• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky, těhulky ze Žďáru nad Sázavou, přidejte se.

1. února 2016 
Ahoj holky
@zuzimila Karolínka je najezená za minutku a potom do pusy taky strká prsty a žužle. My určitě málo nemáme.
Nekakala asi 4 dny a dnes už byla 3x. Přes den se jí snažím dávat do ruky hračka at si je žužle a při usínání máme palec. Cumel jsme nikdy nedchtěli.
6. kvě 2011 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@burianka náš zubař nám říkal, že dudel je menší zlo než palec, ale dětičky se neřídí podle pouček, ale podle toho co jim víc chutná :grinning:
6. kvě 2011 ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janaj0 vyzkoušela jsem několik dudlů a ani jeden nechtěla a když jsme poznali palec, na usíníní ideální.
Tomík taky neměl dudel a u něj bylo problematické usínání. Houpaĺi jsme ho na míči a kolem roku kousal knoflíky. Zlatý palec Karolínky a snad se i brzy odnaučí.
6. kvě 2011 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@burianka jak říkám, děti si vyberou co jim chutná. Malá může jen ten obyčejný latexový - kytičku, ten v cucla a bylo, ael má ho jen na usínání, i když teď má období, kdy jiným dětem bere dudla z pusy :stuck_out_tongue_closed_eyes:
6. kvě 2011 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucifirek Luci, myslíš, že by zuby? No tak možné to je, už má 4 měsíce pryč...
Holky, my tež máme cumlík jen na spaní, teda na usínání, jak usne, tak ho vyplivne - tak poznám, že spí už natvrdo :grinning: .

Zdenda nebyl kakat už 5 dní, když to vezmu od té trošky v neděli 1.5. Ale když to vezmu od té pořádné stoličky v úterý, tak už je to mnohem déle, 10 dní... Prdí, ale snad se vykaká, jestli ne, volám dr. 15. den, co nebude kakat.
6. kvě 2011 v 16:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzimila s tím dudlem to má Nelinka takhle ještě teď. Jinak Ti přeju pevné nervy, s těma bobíkama má člověk pořád strach :frowning2: - hlavně jako zdravotníci - ve všem vidíme to nejhorší
6. kvě 2011 v 16:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jéé, teda dneska bylo po dlouhé době venku zas tááák krásně... báječně jsem si odpočinula a malej dokonce celou cestu spinkal... Pohodička:slight_smile: Akorát v Penny lidi šílí a dělaj zásoby, jak kdyby byla první světová... Fakt hrůza. S kakánkama naštěstí problémy nemáme, ani jsme zatím nikdy neměli... Ale zas nás permanentně trápí zánět spojivek:frowning2: to je teda taky zlo:frowning2:
6. kvě 2011 v 18:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, my jsem měly krásný den, byly jsme v Novém Městě na Otvírání mlejnku a bylo fajn setkání s Kristinkou. :grinning:
Chtěla jsem se zeptat jestli používáte nějaká nosítka na větší děti od 8 měsíců?jestli máte nějaké tipy budu ráda, do toho 3 patra je to mazec a zachvíli se mi Teuška nevejde do té vložné tašky co máme ke kočárku tak nevím jak to budu řešit. díky za rady.
6. kvě 2011 v 19:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peta86 my chodíme do čtvrtého patra pěšky, taky nemáme výtah. Je to hrůza. Vždycky nejdřív vynesu malýho, šup s ním do ohrádky a pak se vracím dolů pro nákup a tašky... nevím, jak jinak to dělat. Ale viděla jsem, že existují nosiče (sleduji to na aukru, většinou je mamči prodávaj skoro nový, párkrát použitý a za docela rozumnou cenu), ale myslím, že než bych ho do toho nasoukala, tak už jsem nahoře...
6. kvě 2011 v 19:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky...

tak jsme měla dneska taky fajn den...a Markétka od září nastupuje do Poděšína do školky :slight_smile: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

@peta86 jééé to nevím..my nemáme tašku v kočárku od narození... a normoš nosím..taky bydlíme ve 4.patře bez výtahu..takže neporadím...
jako nosítka máme manducu, ale to není to co myslíš, jedině už nosit v rukách :slight_smile:

@Gaba3 máš to na mailu :dizzy_face: :dizzy_face:
6. kvě 2011 v 19:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peta86 chtěla jsem si koupit nosítko na malou, nechtěla být v kočáru a Tomík chtěl být pořád venku. Hledala jsem a pak jsem zjistila,že je to do 9kg. V 5 měsíci máme přes 9 kg, takže máme smůlu. V tašce už nejsme od 2 měsíce, byla nám těsná.
Četla jsem,že řešíte boty, my jsme koupili bačkory až začal chodit, ven jsme měli taky Fare, byli super. Potom Super fit, s těmi jsme byli moc spokojený, lehoučký a nepromokavý. Trochu drahý, ale dětem koupím kvalitní.
6. kvě 2011 v 19:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@burianka a jaký nosítka pořád myslíte?? já si pod nosítkama představím manducu, beco atd.. a ty jsou do 25kg
6. kvě 2011 v 19:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monaberuska1 myslela jsem klokanku, ta je do 9kg. Šátek je na víc kg , ale v tom by se jí nelíbilo, potřebuje prostor kolem sebe.
6. kvě 2011 v 19:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@burianka aha klokanka... z toho dost bolí záda... :frowning2: šátek sem ani nepořizovala...ten se mi nezamlouval ale s manducou jsme max spokojená :slight_smile:
6. kvě 2011 v 19:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monaberuska1 Moni až do Poděšína,jo? To je od vás trošku z ruky,ne? Ale tak hlavně že ji vzali :slight_smile: U nás brali jen děti s trvalým pobytem tady ostatní mají smůlu (i když tady bydlí a ještě ne trvale)

Jinak já byla dneska na kurzu kreslení olejomalby. Bylo to super a trošku sem se i odreagovala od každodenních povinností :wink: Už se těším na další :slight_smile:
6. kvě 2011 v 19:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mihamau Tak to máš teda taky blbý viď? My ohrádku nemáme, takže já bych potřebovala něco abych jí do toho dala, měla volný ruce a šla. :grinning:
@monaberuska1 Já mám strach a bych s ní někde nebrkla a neletěly jsme obě.

Já teda nevím jak se to přesně jsmenuje ale možná to bude ta manduca, je to jakoby batoh a může to dítě sedět k tobě nebo od tebe a buď na břiše nebo na zádech a má to hlavně jednoduchý zapínámí, žádný uzly.
@burianka Tý jo. no tohle by mělo být cca do 20-25 kg takže kolem 3 let? já bych to hlavně chtěla do těch schodů a třeba když bych potřebovala vyběhnout jen třeba pro něco do krámu tak nemusím brát na tu chvilku kočár, ale dala bych jí tam a na těch 10 min by tam snad vydržela.no nevím. Já koukala na mimibazaru, ale já z toho teda neumím nakupovat a hlavně tam psali nějaký velikosti, a mám strach že by mi to bylo pak třeba malý.A jinak to stojí 2500-3000 což je teda docela pálka.Kor kdyby se jí v tom nelíbilo, tak to by mě švihlo. :confounded:
6. kvě 2011 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eelka zruky? no autem se musí, ale je to jen 5 km od našeho paneláku :slight_smile: to je kousíček, v Polný nemáme šanci..ale jsem ráda, že jde do Poděšína :slight_smile: Učí tam dokonce učitelky ze Žďáru :grinning: Mě se ta školka děsně líbí aji..je taková domácí..prostě můj styl..nemusím až tak modernost hlavně útulnost:slight_smile: :dizzy_face: a jak to tam mají vyzdobený výrobkama co dělali..no rozplývám se tady :slight_smile:

@peta86 jo jako když jí máš pouze v náruči??tak máš strach?? tak to nevím... tak jedině zkus nějaký ty nosítka :dizzy_face: a hod odkaz na co s ekoukáš?? podle ceny tipuj BECO
6. kvě 2011 ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peta86 Karolínka na to,že má 9 kg je moc čiperná. Mám obavy,že mi v tom nebude, tak to vzdávám. Musí nám stačit kočár.
6. kvě 2011 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peta86 pokud by jsi chtěla, tak jak bude srazík vezmu manducu a můžeš si jí zkusit :slight_smile: my jí pouužíváme dost...ale hodně tůrujem a jezdíme na výlety..běžně bych jí nevyužila ale jak hledáme ty kešky a tak..tak jsou i místa kde s kočárem to neprojedeme..ale pokud nevíš zda by se malé v tom líbilo tak jí vezmu a během srazíku si jí můžeš vyzkoušet..

6. kvě 2011 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@burianka taky máme 9 kg a taky se divím kolik toho dávaá :grinning: je děsně čiperná..stojí, sedí, leze jak drak.. a jí jak roční dítě :grinning: :grinning:
6. kvě 2011 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky na příští týden hlásí krásně, nespácháme tu hromadnou kočárkovou akci? Jendovi dali zase noční, tak mám volný auto v jakoukoliv dobu. Nebo to raději necháme až po pouti?
6. kvě 2011 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monaberuska1 my máme, ale 5 měsíců. Doufám,že se trochu zasekne s váhou.
6. kvě 2011 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, teda, kdo potřebujete tu krosničku, mrkla jsem na aukro a jestli nevadí použitá, ale v pěkném stavu, tak třeba http://deti.aukro.cz/krosna-chicco-caddy-i1596224976.html nebo i další. Takhle je za 700,- Kč, značka Chicco, pěkná...
6. kvě 2011 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@burianka neboj ona se zarazí a kolik má centimetrů? Nelinka měla v 5. měsíci 7,5 kila, ale nejde to srovnávat, protože nebyla kojená. Kojené děti mabírají prý více (nebo u synovce to platilo)
6. kvě 2011 ve 21:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monaberuska1 Tak jsem myslela buď beco nebo manducu, tak se mu teda líbí. a za kolik jste ji kupovali vy?
6. kvě 2011 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@burianka jů tak to je cvalda :slight_smile::hearts: ale neboj vyroste z toho :dizzy_face: :dizzy_face:
@mihamau tak stímhle by se mi popravdě nechtělo tahat :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

@peta86 Beco je dražší, ale myslím, že to funguje na stejné bázi :slight_smile:Beco je nápaditěji vymyšleno ( myslím především design) ale o to mi nešlo , my chtěli víc tu manducu..:slight_smile: :dizzy_face:
6. kvě 2011 ve 21:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monaberuska1 Mě se líbí, že má tu síťku na hlavu, že když mimi usne, tak to přetáhneš ahlavu nebloncá. Já našla nejlevnější za 2400 bez poštovnýho, což je teda dost. :frowning2:
6. kvě 2011 ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monaberuska1 máš někde fotku s mandukou? Jaký je rozdíl mezi mandukou a šátke? Já měla zato, že manduka je po našem šátek :pensive: :zipper_mouth:
6. kvě 2011 ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peta86 joj ta ppodložka na hlavičku je nejvíc super, minule mi v tom malá usnula a bylo to paráda že tam je :slight_smile: koukni na použitý http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=44741298&tab=0
toto je včetně pošty :slight_smile:

pak tady
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=44630679&tab=3
6. kvě 2011 ve 22:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janaj0 janí tady mám fotku s manducou a aji manžel..snad stačí tyto :slight_smile:
6. kvě 2011 ve 22:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek