• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky, těhulky ze Žďáru nad Sázavou, přidejte se.

1. února 2016 
No, asi tak, taky myslím, že to bude max. to kilčo, víc asi ne..Musím pro dnešek konči, malej je šílenej, hrozně mi tady řívoní, ale to určitě ten zub :angry: Tak všem dobrou noc
8. říj 2008 v 19:19  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
je holky, tak to koukám s tím prevenarem, mě dr. říkal, že to je dobrá věc, že záleží na mě, že by do toho šel, jen jak asi píšete, ta injekce není moc šetrná, ale každé očkování je vlastně zátěž organismu.... no jste mi vyrazily dech, můj dr. mi to doporučuje....
holky, nekoupete každý den? my jo, vojtík je tak navyklej, kaše, vana, mazlení a postel. je ale pravda, že ho vošplouchnu a je po koupeli, dýl jak 5min. to netrvá a jednou za týden ho tam nechávám dlouho, at se pořádně vycachtá, ještě chceme bazén vyzkoušet, máme nakoupený plenky do vody (a ty nejsou zrovna nejlevnější), tak at je taky využijeme a vojtík vodu moc rád :slight_smile:
vojtík už je v postýlce a bulíkuje, to bude zase 15min. nežho to přejde, jsem zvědavá, kdy se naučí usínat bez řevu :sweat_smile:
8. říj 2008 v 19:49  • Odpověz  • To se mi líbí
No,tak Karolínka nejedla ani kaši a to jsem na ni spoléhala.Ani nakojit nechtěla,takže se můžu těšit,že až začnu usínat,tak se vzbudí a bude se dožadovat jídla :unamused: Snad to bylo jen dneska a zítra už to bude v pořádku. :frowning2:
8. říj 2008 v 19:52  • Odpověz  • To se mi líbí
criter: s tím vařím je to přesné, akorá ty to máš blbý že vaříš ještě pro ségru, já akorát dávám jídlo občas mojí bábí

holky končím Maťulda hodinu řval a nešel uklidnit, teď je alespoň chvilku v klidu tak jdu popřát dobrou, klidnou a dlouhou noc :wink:
8. říj 2008 v 19:55  • Odpověz  • To se mi líbí
My nekoupeme každý den kvůli tomu ekzému,co jsme měly.Teď je to sice v pohodě,ale už jsme si zvykli.I kdyby ekzém malá neměla,tak bych každý den nekoupala,příjde mi to zbytečné.Dneska jsem ji dala do lehátka a jen sprchla vodou.Zadeček a ručičky+nožičky myju mýdlem,ale jinak jen vodou.Na kožním mi dokonce říkali,ať koupu jednou týdně :stuck_out_tongue_closed_eyes:
8. říj 2008 ve 20:25  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
dobré ráno :slight_smile:
kijo: aha, tak to jste ten ekzém měli asi hodně škaredej, když vám to dr. řekla vid? :frowning2: to by vojtík neunesl, kdybych ho vykoupala jednou za týden, ten se do vany každý den těší, je to takovej náš rituál, pak ho pořádně namažu (taky kvůli ekzémku) a namasíruju, to zbožńujeme :slight_smile: jinak já mýdlo nepoužívám ani na sebe (jsem taky ekzematik a mám vyzkoušeno, co snesu já, tak i vojtík, jsem na tom hůř jak on, on je ted naštěstí fakt úplně bez vyrážky), takže my myjeme jen vodou a jednou za 3dny, vždy když kakáme olejíčkem od hádky, je super, můžu doporučit :wink: jo a my ještě musíme koupat denně kvůli předkožce, ale to vás naštěstí netrápí :grinning:

ted jsme koukali na kouzelnou školku a šílený hlasitý smích, všechno mu přijde strašně směšný :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
co miminka, jak spinkala? my naprd, asi po tom očkování, ale zase jsme vstávali před půl hodinou :slight_smile:
9. říj 2008 v 08:59  • Odpověz  • To se mi líbí
Taky přeju dobré ráno :wink:

My ten ekzém měly škaredý,Karolínce mokval celý dekolt,taky v loketních jamkách a nakrčku.Na obličeji to měla taky,pak i na nozičkách.Jedině prdelku měla krásnou :grinning: Ale už je to pryč,naštěstí,ale dekolt si pořád škrábe,i když tam nic nemá,takže je věčně doškrábaná,někdy do krve :frowning2: Ale máme kapky Fenistil.tak občas je malé dám.
gabi a čím teda mažete?Já teď modrou indulonou a taky rakytníkovou,doporučujou to na atop.ekzém.Je hodně mastná.A co vy?
9. říj 2008 v 09:06  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
teda, chudáček malá, takhle to mívám já a děsný, fakt trpím, nedokážu si představit, že to samé prožívá mimí :frowning2: no já mám právě tu zkušenost, že čím mastnější, tím horší, víc se škrábu... to samé vojta. když nám to vyleze použiju polysan - tekutý pudr, super věc, je na předpis, zklidnujě a chladí, takže to tak nesvědí, dává se to i na neštovice :wink: jinak po induloně s vojtíkem šílíme, drbeme se jak vzteklí, ale jak píšeš, někomu to moooc pomáhá. my se mažeme niveou, jediná kosmetika, co oba sneseme + teda ten hádek olejíčky, ty jsou 100% přírodní :wink: a na měla jsem strašně suché oči - víčka, tak jsem používala ten polysan a ted abych nebyla jak suška, tak lipobase repair, ale ne klasickou lipobasi, tu kupodivu nesnesu :sweat_smile: tak snad vám něco pomůže, byla jsem s ekzemem i ve špitale a injekce + polysan mi hodně pomohli :slight_smile: hlavně, jestli můžu poradit, nepoužívej v žádném případě kortikoidy - ani malinko, mě to sice jako dítěti pomáhalo,ale tak mi to tu kůži narušilo a ted už vůbec nepomáhá ba naopak a jsou tu fuj hormony.
9. říj 2008 v 09:18  • Odpověz  • To se mi líbí
To je zajímavé,že každému pomáhá něco jiného,že?My jsme zase na ty mokvavé místa používali Tanno Hermal,je to taky něco jak tekutý pudr,bez receptu,stojí kolem 100.Ten nám hodně pomohl a i teď,když se třeba trošku osype,tak ji s tím máznu a je klid.Taky se používá na neštovice :slight_smile: Lipobasi nám dala pediatrička ze začátku,ale nic moc,pak jsem si koupila Excipial mast s mandl.olejem,ale taky na prd,ještě více ji to vysušilo.Tak jsme pak šly na kožní.Tam nám napsali nějakou H mast,dělaná mastička hydratační a ta byla super.Kortikoidy nám bohužel taky napsali a chvilku jsem je dávala.Ale samozřejmě velice krátko a opatrně.Od té doby má vlastně Karolínka pokoj.Ale je to svinstvo,vím.A Niveu používáš jakou?Klasickou modrou nebo tu dětskou?
9. říj 2008 v 09:43  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
tak aspoň, že vám něco pomohlo, o tom tanno hermal jsem nikdy neslyšela, díky, kdyby mě to chytlo a neměla polysan, tak vím, pro co jít :slight_smile: niveu já klasickou modrou a vojta dětskou, většinou používám krém a to na celé tělo, mléko ale taky :wink: kortikoidy jsou fakt svinstvo, ono to zezačátku pomáhá, ale pak je kůže na ně zvyklá a dělá to neplechu, já měla úplně bílé fleky po těle v létě, kdy jsem se opálila a ještě ted trochu taky a to jsem neměla kortikoid asi 2 roky, přijde mi, že to tu kůže nelečí, ale žere :sweat_smile: holky tady na koníku kortikoidy používali i v těhu, to já v žádném případě, naopak mi byl od 3trim. doporučen zyrtec + ten špitál a od té doby musím zatukat, ale věřím, že má na tom podíl i akupu.a homeopat.....
kijo: a vy jste alergici, že to malá má? já z toho měla v těhu děs, že to bude mít vojtík po mě + míra je alergik astmatik, takže šance, že vojtík bude mít alergii je 60% :frowning2: a jestli alergik bude, tak kéž by měl “jen sennou rýmu“, ekzém je snad to nejhorší a fakt to bolí, když to máš všude :angry:
9. říj 2008 v 10:07  • Odpověz  • To se mi líbí
Ne,my nejsme ani jeden alergik.Ale já mám trošku problémy s kůží a jako dítě jsem měla ekzém.Moje mamka říkala,že jsem vypadala stejně jako Karolínka,když to měla.Já mám spíše suchou kůži a přes zimu ještě více,to se mi dělají takové malé lišaje,suché místa.Ale ne nějak moc,ani to nejde vidět.
9. říj 2008 v 10:20  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
hm, to je zajímavý, no tak to může mít po době a pak jí to taky zmizne :wink: může být jen dětský ekzém a ty mizí :wink: jak píšeš suchá místa - na to je super právě klasická modrá nivea :slight_smile:
no vojtík chrní, konečně, většinou mi usíná při kojení, ale dnes ne a ani nějak v postýlce neřval :slight_smile: pak půjdeme za babičkou na polikliniku a pro obídek :slight_smile: nechce se mi denně vařit jen pro sebe, tak asi budu chodit s jídlonosičem :slight_smile:
9. říj 2008 v 10:32  • Odpověz  • To se mi líbí
Já si pro sebe taky nevařím,to by se mi nechtělo.Ale dneska už mám,tu houbovou omáčku.Taťka nám dneska přijede,tak si dáme :slight_smile:
9. říj 2008 v 10:37  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
hmm, tu mám taky ráda :slight_smile:tak dobrou chut :wink: no já s tím ešusováním asi ted začnu at mám denně teplé jídlo, jen to bude asi těžší ve výběru, vojtík nesnese mléčné výrobky v mém mat.mléce, takže nesmím ani krapet másla.... a jestli budou třeba brambory pomaštěné máslem, tak to bude na ho*no :angry:
9. říj 2008 v 10:53  • Odpověz  • To se mi líbí
Teď jsem zrovna četla na kojencích diskuzi o alergii na bílkovinu krav.mléka píše tam nějaký blbec veganko.No,já jsem se musela smát.Že prý je maso mrtvá hmota,ze zdechlin,všechno je jen komerční jídlo...no,myslela jsem,že se uchechtám.A má dceru 16m a jak jsem to pochopila,tak ji jeho manželka jen kojí!!!!
9. říj 2008 v 11:09  • Odpověz  • To se mi líbí
Gabi,ale ty dáváš kaše,ne?A ty jsou přece dělané z umělého mlíka a v tom je bílkovina kr.mlíka.Teda v sunaru je přímo napsané,že obsahuje tu bílkovinu a kaše jsou dělané z takových mlík.
9. říj 2008 v 11:14  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak jsem po obídku,dneska Karolínka papá hezky.Ráno jsem nakojila,pak po 9 taky+100g jablíčka s banánem(už dávám syrové a nevadí jí) a teď 150g telecího se zeleninkou.Snad to byl včera jen nějaký její "úlet" :slight_smile:
9. říj 2008 ve 12:42  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky - Kijo: to je dobře, že malé nevadí syrové, já si to myslela hned, vidíš jak máme ty mimísky šikovný.. :slight_smile: Tadík taky baštil docela hodně, pak se ještě dokojil, je to nenasyta :grinning:
Gabča - tak jsme dojeli dobře, Jára nám šel naproti a kolo prasklý nebylo, jenom vyfouklý a nějaký slezlý z tý konstrukce, tak to opravil a je to O.K. :slight_smile: To se mi ulevilo :wink: Vojtíšek je šikulka a jakej je pěkňoučkej, to jeho slézání z matrace je kouzelný.. :slight_smile:
9. říj 2008 v 17:19  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
kijo: no vidíš, je to šikulka :slight_smile: a vegany taky nechápu!! a dávám kaše nemléčné - rýžové a sinlac :wink:
jíťo: no super :dizzy_face: a co ten capáček? našli jste? u nás nic...

jen, abyste byli v obraze, dnes jsme se s criterskou sešli s kočárkama a táďa je krásňoučkej kus chlapa a šikovnej :slight_smile: :wink:
9. říj 2008 v 17:59  • Odpověz  • To se mi líbí
Vegany taky ne, vegetariánka jsem pár let byla :slight_smile:
Gabča - capáček jsme našli, pardon, asi jak jsem malýho u vás zesvlékala, tak mi někam spadl a pak jsem ho strčila do tašky, nějak podvědomě... :slight_smile:
Vojtíšek je taky kusan :grinning:
9. říj 2008 v 18:41  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
gabi:to mě taky mohlo napadnout,že?Malá je v pohodě,já jsem ji koupila sunar a dělám ji kaše z toho a nevadí ji to,tak jsem ráda.Dneska jsem ale odstříkala,tak bude mít z mojeho :slight_smile:

Vy se máte holky,že jste všechny ze Žďáru.Já tady znám jen jednu maminku,taky přes net.Tak aspoň s tou se vídáme a chodíme kočárkovat nebo na návštěvu.Jinak nikoho :frowning2:
9. říj 2008 v 18:43  • Odpověz  • To se mi líbí
Kijo - my tady máme jenom Gabču s Vojtíškem, jinak taky ve Zr nikoho s miminkem neznáme..Takže jsme pořád chodili sami, popř. se psíkem, Járou nebo skorotchyní.. :grinning: Občas nějaká ta bezdětná kamarádka, která si chtěla malýho povozit..
Jinak taky kupujeme Sunar a Sunarku - kaši...
Za náma někdy přijeďtě, jestli to nějak půjde.. :wink:
9. říj 2008 v 18:53  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
No jo, já se loučím, půjdu malého nakojit a doufat, že brzy usne :grinning:
Tak se všichni krásně vyspinkejte, a hlavně taky dlouho :wink:
9. říj 2008 v 19:09  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
No,ale aspoň bezdětná kamarádka.To já neznám fakt nikoho a to tady bydlím už přes rok. :confounded:

Malá už nám taky leží v postýlce,ale zase tam ještě něco vyvádí :slight_smile: Ale je hodná,spapala kašičku a snad bude i spinkat :slight_smile:
9. říj 2008 v 19:25  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
tak my už jsme taky v posteli, ale ještě nespíme a klasicky řádíme :sweat_smile: a to je dobrej nápad kijo, tak vem auto nebo sedni na autobus a doražte hm? uděláme scuka :slight_smile:
jíťo: s tou botičkou jsem ráda, představ si, že já jsem nechala v kočárkárně kabelku a sousedka už to zkoumala, čí to je :wink:
Sunarku taky kupujeme, dávám pouze s vodou a to rýžovou, moc nám chutná, občas přimíchnu banánka :wink:
holky, kolik vám drobci spapají kašičky +kolik ještě vypijou mateřinky případně čajíka? díky...
9. říj 2008 v 19:57  • Odpověz  • To se mi líbí
tak naše Karolínka když má dobrý den,tak spapá i 150kaše ,dneska měla jen 100,protože jsem více neodstříkala,ale kupodivu se ještě napila mlíčka,jinak už nepije :slight_smile: Tak holky dobro a klidnou :slight_smile:
9. říj 2008 ve 21:35  • Odpověz  • To se mi líbí
Dobré ranko :slight_smile:
TAk jaká byla noc?Gabi,už fungujou ty homeopatika? :slight_smile: My jsme vstávaly o půl 3 a pak před 6.Tak se to celkem dalo :slight_smile: Teď zase chrní.Dneska bude mít na svačinku švestku-poprvé,tak se těším,jak se bude tvářit :slight_smile:
10. říj 2008 v 08:15  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
ahojky, tak my jíme tu 120 kašičky + mlíčko od maminky :slight_smile:
homeopatika byla ok, jen dnes šílenost, po 2hodinách :angry: myslím, jestli to není další zub, takhle to vždycky začínalo a pak se budil i po půl hodinách :unamused:
a švestičku jo? tak pak dej vědět, jestli jí chutnala :wink: tohle já radši nepokouším, stačilo mu jednou dát hruškovou přesnídávku a jak řádil :sweat_smile:
počasí se nám nějak pokazilo co? :frowning2:
10. říj 2008 v 10:16  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak švestka chutnala,Karolínka ji měla s jablíčkem a bylo to moc dobré :slight_smile: Počasí je nějaké divné,snad se to ještě vybere.
10. říj 2008 v 11:11  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
tak to je šikulka, to vojtík by se uprdíkoval :sweat_smile: my máme dnes nějakou řvavou, asi fakt další zub :stuck_out_tongue_closed_eyes: piští jak myšička :grinning:
10. říj 2008 ve 12:03  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek