• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky, těhulky ze Žďáru nad Sázavou, přidejte se.

1. února 2016 
autor
@lucifirek luci: návštěva super, hlavně, že jsem chtěla dětulky vyfotit a pak jsem to nějak zazdila :angry:
5. kvě 2011 v 16:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gaba3 na bačkůrky jsem četla dva názory - když stoupá dávat bačkůrky nebo pak dávat bačkůrky až víc chodí než leze, jinak jen protiskluzky. Hodně se to liší u rehabilitačních a ortopedů (ti volí první případ)
5. kvě 2011 v 17:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@janaj0 no tak si vyber vid? :grinning: já to moc neprožívám, máme je, tak jí je občas dávám, hl. ven, když si jí jen někde postavím na zemi na chvilku... a do kočárku..ještě se mi nechtěly kupovat boty, když ještě nechodí a co když jí vyroste nožka /takle je jen otřu hadříkem a fungují i doma/ ...ale je pravda, že co vojtík začal doma chodit, tak jsem dávala papučky pečlivě a stejně má nožky do X (podle dr. prej nic hroznýho, ale mě to přijde dost) a chodíme k ortopedovi, ten teda neví proč, prej se to stává (boty jsem vždy kupovala kvalitní a nové), on byl docela těžkej jako mrnous a chodil už v 9měs..., tak jestli třeba kloubky-kolínka zatěžoval víc, těžko říct, snad se mu to spraví!!!!!!
5. kvě 2011 v 17:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gaba3 já taky říkám, že nejlepší je zlatá střední cesta. Vždycky si vyberu, co je dle mě pro malou nejlepší - čemu se sama nebrání :wink:
5. kvě 2011 v 17:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@lucifirek luci: já ti nedala ten sunar, blbec!!! nepůjdeš zítra okolo? nebo ti ho hodím, to je jedno :wink:
5. kvě 2011 v 17:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,holky,teda vy kecáte o 106,vůbec nestíhám.Dopo jsem vařila a uklízela a po obědě jsme šli hned ven,vrátili jsme se před hodinou a malá už půl hoďky spí.Štěpule si vykládá se stropem a pere ses ručníkem :grinning: :grinning: :grinning:

Ségra,svetr parádní,krásně barevný,to je z perlety?

Jíťo,to je mazec,jak jsou některé matky tupé,že?Fakt nepochopím,malá když je nachrchlaná,tak ji nedovolím,aby se moc přibližovala k dětem a nevidím v tom žádnou vědu.Ať jste brzo zdraví :wink: Že Tádíka pozdravujeme :wink:

Holky,já jsem četla že bačkůrky,až když fakt chodí a ne,když převážně lozí,protože to jim nedělá dobře těm nožičkám.Malé jsme koupili až když fakt chodila a stejně je moc nechtěla,teď taky nechodí v paučkách,ale do školky budeme muset koupit,tak snad to tam učitelky pohlídají,Mrška je hned zuje :slight_smile:
5. kvě 2011 v 17:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kijonkova.k Cicek, díky, z Lady je to. Dneska jsem koupila pro Filipa, bude mít svátek, a pak upletu Štěpánkovi :wink: .
5. kvě 2011 v 18:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzimila To budeš hodná :grinning: :grinning: :grinning: Ale až na podzim pak,takže času dost :wink:
5. kvě 2011 v 19:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzimila No,na tom detailu to jde poznat,že je to z Lady.
5. kvě 2011 v 19:18  • Odpověz  •  To se mi líbí

@petule33 já nad tím přemýšlela.Ted teda máme ještě čas,protože se zatím jen staví. Ptala jsem se včera dr. a říkala,že až bude popocházet. Ale nedávno bylo povídání o botičkách v Sama doma a tam teda doporučovali po doma spíš sandálky s pevnou patičkou,než takové ty látkové bačkurky. Tak taky nevím no. A my jsme teda jako děcka moc bačkůrky nenosili,měli jsme všude koberce,ale nevím,jak to bylo,kdyžj sme byli mrňavé.

@gaba3 návštěva super. Tak si necháš nehtíky,až půjdeš do práce :grinning: Já na to ted prdím.
5. kvě 2011 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gaba3 jo a u vás Kuba hodnej a doma zase jak satan. Řívák jeden.Tatka byl doma,tak byl potom spokojenej,vykoupali se a zařádili a docela rychle usnul,tak doufám,že vydrží. Chci zkusit tvořit,ten kávovníček,jak dělala Monča a Katka. A pak ho musím někomu udat,protože sem se mi to nehodí. :grinning:
JInak se můžem ještě sejít,ten sunar ani nepotřebuju moc,jenom bych zkusila tu koprovku,jestli by to malej vůbec jedl.
Zítra budu dělat pro nás kapustu,tak asi trochu oddělám Kubovi a zkusím mu ji dát s bramborem a mase,co na to řekne.
A s botkama mám taky dilema. Mám tu sice dvoje od švagrové,ale nedávám je. Měl je asi dvakrát v kočárku.Na chození chci koupit určitě nové.Já sama bych použité botxy taky nenosila a hlavně si myslím,že každé dítě by si mělo ty botičky samo rozchodit.
5. kvě 2011 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gaba3 tak uvidíš časem..nebo bys je mohla vzít s sebou a mamka by je zabavila všechny:slight_smile:). Doufám že se časem dopracuju na mezičas 1,5 hodky, ale to musím trénovat. :grinning: zatím to ještě nemám v ruce.
5. kvě 2011 ve 20:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucifirek taky jsem uvažovala o těch sandálkách, ale máme skoro všude koberce, tak malou nechávám taky bosky. A v tom Sama doma měli dobré názory na ty botky - ještě, že jsi mě na to upozornila, taky jsme to zkusili v praxi, ale pod poštou dost poradily i se věnovaly - teda než se tam nahrnulo hafo lidí.
5. kvě 2011 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Koukám řešíte botky :slight_smile: My jak sem psala bačkůrky nosíme doma normálně (s pevnou patou a na zavazování) a když někam jdeme tak sem jí koupila tenisky co jdou rychle obouvat. Na léto plánuju koupit sandálky s plnou patou a špičkou. Tady u nás v Losenici mají se žirafkou a docela pěkný tak asi vyberem něco tady :slight_smile:

@lucifirek Luci já taky dělala kávovníček :slight_smile: mám ho na FB, ale není tak hezkej jako Monči :( Nebudeš mít teď někdy k dispozici auto? mohli byste přijet konečně i k nám ;) Nahoře už máme hotovo :sunglasses: Jo a nevíš jestli přijedou ještě Michala než porodí?? psala sem jí, ale neozvala se :unamused:
5. kvě 2011 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janaj0 už si to moc nepamatuju,budu muset znova kouknout. Jak jsme to nepotřebovali,tak jsem to nějak vypustila :grinning: Taky pak asi zajdu pod poštu pro botečky.

@eelka kouknu na fotečku. Taky pak vyfotím svoje veledílo v pokojíčku,to bude nadlidský výkon. A káuvovníček taky. No prý by měla ještě jednou přijet říkali po velikonocích měsíc. Tak fakt nevím,vím to jenom od Alešovi mamky. Jinak si nevoláme,nebo nedává vědět. No s autem to mám ted mizerii.Zatím vůbec nevím,nevypadá to.
5. kvě 2011 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gaba3 určitě, pošli mi email. a já ti tu knížku pošlu jo? na mail, mám jí teda ve slovenštině, ale to je stejné jak čeština :slight_smile:

jinka všem krásný večer, jdu trochu dočíst a pokud budu mít na co reagovat, tak zareaguju :grinning: ale jste kecalky :grinning: :grinning:
5. kvě 2011 ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
BOTY
tak my botky koupíme až se jakoby postaví a začne ťapkat, te´d se Nikolka už postaví, ale zas rychle jde dolů. takže zbytečné... ale určitě kupuji NOVÉ já jsem na tohle dost přísná :sweat_smile: :sweat_smile: co se týče boty ( noha mých dětí) tak fakt koušu :grinning: :grinning: :grinning: a jsem rozhodně pro kvalitu..hlídám si materiál, klenbu, výšku boty, podrážku, nejvíc sem byla u Markétky spokojená s botkama FARE sice jsou drahé ale fakt kvalita,.. a trošku outdooru taky neuškodilo a to sem koupila OLANG teď už mám pro Márkétku botky sportovní...např ADIDAS- ale je potřeba si taky hlídat..jelikož nějaký bych řekla že jsou dost nevhodné.... nejlepší jsou BĚŽECKÉ kupovat.... ale má troje... tam je to složitější bych řekla s těma sportovníma botama... ono někdy je fakt naprd koupit boty adidas..když člověk ani neví co koupill jako tam už to chce zvážit to aby člověk otom věděl. na co jsou ty boty určené :slight_smile:takže střídáme..dle počasí a kam jdeme a tak... :slight_smile:ted ještě budeme dokupovat páskovky....
pro Nikoku začnu určitě botkama Fare
5. kvě 2011 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucifirek
@gaba3 jůůůůůůů holky y jste návštěvovali :slight_smile::hearts: to je super :slight_smile: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: tak jste si užili krásný den
5. kvě 2011 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

tak my jsme dnes vzhůru od půl páté a já měla noc na prd - pořád jsem se budila, Tadík spal klidně, nevím proč, prostě už asi magořím..
Bačkorky jsme taky nosili hodně, takové ty na zapínání od Befado, kupovali jsme vždy pod poštou, ale je fakt, že tak poslední rok je Tadík nosí už jen výjimečně..Prostě je moc nemusí. Takže většinou dávám tlustší ponožky, protože od podlahy je tu docela zima, mně by bez pantoflí zmrzly nohy :slight_smile: Ale já jsem háklivka.
No a botky jsem taky kupovala buď Peddy nebo Fare a tak - děsný pálky teda, ale pro děti jsem pro kvalitní obuv a ne žádné Vietnamce..Poslední rok kupuju vždy jedny takové zdravotní polobotky a pak ještě jedný Ády nebo Nike na lítačku a když je tepleji..Nebo taky klasické hadrové plátěnky od Befada jsou dobré, ty jsme loni měli a určitě ještě pořídím na léto..No a sandálky, prachy jen lítají, co? :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:

Já byla včera na městě, nakonec jsem tátovi k těm padesátinám koupila flašku hruškovice a chtěla bych se pokusit o toto:
http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=103042

Ale samozřejmě to nebude tak povedené, natolik si nefandím..:grinning:

@eelka - Eli, díky za tip, kytku jsem loni vyráběla skorošvárovi k narozeninám, jen takovou jednoduchou, mám ji taky někde na FB, tak teď zkusím dortík a jsem fakt zvědavá..:grinning:

@zuzimila - Zuzi, jsi šikulka, svetřík je krásný, však jsem teprve nedávno vyřazovala ten modrý co jsme měli i s čepičkou a ponožtičkama od Tebe..

@lucifirek -Luci, protézu mám vyndávací, normálka, taky abych si ji mohla čistit :grinning: A v pohodě, fakt by si toho asi všiml málokdo..

Jinak Tadík je už od včerejšího večera bez teploty, rýmu taky nemá a ani nekašle, tak já nevím...Ale ven asi chodit radši nebudeme..I když by se mi hodilo skočit do obchodu a se psem.
6. kvě 2011 v 06:41  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,tak my dneska noc pohodička,dvakrát vstávání a vydržel do půl jedné. Jen budíček v pět,ale to už mi tak nevadí. Ted spinká.Tak jsem dala dělat kapustu. Dám si kafíčko,u toho budu dělat kávovníček a musím jít do pokojíčku zase trošku pokročit a začít si další obrázek.

@criterska no s těma dětma peníze fakt jen lítají. Ale boty jsou fakt potřeba kvalitní. My sami si taky nekupujeme větnamské. Já i Aleš jsme byli v práci v botech celý den a to fakt potřebuješ kožené.
Dortík vypadá nádherně,to určitě zvládneš. U nás bude mít ted narozeniny Alešova mamka(nemám ráda jí říkat tchýně) :grinning: a moje babička a opět nevím,co koupit nebo nachystat. Všichni všechno mají.
A ted mě teda napadlo,že tchýni bych mohla koupit takový ten kornout se sušeným ovocem,má ráda zdravé věci. A mají tam takové kytice z bonbonu. A babči ještě musím vymyslet.
Teda z vyndávací protézy mám strach.Já jsem totiž docela flákač na zuby. Ale nabízeli mi můstek,tak asi bude to.Ještě nevím,zatím to moc neřeším,dokud tam ty zuby drží.

6. kvě 2011 v 08:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak Kuba už je vzhůru,to byl zase rychlospánek.Tak jsem nic neudělala a s ním to nehrozí.
6. kvě 2011 v 08:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobré ráno:-¨)
@criterska dorík vypadá krásně taky jsem ted dělala tchánovi měl 55 :slight_smile:
jinak s temi detmi je to asi vsude stejný taky s malým nic neudělám musim mit oči i vzadu :grinning: :grinning: :grinning:
6. kvě 2011 v 08:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@criterska Jitu, díky za pochvalu :grinning: . Už pletu další pro Filípka, bo má svátek, a nakonec pro Štěpánka. Pro F. mám modrou, tmavě modrou a bílou. Pro Štěpuleho koupím něco živějšího, jelikož je blonďáček. Filip má vlasy tmavé, ale na blond by to bylo moc studené :wink: .
Jinak koukám...Thea, jo? :wink: :slight_smile: Jako jen Thea nebo Theodora?
6. kvě 2011 v 09:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
6. kvě 2011 v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, už ho vyrábím a zatím to jde docela hladce..Nejhorší bude asi to zdobení nahoře..Nevím jak tak hezky "vykrájet" ta vajíčka, to asi nedám..Jsem zatím zkoušela vykrojit ze sýra tu padesátku a i to mi dalo docela práci :grinning:
Tak uvidím, asi ho nazdobím trošku jinak..

@lucifirek - Luci, já a většinou i Jára máme od Vietnamců, teď mám teda Adidasky, ale žádný rozdíl v tom nevidím, abych pravdu řekla. Tadíkovi bych ale nožku nermšila..A co vymýšlet taky nikdy nevím, přijde mi, že každou chvíli někdo něco má..To je fakt :slight_smile: S tou protézou je to fakt dobrý, já bych asi nechtěla můstek..Nevím, no. Na zuby jsem ale taky flákač :grinning:

@petule33 - Peti, já vím, že jsi tu tenkrát vkládala fotku, ale už si ho moc nepamatuju. Jen vím, že se mi líbil :slight_smile:

@zuzimila - Zuzi, ještě nevím, chtěla jsem Karin, ale tu nechce Jára, pak se mi právě moc líbí Thea - jen Thea, i když Theodora by mi taky nevadilo :slight_smile: Ale holčičích jmen je spousta pěkných (u kluků je to horší), tak se snad na nějakém hezkém s Járou shodneme :slight_smile: Teda Ty jsi fakt dobrá, a jak už to máš naplánovaný :slight_smile: To mně by ani nenapadlo nad tím přemýšlet, ale máš pravdu, ke každému se hodí jiná barvička..Ještě jsem se Tě chtěla zeptat na takovou blbost - jestli myslíš, že by to bylo možný..Tadík od včerejšího večera teplotky nemá, dnes je taky OK, od rána klasika 36,6 ani kašel a rýma nám nepropukly, Jára právě včera přemýšlel, jestli nemohl mít tu teplotu z toho, že už nebyl na velké 10 dní - no a včera navečer se zadařilo a od té doby jako když utne..Už asi přemýšlíme nad kravinama, ale co si myslíš Ty?
6. kvě 2011 v 09:27  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@criterska já ten dort taky dělala tenkrát pro kamaráda. Jen jestli můžu poradit,tak zeleninu bych dávala až nějak před podáváním,nebo ne moc dlouho dopředu. Já to dělala den dopředu a ta zelenina hrozně pustila vodu,jak tam jsou ty slané věci,sýry a salámy.určitě to dáš,však to nemusíš dělat všechno podle vzoru,dle své fantazie. :wink: :grinning: Já jsem teda u větnamců moc boty nekupovala,protože mají všechno koženku a to mě se v tom strašně potí noha a pálí mě chodidla.
6. kvě 2011 v 09:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucifirek - Luci, díky za tip, vidíš, to by mě nenapadlo..Tak zeleninu tam dám až zítra..No, právě že já fantazii moc nemám, ale na MMB je takových dortíků spousta, tak to nějak nakombinuju..Vidíš, mně boty od nich nevadí..:slight_smile:
6. kvě 2011 v 09:43  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@criterska jo jo s tou zeleninkou to je pravda já to delala až skoro před odjezdem :slight_smile:
6. kvě 2011 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@criterska Jitu, vím, že u dospělých může být při zácpě zvýš. tt, jak je to u dětí, nevím.. :unamused: Proč, to už si asi nevybavím, ale může. Podle mě už tělo bere to hovno jak cizí předmět, když je tam tak dlouho, a začne se bránit :wink: .

Jinak my jsme taky nebyli pomalu 10 dní. Váha nic moc, opravdu uvažuju, že dneska koupím Sunar a dostane na noc. Furt strká palce do pusy a saje, ale u prsa moc teda nepracuje, spíše usne, ale neřve, je v klidu, ale saje a saje, ty ruce. Psala jsem i na porodnice.cz do poradny, tak uvidím, co mi odpoví - jak laktační poradkyně, tak pediatr.
A štve mě, že nekaká... :angry:
6. kvě 2011 v 11:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@criterska jíto já jsem teda taky nápad obšlahla z mmb.
@zuzimila zuzí a nemůžou ho už třeba trápit zoubky. My jsme jednu dobu,taky možná v tomhle věku nějak,taky pár takových dní,že si cucal prsty. Ono ty zuby můžou trápit i dost dlouho dopředu.
6. kvě 2011 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek