• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky, těhulky ze Žďáru nad Sázavou, přidejte se.

1. února 2016 
@gaba3 Jaá jsem z Jam. NO Ivu znám, ale dobře, to bych už netvrdila - už jsme 7 po maturitě a jak jsme se rozešli do škol, tak jsme se potkali jen na slučácích. A jak jsem pracovala v Brodě, tak jsem Ivu potkala asi 3x a s Kubíčkem asi 1 nebo 2x.
@zuzimila tak to nebylo zlé, že? Nelinka si to zatím nepřetočila - vstávala 7.30. Ale spíš si zas můsím zvyknout já - večer jsem nemohla usnout a ráno do 6 - ti koukám do stropu.
28. bře 2011 v 08:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak krásné zamlžené ráno všem
28. bře 2011 v 08:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
taky přeju dobré ránko :slight_smile:
28. bře 2011 v 08:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Krásné ráno :slight_smile: !

Tak jsem Lukáška zavedla ráno do školky, ale bobik tam nechtěl být a začal brečet a že chce jít domů :frowning2: . Snad se mu tam zase zalíbí.........teďka byl skoro 2 měsíce doma :pensive: .

ad spaní dětí: Aduš vstává kolem 6, pak jde spát v 9:30 - 11, pak oběd a hraní, pak spánek ve 13:30-15 a pak jde spinkat v 19 hodin, s tím, že jí tam položím a odcházím a bobina usne :slight_smile: :wink: .

Lukášek vstává taky kolem 6, když byl doma, tak pak chodil spinkat kolem 11:30 a spává do 14 někdy i do 15 hodiny a pak večer je do 20 hodiny ve svém pokojíku, s tím, že si tam ještě hraje nebo kouká na pohádku, ale nejdýl do 21 hodiny jde spinkat.

S posunem času u nás problém nebyl, jen jsem to pocítila, v dobrém slova smyslu, dneska ráno, kdy Aduš vstávala až v 6:47 a Lukáška jsem musela dokonce v 7 hodin budit :grinning: .

28. bře 2011 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivis tak jak je Lucince? Už jí je líp?

@gaba3 Gabi, dort perfektní.......hned bych si dala :wink: . A Vojtíškovi přejeme všechno nejlepší :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: !
28. bře 2011 v 09:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@kk28 díky, ted se ještě zbavit té rýmy :angry:

jinak hezký den :slight_smile: jdu krmit zvířátka, zuze zkusím dát poprvé čerstvou okurku k obídku, tak jsem na ní zvědavá :slight_smile: začínají jí chutnat čerstvé věci, i ovoce, přesnídávky nic moc, ale jak jí na skleněném struhadle nastrouhám jablka nebo hurčky, tak se může utlouct :slight_smile:

jo a my dnes vstávali v 7:30!!! takže u nás dobrá nálada :grinning: :grinning: :grinning:
28. bře 2011 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojek vespolek. KO ve 3 měsících: 67,5 cm, 7,40 kg. Obojí na 97 percentilech, jsme zdravý chlapeček, trochu větší, ale jelikož jsme velcí my...váha k výšce ideální :slight_smile: .
Očkování Hexa + Prevenar ...no myslela jsem, že mě moje profese na injekce připravila dost, doktorů se nebojím, ani injekcí, ani nástrojů...do té doby, než jsem se stala matkou. ty vole, ten tak řval, že jsem slzy držela silou vůle, jinak bych si rozmazala řaenku po celém ksichtě! I Zdeněk měl co dělat! Chudinka. Dostal ted´4 ml Panadolu a večer ještě jednu dávku na dopor. doktora jako prevence teploty a analgesie.

Před náma píchali holčičce náušničky..no jsem ráda, že má kluka!! :grinning: :grinning: :grinning:
28. bře 2011 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,

tak u nás zatím nic moc, včera Luci blinkala 12x!!! a do toho průjem, takže je stále KO ale včera večer naposledy blindila v 20h a pak až v 8h ráno, noc tedy nic moc, od 22 do 3h jsme byli co 1/4h vzhůru, dostala teplotku tak jsme pak dávali nurofen a dneska sice kromě toho rána neblindí, ale pořád má křeče v bříšku a teplotku do toho, tak v podstatě celý den spinká, takže doufám, že už zítra to bude lepší. Co je pro nás důležité, je že pije, akorát moc nečůrá, dnes byla jen jednou!!! tak mám z toho strach.

Zuzanko: krásné míry má Zdeněček, my jsme byli vždycky pod grafem:frowning2:(((
28. bře 2011 v 15:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@ivis chuděra, prej to ted hrozně řádí, synovec to má taky a to už hcodí do školy a prej to s ním taky pěkně zamávalo... a 12x, to je mazec :frowning2: tak se držte, budeme myslet, at je brzo dobře!!!

@zuzimila zuzi:gratulujeme, teda to je borec :dizzy_face: zuzka měla podobné v 6mi měsících :grinning: no kloučci fakt bývají větší :slight_smile: injekce chápu, já jsem taky vždy vystresovaná a docela vás obdivuju, že prevenar dávate, já bych do toho nešla za žádnou cenu.... jinak z naušniček jsem měla strach a celkem v poho, nastřelení nebolí, většinou řvou, že se na ně vůbec sáhne :grinning:
28. bře 2011 v 16:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj maminy, nám tu celé dopoledne svítilo sluníčko a ted se zatáhlo.
@zuzimila pěkné míry, brzy nás doženete. Taky jsem si myslela, že jsem vytrénovaná ze špitálu,ale když píchali Karolínce oční kanálek, tak jsem měla taky na krajíčku jak brečela a to mě sestry vyhodili z ordinace.
@gaba3 nás naušnice čekají, kde jste nechali nastřelovat, nechce se mi do píchání.
@ivis chuděrka malá. Mě Tomík když byl malý tak nechtěl moc pít, taky jsem měla strach, aby nebyl odvodněný. Dr. říkal at sleduji moč jestli je žlutá je to dobrý, nesmí být do hněda, byl by problém.
28. bře 2011 v 16:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@burianka teda to zní hrozně, píchali kvůli slzičkám nebo proč? to bych se po.... jinak nám nastřelovala normálně dětská doktorka, mohla jsem si vybrat.... za to nastřelení jsem zaplatila 200 a dali mi naušnice na měsíc, po měsíci jsme vyměnili za zlato, bez hnisání a krve, paráda...zuza jančíkovala, když už se jí dělaly tečky, nastřelení jen cvaklo a bylo :slight_smile: ale asistence byla veliká, všechny jsme musely hodně držet.... tvůj dr. nenastřeluje? vím, že holky tady v zr říkaly, že šly nastřelit k jinému pediatrovi, když jejich nenastřeloval... tak se zeptej, dr. ti určo řekne.. jinak tady střídavě slunko a mraky...
28. bře 2011 v 16:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gaba3 měli jsme ucpaný pravý kanálek oční , pořád se tvořil hnis, tak nás poslal Dr. na oční.My už jsme kapaly kapky už v porodnici a pořád se to nelepšilo. Nevím, kde to chytla, většinou se to stává při normálním porodu a mi měli císař.
Naušnice doporučují píchat až po prvním očkování a my ho měli před 14 dny, až půjdem v dubnu na kontrolu zeptám se.
28. bře 2011 v 17:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
My asi taky máme problém s kanálkem slzným, začlo to cca před 14 dny, kapu Ophtalmoseptonex, ale bez efektu, řákal mi dr., že mám ještě toočko masírovat, dělá se to u kořene nosu, ale jak to udělat, když se to malému ale vůůůůbec nelíbí :grinning: . Že jinak se posílá v půl roce s tím.
Tak jinak jsme zatím bez tt, panadol večerní polovina asi vyplivaná, ale malý už spí, počítám, že se kolem 21.00 vzbudí.
@gaba3 Proč bys nešla do Prevenaru? Kvůli nákaze, reakci, nebo proč? Ani nevím, jestli je to mrtvá nebo živá vakcína...
28. bře 2011 v 18:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzimila doporučuji masírovat nebo aspon zmáčknout vnitřní koutek, aby hnis prošel a potom nakapat,Předejdeš píchání. Nám už to nepomohlo měli jsme úplně ucpaný.
My jsme taky nepíchali prevenar.
28. bře 2011 v 19:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzimila krásný míry
28. bře 2011 v 19:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzimila Ivčo malá na to trpí hodně, viď? Nechte se poslat na imunologii - pro jistotu. Nechci Tě nějak srašit, ale s častým zvracením a průjmama měl trápení syn od sestřenky a zjistili mu poruchu imunity a alergii na kravskou bílkovinu ( do 2 let v pohodě a pak bum a pořád se to střídalo) - ale jemu řekli, že je to dědičné - má to po Lucce(sestřence). Teď nesmí do kolektivu a bere léky na podporu imunity a zdá se lepší. Ale doufám, že to není váš případ :frowning2: .
28. bře 2011 v 19:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzimila no nádherný míry :slight_smile:

píchání naušniček , holky to zvládly na 1* takže pohoda :slight_smile: :dizzy_face: :dizzy_face:

jsem děsná ostuda..ale nedočetla sem, strašně jste se rozjeli holky.

@kk28 jejda to je na prd, od sestry Tomášek taky měl ted blokaci..ale zjistili že ho tam jeden kluk předškolák šikanuje :frowning2: měl modřiny po zádech, aji na obličeji..takže na prd. ted to řeší :frowning2:

spaní u nás dobrý :slight_smile: :dizzy_face: :dizzy_face: Nikolka chodí spát v 7 a markétka v 8 a obě dvě spí do rána, Nikolka dneska až do půl 9 :slight_smile: ale to jsou vyjímky většinou obě dvě vstávají vpůl 7 takový pravidelný čas :slight_smile:

@gaba3 dort je užasný, mnam :slight_smile: a malá má stejný odstrkovadlo jako mi od fishera price :slight_smile: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
a ještě sem se chtěla zeptat @peta86 Petí jak pak se frčí v novém autí :slight_smile: jaký teda přesně máte??
a jak vy? @kijonkova.k jak pak se máte? co malá a co malej? povídej :slight_smile:
@ivis a co jak malá? už je jí dobře? snad ano :slight_smile:
@criterska Jitulí neblbni, šetři se taky.. vykašli se na uklízení :slight_smile:
@lucifirek copak? něco sme málo přečetla vy jste marodní? pokud ano, at se brzy uzdravíte :slight_smile:

28. bře 2011 v 19:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
28. bře 2011 ve 20:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
@ivis Bobek malá,nějaká střevní chřipka asi.Zkus co nejvíce zavodnit,je jasné,že nečůrá..zvracení,průjem a ještě horečka.Snad to rychle přejde,jestli ne,tak zajděte raději na výtěr.

@zuzimila Segra,to je macan.Štěpule má 6,3 dneska jsem ho vážila,ale na normální váze,takže je to jen orientačně.

Dneska jsme byli ve ZR vláčkem,malého jsem nakojila ve 12 a vzbudil se až v 18,jak jsme přišli domu :grinning: Teď už zase spinká,ale nepočítám s klidnou nocí :grinning: Nakonec se zítra vyspím při narkoze,i když těch 20 min- půl hoďky... :wink: Byli jsem omrknout sekáče,chtěla jsem nějakou bundičku pro malou,ale nakonec jsem koupila jen ryflíky Karolínce amalému takovou teplounkou mikinku,moc hezkou.Akorát na teď,jak bude hezky,v bundičce se mi hrozně potí :wink:

@monaberuska1 Máme se dobře,Karolínka sice zlobí,ale to není nic nového.Snad bude Štěpánek klidnější dítě.Ale jsou to moje lásky.Však to znáš :wink:
28. bře 2011 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@kk28 káto: teda ty máš uspinkané dětulky! záááávidím !!!! ted je u nás scéna, vojta nechce jít spát a řve a to odpoledne vůbec nespal....

@zuzimila nejsem příznivcem vakcín a zajímám se trošku víc, četla jsem knížky, čtu internet atd... ohledně této problematiky a doktorům v tomto nevěřím, dokud jsme se o to smirkem nezačali zajímat, tak jsem bílým pláštum věřila, ted mám jiný názor... zamyslela ses třeba jen tak pro zajímavost, proč někteří lidé odmítli a dotáhli to až k soudu či přoč je to tady povinné a jdou po tobě a v jiných zemí je očko dobrovolné?a když se po očkování nedejbože něco stane, dítě ochrne, zemře atd (a jsou takové případy, jen se o tom nemluví, pokud po tom nejdeš), kdo je zodpovědný?? TY jako rodič, z doktora či státu si nic nevezmeš, tak proč se nerozhodnou, zda chceš či ne dítě očkovat.... mluvím o všech očko, nejen prevenar... já třeba musela podepsat, že nechci prevenar,nechápu, když není povinné!!!!! to je demokracie, proč podepisovat něco nepovinného???? a třeba taky příklad...jaktože když jsme očkovaný na černý kašel, vyskytuje se a ne málo.....a taky se zamyslet, co vše vakcíny obsahují...to je dlouhé téma a jako zdravotnice se mnou určitě nebudeš souhlasit....já jen nechávám základ, protože nemám sílu na soudy, ale věř, že mě to vnitřně žere !
28. bře 2011 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
tady jsou nějaké fotky Štěpánka:slight_smile:Ta nahatá je z dnešního koupání :grinning:
28. bře 2011 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@burianka My jsme nechávali taky střílet už snad ve dvou měsících a pak za týden jsme šli na první očkování, takže nám to dělali před a vše o.k. stálo mě to 500,- i s náušničkama, a jsou krásný s kamínkem tak jí je necháme dokud to půjde, protože nové zlaté se nám žádné nelíbily, a hlavně tyhle má přímo na oušku, takže se ani nezachytává oblečení jako u visacích.byla to super, ani kapky krve, žádný hnisácí a večer o tom ani nevěděla.Myslela jsem že bude mít třeba ouška zarudlí nebo citlivý a nic..Píchat bych jí nenechala. :wink:
@zuzimila To jsou krásný míry. :grinning:
@monaberuska1 Jo jo jezdí se hezky, jak je to vyšší tak pěkně všude vidíš, akorát je to dost dlouhý, ale snad si brzy zvyknu. :wink: Jinak je to renault scenic grand.
28. bře 2011 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kijonkova.k no to je jasný, a musí přeci trochu zazlobit aby jsi věděla že jí máš :slight_smile: to je jasný jsou to lásky :slight_smile::hearts:chápu tě :slight_smile: tak to je super, za chvilinku začne být krásně tak to hned bude veselejší :slight_smile: :dizzy_face: a fotečky jsou úžasný, teda takhle krásně pase koníčky? to je šikulka :slight_smile: :dizzy_face: :dizzy_face:

@lucifirek aha no vidíš, tak blbě čtu :grinning: :grinning: :grinning:promin
28. bře 2011 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peta86 jů ted sem ho obkoukla na internetu jak vypadá, a je teda fakt krásnej :slight_smile:
28. bře 2011 ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monaberuska1 máme stříbrnýho. :wink:
28. bře 2011 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kijonkova.k krásnej klučina, a jak se tam s Karolíkou tulí :grinning:
28. bře 2011 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peta86 zrovna na stříbro sem jukala :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
28. bře 2011 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@kijonkova.k krásný klouček :dizzy_face: zítra budu moc myslet, at ti to dobře dopadne.

@peta86 teda peti, ty si platila 500 jo? a ke komu chodíš? to jsou asi stříbrné pecičky vid? mně se na zuzce pecinky taky líbily, mám je schované :slight_smile: ted má ty kroužky a jsou super, nechytají se jí nikde a při ležení netlačí :slight_smile: na autíčko jsem taky koukala a pěkný, to ti určitě bude slušet :wink: :wink: :wink:
@lucifirek a jak je? jsem si říkala, že ses tady dlouho neukázala...jak dopadly ty kočárky? vybrala si už něco? mně má zítra přijít ta vložka tak jsem zvědavá, jak to na golfkách bude vypadat :confused:
28. bře 2011 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kijonkova.k tak ať to máš rychle za sebou a nemusíš moc dlouho čekat. Jinak já byla dneska taky v sekáči a opět jsem tam nechla kupu peněz (něco pro mě, něco pro malou, něco pro babču a košili pro dědu) , ale nekup to, že :grinning:
@gaba3 očkování je každého věc, ale popravdě jako zdravotník to moc nechápu. Jen zrovna s tím černým kašlem je to zrovna špatný příklad, protože ten se vyskytuje především kvůli přistěhovalcům z Asie a dálného východu. Ale jak říkám, je to každého věc. Tak to neber nijak osobně
28. bře 2011 ve 21:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@monaberuska1 moni: taky máte toto odrážedlo? je super vid? já už ho mám po vojtíkovi, dostal ho k prvním vánocům , takže zuza na něm pokračuje :slight_smile: vojtík teda na něm ještě jezdí taky, jednou nohou klečí a druhou se odráží jak na koloběžce :grinning:
28. bře 2011 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek