• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky, těhulky ze Žďáru nad Sázavou, přidejte se.

1. února 2016 
@peta86 tak to určitě budou stejně vypasený jako ty naše Polenský :grinning: vid? koukej, takhle krmíme, ale bylo jich docela málo, jelikož bylo škaredý počasí :grinning: :grinning: ale taky sou pěkně vypsený.. a nevím tak třeba když je proženeme tak to vyběhaj :grinning: :grinning: :grinning:
21. bře 2011 ve 21:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monaberuska1 Tak to je krásný :grinning: :grinning:
21. bře 2011 ve 21:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peta86 co ty vypasený kačeny :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: nebo to krmení .-) :grinning: :grinning: :grinning:
21. bře 2011 ve 21:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monaberuska1 No že se bavíme o kačenách a ty vytasíš hned fotku. :grinning: :grinning: :grinning:
21. bře 2011 ve 22:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peta86 no jelikož jsou zrovna čerství ze včerejška :grinning: :grinning: chodíme kačeny krmit skoro denně tady jsou nenažraný :grinning: :grinning: ty Polenský tak mě napadlo že hned přispěju fotkou :grinning: :grinning: :grinning:
21. bře 2011 ve 22:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monaberuska1 tak o.k. jdu spát tak zítra....
21. bře 2011 ve 22:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peta86 tak jo zítra holky :slight_smile: pá a dobrou noc :slight_smile:
21. bře 2011 ve 22:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno,
tak my už jsme zase hodinu vzhůru..
Děkuji všem za gratulace ke kontrole, jo, letí to, už dvanáctý týden, docela fofr, těším se už na ten NT screening, až si budu pak jistá, že je vše OK. Jediné co mě trápí jsou kvasinky, zrovna taková nepříjemná věc, ale měla jsem je i u Tadíka :unamused:
Dostala jsem nějaké vaginální globule, tak snad zaberou. Jinak nevím co by mohlo pomoci.

@zuzimila - jéé, Zuzi, děkuji, to jsi mě potěšila :slight_smile: Třeba je to taky tím, že sama jsi byla ještě docela nedávno těhulka, máš to ještě v čerstvé paměti. Já už si toho tolik nepamatuju, jediné co mám v živé paměti je, jak mě strašně pálila žáha, doufám, že tentokrát by se mi to mohlo vyhnout! Ale to je problém, který vzniká většinou až ke konci těhu, tak budu doufat, že nepřijde.

@monaberuska - Moni, my bychom taky šli ven, ale dnes jsem na odpo objednaná ke kadeřnici, jupí, už se strašně těším, ty odrosty mám hrozné, navíc si to nechám trochu zastřihnout, aspoň podél obličeje sestříhat, mám pocit, že jak mám ty vlasy teď tak mi dělají strašně kulatý obličej. Uvidíme, co mi vymyslí :slight_smile:

@kk28 - Kači, díky, jasně, že si necháme říct co čekáme, jsem zvědavá jak opice :grinning: Nevydržela bych to nevědět, když tu ta možnost je. Já doufám v chlapečka. Ale samozřejmě bych měla velikou radost i z holčičky, teď je mi to tak nějak jedno, u Tadíka jsem si přála holčičku, teď na tom fakt nezáleží, hlavně ať je miminko zdravé. Chlapečka bych brala z čistě praktických důvodů - máme už nějaké oblečení po Tadíkovi, vyloženě chlapecké, hračky, jsem zvyklá na takový ten "klučičí" svět. Tak uvidíme.

A receptík na brambory tedy napíšu sem, když vás ho chce víc :slight_smile:
1,5 kg brambor
2 cibule
3 lžíce koření na Americké brambory
hermelín 120 g (já kupuji takové ty menší - 90 g tuším a dva, mám radši, když je toho tam víc)
eidam 150 g (dávám 200 g)
velké balení olomouckých tvarůžků
niva 100 g (dávám 150 g)
1 smetanu (dávám jen 12%)
2 vajíčka
olej nebo sádlo na vymazání pekáče

Brambory oloupeme a nakrájíme si je na kousky jako když je dáváme normálně vařit, cibuli si nakrájíme na kolečka, dáme společně do velké mísy, přisypeme tři polévkové lžíce koření na Americké brambory, přidáme hermelín(y) nakrájené na kostičky, olomoucké tvarůžky také nakrájené na kostičky, rozdrobenou nivu a vše pořádně promícháme. Pekáček si vymažeme olejem nebo sádlem a nasypeme do něj bramborovou směs, celé to zalijeme smetanou rozšlehanou s vajíčky, přiklopíme víkem a dáme péct - problém je, že já mám na troubě rozbitý termostat, takže vám přesně neřeknu na kolik stupňů, dělám to od oka..Cca 180 stupňů..Pečeme asi 35 minut, pak přidáme nastrouhaný eidam a dopečeme už bez víka - ještě asi 10 až 15 minut.

Nádherně to voní a báječně chutná, my to jíme jako plnohodnotný oběd, ale prý to může být i jako příloha k masu. Ještě občas si k tomu s Tadíkem děláme šopák.
A hlavně holky nesolit nebo nedat víc toho koření na Ameriky, jednou jsem toho dala víc - v původním receptu psali myslím 6 lžic a skoro se to nedalo jíst jak to bylo slané.

Tak a teď si jdu hrát s Tadíkem, dostal nové Duplo, tak pořád potřebuje asistenci :stuck_out_tongue_closed_eyes: Děsně mě to baví :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
22. bře 2011 v 06:25  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzimila - Zuzi, ještě fotečky pro Tebe :slight_smile:
22. bře 2011 v 06:40  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobré ráno

@criterska ty fotky z Uz jsou krásné :slight_smile: , takle se mi to vždycky nejvíc líbí, když je mimčo vidět celé
22. bře 2011 v 06:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@criterska jůůůůůůůůů fotečky krásný z UTZ :dizzy_face: :dizzy_face: jak si tam krásně hoví, :dizzy_face: :dizzy_face: no tak klidně když budeš brzy hotová tak písni a půjdeme ven všichni, to bx bylo super :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
22. bře 2011 v 07:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
my dneska prodělali hroznou noc :angry: :angry: Anetka pořád brečela ze spaní, chvilkama se vztekala, no hrůza. Jestli jí zas rostou zuby nebo já nevím.......

ivis, tak to sem nevěděla :frowning2: :frowning2: Nějak mi to uniklo nebo asi ste to spíš nikomu moc neříkali,co?? Mohly sme mít stejně strarý dětičky

@criterska koukám, že ty brambory dělám podobně, jen tam nedávám ty tvarůžky, ale třeba uzenej sýr. A ještě si brambory trošku předvařím ve slupce, je to pak rychlejší :slight_smile:

Jo a ten čtvrtek platí anebo to posunem???
22. bře 2011 v 07:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@criterska fotečky jsou super.
22. bře 2011 v 07:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@criterska Díky, úplně mě to dojalo :slight_smile: . Miminko je krásné, fazolka malinká, jak si tam hezky hajká :dizzy_face: .
22. bře 2011 v 07:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eelka jejda, noc mě mrzí...třeba zoubky se hlásí :unamused: :angry:
@criterska a recept vypadá boží, už sem si ho zkopírovala, a čeká na mě ve složce než si ho opíšu :grinning: :grinning: :grinning:
22. bře 2011 v 08:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky tak recpt jsem si taky musela vytisknout:slight_smile:a o vikendu vyzkouším:slight_smile:
22. bře 2011 v 08:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno, chtěla jsme Vás poprosit o radu. Máte někdo zkušenosti se šátkama na děti?
22. bře 2011 v 09:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Krásné slunečné ránko přeji všem
Venku je nádherně a my nemůžem ven, protože jsme všichni nemocní. Karolínka má rýmu, pořád ucpaný nos, chudáček ani pít nemůže. Tomík se nám k tomu ještě osypal, vůbec nevím z čeho.Naštěstí Dithiaden zabral.
@criterska pálení žáhy znám moc dobře, u Karolínky mě pálila snad celé těhotenství. Mohla jsem pít jenom vodu.
Fotečky nádherný a držím palce at to vše dobře dopadne a byla to holčička.
U Karolínky jsem chtěla taky kluka, nejsou tak nároční, ale jsem ráda za Karolínku a moc si ji užívám.
Věci Karolínka podědila po Tomíkovi,něco jsem dokoupila na holčičku a kombinuji.
22. bře 2011 v 09:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zita14 já měla u Markétky, ale nevyužila, tak jsem ho prodala, u Niký sem ani nepořizovala, a opět bych asi nevyužila.. nejsem šátkový tip :grinning: :grinning: :grinning: ale znám holky, kdo si ho nemůže vynachválit, ale používají jen krátce :slight_smile:
22. bře 2011 v 09:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eelka teda nějaká blbá konstelace co.My máme noci na ho... od soboty. Mazec. Malý taky řve,pořád se převrací na břicho a šije s sebou a přitom spí. Možná i ten ekzem ho svědí. Možná že jí lezou zuby. Nebo prostě jenom špatná noc.

@zita14 zity já nemám přímo šátek,chtěla jsem ho,ale měla jsem strach z toho,že to nedokážu navázat. Tak mám baby vak a od ségry půjčené nosítko. Baby vak jsme používali dost,ted už moc ne,Kuba je velkej a těžkej. A byla jsem s vakem moc spokojená. Jestli chceš,klidně si ho na zkoušku můžeš půjčit a vyzkoušet,jestli se tam bude malému líbit.
A nosítko jsem teda moc nepoužívala,ale spíš je to o tom,že si nevzpomenu. Včera jsem měla píchlé kolo,tak jsem si dala kubu do nosítka a moc se mu to líbilo,jenom se v něm nevyspí,jako ve vaku :slight_smile:
22. bře 2011 v 09:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak sraz teda stále platí na ten čtvrtek ve dvě hodiny.Dneska tam zamluvím místo.
22. bře 2011 v 09:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucifirek budu se těšit:slight_smile:)
22. bře 2011 v 10:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky! Nenmáte některá zkušenost s takovými gumovými špičkami na boty - aby se neodřely, když jezdí na odrážedle http://www.hracicka.cz/ochrany-na-spicky-bot-2356.html
22. bře 2011 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janaj0 Tak to bohužel zkušenost, nemáme, tak neporadím :frowning2: mi to nějak neřešíme, má botky na ven, který může okopat a když je okope budou okopaný :slight_smile: ale zkus to nestojí to nějak moc tak na zkoušku? :slight_smile:

holky ted jsme přišli z prochajdy..teda tam je nádherně :slight_smile: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: už se těším odpolko do Žďáru:slight_smile: :dizzy_face:
22. bře 2011 v 11:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monaberuska1 já jsem se chtěla včera zeptat v té obuvi, ale jak malá vyváděla se zkoušením, tak jsem byla ráda, že jdeme pryč - byla jsem zpocená až na zádech :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Tak se tam ještě stavím nebo to pak objednám z netu.
22. bře 2011 v 11:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janaj0 tak mi pak dáš apon vědět jak jste stím spokojení :slight_smile: Jinak sem koukala na vaše fotečky,:slight_smile: ty jsou krásný :dizzy_face: :dizzy_face: Malá je princezna krásná :slight_smile:
22. bře 2011 v 11:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monaberuska1 určitě dám vědět. Děkuju, však když jsme ji dělali, tak si táta dal záležet :grinning: . Nelinka je naše princezna . Jen doufám, že jí ty vlásky vydrží a nebude mít hřebíky po mě
22. bře 2011 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jitulko, krásná bambulka v pupíčku a děkuji za receptík, vyzkouším co nejdřív, už se nato těším :wink:
22. bře 2011 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@criterska já bych taky prosila receptíček. :slight_smile:
22. bře 2011 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobré ráno všem
23. bře 2011 v 08:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek