• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky, těhulky ze Žďáru nad Sázavou, přidejte se.

1. února 2016 
@zuzimila malý je šikula :wink:
22. dub 2011 v 09:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
22. dub 2011 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@zuzimila zuzi: malej šikulka :dizzy_face:

jinak vojta zase začal ráno docela dost kašlat, tak jsem je hned ráno oblíkla a nasoukala do auta a jeli za dr..slámová je marod, tak jsme byli u waserbaurky a poslech v pořádku, prej to není viroza, ale alergie, jedeme takhle druhý rok, mám se připravit, že od února to pojede asi každej rok nanovo - včetně těch zápalů :frowning2: tak jsem nadšená, no alergické dítě! já si říkala, dávám mu samé dobré veči, udržuji imunitu vším možným, podporuju rakytníkovým sirupkem, tak mi bylo divný, že by byl zase nemocný...aspon vím, že je to alrgický....

criterska@ jsme to pondělí vlastně ani rušit nemuseli...tak příští týden jo? :slight_smile:
22. dub 2011 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
děkujeme všem za gratulace k holčičce, snad to bude holčička i za ten měsíc - dnes jsem si objednala růžovou chlupatku na mimi, tak snad jo..:grinning:

@zuzimila - Zuzi, malý je šikovný, teda jsou s bratránečkem skoro nastejno, oba budou divoši :grinning: Tadík se taky přetáčel až kolem půl roku, možná i dýl..

@gaba3 - Gabčo, to je teda na prd, chudák Vojtík, no mám to taky, ráno mě škrábe v krku, ale nemocná nejsem, sem tam taky zakašlu, lechtá mě v nose a ta rýma - chvílema šílený a chvílema je klid - holt to začína, stromy kvetou, kytky taky..Tak se sejdeme někdy hned po neděli, už se těším. Pak můžeme nějaký den i na Vysočinu s Mirčou a Martínkem, když jste se tak pěkně, holky, domluvily :slight_smile: Tam je to moc fajn, už se tam těším od podzima co to tam zavřeli :grinning: A hadříky mi schovávej!!!! :grinning: Ráda se prohrabu! :slight_smile:
22. dub 2011 ve 13:21  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@criterska jíto: určitě, ti pak napíšu jo? :slight_smile: budeme se moc těšit...ted pádím, jedem za chvilku do stržanova, tak dobalit děti :slight_smile:
22. dub 2011 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, celý den malého pozoruju, furt se snaží se točit, už leží na bříšku, ale ručičku má pod sebou a vzteká se a řve, že neví, jak ji vytáhnout, asi to ráno byla jen náhoda, že se mu to povedlo, ale každopádně snaha položit se na bříško tam je, jen ta ručka :stuck_out_tongue_closed_eyes: , ta mrška neposlochá. Ale je zlatý, jen se mi zdá dneska, že málo pije...v tom horku... :frowning2:
22. dub 2011 v 15:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
@zuzimila ručičku zvládne, Tomík byl na stejno, ručičku pod sebou a za týden na to přišel. Nám se Karolínka taky otočila pře 14 dny poprvé a pak nic. Ted to začíná zase zkoušet. Potřebovali bychom čveratou postýlku, vždy se zasekne o šprušle. Je spokojený, tak bych neřešila kolik vypije.
My začneme zkoušet čaj, doktor nám doporučil začít s příkrmy, asi jsme moc tlustý.
@criterska gratuluji k holčičce
22. dub 2011 v 16:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@burianka Proč vám dr. doporučil příkrmy? Já myslela, že takhle brzo se doporučujou právě, když mimčo málo prospívá?
Vy máte míry úžasné, tak to nechápu. A kojíš? Já jen kojím, malý má skoro 8 kg, ale je tak dlouhý :grinning: ...Chci kojit těch 6 měsíců plně a pak přikrmovat, pokud bude malému stačit jen mateřské mléko..
Ta ručička se určitě vypiluje, jednou se mu to už povedlo dnes ráno, tak uvidíme, jak se s tím popere, Zdenda jeden :grinning: .
22. dub 2011 v 18:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@burianka Tak to taky koukám, že už začínáte s příkrmama a čajem, nám je 8 měsíců a mudr říkala, že jí kojení stačí, tak že jí dávat nic na pití nemám.
22. dub 2011 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ zuzimila,peta86 jenom kojím.Jsem ráda,že mohu kojit, chci kojit do roku.
Dr. doporučoval aby si střevo postupně zvykalo. U Tomíka jsme taky začínali kolem 5 měsíce a byl cvalík taky jak Karolínka. Chci začít čajem /protože Tomík mi vůbec nic nechtěl pít, když jsem ho odstavovala/ a po 5 měsíci začnu příkrmy. Myslím zeleninové příkrmy a k tomu kojení, ne žádná umělá mléka.

22. dub 2011 ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@burianka taky jsem začala děti přikrmovat zeleninkou od 5. měs., čajík jen zkoušela, aby si zvykali, že je taky něco jiného než mamky prso :wink:

@peta86 peti: jestli po každém příkrmu ještě dokojuješ, tak dávat nemusíš :wink: tak to asi dr. myslela...já dosud taky kojila po každém příkrmu ještě k tomu, ale ted už vynecháváme ráno po probuzení a po obídku a pije pak víc toho čajíčku, jinak pocucává...spíš bych jí občas fakt zkusila do toho učícího hrnečku dát čajík či vodičku, at si ochutnává a zvyká na jiné chutě než na mlíčko :wink:

@zuzimila zuzi: každý doktor jiný názor, já fakt taky začala přikrmovat od 5. měs. ani jeden nebyl neprospívající...samozřejmě jsem se držela zásad kvůli alergiím... říká se, že s prvním příkrmem se má začít mezi 5.až 6. měs.., tato doba je prej nejlepší na zvykání nových potravin, pokud začneš třeba dýl, může se stát, že ti to dítě může zezačátku odmítat a hůř zvykat...ale to je jen teorie...to se píše...

holky, krásné velikonoce :slight_smile:
neboj malej na tu ručičku určitě brzo přijde :wink:
23. dub 2011 ve 13:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,

tak já si od včerejšího odpoledne užívám samoty, Lucinku jsem rovnou z Brna poslala s babičkou do Losky, už se strašně těšila na tetu a chtěla s ní spinkat, tak tam pojedu až zítra ráno a budeme tam zůstávat až do pondělí.

Jinak návštěva Zoo byla náročná, v Brně bylo strašlivé vedro, celá ZOO do kopce, a Luci ani moc zvířátka nezajímala, tak jsem tam byly asi 3 hoďky, nejvíc se jí líbilo na takových těch dětských atrakcích a prolejzačkách, nakonec usnula cestou v tramvaji a spala až do ZR. ZOO celkově je taková roztahaná, člověk kus jde než se k nějakému zvířátku dostane, jako ne že by mi to dělalo problém, ale Lucku to prostě nebaví. A taky ta hromada dětksých atrakcí, Luci je pak raději na houpačce, a na prolejzkách a zvířata už ji nezajímala, no ale tak to můžu jít doma na hřiště a nemusím se hartusit až do Brna, že jo.

Tak ještě musím dneska vyžehlit a vytřít podlahy a pak už Hurá na zumbu:slight_smile:

Krásné Velikonoce všem:slight_smile:
23. dub 2011 v 15:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gaba3 Gábi, tak to je svatá pravda, co dr., to názor, ale podle mě by měli mít , co se týká výživy dětí, názor jednotný. Např.: Chytla jsem se s jednou kamarádkou - tež sestřičkou -ona mi tvrdila, že ukončený šestý měsíc je v den, kdy má dítě 7 měsíců / tzn. 6 měs. + 30 nebo 31 dní, podle toho, jak je ten měsíc dlouhý /. Já tvrdím, logicky, že ukonč. 6. měsíc je v den, kdy má dítě 6 měsíců. U našeho Zdeňka je to teda 27. června, tudíž od 28. června můžu začít s příkrmy - mrkvičkou. Hledala jsem to na netu a našla to, co říkám já / porodnice.cz, dr. Tomáš Honzík /. To, co mi tvrdila ona, jí řekjla tež její pediatrička. Mi to ale připadá jako debilita, jelikož se tvrdí, že stačí 6 měsíců jen kojit, pak příkrmy, podle její teorie by se ale mělo teda kojit 7 měsíců, což , jak všichni víme, nikde uváděné není, všude je 6 měsíců kojte, pokud dítě prospívá, pak začněte s příkrmy...
A nedohádala jsem se, prostě podle ní je ukončený rok ve 13 měsících...atd., atd....ani když jsem jí to vysvětlovala s kalendářním rokem, že rok 2010 skončil 31.12. 2010 a od 1.1. se píše rok 2011, tudíž starý skončil. Že přece nebudeme psát ještě celý leden rok 2010 a 2011 až od února....no asi tak.
Já začnu s příkrmem od 1.7., jelikož je to hezké datum, teda pokud bude Zdenda přibírat a nebudu muset dříve.

Poslední 2 dny špatně pije, furt se odtrhává a směje se, pořádně se nenapije, bože, jak mě to rozčiluje!!! a Co vypije, to potom ublinkává, bo je divkoký a dělá krkolomné věci, sportovec :stuck_out_tongue_closed_eyes: . že je matka z něj na mrtvici, to je mu buřt.. :grinning:
23. dub 2011 v 16:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivis Tak to jste si užili. Máš pravdu s tou Brněnskou Zoo, byli jsme tam naposled, když jsem čekala Nelinku a měla jsem dost. Pro menší děti je ideálni jihlavská. je to blízko a není toho moc, tak je to docela baví- soudím podle synovce, mi se tam chystáme.
Jinak všem klidné svátky
23. dub 2011 v 19:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,
přeji všem krásně velikonoce a pánům bohatou pomlázku.
Jinak máme tátu lazara, má něco distorzi kotníku a škrobák na 14 dní.
@zuzimila někdo má svoji palici a nic mu nevymluvíš. To mi dělá Karolínka taky, nesmí kolem nikdo mluvit, jinak nepije. U Tomíka to bylo nápodobně.
@gaba3 čaj chci taky začít zkoušet, u Tomíka to byl boj, nic mi nechtěl pít jenom mateř. mléko.
23. dub 2011 v 19:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, my jsme byli dneska v Bohdalově, manža tam pracoval u babičky, takže je zmořenej a už spí. Teuška taky, ikdyž dneska měla hoďku sekeru díky nám, tak snad to nebude mít nějaký velký následky, teď už tak pěkně usínala kolem 20 tak snad se jí to moc nerozhodí.
S tou brněnskou zoo souhlasám, zlatá Jihlava.
Jo taky jsem přidala pár foteček. :wink:
@zuzimila taky jsem s tím měla problém. :grinning:
@gaba3 Aha tak to mě nenapadlo, te´d jak hlídala segra tak jsem odlila koj.vodu a dávala jí to lžičkou achutnalo, tak zkusíme do hrníčku teda.

Krásné velikonoce.
23. dub 2011 ve 21:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno všem :slight_smile:. Dneska úplně super noc, akorát se u nás stává zvykem, že malý strašně večer, než usne, pláče, ale hrozně, úplně vyděšeně, nebo jako by ho něco kouslo nebo píchlo, on na chvíli usne, třena půl hodiny, a pak řev a řae, musím ho utěšit na rukou, což se vůbec nedaří, je úplně nešťastný a pláče, pak se teda nějak zklidní, dokojím ho a pak usne normálně s medvídkem a dudlíkem a spí hezky...
Jestli zdědí po Zdeňkovi ty noční můry / Zdeněk je má dodnes a to je mu 27 let...chodí po bytě, řve ze spaní, brečí, nadává, jednou jsem dostala i loktem do nosu, nebo ho načapu, jak si v prostřed noci myje hlavu v umyvadle, jelikož jsem mu řekla, že tam má sliz... :grinning: , na sestreráku jsem ho našla nahého na chodbě a pak jednou na balkoně... /, tak poteš koště, dva náměsíčníky doma, to bude. ..Přitom měl Zdeněk krásné harmonické dětství, hodné rodiče, byl šťastný, ale ty noční můry... :slight_smile: . Já a jeho brácha bysme mohli vyprávět :grinning: . Někdy je to sranda a fakt se řežu smíchy a on se zlobí, proč se mu směju, když mu např. někdo ukradl plot atd., atd.....

Jinak dneska máme zataženo, ale teplo, už jsem byla s malým v obchodě, tak chvíli usnul v kočárku, vařím polívku a bude pečené kuře s br. kaší a kompotem, mám zapnutou pračku...
A, světe, div se, ale i nám na Ostravsku po ránu krásně voní vzduch jarem! je to bomba!
24. dub 2011 v 08:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno,

@zuzimila tak přesně tohle měla malá asi od 3 měsíce, a byla to ta kolika, takže jsme nasadily dělané kapkly z lékarny a bylo to dobrý, ale přesně jak to popisuješ. Tak to máte teda doma veselo, to u nás jen občas manža něco vykládá ze spaní, ale to nic není.Odpo půjdeme ven, už se těším.takhle prý hlásí do 6.května, pak už zimu. :unamused:
Krásný den všem.
24. dub 2011 v 09:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peta86 Peti, koliku už máme za sebou, ono to netrvá moc dlouho, max. 15 minut, ale ono se to zdá nekonečné, když pláče, chuděra malá, tak žalostně, vypadá spíše jako polekaný, než že by ho něco bolelo..
24. dub 2011 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
též se hlásíme, byli jsme dnes v ZOO v Jihlavě. Měli jsme jet včera (vezl nás tam táta), ale pak musel do práce, tak jsme vyrazili až dnes..
Bylo to tam super a těch lidí!!Byla jsem z toho úplně paf, přijeli jsme tam na devátou, když otevírali a na pokladně už byly fronty jako hrom. Abych řekla pravdu, tak Tadíka ta zvířátka taky zase až tak nebrala, víc se mu líbily popelnice a odpadkáče, no a na konci potom dětský koutek - hlavně skákací hrad. Ale celkově to bylo moc fajn, tam je hic jako blázen oproti Žďáru. Pak jsme se stavili do Tesca, tak už máme overálek pro mimi a nádherné rifličky s Púem a prasátkem, jsem neodolala no..Tak snad to pak nebudu muset prodávat s tím, že čekáme chlapečka :grinning:
Pak jsme si vyzvedli pizzu - nevařila jsem - a jsme po obědě a kluci teď šli spát - to Tadík usne večer kdoví kdy..

@zuzimila - Zuzi tak to vypadá na nějaké škaredé sny, Tadík taky občas míval i mívá, taky mluví někdy ze spaní, takže vím, když se mu zdá něco škaredého..Manžel to má teda na prd, chudák..I když někdy je to teda sranda :grinning:
24. dub 2011 ve 13:37  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@criterska Tadík má holt svůj rozum :grinning: , odpadkové koše skrývají mnohá tajemství :grinning: :grinning: .

Holky, poraďte: Zdenda je už druhý den protivný jak osina v zadku. Dneska spal jen chvilku v kočárku ráno, jak jsem přišla z obchodu ,a pak na procházce, ale to taky nebylo moc dlouho...pak je protivný a to mě nutí ho koupat brzy, dnes třeba už pár minut po 17. hodině, tzn., že ted´, co píšu, už je v postýlce, ale čekám zase ten jeho řev, další kojo a pak spaní na tvrdo. Jde mi o to, že jestli to tak půjde dál, budu koupat ve 3 odpoledne... :angry: :angry: :frowning2: . Je vidět, jak je mrzutý, chtěla jsem to zkusit ho trochu uspat, aby si tu půl hodinku zdřímnul, jak to dělá během dne, že ho pak v klidu kolem 18 okoupu a bude klid. Jenže jsem ho položila do postýlky v obýváku, kde normálně spinká přes den, a řval jak tur, dokud jsme ho nevytáhla. Já vím, že je to vydírání a že bych měla být neoblomná, ale myslím, že jak bude nasraný, že tam je, tak stejně spát nebude, že...a bude řvát a řvát a řvát...tím, že nespí pořádně v kočárku, pak dlouho nevydrží a vlastně mě nutí koupat tak brzo, protože dneska řval už od 16.20, tak jsem dělala nemožné, abych to natáhla aspoň do 17.00. Vstával v 5.50, spal vlastně celou noc, jen 2x kojo a hned zase spinkal, noc byla dobrá...
Režim jsme nezměnili, kojíme furt stejně a daří se nám dodržovat i časy, ven chodíme každý den, přesto, že jsme dneska dojeli v pěkném dešti a bouřce...já už nevím, jak ten den natáhnout na to koupání, chtěla bych koupat aspoň v 17.30 nejdříve, nejlépe ještě později.
Během prdíků vydržel déle, koupali jsme kolem 19. Já už nevím, jak na něj. Samozřejmě mi ted´u prsa usnul, ale za chvíli čekám řev, že ho dokojím a pak usne, jak je zvyklý, s cumlíkem a medvídkem....Moje nervy už dva dny!!! A dneska je to obzvášt´výživné, jelikož řve od 10 hodin dopoledne...
24. dub 2011 v 17:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,tak jsme zpět z Tišnova.Bylo krásně,tak jsem si to celkem užili.Taťka udělal Karolínce pískoviště,ještě chybí něco dodělat kolem a bude si moct hrát. :grinning:

@criterska Jíťo,byli jste v zoo?My uvažovali dneska,ale nakonec jsme jeli jen do Globusu něco pokoupit a pak na hřiště za Olympii,je tam spousta houpaček a prolézaček,tak se malá vyblbla a do Zoo jedeme zítra,snad nebude pršet :wink:

@zuzimila segra,asi už se nudí,zapni mu telku :grinning: :grinning: :grinning:
24. dub 2011 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky! Tak dneska jsme byli na pouti v Mostištích a bylo tam hezky. Malá byla na labutích, kolotoči a klasických houpačkách. Ale řeknu vám ty houpačky, to je zlodějina. 25 korun za zhoupání, kde si ji houpáme sami, ale tam se jí líbilo nejvíc. Tak jsme odchzeli trošku s křikem. Ale pak začala tamcovat na tu jejich muziku :grinning: , tak už to bylo dobré.
24. dub 2011 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzimila- Zuzi, to moc neporadim, myslím, že za pár měsíců se budu takhle ptát já..Nám Tadík spal v kočárku krásně, hysterčák nebo nespaní v něm měl asi tak dvakrát za celé miminkovské období, jinak jak se tam položil, tak chrněl celou vycházku, třeba dvě hodiny v kuse..Ale s tím spaním to taky nebylo nicmoc, i když většinou přes den v pohodě, my měli spíš horor noci..Třeba je prostě jen přetažený a nemůže usnout, nebo jen špatný den(y), takových ještě bude, uvidíš..

@kijonkova.k - Kristinko, jo, bylo to tam moc fajn, jen těch lidí a už takhle brzy od rána. No vidíš, měli jste vyrazit a mohli jsme se tam potkat :grinning: Nejvíc mě pobavili ptáci - jak je vždy v jedenáct a ve tři předvádí lidem. Jeden tam dělal pěknej bugr :grinning:

@janaj0 - taky se moc těšíme na naši Žďárskou pouť..To bude peněz, to máš pravdu, zlodějna to je..Já tam vždy taky nechala šílených peněz. No a jestli Tadík bude po mně, tak se máme na co těšit :stuck_out_tongue_closed_eyes:
24. dub 2011 ve 21:10  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a ještě
@gaba3 - Gabčo, sice takhle se zpožděním, ale přece: Vojtíškovi k včerejšímu svátku vše nej!!!!Jsem ostuda, včera na to celý den myslím a pak zapomenu napsat..
24. dub 2011 ve 21:12  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat co používááááááte za opalovací přípravky na děťulky? Já teda hlídám aby na Teušku nesvítilo, ale přece jen bych jí obličejík raději namazala.Nebo to není nutné?díky za rady.
24. dub 2011 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
25. dub 2011 v 06:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peta86 Peti, já jsem koupila Garnier 50+ , je to mlíčko a máznu mu s tím i ksichtíček, on snese všechno :wink: . Je to bez parfemace a samozřejmě pro děti.
25. dub 2011 v 06:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
krásné Velikonoce! (Já je tak nemám ráda!)
Kluci právě vyrazili do terénu, já myju nádobí a potom budu vařit oběd - něco z mletého - ale co, to ještě teda nevím..:grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
@peta86 Peti, my používáme klasické opalováky pro děti, ale jsme o dost starší, no..
25. dub 2011 v 08:15  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peta86 Peti určitě mazat. Loni jsem měla krém z lékárny a letos máme nivea senzitive 50. Ale u tebe bych se spíš zeptala v lékárně - Teuška je atopik? Ale určitě mazej Nelinka už má opálené ručky a to ji mažu.
25. dub 2011 v 08:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek