• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky, těhulky ze Žďáru nad Sázavou, přidejte se.

1. února 2016 
@kyticka33 hlavně, že to dobře dopadlo, já k Lukášovi chodím a je to super doktor, nebýt jeho, tak máme postižené mimčo..se jenom jistí :slight_smile:

@gaba3 chudáček malej, Otík měl taky nějakou virózu,ale už tady řádí, je to hroznej loupežník :grinning: Jinak my teda chodíme aspoň na krátké procházky, jinak by mě začalo hrabat :grinning: Kiki si teď maluje, loupežník už šel do hajan, já si jdu napustit vanu :slight_smile:
3. lis 2011 v 19:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, co mně se dneska nestalo :astonished:

Jdeme s malým ven, já a moje dvě kolegyně z práce, všechny máme mimčo. Jsme na náměstí u pošty a vidíme, jak spadla paní, stařenka ročník 1925..než jsme doběhly, snažily se ji zvednout nějaké dvě jiné ženské. Tak jsme ji zvedly, měla zlomený nos, jenže po postavení se obulila znova, asi orthostatiská synkopa. Tož to bylo něco pro mě :grinning: Sestra z JIP :grinning: Okamžitě jsem zavelela: zuby ven, na záda a chytit sanku. Jenže se k té naší akci přichomejtl nějaký kokotek ( promiňte ten výraz, ale nedá se to jinak nezvat ), že nééééé, že na záda to není dobrý nápad a šup s babinkou na bok. Naštěstí se babka probrala a začla spontánně dýchat. A milý "zachránce", zatím co jedna z nás volala sanitu, druhá uklidňovala své dítě 3 měsíční na rukách , já vytahovala protézu z pusy, se jal toho, že babičku začal otírat kapesníkama od krve, měla odřený nos, jak spadla, asi si ho zlomila. Já šla hned po zápěstí, jak je na tom s akcí, začla jsem na ni mluvit stylem jak se jemnujete, co je za rok, s čím se léčíte, jaké léky berete, máte cukrovku...atd., atd...kokotek pořád " ošetřoval " tu paní těma zasranýma kapesníkam a k tpmu mu fandila obarvená blondýna v kozačkách až po rozkrok snad :angry: ...pak se zvedl a šel do řiti, v momentě, kdy uznal a poznal, že nejsem tupec na mateřské, ale zdravotník mezitím došli policajti, vyjukaní , první otázka byla: vy jste sestra? ( kokotek asi hlásil ) Tak jsme počkali na sanitku a pak jsme odešly. Můžu vám říct, že jsem sice z ptáce rok a půl, ale ze cviku jsem nevyšla :slight_smile: Jsem na sebe pyšná :grinning: Ani jsem nezaváhala.

No ale nasraná jsem yla pořádně. Tak, do háje, snad prvně zajišťuju dýchací cesty, ne? Odkdy je při bezdeší vhodná stabilizovaná poloha? No hlavně, že paní byla otřená od krve, ale že se mohla zadusit umělýma zubama nebo zapadlým jazykem, to neva.. :angry: :angry: :angry: Vrrrrrrr :angry: :angry: .

Všechny tyhle chytráky nehnat na nějakou zdravovědu s poskytováním první pomoci!!! Debil jeden, ten mě vytočil, suverén...a ty kapesníčky!!! Bože můj!!!
3. lis 2011 ve 21:38  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@zuzimila jsi dobrá :wink: . Ale ber to tak, že všude v těch "kurzech" o první pomoci, pořád omílají stabilizovanou polohu a on si to jediné zapamatoval :wink: Ale když vidím, že někdo dává příkazi a že tomu rozumí, tak má uhnout a nechat volný prostor
4. lis 2011 v 08:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janaj0 Jani, o nic moc nešlo, paní nakonec byla pak celou dobu lucidní, ale v tu chvíli jsem se už viděla, jak jí skáču po hrudníku...Jsme si pak říkaly s holkama, že docela štěstí, že došli ti policajti, sanita přijela za 15 minut ( z Havířova, orlovská asi byla pryč ), těch 15 minut kompresí bych asi nedala :unamused: . To by byla fuška. V kursech sice omílají stabilizovanou polohu, ale ta se už moc nepoužívá, ted se používá...no nevzpomenu si, je taky na boku, ale je jiná než stabilizovaná..kurnik, no nevzpomenu si...ale taky se omílá zajištění dých. cest ( na záda rovně, zaklonit hlavu a vysunout sanici ). No nasral mě. Blbeček. A koruna byly ty kapesníčky.. :angry: ...musím najít název té polohy, nedá mi to.
4. lis 2011 v 09:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aha...europoloha je to...ale mám pocit, že na semináři nám říkali zajišťovací...
4. lis 2011 v 09:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzimila jojo máš pravdu. Ale jde o tu reakci a hlavně, že je paní v pořádku. Teď se mi vybavilo, jak jsem "zachraňovala", když jsem byla asi 2 měsíce na zdrávce. Shodou okolností to byl soused, měl hemragickou CMP a do dvou dnů zemřel. Ten se vůbec neprobral
4. lis 2011 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj tak koukám že se tu probírají odborné věci :wink: @zuzimila , no to musel být vážně debil tech chlap co se ti tam motal to já nevím jak bych si poradila s tou paní ale určitě vím že bych toho chlapa seřvala a vyhodila :grinning: jsi dobrá takhla na ulici zachranovat já bych asi zavolala jen tu sanitku :unamused:

Holky co ten srazík nic se neděje???...... :unamused:

jináč u nás nic nového jen že Domča od zítra nastupuje konečně do školky :slight_smile: tak jsem na něj zvědavá...a já budu mít doma na dopoledne klid... :grinning:
6. lis 2011 ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@zuzimila zuzi, jsi šikulka :slight_smile: chápu, že tě to naštvalo, ale podívej se na to i z jiné strany, na jednu stranu dobrej, že měl snahu ( já jednou pomáhala pánovi a viděla z dálky, jak šlupl na zem, tak letím za ním s kočárem a s vojtou na skejtu, okolo prošlo min 5lidí a nidko mu nepomohl, to je hnus, co to jako je??!!!), na druhou je od něj ale neohleduplný, když vidí, že tam je odborník a motá se...to je fakt blbý, takže chápu :wink:

@kyticka33 tak přejeme pevné zdravíčko do té školky a at se domčovi líbí!!! :slight_smile: my jsme marod a podle dr. bych si vojtu přes zimu měla nechat doma, tak o tom uvažuju, jako nechci ho cpát antibiotikama co měsíc :frowning2: když to vidím, v jakém stavu dětulky jsou a rodiče je tam šupnou, to mě fakt sere, s prominutím a pak marodí i ostatní a furt dokola :angry: :angry: :angry: :angry:

srazík nevím, my nemůžeme :frowning2: na další rádi přijdeme...
6. lis 2011 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
tak za sebou máme docela hektický víkend ale moc hezký, poprvé jsem dělala svíčkovou a rovnou pro 10 lidí tak se povedla a dneska guláš, tak se taky povedl tak jsem měla radost, ještě že ty narozky jsou jednou za rok, to je samá návštěva a furt nějaký chystání, už se docela těším,že v úterý poslední a trochu si odfrknu.

U nás mám rýma já i taťka a malá se drží, tak doufám, že už to odeznívá, nevím kde jsem k tomu přišla.
jen jsem se chtěla zeptat, řešíte školky a nemoci jestli ne ní lepší tam ty děti dávat i za cenu, že víc stonají, nezískají si tím větší imunitu než když se izolují? nevím, jen mě to napadlo ale příjde mi že stejně si tím ty děti musí projít a takhle se jím to třeba oddálí, tak jak to teda vlastně je?
@gaba3 je dobře že jsi doma a můžeš si Vojtu doma nechat ale kdybys chodila do práce tak jak bys to dělala?já se tady toho bojím, protože nevím, kdo by mi hlídal a v práci by moc nadšený nebyli.

Tak hlavně aby děťulky byli zdraví a je to bájo. :wink:
6. lis 2011 ve 21:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peta86 no když není jiná možnost, tak musí. Ale zas zbytečně narvávat děti ATB není dobré. Ono to je asi 'kus od kusu"
7. lis 2011 v 08:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peta86 jé taky sem měla narozeniny ty si je měla kdy???já na dušičky 2.11 :grinning: :grinning: :grinning:
7. lis 2011 v 08:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@peta86
@janaj0 holky, no kdybych musela do práce, tak babička, což by byl taky problém, takže jak ostatní děti, musel by chodit... vojtík má oslabenou imunitu, je “průduškář“ (chodíme na alergo a dávali mu nějaký imuno srajdy, které stejně nepomáhají, proto se snažím hledat alternativu), no a jak přijde do školky, tak to jede, tam chodí normálně nemocné děti (však to znáte) a vojtasa skolí i rýma, on prostě dostane rýmu, lupne mu to na průdušky (zvrací hleny a dusí se) a je zralej na atb, bohužel :frowning2: trochu jsem to čekala, že školka v tomto bude problém a dr. doporučila, že on by do března vůbec do školky chodit neměl, ale mě to přijde zase přehnaný, no uvidím...jak to vidíte vy, sestřičky?? ted ta spála mě nas*ala, pač to máme celá rodina a mirek si jde dnes taky pro atb, takže komplet všichni 4 a taky chápete, že zuzku zbytečně dopovat v roce atb, taky není dobrý (kdyby nebylo školky, byli bychom v pohodě) :frowning2: ale zase vojta je ve školce rád, chodí do tělocvičny, do divadla, sauny, dělají akce.. takže jsem na jednu stranu ráda, že tam chodí, dost i vyspěl, snaží se být “velký kluk“a napodobuje a učí se od ostatních dětí :slight_smile:

@antana123
@peta86 holky, opožděně všechno nejlepší k narozeninkám :slight_smile:
7. lis 2011 ve 12:01  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@gaba3 když ono to je těžké posuzovat, jak říkám je to kus od kusu. Synovec je teď od nástupu do školky asi potřetí toma a z toho za poslední měsíc 2x. Imunitu si musí vybudovat, ale zas když už je"oslabený", tak zbytečně nezatěžovat. Spíš ho nechat třeba ještě týden po nemoci doma a pak to zkusit zas. Ale radím pouze teoreticky, uvidíme jak na tom bude malá až nastoupí do školky
@antana123
@peta86 taky opožděně vše nej
7. lis 2011 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@janaj0 jani, díky...takhle jsem si s mirkem taky říkala, že to ještě zkusím, ted si ho nechám ještě tak 14dní -3týdny doma a dám ho a uvidíme /první rok ve školce vždy bývá krušnější než si vybudujou imunitu/ a pokud budeme za chvilku zase na atb...nechám si ho asi doma a dám ho až březen/duben...díky za tvůj názor, mě ta dr. hrozně zmátla a vyděsila....
7. lis 2011 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@antana123 Já mám 4.11. tak gratuluju vše nej dodatečně.
@gaba3 Tak jo to je teda mazec když ti tohle dr. řekne a stejně musíš škoku platiát ikdyž si ho necháš doma viď.
7. lis 2011 v 16:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
to pak říct mudr mě tak můžu skončit v zaměstnání nevím kdo by mi 4 měsíce hlídal.
7. lis 2011 v 16:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,

@zuzimila:dobrá akce:slight_smile: ale jak říká Gabča, aspoň měl snahu(dodnes si pamatuji, jak jsem omdlela v buse a nikdo mi nepomohl se dostat na nohy, o to smutnější to bylo, že tam jelo hodně známých lidí a nikdo nic), a třebas ten týpek nezachytil, že ty jsi zdravotník.

@gaba3: Gabčo, chudák Vojtíšek:frowning2:tak ať se z toho brzy všichni vyhrabete :wink: Lucinka také strašlivě ve školce vyspěla a těch věcí co se naučila. V tomhle je školka k nezaplacení :wink:
7. lis 2011 v 16:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky ,holky.Tak hlásím,že mám děti taky nemocné.A to jsme byli před 14 dní a až to mají zase.Začal Štěpán a už i Karolínka je,takže zase nechodí do školky.Děs.Oba hrozně kašlou,Karolínka měla dneska 37,5.Snad se z toho nevyklube nic horšího.Jak tak čtu,tak je to děs v těch školkách,že?Ach jo!!!
7. lis 2011 v 17:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,tak jsme školku statečně zvládli :wink: Domík byl prej v pohodě šikovnej a nepočůral se no se ani nedivím byl dehydrovanej :frowning2: nedávaj jím moc pít a to je taky špatný :angry: svačinu prej nejedl ale oběd snědl celej a ještě si přidal :wink: :grinning: :grinning: a začíná pěkně mluvit v šatně mě vyjmenoval všechny zvířátka od krtka tak jsem měla radost,na procházce dobrý šli kolem nás tak jsem ho viděla jak mašíroval :slight_smile: vypadal spokojeně a já samozřejmě taky jsem v klidu nemusém se s ním rozčilovat a udělám si doma hodně práce takže když to pujde takhle dál tak budu péct i cukroví :grinning:

co se týce nemocí nemůžu se stěžovat Domča má imunitu po mě takže žádnej chcípáček a od malička je otužovanej takže si myslím že ho školkové rýmičky jen tak nedostanou doufám tuk tuk tuk... :wink: nevím jak vy ale já nikdy nebyla jako dítě moc nemocná takže horečku beru u dítěte až od 38´C a když má pořádnej kašel a rýmu dřív to ničím neléčíme max.nurofen sirup a stoptusin kapky :slight_smile:což koupím v lékárně bez předpisu... on ani ten náš dr.není nic moc takže tam za ním ani nechodíme s chřipkou páč by si toho domu donesl mnohem víc...

@gaba3 ,teda ten Vojtík to jednoduchý nemá chudák zakázat dítěti školku když ho to byví :frowning2: ale co naděláš vid než aby ti furt ležel doma v posteli.

tak at jste všichni marůdkové brzy fit at se může udělat do zimi ještě srazík.... :wink:
7. lis 2011 v 19:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@kijonkova.k kristi: at jste brzoučko zdraví, budeme na vás myslet :wink: u nás podobně, držte se!

@kyticka33 tak šikulka, hlavně at mu to vydrží :slight_smile: a ty pěkně odpočívej, za chvilku je malá venku, tak užívej klídku :slight_smile:
@kyticka33
@peta86 díky, jinak dr. nám to vyloženě nezakázala, ale doporučila, takže ho zkusím za cca 14dní /prostě až bude úplně fit/ dát a uvidíme, pokud bude zase hned nemocnej, tak si ho pak už nechám doma (nehodlám ho co měsíc dopovat atb a nastoupí zase až na jaře) :slight_smile:

@ivis díky :slight_smile: však vy jste si taky užily holky vid?:frowning2:
7. lis 2011 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravím po menší odluce.
Nestíhnu dočíst, vidím,že máme několik těhulek, přeji hodně zravíčka a at pěkně rostou drobečci.
Marodům brzké uzdravení. ATB taky dávám v krajní nouzi.
Nechtěli by jste někdo vyzkoušet bylinné kapičky na posílení imunity a zbavit se chřipek atd. Začala jsem spolupracovat s firmou OKG a mám s nimi dobré výsledky i u kamarádek. víc mohu napsat emailem, kdyby měl někdo zájem napište pavlaholeck@seznam.cz :dizzy_face:
8. lis 2011 v 09:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky,
@janaj0
@zuzimila
sestřičky prosím o radu: zuzka nakonec toho streptokoka A nemá, ale má Hemophilus influenzae, dr. manželovi řekla(volal tam on), že pokud jí nic netrápí, že se nemusí přeléčit...ale zuzka má kašel a jednu noc hrozně rychle hlasitě až štěkavě (jako z hrtanu) dýchala, když se to dr. řeklo, tak řekla, JAK CHCETE, jestli jo, napíšu vám léky, jako jsem z ní divoká, tak já nevím, nejsem odborník, do prde*e tak snad je to potřeba přeléčit nebo ne, má kašel, jinak je dobrá a hl. byla na tohle v hexa vakcíně očkovaná, tak jaktože to má? to jsou teda úúúžasné vakcíny :angry: moc díky za radu :slight_smile:
8. lis 2011 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gaba3 Gabi ono to je těžké, ale spíš se zeptej doktorky, který typ má. Očkovaná byla pouze na B a typů je celkem 6. Pokud by měla ten štěkavý kašel dál a nezačla vykašlávat a začla být nezvykle klidná a tichá, tak okamžitě na pohotovost nebo k doktorce. Ale jestli nechat přeléčit nebo ne to by měla vědět především Dr., ale musejí to být ATB přímo na hemofila ne na strptokoka. Moc jsem Ti asi neporadila :frowning2: , ale v pediatrii se moc nevyznám, jen co mám načtené :confounded:
8. lis 2011 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@janaj0 jani, jsi hodná, moc díky!!!! :slight_smile: jako já jsem z ní fakt divoká, jak já to mám jako rodič vědět... jaký typ má, to nevím, napsala do smsky prvně jen toto a do tel. se nezminovala... no ve čtvrtek jedu do školky pro fotečky vojtíška a pak sama k dr. na kontrolní výtěr, tak se tam se zuzkou stavím a uvidíme, jako ten kašel není přece normální a zajímalo by mě, kde to teda ta naše zuzka uhnala, všichni máme stroptokoka a ona jediná influenzu :grinning:
8. lis 2011 ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gaba3 něco jsem Ti poslala do IP. A tam je to tak nějak vysvětleno :wink:
8. lis 2011 ve 14:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@janaj0 jani, děkuju!!!jsi zlatá, jak to tak čtu, tak to není žádná sranda za dr. radši určitě zajdu :frowning2: vojta toho streptokoka a zuza toto, ach jo, jestli oboje ze školky :frowning2:
8. lis 2011 v 16:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak koukám, že jste hodně nemocný :cry: To je škoda, ale hlaně starosti! Tak se moc držte a toho srazíka necháme asi až budete fit ne? Stejně by jsme se tam sešli asi jen v malém počtu.... nebo jak to vidíte?

Michálkovi se klube první zoubek, tak to je taky veselo, ale jinak je v pořádku, cože je hlavní.
8. lis 2011 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gaba3
@ivis Holky, máte pravdu, jde jen o to, že já už u ní klečela, a chlap přiběhne a předvádí se...asi před tou slečnou, co mu podávala ty šnuptychle :angry: :angry:

Jinak co u nás nového? Zdeněček je hodný, zlaté děcko :grinning: . Pěkně papá, už i lépe spinká, ono se mu totiž prořezaly ty zoubky, takže jich máme 5, ale podržte se: dole má obě jedničky ( ty má už od 6 měsíců) a pak dvojku vlevo. Vpravo nemá nic. Nahoře má jedničku a dvojku v pravo, vlevo nemá nic. Takže takhle nám rostou zoubky :grinning: :grinning:

A co mi dělá trochu starosti je to, že Zdeněček už mi dva dny po sobě odmítl prso večer před spaním..asi se mi odstavuje. Četla jsem, že je to v tomhle věku normální a běžné. V noci si ještě dá, ráno taky, ale s takovou brzo skončíme. A moje představy, jak budu dlouho kojit, jdou do kopru :grinning: . áááách jo..
8. lis 2011 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gaba3 tak jak jsi se domluvila s doktorkou?
9. lis 2011 v 09:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky mám dotaz, co říkáte na typ těhle hraček Andělka, látkové zvířátka, srdíčka. Něco na způsob tohoto: http://i.mimibazar.cz/h/bc/2/101105/11/b39140873.jpg
9. lis 2011 v 19:12  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek