrazu,ale jak troškubude líp. Aby to zase hned necyhtil zpátky.

@zuzimila teda tak to ,že miluješ žehlení závidím. :slight_smile: Zuzi teda Zdeneček bude chlapák :wink: My nosíme 68 i ted. :grinning:A nejsi kráva,ono se ty velikosti špatně odhadují.Já zase kupovala všechno od 56 výš. A jelikož byl maličký,tak byl ve všem jak v pytli a ségra mi kupovala v sekáči na rychlo pár bodýček a triček 50.Ono se to fakt těžko odhaduje,jak ty děti porostou. A taky každá firma má ty velikosti jiné. Tak váha super,že?

23. únor 2011 ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
JInak Kubíček už je zdravý,ještě zítra budeme vysazovat jeden sirup a má od toho pokoj. Ještě já se musím dát dokupy,ale zlepšuje se to.Tak už budeme všichni v pohodě.
23. únor 2011 ve 21:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucifirek Lucí děkuji .-) tak to sem ráda :grinning: :grinning: :grinning: No to jo fakt mi to šlo už na palici, mi dneska byli po třetí venku ale dneska jsme to fakt vzali rychlovka jelikož byl mrazík .-)to je fakt super že už jste taky fit .-)
23. únor 2011 ve 21:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monaberuska1 a cože je to za buchtu ta šalamounka? Že bych zkusila? Pořád nevím,co vařit a píct.
23. únor 2011 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucifirek jo šalamounova je to rychlovka, ale fakt dobrá nám moc chutná teda .-) :slight_smile: :wink:
23. únor 2011 ve 22:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno,
tak my už jsme skoro hodinu vzhůru, klasika..

@peta86 - Peti, díky moc, jsi hodná, třeba tu nabídku využiju a knížku si půjčím.. :slight_smile: Mně se moc líbí Tea i Thea i Theodora i Teodora :grinning: Ale asi bychom dali Theu. Nebo mám Karin, tu už jsem měla vybranou při Tadíkovi a myslela jsem, že ji nic neohrozí. No, ale Thea se mi líbí asi ještě víc.

@lucifirek - Luci, děkuji, snad jo, snad bude vše nadále OK. A ségra je chomout, v první chvíli jsem byla pomalu v šoku, když ji z prostředku chodidla čuměla jehlice, no ale naštěstí to dobře dopadlo..Nevím co bych dělala při horším úrazu, to bych se asi zbláznila.

@monaberuska1 - jéé, Moni, děkuji, jsi moc milá :wink: :slight_smile:
Vím to už tři týdny, zatím jsem to nechtěla zveřejňovat kvůli tomu, že jsem měla strach, aby vše bylo v pořádku. Na Zumbu celou dobu chodím, hledala jsem info na netu, ale jelikož je to zatím docela novinka tu v ČR, tak jsem toho moc nenašla a navíc se informace dost rozchází, někde psali, že ano, někde že vůbec ne, tak si pak vyber. Samozřejmě, že neskáču kvůli otřesům, dělám místo skoků jen kroky, nedělám trhavé pohyby břichem, prudce se nevytáčím a hlídám si tepovku, takže snad dobrý. Včera jsem se na to ptala dr. a k mému překvapení mi Zumbu i nadále doporučil, fakt jsem koukala, protože on je spíš ten typ, že jsem čekala, že mi to okamžitě zakáže..
24. únor 2011 v 06:30  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ještě jsem se chtěla, holky, zeptat, dr. mi nabídl možnost NT a biochemického screeningu někdy ve 12.týdnu, prý se za to platí cca 1000 Kč, byla jste některá? Myslíte, že je to důležité? Já nevím jestli na to jít nebo ne, je to prý mnohem spolehlivější než tripple testy, tak nevím..Asi spíš jo. Ale říkám si, aby to nebylo zbytečný.
24. únor 2011 v 06:45  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky mohla bych se k vám přidat????Přistěhovali jsme se do Jám kousek od Ždáru nad Sázavou jsme tady sama tak bych si ráda poklábosila
24. únor 2011 v 08:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@criterska Jíto, já na to byla, i ségra u Štěpánka...můj dr. to dělá sám, má na to dobrý přístroj u sebe v Ostravě...platila jsem 750 Kč, vyžebrala jednu fotku. Je to mnohem spolehlivějšínež tripple test / ségra už na něm nebyla vůbec, já měla obojí, NT ze své vůle, tripple ze zákona /. Taky tam dr. vidí srdíčko, které při M. Down např. jeví známky poškození například. Takže ti nemůžu radit, ale doporučit: běžte na to vyšetření. Tisícovka není tak moc za potvrzení zdravého miminka přesnější metodou. Možná už ani nebudeš mít ty tripple testy, ty jsou často falešně positivní, ale to určo víš.

A jestli je to důležité? Je to důležité. Je to nové, moderní, přesnější.

Dnska v noci byl klid, Zdenda zhasnul jako svíčka ve 20.30, já ve 21. Sám se vzbudil ve 2 a pak v 6, neblinkal. Ráno v 8.30 se dožadoval pití zase, tak vypil po 9 minutách 160 ml. Ted´tráví v křesílku :slight_smile: . Kocourek.
24. únor 2011 v 09:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@antana123 Ahoj, vítáme:slight_smile:. Já jsem se tady taky vetřela, a to NEJSEM z Vysočiny:slight_smile:. Jsou tady fajn baby :grinning: .
24. únor 2011 v 09:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzimila Ahoj gratuluju k malému
24. únor 2011 v 09:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzimila kojíš ještě???já kojila jen 5měsíců musela jsem jít na operaci a pak se mi mlíčko stratilo
24. únor 2011 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@antana123 Jojo, kojím :slight_smile: . Ze začátku byly problémy, rodila jsem v nem., kde jsou sestry krávy, moc mi pomohla kamarádka v den příjezdu z porodnice. Chtěla bych plně kojit půl roku a pak pomalu odstavovat. Vychází to na červen, budou horka, začnu pomalu zkoušet lahvičku s vodou na žízeň, jde mi o to, že neumím kojit v sedě, kojíme vleže, což někde na výletě na horách půjde těžko, nebo v ZOO atd., atd. V půl roce už stejně můžu dávat příkrmy, takže to nějak takhle vyřeším. Nebo koupím odsávačku a budu dávat mateřské mléko z lahvičky, to by bylo asi nejlepší.
Páni, Šimonek byl macík :grinning: když se narodil. Jak jsi rodila? Sekcí nebo vaginálně? Mě dal Zdenda zabrat dost a to měl 3860g a 54 cm..a stejně jsem ho nevytlačila sama, museli mi pomoct VEX...
24. únor 2011 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@antana123 A děkuji za gratulaci ke Zdendovi :slight_smile: . V naší rodině se ted´rodila o 106. v listopadu švagrová - Filípek, v prosinci já a v lednu moje sestra - Štěpánek. A asi na dlouho jsou to poslední děti, už vlastně nemá kdo, jen můj švagr, ale jeho přítelkyně tvrdí, že mají čas....no nevím.
24. únor 2011 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzimila jo byl macek nečekali jsme to odhad byl 3600gramů no šla jsem na indukci a trvalo to 8hodin pak nakonec císař hlavičkou se nevešel ani do porodních cest a do konce měl i hematomy na ramínkách už tam měl málo místa přenášela jsem 9dní snad se mi u druhého podaří vaginální porod
24. únor 2011 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzimila a ty si přenášela??jinak co se týče kojení mě se malý nikdy nepřisál čili od narození jsem mu odsávala pomocí odsávačky moje mlíčko a pil ho z flašky jsem ráda aspon za 5měsíců původně to vypadalo že ani kojit nebudu tak doufám že u druhého se mi podaří normálně kojit at vím jaký to je
24. únor 2011 v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@criterska Ahojky,
mě na to Mašková posílala do Brna, ale šla jsem do N.Města k mudr.Hrdinovi a byla jsem spokojená a šla bych zase. Dělal šíjové projasnění kvůli downovu syndromu a manža z toho byl na větvi a fotku jsme taky dostali.Mě to mudr vysvětlovala že do 12 týdne kdyby bylo mimi nějak vážně nemocné se může jít na potrat. Ale byl to krásnej zažitek hlavně, takže bych šla znovu. :grinning:
24. únor 2011 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@antana123 Anet, přenášela jsem 7 dní, TP byl 20.12. a malý se narodil 27.12. Můj porod začal 25.12., kdy jsem se začla otvírat a nakonec jsem po téměř 2 hodinách tlačení porodila s pomocí doktorů operačním porodem. Malý měl omotanou pup. šňůru kolem krku a ta ho tahala zpět, takže jsem nebyla s to ho vytlačit, bohužel. Měli jsme komplikace / já teda ne, já byla o.k. / , ale malý měl málo kyslíku a pomalou srdeční akci...jsem zdravotní sestra, tudíž jsem přesně věděla, co se děje, kam to může vést. Bolest z porodu jsem zapomněla velmi brzo, ale ten strach o Zdendu...to mě vedlo k tomu, že po druhé bych do toho nešla...letos mi bude 30, chtěla jsem rozdíl mezi dětma aspoň 6 let...už budu stará, to už byc si pomalu rodila vnoučátka :grinning: . Ne ne, jednou stačilo.
24. únor 2011 v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzimila tak to sis teda zažila :frowning2: já i přes tu hrůzu chci ještě jedno chtěla bych moc holčičku snad se nám povede
24. únor 2011 v 11:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzimila jinak taky jsem zdravotník
24. únor 2011 v 11:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@antana123 Vážně? Tak to už jsme 3 :grinning: . Já, moje ségra a ty :slight_smile: .
No zažila jsem si, ale hlavně malý...oni si tam šuškali, nějak jim nedošlo, že jim můžu rozumět a fakt vím, co je bradykardie a hypoxie...a taky jsem hlavně slyšela ozvy malého, jak se ze 130´ zpomalil na 60´...brr, ještě ted´mi chodí mráz po zádech..porodu jsem se nebála, myslím bolesti, těšila jsem se na porod celé těhotenství..a takhle to dopadlo. Zdravotníci si všechno vyžerou. Naštěstí nebylo třeba KPR, hned začal plakat, jak ho odsáli. Pokakal se do plodovky, ale večer bylo CRP 8, takže taky dobré.
Snad ten jeho příchod na svět bude jediná komplikace a dál bude jen zdravý jako je dosud.
A kde jsi dělala? Já na Int JIP, pracuju od r. 99, loni v dubnu jsem šla na PN, jak jsem zjistila, že jsem těhotná. Takže už skoro rok nedělám... :wink:
24. únor 2011 ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzimila já pracoval 4roky v DD s psychiatrickou péčí a ted poslední 2roky hospic samí onko pacienti ale bylo mi tam dobře
24. únor 2011 ve 12:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzimila taky jsem šla hned na PN moje první těhu zkončilo potratem tak jsem radši hned šla
24. únor 2011 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@criterska jíto: těhulko :slight_smile: určo běž :wink: já byla u obou v brně :slight_smile: na triply bych se ze zkuš. nespoléhala....

@antana123 vítám tě :slight_smile: máš krásného chlapečka :dizzy_face: a taky pěknej macík vid? já měla podobný porod u vojtíka, nakonec také sekce, druhý šlo sekcí automaticky, kvůli komplikacím s děl jizvou... třeba se ti druhé vag. povede :slight_smile:
24. únor 2011 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
vítám novou maminku :wink:

teda holky..to jste mě jako vůbec těma tripl testama nepotešili :frowning2: já jsem na nich byla,byla jsem spokojená a vy mi řeknete,že je to nespolehlivý :cry: tak mám obavy.. :frowning2:
dělali mi to v novým městě dr.hrdina za 550..

@criterska Jíťo.ještě jednou gratulace :slight_smile: to tu bude miminek :grinning:
24. únor 2011 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@cvachna tak si byla na nt+, to právě je spolehlivé :wink: triply v 16tt nejsou žádná slava...
24. únor 2011 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cvachna Tripple test je vlastně jen odběr krve na vyhledávání rizika pro aberace chromosomů ve smyslu M. Down, Turnerůr sy...atd. Je to zastaralá, ale pořád zákonem nařízená metoda. Jsou často falešně positivní=zbytečně maminky vystraší. Je to na hladinu hCG, AFP a estradiolu myslím.

NT vyš. je zkratka šíjového projasnění, miminko má za krčkem vak s tekutinou, kt. doktor měří ultrazvukem. Větší vak mají Downi atd. Je to kombinace odběru krve a usg vyš., kdy se hodnoty vloží do PC a ten vyhodnotí riziko těch nemocí, např. já měla u Zdendy 1: 50 000. Negativní výsldek je již u 1: 1000. To mi řekl můj dr., který má na tohle licenci i přístroj.

Tripple test je zdarma, NT se hradí, cena je různá, podle ceníku dotyčného dr. nebo zařízení :slight_smile: .

Mmch: nic není 100%. Tohle vyš. nevylučuje vadu, ale vyhledává , zda by nemohla být. Upozorní na to, že něco není o.k. Nejpřesnější je samozřejmě punkce plodové vody nebo odběr choriových klků, je to invazivní, ale kdybych já měla špatné tripply nebo NT, na plodovku bych šla. Nechtělabych postižené dítě, zní to asi surově, ale nechtěla. než mít postižené, radši žádné...
24. únor 2011 ve 14:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gaba3 jé děkuju no tatínek se činil :grinning: takže si šla automaticky podruhé na císař jakto????
24. únor 2011 ve 14:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak děkuju za přivítání
holky nechodíte některá náhodou na zumbu vedle lidlu???
24. únor 2011 ve 14:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek