• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky, těhulky ze Žďáru nad Sázavou, přidejte se.

1. února 2016 
@zuzimila,no celkem velká trvalo to týden něco přes....ale asi pri udobrovačce se povedlo :grinning: uvidíme co mě řekne dr....jo jo přesně tak jedni odrodí a druhý se těhulí...jsme chtěly s Jituš stejně ale hold mě to trvalo delší dobu ale furt jen 5 měs. to bude stejnak skvělí...
no makám,makám ale jen tak abych se nepředřela :stuck_out_tongue_closed_eyes: neboj ted se začnu šetřit....
děkuji za gratulace ale ještě je hodně brzy..... ale díky....
20. kvě 2011 v 18:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky fotečky máte pěkný...dětičky jen kvetou....
20. kvě 2011 v 18:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kyticka33 ONO JE VŽDYCKY SKVĚLÉ, KDYŽ ŽENA OTĚHOTNÍ. TOU GRATULACÍ JSEM TO NEMYSLELA NIJAK ZLE, PROSTĚ MÁM RADOST, NO, A VŮBEC SI NEPŘIPOUŠTÍM, ŽE TO NEVYJDE!!!!
20. kvě 2011 v 18:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@burianka KAROLÍNKA MÁ PERFEKTNÍ MÍRY :grinning: , KAM SE NA NI HRABE TEN MŮJ ZLOBŘÍK ZDENDA? :grinning: :grinning: A TO MI FURT VŠICHNI CPOU DO HLAVY, ŽE JE VELKÝ A KDESICOSI. NAPŘ. PŘEDEVČÍREM MĚ NASRALA TCHÝNĚ / ALE TO ONA MĚ SERE , CO JI ZNÁM / :angry: :angry: , BO MI TVRDILA, ŽE MOJE DĚCKO JE TLUSTÉ! MOJE PLNĚ KOJENÉ DÍTĚ! NEVYSVĚTLÍŠ BLBCOVI, ŽE JSOU NĚJAKÉ GRAFY, PODLE KTERÝCH JE MOJE DÍTĚ IDEÁLNÍ / BMI MÁME NA 50. PERCENTILU, DOKTOR JE NADŠENÝ /. NE, ZDENDA JE TLUSTÝ, JELIKOŽ MÁ NA STEHÝNKÁCH FALDÍKY...DEMENT. ALELUJÁÁÁ, JÁ SE VŽDYCKY DRŽÍM STOLU, ABYCH JÍ NESKOČILA DO ÚSMĚVU A ODFUCKOVALA JI SLUŠNĚ BEZ VULGARIT!!!
20. kvě 2011 v 18:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzimila co by řekla na naši Karolínku, my máme faldíky i na ručičkách.Kojené děti vše vyběhají narozdíl od uměle živených. Tomík byl taky takový cvalíček a ted je štíhloučky jak proutek.
Mě všichni chválí jaká jsem dobrá matka, když tak přibíráme. Prý mohu kojit i jiné děti.

20. kvě 2011 v 19:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky mamky,

jen Vás chci pozdravit a zeptat se, jestli některá nemáte zájem o Babylove bio krupicovou kaši s vanilkou. Je to origino zabalené se zárukou do října 2012, mám toho docela dost a chtěla bych za skleničku 10 Kč. Kdyby jste některá chtěla tak mi písněte do IP, jo?

@kyticka33 super zprávička.........velká gratulace :slight_smile:
20. kvě 2011 ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kyticka33 gratulace
@zuzimila některým lidem to nevysvětlíš
@burianka proč si myslíš, že je rozdíl mezi kojeným a nekojeným dítětem? Já můžu porovnat a není.
20. kvě 2011 ve 20:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janaj0 jenom jsem četla, nemám zkušenosti jenom kojím. Ale v okolí máme holčičku a ta je od narození na UM, měla 25kg ve 2 letech a pořád je silná chuděrka.
20. kvě 2011 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@burianka taky nevím proč si myslíš že nekojené děti sou pak tlusté. Naše Anetka kojená není a já rozhodně nemám pocit,že by byla tlustá!!! Nemůžu za to, že jsem měla málo mlíka a tím pádem dokrmovala a pak přešla na UM. Rozhodně bych neřekla že ta holčička je silná jenom proto že je nekojená. K tomu může být spoustu jiných důvodů.
20. kvě 2011 ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kyticka33 Radu gratuluju, i když vím že se to nemá :grinning: a ať je to holčička (teď už je to asi jedno :sunglasses: )
20. kvě 2011 ve 21:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@burianka já jsem na tohle téma trošku háklivá, protože jsem od Nelinčiných 2.měsíců kojit nemohla a hodně lidí se na mě dívlao skrz prsty (hlavně ty, co děti sami nemají a jsou poučené o důležitosti kojení). A Nelinka je spíš větší - v roce měla 83cm a 11,6 Kg. Synovec (plně kojený 12Kg na 74cm). S tím že faldíky děti vyběhají máš určitě pravdu, ale umělé mléko na to vliv nemá. Důležitější je další stravování, aby nedostavaly "sklenici mléka v kindrčokoládě" a tak
20. kvě 2011 ve 21:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eelka mě travalo než jsem to nadatlovala - jsi mě předběhla. A co Lenka M. už něco mají?
20. kvě 2011 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky pište, kdy se vám bude hodit ten sraz. Já navrhuju úterý
20. kvě 2011 ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janaj0 mě se to co napsala @burianka taky docela dotklo. Protože kdo nezažije tak neví. Dost dlouho mě trvalo, než sem si zvykla na pocit,že nebudu ta vzorná matka,která bude do roku kojit a připadala sem si neschopná....... Naše Anetka měla v roce 80 cm a 12 kg, koukám, že to je hodně podobný jako vaše Nelinka :wink:
Lenka myslím nic ještě nemají, ale termín má každým dnem :slight_smile: Tak ti pak písnu jak budu něco vědět.
20. kvě 2011 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eelka já vím, jak jsi se cítila, však jsem to obrečela - to víš, kojit může přeci každý, kdo chce, ne? Dost mě podržel Jenda a vlastně i náš pediatr. Ale sestřina malá je příklad, že ne každé kojené dítě je šťastné. Do 9 - ti měsíců uřvaný nespavec. Pak se SAMA odstavila a spí celou noc a úsměvy rozdává na všechny strany. U druhého to už tak prožívat nebudu :wink:
20. kvě 2011 ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
@kyticka33 Super novina, tak ať jste v pořádku a bez nevolností:grinning: Užij si to!

@gaba3 Když máš 5ZŠ za zády tak je toned vedle té čistírny peří dříve tam byli hračky anaproti je čalounoctví POhanková. číslo je: 725696470 Andrea Roušová
@burianka Krásné míry :wink:
20. kvě 2011 ve 22:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzimila Copak tchýně ty mají vždycky pravdu a hlavně všechno ví nejlíp. Asi je nejlepší nic sama od sebe neříkat a všechno odkejvat, na moji povahu je to docela mazec, protože se mi otvírá kudla v kapse, ale zjišťuju že to asi jinak nepůjde.příklad:ty jí ještě nedáváš čajíky a já: ne a ona to bys ale měla už je to potřeba, podívej jaká je tlusťoučká to už jí nemůže tvoje mlíko stačit...bla...bla ...bla a já hmm a mám klid, takže asi to bude fungovat. :grinning: :grinning: :grinning:
@janaj0 Srazík bych tak brala v úterý.
20. kvě 2011 ve 22:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

@kyticka33 - Radunko, taktéž ještě jednou gratuluji, super, už se těším na kamaráda(ku) pro naši malou :grinning: Je bezva, že budeme mít zase prcky okolo sebe. Teď už jen Mirča a jsme kompletní :wink: Dnes se těším na oslavu, jen škoda, že se nemůžu zdržet o něco dýl.

Jinak holky tím (ne)kojením se netrapte, nechápu ty debily co někomu můžou vyčítat nebo se ksichtit na nekojící maminky, to snad musí být všem jasný, že je to musí trápit..My jsme díkybohu kojili a snad teď taky budu kojit, při tom jaký jsem nervák se divím :grinning: Navíc mně v porodnici říkala sestřička že mám na prd prsa - jako hodně velký, do toho špatný bradavky, mně ještě vydeptala, můra..

A k té tloušťce - bože, co je tohle za řeči..To asi nasere každou mámu, když jí někdo o jejím miminku říká, že je tlusté. Tadík byl taky pořádně faldíkatej a i na ručičkách..:slight_smile: Mně se faldíkaté děti líbí, nelíbí se mi "hubená" miminka. A dodnes má Táďa pěknej pupík, má asi 16 nebo 17 kg, ale přijde mi to tak akorát. Samozřejmě extrémy jako psala @burianka ve dvou letech 25 kg to je fakt nářez - pokud holčička není vysoká jako šestileté dítko..Ale taky myslím, že to snad není UM.

No nic, já půjdu pomalu uklízet, taťku máme zase dneska v práci a odpo jedu na oslavu k Raduš, tak už se těším. Jen pořád nevím co vařit, holky, to už je taková otrava..Přijde mi, že vařím pár jídel dokola a nějak mě to přestává bavit..:stuck_out_tongue_closed_eyes:

@monaberuska1 - Moni, vše nejlepší k dnešnímu svátku, ať ti dělají manža i holčičky jen samou radost!!!!
21. kvě 2011 v 06:11  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peta86
@janaj0 Holky, ne některým, ale ZROVNA JÍ to nevysvětlím!!!! Kecá švagrové do výživy Filípka / jelikož bydlí pod jednou střechou, Radka je svob. matka, nikdy nebyla zaměstnaná, tak ji tchýně de facto živí .../ a má pocit, že tím pádem jí do toho může kecat. Když měl Filip 3 měsíce, vařila mu do UM krupici, aby spal celou noc. Naštěstí jsem to zjistila brzo a Radce jsem dost jasně dala najevo, že tudy cesta fakt nevede, že je to špatně!!! At´ svoji matku radši neposlouchá. Tchýně se urazila, že ji Radka neposlouchá a poslouchá mě, ona přece vychovala 3 děti a ona to umí a já mám první a nemám zkušenosti....bla bla bla. Naštěstí Radka chytla rozum za pačesy. Tchýně netchýně. Radce jsem vytiskla nějaké povídání z kojeni.net o příkrmech, aby moc nešlapala vedle / vytiskla jsem to i sobě, jelikož žádný učený z nebe nespadl, za svou nevědomost se nestydím, spíše se velmi rychle snažím informovat a naučit /. Ve středu mi švagrová řekla, že je mamka nasraná a uražená, že poslouchá mě, ale: Víš, Zuzi, já se radši zeptám tebe, protože vím, že chceš pro Zdeněčka to nejlepší, máš všechno přečetné a nastudované a máš přehled. Mamka má svoji pravdu a nutí mi názory staré 30 let, co já sama vím, že je kravina. A pak je uražená. Tohle mi řekla a já jsem moc ráda, že moje přednášky k ní, jak jsme byly o samotě, padly na úrodnou půdu!!!
Moje tchýně je totiž trochu simplexní a zahleděná do sebe. Nemám ji ráda a cítím k ní despekt. Pár perliček: Paralen v těhotenství škodí více jak kouření v těhu ( měla jsem v 1. trimetru občas migrénu, a za celou dobu jsem vzala 3 tabletky, myslím za ty 3 měsíce ).
Já jsem svýcm dětem vařila na noc krupici, aby spali, od 3. měsíce. Na moje: však nesmějí kravské mléko mi řekla, že to nevařila do kravského, ale do toho z obchodu :astonished: :astonished: .
Kostkový cukr je dobrý na vývoj kostí.
Když mi Zdeněk nepřibíral, poradila mi, že mu mám dávat čaj. No z toho by přibral, fakt, z barevné vody :angry: .

Tu krupici děckám vařila proto, aby nemusela vstávat, bo je zhnilá jak veš. Prostě pár perel z úst prodavačky v Albertu směrem ke zdravotní sestře s dlouhou praxí a dost širokým přehledem.
21. kvě 2011 v 06:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
A co se týká kojení: podle mě je to jen velký nátlak na ženy. Já jsem ráda, že kojím, ale podle mě se to moc řeší, ale to už jsemtady kdysi psala. A pokud někdo nekojí, je to jeho věc, at´už nechce nebo nemůže!!!!!! Jak budeš živit svoje děcko je jen tvoje věc, pokud ho to neohrožuje na zdraví - např. ta krupice ve 3 měsících, že :angry: .

A co se týmá váhy při MM nebo UM...moje děcko tež vypadá jako na sunaru, je velký a ta váha je tež dost vysoká, ale je jen kojený, to je těžko. A znám miminka na UM, která byla drobná a spíše štíhlá.

Tež se mi líbí špekatá miminka, což naše ale není :grinning: :grinning: . Má faldíčky, a to dva, na Nožkách, tot´vše :grinning: To, že někdo kojí, ještě neznamená, že je matka roku, že. A naopak.

Já jsem ráda, že kojím, ale ZAPLAŤ PÁNBU ZA UMĚLÉ MLÉKO!!!
21. kvě 2011 v 06:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno holky! Tak kdo se přidá na SRAZ v úterý?
@monaberuska1 vše nejlepší k svátku
@zuzimila tak ještěže má švagrová svůj rozum. A je lepší, když malé děti mají trošku zásoby, protože až jsou nemocné (průjem, zvracení), tak mají z čeho brát a hlavně děťátko s faldíky je roztomilé :wink:
21. kvě 2011 v 08:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@criterska určitě, kdy to šlo, tak bych kojila. Hodně lidí si myslí, že UM je ulehčení, ale co si ulehčíš, když musíš myslet na vodu, UM do zásoby, vyvářet, v zimě přemýšlet, kde ohřeješ a ještě navrh finanční zátěž (NUtrilon vyjde asi 2000,- za měsíc). Ale jak už jsem psala, příště už to řešit nebudu. A k těm prsům, tak mě už v porodnici řekli, že se mi vůbec nanalily, ale ať to zkouším
21. kvě 2011 v 08:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kyticka33 gratuluji to je skvělýýýýý :grinning: jinak dobré ráno :slight_smile:
21. kvě 2011 v 08:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janaj0
@criterska
holky moc děkuji :slight_smile: moc mě to potěšilo, že jste si vzpoměli :slight_smile: :slight_smile:
21. kvě 2011 v 08:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kyticka33 to se nedalo přehlídnout :slight_smile: nedočítám, ale ty // mě trkly do očí :grinning: velká gratulace :slight_smile:
21. kvě 2011 v 08:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eelka @janaj0 omlouvám se nechtěla jsem se vás nějak dotknout. Některé maminy bohužel nemají mléka a s tím nic nenadělají a musí začít s UM.
21. kvě 2011 v 09:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janaj0 Jani, tak rozum moc nemá,ale naštěstí si nechá říct a poslechne mě, ne svoji matku, moji tchýni. Ona prostě s tím měla dobré zkušenosti, tak to musí aplikovat všude. Absolutně neotevřená novým trendům, novým poznatkům a ověřeným krokům / např. 6 měs. jen kojit, to nééé ,to ona by dala čaaaaaj /. Nevím, proč Filípkovi nutila tu krupici, když malý spal celou noc od narození a je to tak dosud. Proto to dávala svým děckám, aby spaly celou noc a ta dorota mohla spát.
Naštěstí u mě narazila už v těhotenství, přesto je tak hloupá, že se pořád snaží mi radit, samozřejmě dobře radit :angry: :angry: , např. kostkový cukr a čaj při neprospívání....Na to fakt nejde říct nic jiného než dement. Ještě že moje matka, a to si o jejím IQ taky nedělám iluze, je moderní žena, pokroková, a ví, že pro jejího vnuka dělám to nejlepší a pokaždé, co mi volá nebo jsme spolu, se ptá, jestli ještě kojím, když odpovím ano, tak je celá šťastná a říká: KOJ!!! Koj co nejdéle, je to to nejlepší :grinning:.
Mmch. : Moje máti nám krupici nedávala, ona k nám vstávala.... :slight_smile:
21. kvě 2011 v 09:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monaberuska1 Moničko, vše nej k jmeninám přejeme se Zdeněčkem :dizzy_face:
21. kvě 2011 v 09:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monaberuska1 vše nejlepší Moni at se ti vzdy splní to co cheš:slight_smile:))
21. kvě 2011 v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monaberuska1 Všechno nejlepší k svátku, hezky si to oslavte:slight_smile:)
21. kvě 2011 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek