• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky, těhulky ze Žďáru nad Sázavou, přidejte se.

1. února 2016 
@burianka Já vím, že se nemá srovnávat, ale obačas se tomu neubráním a hlavně už mě malej tak navnadil, strašně se těším, až se mu to povede, a on nás tak napíná!!! :grinning:
3. kvě 2011 ve 22:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
taky jsem pro odklad, sraz v tomhle počasí nemá cenu, to je o nemoc..Snad příští týden by mělo být hezky. Už se s Tadíkem těšíme..:slight_smile:

@monaberuska - Moni, jasně, uděláme to tak, tu zaparkujete a pak se vydáme společně pěšky, to bude fajn..:slight_smile: Tak snad bude příští týden fakt už zase hezky letně..

@antana123 - díky, ani ne, ale baví mě to a zatím mi to i docela jde, tak jsem ráda, že můžu chodit..Žádné komplikace nemám, takže v pohodě..:slight_smile: Jen to funění je občas hrozný :grinning:

@mihamau - ahoj, vítám Tě..Neboj, dočkáš se..:slight_smile: Já už si to u našeho Tadeáška moc nepamatuju, ale určitě v téhle době nelezl, možná se začínal plazit..Lezl až tak kolem 10ti měsíců, poprvé se postavil někdy ve 14ti měsícíh a o chození se dá mluvit tak v 16ti měsících..Holt bral vše s rozvahou :grinning: A takový línější je dodnes :grinning:
4. kvě 2011 v 05:50  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eelka - a jinak Eliško díky moc, jsi fakt hodná :slight_smile: :astonished: Já už mám nějaké věcičky pokoupené, včera dopoledne jsme byli na návštěvě u skorošvagrové, má toho pro mě na půjčení taky hromadu, po jejich malém, něco neutrální, něco chlapeckého, ale na doma to nevadí..:slight_smile: Brzy se chystáme do Losenice, tak bychom se mohly taky sejít, co? Měli jsme tam jet tento týden - zítra nebo v pátek - ale v tomhle počasí jsme to odložili..Navíc tu včera loseničáci byli a v so máme tu oslavu :slight_smile:
4. kvě 2011 v 05:54  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, holky, koukám, že jste zrušily sraz, ale to se mě stejně netýká :grinning: :grinning: :grinning: . To bych měla z ruky, haha :grinning: .
U nás nic nového, malý mi málo přibírá, málo spí, málo kaká = to kakání je cca 1x týdně, všimla jsem si návaznosti na těch pomalých váhových přírůstcích. Vím, že kojené děti nemusejí i několik dní, zaráží mě ta souvislost : absence stolice + nízké váhové přírůstky . Vše trvá 3 týdny. Bříško je měkké, malý prdí krásně, ale už ty prdy smrdí, hladově se Zdenda taky nechová...no nevím. Náš pediatr tvrdí, že mu mateřské mléko stačí, ale dr. Honzík na Porodnice.cz mi psal, že bych měla zvážit příkrmy, když je tak velký. Že jako neplašit, ještě počkat, ale zvážit, když už má 8 kg, nemuselo by mu totiž mm stačit...Nechtěla bych tak brzo, chci ještě pořád jen kojit...do 6 měsíců...Máte některá stejnou zkušenost

@mihamau Vítej, našla sis super diskuzi, holky tady jsou bez výjimky bezvadné, jsem ráda, že i mě vzaly mezi sebe, přesto, že bydlím hooodně daleko :grinning:.
4. kvě 2011 v 06:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzimila Ahoj no dovný to je já nemám takovou zkušenost malý přibíral dost kolik ti ted přibral naposled????
4. kvě 2011 v 07:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzimila možná by nebylo marný mu třeba dát jednou UM ikdyž zase by si asi zvykl na flašku těžko říct co ti poradit
4. kvě 2011 v 07:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzimila a chce častěji kojit????
4. kvě 2011 v 07:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@antana123 Anet, nechce častěji kojit, nechová se hladově, po kojení je klidný a spokojený, v noci kojíme 2x, dneska v noci třeba tak: nakojila jsem ho v 18 hod. po koupání, usnul v 18.30 a vzbudil se až 0.30. Další kojo bylo ve 3 a v 5.30 vstával, ale ležel u mě v posteli do 5.50. Přes den vydrží 3 hodiny, takže úplně ukázkově. Já vím, že se více hýbe, je docela divoký, a že přírůstky po 3. měsíci jsou menší, ona se láme i potřeba mléka, ale nejde mi do hlavy ta absence stoličky. Resp.: vím, že mm je bezezbytkové, nemusí být stolice, dítě spotřebuje vše. Jenže pokud malý spotřebovává vše ,a přesto málo přibývá, asi mu fakt nestačí mm pokrýt jeho potřeby. Že hlad nemá, ale váha stojí, vzhledem ke zvýš. tělesné aktivitě...já už nevím, snažím si to zdůvodnit a uvažovat jako v práci :grinning: . Za 24 hodin kojíme 7 - 8x už dlouho, v tomhle směru se nic nezměnilo. Vůbec.
Umělé mu dávat nechci, kor ne flaškou, to už bych radši tu mrkev a klasický postup při zavádění příkrmů.
Za 3 týdny 300g.
4. kvě 2011 v 07:39  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@antana123 teeeda to jste šikulky,no Kuba je takovej opatrnější. A vy jste teda hodně napřed.:slight_smile: No to mi povídej,už je to mazec. V noci nespí,přez den taky moc ne. A ještě u něj ted musí člověk stát a zase má to svoje mamánkovské období,jak se hnu třeba na wc,tak řev,vlastně i když se od něj hnu kamkoliv.Ale jinak je s ním strašná sranda a je to mazel.

@peta86 Ahoj Peti,já nějak ted pc vůbec nestíhám,doma mám nějak pořád práci,vaření pro nás i Kubíka,uklid,no klasické dom.práce. A stejně to není dle mých představ a ted jsem začala malovat kubíkovi pokojíček. Pak přihodím fotečky. Na poradnu jdeme dneska,tak pak písnu míry.

@gaba3 my budeme mít míry až dneska. A copak je Zuzíkovi? Ty nemoci mizerný. My jsme relativně v pohodě.Jen trošku rýmujeme,ale to tak nějak pořád. A co noci.Tak o víkendu Kuba spal dvě noci krásně,dvě kojení v noci. Tak jsem se těšíla a zase nic,hrozný noci,už jsem z toho na mrtvici a nechat ho vyřvat,jestli by se uklidnil,na to nemám nervy.

@mihamau samozřejmě se můžeš přidat. Tak to je prcek šikula. My si klekáme teprve tak tři týdny,ale lízt se mu taky nechce.To se pohoupe a zase hurá na břicho a plazením v před. Už se i postaví,ale po kolínkách se mu nechce.
4. kvě 2011 v 07:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzimila ale mě se to nezdá málo ani hladově nepůsobí,tak zkus příkrm a nezkoušela si do něj dostat třošku tekutin třeba by se vykakal???
@lucifirek díky no už i pár držkopádu zažil ale tak zvykne si no já bych byla radši kdyby byl pomalejší s takovou nám bude na svatbě chodit :grinning:
4. kvě 2011 v 08:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@antana123 no to bude chodit.:slight_smile: A tak je to hezký.
4. kvě 2011 v 08:23  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lucifirek snad to zvládneme úplně mě popadla panika a mám z toho dne fak obavu jak to zvládne :astonished:
4. kvě 2011 v 08:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
hezký ranko,

tak snad srazík vyjde příště i když tžeda u nás svítí sluníčko :slight_smile:)) tak si uděláme pěkný den s holkama :dizzy_face: :dizzy_face:

já moc nereaguji..jdu ale ted reagovat, mám kafe tak jdu dočíst
4. kvě 2011 v 08:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gaba3 tak s tí souhlasím, taky sem všechno snad zapoměla :sweat_smile: připadám si, že fakt nic nevím :sweat_smile: :sweat_smile: proto sem se rozhodla začít zas namáhat mozeček :grinning: :grinning:

@mihamau ahojínky, vítám tě tady :slight_smile:tak u nás jsme trochu vpřed :sweat_smile: Nikolka teď jí jsou 7 měs. a od 6 měsíce sama sedí( sedla si sama) v 6 měs.a 1 týden zařala lézt jak drak po kolínkách a obíhá mi tady už po celým bytě :dizzy_face: :grinning: a tě v 7 měsících se sama postavila, a už když stojí a drží se vpostýlce, snaží se křížit nohy na krok.... :sweat_smile: :grinning: :grinning: takže ta jede jak fretka, Jinak Markétka ta starší té už jsou 3 roky pryč tak ta byla lenoch ta první krůček udělala až v roce a plazit po kolenách se začala okolo 9-10 měs :dizzy_face: :dizzy_face:

@criterska tak snad ano :slight_smile: akorát celý týden, nemůžu :frowning2: příští..jak je člověk závislý na autě tak je to na prd :pensive: :pensive: ale jak bude tak to tak uděláme :slight_smile:

@zuzimila moc mě mrzí, že míň přibráte, ale hlavně že přibíráte .-) a že míň to vůbec nevadí, :slight_smile: držíme pěstičky :slight_smile:

@lucifirek držím, pěstičky k 10-ti měs kontrole :slight_smile:

Holky ještě mě napadl, co pátek?????
4. kvě 2011 v 08:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobré ráno, už mám uvařeno a teď se s Nelinkou chystáme k sestře
@monaberuska1 mi bysme v pátek mohly
4. kvě 2011 v 08:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak dneska vypadá že bude krásně
ad sraz v pátek nemůžu jedeme k rodičům na víkend
4. kvě 2011 v 08:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky a co dneska ten srazík obnovit?????? já si pátkem nejsem jistá..manža říká že auto budu mít tak 50 na 50 :frowning2:
ale dneska je krásně?? co ho obnovit??
4. kvě 2011 v 09:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobré ráno tak co srazik u nás je zase krásně tak já nevím :frowning2: :wink:
4. kvě 2011 v 09:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak já budu nakukovat, co a jak se teda ten srazík vyvine :slight_smile:
4. kvě 2011 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monaberuska1 já pořád přemýšlím jestlli jo nebo ne co myslíte???
4. kvě 2011 v 09:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petule33 no já nevím..já navrhovala obnovit.. ale už to defakto nechám na ostatních :grinning: a odřídíme se :slight_smile:
4. kvě 2011 v 09:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monaberuska1 tak já se připojuji k obnovení tak uvidíme kdo by se přidal :slight_smile:
4. kvě 2011 v 09:44  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@lucifirek luci: doktorka je nemocná, my ne - tuk tuk :wink: tak pak písni...
4. kvě 2011 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
tak jsem tu..
Sluníčko sice nárazově svítí ale kosa je tu jako prase - myslím, že my jsme nejblíž - od Piláku to nemáme tak daleko..Takže pokud bude srazík dnes, tak bez nás, vyrazíme až příště..
4. kvě 2011 ve 12:28  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
holky, ráno to sice vypadalo fajn, ale ted teda žádná slává a 8stupnů :frowning2: já bych to nechala na jindy...stejně já nemám auto, mirek dnes nakonec jel :angry: že se to kolegovi nehodilo, že manželka potřebuje auto a já jako nemám nárok, mě to se** :angry: a to potřebuju do města nakopit, tak to budeme muset zvládnou pěšky....

@lucifirek jo luci, my noci jak kdy, taky jsem někdy neštastná, na vyřvání jsem se ještě neodhodlala a dostatečně nenas**la, u vojty mi ruply nervy v 10měs., když se budil po půl hodině a nemohla jsem se od něj hnout, tak řval, šíleně i 3hodiny, po týdnu to pomohlo a budil se jen 2x za noc, v roce 1x za noc a když se vzbudil, stačila mu ručka a ne cucání mámy.... asi k tomu se zuzou taky dospějeme - ach jo :frowning2: tak držím pěsti, at je lépe!!!

@zuzimila zuzi: nevadí, hl. že přibral aspon trochu, počkej, aby ti za chvilku s váhou nevyskočil až moc (to tak bývá, dětulky jsou skokové snad ve všem)a budeš překvapená :wink: :slight_smile:
4. kvě 2011 ve 12:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzimila - Zuzi, já bych ještě počkala..Vydrž třeba tak dva týdny a sleduj jak to je a pak uvidíš..Je fakt, že já Tadíkovi UM koupila asi tak v pátém ukončeném měsíci a občas jsem mu dala..Přišel mi hladový, ale byla to asi blbost, jsem zbytečná hysterka..Já myslím, že Zdeněčkovi to stačí..Táďa taky nekakal tak časo a vydrželo mu to doteď (teď je to ale zase extrém, že..:stuck_out_tongue_closed_eyes:).
4. kvě 2011 ve 12:32  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jo holky, my taky v pátek nemůžeme, nemám auto a vojtíka si odpo berou petrášovi.....

@criterska jíto: takže se máme asi oblíct vid? to je hrozný :frowning2: snad zase nebudeme z toho marodit... to je fakt tak zralé zase na nemoci :angry: no tak asi dnes zase vytáhneme punčocháče :stuck_out_tongue_closed_eyes:
4. kvě 2011 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@criterska Jitu, a jak jsi mu to dávala? Flaškou s cumlem nebo přes stříkačku?
4. kvě 2011 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gaba3 - Gabčo, určitě se oblečte..Já Tadíkovi taky dávám punčochy, včera a dnes..Snad už marodit nebudeme nikdo..
@zuzimila - Zuzi, normálně z flašky s cumlem..Stříkačkou to neumím :slight_smile:
4. kvě 2011 ve 13:31  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
u nás je 5 stupnu, venku už jsme byli a asi už nepůjdem.
Dnes jsme začali se zeleninovým příkrmem. Neprskala, ale neumí to polknout. To musíme vypilovat.
@zuzimila -Zuzi je spokojený tak bych neřešila přikrmování.
4. kvě 2011 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek