• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky, těhulky ze Žďáru nad Sázavou, přidejte se.

1. února 2016 
@zuzimila - Zuzi, dělám ji na plotně, v troubě neumím, to jsem ani neslyšela, navíc ta naše trouba, hm...:stuck_out_tongue_closed_eyes:
19. dub 2011 v 16:06  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@criterska Jitu, v troubě se to maso peče na zelenině a pak se z toho udělá ta omáčka, ale nejlépe by to věděla Radka :grinning: ,to je profík. Já si nastrouhám zeleninu, osmahnu na másle nebo oleji, přidám maso / kuř. stehna, nebo vepř. pečeni nebo hovězí, nejčastěji kuře, je to nejrychlejší a nejlacinější :slight_smile: :slight_smile: /, zaleju vodou a dusím s trochou soli, bobk. listem, novým kořením a pepřem celým. Jak dlouho, to je podle masa, dneska skoro 3 hodiny :grinning: . Pak maso vytáhnu, taky to koření a ten vývar s tou zeleninou rozmixuju tyčovým mixérem, zahustím smetanou s moukou, pak ještě převařím tu mouku asi 20 minut a nakonec zakápnu šťávou z čerstvého citronu, podle chuti ještě dosolím. A je hotovo. Z toho kuřecího je to hodně rychle, maso pak oberu a dám do misky. Ale Zdenda nemá moc rád kuřecí všeobecně, resp. se ho přežral a ted´ho už nemusí, takže jsem to dělala z kravičky :grinning: .
19. dub 2011 v 16:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzimila - aha, tak to jo, v té troubě, to by u nás určitě nedopadlo..Já dělám svíčkovou jinak..Podle Járovy mamky. Jako zeleninu dávám Halali a trošku mražené určené pod svíčkovou, bobkový list, nové koření a pepř dávám taky..A jelikož ji dělám jenom z hovězího, tak taky vařím tak 3 - 3,5 hodiny..Jára jí z kuřecího jen kuřecí prsa, takže u nás je to vyřešené..Zítra se švagřík bude mít :slight_smile:
19. dub 2011 v 17:03  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzimila Teda,segra,takhle hyzdit svíčkovou...z kuřecího.Ty pjerune jeden.Svíčkovou zásadně z bejka :grinning: :grinning: :grinning: A dala bych si,kurňa.Já dneska dělal kuskus s kuřecím a zítra budou špagety z konzervy :grinning: :grinning: :grinning:

@criterska Jíťo,na zítřek se moc těším,jsem zvědavá,jak se bude Táďovi líbit ve vláčku,Karolínka je vždycky nadšená :wink:

Holky,dneska byl takový pařák,že jsem byla jen v tričku s kr.rukávem a samo,že jsem se spálila.Mám ruce jak rak,stejně tak ksicht,dekolt a krk vzadu.No,nic,musíme nakoupit zase krémy a mazat,mazat,mazat!!! :wink:
19. dub 2011 v 19:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@criterska A moje tchyně taky přidává halali :wink:
19. dub 2011 v 19:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kijonkova.k - Kristinko, my se těšíme moc! Myslím, že Tadíkovi se cesta bude líbit moc, těší se strašně, jezdí rád i autobusem, tak myslím, že z vláčku bude nadšenej dvojnásob.
Jsem zvědavá na Štěpánka jak zase vyrostl a jak se přetáčí :slight_smile: A na ostříhanou Karolínku. Neke, že jsi se dneska spálila? Já odpo venku teda nebyla, jen na balkoně, jsme dnes měli prací den..Kluci byli sami, já jsem spala :grinning: Zítra taky budou špagety z konzervy :grinning:
19. dub 2011 v 19:34  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kijonkova.k - a viď, že je dobrá i z Halali? Nám chutná..
19. dub 2011 v 19:34  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@criterska No,nekecám.Však to beztak budu mít i zítra,jestli to nesleze,ale teď jsem jak rak :wink: Taky jsem prala 3 pračky,tu poslední musím ještě pověsit na balkon,ale je tam jen prostěradlo a nějaké drobnosti od malého.Svíčková z halali je taky dobrá,já bych ani nepoznala,že tam je.Ale já nedávám,jen čerstvou zeleninu :wink:
19. dub 2011 v 19:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
tak koukám, že řešíte svíčkovou,tak na tu je machr můj manžel, dělá jí z halali a vepřovýho a je za 30 min hotová v tlakáči a to je pak mňamka, teď to ještě zlepšil a prvně maso osmahne na karamelu a nemá to chybu. Z kuřecího taky neznám, my to kuřecí taky moc nemusíme.Jo dneska bylo krásně. Jak oblíkáte děti?já mám furt takovej blbej pocit že jí oblíkám málo, dneska odpo měla jen body a tepláky a čepku, a byla spocená, pak se mi vždycky opupínkuje.
Zítra se chystáme do poradny tak jsem zvědavá. :wink:
19. dub 2011 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@criterska taky nám chutná z halalí :slight_smile: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
19. dub 2011 ve 23:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak já si zeleninu strouhám sama :slight_smile: . Dobré ranko :grinning: .
20. dub 2011 v 06:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobré ráno, dneska budíček v 5.30
20. dub 2011 v 06:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno,
my už jsme zvládli kontrolu u dětského doktora. Tomík se nechtěl svlékat, ale je zdraví. Pro jistotu nám poslal moč na vyšetření, že tam má krev.
Karolínka ve4 měs a 3 týdnech má 8,97kg a 70cm. Máme začít s příkrmy.
4etla jsem, že řešíte svíčkovou, taky používám halali a manžovi i Tomíkovi moc chutná.
20. dub 2011 v 08:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janaj0 Jani, u nás taky tak :grinning: . Ještě jsem ho chtěla donutit spinkat, ale nechtěl :grinning: , tak jsme spolu leželi do 6.00 a pak jsme teda vstali :wink: . Ale zase spal od 18.00 do 1.15 vkuse. A ráno se hezky vykakal, od pátku.
20. dub 2011 v 09:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Přeju dobré ránko :slight_smile:
u nás vstávačka v 6 jako vždy :slight_smile:
jinak máme 2zoubky,lozíme a skoušíme si stoupnout naštěstí ho dlouho nohy neudrží co tady nového???
malý byl ted hodně uplakaný k vůli zoubkům tak nebyl čas sem jt
20. dub 2011 v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@burianka Karolínka má krásné míry :dizzy_face: . My máme 27.4. 4 měsíce a máme už taky skoro 8 kilo ( 7.9 ), zatím jen kojíme, chtěla bych půl roku jen kojit. Přikrmovat bych chtěla od 1.7., pokud mu bude do té doby stačit jen moje mléko :wink: .

Ke svíčkové jsem upekla ještě bábovku, už v 8 byla hotová, ted´ čeká na strávníky :stuck_out_tongue_closed_eyes: .
20. dub 2011 v 09:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@criterska pěkně ti ty týdný skáčou jak se tak dívám :grinning:
20. dub 2011 v 09:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@burianka teda nádherné míry :wink:
20. dub 2011 v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@antana123 Gratulujeme k zubiskům, no na to se taky těším, až to přijde :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
20. dub 2011 v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzimila alý jak ted baští příkrmy tak mlíčko jí čím dál mín už mu šmakuje jimmé
20. dub 2011 v 09:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzimila děkujeme no každý to tak nemá on byl fakt uplakaný 2noci nespal ale tak snad na pár dní klid ikdyž jsem cítila že se mu kliube třetí tak uvidíme
20. dub 2011 v 09:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzimila taky vám pěkně přibírá já dokud sem kojia tak malý přibíral krásně ted už tak moc né
20. dub 2011 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@antana123 Tak já doufám, že do půlroku mu bude stačit, jako aby přibíral, pak začnu s příkrmem mrkvičkou, no uvidíme, chtěla bych kojit aspoň rok. Teda pokud pan Zdeněk bude chtít mámino prso ještě :grinning: :grinning: .
20. dub 2011 v 09:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzimila já kojila 5 měsíců no kojila jen odstříkávala malý se nikdy nepřisál ale nebýt akutní operace žlučníku asi bych kojila dýl mlíka bylo habakuk jsem odsávala i 420ml co 2-3hodiny :grinning:
20. dub 2011 v 09:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzimila kojení je pohodlnější a hlavně levnější co si budem říkat že jo koj co nejdýl to jde
20. dub 2011 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janaj0 Jani jedeš dneska teda do toho města????
20. dub 2011 v 09:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@antana123 Ty jo, 420 :grinning: :grinning: :grinning: :astonished: dobrýýýý!!! No tak tak, je to levnější a hlavně je to to nejlepší...teda pokud matka žije zdravě, což já jo, nekouřím a nepiju :grinning: . Ale jednu dobu už to vypadalo, že snad nebudu kojit, jak malý nepřibral, nakonec to dobře dopadlo, ale jak říkám: i umělé mléko je výživa, někdo prostě štěstí nemá. já sice kojím a jsem za to velmi vděčná, ale podle mě je na kojení vyvíjen velký tlak / nebudete kojit, nepůjdete s miminkem domů ...atd., atd. /, že spousta matek jen zmatkuje jako já, z velkého stresu se jim třreba nerozjede laktace...kdyby se na to nešlo tak vědecky, ale normálně, nevyvíjel se takový tlak a furt se o tom nemluvilo jak u blbých na dvorku, bylo by lépe na světě, spousta maminek by byla spokojenějších a možná by jich i více kojilo. Prostě se to podle mě přehání, přeceňuje...to tvrdím po své zkušenosti v porodnici a pak i doma...

Za kojení jsem ale vděčná.
20. dub 2011 v 09:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzimila to je pravda v porodnici to bylo utrpení furt ho nutili do kojení a furt že nás nepustí domů a že se musí přisát a prostě se nepřisál až jedna dětská sestra mi donesla odsávačku a bylo to já měla mlíčko a malý byl spokojený a začal přibírat
20. dub 2011 v 10:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzimila neměli by to tak nutit a prožívat v porodnici měli by tomu nechta volný průběh
20. dub 2011 v 10:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@antana123 Tež si to myslím, oceňuji na tobě a všech maminkách, co nemohly kojit, ale dávaly mateřské mléko, že jste chtěly a povedlo se. Že jste si daly tu práci a odsávaly a kojily alternativou.
20. dub 2011 v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek