• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky, těhulky ze Žďáru nad Sázavou, přidejte se.

1. února 2016 
@marupav a kde budeš rodit? V Brodě? A nechtějí tam jen svůj kurz?
7. srp 2011 v 18:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
@zuzimila - Zuzi, tak to je drsný teda, to můžu být ráda, že si to tady Mates "neznačkuje" :grinning: Copak, my všichni chodíme po dvou, ale se Zdeněčkem je to horší, když se v tom vyválí :stuck_out_tongue_closed_eyes: Snad to Bobinu zase přejde..Nebyla spíš nějaká nastydlá nebo tak?

@marupav - ahoj, taky Tě vítám! Já chodila na těhu kurzy právě k Magdě Svobodové, když jsem čekala Tadíka..Teď už nemám čas ani chuť :grinning: A mimi oblečení - já nejraději nakupuju na MMB :wink: A máš to hezky až do domu :slight_smile:

Holky, jak to děláte s dětma aby vám nečůraly v noci do postele? Já už nevím co s Táďou..Vždycky máme období - tak týden, že je vše OK, jde čůrat těsně před spaním, potom ho dávám na nočník ještě já, když chodím spát - kolem desáté, půl jedenácté, no a pak vydržel do rána do té půl šesté, šesti, když vstáváme..Zpočátku jsem ještě měla budík na třetí, to jsem ho vysazovala ještě jednou, pro jistotu..Teď už jsem to dělala jen kolem té desáté a do rána byl suchý, to ani moc nepije, no a teď zase dva dny máme mokrá kola, prostě se celej začůrá a je mu to jedno, nevzbudí se na to, až ráno smrádek a hlásí mi, že má mokro. Už nevím co s ním mám dělat, přijde mi na to velkej dost! Jinak jsme bez plín už přes rok, po obědě taky spí bez už určitě půl roku, ale ta noc, to je boj!!!!
Dneska v noci když jsem ho vyndávala z postele, tak mi tak zvláštně "prdlo" v břiše a pořád mě tam bolí..Tak nevím jestli se na to mám vysrat a dávat mu plínky nebo vydržet..
8. srp 2011 v 07:27  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marupav ahoj taky te vítám:slight_smile:
8. srp 2011 ve 12:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jsem se dočkali prvního zoubku:slight_smile:))))))jupí
8. srp 2011 ve 12:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petule33 Peti super,tak to bude na nové šaty :slight_smile:
8. srp 2011 ve 12:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@criterska tak s těmi nocemi moc neporadím .A s tím bříškem,no nevím,jestli by sis radši neměla zajít na kontrolu. A radši se víc šetři,vím,že to moc nejde. Ale nemá cenu riskovat. :wink:
Já jsem v sobotu večer malého zesvlíkla a on se počůral,tak mu říkám,že musí na nočníček a donesla jsem mu ho,at udělá čuryky a on se i vykakal.Včera jsem to také jednou zkusila a vyčural se a dneska ráno také.Tak jsem na něj zvědavá.
8. srp 2011 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petule33 - Peti, gratulace k zoubku! :slight_smile:
@lucifirek - Luci, Kubík je šikulka, ono je asi fakt lepší začít dříve než později, jak to tak vidím..My s nočníkem začínali až po těch druhých narozkách a stálo to za prd..Teď zase bojujeme s "velkou" potřebou..No hrůza..Břicho už je lepší, ale bolelo mě celé dopoledne. Malá se hýbe, tak snad OK. Ale už na to prdím, zvedat Táďu nebudu, přeci jen má kolem těch 18 kg a už je to znát..Stejně tak pes :stuck_out_tongue_closed_eyes: Taky na něj prdím abych se s ním tahala.
8. srp 2011 ve 13:01  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky @kyticka33 @gaba3 @janaj0 ještě k tomu zubaři, tak jsem po příchodu na polikliniku zjistila, že moje zubajda jaksi odešla do důchodu :sweat_smile: tak jsem nás dneska obědnala na 5.zš k Semerádový, na netu měla nejlepší hodnocení, tak snad bude fajn.... :wink:
8. srp 2011 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@criterska No Jitu,já nočník jen zkusila a ani jsem nečekala,že by se něco dělo a ještě to nic neznamená. ALe asi chápe,co po něm chci,ted spinká,tak ho pak dám hned na nočník.Ale jsem taková nedůsledná no.Nepoznám,kdy zhruba čůrá.A když tlačí,že kaká,tak už je pozdě,že? ALe je ještě malej,tak máme čas. Uvidíme,co se z toho vyvine:slight_smile: Na to bříško dávej pozor,fakt to nemá smysl.A hlavně při tom stěhování to nepřeháněj,ostatní musí pochopit,že nemůžeš dělat všechno jako normálně. Neříkám,že by neměl člověk nic dělat,ale dávat pozor musí. :slight_smile:
@raci tak to se také mrknu,už nějakou dobu přemýšlím,že musím zajít k zubaři sama i malého objednat.TAk už se musím poohlídnout.
8. srp 2011 ve 13:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janaj0 Budu rodit v Havl. Brodě, už tam mám domluvenej kurz na začátek září, to jo, ale říkám si, jestli to nebude málo :unamused:
@criterska Ahoj, a dal ti ten kurz u pí. Svobodové něco?? Co všechno jste tam "probírali" (to asi není to správný slovo, co :grinning: )?
8. srp 2011 ve 13:54  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucifirek - Luci, jasně, snažím se šetřit, ale kolikrát mě to až štve..Přijdu si neschopně a vytáčí mě, že nemůžu dělat to co bych chtěla..Zrovna nám přivezli ložnici, tak to Jára sám stěhuje :stuck_out_tongue_closed_eyes: Si pěkně mákne..A já taky nejsem moc důsledná, takže pak to možná takhle vypadá..My dneska od rána seděli na nočníku kvůli kakání, to byly boje - povedlo se až po spaní po obědě, jsem ho nalákala na cestovní postýlku (dnes nám přišla), že mu ji složím a může si ji vyzkoušet..Tak už máme hotovo.Ale že to byly zase nervy :stuck_out_tongue_closed_eyes:

@marupav - pokud budu mluvit za sebe, tak ani ne..Jako paní byla hodná, milá, ale že bych tam zjistila něco nového nebo mi to něco dalo, tak ne. V té době jsem neměla ani net, což už dávno mám, mít ho tenkrát, tak bych tam asi ani nechodila..Kupovala jsem si časopisy Maminka, Betynka, Máma a já a vyšlo to tak nastejno jako kurzy..
8. srp 2011 ve 14:05  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@criterska - Taky si kupuju časopis Maminka a hrozně se mi líbí, jak je tam všechno dobře popsaný. Koukám, že máš termín měsíc a půl přede mnou, viď? Budeš rodit v Novým Městě? A jak snášíš tohle počasí? Mě už to začíná pěkně štvát, navíc mám nízkej tlak, tak se mi motá hlava, už aby bylo krásně, hlavně sluníčko.
8. srp 2011 ve 14:12  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marupav no podle mě jsou kurzy k ničemu, jen je dobré, že Ti někdo ukáže dýchání. Já na kurzu nebyla, protože jsme ho měly na zdravce vrámci ošetřovatelství a měla nás právě Magda Svobodová. Všechno vyčteš na netu nebo časopisech. A v Brodě to dělaj nějak na 3 sezení ne? Je to spíš pro tatínky, aby věděli, co je čeká a nepřekáželi :wink: . A neboj málo to nebude, určitě to bude stačit
8. srp 2011 ve 14:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@raci tak to je fajn, že jste našli zubaře :wink:
@criterska no musíš už opatrně, ať stihneš to stěhování :wink:
8. srp 2011 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marupav - presně jak píše @janaj0 - možná na ten nácvik dýchání, jinak bych řekla v dnešní době časopisů a internetu zbytečné..Já měla původně malého rodit císařem, takže jsem ani na nácviku dýchání nebyla a dýchala jsem ukázkově :grinning: Jojo, termín máme 6.10.,ale tak nějak si myslím, že už to bude na konci září, ale kdoví..Tadíka jsem přenášela, tak třeba budu přenášet i teď malou. Rodit budu zase v N. Městě, stejně jako Táďu. Tlak mám OK, takže vše snáším dobře, spíš mě štvou ty moje rozměry, už teď vypadám jako v 9.měsíci, takže nicmoc..Když si představím že mám vydržet ještě nějakých cca 8 týdnů, tak mi z toho není vůbec dobře :grinning: A kde pracuješ? Že jsi psala, že až budeš mít dovolenou, tak oběhneš nějaké obchody..

@janaj0- Jani, díky, to já vím, ale točí mě to..Už se těším, až bude malá na světě :slight_smile: :wink:
8. srp 2011 ve 14:44  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@criterska ono se mi to dobře radí, ale vím, že klid máš jenom když Tadík spí :stuck_out_tongue_closed_eyes: A ani to vždycky ne. Neboj uteče to jak voda a budete v novém bytečku i s Teuškou v náručí :wink:
8. srp 2011 v 15:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@petule33 peti veliká gratulace :slight_smile: :slight_smile:

@marupav vítám tě :slight_smile: já rodila taky v hb a byla jsem mooc spokojená, tak snad budeš taky :slight_smile: ke svobodové jsem chodila, asi jak píše jíta, to samé se dozvíš i na netu a v časopisech :wink:

@raci tak hl. že vás někdo vzal :slight_smile: a tak si určitě chodila k dr. petrášové že? :wink: taky nám v ordinaci chybí :grinning: :grinning:

@criterska jíto: sí kóča, dej pokoj pořád :slight_smile: nebudete mít volnějc tento týden? že bychom se mohly sejít? mohli bychom vám hodit ty hadřík nebo se můžete stavit vy :slight_smile:
8. srp 2011 v 18:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
holky, tak katka - cvachna má VOJTÍŠKA, NARODIL SE DNES V 16:15 VE MĚSTĚ A VÁŽÍ 3,45KG A 49CM A JSOU V POŘÁDKU....porod měla 15hod. a prej, kdyby nepřišel dr. muller, tak by rodila ještě ted...pač sestry ráno nezjistily, že je otevřená na 5cm, vrátily jí na klas. pokoj a trápily jí v bolestech do 15:30, pak došel dr. a prej sestry seřval, píchl vodu a za 10min. se káta otevřela a za další 10min. byl vojtulka venku....
@cvachna: ještě jednou moc gratulujeme :dizzy_face:
9. srp 2011 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gaba3 děkujeme za info :slight_smile:
Gratulujeme k Vojtíškovi,at jste zdraví a brzy doma a můžete si malého užívat celá rodina :slight_smile:
10. srp 2011 v 08:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@criterska Jituš, vy teda máte pořád něco s tím vyprazdňováním, že :frowning2: . Kakání, teď čůrání...bohužel neporadím, nemám zkušenosti, zatím.
@marupav Já byla na kursu jen jednou - a víckrát bych nešla, naprosto zbytečné - pro mě. Nic mi to nedalo, navíc se mi zdálo, že porodní asistentka občas řekla pěknou kravinu, což mi vadilo ( jsem sestra ), tak jsem to vzdala. To, že nesmím v těhotenství kouřit a pít alkohol, to vím a nemusím na to mít ani nějaké spešl vzdělání :grinning: .
@cvachna Velká gratulace k chlapečkovi :slight_smile: , přejeme hodně zdraví a ať vám hezky roste :slight_smile:
10. srp 2011 v 08:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cvachna veliká gratulace k Vojtíškovi
10. srp 2011 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzimila
@gaba3
@janaj0 Ahoj holky, díky moc za vaše názory. Popravdě jsem ani o žádným přeporodním kurzu (mimo porodnici) neuvažovala, až jsem se nedávno sešla s jednou mojí kámoškou z HB, která byla z kurzů úplně nadšená a hrozně si je chválila, tak mi navrtala červíka do hlavy :slight_smile: a začala jsem o tom taky přemýšlet a rozhlížet se po netu. Vy jste mě naštěstí utvrdili v tom, že jsou "zbytečný". Informace z netu začínám taky pomalu sbírat a hlavně si chválím časopis Maminka. Holky, ještě jednou dík, pomohly jste mi v mém rozhodnutí a hned je dnešek veselejší :slight_smile:
10. srp 2011 v 11:35  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cvachna Velká gratulace k Vojtíškovi, ať se mu na světě líbí a má se jen krásně. Mamko jsi šikulka. :grinning:
10. srp 2011 ve 13:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky tak hlásíme, že nám cinká první zoubek dole a vedle se klube druhý. :grinning:

@marupav Já jsem taky na kurz nechodila, a taky jsem četla z netu. maminku jsem kupovala, ale pak jsem objevila betynku a family star, tak už ji nekupuju, tyhle se mi čtou líp, a hodně tam píšou spíš lidi než doktoři. :wink:
10. srp 2011 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marupav No není zač, ale měla byses řídit podle sebe :slight_smile: Já teda za sebe říkám, že to není zbytečná věc pro lidi, jako je moje švagrová ( 20 let, se základním vzděláním, jednoduchá a hloupá ), těm to něco dá, něco se dozvědí, ale průměrně inteligentní žena ví, co má v těhu dělat a nedělat, jak miminko roste atd., atd.. A nácvik dýchání? Směšné, vzpomeneš si u porodu, uvidíš, já, když jsem rodila malého, jsem při každém stahu zadržovala dech, tohle mi pomáhalo překonat tu bolest - samozřejmě je to špatně, v době kontra dochází k tomu, že má dítě málo kyslíku, je to normální, proto musí maminka rozdýchávat, ale mi to nedělalo dobře, nějaké rozdýchávání. Furt do mě hučeli, ať dýchám dobře, tak jsem teda dýchala a akorát jsem se vydýchala do hyperventilační tetanie - to je ten stav, jak se pak na hubu dává pytlík a dýcháš do něj :grinning:.
10. srp 2011 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peta86 První? Úplně první? Gratulujeme! :grinning:
10. srp 2011 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzimila Zuzi a mě zas říkali ať neprodýchávám, že začnu hyperventilovat. Tak babo raď, co je dobře :wink: :grinning:
10. srp 2011 ve 14:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peta86 gratulujeme, budou nové šaty?
10. srp 2011 ve 14:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzimila No úplně první dal si na čas co?bude nám za chvíli rok. :grinning:
@janaj0 no to doufám, že se taťka pochlapí. :grinning:
10. srp 2011 v 18:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peta86 :grinning: Aspoň se jí brzo nezkazí :grinning: . Nové šaty ti přeju, já nedostala nic :slight_smile:
10. srp 2011 v 18:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek